Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Szevam válasza negyedes (#19799) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Inkább 250-300 :D . Azért kérdezem, hogy van-e különbség a két obi között ( és ha igen, meg tudnátok-e mondani hogy pontosan mi), mert 70-300-as mind a kettő.
gab.m: Nikon D 5100 és hozzá egy 18-105-ös kit obi.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19802) .DLL válasza negyedes (#19799) üzenetére


.DLL
veterán

Miért ne? Kedvenceim a szép tele-tájfotók. :U
A tucat-UWA-s tájfotókat már lapozom tovább...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19803) ccH2SO4 válasza Szevam (#19798) üzenetére


ccH2SO4
tag

Ha tájképeket szeretnél készíteni, akkor érdemesebb valamilyen nagylátószögű objektívben gondolkodni.

(#19804) ccH2SO4 válasza Szevam (#19801) üzenetére


ccH2SO4
tag

A 18-105 egy jó kis objektív, tájfotózásra bőven megteszi.
Én is azt használom.

(#19805) negyedes válasza .DLL (#19802) üzenetére


negyedes
addikt

izles kerdese, de nekem sehogy sem jon be 300mm-en egy taj. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19806) gab.m válasza Szevam (#19801) üzenetére


gab.m
senior tag

A 40 ezres Tamronnal nem lesz autofókuszod, azt semmiképp se ajánlom. Amit 150 ezerért írtál az nem tudom pontosan milyen típus, de ami jelenleg a legjobb Tamron 70-300, amivel lesz autofókuszod és stabilizátor is van benne, az 99 ezer forint, én ezt ajánlanám, ezzel elégedett leszel: [link]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19807) Szevam válasza ccH2SO4 (#19803) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Azt hiszem kezdek felébredni:W :W :W , köszönöm :R Azt hiszem fordítva gondolkoztam, szép kis tájkép 300-zal :C :W :W
gab.m: köszönöm, igazából erre voltam kíváncsi :R

Madár fotózáshoz mit ajánlotok (ezen kívül)?

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19808) Real_Necro válasza ccH2SO4 (#19804) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom még nincs tapasztalatod UWA-val, hogy ilyet állítasz... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19809) gab.m válasza Szevam (#19807) üzenetére


gab.m
senior tag

Itatót és lest, pontosabban jó sok pénzt és szabadidőt :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#19810) Szevam válasza gab.m (#19809) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Igen, pénz és szabadidő :O, hát köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#19811) ccH2SO4 válasza Szevam (#19807) üzenetére


ccH2SO4
tag

A madár fotózás nem olcsó mulatság. Amit linkeltek objektívet (Tamron Nikon 70-300/F4-5.6 SP Di VC USD)
annak a 300-as végével már lehet próbálkozni.
Ráadásul az említett obi most olcsóbb is egy tízessel, ha van rá pénzed, mindenképp érdemes rá beruházni.

(#19812) ccH2SO4 válasza Real_Necro (#19808) üzenetére


ccH2SO4
tag

Jól gondolod. Felvilágosíthatnál, hogy miről is van szó. :)

(#19813) Real_Necro válasza ccH2SO4 (#19812) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nagyon sok esetben jól jön az a pár mm lefele, hogy ne maradjanak ki fontos részletek a képből. Egy tájképnél ezért elég hasznos tud lenni egy nagylátószögű lencse. Nekem is anno a 18-105-ös kitobim volt, majd lett egy 12-24 UWA mellé (persze egy 10mm vagy 8mm még jobb lehet). Utóbbi sokkal kényelmesebb ilyen célra. Persze lehet pl 18-105-el több darabból panorámát is lőni, csak utána bíbelődhetsz illesztéssel, több utómunkával stb... azaz lehet használni, de a bőven elegendő helyett inkább azt mondanám, hogy kompromisszumokkal...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19814) ccH2SO4 válasza Real_Necro (#19813) üzenetére


ccH2SO4
tag

Értem, köszi szépen az infót. :K

(#19815) .DLL válasza negyedes (#19805) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet hogy nem láttál még jó tele-tájfotót, nem tom. :)
Próbálom ezt a nézetet terjeszteni, hogy a kezdőknek se csak a konvenciókat ajánljuk, itt van néhány alternatíva, teleobjektívvel...

Forrás

(P.H.)

(#19816) Fotonhámozó válasza .DLL (#19815) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Néha jó ha telével tájfotózol, néha nem. Eléggé összehúzza a teret, elveszik a mélységérzet, ami viszont sok esetben a tájképnek pluszt ad. Téma függő ez is, mint sokminden, illetve kérdés mit szeretnél megmutatni. Három saját példa, az első 185 mm-en (ekv.) készült:

Ennél muszáj volt telét alkalmazni, különben a réteges elrendezés nem lett volna ennyire látványos.

Ennél a távolság miatt volt célszerű telét felcsavarni a vázra, egyébként a templomtorony nagyon elveszett volna a képen:

Ezt 28 mm-en (ekv.) lőttem, nem túl messze onnan, ahonnan az előzőt:

Igaz, ez utóbbi pano, de itt a mélységérzet pluszt ad a képnek.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19817) ccH2SO4 válasza Fotonhámozó (#19816) üzenetére


ccH2SO4
tag

Szép képek.
Az utolsónál polaroid szűrőt használtál?

(#19818) qnadam válasza ccH2SO4 (#19817) üzenetére


qnadam
veterán

polárszűrő.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19819) .DLL válasza Fotonhámozó (#19816) üzenetére


.DLL
veterán

:R

"Néha jó ha telével tájfotózol, néha nem." Ezzel egyet értek, ahogy adja magát a táj, ahogy adja magát hogy hol vagy hozzá képest, és onnan mivel tudod bemutatni azt. Én is csak alternatívát szerettem volna mutatni, mert szinte kizárólag nagylátó kerül szóba, ha tájképről van szó.

És nem tudom, lehet velem van a baj, de nekem a tele-tájak sokkal inkább adnak mélységérzetet, mélyen belelátni a tájba (bár második, 28mm ekv. képed is ilyen, szinte ott repülök a hegy felé) :))

Szóval jah, nagyon szép képek! ;)

(P.H.)

(#19820) Fotonhámozó válasza ccH2SO4 (#19817) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Hoya Pro1 Digital Slim cirkuláris polárt használtam ennél a képnél.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19821) ccH2SO4 válasza Fotonhámozó (#19820) üzenetére


ccH2SO4
tag

Rendben, köszönöm a választ.

(#19822) Fotonhámozó válasza .DLL (#19819) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Nekem kicsit hangulatfüggő is, mikor melyiket használom. Azt vettem észre, ha a felhőzet alacsonyabban van, akkor szívesebben használok nagylátót. Bízom benne, hogy idén sikerül megvennem a C 10-18 STM-et, kíváncsi vagyok rá, azzal miket sikerül majd alkotnom.
Egyébként az alsó kettő kép a Medves-fennsíkon készült (mindkettőn a háttérben már Szlovákia látható). Október közepén a helyi fotós kör fotós maratont szervez itt a környéken: Medvesi Fotós Maraton Ha gondoljátok, regisztráljatok, gyertek el, megéri! Kis hazánk egy kevésbé ismert, de lenyűgöző szépségű vidéke, tele várakkal (Hollókő, Salgó, Somoskő, Fülek, Baglyaskő, Ajnácskő, Fehérkő stb.), patakokkal, bányákkal, megannyi érdekességgel.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19823) Alx.Mercer válasza Fotonhámozó (#19822) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Már én is régóta gondolkodok ezen a túrán... Jó lehetőségnek ígérkezik. :)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19824) .DLL válasza Fotonhámozó (#19816) üzenetére


.DLL
veterán

No várj, te három vagy négy képet illesztettél be? Csak 3-at látni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19825) Fotonhámozó válasza .DLL (#19824) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

3-at szúrtam be.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#19826) .DLL válasza Fotonhámozó (#19825) üzenetére


.DLL
veterán

Ja bocsánat akkor összekevertem a kép alá/fölé írást, my bad, tehát a második képre amit írtam ok, csak a 28mm nélkül.

(P.H.)

(#19827) csoki7


csoki7
csendes tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki abban segíteni, hogy a Tamron objektívomat, amit cég nevére vettem, kinek a nevére kell regisztrálni az 5 éves garanciához? A saját nevemre vagy a cég nevére? (mondjuk a regisztrációnál nem úgy néz ki, mintha cégnévre is lehetne... :F )
Köszi a választ!

(#19828) *Ropi* válasza csoki7 (#19827) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elvileg ugyanannak a névnek kell szerepelnie a garancián mint a számlán.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19829) firemanus82


firemanus82
senior tag

Sziasztok!

Canon vázra szeretnék halszem optikát, kimondottan effekt obinak. (Tornyok tetejéről, hegyoldalról, illetve tájkép fotókhoz)
Samyang obi jelölések nem tiszták (csak tippelni tudok): cs vagy CSII, vdslr, umc?
Két tipust találtam 100k körül. 8mm f/3.5 if mc csii
Vagy
8mm f/3.8 asph if mc cs vdslr

Valaki használ ilyet?

Ez a kettő

Vagy valakinek jobb 5let ilyen árfekvésben?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#19830) schawo válasza firemanus82 (#19829) üzenetére


schawo
titán

A két ojjektív tulajdonképpen ugyanaz. A tubus alakjában és a jelölésben van különbség. A T3.8-as videózásra optimalizált forma és jelölés, az f/3.5 pedig fotózásban megszokott forma és jelölés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19831) firemanus82 válasza schawo (#19830) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm!
Én fotózni szeretnék főként, akkor az f/3.5 lesz a jobb. Esetleg valakinek tapasztalata vele, illetve mit várhatok?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#19832) zgospel válasza firemanus82 (#19831) üzenetére


zgospel
őstag

nem lesz jobb, a t3.8 kb ugyanaz mint az f3.5 csak a T-s jelölés egy másfajta jelölés. sajnos én sem értem pontosan mi a különbség ezért inkább a töredezett infoimat nem írom le mert megtévesztő lenne.

a vdslr-es verziónak fokozatmentesen állítható a rekesz, míg a nem vdslr verziónál fokozatokban, mindig bekattan az adott állásba.

képminősége nyitva kicsit taknyolós de elfogadható, 5.6-tól viszont panasz nem lehet rá. a halszem és a 8mm miatt pedig fókuszálgati nem nagyon kell, mindig dof-on belül lesz szinte minden. megéri a pénzét újonnan is, de használt piaca is van.

szerk: bocsánat, a fényerőre értettem hogy nem lesz jobb, általánosságban viszont tényleg jobb a sima (nem vdslr) mert a kép készítése előtt nem tekered el véletlenül a rekeszt.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19833) Mr.Csizmás válasza zgospel (#19832) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az F érték az pusztán matematikai, a T jelöli a tényleges áteresztést, amiben már bennevan a lencsetagok, és belső borítás által elnyelt fény is. F > T minden esetben.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19834) qnadam válasza zgospel (#19832) üzenetére


qnadam
veterán

az f a fókusztáv és blendeátmérő aránya, a t viszont a tényleges fényáteresztést jelöli.

szerk: meg vagyok előzve :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19835) zgospel válasza Mr.Csizmás (#19833) üzenetére


zgospel
őstag

:R :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19836) Big-Lacos válasza firemanus82 (#19831) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Belso felepitesben ugyanaz,amennyire tudom. Viszont ha csak fenykepezni veszed akkor jobban jarsz a normal verzioval. A rekeszgyurut eleg konnyen el lehet allitani akaratodon kivul,mivel ahogy a tobbiek irtak is,nem kattan. Plusz a jelolesek az obi oldalan vannak nem a felso reszen,ami videozasnal jo, de fenykepezesnel kenyelmetlen.
Probaltam cine samyangot, tapasztalatbol irom :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#19837) Alx.Mercer válasza Mr.Csizmás (#19833) üzenetére


Alx.Mercer
aktív tag

Milyen szép is lenne, ha az f helyett a valós T érték lenne feltüntetve az objektívek nevében...
Pl az új Sigma 50 1.4 Art majdnem inkább f1.8 a DXO Mark szerint (ha jól emléxek...)

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#19838) firemanus82


firemanus82
senior tag

Mindenkinek köszönöm az infókat és a segítséget! Akkor irány a bolt...

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#19839) hefa888


hefa888
csendes tag

Sziasztok!

Halszem optikát szeretnék vásárolni. Canon 6D van, és ahhoz a lehető legjobbat szeretném. kb 150 200 ezer Ft om van rá. Mit tudnátok javasolni? :)

(#19840) m3ss válasza hefa888 (#19839) üzenetére


m3ss
veterán

vegyel egy fenymerot eloszor, trollolol ;] :))
tudom, ez nagyon konstruktiv volt :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19841) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok! Nikonra Tamron 90/2.8 vagy Sigma 105/2.8? Tamronnál van képminőség különbség a VC és a VC nélküli változat között? Esetleg van egyéb javaslat hasonló fix obira?

(#19842) k!nG


k!nG
aktív tag

Sziasztok egyik ismerosom szeretne venni egy halszem obit egy Canon gepre, az ertekhatar kb. olyan 100-150k lenne lehetoleg ujonnan. En ahogy neztem egy kompromisszumos Samyang 8mm f/3.5 IF MC jonne ki belole. Csak errol en azt hallottam, hogy erosen CA-zik (es sajnos kepen is lattam) meg hogy ezzel a markaval vannak problemak, igaz egy kezdo fotosnak lenne.

Nem tudom lebeszelni a halszemrol ot, hat ez van. :) Foleg videora fogja hasznalni ezert is eroskodik.

szilu7: En ugy tudom, hogy a VC nelkuli valtozatoknak jobb a kepminosege. (legalabb is taminal tuti)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#19843) .DLL válasza Alx.Mercer (#19837) üzenetére


.DLL
veterán

Viszont a háttérelmosás mértéke (nem minősége) f/1,4-re jellemző, nem f/1,8-ra, és ez akkor is marad ha beteszünk elé egy ND1000-et: az áteresztés nagyon alacsony lesz, de a kép jellege megmarad. ;)

(P.H.)

(#19844) Monya78


Monya78
veterán

Ezt "T" értéket megnéztem gyakorlatban, gépet állványra helyezve, egész területről mérve a fényt, az 50mm F1,4 (T1,5) obit F4-re rekeszve 1/60 záridőt mért a tesztképen, egy 24-105 F4 (T5,1) obit F4-en használva 50mm-en úgyanolyan körülmények között 1/50 záridő mért.

(#19845) zgospel válasza k!nG (#19842) üzenetére


zgospel
őstag

milyen problémák vannak a márkával? :U még sosem hallottam erről.
nekem volt ilyen, meg egy haveromnak is, teljesen rendben van a képe, persze rekeszelni kell mert f3.5-ön taknyol kicsit (lágy a képe). a CA meg szerintem a legkisebb probléma, pár klikkel javítható, de annyira egyébként sem zavaró.
mivel sokan veszik újan ezért használt piaca is van, és teljesen manuális objektív lévén nincs ami elromoljon benne, így leginkább csak a karcmentességre kell odafigyelni vásárláskor. úgy olcsóbban is kijöhet az ismerősöd.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19846) sajtc5


sajtc5
csendes tag

Sziasztok!
Nikon D70s-hez szeretnék egy jó minőségü zoomot. Táj és város fotózáshoz nyaraláskor, portré és család fotózására a mindennapokra. Szép éles rajzolat volna a lényeg, nem a nagy átfogás az elsődleges.
Eddig ezt néztem ki:
Tamron SP-AF17-50 F/2,8 XR Di II LD

Tapasztaltokat és javaslatokat köszönöm!

(#19847) Andrew31 válasza sajtc5 (#19846) üzenetére


Andrew31
senior tag

Azzal nem jársz rosszul, nálam és sokaknál jól teljesít.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19848) .DLL válasza Monya78 (#19844) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, filmforgatásnál ezért is fontos ez, mert a záridő fix, az érzékenység fix, így a pontos T értékkel kell számolnia az operatőrnek vagy fővilnek, mikor a fénymérővel ott áll a helyszínen és kéri a világosítót, hogy állítson a fényeken, amíg jók nem lesznek a mért értékek. Még ha nem is nyitva mennek, akkor sem mindegy, hogy 4 vagy 4,8 mondjuk... Persze ma a digitális gépek képernyői sok segítséget adnak, hisztogram nem újdonság, vektorszkóp, zebra, stb. meggyorsítja a munkát.

sajtc5 (#19846): én is csak ajánlani tudom, 18 megapixelt is tisztességgel lerajzol, sokszor a Bayer mozaikot érzem hátráltató tényerőnek, az obi tudna még élesebbet is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19849) sajtc5 válasza .DLL (#19848) üzenetére


sajtc5
csendes tag

Köszi a választ! Nektek a stabis, vagy a stabi nélküli változat van?

(#19850) .DLL válasza sajtc5 (#19849) üzenetére


.DLL
veterán

Nélküli.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.