Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) kutymorg válasza Zozzant (#18550) üzenetére


kutymorg
tag

Ez miben jobb, mint a Kenko Pro1 Digital?

(#18552) kutymorg válasza *Ropi* (#18548) üzenetére


kutymorg
tag

Hasonló körülmény, mint a rally. Napellenző alap, de kevés, nem akarom, hogy a front lencse bánja..

(#18553) Zozzant válasza kutymorg (#18551) üzenetére


Zozzant
addikt

Az sem rossz, a Zeta újabb fejlesztés.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18554) #40935168 válasza kutymorg (#18552) üzenetére


#40935168
törölt tag

És ha esetleg a feltett napellenzőbe beleállítasz egy sörösüveget ? Kicsit lehet bele kell gyimakolni, de ha jól szorul, az sokmindentől megvéd..

;]

(#18555) RefeeZ


RefeeZ
tag

Sziasztok!

Előrevetíteném, hogy nem hirdetek, mindössze érdeklődnék.

Van egy Nikkor AF-S 35mm f/1.8G DX obim, jó állapotban. Szeretnék megválni tőle, lévén, hogy keveset használom. Mennyiért illine meghirdetni? Mit szoktak figyelembe venni, mikor objektíveket hirdetnek emberek?

Láttam ezért a modellért 52e Ft-ot kérő embert (amit nevetségesnek tartok, mert a megjelenésekor sem kerülhetett sokkal többe), de én szeretném valami kicsit kevésbé a földtől elrugaszkodott kezdő áron elérhetővé tenni.

Ezen felül minden, az objektívek adásvételével kapcsolatos megjegyzésre, tapasztalatra kíváncsi lennék.

Köszönöm!

(#18556) A Zéé válasza RefeeZ (#18555) üzenetére


A Zéé
addikt

40-45k körül mennek reálisan.
Ne legyen karcos, gombás, kupakjai, napellenzője legyenek meg, a doboza, szütyője se hátrány, ha megvan, és akkor lehet hirdetni 43-45-ért. Gondolom lesz egyből vagy 5 jelentkező, aki 35-ért azonnal vinné, azokkal nem kell foglalkozni :)

Just a simple Lineman...

(#18557) RefeeZ válasza A Zéé (#18556) üzenetére


RefeeZ
tag

Köszönöm szépen :)

(Gombás? Vannak ennyire igénytelen emberek? Gyakorlatilag elképzelni sem tudom, hogy hogyan tudnám úgy tárolni, hogy erre sor kerüljön :B )

(#18558) aleister válasza RefeeZ (#18557) üzenetére


aleister
veterán

Ez inkább életkörülmény és/vagy tudatlanság kérdése. Ahol magas a páratartalom, és sötét, nem jól szellőző helyen tárolják az obikat, előfordulhat, hogy a gomba megveti a lábát.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18559) A Zéé válasza RefeeZ (#18557) üzenetére


A Zéé
addikt

ahogy aleister is mondja, sokszor jó szándékból is sikerülhet úgy elrakni valamit, hogy megvetheti a lábát a gomba.
Nagyapám hagyatékából került elő most egy (mint kiderült 2. vh-s) távcső ami az ő túrázós távcsöve volt. Gondosan be volt csomagolva, és a szekrényben volt tárolva, amióta nem járt kirándulni. Abba is belemászott sajnos, csak nem nagyon találok senkit se, aki ki tudná tisztíttatni... :(

Just a simple Lineman...

(#18560) aleister válasza A Zéé (#18559) üzenetére


aleister
veterán

Keresd meg spanyollt! Ő gombátlanított már egy mesteremberrel obit. Eléggé dicsérte.

Ma Te vagy a 2. akit hozzá irányítok. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18561) qnadam válasza Colonel993 (#18539) üzenetére


qnadam
veterán

pont ilyen tamronom volt pentaxon, meglepően jó képek tudtak kijönni belőle. sajnos azt rosszul viselte, amikor odacsaptam egy asztal sarkához :(

sajátcuccügyileg lett egy sigma 24-105, komolyabban még nem próbáltam ki, de elsőre meggyőzőnek tűnik. mellé jött egy használt canon 70-300 is usm. telét viszonylag ritkán használok, ez meg elég olcsó volt ahhoz, hogy kipróbáljam, legrosszabb esetben eladom, és lesz helyette valamelyik 70-200. ha viszont beválik, akkor a különbségből kijön a 85 f1,8 meg egy marék akksi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18562) #40935168 válasza aleister (#18560) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem tudom kihagyni... (bocs spanyoll) :)) ;]

(#18563) qnadam válasza qnadam (#18561) üzenetére


qnadam
veterán

(kicsúsztam a szerkesztésből)
a telével egy baj van, videózásnál behallatszik a stabilizátor hangja :D de mikrofont úgyis fogok venni hozzá

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18564) A Zéé válasza aleister (#18560) üzenetére


A Zéé
addikt

Írok is neki, köszi!
Már beszéltem egy fotós cuccokat javító sráccal, ő azt mondta távcsöveket nem vállal :(

Just a simple Lineman...

(#18565) gab.m válasza #40935168 (#18562) üzenetére


gab.m
senior tag

Baazzz, ez spanyoll-nál ráadásul duplán érvényes :DDD

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18566) #40935168 válasza gab.m (#18565) üzenetére


#40935168
törölt tag

:D

(#18567) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

van nekünk mf régi obis topicunk? :F

(#18568) Fandango :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18568) Fandango válasza Mr.Csizmás (#18567) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt keresed?

[ Szerkesztve ]

(#18569) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok, van valakinek tippje, milyen típusú napellenző lehet ezen a képen?

(#18570) Mr.Csizmás válasza Tibiajax (#18569) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szirom

ha nem ez a kérdés, beépített.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18571) gab.m válasza Tibiajax (#18569) üzenetére


gab.m
senior tag

Ez egy objektív, nem napellenző.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18572) Tibiajax válasza gab.m (#18571) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

másképp teszem fel a kérdést, hátha így jobban megérted: a képen szereplõ objektíven milyen napellenzõ látható, a kép jobboldalán? beépített vajon, avagy van típusa?

(#18573) zserbox válasza Tibiajax (#18572) üzenetére


zserbox
őstag

beépített

(#18574) Zozzant válasza Tibiajax (#18572) üzenetére


Zozzant
addikt

Beépített, pont.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#18575) imyourfriend válasza A Zéé (#18542) üzenetére


imyourfriend
őstag

Miert kell osszemerni ket teljesen kulonbozo kategotiaba tartozo objekzivet azt nem ertem..

(#18576) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

köszönöm!

(#18577) End-ru válasza imyourfriend (#18575) üzenetére


End-ru
aktív tag

Olvass vissza, megtudod.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#18578) nubreed


nubreed
veterán

Szerintetek egy használt jó állapotú Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, ami másfél éves, megér 50 ezer Ft-ot? Én egy másféléves használtért soknak tartom ezt, mikor a vadi új is 62k. Vagy rosszul gondolom?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18579) _seth_ válasza nubreed (#18578) üzenetére


_seth_
veterán

55e az oem új, itthon, 42e angliából a szintén új oem. Állapot sem utolsó szempont. Én angliából rendeltem tavaly nyáron. Egyébként 45e körül el lehet adni itthon a II-es változatot.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18580) nubreed válasza _seth_ (#18579) üzenetére


nubreed
veterán

Angliából honnan? Esetleg tudsz linket? Amazon.co.uk lenne? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18581) _seth_ válasza nubreed (#18580) üzenetére


_seth_
veterán

Ebay - photodirect nevű üzlettől, jelenleg nincs termékük feltöltve vagy más nevük van.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18582) grigo válasza nubreed (#18580) üzenetére


grigo
őstag

Van HK-ból

És Angliából

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#18583) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Na nem is kellett rá olyan sokat várni:
30-255mm f/2.0
http://www.theverge.com/2014/4/22/5625264/lytro-changed-photography-meet-the-new-illum-camera

[ Szerkesztve ]

(#18584) aleister válasza cipofuzo87 (#18583) üzenetére


aleister
veterán

Erre egy szó jut eszembe: parasztvakítás.

Ha valaki tudatosan fotózik, akkor az adott perspektívában, adott gyutávval és mélységélességgel meglőtt képek úgy ütnek, ahogy meg lettek tervezve. Ha ennek az elemei módosításra kerülnek, akkor a fotó összképe, mondanivalója teljesen megváltozik, megváltozhat.
Számomra az nem fotográfia, ha abban bízva, hogy utólag úgyis mindent módosítani fog, koncepció és ész nélkül lődöz az ember.

Másrészt az optikai minőségét tekintve is megvan róla már most a véleményem.

Biztos lesz egy szép nagy célközönsége ennek a cuccnak, de nem a komoly fotósok lesznek azok szerintem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18585) zgospel válasza aleister (#18584) üzenetére


zgospel
őstag

szerintem meg ez olyan, hogy valószínűleg amikor bejöttek az autófókuszos gépek, akkor is rengetegen lehettek, akik ellenezték a változást és keménykalaposan csak a manuálfókusz mellett pártoltak (csak feltételezem, nem voltam ott :) )

pl abba gondolj bele hány olyan eset van jelenleg hogy "áhh bakker elrontottam a fókuszt" és csak otthon veszi észre az ember, hogy front/backfocusos lett...

de pl a papíron való rajzolást mint művészetet sem váltotta le teljesen a Photoshop / Illustrator vagy akármelyik hasonló szoftver. csak ezek a szoftverek megadják a lehetőséget a korrekcióra, hogyha egy tollvonás/egérvonás félrement akkor vissza tudod vonni, vagy tudod módosítani utólag.

szerintem forradalmi dolog ez

egyébként nem olvastam végig a cikket (too long, didn't read), csak bele-bele csemegéztem, de már sokszor olvastam/hallottam róla korábban

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18586) #40935168 válasza zgospel (#18585) üzenetére


#40935168
törölt tag

Olyan ez is, mint a Tesla elektromos autó: béta verzió, de 10 év múlva pislogni fogunk, mi lesz itt körülöttünk.. A google meg a kontaktlencsébe építhető kamerával.. omg..

Mondjuk a Tesla-t lehet az olajlobbi elkaszálja, eddig mondjuk sikertelenül..

(#18587) aleister válasza zgospel (#18585) üzenetére


aleister
veterán

A fókusz elrontása hiba. Természetes, hogy az ember próbál olyan eszközöket beszerezni, amik a bénaságát ellensúlyozzák. Könnyebb sok pénzt kiadni valamire, mint időt és energiát belefektetve a megfelelő skillt megszerezni.

Mondom jó lesz ez...a lusta és tehetségtelen fotósoknak. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18588) zgospel válasza #40935168 (#18586) üzenetére


zgospel
őstag

imádom a Teslát, ha lenne egy kis pénzem én tuti nem a bmw, audi, merci trióból választanék mint a többi újgazdag, hanem minimum egy Lexus hibridet vagy Teslát vennék :)

amúgy a bmw még viszonylag időben kapcsolt az i3-mal meg az i8-cal, csak két olyan bűnronda autó hogy nemigaz. de ezek az elektromosok ki fogják fújni a szelet a nagyok vitorlájából ha nem figyelnek. csakúgy mint ahogy a MILC-ekkel is lemaradt a Nikon meg a Canon és "vesztettek" is piacot. idézőjelben vesztettek, mert új területről van szó lényegében, de azért értitek.

persze nincs pénzem úgyhogy ez csak teória

egyébként megosztó dolog lesz ez (is) az biztos, amihez alkalmazkodni kell. aki a jobban és hamarabb alkalmazkodik az nagy pénzeket fog kaszálni vele.
kíváncsian várom :)

(#18587) aleister akkor ezekszerint te csak manual obikat használsz?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18589) #40935168 válasza zgospel (#18588) üzenetére


#40935168
törölt tag

:K Totalcar is tesztelte a Tesla-t, készen voltak tőle, jó értelemben. Én is mikor beültem, uhhh. Sajnos vezetni nem volt alkalmam.

(#18590) aleister válasza zgospel (#18588) üzenetére


aleister
veterán

Miért használnék manual obit?

Tudom, hogy mire akarsz kilyukadni, de rosszul közelíted meg a dolgot. Az, hogy helyesen legyen megválasztva az éles rész, az ember dolga; az hogy ez be is következzen, a gépé.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18591) zgospel válasza aleister (#18590) üzenetére


zgospel
őstag

de hát ennél az új technikánál is az ember választja majd meg hol legyen a fókusz :U csak a módja változik

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18592) aleister válasza zgospel (#18591) üzenetére


aleister
veterán

Pont ezzel van a bajom. Nem lesz már szükség a fotós szemre-agyra, otthon majd szépen helyre húzol mindent. Nem véletlen van hozzá egy ultrazúm.
Tulajdonképpen kis túlzással egy majomra is rá lehet ezek után bízni a fényképezést, ha ezt követően az utómunkát egy fotós végzi el.

Mondjuk az elkészült raw fájlméretére kíváncsi lennék. Régebben ezt sok kép eltárolásával oldották meg, ami meglehetősen helyigényes volt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18593) schawo válasza aleister (#18584) üzenetére


schawo
titán

Ugyanezt a dilemmát már végigjátszottuk párszor. Amikor megjelent a nyomtatás, a fényképészet, majd a digitális szenzor. Ezek megölték a képalkotást? Nekem nem úgy tűnik. Akkor is károgtak a varjak.

Tulajdonképpen kis túlzással egy majomra is rá lehet ezek után bízni a fényképezést
Ja, meg a forma 1-es autó vezetését is. :U

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18594) zgospel válasza aleister (#18592) üzenetére


zgospel
őstag

"kis túlzással egy majomra is rá lehet ezek után bízni"
a Forma 1-es autókra is évről évre ezt mondják az emberek :U én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ha ez lesz az új trend, akkor sem lesznek az ájfónos tükörszelfizőkből jó fotósok egy ilyen géppel, továbbra is szükség lesz a fotózás szabályainak ismeretére, csak a mikéntje fog megváltozni.
pl ennyi erővel joggal mondhatná egy régi motoros, hogy bezzeg a mai fotósok nagy része nem tud negatívot sem előhívni, vagy képet nagyítani. és igaza is lenne.
a filmes korszakban is volt (illetve még most is van) utómunka, csak a mikéntje volt más. akkor fizikailag meg kémiailag manipulálgatták a képeket, most meg ezeket elintézzük szoftveresen, gyorsabban, hatékonyabban.

félreértés ne essék, abszolút értem amit mondasz, de nem fogja megölni a fotózást, ahogy a digitális fényképezés sem ölte meg.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#18595) aleister válasza zgospel (#18594) üzenetére


aleister
veterán

"félreértés ne essék, abszolút értem amit mondasz, de nem fogja megölni a fotózást, ahogy a digitális fényképezés sem ölte meg."

Pedig én úgy érzem, hogy sokat fog hígulni a szakma. A jelenlegi megélhetési fotósok is emiatt panaszkodnak, mi lesz ha még ezt a komponálásbeli előnyt is elveszik tőlük?

(#18593) schawo:
Nem hinném, hogy e kettő egy lapon említhető.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18596) schawo válasza aleister (#18595) üzenetére


schawo
titán

Akkor kiderül, hogy a szakma belterjes, és nem képes alkalmazkodni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18597) Byk01 válasza aleister (#18595) üzenetére


Byk01
senior tag

Azért a fényképezés nem arról szól, hogy mi éles és mi nem.
A nézőpont, a világítás, az egyéni látásmód fontossága nem fog csökkenni.
Szóval a jó képeket ezután is a jó fotós fogja csinálni, a változás az lesz, hogy a digitális szemét jobban fog csillogni.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18598) aleister válasza Byk01 (#18597) üzenetére


aleister
veterán

A "fényeket" át lehet már egy ideje utólag variálni.
A "nézőpont"-ot pedig ez a masina is meg tudja bizonyos keretek között változtatni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18599) Byk01 válasza aleister (#18598) üzenetére


Byk01
senior tag

A fények variálásánál senki nem mondta, hogy ezután majd vége a fotózásnak.
Viszont, ha jól emlékszem az olvasmányaimra, a zoomok megjelenésekor igen, aztán láss csodát, mégis van minőségi fotózás továbbra is.
A Lytro is csak egy eszköz, amivel az elképzelések megvalósítása könnyebbé válik, de ettől, akinek nincs ötlete, az ezután sem fog jó képeket csinálni.

Ez olyan, mint a főzés: a jó kés, a konyhai gépek megkönnyítik a dolgot, de az étel attól lesz jó, amit a szakács beletesz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18600) aleister válasza Byk01 (#18599) üzenetére


aleister
veterán

Egy szóval nem mondtam, hogy meg fogja ölni a fotózást, hanem azt, hogy komoly fotósak nincs arra szüksége, ami ennek a Lytro-nak az erőssége.

Azokról a dolgokról nem is beszélve, amiket említettem, de még nem érkezett rájuk reakció. Nevezetesen a böszöm nagy fájlméret és az optikai minőség. Erősen kétlem, hogy majdnem 9-es átfogást végig f2-ben egy ilyen zsebobi, említésre méltó szintű rajzolatban produkáljon.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.