Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) hackeeeee válasza GAbre (#23900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Össze vissza módosult az utóbbi időben a kártyák garanciája. Erre jó példa a Zotac, a Palit, és a Gainward is.

Pl. amikor Én vettem a GLH-t, akkor már volt, ahol 2 év volt a Gainward-ra, és volt ahol 3, a Palit-ra mindenhol 3 volt. Most mindkettőre 2 év van, elvileg.

Azt Ők adják, lehet, hogy az még abból a szállítmányból származik, amire 3 év gar volt. Ezekre +2év a kiterjesztett.

Véleményem szubjektív...

(#23902) #00137984


#00137984
törölt tag

A blower hűtéssel nem hangosabb nálam a gép, mint az RX 470 MSI Gaming X videókártyával volt. Az néhány fokkal alacsonyabb hőfokon ment (5-6 fokkal hűvősebben), de azon az 1400 rpm feletti sávban annak is volt ám hangja. Melegedett az tovább még a nagyobb 60% főlé emelt fordulaton is, mert ez a Polaris ilyen volt nálam. A házam közepesnek számit, de jól át van szellőztetve. Az MSI GTX 1070 AERO nálam kevésbé melegiti fel a házban a HDD-ket és a proci hőmérséklete is csőkkent, pedig az azóta eltelt időben melegszik az idő. Jőn a nyár. :D Nagyobb házat tervezek venni, ahol a ház elejébe legalább 2x120 mm-es venti megy és még egy alulról felfelé fújna... ez a terv a nagyobb melegedés ellen. Igen, mert az MSI AERO és általában a FE videókártyák hőmérséklete magasabb, és ezt nagyobb levegőmennyiséggel (egy nagyobb és szellősebb házban) jobban kordában lehet tartani. Lényegében nem szabad a határnak számitó 83-85 fok főlé engedni a GPU-t, mert ott már visszaveheti a Boost órajeleket játék közben. VRM visszajelzés nálam nem müködik GPU-Z programban, de ilyenkor az már 90-100 fok hőmérsékleten tetőzhet. Nem akarom ezt elérni, ezért cserélem a jól belakott és már egy ideje szükösnek mondható házamat egy jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#23903) imi123


imi123
őstag

Sziasztok!

Visszatértem egy ZOTAC 1080 AMP Extreme kártyával.
Nagyon kíváncsi vagyok mit tud.
1070 AMP Extreme is brutál volt, remélem ezen is futni fog a tetris. :)

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23904) Dtomka válasza imi123 (#23903) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

Grat hozzá! Dobj be 1-2 teszteredményt, én kíváncsi vagyok.

Illetve nincs meg neked a BF1 véletlenül? Olyan kártyád volt amilyen most nekem van.
Nem tudom miért van az, hogy map betöltésekor, nagyon leesik az fps...olyan megakadozás. Pedig SSD+16gb ram + 8 gb vram-nál nem kellene ilyet tapasztalnom szerintem. :(

(#23905) imi123 válasza Dtomka (#23904) üzenetére


imi123
őstag

Szia!

Köszi!
:R

Megvan a BF1 de nem nagyon játszottam vele. Only BF4 :)
Ami keveset ment ott nem volt gondom. Minden maxon 1080.p-n toltam.
Igaz nem volt kirakva FPS számláló de érzésre 100 fölött volt az FPS.

Procid mi van mellé?
Én I7 3770K-val toltam 4.2GHZ-en.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23906) ittakary válasza imi123 (#23905) üzenetére


ittakary
nagyúr

6700K van neki

azzal tényleg nem lenne szabad laggolnia

(#23907) imi123 válasza ittakary (#23906) üzenetére


imi123
őstag

Hát azzal tuti nem szabadna.
Az megeszi reggelire az én 3770K-m.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23908) pcsabat válasza imi123 (#23907) üzenetére


pcsabat
őstag

hát az esetek java részében elég a 3770K tuningal. DE pl. nálam a watch dogs 2-nél előfordul, hogy a 1070 80% GPU használat körül malmozik még a 3770K 4.4 Ghz-n 90%+ CPU használatnál mocorog és le le esik az FPS 60 alá... Más játéknál mondjuk ezt még nem tapasztaltam, de szerintem ezek mellé a kártyák mellé nem árt a minél magasabb órajelű i7, az sem baj ha újabb generációból.

(#23909) Dtomka válasza imi123 (#23905) üzenetére


Dtomka
veterán

&(#23906) ittakary

Minden max kivéve simítások...res scale azt hiszem 150%, és így ~100-120 fps van. De pályabetöltésekor, nem minden esetben de néha mikor megjelenik a kép akkor 40-50 (piros szám) -re leesik az FPS. Illetve még mikor nagy a füst akkor is eléggé visszaesik, 70-80. A vga-val van valami? Esetleg drivert cseréljek? Hőmérsékletek rendben vannak, CPU, GPU esetén is.
Köszönöm előre is aki tud megoldást :)
(Nem hiszem, hogy coin miner lenne, mert akkor ~10 fps lenne és nem csak néha)

(#23910) imi123 válasza pcsabat (#23908) üzenetére


imi123
őstag

Én is így látom.
Következő csere alaplap+proci+ram lesz.
Szerintem 1080 kiszolgál pár évig.
Mondjuk mindig ezt mondom, de mikor kijön a következő generáció mindig elcsábulok. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23911) pcsabat válasza imi123 (#23910) üzenetére


pcsabat
őstag

igen, hasonlóképp. Úgy érzem hogy a 1070-el még tuningal is nagyjából egyensúlyban van a 3770K a játékok 90%-ban, de ez az utolsó generáció amit még rá merek bízni, 4.5 - 4.6 ghz körül sztem nagyrészt még a 1080/Ti kategóriának is elég lenne játékra - ha nem úgy forrósodna, hogy ledobja magáról a kupakot :D -. Nálam a lap és a ram 2012 óta szolgál azt hiszem már megszolgálta az árát és megért a jövő évi cserére :D

(#23912) imi123 válasza Dtomka (#23909) üzenetére


imi123
őstag

Driver csere ilyen esetben nálam alap.
Nekem most Origin szarakodik.
Lehet mindkettőnknek kellene egy win install.

Még esetleg egy ötlet.Fastsync nincs bekapcsolva véletlenül.
Amikor kipróbáltam nálam is voltak szép laggok.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23913) Dtomka válasza imi123 (#23912) üzenetére


Dtomka
veterán

A win ~2 éve van fent, lehet kellene 1 reinstall :) mi a baj az originnel, én nagyon régóta nem tapsztaltam azzal hibát. Max ddos attack esetében.

"Még esetleg egy ötlet.Fastsync nincs bekapcsolva véletlenül."

Ez okozhat ilyet? Nemrégen kapcsoltam be mert vagy itt, vagy a BF1 topicban úgy olvastam, hogy jó használni.
Akkor drivercsere + nvidia beállításokat visszateszem alapra és majd leírom tapasztalataimat. Köszönöm! :R

(#23914) Raymond válasza Dtomka (#23913) üzenetére


Raymond
félisten

" De pályabetöltésekor, nem minden esetben de néha mikor megjelenik a kép akkor 40-50 (piros szám) -re leesik az FPS. Illetve még mikor nagy a füst akkor is eléggé visszaesik, 70-80. A vga-val van valami?"

Nekem nem ugy tunik hogy barmivel is problema lenne. Palya betolteskor meg "dolgozik" a CPU is par utolso simitason es ekkor lehetnek akadasok. Mint amikor a Windows betolt, az asztal mar latszik es mukodhetsz is de meg picit akadozik mert a hatterben toltodnek be dolgok. A sok fustnel az FPS drop szinten normalis, a rengeteg alpha effekt megeszi a fillrate-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23915) darkflamy válasza gyuribácsi88 (#23854) üzenetére


darkflamy
csendes tag

Szia! Nekem giga gtx1070 xtreme gaming-em van szó szerint semmi hangja nincs, kb 30 cm-re van mellettem az asztalon a gépház, szóval nekem bejött.

(#23916) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Arról van valakinek infója, hogy esetlegesen mikor lesznek elérhetőek a 11GHz órajeles bios-ok? Egyedül eddig csak a Gaming X Plus-ét találtam meg.

Véleményem szubjektív...

(#23917) Dtomka válasza Raymond (#23914) üzenetére


Dtomka
veterán

Mint amikor a Windows betolt, az asztal mar latszik es mukodhetsz is de meg picit akadozik mert a hatterben toltodnek be dolgok.

Ez igaz is lenne, ha a játék HDD-ről "menne", de nem.

A sok fustnel az FPS drop szinten normalis, a rengeteg alpha effekt megeszi a fillrate-et.
FPS-drop még oké, de szinte megakad a játék 1-2 pillanatra. Lehet a fastsync kavar be.

(#23918) Raymond válasza Dtomka (#23917) üzenetére


Raymond
félisten

Nem az a lenyeg hogy HDD-rol megy a jatek vagy nem, sot ha HDD-rol megy akkor kisebb az esely az akadasra mert tobbet var a CPU adatra igy van ideje mindennel foglalkozni, SSD-nel gyorsabban jonnek az adatok igy terheles rovidebb ideig van, de sokkal intenzivebb.

A lenyeg hogy a kartya tuti nem hibas, ha meg akarod talani az okot akkor kell talanod par osszefuggest. Pl. hogy mindig tortenik-e ugyanazon a palyan, mindig ugyanott, ugyanaz a palya barmilyen szerveren vagy csak egy bizonyos szerveren stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23919) Dtomka válasza Raymond (#23918) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem. Köszönöm az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#23920) Tomassy00 válasza GAbre (#23881) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nem csak szűk helyen, mindegy neki hogy hol. Van hogy minden rendbe megy egy darabig aztán pikk pakk bevillan ez a fura homályos elmosódott valami és úgy is marad, de van hogy már eleve így is indul a map egyből betöltés után. képet nem tudok mutatni mert már vagy két hete újra raktam a vindózt és bf1-et nem raktam vissza, lehet nem is fogom kitudja :U . A 4 még mindig sokkal jobb nekem mint az 1 ...

(#23921) mazacar


mazacar
tag

Sziasztok!
Lehetőségem lesz megvásárolni egy gtx1070-et, régi kártyám (r9 290x) gariztatás okán..
A kérdésem az lenne, hogy melyik gyártó ajánlott a legjobban!?
Valaszaitokat előre is köszönöm!

(#23922) ->Raizen<- válasza mazacar (#23921) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Msi gaming x

(#23923) GAbre válasza mazacar (#23921) üzenetére


GAbre
veterán

Kicsit feljebb,max 1-2 napja írták az ajánlott kártyákat,de keresni is tudsz fórumban rá.

Avatar

(#23924) BoWDaN


BoWDaN
tag

Mennyiert erdemes eladni majd nyár végén egy gtx 1070 g1 gaming oc-t?

Szeptembertol erettsegire szeretnek tanulni

Nem lesz idom jatszani kondi mellet

Ha le erettsegiztem az eladott penzbol meg megvennem a 2070et vagy mi lesz 1170 vagy mitudom enxd a lenyeg a kovi generacios 70et
Kicsi penzkidoldassal

De csak ha megvan az erettsegi

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23925) Scholes9 válasza BoWDaN (#23924) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egy százas kb gyors tippre :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23926) BoWDaN válasza Scholes9 (#23925) üzenetére


BoWDaN
tag

Jois lenne:D még tavaly nyáron 122k ert vettem... Ujjonan

Ha ilyen keveset csokkent az ára bazijo

Masok meg megvették 1080 áron egybol mikor kijott

Emberi bolondsag

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23927) Drizzt válasza BoWDaN (#23926) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Miert, mire szamitasz? Ma sem olcsobb ujonnan a gtx1070, mint amennyiert vetted. Addig annyilesz, hogy az Amd kijon talan valamivel, ami 1070 ellenfele lehet. De nem tul valoszinu. Ebben az arban Vega szerintem nem igazan lesz. Szoval nagyon meglepne, ha a 1070-ert legalabb 90-et ne kapnal szeptemberben. Meg a Volta kavarhat be, de abbol is lesz vagy oktober, november mire kijon. Ha iden gamer gpu-ban kijon egyaltalan.

I am having fun staying poor.

(#23928) BoWDaN válasza Drizzt (#23927) üzenetére


BoWDaN
tag

A voltábol ilyen fury szeru vagy titan szeru megfizethetetlen cucc lesz még az iden

Utana jonnek allitolag a "kissebb tesoi"

[ Szerkesztve ]

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23929) nubreed válasza Drizzt (#23927) üzenetére


nubreed
veterán

Az a Volta ami idén kijön, nem a gamer piacra szánt cucc lesz előszőr valószínűleg, szóval ezt még nem nagyon látni, hogy idén érdemes e várni a gamer Voltát, ha tippelnem kéne az eddigi nfók alapján én is azt mondanám, hogy nem.

A kis Vega még bekavarhat az árakba ha konstansan jobb lesz mint az 1070. Ez majd kiderül. De ahogy elnézem az AMD -t, még vannak ott gondok. Ugye többször elhalasztott rajt, rossz kommunikáció, stb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23930) Chaser válasza BoWDaN (#23926) üzenetére


Chaser
titán

_ha_ értelmes helyre van gar 100-ért simán eladod, ha nem értelmes valszeg akkor is, sok süket van, semmi mást nem néz csak az árat, ha 10e-re olcsóbb mint boltban de nincs gar az se baj ( :
ha az aktuális ára marad ott ahol van nagy buktád nem lesz, jelenleg biztos drágább mint amennyiért vetted

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23931) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Már el is köszönök tőletek, tovább passzoltam az 1080-at. :))

(#23932) imi123 válasza ->Raizen<- (#23931) üzenetére


imi123
őstag

Ez gyors volt,
Vegára cserélsz? :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23933) ->Raizen<- válasza imi123 (#23932) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Computex bemutató volt, 25 terraflopsos a 16 gb hbm 2.0 ramos csúcs pro piacra szánt vega. Ez többszöröse az 1080 1x-es pontosságú számítási teljesítményének, alaposan kiteszteltem a kártyát és igen valószínű ha a játékokat kis szűrővel 60+ fpsel fogja a vega futtatni 4k-ban bevásárolok abból idővel. De igencsak valószínű hogy a voltát is megvárom és akkor hozok egy döntést ami kb 2 évig tartós használatra lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23934) TTomax válasza ->Raizen<- (#23933) üzenetére


TTomax
nagyúr

Játékokban nem igazán van FP16...Szóval az az érték lényegtelen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23935) hackeeeee válasza TTomax (#23934) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében ennyi, sajnos.

Arról már nem is beszélve, hogy még ki tudja mikor lesz kapható, mert ugye az üzleti szférás kártyák jönnek hamarabb (Frontier edition), utána valamikor a játékra szánt kártyák.. de arról semmi konkrétum, még mindig.

Szal szerintem felesleges kapkodni.. Elvileg július 30 az RX Vega, elvileg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23936) imi123 válasza TTomax (#23934) üzenetére


imi123
őstag

Dehogy lényegtelen.
Mint tudjuk az AMD irányítja a játék piacot, Mindenki a VEGA spec képességeit fogja használni.. ja nem . :)

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23937) FLATRONW válasza imi123 (#23936) üzenetére


FLATRONW
őstag

Amúgy nem a Vega spec képessége az FP16, elméletben a Pascal is tudja úgy hogy megduplázódik a teljesítménye az FP32-höz képest. Persze ez le van tiltva GeForce vonalon, így tényleg nulla az értéke. A Volta-ban már ott is engedélyezve lesz. A Volta lesz a Vega ellenfele, függetlenül attól, hogy jó esetben a Vega csak a Pascalal szemben lesz versenyképes.
A másik dolog pedig az, hogy az FP16-ot nem minden esetben fogják használni, mert sok esetben ront a minőségen. Bizonyos effektek FP16 alatt fognak lefutni, így senki se számítson dupla teljesítményre.

(#23938) imi123 válasza FLATRONW (#23937) üzenetére


imi123
őstag

Tisztában vagyok vele.Követem ABU munkásságát. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#23939) ovics


ovics
aktív tag

üdv!

csatlakoztam a klubhoz egy msi gtx1070 gaming kártyával, bár sajnos még nincsen meg hozzá a körítés, így nem tudom kipróbálni :D

kérdésem az lenne, hogy van e valami amit érdemes tudni róla, gyermekbetegség, miegymás, vagy beteszem és megy kategória? utóbbinak örülnék a legjobban (:

(#23940) ->Raizen<- válasza ovics (#23939) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Beteszed es megy driver install utan de a win10 meg azt is felrakja automatan.

(#23941) ittakary válasza ovics (#23939) üzenetére


ittakary
nagyúr

a legjobb hűtésű kártyát vetted meg, nem lesz vele semmi gondod :K

legfrissebb WIndows, legfrissebb nVidia driver és adjad neki

felbontás, mamin játszol?

(#23942) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Itt a meleg, elengedett FPS-sel szépen 75 fok körül jár a vga.. Viszont kemény, hogy OC-val sem megy 75 fölé. Ami vicces, hogy OC nélkül is ennyi. :DDD Overwatch alatt.

Véleményem szubjektív...

(#23943) ovics válasza ittakary (#23941) üzenetére


ovics
aktív tag

fhd lesz, gondoltam azon elleszek vele pár évig.
most éppen egy laposon nyomom és örülök a 30 fps-nek Overwatchban, hd-ban :D de 5 éves lapostól örülök ennek is

(#23944) pcsabat válasza ovics (#23939) üzenetére


pcsabat
őstag

grat jó cucc, halk, gyors. Használd egészséggel! :)

Full HD-ben 60 fps-el úgy fogsz játszani hogy a legújabb címeken kívül be sem fog kapcsolni a ventilátor :D

[ Szerkesztve ]

(#23945) deadwing válasza hackeeeee (#23942) üzenetére


deadwing
addikt

Lehet mert hiába az OC, onnan is visszadroppol.
Érdemes lenne monitorozni, mennyi az órajel amit tart.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23946) hackeeeee válasza deadwing (#23945) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

OC nélkül 2000, úgy, hogy 2050 a max, OC-val, max boost 2100 és 2063-ig droppol vissza.

Arról nem beszélve, hogy kevesebb fesszel tartja a 2063-at, mint a 2GHz-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23947) deadwing válasza hackeeeee (#23946) üzenetére


deadwing
addikt

Hát ez elég érdekes :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23948) ittakary válasza deadwing (#23947) üzenetére


ittakary
nagyúr

még a legelején le lett írva a PH tesztben is, hogy a Boost 3.0 tuningja nem arról szól hogy tökig nyomod a fesz és az órajelcsúszkát, mivel szinte még a széljárásra is kényes a Boost

finomhangolni kell a rendszert a legjobb órajel eléréséhez

(#23949) deadwing válasza ittakary (#23948) üzenetére


deadwing
addikt

Az utolsó sorra reagáltam.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23950) ittakary válasza deadwing (#23949) üzenetére


ittakary
nagyúr

akkor valamit nem értettél, mert én is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.