Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) sanchomuzax válasza DravenMoral (#39200) üzenetére


sanchomuzax
aktív tag

Igen, ettől tartottam, köszi! Az alaplap az adott, sajnos. :)

Google: Sancho blogja

(#39202) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Már idegbajt kapok, hogy Diablo 4 alatt maxon pörög folyamat a venti. Zotac gtx1080 amp extreme. probáltam állitani afterburnerbe, saját progival is, legyaliltam teljesen mindent de semmi.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39203) NFree válasza kalozhun100 (#39202) üzenetére


NFree
addikt

Előfordulhat , hogy szarrá ment a ventibe a ventivezérlő vagy a lapon van valami galiba . szervíz egyébként hány fokos a gpu ?

vga

(#39204) kalozhun100 válasza NFree (#39203) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hőfokkal nincsen gond mert pörög mint az állat.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39205) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#39204) üzenetére


kalozhun100
őstag

Hiába állítom, amint állítok rajta manuálisan felpörög 100ra és ott is marad. Viszont nem jelzi ki a grafikon 0át ír mindenhol. Esetleg Győrben nem tudtok valakit aki meg tudná nézni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39206) raveinT válasza kalozhun100 (#39205) üzenetére


raveinT
tag

Ha csak a D4-el csinálja akkor vsz a szoftverrel/driverrel van a gond, remélhetőleg 1-2 patch és meg is szűnik. Ha más, hasonló gépigényű játékok alatt is ez megy akkor viszont érdemes lehet egy szervizessel megnézetni.

(#39207) Aprósólyom válasza kalozhun100 (#39205) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha gyári defaulton hagyod, akkor változtatja az RPM-et terhelés függvényében? Ha igen, akkor nem ment tönkre a vezérlő.
Ha gyárin sem működik, akkor azok az esetek állhatnak fent, amiket #39203 NFree említett.
Ha gyárin változtatja, csak az MSI afterburner nem, akkor vagy a beállításokban szükséges lehet állítgatni (FAN lap -> use firmware control mode, stb...)
Ha ez sem, akkor a gyári szoftvert kell kipróbálni: https://www.zotac.com/news/quick-guide-firestorm

Jevons paradox

(#39208) kalozhun100 válasza raveinT (#39206) üzenetére


kalozhun100
őstag

Az összes játék alatt. Amint nagyobb terhelést kap. Afterburnert letöröltem. Most csak a Gyári Firestorm szoftverrel babrálok. Visszaállitottam defaultra a venti profilt és így alap terhelesnél maxon pörög, 34 fokos igy a kártya. Érdekes, mert fanspeedre meg 40et ír.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39209) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#39208) üzenetére


kalozhun100
őstag

Aida64ben gpunál 0rpmet ír.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39210) NFree válasza kalozhun100 (#39209) üzenetére


NFree
addikt

Ha nem megy a gyári progival sem akkor valami elszált 1 venti megy csak maxon vagy az összes ?

vga

(#39211) kalozhun100 válasza NFree (#39210) üzenetére


kalozhun100
őstag

Sztem mind a 3, de azt honnan látom? Amint állítok valamit a gyári progival a ventin maxon megy. Úgy, hogy egy böngésző fut csak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39212) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#39211) üzenetére


kalozhun100
őstag

Meg most advancednél lehuztam nullára a grafikont, d4 alatt megy a venti tök halkan és 64 fok eddig a max. Nem tudom mennyin mennek, de kb mindig ennyin megy alapon. Progiba 0rpmet ír.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#39213) NFree válasza kalozhun100 (#39211) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem akkor a nyákon van valami probléma , mert általában a 3 venti nem egyszerre adja meg magát , ahogy kapnák a jelet valami nem jó . vga szervizessel beszélj lehet e rajta segíteni . van aprón vagy 2-3 db hirdeti magát .

vga

(#39214) MasterDeeJay

Asus P104-100 4G kártyája van itt valakinek?
Igazából egy Asus GTX1080 Turbo a pcb-je ahogy nézem (hűtése meg talán a Dual?), ramok és talán a GPU is de majd szétszedem.
Próbálta moddolni valaki más biossal? Most csak a ram unlock van rajta. Pcie 1.1 4x limitációval kellene kezdenem valamit. Rakott valaki rá rendes 1080-as biost?
Bejegyzést írtam róla és kell minden infó ami egyszerűbbé tehetné a moddolást.
Most jelenleg ahol nem limitál a pcie sávszél ott nagyjából jól teljesít.

Jöhet akár hardveres mod is, csak ilyen fun projektnek vettem a kártyát azaz nem kár érte ha elhullik egy esetleges balul elsült forrasztástól :DDD .

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39215) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#39214) üzenetére

Közben eladtam a kártyát valamennyi haszonnal és vettem egy P102-100-ast az árából. (1080Ti 10Gb) Igazából nekem cuda-ra elég a limites pcie sávokkal is, 35eft-ból nem igen lehet kapni mást ami jobb számításra.

A lényeg hogy játékra nem ajánlom a limites pcie-es kártyákat mert alulteljesítenek, de számításokra meg teljesen jók.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39216) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Egy GTX 1080 Ti Rog Strix-et kellene újra padozni. Milyen vastagságú padok kellene a kártyához? Gondolom a vrm pad-ek és memória pad-ek nem egyforma vastagságúak lesznek.

Milyen márkát ajánlott vásárolni? Saját részre lesz, szóval rászánom a jobb minőségű pad-re a pénz.

Üdv. Razor

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#39217) Aprósólyom válasza razor03 (#39216) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gelid gp-extreme.
De nem az ártól lesz csak jó. Az egyik legfontosabb paraméter a pad keménysége, hiszen a rések nagysága nem tökéletesen akkora mint amilyen méretben gyártják a padokat. Adott esetben jelentős alakváltozást el kell tudjon viselni.
Egy jó hővezető pad viszont sokszor jelentősen keményebb, ami a NYÁK és a hűtés összecsavarozásakor derül ki. Rossz méret és keménység esetében nem lesz tökéletes máshol (pl. GPU) a kontakt vagy görbül majd a NYÁK.

Szedd szét és mérd le, az a tuti. Ha óvatosan szeded szét, nem fog elszakadni a pad. Segíteni is lehet a pad leválását mondjuk egy szikével.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#39218) razor03 válasza Aprósólyom (#39217) üzenetére


razor03
aktív tag

Rendben, köszi az infót! :)

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#39219) Terek


Terek
tag

Hello.
Nemrégiben szereztem egy GTX 1070-et aztán láttam,hogy nincs IDLE állapot.Most jött egy GTX 1080 Ti és ennél sincs.Rákerestem és a monitor frissítésével hozzák kapcsolatba.Ránéztem és igaz mert ha levettem a monitor frissítését 120hz-re akkor visszavette az órajeleket.Erre jött már valami megoldás azóta?Nem az igazi 240hz-s monitort visszavenni :)
Másik,hogy GPU-Z gpu chip power draw-ra közel dupla annyit írt IDLE-ben mint a board power draw.Ezt hogy?Bug lehet?240 hz melett 55w board és 85w chip , míg 120 hz melett 16w board 19w chip.Most akkor melyik érték a jó?Board vagy a chip? :D
És erre az IDLE problémára más megoldás nem létezik a monitor hz visszavételén kívül?

(#39220) Aprósólyom válasza Terek (#39219) üzenetére


Aprósólyom
addikt

nVidia inspector - Multi Display Power saver. Én is ezt használom.

Jevons paradox

(#39221) Terek válasza Aprósólyom (#39220) üzenetére


Terek
tag

Köszi ránézek.
Fordítás alapján ez több kijelzőre vonatkozik vagy használ a simán egy monitornál is?
Valaki írta,hogy neki egy friss win megoldotta,valaki DDU-val törölt mindent aztán újra fel és helyrejött nála,valakinél az NV CP-ben 3D settings fül alatt középsőről átváltott a felette lévőre és jó lett,volt aki a power management-el babrált és működött.

(#39222) Aprósólyom válasza Terek (#39221) üzenetére


Aprósólyom
addikt

240Hz miatt semmi más nem fogja megoldani. 240 képet ki kell rajzolnia valaminek, ahhoz GPU erőforrás kell. Az nVidia kicsit túlvezérli az energiamenedzsmentet, hogy ne legyen képhiba, ezért a nagyobb fogyasztás. Nálam nagy ritkán 240Hz-en is van, de lenyelem, mert inkább legyen alacsony az idle fogyasztás. 280Hz-en folyamatosan 3-5 másodpercenként, mert 280 képet már nem tud 6-9 wattból (State 8) megoldani a GPU

A Multi Display Power Saver alacsonyabb Power state-en (state 8) tartja a GPU-t, így lesz alacsony az idle.
Viszont(!!!) kivételként azokat az alkalmazásokat hozzá kell tenni, aminél szeretnéd, hogy a GPU max teljesítménnyel dolgozzon.

Valahogy így néz ki:

Jevons paradox

(#39223) Terek


Terek
tag

Valaki tudna pontos infót arról,hogy milyen padok mennek egy MSI GTX 1080 Ti Gaming X kártyára? Annyit tudok 1mm-es kell a memóriákra.
Kontaktoltam az MSI-vel de nemsokra mentem.Küldtek először egy ilyet :
36 x 6 x 1.5 mm , 14.23 x 10.3 x 1 mm (8 pieces).Mondom oké és ezeket hova.
Jött a kövi levél :
Dimensions : Qty :
106*7*1 - 1
96*6*1.25 - 1
7.88*7.88*1 - 2
90*8*3 - 1
8*8*2.25 - 1
80*6*2.25 - 1
Azt írták rajzot nemtudnak adni.Írtam oké,de mégis melyik hova megy.Azóta nemjött válasz.Valaki esetleg aki már cserélt ilyen kártyán padokat és tudja melyik hova megy?

(#39224) Terek válasza Terek (#39223) üzenetére


Terek
tag



Ezt a kettőt találtam.Kb ugyanaz,csak egy helyen van eltérés az 1,25 helyett van írva 1,5-ös.Gyártó állítása szerint az még belefér.Idehaza nem egyszerű sajna ilyen köztes padot találni mint az 1,25 :(

(#39225) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én nem tudom a pontos méreteket, de ezt nem tudom megtaláltad-e: https://www.techpowerup.com/review/msi-gtx-1080-ti-gaming-x/4.html
Ez talán abban segíthet, hogy a különböző méretek merre mehetnek. Illetve azt is látni, hogy még a folytótekercsre is tettek (legvastagabb, fekete pad). Ennek nem tudom mennyi értelme lehet, mert én azt gondolnám, hogy a közvetlen légáram többet érhet, mint padozni a tekercseket.

Ui.: egyébként nem kell pontos méret. Legyen puha (shoreness érték), ami képes akkora alakváltozásra, hogy kicsit szétterüljön, benyomódjon. Ezért sem gyártanak 0.25mm-ként padokat. A lényeg, hogy ne csak a pad hővezetés jóságára koncentrálj vásárláskor, hanem a puhaságra. Ha túl kemény a pad, akkor előfordulhat, hogy hiába csavarozod össze, nem lesz kontakt valahol, mert a kemény pad eltartja a hűtést a NYÁK-tól. NA ezért kell puha pad.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#39226) mefistofeles

Csak érdekeségként teszem be, hogy sikerült szereznem egy EVGA Geforce GTX 1070 Ti FTW2 kártyát.
Szerintem egyszerűen gyönyörű és a 1070-es evgák közül tudtommal ezen van csak szabályozható RGB illetve aszinkron ventillátorvezérlés.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.