Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) kris75


kris75
aktív tag

Üdv!

Asus 1070 dual hűtési telseítményről van-e tapasztalata valakinek?

üdv
Krs

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#23102) Just486 válasza Ferdzsoo (#23099) üzenetére


Just486
senior tag

Ebben viszont igazad van, akár működés, akár élettartam tekintetében erősen feltételezhetően nincs jelentősége ennek a jelenségnek.

Ellenben nálam egy csendes levegős gép van, és most kísérletezek egy Strix 1070-nel (ezért is keveredtem ide, ventilátor vezérlési problémám volt vele), engem biztosan zavarna ha ilyen problémával küzdenék. Ha azzal adják el nekem a baleknak hogy csendes a kártya akkor legyen is az. Amúgy nem lenne baj, csak akkor ne írják rá... Bár nem tudom jelenleg milyen formában fordul elő, amikor én legutoljára találkoztam ilyesmivel, böngészős scrollozás, videóképkockák megjelenítése közben is hallani lehetett.

Amit tudni érdemes a gépről: A 3470-es procit BQ Dark Rock 3 hűti, 500RPM körül forog, hangtalan. A táp RM650i, fél passzív. Jelen felállásban a VGA szintén nem forog jobb esetben. A beömlő fordulatszáma azt hiszem 800 körül van terheletlenül (A strix vezérli, bár a gyári programja gyalázatos), de próbálkozok a kikapcsolásával. A kifúvó akkor indul meg, ha proci elkezd melegedni. Így a leghangosabb elem a három retek WD merevlemez, ha ezeket lehúzom nem hangosabb a gép egy mobiltelefonnál. Filmezni, netezni így tökéletes, játék közben (ritkán esek ilyen bűnbe) meg nem zavar ha beindul a hűtés, tudom hogy jelenlegi technológiákkal nem oldható meg másképp.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#23103) pcsabat


pcsabat
őstag

Skacok nem gyenge ez az msi 1070 gaming x. +100 mhz gpu órajellel - 2025-2050 mhz-re boostol így - konkrétan zömében 50 fok alatt passzív hűtéssel witcher 3-azok fhd-ben mindent maxra húzva (kivéve a hajak AA-ét) 60 fps-re fixálva, bár ehhez egy jól szellőző ház társul. Eszméletlen ez a kártya és ez a hűtés. Giga 970 G1-ről váltva egy más dimenzió.

Nem volt még olyan kártyám amivel ennyire elégedett lettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#23104) sebixxx válasza Just486 (#23102) üzenetére


sebixxx
tag

Nekem is ugyan az a tápom + proci hűtőm van mint neked elég szellős házam van 4db Aerocool14cm dead silence ventivel amik szintén kb hangtalanok és 1 hete vettem egy gtx 1070et ami cicereg, hát nem örülök neki, hogy direkt egy halk gépet szerettem volna épiteni, de simán kihallani a hangját , mondjuk a HDD-t is hallani azért de eddig csak az volt a zaj forrás... Nem beszélve arról, hogy nem egy olcsó kártya., :) Ugyh oké , hogy nincs baja a működésben, de bosszantó, ha az ember direkt egy halk gépet épít aztán kap egy ilyen kártyát.. Mindegy ez legyen a legnagyobb gondja az embernek, de biztos oda tudnának figyelni jobban, hogy kiküszöböljék.. :K

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#23105) XaraX válasza Ferdzsoo (#23099) üzenetére


XaraX
addikt

"Az igazán halk gépről meg annyit hogy csak azt zavarhatja igazán akinek vízzel van hűtve a vgaja, mert aki léggel hűti annak a venti és szélzaj úgyis elnyomja a cicergést..."
Ezt azért vitatnám, próbáltam egy rövid kitérőt a víz irányába,(igaz, csak kompakt víz volt), viszont jóval hangosabb volt a gépem,mint most.
Leszabályoztam a pumpát, amennyire lehetett, gyakorlatilag a hűtés teljesítmény rovására, és akkor is számomra hangosan dolgozott, nem is beszélve a radiátoron lévő ventikről. :(
Jelenleg egy Macho Zero hűti a cpu-t, a táp egy Evga 800-as G2, pont azért túlméretezett, hogy soha nem kapcsol be a ventije, és 3 házventi, 400-ra leszabályozva.
Játék alatt, ha arra vetemedem nagy ritkán, beindul az Gaming X ventijei, viszont akkor füles van rajtam úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#23106) Ferdzsoo válasza Just486 (#23102) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem idle konkrétan 1 venti megy a gépben egy Bq dark rock advanceden. 600rpm kotta néma mint nálad. És ennyi. Ezenkívűl itt is félpasszív táp (esetemben még terhelve is az) és 2 ssd. ( Én a Hdd-ket évek óta száműztem nekem azok a rohadt idegesítőek ahogy duruzsolnak. Még az 5400 asok is)
Nálam a 1070 kizárólag játékok alatt cicereg, máshol seholsem. Így idle az 1 procihűtő ami jár egy hangszigetelt házban. Na ez így néma. :)
Ha pedig load akkor 2 házventi beindul (scythe s-flex 800), 1070 60%-on és ennyi. Ez is viszonylag halk de azért a cicergést már elnyomja. Ezért nem zavar vagy idegesít ez a témakör.

Xarax: Nekem volt épített vizem, ha rendes pumpád van ( csak az volt 35k) az elég néma. Rajta egy tripla radi és 2 s-flex venti azért elég durván néma. És sokkal hatékonyabb. Viszont jelenleg hangtalanságban a léghűtés már felveszi a versenyt a vízzel, csak teljesítményben nem, emiatt is van ismét levegőm...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23107) morfondőr válasza nubreed (#23087) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha jól tudom a sima Gaming-en nincs backplate, a Gaming X-en van, a Gaming Z-n pedig a backplate-en is van RGB led, plusz az órajelekben van különbség. Hogy egyéb alkatrészekben (pl. minőségibb vrm, vagy kondik stb) nem tudom van-e eltérés. Nekem Gaming X van és nagyon elégedett vagyok vele, játék közben a gép alapzaja nem erősödik fel, a tápot, a házventiket (3 db noiseblocker e-loop, scythe kotetsu cpu hűtő) és a hdd-ket nem "kiabálja" túl a kártya, mindez mellett 70 fok alatt marad gyári ventiprofillal. Itt ha jól emlékszem 1898 Mhz boost órajelen üzemel.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23108) cyber86


cyber86
őstag

Máris jobban néz ki új házban :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#23109) nubreed válasza morfondőr (#23107) üzenetére


nubreed
veterán

Most elbizonytalanítottál. Jó lenne erről egy megerősítés akinek ilyen kártyája van vagy látott már ilyet, hogy van e a sima Gaming változaton backplate vagy sem. Egy ilyen nehéz kártyára szerintem nem árt, meg egyéb tényezők miatt sem...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23110) Just486 válasza Ferdzsoo (#23106) üzenetére


Just486
senior tag

Jó olvasni, hogy más is megy a néma, de te teljesítményben nem kompromizált gépek felé, meg mások megoldásait erre. :K A HDD-im én is nagyon utálom (gyári intel hűtőtől, turbinás vga-tól és hkc550 táptól jártam végig az utat, sokáig fel sem tűnt hogy ekkora zajt csapnak a vinyók), de sajna sokáig nem lesz annyi pénzem hogy 8 terrát SSD-re cseréljek. Szükség van ennyire a filmek miatt, mivel nem találtam még olyan, számomra élhető digitális platformot, mint játékoknál a Steam lett.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#23111) nubreed válasza nubreed (#23109) üzenetére


nubreed
veterán

Van rajta backplate: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23112) morfondőr válasza nubreed (#23111) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben próbáltam én is utána nézni, de nem találtam konkrét infót, de biztos, hogy valahol olvastam róla. Aztán lehet csak az első szériában nem raktak rá, vagy amit én olvastam, ott írtak hülyeséget... :F

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23113) #00137984 válasza cyber86 (#23108) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mintha egy kissé lógna ez a videókártya. Tápkábelek nem feszülnek és backplate ide vagy oda, de inkább a vaskos hűtés súlya miatt nem ártana rögziteni valahogy.

(#23114) RazoR válasza cyber86 (#23108) üzenetére


RazoR
veterán

Látom Nálad is lóg rendesen! :DDD

(#23115) cyber86


cyber86
őstag

Itt eléggé látni. [kép]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#23116) salvation válasza cyber86 (#23115) üzenetére


salvation
aktív tag

Meg a HDD is :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23117) RazoR válasza cyber86 (#23115) üzenetére


RazoR
veterán

Brutál súlya van a bordának rajta, ezt már érdemes kitámasztani vagy felkötni!

(#23118) cyber86 válasza salvation (#23116) üzenetére


cyber86
őstag

Nagyon idegesítő a hangja ezért kitaláltam, hogy lógni fog :) wd black már csak ilyen.

Razor: lehet majd késöbb gondja ha nem egyenesìtem ki?

Szerk: problem solved :D [kép]

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#23119) RazoR válasza cyber86 (#23118) üzenetére


RazoR
veterán

A tápkebel tartja?

(#23120) Modst3R


Modst3R
senior tag

Ezzel még adós vtam... :R

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#23121) cyber86 válasza RazoR (#23119) üzenetére


cyber86
őstag

Beszorítottam a vinyó rekesz és a vga közé a kábelt és így megmarad.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#23122) #00137984 válasza cyber86 (#23121) üzenetére


#00137984
törölt tag

Lehet megmarad egy ideig, de ha elrendezgeted a vezetékeket, akkor a videókártyát a HDD rekeszhez is kötözhetnéd. A SATA kábeleket egy kicsit elhúzhatnád a backplate-ről, hogy ne lógjanak rá a VGA-ra. Amúgy minden más felőlem OK. Nem kötekszeni akarok, csak jószándékból írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#23123) iguana válasza cyber86 (#23118) üzenetére


iguana
őstag

a mai napig jót mosolygok a kreatív megoldásokon :)
[link]
[link]
[link]
[link]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#23124) salvation válasza iguana (#23123) üzenetére


salvation
aktív tag

:DDD :C A LEGO a legjobb mindenki azt ajánlja :D Ha van gyerek van Lego is :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23125) nubreed válasza iguana (#23123) üzenetére


nubreed
veterán

Jó mindegyik. :D De muszáj kreatívnak lenni ilyen nehéz kártyáknál. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23126) M@trixfan válasza iguana (#23123) üzenetére


M@trixfan
addikt

Zseniális! :D az utolsó a legbeszédesebb, kb. Tényleg így nézett Steve Jobs az ATX szabványra... Ennyire nem sikerült eljutni 2017-re hogy a VGA-t ne a PCI slot tartsa és ne fejjel lefelé nézzen a hűtővel a kártya. Ez ipari szemmel nézve egyszerűen gyatra tervezés. Plugin rendszernél minimum, hogy sínben megy a kártya és nem az elektromos csatlakozás viseli a terhet. Persze a gémör megoldás az erősített foglalat...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#23127) nubreed válasza M@trixfan (#23126) üzenetére


nubreed
veterán

A sufni tuning is csodákra képes. :DDD Lehet hogy nem kap iparművészeti díjat de ugye a funkconalítás mindenek felett... :DD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23128) Ferdzsoo válasza M@trixfan (#23126) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy pl fektetett alaplapos házat kell venni. Lásd thermaltake x3, és minden meg van oldva. Még a cpu hűtő sem lóg.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23129) janos666 válasza iguana (#23123) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sírni akarsz, csak szólj és hozom fényképezőgépem. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23130) #00137984


#00137984
törölt tag

Kábelkötegelők és rögzitőpeckek itt-ott és nem lógnak a kábelek és főleg a videókártya. Nálam az msi RX 470 Gaming X videókártya csak egy kissé logott, de azt is rögzitettem a HDD kerethez. GTX 1070 msi Aero viszont egyenesen áll és nem kellett mokolgatni semmit. Egy plusz venti a ház oldalára felment és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#23131) nubreed


nubreed
veterán

Most nézem, a sima MSI Geforce GTX 1070 Gaming, drágább lett tegnapról mára, mint az X-es változat. Eddig a sima Gaming 135 körül ment, most 149 lett... Hmm mi történik itt...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23132) KRoy19 válasza nubreed (#23131) üzenetére


KRoy19
őstag

Az semmi, Iponon a Palit Gamerock gtx 1080 169k-ról 215k lett pár nap alatt és ez így ugrál bizonyos időközönként 40-50k-t le föl, hogy ez mitől van azt ne kérdezd... :F

(#23133) morfondőr válasza nubreed (#23131) üzenetére


morfondőr
őstag

Gyorsan meg kell venni az X-et, mielőtt annak is felmegy az ára! :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23134) Puma K válasza janos666 (#23129) üzenetére


Puma K
veterán

Én már kértem tőled képet a gépedről :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23135) nubreed válasza morfondőr (#22003) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt kell megadni a Geforce Experience -ben ugye?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23136) hackeeeee válasza nubreed (#23135) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen.

Véleményem szubjektív...

(#23137) janos666 válasza Puma K (#23134) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Közelről és távolabbról.
A VGA-t a nikecelldarabka támasztja, mert nem volt kedvem több nekifutásból pont akkorára vágni a csövet, mint kellett volna, így picit lenyomná (kb. pont annyira, mint a léghűtés lehúzná), és úgy terveztem betenni, hogy egy füst alatt takarja el szemből is a hálókártya LED-jeit, aztán mégse úgy sikerült (de azóta is lusta vagyok arrébb tolni). :D
A gépház 10+ éves belépő kacat szétvagdalva/hajlítgatva.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23138) rottenbull válasza janos666 (#23137) üzenetére


rottenbull
senior tag

Eleg fura izlesed van.

(#23139) Tomassy00 válasza rottenbull (#23138) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Pontosan ez ugrott be nekem is a képeket látván :D De hát ha teszi a dolgát nincs azzal semmi gond :)

(#23140) iguana válasza janos666 (#23137) üzenetére


iguana
őstag

hát ez mehetne a gányolós topikba is :DDD

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#23141) hackeeeee válasza rottenbull (#23138) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A szépség szubjektív. :)

Véleményem szubjektív...

(#23142) nubreed válasza janos666 (#23137) üzenetére


nubreed
veterán

Pioneer Kuro plazma a képernyő? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23143) monosz


monosz
őstag

Én is ki támasztottam ezt a batár "dögöt". ;] Akkora,mint egy fél tégla,de bitang jó. :K
[link]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#23144) hackeeeee válasza monosz (#23143) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe, ügyes. :)

Nekem ha maradt volna a 932 Advanced, akkor megvolt az ötlet ilyen esetre, de mivel jött az XB, így már nem volt rá szükség. :)

Véleményem szubjektív...

(#23145) monosz válasza hackeeeee (#23144) üzenetére


monosz
őstag

Nézegettem valami "gyári"jellegű opciós tartót,de hirtelen csak ez a "gyors" megoldás maradt.Aztán véglegesedett is egy darabig. :)
(UV katódcső külsö plexi boritás)

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#23146) janos666 válasza rottenbull (#23138) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kevésbé ízlés kérdése ez, mint a véletlené, hogy ez kerekedett ki abból, mikor 10+ éven át tényleg mindig a pénz és funkció volt fej-fej mellett az elsődleges, és legfeljebb a kerekítési különbözet jutott az esztétikára (és ez nem csak a gépre, de pl. a képen a szőnyegre és "hanglágy falburkolatra" is áll, azok is a legolcsóbbak, amik megfeleltek, aztán kinéz ahogy kinéz, úgysem látja rajtam kívül senki ;]).

Leginkább a 180 fokos idomnak használt VRM/chipset blokkokat akarok kidobni már évek óta (az egy nagyon kényszer-gyorsmegoldás volt valamikor 6 éve, mikor a Z68+2500K-t vettem még frissen megjelenéskor), de azt alaplap+CPU cserével terveztem egybekötni (1 monoblock az 1 CPU + 2 VRM helyett = sokkal kevesebb csati és nagyobb távolság a csatik közt = nem kellenek 180˙-os idomok merev csövekkel, tekeredhet egy hajlékony cső és kész).
Ugyan így megegyeztem magammal abban is ~5 éve, hogy még egy alaplapot nem csavarozok már bele ebbe a házba. Csak hát azóta sincs értelme lapot és CPU-t cserélnem. (Majd ha nem ugyan azt dobja piacra az Intel minden évben. :P)

(#23142) Sőt, tuningolt darab. (Lehet őket feszelni jobb kontrasztért.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23147) hackeeeee válasza monosz (#23145) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én itt a fórumon láttam egy kreatív ötletet, azt szerettem volna megcsinálni, de így már nem kell. :)

Bőven jó ez is. Az a lényeg, hogy ne feszítse feleslegesen a kártyát a foglalatban.

Véleményem szubjektív...

(#23148) RazoR válasza hackeeeee (#23144) üzenetére


RazoR
veterán

Erősen gondolkozom én is egy fekvő lapos házon de jobban hajlok a Core X5 felé!

(#23149) hackeeeee válasza RazoR (#23148) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Agyaltam Én is TT-n, de végül győzött a CM, és a HAF XB. :)

Véleményem szubjektív...

(#23150) RazoR válasza hackeeeee (#23149) üzenetére


RazoR
veterán

Még nem döntöttem el, hogy melyik legyen....
A legnagyobb baj, hogy egyik sem férne el a mostani helyén. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.