Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) dergander


dergander
addikt

Nekem is megérkezett a picike,egy Xtreme Gaming 1080 személyébe.

Kérdésem a következő , leszedtem a gpu-zt viszont nem tudom meglesni az Asic értékét. Nagyon régóta volt nvidia kártyám szóval vagy nincs vagy nem tudom. Nincs ilyen menüpont. 2.10-es GPU-z

(#24202) Hunork válasza VTom (#24199) üzenetére


Hunork
veterán

Ok. Értem. Akkor Asus Strix kilőve? (külföldi tesztek dicsérik, ezért említettem meg) Az lehet, lenne 145k pénzért... Mert akkor úgy nézelődök.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24203) VTom válasza Hunork (#24202) üzenetére


VTom
veterán

Az Asus általában túlárazott. Mondjuk eladni könnyű.
145K-ért én biztos nem vennék 1070-et, 155-160K-nál kezdődnek aprón a hanszált 1080-ak..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24204) hackeeeee válasza hackeeeee (#24177) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Visszatértem normál curve-ra, node, összességében 1V alatt már észrevehető a teljesítményben is a fesz csökkentés. BF1-ben sokkal kevesebb fps van alapból.. Mondjuk érdekes, mert ehhez képest az overwatch pl. simán megy gond nélkül.

Véleményem szubjektív...

(#24205) hackeeeee válasza VTom (#24203) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még... Szerintem pár hét és sokkal drágább lesz.. 100-110-ért mennek a 4GB-s RX480-ak most, használtan.. Egy 1060 6GB újan 100-110k.

Szerintem pár hét, és közelebb lesz a 200-hoz. :(

Véleményem szubjektív...

(#24206) VTom válasza hackeeeee (#24205) üzenetére


VTom
veterán

a bányászat miatt mennek fel a radeon árak, nem hiszem, hogy ekkorát emelkedne a 1080.
Ha mégis, akkor azonnal eladom :DDD

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24207) hackeeeee válasza VTom (#24206) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, a fene sem tudja, a megjelenés utáni áresés, majd újra emelkedés még mindig érdekes volt, és a GLH-m is máig közelebb van a 200hoz újan, mint a 150-hez, pedig volt erre ellenpélda is.

Véleményem szubjektív...

(#24208) shteer válasza VTom (#24206) üzenetére


shteer
titán

1080 nem biztos mert GDDR5X, amit nem komál a most menő ether. meg drágább is. ezért nincs 1070 sehol se értelmes áron

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24209) sagit válasza hackeeeee (#24194) üzenetére


sagit
addikt

Nem szoktam már sokat fórumozni, ha van valami új hardver akkor pár hétig feljárok, de kb ennyi. Viszont a FB-on az unoff ph groupba sokat járkálok.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24210) hackeeeee válasza shteer (#24208) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lassan már 1060 sem. Oké, az kicsit amúgy is túl volt árazva, de most már végképp.

@sagit: Jahogyjah, Én arra nem járok. :) Amúgy, szerintem rendben lesz az a kártya. Igaz, itt nem annyira "nép kártya" viszont a hűtés rendben van, ha jó kis kuckóban van, akkor probléma nem lehet. :)

Más, lehet lenne lehetőségem SLI-t tesztelni. A kérdés az, hogy mondjuk az 1080 GLH-t össze lehet tenni egy FE 1080-nal SLI-ben? Ugye ez azért lenne fontos, mert még szerezni kéne egy HB Bridge-t az SLI-hez.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24211) VTom válasza hackeeeee (#24210) üzenetére


VTom
veterán

Én úgy tudom, hogy össze lehet, csak a kettő közül az alacsonyabb órajelen fog működni mindkettő.

De lehet, hogy lesz nálam nagyobb szaki, aki megcáfol.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24212) petymeg válasza Hunork (#24202) üzenetére


petymeg
addikt

Én hat hete 118-ért Giga WF2 OC-t vettem. Ennyiért világbajnok volt ár/teljesítmény mutatóban. És nem kopog, nem röfög, nem cicereg.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#24213) hackeeeee válasza VTom (#24211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valamire ilyesmire gondolok Én is, de gondoltam inkább kérdezek előtte. :)

Véleményem szubjektív...

(#24214) nubreed


nubreed
veterán

Az nvidia driveren (Control Panelen) belül létre lehet hozni valahogy custom venti beállításokat? Hasonlóan mint egy MSI Afterburnerben? Itt az lenne a cél, hogy ne kelljen egy third party programot használni ehhez...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24215) hackeeeee válasza nubreed (#24214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint nem.

Véleményem szubjektív...

(#24216) nubreed válasza hackeeeee (#24215) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is ez volt a sejtésem, de úgy voltam vele, hátha itt tud valaki valami trükköt. Ez sajnálatos, hogy nem lehet. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24217) VTom válasza nubreed (#24214) üzenetére


VTom
veterán

Nem lehet.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24218) hackeeeee válasza nubreed (#24216) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudtommal nem lehet, mert a gyártó az auto szabályzást "prefelálja", ezért sincs ilyen opció.

Én az ab miatt csak azért nem "aggódom", hogy fut, mert ugye amúgy is használom másra, esetlegesen OC, monitorozás, így nem baj, hogy fut.

Véleményem szubjektív...

(#24219) Találtgyerek válasza VTom (#24199) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Volt 980Ti-m,nem ilyedek meg a 80 foktól sem. :DDD
Ha nekem is megállna 75 fok körül,mint neked,az teljesen jó lenne.
Amúgy sem fogom teljesen kihasználni,csak van lehetőségem előrelépni,ezért cserélek.

06-3o/9759I39

(#24220) nubreed válasza hackeeeee (#24218) üzenetére


nubreed
veterán

Eddig én sem aggódtam az AB miatt, de most, hogy nem rég bele kezdtem komolyabban a Ghost Recon Wildlands -be, random CTD -im vannak, amúgy ezzel tele van az internet. És elég sok helyen írják, hogy AB és társai is okozhatnak ilyeneket. Más játék alatt sosem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24221) Raymond válasza nubreed (#24220) üzenetére


Raymond
félisten

Annyira hangos a Gaming X? Vagy meleg? Mert elmeletileg ugyanaz a hutese mint nalam es en nem hallom. Valaki irta hogy 60% folott jon meg a venti hangja, talan par napja egyszer volt hogy orak utan felment odaig, de azt is inkabb az AB-ben lattam (nezegettem akkor minden hasznalat utan hova kusztak fel a dolgok ugy alltalaban).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24222) hackeeeee válasza nubreed (#24220) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ez seperc alatt kideríthető, mégpedig ha elindul rendszer indításkor, akkor kikapcsolod, reboot, és utána mehet a teszt. Ha tényleg az okozza, akkor gáz, bár szerintem a kkor sem maga az AB okozza, hanem max az RTSS, szerintem.

Véleményem szubjektív...

(#24223) VTom válasza Találtgyerek (#24219) üzenetére


VTom
veterán

Én tényleg csak ajánlani tudom, nagyon jó kártya. :K

A gyári profil szerintem el fogja engedni 80 fokig, de minimális változtatással 5-6 fkot simán lehet nyerni, és a zajszint sem nő.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24224) nubreed válasza hackeeeee (#24222) üzenetére


nubreed
veterán

Most úgy van beállítva, hogy az RTSS -ben eleve teljesen kikapcsoltam, hogy kitegye a méréseket a képernyőre, tehát csak a custom venti szabályozás miatt indítom el. De igazad van, ki fogom próbálni úgy is, hogy teljesen ki van kapcsolva az AB, még csak a venti szabályozás miatt sem indítom el.

Ja csak az a baj, hogy random a CTD. Valamikor 2 perc után már jön, van amikor csak 4 óra játék után...

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24225) Találtgyerek válasza VTom (#24223) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Plussz nagyon szép kártya!
Tudom,hogy ez nem számít annyira,de jobban tetszik,mint pl. az MSI GAMING.
Köszönöm a segítséget!
Ha sikerül beszereznem,megírom a saját tapasztalataimat. ;)

06-3o/9759I39

(#24226) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Gtx 1080 at keszulok vasarolni, es szeretnem kikerni a hozzaerto emberek velemenyet, hogy melyiket erdemes megvenni, melyik amelyik eros. Mert ugy lattam van kulonbseg 1080 es 1080 kozott, orajeleket illetoen. Es melyik az amelyiket meg ne vegyem semmikepp.

(#24227) VTom válasza Találtgyerek (#24225) üzenetére


VTom
veterán

Szép, és tapintásra is minőségi termék. Regisztráció után 5 év gari. Mi kell még? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24228) Kean_Sorbo válasza VTom (#24227) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Én hétfőn kaptam meg a ZOTAC 1070 AMP-t, és nagyon meglepődtem rajta. AW-ban FHD/Ultra/Vs60Hz, a kártya beáll 60-62 fokra, mindezt 10-20% ventilátor fordulattal. Megnéztem fizikailag, mert nem akartam hinni a programnak, de tényleg ennyi.
Kíváncsiságból elindítottam rajta a Furmark-ot, 72 fokra melegszik igaz akkor 60% a ventilátor, de nem hangos, és a boost órajelet is stabilan tartja. Ennél feljebb nem megy.
Először az Extreme-mel szemeztem, de egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt vettem.
És igen, elképesztően minőségi darab, ráadásul jól is néz ki.
Öt Sapphire után váltottam (nem volt semmi bajom velük, csak teljesítményben most az NV verhetetlen), és úgy érzem jó döntés volt.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#24229) Hunork válasza VTom (#24203) üzenetére


Hunork
veterán

A baj az, hogy elvadult a piac. :((( Használt 1070 is kevés van, és drágán, 1080 is most kevés (most néztem az aprót) , és nem sok különbség van a bolti árral szemben. Ami biztos, hogy Founders verzió biztos kizárva. Lehet, ki kell menjek a Lajtán túlra. :) Mondjuk még nem adtam el az XFX RX480 kártyámat, majd annak fényében lesz döntés.
De neked, és mindenkinek köszönöm a sok információt! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24230) shteer válasza Hunork (#24229) üzenetére


shteer
titán

az RX-ből vehetsz lassan egy 1080-at

..szerintem jónak tűnik

(#24231) nubreed válasza shteer (#24230) üzenetére


nubreed
veterán

Olyan drágán mennek már a 480-ok? :Y

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24232) Raymond válasza nubreed (#24231) üzenetére


Raymond
félisten

Hogy Europaban maradjunk: [link]
Az US eBay-en ugyanugy nez ki a helyzet, a Craigslist-en meg orak alatt elkapkodnak mindent ami GCN egyebkent, meg a regi R9 2xx kartyak is $200 folott mennek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24233) Shaza válasza Raymond (#24185) üzenetére


Shaza
senior tag

Érdekes ez a dinamika tartomány mert ennél a tesztnél jobban teljesít a korlátozott mint a teljes.
https://www.drycreekphoto.com/Learn/Calibration/monitor_black.htm

Korlátozottnál már látom a másodikat is ,a teljesnél csak a 8. körül.
Van köze ahhoz hogy milyen kábellel használom a videókártyát (HDMI)?

Köszi!

(#24234) nubreed válasza Raymond (#24232) üzenetére


nubreed
veterán

Hát ez tényleg durva.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24235) venom8888


venom8888
őstag

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR ehhez mit szoltok, eleg eros a tobbi 1080 hoz kepest? gyengebb, kozepes, vagy eros ek koze tartozik? Amugy 144k ft

[ Szerkesztve ]

(#24236) Raymond válasza Shaza (#24233) üzenetére


Raymond
félisten

Az se mindegy a monitorod mit csinal. Abban a tesztben en a teljesnel is mar latom a 2-tol. Nem TV-re van kotve veletlen? Mert ha a kijelzod Limited-re van allitva es azt var akkor a Full jel mellett az lesz kb. amit irsz. Ahhoz hogy normalis kep legyen a kartya es a kijelzo is ugyanazt kell hogy elvarja, tehat Limited->Limited es Full->Full, maskepp vilagosabb vagy sotetebb lesz a kep mint kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24237) sagit válasza nubreed (#24234) üzenetére


sagit
addikt

én is azért váltok, 480-am megy is apróra amint itt a 1080

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24238) hackeeeee válasza nubreed (#24224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Maga az RTSS-re nincs szükség a ventihez. Szal akár azt is megpróbálhatod, hogy eltávolítod az RTSS-t, ha nincs rá szükség, vagy nem használsz speciális beállítást, mert ugye akkor macerás visszaállítani. Attól a custom profil még mehet.

Mondjuk érdekes, hogy miért zuhan össze a játék. :\

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24239) hackeeeee válasza nubreed (#24231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tegnap beszéltem egy sráccal, itt aprón ~110k-ért adta el a 4GB-s Giga G1 480-ját. És, elvitték volna még drágábban is.

Hopp, szerkeszthettem volna az előzőt, sorry.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24240) taranis


taranis
addikt

Berendeltem egy KFA2 GTX 1080 8GB GDDR5X EX OC-t, remélem nem fogok csalódni. 1070 elég lett volna, de a bányászat miatt túl drága, ez meg egy hét múlva elvileg 169-ért lesz a hardverkernél, már nem olyan nagy a különbség. A márkától kicsit féltem de kinti overclocker fórumokon jókat írnak róla. Szépnek nem szép, de a ház nem átlátszó, úgyhogy mindegy. Ha esetleg valamiért nem ajánlott mégsem ez a kártya, még le tudom mondani :) Vagy ha van olcsóbban 1080-as valahol. (Csak olyan érdekel, ahol saját cégnévre szól a számla.)

colorizer.net

(#24241) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, úgy néz ki az alufeszelés, hogy 2088 1V-n minden frankó, ha lentebb megyek, akkor voltage limit van.. Nem nagyon értem miért, de mindegy is. Ez így úgy néz ki jó lesz. De még tesztelés alatt.

Véleményem szubjektív...

(#24242) ->Raizen<- válasza taranis (#24240) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem ilyen kártyám volt és csak jókat tudok róla írni oc 21x0 mhz gpu részről sima ügy volt.

(#24243) TTomax válasza hackeeeee (#24241) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze hogy voltage limit van,hiszen te limitelted 1Vra.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24244) hackeeeee válasza TTomax (#24243) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kulcs abban van, hogy magasabb órajelen nincs voltage limit.

Vagyis, 2063-om van, 2088-on nincs. Mindkét esetben 1V.

2088-on semmi limit nincs, elvileg. Persze a kérdés, hogy minek lehet hinni.. Ehhez képest, 2063-on szívárványszínű a gpu-z.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24245) TTomax válasza hackeeeee (#24244) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert a terhelés függvénye nem az órajelé.Amikor már visszavette az órajelet akkor azt azért tette mert nem stabil,normál esetben ilyenkor a feszt tolná először,de mivel azt te limitelted így az órajelböl kell neki visszavennie.Ugyanezt írtam le a múltkor amikor azt írtam,hogy azonos órajelhez elég széles fesz skálázást használ a Pascal.Ehhez még jönnek az egyéb limitek,pl temp és power limit amelyek igazából az elsődlegesek.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24246) dokee78


dokee78
félisten

Az normális,hogy a GTX 1070 alsó lemeze (gondolom a merevítő lemez) forró terhelés közben?

(#24247) Puma K válasza dokee78 (#24246) üzenetére


Puma K
veterán

Melyik gyártó, melyik típusa?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24248) Dtomka válasza Kean_Sorbo (#24228) üzenetére


Dtomka
veterán

Itt egy összehasonlító videó. Az extreme nem melegszik annyira:
GTX 1070 | AERO VS AMP Extreme | w0lf

Igaz ennek is ~20k-val felment az ára:
ZOTAC ZT-P10700B-10P GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 AMP Extreme PCIE

Lehet most kellene eladnom és akkor nem is bukom rajta :)

(#24249) Shamli86


Shamli86
tag

Mától én is tagja vagyok a csoportnak egy Asus 1080 O8G 11GBPS karival. Tesztelés megy ezerrel :)

(#24250) hackeeeee válasza TTomax (#24245) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ez összefügg azzal, hogyha Én curve-al beállítom 2068-ra, akkor van limit, és ha 2088-ra, akkor nincs? Számomra ez, ami furcsa, hogy magasabb órajelen nem csinálja..

Viszont, az tetszik, hogy curve-al be lehet állítani, hogy szépen tartsa a max boost órajelet, pl a 2050-et, nem dobja el. Ehhez képest alapból v isszadroppol 2000-ig.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.