Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) msgt.fubar válasza Dr_Senkihazi (#24649) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Annak a szériának a tagja, ami megjelenéskor nagyon pocsék VRM-hűtéssel rendelkezett, néhány le is égett belőlük.

Azóta (kb fél éve már) ezt orvosolták és plusz hűtőpadokkal gyártják ezeket a kártyákat. Tökéletes darabok, együtt az élvonallal (Asus Strix, MSI Gaming X/Z).

gottagofast

(#24652) Bird válasza msgt.fubar (#24651) üzenetére


Bird
addikt

Soha nem volt bizonyítható, csak egy nem túl eredetinek és hitelesnek tűnő videó bizonyította, hogy ott történt valami. :U

Boszorkányüldözés alakult ki belőle, amit az EVGA se nézhetett tétlenül...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24653) Dr_Senkihazi válasza msgt.fubar (#24651) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

tehát amit én irtam,az még az elsö szériás?vagy ezt nem lehet tudni?mert nem rossz áron van ujan.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#24654) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tudom, tudom kicsit le vagyok valószínűleg maradva, de csak most láttam. Úr isten! De el vannak szállva a (VGA) 1070 árak. Konkrétan majdnem 30-cal drágább mint az első pár héten volt, a megjelenés után mikor én vettem. Ennyi bányászt.. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24655) msgt.fubar válasza Dr_Senkihazi (#24653) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Típusszámból nem tudom megállapítható-e, de ha újonnan veszed, akkor nincs mitől félned!

Csak a használt, nem "hűtőpadosított" (vagy kérdéses) darabokat kell megnézni. Szerencsére utóbbi esetben is ingyen és bérmentve küld az EVGA ilyet, "csak" rá kell tenni (uszkve 1 órás szerelgetés).

@Bird: Nem csak egy videó volt, sőt elég sok, reddit-en érdemes rákeresni. Kamu dolgokra az EVGA-nak sem az lett volna a reakciója, hogy mindenkinek küld hűtőmodot, meg új BIOS-t adnak ki... Teljesen áttervezték utána az ACX 3.0 hűtést is, abból lett az iCX (amit még csak a 1080Ti kapott meg). Mindezt kamura? Nem boszorkányüldözés volt ez.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#24656) Bird válasza msgt.fubar (#24655) üzenetére


Bird
addikt

Hisztéria alakult ki, ezért is írtam hogy látványos döntéseket kellett meghozni, a hírnéven esett csorba kikalapálására.

Idézet az itteni - a témában elismert itteni felhasználó - topik összefoglalójából:

"Még itt ki térnék - egy saját véleményem szerint túl reagált, más olvasók szerint komoly problémára - ami az EVGA csúcs kártyáit érinti. Valóban több helyen is jelentek meg cikkek, miszerint brutális hőmérsékletet érnek el a VRM-ek, és találni olyan "fake" képeket, illetve videókat is ahol ezek a modellek kigyulladnak, felrobbannak - azért aki ezt elhiszi az ne vásároljon ilyen kategóriában. :D Ennek ellenére a gyártó, nem tagadja a melegedés probléma létét, mi több rögvest orvosolták is, még hozzá 2 fázisban. Az első, hogy minden felhasználó igényelhet egy ún. thermal padot, melyet könnyen fel is lehet helyezni és természetesen, nem jár garancia vesztéssel. Második egy BIOS update, melyben a ventilátor fordulatszámának görbéjén alakítottak. Utóbbira, megoldás lehet a pár sorral feljebb említett beállítási módszer is".

Osztom én is... Volt ilyen probléma, de közel sem akkora mértékben ahogy ezt beállították.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24657) Dr_Senkihazi válasza msgt.fubar (#24655) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

új,boltban,191k
ennyiért a mai helyzetben jonak tünik.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#24658) csonor


csonor
tag

Hello!
KFA2 gtx 1070 hall of fame-n mért van 2x8pin tápcsati? 150w-ot írnak az oldalon így elvileg működne egy 8pinről is?

(#24659) msgt.fubar válasza Bird (#24656) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Írtam a témakörben ide elég sokat, többet nem foglalkozom a kérdéssel. Volt probléma akár tetszik akár nem. Sokaknak nehezére eshet elhinni, hogy a sok pénzért megvásárolt videokártya tervezésében ekkora bakit tudtak csinálni. Hát tudtak, ők is csak emberek.

Az elismert tagról pedig csak annyit, hogy egyébként lehet ért a témához nagy általánosságban, de erről a kérdésről lövése sem volt. Nem értette, hát tagadta. Könnyű bármire ráragasztani a "fake" címkét.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#24660) Bird válasza msgt.fubar (#24659) üzenetére


Bird
addikt

Kiszálltam..... :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24661) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

Gyors kérdés. Lehet gariztatnom kell a Phoenix 1070 GS kártyámat, mintha kicsit instabil lenne mostanság. kb fél éve már a GLH BIOS-szal muzsikál. Előtte gondolom érdemes lenne a GS BIOS-t visszatölteni bele.

Közben volt egy rendszer reinstall és a gyári ROM-om odaveszett. Tudtok segíteni pls egy gyári 1070 GS ROM-mal amit NVFlash-el rá tudok tenni?

Köszi.

(#24662) Raymond válasza Zebu (#24661) üzenetére


Raymond
félisten

Nezd meg a tied ott van e a listaban: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24663) atee


atee
őstag

Sziasztok!

A napokban lettem 1080 tulaj! Egyáltalán nem állt szándékomban váltani, de a piaci (bányász) igényeket kielégtve megváltam az RX480 tól :)
Mivel elég szűkös és drága a kínálat a felsőbb kategóriában is. Ezért némileg kényszerből nem tudtam a kiszezemeltek közül vásárolni.
Így maradt az MSI Armor oc 1080. 159k volt egyelőre nem gondolom, hogy nagyon rossz vásárt csináltam volna.

Két kérdésem van! A hűtésen kívül miben gyengébb ez a verzió a gamingtől vagy egyéb márkatársaktól?
Hangosnak nem mondhatom mert kifejezetten halk!

Illetve a gyári GPU Clock: 1657 Mhz Boost Clock: 1797 Mhz
Evvel szemben viszont én Core clock 1848-1992 Mhz maximumot is látok terhelve!? :F

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#24664) pcsabat válasza atee (#24663) üzenetére


pcsabat
őstag

azok az órajelek teljesen normálisak, attól ne félj. Mindegyik magasabbra boostol a gyári megadott értékeknél.

(#24665) Raymond válasza atee (#24663) üzenetére


Raymond
félisten

"Illetve a gyári GPU Clock: 1657 Mhz Boost Clock: 1797 Mhz
Evvel szemben viszont én Core clock 1848-1992 Mhz maximumot is látok terhelve!?"

Azok a gyari ertekek a Pascal kartyaknal csak a garantalt minimum. Az osszes custom 1080/1070 kartya peldaul 1900 korul megy minimum, alltalaban picivel felette az alapbeallitasokkal es OC-val picit 2Ghz felett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24666) atee válasza pcsabat (#24664) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm!

Raymond neked is!

D-day 2002-01-04 01:54

(#24667) álommanó


álommanó
csendes tag

Komolyan.....

Iponban mindenki meghülyült??

Ez undorító,hogy ennyire le akarják húzni boltok a vásárlót készlet hiány miatt.

Ezt nézzétek:

[link]

(#24668) Raymond válasza álommanó (#24667) üzenetére


Raymond
félisten

Mi bajod vele? Leszallitott aron adjak :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24669) nubreed válasza álommanó (#24667) üzenetére


nubreed
veterán

Nem csak az Iponban, hanem mindenhol.

Sajnos ez van, ilyen világban élünk, mindenki kihasználj azt, hogy felmentek az árak, nem csak a használt piac.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24670) taranis válasza álommanó (#24667) üzenetére


taranis
addikt

Miért, mi a gond, megoldják a problémát, hogy a bányászok elviszik előlünk a kártyákat :D Oké, most már senki sem tudja megvenni, dehát na, nem akarhatunk mindent egyszerre :D

colorizer.net

(#24671) Zebu válasza Raymond (#24662) üzenetére


Zebu
addikt

Szia,

Több féle GS BIOS van, nem tudom melyik version-t kellene leszednem... ehhh.... :(

Azt ki tudom deríteni valahogy?

(#24672) Gtaati válasza Zebu (#24671) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ha olyan a Gainward mint a Palit márpedig szerintem tök ugyan az, akkor gondolom dual biosos, akkor átváltasz a meglévő régi biosra lemented. Utána átváltasz a felhúzott bios-ra és lefrissíted a régire:) Ha tévedek akkor bocsánat!

(#24673) Raymond válasza Zebu (#24671) üzenetére


Raymond
félisten

Heh, a (#24672) Gtaati modszerrel egyszerubb lesz visszallitani :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24674) msgt.fubar válasza Gtaati (#24672) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Kiveve, hogy altalaban nem ugyanaz a ket BIOS gyarilag. Ugy szokott lenni, hogy egyik "OC-sabb", mint a masik. Mondom ezt ugy, hogy sem Palit-om, sem Gainward-om nem volt, MSI Lightning-om viszont igen.

gottagofast

(#24675) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

A GTX1080-as kártyák Founders Edition, Turbo, Aero stb megoldás mennyire hajlamos melegedésre? A 1070 hasonló kialakítsásról többen írtátok, hogy nem vészes, de 1080-ra nem emlékszem. Jól szellőző 5 ventis házban, légkondis szobában lenne.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#24676) msgt.fubar válasza petymeg (#24675) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Ha választani kell a felsoroltak közül, akkor szigorúan a Founders Edition, még mindig az a legjobb megoldás a blower-jellegű hűtésre. Az Aero, Turbo és társai is teszik a dolgukat, de némileg magasabb hőmérsékleten, mint a FE.

Mindezt úgy, hogy a FE sem hőbajnok, rendre 5-10°C-al melegebbek, mint a minőségi, egyedi hűtésű kártyák (Asus Strix, MSI Gaming, EVGA ACX 3.0 & FTW).

Hatalmas előnye a FE (és más blower-jellegű kártyáknak), hogy nem a házban keringtetik a levegőt, hanem onnan szívja és hátul a házból fújja ki. Ebből adódik, hogy blower-jellegű hűtős kártyánál a házventik közül inkább több szívjon be, mint ki (ez egyébként is igaz, pozitív-negatív légnyomás sokat számít a házventik szempontjából).

Szintén kiemelten fontos, hogy ne legyen falnak tolva, vagy fiókba suvasztva a gépház, legyen helye "kifújni" magát a kártyának (mondjuk ez is inkább általános jótanács, de kiemelten igaz itt).

gottagofast

(#24677) Zebu válasza Gtaati (#24672) üzenetére


Zebu
addikt

Oh az király!

hogyan kell csinálni? Help pls :)

(#24678) Gtaati válasza Zebu (#24677) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én úgy csinálnám, hogy gép kikapcs. A kártyán megkeresed a bios kapcsolót, kikapcsolt állapotban átváltasz a másikra aztán indít a gép. Mivel nem egyforma a 2 biosnak a neve-címe így gpu-z-ben látni fogod hogy valóban megtörtént-e a bios váltás. Ha igen akkor akár a gpu-z-vel vagy a flashelő programmal lemented az eredeti bios-t és már meg is van az eredeti tartalom.

Gép kikapcsol vga bios kapcsoló vissza a másik állapotba, gép bekapcsol és flasheled a lementett bios erre.:)

(#24679) Zebu válasza Gtaati (#24678) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi a tippet, megnézem!

Egyébként vissza kellene flashelni gariztatás előtt, ha már ilyen megoldások vannak? Garivesztéssel jár az ilyesmi ha így küldöm be ahogy van?

[ Szerkesztve ]

(#24680) Gtaati válasza Zebu (#24679) üzenetére


Gtaati
őstag

Hát ez nagyon kényes téma, a bolttól, szerviztől is függ. Hova szól a garancia? Lehet az is elég lenne ha a bios kapcsolót átváltod és úgy beküldöd a boltnak-szerviznek, de ha alaposan megvizsgálják és kipróbálják mindkét biosal akkor bukta lehet a dolog... Szerintem a legtisztább, hogy egyforma biosal visszaküldeni a kártyát...

De előtte a sima alap bisal is kipróbálnám, hogy produkálja-e a kártya úgy is a hibát....

(#24681) Zebu válasza Gtaati (#24680) üzenetére


Zebu
addikt

Ok megnézem.

Egyébként esélyes,hogy nem a kártyával van baj, hanem az alaplappal, mert furcsa dolgok történnek.
Van hogy nem kapcsol be, csak 4 csipogás. Kikapcsolom bekapcsolom, beindul. Vagy olyan is előfordul hogy nem. Ma pl se kép se hang volt az első 4 csipogás után. Kikapcs, display kábel kihúz, másik portba bedug akkor megint jó lett.

Jövő héten jön az új lapom, megnézem majd abban. Ihazából Phoenix GS, GLH bios-szal. Hibátlanul ment egészen 2 héttel ezelőttig.

A múltkor pl ki kellett szednem az egyik memória modult, mert csipogott és nem indult.... Valami nem kerek.

Gari egy külföldi céghez szól, mert nem Magyarországon vettem...

[ Szerkesztve ]

(#24682) Raymond válasza Zebu (#24681) üzenetére


Raymond
félisten

Hat, ilyen alapon egyelore nem foglalkoznak a kartyaval. Az alaplap es a tap inkabb, de a RAM miatt inkabb az alaplap fele hajlanak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24683) Zebu válasza Raymond (#24682) üzenetére


Zebu
addikt

jah kivárok még. :R

(#24684) pcsabat válasza Zebu (#24681) üzenetére


pcsabat
őstag

nézd meg a lapodnál a hibakódokat. Mindegyik féle/fajta csipogáshoz van rendelve hibaüzenet.

Meg ha az adatlapodon található gépről van szó és az a 3770 nem K és BLCK piszkálgatással megy 4.2-n akkor az is okozhat galibát. De ez csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#24685) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

A kis FE :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24686) msgt.fubar válasza ricsi8800gt (#24685) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Max hőfok teszt közben (GPU/VRM)?

gottagofast

(#24687) ricsi8800gt válasza msgt.fubar (#24686) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

VRM-nem néztem de a teszt alatt a gpu 56fok volt 3cm a klímátol :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24688) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Tegnap egy kis tuningra adtam a fejem, mert a nagy melegben egy kicsit visszavette az órajelet egy kicsivel 1900 MHz alá (nem mintha számítana is valamit).
100 MHz-et adtam neki, így 2025-re boostolt, majd 2000-en megállapodott. Azonban a Dirt 4-ben néhány futam után mindig kifagyott a játék. Plusz feszültséget nem adtam neki, gondoltam ez nem olyan nagy tuning, ami indokolná.
A kártyámon Micron memória van, gondoltam akkor felteszem az újabb Biost.
Tudom, hogy ez a memória időzítésen és feszültségen módosít, én pedig nem húztam a memórián.
Ennek ellenére már nem fagy ki a játék.
Eddig azért nem tettem fel, mert alapórajelen nem hibázott a kártya.

(#24689) dergander


dergander
addikt

Áldom az istent hogy időbe ezt megtudtam venni 172e forintért,most viszont fizethetnék érte bőven 200 felett.

(#24690) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Tudom,hogy nem ez a beárazós topic,de ahogy látom eléggé megy itt az kártyák áráról a beszélgetés.
Szerintetek mennyiért lehetne most eladni az Asus GTX 1070 Strix 8G- kártyámat?
Fél éves és még van fél év garancia rá az Iponba.
Nem sürgős az eladás,csak szeretném kihasználni a mostani helyzetet. :) Nem játszok sokat mostanában,elvagyok kártya nélkül is..

06-3o/9759I39

(#24691) sagem válasza Találtgyerek (#24690) üzenetére


sagem
addikt

Egyszerűen keress rá a 1070-es kártyákra az aprón és magad is meglátod.. :)
140-150 környékén elviszik, sokan drágábban is felteszik, de azok nem olyan kelendőek, ettől persze még akadhat rá drágábban is vevő :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24692) Találtgyerek válasza sagem (#24691) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nézegetem.. ;)
A Gigabyte kártyákat elviszik 150-ért. Nem akarok túl pofátlan sem lenni,csak a legtöbbet kihoznám belőle,ami értelemszerű.Így kevesebbet kell ráfizetnem az 1080-ra majd.
Így átgondolva felrakom 160-ért és ha nem viszik el az sem baj.Majd lecserélem akkor,ha normális árak lesznek.Persze akkor ez is kevesebbet fog érni,de legalább talán jobban tisztában leszek a piaci helyzettel.

06-3o/9759I39

(#24693) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Gyorsan megnéztem a 1080-as árakat.. :DDD
Pofám leszakadt :Y

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24694) nubreed válasza BITBOYS (#24693) üzenetére


nubreed
veterán

Az 1070 is durva a normálhoz képest... :DDD Attól nem szakadt le? :))

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24695) BITBOYS válasza nubreed (#24694) üzenetére


BITBOYS
addikt

Attól már rámfagyott az izzadtság :D
Ki tolja fel ennyire az árakat, nagyker, beszállító, gyártó?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24696) Bird válasza BITBOYS (#24695) üzenetére


Bird
addikt

A gyártók, ahogy a ram esetén is történt.... Magyarázat pedig mindig van...Lásd. hdd. :((

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24697) BITBOYS válasza Bird (#24696) üzenetére


BITBOYS
addikt

De memória, hdd esetében mindig valami környezeti katasztrófa történt, vagy éppen leégett egy gyár. Jó persze, most a keresletet nem tudják kiszolgálni..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24698) Bird válasza BITBOYS (#24697) üzenetére


Bird
addikt

Mondjuk úgy, hogy a hdd esetén pont kapóra jött a váratlan időjárási esemény... Viszont a ram esetén? ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24699) BITBOYS válasza Bird (#24698) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na igen :)

Nem hittem volna, hogy valaha ezt írom de lehet érdemes megrendelni innen a 1070-et :D
Aliexpress

mod: Mire ideér csak kereshetsz rajta :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24700) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Üdv Urak :R :R :R

Egy kérdésem lenne hozzátok.
Külföldön voltam, nem tudtam követni az itthoni árpolitikai változásokat. Mielőtt elmentem egy MSI GTX 1080 Gaming X kari 192 ezer magasságban tanyázott. Most meg ott van a 250k-hoz közel, ahol a 1080 TI volt. Most akartam venni egyet, ahogy haza jöttem. De így elnapolom.
Tudni konkrétan valamit arról, hogy mi a frász lőtte az űrbe az árakat? :W

Infókat előre is köszi.... :R

[ Szerkesztve ]

A viták vitték elöbbre az emberiséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.