Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) deadwing válasza Dtomka (#23500) üzenetére


deadwing
addikt

Pár MHz-ért meg 2 fps-ért nincs is értelme ezen agyalni. Semmi.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23502) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

MSI 1070 Gaming X vásárlása előtt érdemes valamire odafigyelni? Típushiba? Esetlegesen valami amit érdemes szemrevételezni beüzemelésnél?
Köszi :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23503) ->Raizen<- válasza NandorHUN (#23502) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ugy olvasom hogy itt erosen benne van a legjobbak kozott, hang hutes, es oc tekinteteben is, wot pl passzivba megy vele vertikalis szinkronnal. Ha meghuzod a nyakan van az 1080nak.

[ Szerkesztve ]

(#23504) rottenbull válasza ->Raizen<- (#23503) üzenetére


rottenbull
senior tag

En nem vennem, nem az a legjobb. Ennyi. :D

(#23505) NandorHUN válasza rottenbull (#23504) üzenetére


NandorHUN
addikt

Miért? Van valami hibája? Zotac nekem kicsit sok árban.
Ha meg 1080 ra célzol, az nekem nem érne meg.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23506) rottenbull válasza NandorHUN (#23505) üzenetére


rottenbull
senior tag

Dehogy is, kicsit olvass vissza :D Semmi baja nincs.

(#23507) ->Raizen<- válasza NandorHUN (#23505) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Phs tesztben is. Brillirozik nem fogsz vele melle.

(#23508) RazoR válasza NandorHUN (#23502) üzenetére


RazoR
veterán

Felejtsd el az MSI-t, csak a Palit!!! ;]

(#23509) akoska07 válasza NandorHUN (#23502) üzenetére


akoska07
nagyúr

Megveszed be üzemeled elégedetten használod.
Kb ennyi.

Ha nem ragaszkodsz annyira az MSI-hez és esetleg spórolnál is.
Akkor érdemes a Palit-Gainward kártyákat is szemügyre venned.
Abszolút ajánlott kártyák azok is.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23510) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Búcsúzom tölletek fiúk! :)
Egy ilyen lett az útod a 1080-nak.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23511) akoska07 válasza ÁdiBá (#23510) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

Van benne vmi vagy csak a doboza ? ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23512) ÁdiBá válasza akoska07 (#23511) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszi! Ugyan ilyenem volt GTX1080 - ban, de ez sokkal vaskosabb, nagyobb.
Maga a hűtőborda, a memória modulokat teljes mértékig borítva vannak.
Maga a kártya súlya is termetes a GTX1080-hoz képest.
Remélem tud is majd valamit, nem csak nehezéket vásároltam a gépembe... :D

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23513) GAbre válasza RazoR (#23499) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom miért kell kifordítani azt amit írtam. :F
1 szóval nem mondtam,hogy a legeslegjobb az enyém.
Csak azt mondtam,hogy a számok alapján jobbnak tűnik palit.
Ebből következik,hogy nem a zotac a legjobb kártya.

Igaz,hogy a magasabb tdp jobb tuning alap lehet.
De nem a talán tuningal a legjobb lehet miatt cimkézik a kártyákat jónak és legjobbnak.
Gondolom még mindig a felhasználók fele legalább nem tuningol.

Amúgy enyém 2104Mhzre boostol,csak mondom.

Avatar

(#23514) sqpp


sqpp
őstag

Látom mindenkinek újítások vannak, nekem komplett gép :)

Egyelőre csak megy, de képet nem ad, mivel RAM nincs. (posta miatt csak hétfőn lesz...)

Notebook-ról megy a kép amúgy :) Szóval a bal oldali rész az érdekes.

(#23515) hackeeeee válasza sqpp (#23514) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csinat, grat, have fun. 5GHz-ig majd meg se állj. :)

Mondjuk lehet deliddel kellett volna kezdeni. :)

Véleményem szubjektív...

(#23516) sqpp válasza hackeeeee (#23515) üzenetére


sqpp
őstag

Amennyi szivas volt a V8-assal felrakni... (nem alapvetően volt baj vele), hanem a lap és a proci hűtő nem nagyon jöttek ki, mert a hűtőbordák az alaplapon útba voltak a kulcsnak, amivel megkellett húzni az egészet... Hála istennek, hogy itthon volt egy hosszabb kulcs, mert nem lett volna jó menet egész nap azt tekergetni..

Szóval most egy ideig nem, hiszem hogy lesz delid, de meglátjuk mi lesz :)

Nagy hűvős van bent, a ventik nagyon adják neki, még az elején csodálkoztunk is, hogy ha kézzel megpörgettük egész jó szelet adott :D Pedig nem is áram hajtotta.

[ Szerkesztve ]

(#23517) #00137984 válasza Dtomka (#23485) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szintén AMD vonalról, majd az összes GCN verzión átverekedve eljutottam az RX 470-ig. Itt fogyott el a türelem és az az átlelkesült érzés, amikor egy új hardver kerül a birtokodba. Ez az érzés most a GTX 1070-nél fogott el megint, hogy ezért már megérte költekeznem. :) Nem voltak teljesithetettlen igényeim egy középkategóriás videókártyával szemben, de közben a játék ipar gépigénye az utóbbi években több szintet lépett. Voltak közben szépnek mondható évek. HD3850 AGP-től a HD4850-en, HD6850-en és a R9 380-on át eddig tartott az AMD középkategória emlitésre méltónak nevezhető értéke. Nvidia videókártyám utoljára egy Geforce 9600 GT volt, ami nekem kellemes meglepetésként elég türhetően játszható volt Crysis-ben. Most megint jó dolog játszani úgy, hogy nem kell annyira centikre kimérni a játszható teljesitmény határát.

(#23518) Dtomka válasza #00137984 (#23517) üzenetére


Dtomka
veterán

Üdv a klubban :), pár fórumban már láttalak ;)!

Korábban, 4830 --> 5830 --->280 x --> és most 1070
Remélem 1 darabig elegendő lesz a teljesítménye, de van mikor csak gondolok 1-et és ... :)

Kicsit más téma:
Most, hogy "bezöldültem" én még mindig szurkolok az AMD-nek, mert ha monopulium helyzet lesz akkor lehet inkább eladom a gépem.
Csak 1 példa...van Magyarországon 1 mérlegekkel foglalkozó cég. Ha valami gond van akkor az órabérük úgy tudom (és remélem jól) 40.000 ft + kiszállási díj.
Gondoljunk bele, mit tehet\tehetne az Nvidia ha egyeduralma lenne... :((

Jó kártya a 1070 ez vitathatatlan, de ez a kártya még nem képes pl a GTA V max futtatására, számomra! Mert így ~60-80 fps-sel játszható. De a simítások kikapcsolásával már tetszik az fps, bőven 100+ marad.

[ Szerkesztve ]

(#23519) RazoR válasza GAbre (#23513) üzenetére


RazoR
veterán

Én nem forgattam ki semmit, Te erősködtél hogy a Palit a legjobb és ez nem csak nekem tűnt fel....

(#23520) GAbre válasza RazoR (#23519) üzenetére


GAbre
veterán

Másold ki,hol irtam,hogy a palit a legjobb?(Azt irtam adatok szerint jobb max).
Azt is kimásolhatod,hogy ki másnak tűnt fel,mert én azt sem találtam.
Ha nincs bizonyítékod,ezekre,részemről befejeztem a veled való vitázást.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#23521) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem engedjétek el a témát. :)

Véleményem szubjektív...

(#23522) VTom válasza hackeeeee (#23521) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem is, mert mindenki tudja, hogy az én kártyám a legjobb. :DD

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23523) nubreed válasza RazoR (#23499) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem 1987 Mhz -ig boostol az MSI 1070 Gaming X. Bőven túlteljesíti azt, ami gyárilag meg van adva. Én elégedett vagyok vele, szóval meg se próbálom még pluszba húzni, mert minek. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23524) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Horizon 3 alatt pici OC-val 2076MHz a boost, és meg sem moccan onnan.

Igaz, pattintottam r á 82fps lock-ot, mert így megszűnt a shutter.. de, nah..

Véleményem szubjektív...

(#23525) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Nem tudom hogy mennyire a vga hibája ,de leírom hátha tudtok segíteni.
Beállítottam a színkalibrációban a nekem megfelelő arányokat, de mindig visszadobja gyári beállításra,ha ki-belépek a játékokba.(akkor is ha alt+tab-ot nyomok)
Ez az új windows frissítés óta van ,sajnos a saját topicban nem válaszolt senki.

Előre is köszi!

(#23526) RazoR válasza Shaza (#23525) üzenetére


RazoR
veterán

A kérdésedre nem tudom a választ, de ez a Creators Update nekem is szétcseszte a gépem. Mióta fent van random fagyások, kékhalál, stb. God job MS... :(((

(#23527) nubreed válasza Shaza (#23525) üzenetére


nubreed
veterán

Nem tudom, hogy win10 alatt működik e ez a leírás, de hátha: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23528) sqpp


sqpp
őstag

Az a vicc hogy csak ha frissitesz, full clean install eseten semmi baj nincs.

(#23529) illes0102 válasza sqpp (#23528) üzenetére


illes0102
aktív tag

Nekem Cleannel is voltak bajok :B . Vissza is tettem az Anniversary Updatet (1607 buildszám).
A Creatorsba elrontották a DTS, és Dolby Digital Live dolgokat csak úgy mint W10 kijövetelénél... ha kiválasztod azt, kiírja hogy nem támogatott formátum. Többen panaszkodtak , hogy se az alaplapi digitális ki meneten nem jó, se hangkártyán ahogy nekem se a Creative Omnin.. Elvileg rajta vannak és következő updatben már jó lesz.. addig még inkább várok :U

(#23526) RazoR: a fagyásokhoz, kékhalálhoz nem tudok hozzászólni kb. fél órát se volt fent

[ Szerkesztve ]

(#23530) RazoR válasza sqpp (#23528) üzenetére


RazoR
veterán

Ha ezt nekem szántad, akkor pont azon gondolkodtam, hogy újrahúzom a gépet, hátha utána nem lesz gond, vagy visszarakom a 1607-et....

(#23531) sqpp válasza RazoR (#23530) üzenetére


sqpp
őstag

Igen, bocsi, telon nehez az Újra koppintani 2K-s felbontasnal :D

(#23532) Puma K válasza sqpp (#23531) üzenetére


Puma K
veterán

Ezért használom a PH!-t "Teljes verzió"-ban ami a mobilböngészőben legalul található jobb oldalt.
Aztán átvált a PC-s nézetre, aztán úgy meg akkorára tudom nagyítani az oldalt amennyire jól esik pl:

Mobilos nézetben meg nem lehet nagyítani... sőt a hozzászólások dátumai sem látszanak...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23533) sqpp válasza Puma K (#23532) üzenetére


sqpp
őstag

Enis, de lusta vagyok nagyitani :$

[ Szerkesztve ]

(#23534) torma1981 válasza Puma K (#23532) üzenetére


torma1981
veterán

Hát igen a mobil verzió egy vicc. Semmire nem jó.

(#23535) Shaza válasza nubreed (#23527) üzenetére


Shaza
senior tag

Sajnos nem sikerült ,lehet driver hiba?
Elég sok mindent kipróbáltam,de semmi.

(#23536) sto1911 válasza Puma K (#23532) üzenetére


sto1911
veterán

Mobilos Chrome-ban accessibility menüben force enable zoom és lehet nagyítani mobil oldalt is.

(#23537) Puma K válasza sto1911 (#23536) üzenetére


Puma K
veterán

:N FF-et használok mobilon is

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23538) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Mivel nincs elég csati a XFX 450 W PRO PSU-mon ezért egy Molex to 6 pin-es adaptorral oldanám meg - MSI Gaming X 1070-hez lenne (8 + 6 csati).
Ilyenem van: [link]
Viszont észrevettem, hogy az egyik lyukban nincs fém... már gyárilag se volt. Ez miért van? Ez jelent majd hátrányt? így nem fog elindulni?

Mivel nézegettem a netet és láttam van olyan miben mind a 6 lyukban van fém csati: [link]

Még megjegyezném, hogy ugyanilyen módszerrel használtam a GTX 680-amat, és a GTX 770 Lightningomat (8+ 8 pin). Ennek ellénre Molexről dugni a 6 pint nem ajánlott ? (olvastam ilyet is) - Szabadon PSU-ról csak 8 pinem van. ÚJ PSU-t meg nem igazán szeretnék venni :U

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23539) rottenbull válasza NandorHUN (#23538) üzenetére


rottenbull
senior tag

Siman radughatod.

(#23540) MaidenFan


MaidenFan
tag

Érdekes dologra lettem most figyelmes csak úgy lefuttattam a Valley banchmarkot és futtattam közben az MSI AFB-t és 72fok "automata 49%-os fan mellet" 1797mhz-re droppolt le a kártya de a benchmark 1911-et mutatott tehát akkor nem lehet megbízni a beépített corefigyelő softwareben :N Lehet megnézek egy újabb AFB-t hátha valami változott :B
Mi lesz itt nyáron :U
Giga 1070 FE
Mondjuk azért ég és föld a különbség így is a 960 2Gb után meg majd ha meglesz a 4790k "nálam non OC" a 4460 helyett :K

[ Szerkesztve ]

(#23541) deadwing válasza MaidenFan (#23540) üzenetére


deadwing
addikt

A benchmark a pontatlan, nem az AB :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23542) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy gtx 1070-es kártyám ami egyik napról a másikra nem add képet garancia sajnos nincs mert az előző tulaj el kavarta a papírokat. A gép nem csipog semmi hiba kód csak nincs kép.

(#23543) MaidenFan válasza deadwing (#23541) üzenetére


MaidenFan
tag

Igen, én is erre gondolok na de mindegy lehet majd nézek hozzá valami custom fan beállítást hátha nyerek velem pár mhz-et bár annyira nem zavar hogy nem maxon megy a kártya :B

(#23544) Bjørgersson válasza perfegor17 (#23542) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gyártási szám alapján lehet hivatalos másolatot kérni az üzlettől, ahol vásárolva lett, és lesz gari.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#23545) nubreed válasza MaidenFan (#23540) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam a Valley és az AB is ugyanazt mutatta. Egyébként én AB -vel szabályozom a venti fordulatszámot is. A gyári nekem kevés, túl sokat enged szerintem. Az MSI -nél nincs jelentősége hogyha még 70-80% -on pörögnek a ventik, alig van hangjuk így is.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23546) MaidenFan válasza nubreed (#23545) üzenetére


MaidenFan
tag

Szerintem is sokat enged csak most akkor folyamatosan állítgatnom kellene a ventit a hőmérséklet függvényében, nekem valami olyan kellene hogy automatán menjen fel az általam megadott értékre majd nézek valamit mivel lehet ezt megoldani :K Vagy meg lehet oldani hogy AFB-ben hogy milyen %on menjen a venti bizonyos hőmérsékleten? :F
Gondolom az újabb AFB-hez is le kell szedni a riva tunert hogy lássam a teljesítmény valamelyik sarokba?!

[ Szerkesztve ]

(#23547) nubreed válasza MaidenFan (#23546) üzenetére


nubreed
veterán

Dehát az AB -vel is teljesen be lehet ezt automatizálni. Egyszer beállítod és kész. Az AB része a Rivatuner. Beköltözik a jobb alsó sarokba.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23548) MaidenFan válasza nubreed (#23547) üzenetére


MaidenFan
tag

Köszi az infót akkor majd bele kell ásnom magam hogyan is kell mert nem akarom megfőzni a kártyát :K
Köszi még egyszer! :R

(#23549) deadwing válasza MaidenFan (#23548) üzenetére


deadwing
addikt

AB 2. fül, google első találat :P
[link]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23550) MaidenFan válasza deadwing (#23549) üzenetére


MaidenFan
tag

Igen köszi megvan már csak azt akarom még bogarászni hogy milyen lenne az ideális egy 1070FE-nek, és nyilván csak akkor fog működni a custom beállítás hogy ha megy az AFB meg gondolom el is kell menteni a beállítást vagy nem tudom még nem néztem meg annyira hogy biztosan nekiálljak :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.