Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) hackeeeee válasza KAMELOT (#23700) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyiért kérnék még egy 1080 GLH-t.

Véleményem szubjektív...

(#23702) shteer válasza KAMELOT (#23700) üzenetére


shteer
titán

120-ért megveszem a 1080-ad ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23703) ->Raizen<- válasza KAMELOT (#23700) üzenetére


->Raizen<-
veterán

U mad? Xd Amugy en max 99kt adnek erte, vagy felenek a feleert?

(#23704) akoska07 válasza KAMELOT (#23700) üzenetére


akoska07
nagyúr

Már nem azért,de te hol élsz,szatyorban ? :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23705) VTom válasza akoska07 (#23704) üzenetére


VTom
veterán

Ideális árat írt, nem reálisat :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23706) Dtomka válasza VTom (#23705) üzenetére


Dtomka
veterán

Régen 1 felső\közép vagy csúcs vga max 80 k volt. Most is arányában ~ úgy lenne ha az eu színvonalú fizetések 250-300k nettó lehetne itthon keresni...

(#23707) akoska07 válasza VTom (#23705) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem tök mindegy... :DDD

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#23708) ->Raizen<- válasza Dtomka (#23706) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hat ja ha ugy nezzuk 200k felett jelent meg az 1080 , 250 k s fizu eleg hurka ha az ember azonnal meg akarja venni ezeket az uj kori kozepkategorias kutyuket xd nemet fizuval mas a tortenet nekem egy 1080 ti 4 havi sporolas. :/

[ Szerkesztve ]

(#23716) NandorHUN válasza Lidl (#23692) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem ugyanez volt. Driverben betettem a Gyors vsyncot (fast), gameben kikapcsoltam. És RTTS-ben 60 limit.
És így is volt tearing.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23721) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Leszedtem a RTTS fps limitert, teszteltem így is: Függőleges sync (Vsync) driverből: Gyors, játékban (Doom) Vsync kikapcsolva.
Fraps viszont így is ~110 fps-t ír, mintha lenne minimális tearing.

Akkor most ha driverben beállítom a Vsync-ot akkor az csak akkor "kapcsol be", ha játékban is bekapcsolom? Vagy ez hogy működik? Mindkettőben be kell lennie kapcsolva? Elég a driverben? Vagy Fraps volt elcseszve?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23722) NandorHUN válasza NandorHUN (#23721) üzenetére


NandorHUN
addikt

*nem driverben, Nvidia vezérlőpultban váltottam "Gyors" Függőleges szinkronra.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23723) TTomax válasza NandorHUN (#23721) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Doom nem igazán jó tesztre,mert vagy OGL vagy Vulkan.Explicit APIknál nem igazán müködnek a konvencionális megoldások.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23724) NandorHUN válasza TTomax (#23723) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem. És Fast sync mellé érdemes betenni az RTTS-t?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23725) TTomax válasza NandorHUN (#23724) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze,tessék egy videó igaz angol de érdemes megnézni.... ű

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23726) álommanó


álommanó
csendes tag

Üdv!Srácok volna egy eldöntendő kérdésem.

Azt gondolom itt ebben a topikban többen vagyunk aki magyar viszonylathoz képest drága csecse becséket,játékszereket veszünk a gépeinkbe.

2napja adta el a PALIT GTX 1070SJ kártyámat.

1080Ti-re ugranék.

Viszont meguntam azt,hogy 10-15% felárat fizetek a kiskernek ipon vagy aquahoz képest.

A kérdésem az lenne fórum lakóihoz,hogy véleményetek szerint melyik az a magyar webáruház aki a legkorrektebb ügyintézés,garanciáztatás terén

Életem első hardver vásárlása lenne ami webshopon keresztül történik.

Igyekeznék olyan webáruháztól vásárolni aki akkor is korrekt ha gariztatni kell. :R

[ Szerkesztve ]

(#23727) Gtaati válasza TTomax (#23725) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ennek kapcsan kerdeznem, hogy en tv-n jatszok es fullHD-ban a tv 75hz-t tud max. Ilyenkor 60hz helyett erdemes 70-75-n jaratni es a fastsync-t beallitani? Ilyen esetben jatekban pl The Division-ban mit allitsak be? Vsync on-off, kepkocka korlatot mennyire stb?

Koszonom!

(#23728) shteer válasza álommanó (#23726) üzenetére


shteer
titán

2 webáruházat is írtál
Azokkal mi problémád?

..szerintem jónak tűnik

(#23729) szallasi007 válasza shteer (#23728) üzenetére


szallasi007
őstag

Drága?
Ő okosba akar venni de megbízható helyen :]
Hardverapro.hu van néhány x+1 éve eladó, reklámozni nem fogom őket

(#23730) hackeeeee válasza szallasi007 (#23729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor ott vannak az értékelések..

Véleményem szubjektív...

(#23731) szallasi007 válasza hackeeeee (#23730) üzenetére


szallasi007
őstag

Ezeket ne nekem hanem neki, amit lehet mindent​ az apróról veszek ;)

[ Szerkesztve ]

(#23732) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello

Asus gtx 1070 em van, 4k kijelzovel, windows10.
Utalom a 4k-t, ezert minden jatekot vissza rakok full hd-ba.
A gondom az, hogy nem mindet lehet visszarakni /hiába állitom a jatekban at, akkor is 4k ban fut, pl the surge/, hogyan kényszeríthetem , hogy 1920x1080 legyen a max felbontás?
Sehol se talaltam ilyet az nvidia beallitasokban.

(#23733) TTomax válasza Gtaati (#23727) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia!

Ha valóban tudja a TV a 75Hzet,akkor mindenképpen ott kellene járatni.Bár én nem igazán tudok olyan TVröl ami nativ 75Hzes lenne FHDn.Ha viszont megy akkor két lehetöséged van,vagy vsyncelsz és akkor 75fps lesz a limit,vagy pedig fast syncelsz és belövöd az fps limitet olyan 3-5fpsel a frissités alá,tehát olyan 70-72fpsre.Persze ezt rugalmasan tudod játékonként is állitani,ehhez nem kell mást tenned csak annyit,hogy ne a global 3Dt állitsd az nV panelon,hanem játékonként,és ugyanigy tehetsz az RTSSben is. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23734) TTomax válasza lanszelot (#23732) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én még olyan játékot nem láttam ahol nem engedi a felbontást állitani.Elöször is gyözödj meg róla hogy valóban teljes képernyön fut a játék,ha igen és akkor sem engedi akkor a desktopot is állitsd át FHDra.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23735) TTomax


TTomax
nagyúr

Galax GTX 1070 Katana az egy slots GTX1070

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23736) lanszelot válasza TTomax (#23734) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello
Engedi állítani, de videok, tolto kepernyo stb 4k ban fut, tudom hogy jatek hiba, de nem tudom atirni a jatekot, ezert keresek megoldast.
A chrome bongeszo is villog agyba-fobe az nvidia driverrel /ati val nem volt gondja/ Azt is értem hogy chrome hiba, de ok lexarjak, es iszonyat idegesito. VIDEO
Igaz itt csak villog, mintha atallna, de nem all at, ugyanaz minden. Win10 es Win8.1 alatt is csinalja.

(#23737) TTomax válasza lanszelot (#23736) üzenetére


TTomax
nagyúr

A játékkal nem nagyon tudsz mit kezdeni,az teljesen más eset, néha 720pben is mennek az átvezetö videók de villognia akkor sem kellene.Mint ahogy a böngészöben sem,ilyet én még nem láttam,egy kijelzö van csak a vgan?Gondolom HDMI-t használsz ugye?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23738) hackeeeee válasza TTomax (#23735) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt is jól látszik az, hogy miért fura számomra a boost, még mindig.. Van amikor magasabb hőfok mellett magasabb órajelen van a gpu..

Maga a konstrukció egész jónak tűnik.. Vállalhatóak a hőfokok, simán.

Véleményem szubjektív...

(#23739) TTomax válasza hackeeeee (#23738) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert a terhelés függvénye is,nem csak a höfoké.Erre próbáltam meg rávilágitani a multkor amikor azt próbáltam meg szemléltetni,hogy mi van akkor ha se temp,se power limit... bizony olyankor elég rendesen álligatsa a rendszer a feszt,tág határok között,ugyanahhoz az órajelhez 0.1V tartomány tartozik (ez baromi sok!)..és amikor nem tudja kitolni ennyivel akkor ejti az órajelet.

UI: Az egész kb ugy müködik mint a helikopter vezetés.Olyan mintha az órajelet több egymásra rakott billiárdgolyóra helyeznéd,és ha egy is kimozdul akkor az leesik....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23740) hackeeeee válasza TTomax (#23739) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapjában véve mindkét esetben 99%-on teker a gpu.

Mondjuk ezt már Én is mondtam a múltkor, hogy sokszzor lényegében nem számít a %, mert hiába 99%.

Pl. Horizon 3 alatt ha nincs FPS limit, akkor is átlagosan 5-10 fokkal hűvösebb a kártya, mint bárhol máshol, és ugyan úgy 99-100%-ot mutat az RTSS.

Véleményem szubjektív...

(#23741) lanszelot válasza TTomax (#23737) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Igen, hdmi-t hasznalok.
A villogas tuti hogy a chrome vs nvidia hibaja , mivel mas bongeszovel nem csinalja, illetve ati kartyaval se a chrome, csak gondoltam hat ha force downscale -val megoldhatnam....

(#23742) TTomax válasza hackeeeee (#23740) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert 99% és 99% használat között hatalmas difik vannak, (értsd akár 50-60W is) ezért nem nézem már soha a használatot,mert az nem mond meg semmit,és ezért nézem inkább a tdp limitet hogy mennyit is fogyaszt mert az sokkal beszédesebb...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23743) TTomax válasza lanszelot (#23741) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az ahogy nálad müködik az hibás, elsö körben ujraraknám a drivert DDUval... tutorial,ha akkor sem javul meg akkor tovább keresném a megoldást... ilyen nincs hogy rákattintasz valamire és lekapcsolja a kijezöt.(ugye csak egy kijelzö van a vgan?) Ha jól látom ugye amdröl váltottál nvidiara igaz?Lehet hogy ebben az esetben megérne egy win reinstallt ha régi volt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23744) KAMELOT válasza TTomax (#23743) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja. Az tuti valami el van ott neki csésze.
Ha 4k kijelzője van akkor első fontos dolog a DP kàbel. Utána újra tenni a wint és a drivert.
1070-el meg 4k-ban nem kell annyira visszavenni. Úgyis szép minden.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23745) TTomax válasza KAMELOT (#23744) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem ez egy TV,gyanitom csak HDMI van rajta. :) Na de igen ez nem normális müködés,és ha ennyire vissza kell venni akkor lehet a kártya sem müködik normálisan. :K

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23746) lanszelot válasza TTomax (#23743) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello

Egy kijelzo van, win8.1 hasznalt volt, ezert raktam egy win10-et es csak a chrome bongeszot, se frissites se semmi. Frissites nelkul nem nvidia driver van win10 en hanem altalanos vga driver. Azzal is villogott, majd frissites feldobta a nvidia drivert es maradt a villogas. Asus azt mondta vigyem vissza a kartyat, de csak es kizarolag a chrome-nal van ez, igy nem viszem vissza. Chrome nem valaszol hiaba jeleztem a hibat.
Flash-es oldalaknal van a villogas, de az se mindegy milyen flash /ugye a chrome-nak sajat flash van, epp ezert hasznalom, tehat az nem megoldas, hogy letiltom a beepitettet/

(#23747) Raymond


Raymond
félisten

Galax GTX 1070 Katana - single slot 1070? Gusztusos :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23748) TTomax válasza Raymond (#23747) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem mondod... :DD [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23749) TTomax válasza lanszelot (#23746) üzenetére


TTomax
nagyúr

A winnek biztos sikerült minden lefrissitenie?Melyik driver van fenn most?Illetve az nV panelböl a megjelenitö/felbontás modositása menüröl kellne egy kép...ilyesmit akkor csinál egy monitor/tv amikor olyan felbontást akar használni ami nem támogatott,és onnan ugrik vissza.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23750) lanszelot válasza TTomax (#23749) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem ugrik vissza, nem vált semmit, csak ugy csinál. Tehat 1920x1080 6Hz elotte es utana is, semmi se valtozik, csak villog egyet, azaz van hogy folyamatosan villog /facebook alatt pl/
1920x1080 60Hz ebben van, 4k-s kijelzo, es mint irtam se game alatt se sehol mashol nincs problema, csak chrome alatt, ahol egy bizonyos flash van, de azt nem tudom melyik.
Driver: amit a windows10 felrakott, mivel nem lehet drivert felrakni, csak a frissites rakja fel. /ez nvidia hiba, a driver azt mondja nem talal nvidia eszkozt, ezert leall a telepites/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.