Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ScomComputer válasza kwzatz (#1000) üzenetére


ScomComputer
veterán

Te ne offoljá..1K oszt offol.....lesújt a banhammer..... :R :DDD
Te mit veszel....matchboxot...... :DDD :R
Ne vedd komolyan... :( :DDD

(#999) Ren Hoek : remélem a 8Gb..ezeken nem olyan mint 970-n a 4Gb..... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1002) Ren Hoek válasza ScomComputer (#1001) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát most láttam egy képet ahol a csip 1/4-e levolt tiltva... viszont a memóvezérlő 256 bit, nem csökkentették 196 bit-re. Felmerült egyesekben, hogy nem tudni hogyan oldják meg az összeköttetést. Mondjuk ennyire nem értek hozzá,...

[ Szerkesztve ]

(#1003) Reggie0 válasza ScomComputer (#1001) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt mar most tudjuk, hogy itt a teljes memoriatartomanyra meglesz a teljes savszel.

(#1004) Ren Hoek válasza Reggie0 (#1003) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt egyszerűen nem engedhetik meg, ebből gigabotrány lenne + refundok.
970-nél is ez a para, ha egy nagyobb deep learning net belefut a maradék 500 megába, akkor baj van. Úgy kell megírni a kódot, hogy ne legyen ilyen. Játékoknál meg nemsok panaszt okozott szerintem. Én soha nem futottam bele az fix.

(#1005) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Merem remélni,hogy az NV nem követ el mégegyszer....ekkora szopatást...és szívást is....a mai napig nem értem mi volt anno az igazi ok....illetve inf.ként tudom..de nahátna.... :B

(#1006) Dyingsoul válasza ScomComputer (#993) üzenetére


Dyingsoul
veterán

1: 1070 amint kijönnek a customok, választok egyet a legtetszetősebből (tesztek alapján döntök, linus-ban nem csalódtam még). Legkorábban junius 17-e után veszek, államvizsga után, előtte semmiképp. :DDD Azért nem 1080, mert kell pénz az Oculus Riftre is. :DDD
2: 1080 Ti-re fogok váltani később, ha jön. Szintén custom. Ha jó lesz, ebből SLI-re tervezek majd.

(#1007) scomcomputer: :P

1. Scomcomputers:.....1080Ti..or...1080 custom......
2. sagit: 1070
3. Ren Hoek: 1070
4. vitko: 1070 custom, később 1080 Ti

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1007) ScomComputer válasza Ren Hoek (#999) üzenetére


ScomComputer
veterán

Na deeeee folytassuk...
1. Scomcomputers.....1080Ti..or...1080 custom......
2. sagit: 1070
3. Ren Hoek 1070(/B)
4. vitko 1070..custom....1080Ti...

[ Szerkesztve ]

(#1008) blu79


blu79
addikt

Te jó ég , ez a topic is kezd chatszobára hasonlítani :( , és mindig eszembe jut ez : [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1009) SybenX válasza ScomComputer (#1007) üzenetére


SybenX
őstag

Mindenképp veszek egy 1070-et nyár végén,ősz elején,de én sem szeretnék 130k-nál nagyon többet költeni.Gtx 770-et váltana FHD-re szánnám.Remélem egy i5-4440 elég lesz neki.

1. Scomcomputers.....1080Ti..or...1080 custom......
2. sagit: 1070
3. Ren Hoek 1070(/B)
4. vitko 1070..custom....1080Ti...
5. droid16 1070 custom

(#1010) Dyingsoul válasza blu79 (#1008) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Miért offtopic az, hogy megnézzük, hogy ki az akire tényleg lehet számítani kártyavásárlás kapcsán? A legjobb amúgy tényleg az lenne, ha lenne topikgazda és ezt mindenki max 1x írná le és bekerülne az összefoglalóba. Más topikokban is vannak ilyenek... Gamer topikban nicknevek battletagek stb. Itt ilyen van és szerintem a topik szerves része. Később legalább ebből is látszik ki az aki tényleg komolyan gondolja itt a dolgokat és nem csak szájkaratézni jár ide. Még mindig jobb, mint amikor az 1070-nek a topikja átcsapott Polarisba és még engem szóltak le azért, mert egy vicces dolgot megjegyeztem és én vagyok a szar zöld szemüveges... egy Nvidia topikban...

Egyébként ha szeretnél, nyugodtan dobj be valami témát és beszéljünk arról. Mindenki az 1070 benchmarkokat várja, az FE árakat, a custom kártyákat, a custom árakat és a computexet. Nagyjából mindent kibeszéltek a srácok és unalom van, én így látom.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1011) ScomComputer válasza blu79 (#1008) üzenetére


ScomComputer
veterán

A múlkor is ezt írtad nekem..te nem szeretsz engem...de ez most miért baj....ha totál kijön a kari akkor csak only arról....ez van mindenhol.....itt legalább szeretet és összetartás van...

(#1010) vitko : +10000 :R

[ Szerkesztve ]

(#1012) VTom válasza ScomComputer (#1011) üzenetére


VTom
veterán

1. Scomcomputers.....1080Ti..or...1080 custom......
2. sagit: 1070
3. Ren Hoek 1070(/B)
4. vitko 1070..custom....1080Ti...
5. droid16 1070 custom
6. Vtomi80: 980Ti marad, és szeretnék jövőre felépíteni egy házat. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1013) Hmmm1 válasza Dyingsoul (#1006) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

Ösztöndíjból spóroltál ennyit össze?: d

(#1014) blu79 válasza ScomComputer (#1011) üzenetére


blu79
addikt

Én nem neked írtam :N , csak nagyon sok az off még onban is. Meg sem jelentek még itthon a karik, igazából nincs is mit fejtegetni, max a külföldi teszteket... reméljük azért itthon is jelennek meg tesztek :) . Olvasnék én is a topicban de nem nagyon van miről. Az hogy egyesek szeretnék tudni kire lehet számítani hogy vesz karit .... na hát ez kicsit nevetséges :DDD . Még ha meg is ígérné 100x bármi közbejöhet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1015) Dyingsoul válasza Hmmm1 (#1013) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem. Egyetem mellett dolgozom. Legalább annyira nehéz, mint amennyire offtopik. :DDD

(#1014) blu79: Azért vannak kivételek. Én pl annyira eltökélt vagyok, hogy már eladtam a kártyám és IGP-vel tolom. :DDD Valamit muszáj lesz venni mert így nem maradhat sokáig. ;)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1016) ScomComputer válasza blu79 (#1014) üzenetére


ScomComputer
veterán

Olyan vagy mint a nejem...elég lett volna annyi ...szeretlek.... :DD
Egyébként igazad van......de ez van mindenhol....
, nézd meg a kf. fórumokat,vagy a yt -ot mindenhol a találgatás folyik a halandók között...kérlek térj vissza hozzánk...... ;]
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1017) blu79 válasza Dyingsoul (#1015) üzenetére


blu79
addikt

Igen !? És mikor adtad el? Mert szerintem én régebb óta adtam el a 980 Matrixot és vagyok az N210 -el várva az 1080-at :) :))

Jó lenne már valaki venne és osztana meg tapasztalatokat :) :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#1018) Dyingsoul válasza blu79 (#1017) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem azt mondtam, hogy én vagyok a leg-előrébb látó. Csak azt, hogy vannak akik komolyan gondolják a váltást, és ezek szerint te is közéjük tartozol. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1019) malacka87


malacka87
senior tag

Jaj nem tudom eldönteni mi legyen. Várjam meg az 1070-et vagy vegyek most egy GTX 980-at. Nekem kb 150% up lenne már most is a 7870 helyére.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1020) DudeHUN válasza malacka87 (#1019) üzenetére


DudeHUN
senior tag

1070 egyértelműen. Már nem kell sokat várni. Jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#1021) Dyingsoul válasza malacka87 (#1019) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Mindenképp várj! :K

Azt a pár hetet bármivel el tudod ütni. Másrészt meg abba gondolj bele, hogy ha 980-at veszel akkor majd mikor itt lesz az 1070, azon fogod rágni magad, hogy sokkal jobb vételt is csinálhattál volna, csak nem bírtad ki azt a pár hetet. Nem tudom milyen hosszú távra tervezel a következő kártyáddal, de ha a 980-at veszed, az alatt az idő alatt végig szidni fogod a döntésedet, mert nem bírtál várni pár hetet. Szerintem. :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1022) malacka87 válasza DudeHUN (#1020) üzenetére


malacka87
senior tag

Megerőltetem magam aztán kivárom. Régit 30körül elpasszolom kb nem is jövök ki rosszul.
Vitko: pár évre biztos most költök majd először 100k+ vga-ra.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#1023) bombibmw válasza ScomComputer (#993) üzenetére


bombibmw
veterán

Ne offoljáá! :D
bombibmw: 1080---->1080Ti :D

(#1024) WaterWawe válasza VTom (#1012) üzenetére


WaterWawe
őstag

1. Scomcomputers.....1080Ti..or...1080 custom......
2. sagit: 1070
3. Ren Hoek 1070(/B)
4. vitko 1070..custom....1080Ti...
5. droid16 1070 custom
6. Vtomi80: 980Ti marad, és szeretnék jövőre felépíteni egy házat. :K
7. Freesty(L)e: 980 Ti használtan, mert képtelen várni, aztán ki tudja mi lesz belőle. :))

(#1025) lacus83


lacus83
senior tag

Kártya sehol, teszt bechmark sehol, tulajok sehol mégis 1000 hsznél jártok már.
Ezzel nincs is gond, de ezekkel a ki mit vesz, mikor,miért teljesen Felesleges szakmai topicba.
Erre van találgatós topic is.
De ez is csak egy OFF lesz igy én sem vagyok különbb. :R
Senkit se akarok megsérteni de miért is nyitott ilyen korán a topic?
Azért hogy valaki elmondhassa Ő nyitotta? :P

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#1026) Modst3R válasza lacus83 (#1025) üzenetére


Modst3R
senior tag

jááááj micsodá bőcsesség testvíreeeem :DDD

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1027) WaterWawe válasza lacus83 (#1025) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem, a többi topic is a kártyák bejelentésénél nyitott.

(#1028) westlake


westlake
félisten

A topikot már most OFF szintjére hoztátok. Csak gratulálni tudok!

Play nice!

(#1029) cyberkind válasza westlake (#1028) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez legyen akkor gond ha már kint lesznek a kártyák ténylegesen és valakinek vagy sokaknak itt lesz is. ;)

Paranormal Cocktivity

(#1030) lacus83 válasza cyberkind (#1029) üzenetére


lacus83
senior tag

Minden esetre öröm olvasni ezt topicot ;]
Ez legyen mára az off király hsz :C :R

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#1031) HussarF válasza malacka87 (#1019) üzenetére

Azért a 980 nem egy árban lesz az 1070-el valószínűleg. Az 1070 egy drágább kari lesz, ezt számold bele.

(#1032) VTom válasza malacka87 (#1019) üzenetére


VTom
veterán

Mindenképpen 1070, a 980 worst buy, mindig is az volt. Ugyanúgy, ahogy a 1080 is az lesz szvsz.

De a 1070 inkább használt 980Ti áron lesz, nem a 980-nal lesz egy szinten.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1033) Landon


Landon
őstag

#1023: +1. 980Ti-->1080-->1080Ti. Egy teljesen logikus, remek befektetes. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#1034) akoska07


akoska07
nagyúr

OFF,hülyeség befejez, ül szépen,kulturáltan viselkedik.
Nem ölünk meg egy értékes topikot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1035) Archttila válasza mlinus (#974) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezért engem rendszeresen lehurrognak, pedig valóban így van. :K

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1036) rocket


rocket
nagyúr


[link]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1037) HussarF válasza rocket (#1036) üzenetére

Király, végülis csak az nem látszik, hogy hogy fog kinézni ez a hűtő. Bár az Inno3D-nek nagyon szép hűtői voltak, kíváncsi vagyok rá.

(#1038) Modst3R válasza rocket (#1036) üzenetére


Modst3R
senior tag

Felülről mit akarnak? Mert rajzolni azt nem tudnak :DDD

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1039) VTom válasza Modst3R (#1038) üzenetére


VTom
veterán

Gondolom egy kis ventit dobnak rá, mint ezen.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1040) Modst3R válasza VTom (#1039) üzenetére


Modst3R
senior tag

Jaaaj, biztos jó halk ;]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1041) VTom válasza Modst3R (#1040) üzenetére


VTom
veterán

sok értelmét én sem látom, de nem volt ilyenem, lehet, hogy jó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1042) rocket válasza VTom (#1041) üzenetére


rocket
nagyúr

Irjak a kepen "Inno3D iChiLL X4 Solution"-nal, hogy mire szolgal.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1043) Dyingsoul válasza rocket (#1036) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Valami ilyesmire gondoltam amikor azt mondtam, hogy kíváncsi leszek a custom gyártók milyen megoldásokkal rukkolnak elő: maradnak az előző generációknál is beváltakon vagy megpróbálnak újítani? Bár ez eddig nem sok infó, inkább amolyan marketingslide de több a semminél. :) Egy iChill az apple fanoknak kötelező darab lesz! :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1044) VTom válasza rocket (#1042) üzenetére


VTom
veterán

Igen, ezt értem, csak azt nem tudom, hogy ennek van-e bármi hozadéka a marketingen kívül.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#1045) rocket válasza Dyingsoul (#1043) üzenetére


rocket
nagyúr

Annyit azert kilehet olvasni, hogy power limitalt biztos nem lesz, mint az FE :)
Jol bevallt huteseken nincs ertelme nagyot valtoztatni (nem is nagyon van mar hova fejlodni hatekonysagban a jelenlegi mereteken belul) ezert jonnek a csili-vili led vilagitasokkal :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1046) Modst3R válasza rocket (#1045) üzenetére


Modst3R
senior tag

kivi leszek nigabyte aio-ra, mit hoznak ki belőle, mert potenciál van benne azért rendesen ;]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#1047) Németh Péter válasza Landon (#1033) üzenetére

Az se komplett, aki a videokártyára, mint befektetésre tekint. Annyira befektetés, mint egy nyaralás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1048) Reggie0 válasza Németh Péter (#1047) üzenetére


Reggie0
félisten

Aki mondjuk a jutyubra toltogeti a replayeit meg kommentalgatja, annak azert befektetes nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1049) Németh Péter válasza Reggie0 (#1048) üzenetére

Hacsak úgy nem... Aki tényleg munkára fogja és pénzt keres vele, annak ez persze munkaeszköz. De ők a marginális kisebbség.

(#1050) VTom válasza Németh Péter (#1047) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy minden váltásnál alsó hangon 100 ezret bukik az ember.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.