Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Chaser válasza morfondőr (#23639) üzenetére


Chaser
titán

i5 6500, nagyon meglepne, ha fullra terhelve max 60w-nál többet enne:) intel tdp inkább sokal nagyobb szokott lenni mint kisebb, ha idle 12-14w a gép, pár w-ot fogyaszt a maradék alkatrész
ma majd próbálok egy terhelt értéket is nézni
kanócos dologban lehet valami, rákérdezek :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23652) #00137984 válasza Chaser (#23651) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sajnos nem elég neki minden esetben a jelenlegi tápegységed. Egy jó 450W-os, egy ágon 40A vagy azt meghaladó értékkel kelleni fog. Másik épitő jellegű segitségem. Asus Turbo vagy MSI Aero féle videókártyák (FE változatok) szeretik a tágas és levegős teret. Ellenkező esetben már jelenleg is 80fokot elérhetnek ezek az "egyventis" blower hűtésű videókártyák (24-25fok szobahőmérsékleten). A front oldalon elől kétventis házak ajánlottak, ha nyáron is szeretnél játszani és nem 90fokra hajtani az Asus Turbo-t. Ott már visszaveheti a turbó órajeleit, amit amúgy 80fokon még tartani tud. MSI legalábbis ilyen, de majd mások kiigazitanak ha nem lenne igazam a témában. Cooler Master K350 ház cseréjét én is tervezem, mert kezd alulméretezett lenni. Intel i5 és a GTX 1070 nálam sem fogyaszt többet mint a régebbi AMD konfigom. Mégsem szeretném túlságosan felheviteni egy kis torony házban. Ilyenkor nyár előtt már ez is szempont és talán nem annyira OFF. :)

[ Szerkesztve ]

(#23653) GAbre


GAbre
veterán

Azt tudtam,hogy jó alacsony fogyasztása van a ennek a szériának.
De nem gondoltam volna,hogy ennyire.
Sima asztal megjelenítésére használ 10-20W-ot össze-vissza.
Kellemes csalódás,bár mondjuk reméltem,hogy kártya nélkül jóval lejjebb megy gépnek a fogyasztása.

Avatar

(#23654) Chaser válasza #00137984 (#23652) üzenetére


Chaser
titán

csúnya lenne:) notebookokhoz sem adnak 2x akkora tápot mint kell és bírják, erős vga+k_vad i7 verziókhoz sem, 150-es delta táppal anno c2d k_vadot is tuningoltam ( :
aki sokat használja biztos jobb a nagyobb táp, 40a az már 480w, nem paks 3 készül itt ((( :
persze nem 24/7 lenne, de akár napi pár órát tolerálna könnyen 80-90%-os leterheltséggel, nálam ez meg havi 10 max 20 órát jelentene valszeg, extrém esetben dupláját - nyomi kínai led tápok is elég jól bírják, akár határérték felett is, aztán mondjuk gyorsan elfüstölnek ha ez 24/7-ben van hűtés nélkül ( : -
a házikó tágas, táp alul van, mellette lenn az ssd, legfelül egy slim optika, kb ennyi
nyáron csak klíma mellett van játék ( : eszembe nem jutna 30 fokokban játszani
de egyelőre ez storno, egyáltalán nem sürgős, pár ezret felugrott az ára, gb fe sokkal szimpatikusabb és volt már az is 120-hoz közel, ahogy olvasgattam az asustól jobb a hűtése - és az asusnál van valami alap búgás zaj, úh most kihagyom -, lehet egyelőre lesz egy 1050ti, nyáron még annyit se játszanék mint fentebb írtam :d

szerk: GAbre tudnál írni egy terhelt értéket pl furmark vagy hasonló alatt? fogyasztásmérővel nézted vagy vmilyen sw-rel? utóbbi nem sokat ér

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23655) Laraxior


Laraxior
titán

Hehh? :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23656) shteer válasza Laraxior (#23655) üzenetére


shteer
titán

Ha működik akkor nem rossz vétel volt

..szerintem jónak tűnik

(#23657) #00137984 válasza Chaser (#23654) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nálam az i5 az alap, hogy 4GHz-en jár. Közben a GTX 1070 meg játék közben 1936 MHz-es boost órajelekre vált fel. A sok venti meg HDD és a többi hardver megint megkéri a tápot. Játék közben többet elkérhetnek a hardverek pillanatnyi ideig (ezek a tűske jellegű terhelések nehezebben kimérhetőek), és ami idle és filmnézés közben stabil az játék közben fagyást, gép újraindulást okozhat. Hardvereink általában okosnak vannak felkészitve, ezért feszültségesés miatt az órajeleiket visszavehetik (drop), ami szintén nehezen kimérhető, hogy ez miatt történt vagy proci limit van. Egy játékra is használt gamer gépet nem árt egy kicsit túlméretezni és itt-ott tartalékot hagyni. Summer is coming... és a túl magas hőmérsékletű videókártya is vissza tud nyalni, ha olvadásnak indul. :)

(#23658) pcsabat válasza Laraxior (#23655) üzenetére


pcsabat
őstag

megunhatta a cicergést ;]

(#23659) NandorHUN válasza hackeeeee (#23640) üzenetére


NandorHUN
addikt

Static Server alatt a Riva-t érted, ugye? / mert azt írtad már nem használod/

Vsync off és lockolt fps az miért jobb mint Vsync on és lockolt fps?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23660) Carlytoo válasza Laraxior (#23655) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Arra azért kíváncsi lennék.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23661) Drizzt válasza Laraxior (#23655) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez vicc? Vagy nem működik egyáltalán? Vagy mi ez az ár?

I am having fun staying poor.

(#23662) Laraxior válasza Drizzt (#23661) üzenetére


Laraxior
titán

Nincs negatív értékelése... Gari nélküli, de így is megérne vagy 140-et. Igaz csak személyes átvétel játszik, tehát biztosan nem átvágás, hiszen kipróbálható akkor.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23663) Chaser válasza #00137984 (#23657) üzenetére


Chaser
titán

nálam meg nem is tudna ( :
mivel egy szem ssd van a gépben, és egy optika ami nincs használva - valszeg ki is kötném -
peak értékben igazad van, de ilyen felállásban engem ez vajmi kevésszer érintene ha érintene

Laraxior iponnál 179e, számlával, 3 év garral
gar nélkül nagyon max 120, de inkább 100
140-ért ha 3 hónap múlva bedöglik elég drága volt, de 1 év múlva is:)
sok garral 140, ha jó helyre szól...nem ritkaság ez ( : szimpla tömegtermék

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23664) pilu85


pilu85
őstag

hali, ha eljön az idő én is 1070 tulaj leszek, azonban egy amatőr kérdésem volna. a ref 1070es kb meddig tuningolható fesz emelés nélkül.inkább a gpura lennék kíváncsi, amit meg is tart. persze naggyából, tudom van több fajta ref. de nemhiszem hogy egy asus ref sokkal többet tudna mint egy asus nélküli ref. :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23665) VTom válasza Laraxior (#23662) üzenetére


VTom
veterán

Gari nélkül pont ennyit ér :) Használtan garival ér 140-150-et szvsz. 160-170-180-ért már nem mennek el.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23666) pilu85 válasza hackeeeee (#23640) üzenetére


pilu85
őstag

a tearing az mit jelent, sorry. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23667) illes0102 válasza pilu85 (#23666) üzenetére


illes0102
aktív tag

szerintem ezt. még R9 280x-el csináltam a videót, kérdeztem is a topikjába talán de csak a vsync-et javasolták rá úgy meg túl "folyós" volt a játék. multiban nem túl előnyös ha csúszik az egér :D szóval együtt éltem vele inkább...

[ Szerkesztve ]

(#23668) pilu85 válasza illes0102 (#23667) üzenetére


pilu85
őstag

Tehát akkor végülis nekem mit kell tennem egy 75hzes moncsinál ha folyamatosságot akarok, de multizni is szeretek?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23669) VTom válasza pilu85 (#23668) üzenetére


VTom
veterán

Fast sync. Szerintem. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23670) hackeeeee válasza VTom (#23669) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor már inkább G/Freesync. :)

Véleményem szubjektív...

(#23671) VTom válasza hackeeeee (#23670) üzenetére


VTom
veterán

75Hz-es monitorról volt szó a 1070/1080 topikban ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23672) hackeeeee válasza VTom (#23671) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól még lehet pl. 144Hz-s freesync-es monitort venni. Magas képfrissítés, olcsóbb mint a Gsync.:) Persze ebben a kategóriában már inkább a Gsync, de az nem mindenkinek oldható meg.

Sőt, a mi világban már van 4K-s 60Hz-s Gsync-es is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23673) NandorHUN válasza VTom (#23669) üzenetére


NandorHUN
addikt

Fast sync-t hol kell bekapcsolni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23674) hackeeeee válasza NandorHUN (#23673) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nvidia vezérlőpult, 3D beállítások, Függőleges szinkronizálás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23675) VTom válasza hackeeeee (#23672) üzenetére


VTom
veterán

Persze, lehet venni 21:9-es 3440x1440p-set is, de attól még nem ez volt a kérdés :)

"Tehát akkor végülis nekem mit kell tennem egy 75hzes moncsinál ha folyamatosságot akarok, de multizni is szeretek?"

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23676) NandorHUN válasza hackeeeee (#23674) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R

Értem és ha be van lőve milyen beállításokkal érdemes applikálni gamen belül? Vsync on/off/alternative ? Rivatunerrel meg limit gondolom a monitor limitjére tegyem

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23677) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok

Giga 1080 Gaming G1-en 108% a PowerLimit és hiába adok neki feszt felül a csúszkán (MSI Afterburner) a GPUZ szerint elégtelen feszültség van még mindig.

Mivel lehet rendesen feszültséget adni neki?

Esetleg a +8%-on felül valahogy lehet adni neki +TDP keretet?

mondjuk egyelőre csak ismerkedem vele, nem tuningolni szeretném :) 1080p-re teljesen felesleges, így is 50-80%on pörög a GPU egy 4,5GHz-es i5 6600k mellett
Amit nem értek: 2000MHzen kezd alapból a GPU, majd után szépen megy lefelé, pedig közel sincs a 80°C-hoz. Miért throttlingol mégis?

[ Szerkesztve ]

(#23678) ittakary válasza Laraxior (#23662) üzenetére


ittakary
nagyúr

full véletlenül szomszéd házban, 1 perc sétára lakott a srác, elhoztam :)

(#23679) ittakary válasza ittakary (#23677) üzenetére


ittakary
nagyúr

bocsi a szófosásért, erre is megtaláltam a választ,
hogy megváltozott a Boost... [link]

(#23680) Scholes9 válasza ittakary (#23678) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ehh, de mákos vagy :) Grat :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23681) hackeeeee válasza VTom (#23675) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor összességében, semmit, RTSS-ben lock-olni kell az FPS-t 74-re, vsync off, akkor talán nem lesz késés, és képtörés sem, mivel nem fog felmenni 75 fölé, és nem lesz tearing.

NandorHUN: Ha driverben fixálod, akkor elvileg onnantól teljesen mindegy, mert az felülír mindent. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23682) NandorHUN válasza hackeeeee (#23681) üzenetére


NandorHUN
addikt

Fast Vsync tehát nem csak akkor működik, ha game-ben on-ra teszem a Vsync-et?

Vagy a best megoldás ha RTSS fix fps Vsync off + Driverben Fast mod?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23683) VTom válasza NandorHUN (#23682) üzenetére


VTom
veterán

Én játékban mindig kikapcsolom, és csak a driverben van bekapcsolva, biztos ami biztos :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23684) NandorHUN válasza VTom (#23683) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én most néztem Doom-ot, de mintha lenne tearing ha kikapcsolom benne ... (driverben Gyors van betéve), RTTS-ben 60as limit.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23685) VTom válasza NandorHUN (#23684) üzenetére


VTom
veterán

A kérdés, hogy melyik írja felül melyiket?

Én Division-ben vettem észre, hogy sokkal simább ha a driverből van ráerőltetve, mintha a játékban van bekapcsolva. Doom nincs meg sajnos.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23686) pilu85 válasza VTom (#23683) üzenetére


pilu85
őstag

és ha mind2 helyen bekapcsolod az mé nem jó? :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23687) hackeeeee válasza NandorHUN (#23682) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naszóval, asszem valahogy úgy van, hogy monitor képfrissítési tartományában vsync, felette fast sync (ha nem lock-olsz FPS-t). De, ebben nem vagyok 100%-ban biztos. lehet, hogy fordítva van, ezt sajnos nem tudom.

Ha lock-olsz, akkor nem kell semmiféle sync. Alkalmazás beállításon maradhat, és játékokban off.

De, mivel Én Gsync-et használok, így semmi sem biztos. Nekem alkalmazás dönti el beállításon van hagyva, és játékokban mindig kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23688) pilu85 válasza hackeeeee (#23687) üzenetére


pilu85
őstag

a gysinc megfizettetése akkora egy öngol az nvidiának hogy naon sajnálatos számomra.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23689) hackeeeee válasza pilu85 (#23688) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ez van. :)

Véleményem szubjektív...

(#23690) VTom válasza pilu85 (#23688) üzenetére


VTom
veterán

Megveszik így is, és akinek az van, az utána nem tér át másra, mert nem akar :)

Egyébként a V-syncre több beállítás van a driverben:

Be: szinkronizálja a képkockák rajzolását a képfrissítéshez, viszont 60fps alatt lefelezi 30-ra az fps-t, hogy megmaradjon a szinkron

Adaptív: ugyaaz mint az előző, csak ez 60fps alatt kikapcsol, így nem esik be 30-ra, cserébe itt lehet tearing, ha 60fps alá esik.

Fast-sync: itt nem maximalizálja a frame-ek számát, viszont szinkronizál a képfrissítéssel. Ennek van a legsimább képe a 3 közül, viszont ennél folyamatosan 100%-on teker a GPU. Ennél ha méred az fps-t, azt fogod látni, hogy mondjuk 115fps-sel játszol, de valójában csak 60-at jelenít meg a monitor. Ennek az előnye a v-sync-kel szemben az, hogy a frametime-ot minimálisra csökkenti.

Multira én a három közül az utolsót ajánlanám, bár én magam az adaptívot használom, de csak Division-ben multizok.

Extrém multira tényleg egy magasabb kpfrissítési frekvenciával rendelkező monitor ajánlott.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23691) Dtomka válasza VTom (#23690) üzenetére


Dtomka
veterán

"Extrém multira tényleg egy magasabb kpfrissítési frekvenciával rendelkező monitor ajánlott."

IPS 60 hz-es monitorral is lehet még multizni.
Én a BF sorozattal játszom a vietnam óta. (BFV, BF2, ..volt valami sci-fi-s is, nem jut eszembe, BFBC2, BF3,BF4 és most BF1) A v-sync-et mindig kikapcsoltam, hiszen inkább legyen egy kis képtőrés, mint késleltetés...

A simitások is általában off, vagy max 2x -re van beállítva, hogy a 100+ FPS meglegyen.
Sajnos a DX12 -vel kevesebb az fps és látványban sincs szerintem semmi különbség.
De ezt a fast sync-et ki fogom probálni, kiváncsi vagyok lehet tényleg jobb úgy.

(#23692) Lidl


Lidl
senior tag

Tegnap este kipróbáltam a 60 fps limitet RTSS-ben és vsync off driverben. Sajnos elég rendesen van tearing. Vsync on-al nem volt időm kipróbálni.
A korábban linkkelt videóban is azt mondják kell a vsync is.
Persze jó lenne egy g-sync moncsi, de 1440p-ben elég borsos az ára.

Szerk: ja, Mass Effect: Andromeda-val próbáltam.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#23693) hackeeeee válasza Lidl (#23692) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért nem 60-ra kell állítani, hanem pl. 59-re. Lehetőség szerint ne lépje át a 60-at.

Nem kell, de ha nincs más, akkor kell használni. Mert sajnos tény, hogy az input lag elég gáz amit okoz. So sokat overwatch-ozok, és ég és föld Gsync-kel játszani, vsync után.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23694) Lidl válasza hackeeeee (#23693) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, igazából 59-re állítottam, csak egyszerűbb volt 60-at írni. ;)
Amúgy a win is 59-re állítja a frissítést. Mintha azt olvastam volna, hogy azért, mert igazából 59.9 a monitor frissítése, mert támogatja a 29.97-es filmes szabványt és ezért ennek a kétszeresére állítja. Vagy ilyesmi.
Lehet, hogy emiatt inkább 58-ra kéne állítani?

Szerk: erre gondoltam
[Link]https://support.microsoft.com/hu-hu/help/2006076/screen-refresh-rate-in-windows-does-not-apply-the-user-selected-settings-on-monitors-tvs-that-report-specific-tv-compatible-timings[/Link]

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#23695) Lidl


Lidl
senior tag

Bocsi a linkért, telóról írok és kifutottam a szerkesztési időből :(

Lidl

(#23696) blu79 válasza Lidl (#23694) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én azt szoktam csinálni hogy Nvidia vezérlőpult itt a felbontás módosítása itt testreszabás itt egyedi felbontás létrehozása itt a frissítés gyakoriság 61Hz-re állítom , teszt , utána elmentem , ok -ra kattintok és kilépek a vezérlőpultból, tehát marad az eredeti felbontás (60hz) nem állítom be azt amit korábban elmentettem, de mikor belépek a játékokban ott választhatóvá válik a 61Hz és azt választom, ez nekem jobb mert ha nem akkor csak 59Hz-et ír ki nekem is és mintha az rosszabb lenne valahogy...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#23697) Lidl válasza blu79 (#23696) üzenetére


Lidl
senior tag

Hmm, ezzel még nem találkoztam. Bárhol néztem mindenhol megvolt a 60.
Mármint felbontásoknál. Csak a Winben 59 és persze az AB OSD-en ír 59,9-et.
Majd figyelek erre és próbálgatom.

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#23698) hackeeeee válasza blu79 (#23696) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy esetleg CRU, ha más nincs. :)

Véleményem szubjektív...

(#23699) TTomax


TTomax
nagyúr

A 60Hz az sose kerek 60Hz.... 59.9X- 60.0X-ig.... kijelzöre válogatja...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23700) KAMELOT válasza ÁdiBá (#23601) üzenetére


KAMELOT
titán

120k az 1080 ideális ára. 230-240k a Ti ára :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.