Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) WaterWawe


WaterWawe
őstag

2016. 05. 07-én lehullott a lepel az Nvidia új kártyáiról.

GTX 1080:

2560 NVIDIA CUDA Cores
1607 Base Clock (MHz)
1733 Boost Clock (MHz)
10 Gbps Memory Speed
8 GB GDDR5X Standard Memory Config
256-bit Memory Interface Width
320 Memory Bandwidth (GB/sec)
3.0 NVIDIA GPU Boost™
12 API with feature level 12_1Microsoft DirectX
94 Maximum GPU Tempurature (in C)
180 WGraphics Card Power (W)
500 WRecommended System Power (W)3
8-Pin

[ Szerkesztve ]

(#2) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Akkor elérkezett az idő, lehet már tudni hogy mennyivel gyorsabb egy 980Ti / Titan X kártyától?

Jöhetnek a tesztek ezerrel! :B

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#3) WaterWawe válasza ÁdiBá (#2) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem tudom, mennyire hivatalos, de itt van 3DMark eredmény: [link]

(#4) keIdor válasza WaterWawe (#1) üzenetére


keIdor
titán

2560 core és 2100MHz GPU clock után én nagyon bizakodó vagyok. A 67°C amit mondtak terhelés alatt is szintén jó, pláne a referencia hűtéstől. Kiváncsi leszek így mennyivel fog elhúzni a 980Ti-től.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) WaterWawe


WaterWawe
őstag

[ Szerkesztve ]

(#6) ÁdiBá válasza WaterWawe (#5) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez jó pofa marketing fogások, de hol van a 980Ti?! Titan X?! ;]
Kíváncsi vagyok, érdemes e lesz rá cserélni a jövőben.

ÁdiBá

(#7) Laraxior


Laraxior
titán

Tudtam én hogy nem erdemes most VGAt vasarolni. Most fog eljonni az upgrade ideje :))
Már csak az ár a kérdéses... Reméljük a kisebbik 1070 meglesz 4-500€ környékén...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8) GeneraL_XTX válasza Laraxior (#7) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

1070 :D ott az ár és a megjelenés is ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) WaterWawe válasza GeneraL_XTX (#8) üzenetére


WaterWawe
őstag

Azt ígérig hogy valamivel ez is gyorsabb lesz a Titan X-nél, tekintve hogy nettó ára 120k, szerintem ez lesz nálam a nyerő.

(#10) GeneraL_XTX válasza WaterWawe (#9) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Szerinte nálam is, főleg, hogy Vram mennyiségében nem lesz most (reméljük :DDD ) különbség, csak annak sebességében....és a tuningpotenciálja a 1080-nak is elég jó ahogy láttuk, 2000mhz körülre talán a 1070 is húzható lesz, akkor 120k körül best buy :D És a fogyasztásra is kíváncsi leszek én úgy 140w-ra tippelek, de lehet lesz az 120w tdp is :D

(#11) Laraxior válasza GeneraL_XTX (#8) üzenetére


Laraxior
titán

1080-as monitorhoz pont oke.
Nincsenek már tul nagy igenyeim, igazabol a mostani 750Ti-vel is elvagyok, de hogy néz már ki a konfigom... :D
120-140ezer még tűrhető ár, ha figyelembe veszem, hogy nem fogom cserélgetni.
Majd megvarom amig kijonnek az extra hűtővel szerelt verziók, mondjuk a Gigabyte-é. Juliusban mar biztosan lesz... Addig meg ugyis itt a joido, a motorozas mellett nincs igény a monitor előtt dogleshez :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12) WaterWawe válasza Laraxior (#11) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én 2560x1440-eshez tervezem használni, bőven jó lesz. Most egy 2gb-os 960-a használom és így is néha gyönyörű a látvány. Nem kell 2xMSAA fölé menni és nem lesz gond az FPS-el sem.

(#13) GeneraL_XTX válasza WaterWawe (#12) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nálam a 970 néha már nagyon nyűglődik 1440p alatt :( pont egy ilyen 1070 körüli teljesítmény kéne nekem a kellemes játékhoz :DDD

(#14) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

25% több pontot kap 3DMARK alatt a 1080GTX mint egy 980Ti. Ez elsőnek soknak tűnik, de ha belegondolunk kb ugyan ekkora tuning potenciál van egy 980Ti, akkor már elgondolkodtató a dolog, arról nem beszélve hogy a szintetikus tesztek sokkal jobban kihozzák az erő viszonyokat mint a játékot.
Én kicsit tartok a GP104, ez sok dolgot nem ígér a TitanX-re.
Viszont engem is hajt a kíváncsiság, és ha tényleg jól sikerült termékről lesz szó, akkor nekem is ki kell majd próbálnom.

GTX1080 / GTX1070 működés közben a zöldeknél

(#15) GeneraL_XTX Olvastam, hogy majd 1607 mhz a BASE sebessége, ez számomra hihetetlen, hogy már itt járnak...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#15) GeneraL_XTX válasza ÁdiBá (#14) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nyilván egy 980Ti-ről nem feltétlenül éri meg erre váltani.... :U Nyilván majd jön az 1080Ti, na majd arra :D De azért mint látható ennek is szép tuning potenciálja van, így simán meg tudja tartani azt a 25% előnyt az 1080. :K

(#16) FollowTheORI válasza WaterWawe (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nekem tetszik... Azt hiszem benevezek majd egyre. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Na erre abszolút megérte várni. Azért nem hiszem, hogy lesz játék, ami kihajtja egy ideig az én Full HD játékaimban. :)

1070 ide hozzám. :))

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#18) Malibutomi válasza ÁdiBá (#2) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha osszeveted ezt a grafikont egy TPU meressel [link](Witcher), az latszik hogy az 1080 kb egy huzott 980Ti szintje (980+~50%).

(#19) TomiLi


TomiLi
addikt

+100 dollárért visszatér a vapor chamber is!

Iponról:
A GeForce GTX 1080 május 27-én válik elérhetővé kereskedelmi forgalomban, listaára pedig 599 dollár lesz. GeForce GTX 1080-as videokártyával az ASUS, a Colorful, az EVGA, a Gainward, a Galaxy, a Gigabyte, az Innovision 3D, az MSI, a Palit, a PNY és a Zotac is jelentkezik, sőt, egyedi nyomtatott áramköri lappal és/vagy tuningolva érkező modellekre is számíthatunk.

Rögtön a kezdésnél már lesznek egyedi hűtésű vga-k is?

Bogyóka

(#20) WaterWawe válasza Malibutomi (#18) üzenetére


WaterWawe
őstag

De a 1080-at is lehet húzni, pont ahogy a 980 Ti-t is, sőt mivel alacsonyabb fogyasztású kártyáról beszélünk, még több tuningpotenciál is van benne, mint a Ti-ben.

(#21) Malibutomi válasza WaterWawe (#20) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Senki nem mondta hogy nem lehet.
Egy kerdesre valaszoltam, tessek visszaolvasni.

(#22) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Ami kicsit viszont szájhúzásra adhat okot az ez:

Szintén ipon-ról:

A GPU egyébként DirectX 12 Feature Level 12_1, OpenGL 4.5, Vulkan API és G-Sync támogatással érkezik. A GPU hőmérséklet-limitje 94 Celsius fok lesz.

(#23) ÁdiBá válasza Malibutomi (#18) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ha tényleg ennyit tud csak, akkor én tuti kihagyom. Jobban örülnék egy GP100-asnak...
Én személy szerint a DX12 tesztekre leszek kíváncsi, mostani kártyámmal is elvagyok 1440p-ben.
Volt GTX980-asom, az már nem ez a szint, azoknak simán alternatíva lehet a 1080.
De a 980Ti keresztbe lenyeli az elődjeit.

ÁdiBá

(#24) FollowTheORI válasza GeneraL_XTX (#22) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Async a lényeg nem ez... De könnyen benne van persze hogy marad a Maxwell szerű megoldás.

No meg van e mellé Tier3 szintű bekotés/erőforrás leosztás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#25) HussarF

Na, nem véletlenül hagytam ki a 900-as szériát. Ilyenre vártam! Kíváncsi leszek az 1080Ti-re. Ősz/tél?

(#26) Malibutomi válasza ÁdiBá (#23) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A tenyleget nem tudom, csak osszevetettem a csikokat a tablazaton.
Szerintem kb ugyanaz mint a 780Ti-980 viszonylatban. Akinek Ti kartyaja van annak az uj Ti-re erdemes valtani.

(#24) NetTom
A valos jatektesztekre leszek kivancsi, foleg a mostani es a DX12 cimekre(Far cry primal, hitman, quantum brake) , hogy abban az iranyban van-e valtozas, jobban teljesit-e mint az elod.

[ Szerkesztve ]

(#27) WaterWawe válasza HussarF (#25) üzenetére


WaterWawe
őstag

Elvileg az csak jövőre jön. Ősszel 1060 Ti és társai érkeznek.

(#28) HussarF válasza WaterWawe (#27) üzenetére

Annál jobb. Most úgyis minden pénzem a kocsira költöm :D Aztán mostanában nem is játszok sokat, jó még a 780Ti is.

(#29) HussarF

Amúgy várhatóan elég lesz a 4.3-ra húzott 4770K alá, igaz? Nem vagyok most annyira képben a procikkal kapcsolatos újdonságokkal, de úgy tudom, hogy erőben nem történtek 200%-os előrelépések. Meg a DX12 szintén a proci terheit csökkenti, nem?

(#30) gainwardgs válasza HussarF (#29) üzenetére


gainwardgs
addikt

Kevés lesz :D

(#31) GeneraL_XTX válasza HussarF (#29) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Bár nekem csak sima 4770-em van, én nem aggódok amiatt, hogy dx12-ben kevés lenne ezen kártyák alá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Skinny26 válasza GeneraL_XTX (#31) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Ja, nekem is, és én is parázok, hogy nem lenne elég egy GTX 1070-hez. :D

(#33) ÁdiBá válasza HussarF (#29) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Simán elégnek kellene lennie!

ÁdiBá

(#34) malacka87


malacka87
senior tag

A kis 7870-es kártyámat most fogom lecserélni 1070-re vagy 1080-ra. Minden baromságra elköltöm a pénzt. Most legalább lesz egy hosszútávú kártyám megint. Induló ár kb 200.000Ft lesz?

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#35) FollowTheORI válasza Malibutomi (#26) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Persze... nyilván első körben ezekkel fog a majom a vízbe ugrani aztán kiderül tud e úszni. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#36) WaterWawe válasza malacka87 (#34) üzenetére


WaterWawe
őstag

Még a 1080 sem fogja elérni a 200.000Ft-ot $600-t írnak, nettó árára, a 980-ból kiindulva ez még első nap is 200 kiló alatt lesz. :)

(#37) nejad


nejad
aktív tag

Én néztem élőben, hát nemtom, nem túl szép ez, hogy igaz legyen? Fele annyit kajál veri a mostani top kártyát és az áráról nem is beszélve, vagy ezek már tudnak valamit, hogy a vr akkora buzulás lesz, hogy ezzel egyeduralkodók lesznek? :F

(#38) oAcido válasza nejad (#37) üzenetére


oAcido
aktív tag

Maxwell te vagy az? Ja, nem ez a Pascal :)

Miért nem lenne igaz? Amikor jött a Maxwell ugyan ez volt a helyzet. Itt meg volt csíkszélesség váltás is.

(#39) FollowTheORI válasza WaterWawe (#36) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért ezzel még várjunk... bár igaz hogy az alap referencia annyiba kerül, de a jobb hűtővel szerelt meg 700 dollár... és szerintem a custom hűtősök is ehhez fognak igazodni (már a jobbak) - vagy valahol a kettő között (650 pl, ahol a Ti is van/volt).

Persze ettől független igen, az alap ref és az olcsóbb megoldások olyan 200 körül lesznek, esetleg 190.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#40) dungeon21


dungeon21
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy valaki emlékszik-e rá, hogy a hivatalos megjelenés után mennyi idő múlva szoktak a kártyák elérhetővé válni Magyarországon? Az árukereső és az Ipon adatai szerint 1-2 hónap eltelt a relase után, mire a 980/80ti kapható volt hazánkban. A GTX 1080 érdekelne, de talán július végéig is várnom kell, ha nem akarom az egyetlen Gigabite verziót megvenni valami horror áron. :W

(#41) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek az i5 4690 elboldogul majd a 1080-al?

(#42) Helmoras válasza #06969344 (#41) üzenetére


Helmoras
őstag

Remelem, mert en is azt tervezek venni, de lehet eleg lesz a 1070 is, varom a teszteket :C

(#43) xNAGOYAx


xNAGOYAx
tag

Sziasztok , nekem egy asus gtx 980-asom van és majd egy gtx 1080-ra szeretném lecserélni ,de az GDD5X ram lesz. Láttam korábbi hozzászólásban, hogy megérné váltani,de a kérdés az ,hogy a HBM2 nem jobb választás memória szempontból vagy a GDDR5x még életképes lesz 2-3 évig.

Előre is köszi a válaszok !
Üdv Nagyoa!

(#44) hszilard666


hszilard666
veterán

Jaúnapot!
Micsoda bemutatót láthattunk tegnap! :C Engem megvettek kilóra! :D
Szerintetek mikor jöhet az első kompaktvizes 1070? Érdemes ezekre egyáltalán vizet rakni ha nem melegednek annyira?

xNAGOYAx:
Persze hogy jobb választás lenne, de egyenlőre senki sem tudja biztosra hogy mikor jönnek a HBM es nVidiákok. :N

dungeon21:
Átlagosan egy két hónap, de a nagykerekbe hamarabb lehet kapni ha jól tévedek!

iwater:

Akkor én REF et veszek mert nagyon bejön a dizájn és a világító GTX logo! :C Kezdem a fanboyság jeleit észrevenni magamon. ;]

MOD:
Lesz egyáltalán refhűtős 1070?! Mert hogy a 970 eknél sehol sem láttam anno :(

[ Szerkesztve ]

"To live is to suffer. To survive is to find meaning in suffering."

(#45) WaterWawe válasza hszilard666 (#44) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szerintem nem lesz kompaktvizes, vagy legalábbis kevés. Ezeknek a kártyáknak sokkal alacsonyabb a fogyasztása, egy sima MSI féle TwinFroZr hűtővel is 2000rpm-en némák játék alatt. (A GTX 980-ból kiindulva).

(#46) #06969344 válasza Helmoras (#42) üzenetére


#06969344
törölt tag

Reméljük, nem terveztem be egy 4790K-ra cserét még.. :)

(#47) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

(#48) #45997568 válasza wjbhbdux (#47) üzenetére


#45997568
törölt tag

Zotac-tol fazok, meg ha ref is, Palit a kedvenc NV markam.

EK remelem keszul az indulasra vizesblokkal, akkor egy 1080 erdekelhet.

(#49) Malibutomi válasza #45997568 (#48) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Refnel tok mindegy :)

(#50) gV


gV
őstag

ez talán érdekes az #5 hszben látható teljesítmény grafikonon, 2560*1600 max beállításokal mérték, (TR +80% W3 +70%) [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.