Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) dokee78 válasza Puma K (#24247) üzenetére


dokee78
félisten

(#24252) hackeeeee válasza hackeeeee (#24250) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arról már nem is beszélve, hogyha, pl. rá tolok ~50MHz-t a GPU-ra, és úgy állítom a curve-ot, akkor nincs powerlimit 2050 felett, max csak voltage, viszont, ha 0-n hagyom, és úgy feltolom, mondjuk 1.043V-n 2088-ig szintén curve-ban, bár már csak 2063-ig, akkor máris voltage, és power limit is van..

Véleményem szubjektív...

(#24253) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

jelentem, hogy a mai este pont került a kérdésre. Egy Palit GTX1070 GameRock lett az új jövevény. ;)
Remélem, jól szolgál, 3 év gari, eddig semmi hang, és még szép is. A méretei meg lenyügözőek, jól mutat a BQ házban. :) Ha lesz kérdésem, majd jelentkezem ismét! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24254) Puma K válasza dokee78 (#24251) üzenetére


Puma K
veterán

Normális.

A backplate dolga a védelem mellett a hő elvezetése.
Azért meleg.

Vannak típusok amiknél csak dísz, de vannak olyanok amiknél funkciója is van az esztétikán felül.

(a kártya gyártója MSI, a típusa Gaming X azaz MSI 1070 Gaming X)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24255) Shaza válasza Raymond (#24236) üzenetére


Shaza
senior tag

Én csak a kártyán állítottam be :)) a monitorét hol lehet?

(#24256) Raymond válasza Shaza (#24255) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, nezd meg a kezikonyvedben. Ha olyan nincs akkor van mas beallitas, nalam peldaul LG 24" van olyan hogy "Black Level" es ott High vagy Low - High-on minden OK.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24257) Shaza válasza Raymond (#24256) üzenetére


Shaza
senior tag

Nekem is LG-m van ,átállítottam a black level high-ra így már lehet látni a különbséget (ez lenne a monitor full-ja)?

(#24258) Raymond válasza Shaza (#24257) üzenetére


Raymond
félisten

Igen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24259) Shaza válasza Raymond (#24258) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi!

(#24260) Kean_Sorbo válasza Dtomka (#24248) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Ez rendben is van, de az én kártyám nem AERO, hanem AMP.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#24261) pcsabat válasza dokee78 (#24251) üzenetére


pcsabat
őstag

Az normális ha a backplate meleg (ha arról beszélsz). A gaming x-n nem csak dísznek van és ez a hőmérsékleteken is meglátszik (legalábbis nálam még most nyáron sem nagyon néz be 60 fok fölé, klímamentes szobában). Üresjáratban meg 40-45 fok álló ventillátorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#24262) nubreed válasza hackeeeee (#24238) üzenetére


nubreed
veterán

Nem indítottam AB -t és így nem volt fagyás tegnap. :) De egy teszt nem teszt ez még lehet a véletlen műve is, szóval több nap kell, hogy végleges véleményt alkossak. HW Monitor futott a háttérben azért, néha ránéztem és bizony belekóstol a 75 fokba a gpu, így saját magam áltam beállított fan szabályozás nélkül. AB-vel a saját custom venti profilommal maximum 65 fok volt ebben a nagy nyári melegben.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24263) hackeeeee válasza nubreed (#24262) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem még a 390-nél voltak ilyen érdekes dolgok, hogy pl. a SupremeFX szoftvere miatt megzuhant a static szerver, és egyéb hasonló finomságok.

Hát igen, mondjuk ez játékfüggő. Nekem custom profillal Forza Horizon 3 alatt ~60-62 fok, gears 4 alat pedig 70-75.

Véleményem szubjektív...

(#24264) Hunork


Hunork
veterán

Üdv ismét!

No, kérem, elkezdtem a kis tesztelést, mert ugye majd lesz egy cikk. :)
Annyit elöljáróban, hogy a proci a kis szerény i5-6600, minden alapon (Bios, driver...stb), és hát nem volt Win reinstall. Tudom, illene a friss rendszer, hiszen három VGA cserélődött majdnem egy év alatt. :))
Ezek tükrében kérdezem, hogy a mellékelt eredmények mennyire reálisak, helytállóak, azaz többet is ki lehet hozni mindenféle matatás nélkül?

Íme a szépség, nem kicsi, viszont nagyon halk. Én nem engedem, hogy ne menjen a venti, 50 fokig 36% rpm van beállítva, aminek oka, ha nem mennek (és ezt sokan nem veszik figyelembe), akkor az alaplap, és így a PCH hőmérséklete megugrik rendesen.

Ezek készültek nagy hirtelen:

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24265) Raymond válasza Hunork (#24264) üzenetére


Raymond
félisten

Proci fogja picit vissza itt-ott mert az enyemhez (alapon) hasonlitva a grafikailag igenyesebb TS score aranylag hasonlo (5958/6160) az FS viszont jobban el van maradva (16003/19983).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24266) Hunork válasza Raymond (#24265) üzenetére


Hunork
veterán

Igen-igen, azt majd azért kiemelem, hogy az 1070 már igazán egy alap i7 társaságában adja ki a teljes erejét, nem véletlen, hogy a tesztoldalak is ilyen megoldással mérnek. De köszönöm a gyors választ! :R

Amit még megjegyeznék, hogy számomra furcsa, de a Cinebench R15 esetében az RX480 és még az R9 390 is jobban teljesített. Azt tudom, hogy az AMD kártyáknak kedvez a program, de ezt én sem gondoltam volna. (126 vs 132 pont)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24267) Raymond válasza Hunork (#24266) üzenetére


Raymond
félisten

A CB15 nalam 131.32 (i7-6700K alapon).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24268) Hunork válasza Raymond (#24267) üzenetére


Hunork
veterán

Hmm, azért akkor ez tényleg érdekes, hogy az RX és az R9 is 132 pontot hozott nálam korábban... :Y Az i5 tükrében akkor mi kettőnk között a különbség reális. Ennyi derült ki, a fenti tény meg rejtély...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24269) TTomax válasza Hunork (#24266) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az OGL tesztre gondolsz?Mert 3Dre se nagyon vált be a kártya alatta...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24270) Raymond válasza TTomax (#24269) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az lehet a lenyeg, az apro kulombsegek az alaporajelben. Nalam ez 1582Mhz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24271) Hunork válasza TTomax (#24269) üzenetére


Hunork
veterán

Jaa, értem.
Igen, OPenGL teszt. Ennyit számítana akkor ez? Mert így persze annyira nem releváns ez a program... Maradunk a 3dmark / Unigine párosnál... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24272) TTomax válasza Hunork (#24271) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem is tudom,hogy mit mér ez igazából.Mert a kártyát nem nagyon terheli.Valley is képes cpu limitre futni könnyen,régi tesztek ezek már nem is igazán tükrözik a valóságot mert frissítés nem érkezett hozzájuk,a TimeSpy ami még talán a legjobb ezek közül,meg az FS.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24273) hackeeeee válasza Hunork (#24264) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindig is irigyeltem a türelmed, hogy így össze szeded a teszt eredményeket. :)

Véleményem szubjektív...

(#24274) s.bala31 válasza Hunork (#24264) üzenetére


s.bala31
őstag

Nálam is hasonló értékek vannak, annyi különbséggel, hogy egy még régebbi ivy bridge i5 van a GTX 1070 mellett 4 Ghz-en járatva.

A valamivel magasabb pontok az MSI AB-ben történő bohóckodásnak köszönhető :)

Firestrike: 13665 score
19789 graphics

Timespy: 5543 score
6402 graphics

[ Szerkesztve ]

(#24275) Hunork válasza s.bala31 (#24274) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, az sokat számít, most nálam minden mindenhol alapon. :K

hackeeeee: muszáj, ha cikket akarok belőle :D :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24276) Dr_Senkihazi


Dr_Senkihazi
aktív tag

üdv

1080 g1 gaming-röl mi a vélemény (csak fullhd-ra lesz használva)?
a márkát szeretem (pedig az első 1060-am durván ciripelt),ez lenne a 4. giga vga-m zsinorban,de 1080-am még nem volt.
egy jó hűtésű házban kb mire számitsak igy nyáron,milyen hőfokokat fog produkálni?esetleg ennél szokott előjönni ciripelés?

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#24277) taranis válasza Dr_Senkihazi (#24276) üzenetére


taranis
addikt

Én még várom a 1080-am, de amiket olvasok, az alapján a 1080-at általában overkillnek tartják fullhdra, kivéve ha mondjuk 144Hz-es monitorra kell.

colorizer.net

(#24278) ovics válasza taranis (#24277) üzenetére


ovics
aktív tag

sok helyen a 1070-re is ezt mondják, és bár jelenleg csak 8gb ramom van ami azért korlátozhat némileg, így se tudok feltolni automatice mindent fullra itt-ott, bár ez a játék optimalizáltságától is függhet

(#24279) Raymond válasza ovics (#24278) üzenetére


Raymond
félisten

Hat igen, azt kell mondjam a sajat GF1070-em alapjan hogy FullHD-ban talan egy-ket jatek van ahol max beallitasok mellett nincs meg a minimum 60FPS, de ott is inkabb 55-60 koze megy csak le.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24280) Chaser válasza ovics (#24278) üzenetére


Chaser
titán

azt a ryzent is kicsit jobban meg kellene rángatni - smt-t is likvidálnám -., ram is nyugodtan lehet több, aztán vennék másik vga-t, bár 1070 fhd-ra ahova nem elég fhd-ra sztem nagyítóval kell keresni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24281) Raymond válasza Raymond (#24279) üzenetére


Raymond
félisten

Itt egy frisebb teszt ahol vannak GF1070 eredmenyek 22 jatekban 1080p es 1440p-ben is: [link]

Az egyetlen ahol a minimum 60FPS ala esik az a The Division, ott meg siman megmondom hogy hol pontosan mert minden kartya a benchmark alltal jelentett average es typical FPS kb. 60%-ra zuhan le egy masodperc toredekeig - amikor a kamera atmegy a fuston es beer a parkoloba egy pillanattal azelott hogy elkezdene jobbra forogni :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24282) pcsabat válasza ovics (#24278) üzenetére


pcsabat
őstag

attól is függ hogy mennyire van megpakolva a rendszered minden jóval, de nálam pl. a 64 bites Win 10 igen sok játék alatt befigyel a 10-11 giga ram használatba. A 1070 a játékok zömében teljesen maxon elég full HD 60 FPS tartására - talán extrém élsimításokat leszámítva -, ahol nekem leesett 60 fps alá ott a proci volt kevés.

(#24283) Dtomka válasza Kean_Sorbo (#24260) üzenetére


Dtomka
veterán

Igazad van, az alábbi videóban hasonlítják össze:
Zotac Gtx 1070 Review Amp! & Extreme / Comparison 1080p

Szerintem nincs nagy difi köztük, de a játékok közben az extremnek nem pörög(nek) fel annyira a ventije(i).

(#24284) Kean_Sorbo válasza Dtomka (#24283) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Egyértelműen jobb az a hűtés, csak mire odakerült a dolog hogy megrendeljem, egy nap alatt 25 ezer forintot emelkedett az ára. Pedig benn volt a kosaramban 153-ért. Egyébként szerencsém volt, hogy ezt a kártyát is még eltudtam csípni. Egyszerűen nem volt sehol, a régi kártyát meg már eladtam.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#24285) sagit válasza taranis (#24240) üzenetére


sagit
addikt

énis ugyanezt rendeltem, holnap jön meg :DD
nekem amúgy bejön, a piros ledeket a ventin remélem lehet kikapcsolni, ezt nem tudod véletlenül?
501 euróért amazonról szerintem jó árban van

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24286) Dr_Senkihazi válasza taranis (#24277) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

tudom,de hosszútávra tervezek vele :)
tehát g1 gaming szokott sipolni?vagy nem jellemzö?

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#24287) Raymond válasza sagit (#24285) üzenetére


Raymond
félisten

Nem lehet kikapcsolni, sot a szint se valtoztatni igy mindig pirosan vilagitanak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24288) pcsabat válasza Dr_Senkihazi (#24286) üzenetére


pcsabat
őstag

darabja válogatja, de igen voltak már néhányan akik panaszkodtak rá. Általánosságban viszont egyik típusról sem lehet kijelenteni, hogy igen, vagy nem. Mindegyiknél akadhat ilyen. De több helyen olvastam már G1-re meg EVGA-ra is, hogy írták a cicergést.

[ Szerkesztve ]

(#24289) Raymond válasza pcsabat (#24288) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, itt nincs alltalanos szabaly, kartyaja valogatja es ez elojohet AMD es NV kartyaknal egyarant. A regi XFX R9 380X-em peldaul magas frekvencian sipolt terheles alatt aranylag hangosan. A mostani MSI 1070 pedig inkabb cicereg es azt is csak halkan. Hallani, de nem idegesito a hangszin miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24290) taranis válasza sagit (#24285) üzenetére


taranis
addikt

Jó kérdés, ennek még nem néztem utána, nálam nem fog kilátszani a házból. Majd írd meg, hogy ki tudtad e.

Szerk: látom megjött a válasz. Akkor ha nagyon zavar marad a kábelvágás/leforrasztás :D

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24291) sagit válasza Raymond (#24287) üzenetére


sagit
addikt

gondolom nem külön kábelük van hanem a venti kábeleken kapnak áramot igaz? tehát kihúzni se tudom a nyákról?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24292) dugo_ válasza sagit (#24291) üzenetére


dugo_
veterán

Ha megnézed a képen, akkor azok az smd ledek a motor nyákján ülnek, nem tudsz velük mit csinálni.

(#24293) Raymond válasza sagit (#24291) üzenetére


Raymond
félisten

Eszerint ugy nez ki egy kabelen megy: [link]

Van a feher es a fekete csati ott, gondolom a fekete a hatlapon levo LED-hez van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24294) sagit válasza dugo_ (#24292) üzenetére


sagit
addikt

uhh az szívás, meglátjuk hogy megtudok-e barátkozni vele vagy megy-e vissza

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24295) ricsi8800gt válasza Hunork (#24253) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Látom te is ott hagytad a 480/580 Topickot és lett egy 1070-esed,Szintén zenész,holnap jön az MSi 1070 FE

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24296) Raymond válasza sagit (#24294) üzenetére


Raymond
félisten

Vagy egy csipesz, 100C+ rating szigetelo szalag es egy kis turelem :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24297) Hunork válasza ricsi8800gt (#24295) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, de azért még benézek oda is. :) Gratula a váltáshoz. :C A Founders cél volt? Csak a hűtés miatt kérdezem, majd jelentsd, hogy milyen, hogy muzsikál. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24298) ricsi8800gt válasza Hunork (#24297) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Igen cél volt mert abban az árban kerestem 1070 FE-t amiben el ment az 580 GamingX+,és még olcson is vettem az FE-t.Majd meg osztom a tapasztalatokat

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24299) Hunork válasza ricsi8800gt (#24298) üzenetére


Hunork
veterán

Oké, én nagyon várom, mert én is szemezgettem ilyennel, de aztán jött egy lehetőség a Palit GameRock-ra, ugyanannyiért, és nagyon nem bántam meg. Brutális a hűtése, a turbinalapátokhoz hasonlóan van kialakítva a venti, a hőcsövek vastagok, és még a 70 fokot nem érte el, pedig panelban lakom, 10. emeleten! :Y (nemrég az RX már süvöltött, és 80 fok körül járt, pedig nem ultra beállítások voltak a játék jellemzők...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24300) ricsi8800gt válasza Hunork (#24299) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Ahogy olvastam az FE-verziónak van egy kis minimális venti hangja,de az engem biztos nem fog zavarni.Igaz nálam van klíma és a 6.lakom,Talán ezért is volt olyan csendes a 480-asok meg az 580.65fok fölé soha nem ment,Csak 1080p extreme Superposition Benchmark alatt de akkor is 71 volt a max

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.