Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) hackeeeee válasza Tomassy00 (#26000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból, OC profillal: (a kártya sajátja)

Kieg:

Az 1080-am eredménye korábbról:
"Max boost 2088, így ledroppol 2063-ig (csak voltage limit), vram: 11.800"

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26002) Tomassy00 válasza hackeeeee (#26001) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Köszönőm :R

(#26003) hackeeeee válasza Tomassy00 (#26002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amit tudok, hogy nem egy túl tuningos darab a Ti-m, a gpu 2012 MHz körül végez max, többet nem nagyon akar menni.. De nem nagyon feszegettem a határait tovább, mert sok kedvem nem volthozzá ebben a jó időben.

Véleményem szubjektív...

(#26004) NoX


NoX
senior tag

A következő videokártyát terveztem megvásárolni:
Inno3D GTX1070 8GB DDR5 i-Chill X3 C107V3-1SDN-P5DNX

Az X4 3e-el drágább.

Van erről a márkáról/típusról kialakult vélemény/tapasztalat mostanra?

(#26005) abridabri válasza NoX (#26004) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem az x4 ichill 1070 van , en hangosnak talalom ,pedig lekorlatoztam 1200 rpmig ,de meg igy is .

(#26006) TTomax válasza NoX (#26004) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez a hűtés hangos sajnos....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26007) syIex válasza NoX (#26004) üzenetére


syIex
veterán

Én úgy tudom mind a kettő elég hangos fajta...

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#26008) Puma K válasza NoX (#26004) üzenetére


Puma K
veterán

Az X3-on van 3db nagy ventilátor

az X4-en van 3db nagy ventilátor és egy kicsi

Az X4-en lévő extra kicsi venti elvileg a VRAM-ot hivatott aktívan hűteni. Az hogy mennyire hatékony a gyakorlatban az a kis extra zajkeltő pörgentyű már kérdéses...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26009) salvation


salvation
aktív tag

GTX 1080 Ti-ből néztem én is ki az INNO-t de tesztek nézése után lemondtam róla elég jól melegszenek :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26010) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Nálam is elérkezett az idő a cserére,holnap jön egy EVGA GeForce GTX 1080 FTW GAMING ACX 3.0,egy R9 290-est fog leváltani.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#26011) sqpp


sqpp
őstag

[ Szerkesztve ]

(#26012) Puma K válasza Snip3r_HUN (#26010) üzenetére


Puma K
veterán

Vártál a Vega-ra te vagy egyéb okból váltasz most?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26013) Snip3r_HUN válasza Puma K (#26012) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Vártam de az 500 dolláros árból kiindulva (amihez jön itthon ugye a 27% áfa,meg a kiskereskedések is fognak rátenni) + hozzá a vizesblokk ami szintén nem lesz hozzá a megjelenésekor,az egész annyit nekem már nem ér...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#26014) #69523456


#69523456
törölt tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy egy i5 3570 kevés egy GTX 1070-hez?
Ha igen, a GPU kb. hány százaléka marad kihasználatlanul?
Tehát van értelme ehhez a procihoz ilyen kártyát venni?

(#26015) TTomax válasza #69523456 (#26014) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia!
-igen
-kb 38,47%
-az attól függ...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26016) Puma K válasza Snip3r_HUN (#26013) üzenetére


Puma K
veterán

Én írni kicsit furcsa néha :DDD

Marad a Freesync-es monitor vagy megnézed esetleg a G-Sync-et?

(#26014) dribli

Ha nem zavar a tudat, hogy vehettél volna olcsóbban GTX 1050/1050 Ti-t és akkor párban lennének teljesítményüket tekintve az említett alkatrészek akkor veheted a mostani procid mellé az 1070-et.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26017) abridabri válasza #69523456 (#26014) üzenetére


abridabri
veterán

Ird be YT on 3570 + gtx1070 . Van fent par teszt igaz mindegyik 3570k val ami huva van 4,2- 4,5 ig tehat meg szamolj le par % ot a VGA kihasznaltsagbol a te esetedben.
En beernem a helyedben egy 1060 al.

[ Szerkesztve ]

(#26018) sqpp


sqpp
őstag

Haveromnak 4.genes i5-el kihajtotta 100%-ig asszem... ez akkor volt, mikor még csak a VGA volt meg és a RAM hijján teszteltük mit tud a játékokban, hát kiderült, hogy kihajta még egy i5-ös is pont, persze az újabbik.

[ Szerkesztve ]

(#26019) abridabri válasza sqpp (#26018) üzenetére


abridabri
veterán

Na azt latod nem hiszem el, nekem a 4690k @ 4,6ghzn is keves volt a 1070 nek .

(#26020) Jacek válasza abridabri (#26019) üzenetére


Jacek
veterán

Mi alatt?
Nekem egy 3570k@4.6 1070 volt most 1080, fogalmam sincs mennyire hajtja ki:) Lehet megnézném..

(#26021) abridabri válasza Jacek (#26020) üzenetére


abridabri
veterán

BF1 multi 64 fovel.

(#26022) PhilBrick válasza abridabri (#26021) üzenetére


PhilBrick
őstag

Azert a 64 fos multi egy eleg szelsoseges eset. Nem a legjobb pelda a kihajta-e kerdesre. :N

(#26023) abridabri válasza PhilBrick (#26022) üzenetére


abridabri
veterán

En ugy vagyok vele ,hogy mercibol nem ulok vissza trabantba . Miota meglattam a BF1 grafikajat masra ra se tudok nezni hanyinger nelkul :B
Single player jatekokhoz meg a 1070 is overkill amugy .

[ Szerkesztve ]

(#26024) sqpp válasza abridabri (#26023) üzenetére


sqpp
őstag

Azért jó ha van erő, még ha nincs is mindig vagy egyáltalán kihasználva, de ez emberfüggő.. :)

A 660 is remek kis kártya még mindig, de attól jó ha van + erő a szükségestől.

[ Szerkesztve ]

(#26025) Snip3r_HUN válasza Puma K (#26016) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Egyelőre még marad,de ha jó áron el tudom passzolni akkor majd lesz helyette egy G-Sync-es.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#26026) #69523456


#69523456
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a segitséget.Bár volt vélemény pro és kontra,egyenlőre maradok az MSI Gaming X 6G kártyámnál, megbékélek a többnyire kisebb grafikai kompromisszumokkal...
Majd a következő gépemet úgy épitem, hogy felsőkategóriás VGA-val is elbánjon :)

(#26027) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Hali!

Giga Windforce 1080 ellen van valakinek komolyan vehető érve az ezen a fórumon dívó Gigabyte-utálaton kívül? Mert akkor nem veszem meg. :DDD

(#26028) petymeg válasza Fitzgerald (#26027) üzenetére


petymeg
addikt

Nekem csak 1070 van ilyen hűtéssel, de én hatékonynak mondanám.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#26029) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Meg is jött a kártya (meg az új ház) :D
[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#26030) salvation válasza Snip3r_HUN (#26029) üzenetére


salvation
aktív tag

:C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26031) Gtaati válasza Snip3r_HUN (#26029) üzenetére


Gtaati
őstag

Cééép mindkettő:) Én is várom az új házat hogy jobban el tudjak férni és ki tudjam próbálni az SLI-t:)

(#26032) Gtaati


Gtaati
őstag

Srácok olyan kérdésem merült fel még az SLI kapcsán hogy a GTX 1080 pcb-k magasságra szabványosak? Gondolok arra hogy pl ha a Gamerockot összekötném a AMP-al akkor az SLI csatlakozók egy magasságba kerülnek?

Köszönöm! :R

(#26033) PhilBrick válasza Gtaati (#26032) üzenetére


PhilBrick
őstag

SLI csatinak szabvanyos helye van.

(#26034) Gtaati válasza PhilBrick (#26033) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Köszi!

Csak mivel két különböző márka kártyáját raknám össze, ezért megfordult a fejembe az hogy a pcie slottól mért magasságuk a pcbk-nek nehogy különbözzön, de szerintem ennek szabványnak kell lennie....

(#26035) Puma K válasza Gtaati (#26032) üzenetére


Puma K
veterán

Horizontálisan azonos helyen helyezkednek el:

A vertikálisan viszont változó távolságban lehetnek egymástól amit az alaplap határoz meg. Érdemes a második kártya és a szükséges SLI híd vásárlása előtt utánajárni az alaplap kézikönyvében vagy az alaplap gyártójának a honlapján, hogy milyen távolságokra helyezkednek el a PCI-E sínek:

Mivel te 2db GTX 1080-at akarsz összekötni így az újabb SLI HB bridge-re lesz szükséged, ami a régi-sima összekötési megoldáshoz képest gyorsabba adatátvitellel szolgál amire szükség van ezen a teljesítményszinten. A VGA gyártók is kínálnak ilyen magasabb adatátvíteli sebességet biztosító összekötőt, viszont annak is utána kell járni.

Viszont ami probléma előfordulhat az a VGA kártyák hűtése, ami eltérő kialakítású gyártóként így adott kártyát gyártó saját hídjára lesz szükséged lehet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26036) Gtaati válasza Puma K (#26035) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm! Igen a kártyák-slotok közötti távolságnak utána néztem és ennek függvényében lett megrendelve az SLI Hb bridge. Abban nem voltam biztos, hogy két különböző márka pcb-je ugyanolyan magas-e....

Köszönöm!

(#26037) Puma K válasza Gtaati (#26036) üzenetére


Puma K
veterán

A PCB az lehet eltérő ahogy írod, ezért érdemes lenne a kiszemelt kártyákat gyártó cégek oldalára felmenni és megnézni a méretezéseket.

A Gamer Nexus-os srác anno mikor megjelentek az Nvidia 1000-res szériájú kártyái, akkor tesztelte őket SLI-ben is és nála is eltérő gyártmányú kártyák voltak összekötve és ott a PCB méretei eltértek így az SLI híd nem függőlegesen állt ahogy kellene hanem egy kicsit néhány fokkal meg volt döntve... baja nem feltétlen lehet ettől, de ez nem az ahogy a gyártók kitalálták és garanciát vállaltak így nem ajánlott. Maximum egy próba erejéig oké lehet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26038) RazoR válasza Snip3r_HUN (#26029) üzenetére


RazoR
veterán

Üdv a klubban Sniper! Grat! :C

(#26039) Gtaati válasza Puma K (#26037) üzenetére


Gtaati
őstag

Ajaj hát akkor ez lehet nem lesz egyszerű....:( A problémám az, hogy konkrét adatot arról nem találtam hogy le van véve a Gamerock és Amp hűtője és így megmérték volna pcbket..... de kutatok tovább

Köszönöm!

(#26040) Gtaati válasza Puma K (#26037) üzenetére


Gtaati
őstag

Ezt jó tudni, hogy ferdén is állhat, de szerintem az nem egészséges, és az új SLI HB bridgek meg már nem szalagkábel szerűek, hanem pcbk tehát sokkal merevebbek, így nem tudom hogyan lehet kivitelezni az esetleges szintkülönbséget.... De ha mindkét kártya a kezemben lesz akkor okosabb leszek...

(#26041) Puma K válasza Gtaati (#26039) üzenetére


Puma K
veterán

Személyes véleményem szerint inkább egy GTX 1080 Ti-re váltanék ha plusz teljesítményre lenne szükségem.

A 2 kártyák rendszerek építése, használata és a lényeg a birtoklása egyfajta furcsa belső perverzió amit ki kell elégíteni, de sajnos a teljesítmény és a józan ész közbe tud szólni hogy inkább 1db erős kártya legyen az ember gépében, mint sem 2db gyengébb aminek a hatásfoka játékonként eltérő és nem garantált.

(#26040) Gtaati

Nem biztatásnak szántam:

"...az SLI híd nem függőlegesen állt ahogy kellene hanem egy kicsit néhány fokkal meg volt döntve... baja nem feltétlen lehet ettől, de ez nem az ahogy a gyártók kitalálták és garanciát vállaltak így nem ajánlott."

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26042) Gtaati válasza Puma K (#26041) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen ezzel egyetértek teljesen, sosem volt lehetőségem SLI-t kipróbálni, most van és kíváncsiság hajt:)

(#26043) Puma K válasza Gtaati (#26042) üzenetére


Puma K
veterán

Én több mint 10 éve fantáziálok erről :DDD már 6800 GT óta de a józan ész mindig megfogott hogy meglépjem... most legutóbb pedig míg megvolt a GTX 1070 amellé akartam még egy 1070-et, de ahhoz házat, ventilátorokat és természetesen tápot kellett volna cserlénem, hogy legalább életképes legyen a konfig 2 kártyával.

A második kártya által megtermelt hővel is számolni kell (az etetéséről táp felől meg nem is beszélve), mert meleg lesz a gépházon belül minden más alkatrésznek. Az adatlapodon szereplő Sharkoon VS4 ház és az össz-vissz 4db Arctic F12PWM nem a legjobb megoldás egy ilyen 2 kártyás konfig összehozásához :(

Inkább költsd azt az összeget (ha nem is az egészet) amint a második 1070-re szánnál jobb házra, ventikre és minőségibb tápra, de persze a döntés a tiéd csak szívni fogsz vele a gyakorlatban a mégis megléped a meglévő hardverek birtokában és nem cseréled le azokat amiket felsoroltam.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26044) Lidl válasza Gtaati (#26040) üzenetére


Lidl
senior tag

A műszaki adatok alapján szerintem 15 mm eltérés van a magasságban:

Palit Gamerock: 285x133

Zotac Amp: 300x148

Gondolom a 285 / 300 mm a hosszuk, és a 133 / 148 a magasságuk.

Feltéve, ha jó kártyákat linkeltem ;)

Szóval, ha ferdén akarod használni a hidat, akkor azt ajánlom, hogy a lehető legmesszebb tedd a két kártyát egymástól. Amit az alaplap megenged.

És persze a hűtés kialakítása is kérdéses, hogy odafér-e a híd. Szerintem (szemre) ezzel nem olyan nagy gond. Nem nyúlik magasabbra, mint a nyák.

Köszi
Lidl

(#26045) Gtaati válasza Puma K (#26043) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm a tanácsokat! A ház ettől függetlenül cserélve lesz mert egy kártyával is szűkös, szóval lesz egy magasabb más elrendezésű 8 bővítőhelyes ház. A két kártya lekorlátozva kb 200W/kártya fogyasztás lesz, szóval az FSP Hyper 600W-nak elégnek kell lennie. Az új házba lehet tenni 7db 120-as ventit vagy 4db 140-t + 1db 120-t, és az sem gond ha a ház oldala nincs fent. :R :R

(#26046) Gtaati válasza Lidl (#26044) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm a segítséget, ezeket az adatokat már én is néztem csak nekem nem egyértelmű, hogy ezt a pcb-re írják vagy magára kártyákra hűtővel mindennel együtt?

Köszi! :R

(#26047) Lidl válasza Gtaati (#26046) üzenetére


Lidl
senior tag

Való igaz, nem egyértelmű.

Van egy kép a guru3d oldalán, ahol az AMP mellé tették a mérőszalagot, és ott 300 mm volt a hossza, de benne volt a hűtő is, ami túl lóg a nyákon: [link] Tehát nem PCB méret.
Magasságot persze nem mértek.

Mondjuk - még mindig szemre - , de egyik kártyánál sem lóg túl a hűtő a nyákon, tehát ha a teljes méretet adták meg (hűtővel, vagy anélkül), akkor is 15 mm-rel magasabb az AMP.
Bár ez szintén nem látszik a képen. Szemre a kártyák magassága ugyan akkora. Ha megnézzük, hogy a hátlemez hajlított része milyen távol van a kártya tetejétől. Ez ugyan akkorának tűnik, de ha 15 mm különbség van a két kártya között, annak ott látszódnia kellene.

Most már kíváncsi lettem. Ha meglesznek a kártyák azért csinálj már egy képet úgy, hogy egymás mellett vannak ;)

Köszi
Lidl

(#26048) Puma K válasza Gtaati (#26045) üzenetére


Puma K
veterán

Ha nem tuningolsz akkor jó lehet a mostani tápod is.
Viszont személy szerint én rámennék egy 750W-os tápra biztos ami biztos 2 kártyát hajtva, de az én vagyok.

A te esetedben nem a bővítőhelyek száma fogja meghatározni hogy jó lesz a leendő ház az építendő adott teljesítményű komponensekhez hanem hogy megfelelő-e a kialakítása, hogy fogadja a 2 kártyát gond nélkül azaz lesz-e helye mindennek és a szellőzés is megoldott-e kellőképpen ezen a teljesítményszinten.

Milyen a szóban forgó leendő ház?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26049) Gtaati válasza Lidl (#26047) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Köszönöm szépen a lelkes segítséget:) Én annyira jutottam, hogy techpowerup csinált a Gamerockról és az Amp-ról is tesztet és ott leszedték mindkettőről a hűtőt és azokon a képeken próbáltam méricskélni és arányosítani. Persze a két képen más maga gpu mérete is minimálisan, így annak tudom a gyári eredeti méretét és így tudtam arányosítani a két pcb-t egymáshoz:) Ha jól számoltam és mértem akkor kb teljesen egyforma a két pcb pcie slottól az sli csatlakozókig mért távolsága, de ez csak arányosítás volt és teljesen elméleti szinten. Ha nálam van mindkét kártya és megjön az új ház akkor majd méricskélek és készítek képeket is. Sajnos mindent szét kell teljesen kapni majd:)

(#26050) Gtaati válasza Puma K (#26048) üzenetére


Gtaati
őstag

Igen, ismét csak helyeselni tudok. Azért fontos a 8 slotos ház, mert ha a Gamerock a felső vezérkártya akkor szinte összeérne a zotac-al mivel két és fél slot széles a hűtője. Ezért a Zotac menne felülre és alá a Gamerock, mivel a Zotac csak két slotos, tehát lenne hely a két kártya között és a levegő is tudna valamelyest a kettő között mozogni és nem is melegednének annyira össze. De ebben az esetben meg az alulra kerülő Gamerock szinte hozzáérne a táp tetejéhez és nem tud normálisan levegőt felszívni.

Amire még figyelnem kellett hogy a Z170 Gaming K6 lapban csak két pcie slotba tehetem a kártyákat, mert ott fognak menni csak 3.0 x8 sebességgel....

A ház egy Game Max Obsidian nevű kuckó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.