Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Raymond válasza msgt.fubar (#24750) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy olvasgattam itt mar nagyon veletlenszeru mit ersz el mert vegleges hatarokat feszegeted. Teljesen a silicon lottery teruleten vagy, mindegy hogy melyik kartyad (gyarto/model) ha a hutes birja es mindegy hogy 1080 vagy eppen 1070 - vannak komoly felepitesu es hutesu darabok amik megallnak 2050-2088 korul max boost ami aztan percek alatt olyan 2025-2038-on allapodik meg, de van ugyanez egyserubb kartyakon is. Ez a tobbseg. Aztan van par ami elidul 2100 folott (egesz 2138 pl.) es olyan 2088-2100 korul allpodik meg es vannak amik csak eppen 2000 folott indulnak es picit 2000 alatt allapodnak meg - itt is mindegy hogy milyen a kartya, szerencse kell hozza. Az a helyzet hogy a csip-eknek az adott gyartastechnologiaval valahol 2100-2200 kozott van vege igy hiaba is nyomod neki a feszt, ha a kartya eleve 2000 folott ment akkor oda mar nem sok plusz lesz. Egyebkent 2101->2076 csak 1.2% veszteseg, nem veszed eszre sehol :)

Nalam mondjuk 2113-on elindul es utanna 2076 vagy epp 2063 amin megallapodik, de van jatek ahol itt mar lehal, ezert a max boost nalam 2101Mhz es ekkor 2050-en megall. Ezt meg eddig birta, de lehet lesz valami ahol nem es akkor 2088 max es 2038 ahova beall. Oszinten szolva csak VR alatt hasznalom ezeket hogy kisajtoljak mindent mert ha nem nyulok hozza akkor 1936 ahova beall magatol es az 1936->2038 csak nem egesz 6% plusz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24752) Sifre válasza msgt.fubar (#24750) üzenetére


Sifre
senior tag

Nekem sem tartotta végig a 2100MHz-et, kb. 2050 és 2100 között ingadozott.

Ha lesz nagyobb tápom kipróbálom a GLH biost, kíváncsi vagyok hogy a magasabb TDP limittel magasabban tartja-e a boost órajelet.

(#24753) BITBOYS válasza Sifre (#24747) üzenetére


BITBOYS
addikt

Megnéztem mit enged a gpu tweak maximum és ennyit hozott [link]
Voltot nem emeltem, csak a power targetet toltam ki 120%-ra, de a közelébe se jutott. memóriát is kihúztam a max-ra. Kevés neki a cpu MHz?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24754) Hunork válasza makoss (#24740) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem egy tévés topikban kéne érdeklődni. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24755) Raymond válasza BITBOYS (#24753) üzenetére


Raymond
félisten

Orajelen nem emeltel a GPU-n csak a Power Target lett kitolva? Mert nalam a tulhajtott GF1070 hoz 20700 Graphics Score-t, ennel a tied csak 11%-al jobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24756) BITBOYS válasza Raymond (#24755) üzenetére


BITBOYS
addikt

Dehogynem, a linken látszik is. 2076MHz a gpu, igaz a boost órajelét állítottam maxra. Valami anomália van nálam :)
A 980 Ti is össze-vissza hozta a pontokat, volt mikor lenyomta a 1080-at. Kár volt megvennem a 3dmarkot, most ezen pörgök :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24757) Sifre


Sifre
senior tag

Némi extra hűtéssel sikerült még egy pár pontot kisajtolni a kártyából. :)[link]

Itt már végig 2100MHz felett volt a boost.

[ Szerkesztve ]

(#24758) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Megvannak az elveszett kártyák ;]

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#24759) illes0102 válasza msgt.fubar (#24758) üzenetére


illes0102
aktív tag

van itt bőven csákány ;] ;]

(#24760) shteer válasza illes0102 (#24759) üzenetére


shteer
titán

Dolgozói járat :)

..szerintem jónak tűnik

(#24761) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Srácok van ez az EVGA 1080 Classified kari, ezt is érinti az EVGA kártyák melegedési problémái?

Ezt a kártyát néztem ki a MSI 1070 GamingX-em helyére, megéri vajon a plusz 32k ráfizetést? Vagy maradjak a megszokott 1080 GamingX-nél? Arra most csak 16k-t kéne rádobnom.

[ Szerkesztve ]

(#24762) torma1981 válasza GeneraL_XTX (#24761) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem nem éti meg. Bőven jó az MSI.

(#24763) Találtgyerek válasza GeneraL_XTX (#24761) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Hol veszel ilyen olcsón? Ha nem túl szemtelen a kérdésem.. :)

06-3o/9759I39

(#24764) gyuribácsi88 válasza GeneraL_XTX (#24761) üzenetére

A 3.0 verziónál már elvileg semmi gond nincs, de szerintem maradj az msi-nél.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#24765) GeneraL_XTX válasza Találtgyerek (#24763) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

van lehetőségem nettó áron venni.

de most nem is ez a lényeg :D

gyuribácsi88: alapesteben én is így vélekednék, de furcs nekem az MSI, egyrészt feltűnően olcsó (ipon) másrészt nvidia kupon se jár hozzá valamiért, nekem gyanús hogy valami visszahozott kártya lehet az :(

[ Szerkesztve ]

(#24766) taranis válasza GeneraL_XTX (#24765) üzenetére


taranis
addikt

Nekem is, de egyszerűen nincs semmi amit megérné venni, ha az ember az árgrafikont is figyeli. Az RX480 fórumból linkelte valaki ezt a hozzászólást: [link]
Nem mondom, hogy most erre alapozzon mindenki, de az overclockers.co.uk tulaja írta elvileg. Én tutti várok egy hónapot még.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24767) ricsi8800gt válasza msgt.fubar (#24758) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Mindet SLi-be :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24768) GeneraL_XTX válasza taranis (#24766) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

végülis igazad van, nem sürgős, úgyis nyár van, alig játszok. akkor lehet én is várok még egy hónapot legalább. :R lehet ez a legokosabb lépés most.

(#24769) sagem válasza taranis (#24766) üzenetére


sagem
addikt

Egy hónap múlva mondjuk biztosan jobb lesz a helyzet, mert egyrészt a vega is -elvileg- a célegyenesbe ér, másrészt egy hónap múlva már nem annyira éri meg felvásárolni a mostani kártyákat a bányászok számolgatása szerint, legalábbis nem ekkora tételekben. Erre még jön az, hogy elkezdtek szállingózni a bányász kártyák + az AMD is megoldja az 570/580-as kártyák szállítását..szóval rendeződik a helyzet:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24770) 128bit válasza msgt.fubar (#24758) üzenetére


128bit
tag

Asszem innen vettem ki én is az enyémet 1 hete :D

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#24771) Raymond válasza 128bit (#24770) üzenetére


Raymond
félisten

Egy auto csomagtartojabol valahol egy parkoloban, konkretan ebbol a csomagtartobol vagy az Alza-bol? :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24772) atee


atee
őstag

Ezekben a meleg napokban szeretném kicsit hűvősebben üzemeltetni a kártyámat.
Nem vagyok jártas tuning témában egyáltalán! (sose piszkáltam a kártyáimat)
MSI AB ban nem látom, hogy lehetne kevesebb feszt adni a kártyának...
A power limit csökkentésével elvileg kevesebb feszültséget kap?
Mert levettem 90% ra és nyertem vele -2-3 celsiust ahogy mérem!

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#24773) ingalls


ingalls
senior tag

Én se tudom most, hogy kibontsam-e a 1080-amat, lehet, hogy jobb lesz bontatlanul árulni, ha 200 fölé megy az ára.

[ Szerkesztve ]

(#24774) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Wow, srácok, mi a fene történt az árakkal? :D - csak kíváncsiságból. Még vizsgaidőszak előtt vettem egy 1070 Gaming X-et, mert jó áron volt, gondoltam hülye vagyok, mert nyáron olcsóbb lesz, de mindegy, nem vártam.
Most csekkoltam mennyit "romlott" az ára, erre azt látom iPonban tegnap már 212 000 Ft volt a GTX 1070 Gaming X .... :Y Mi a fene történt? :F

(Sajátomat 115-ért vettem itt PH-n :D )

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24775) Sifre válasza NandorHUN (#24774) üzenetére


Sifre
senior tag

Megy az altcoin bányászat ezerrel. :)

(#24776) NandorHUN válasza Sifre (#24775) üzenetére


NandorHUN
addikt

Wtf.. altcoin? :F
Idáig csak bitcoint ismertem, de az kb szarra se volt jó. Ez valami új mizéria? Ezt komolyan ennyire megéri csinálni?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24777) Sifre válasza NandorHUN (#24776) üzenetére


Sifre
senior tag

Altcoinnak nevezik a kisebb virtuális pénzeket, ezeket még megéri videokártyával bányászni. (pl. ethereum, zcash).

Röviden az erősebb AMD kártyák elfogyása után a bányászok elkezdték a 1060 és 1070 készleteket is felvásárolni, ezért a maradéknak a készlethiány miatt horror ára van.

(#24778) #00137984 válasza Sifre (#24775) üzenetére


#00137984
törölt tag

-Mi 30? -Mi mennyi...? :D

(#24779) Poplacsek válasza Sifre (#24777) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Na oké, hogy virtuális pénz, de én még mindig nem értem, hogy lesz ebből biznisz? :F

[ Szerkesztve ]

(#24780) NandorHUN válasza Sifre (#24777) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok, de gondolom ez egyedül Kínában éri meg, EU-t annyira nem érinti. Itteni készleteknek nem kéne így elszállnia.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24781) taranis válasza NandorHUN (#24780) üzenetére


taranis
addikt

Kicsit érdemes visszaolvasni, sokat volt erről szó. Világszintű a dolog, jelenleg mindenhol megéri, és mindenhol készletgondok vannak.
Illetve ez itt nagyon off, AMD-s topicokban már kitiltás jár a bányász témáért, itt még húzogatjuk a cica bajuszát.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24782) shteer válasza NandorHUN (#24776) üzenetére


shteer
titán

"az kb szarra se volt jó"

:Y :D

..szerintem jónak tűnik

(#24783) sagem válasza taranis (#24781) üzenetére


sagem
addikt

Lassan érdemes lehet belevenni a topik összefoglalóba itt is :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24784) NandorHUN válasza shteer (#24782) üzenetére


NandorHUN
addikt

Már értem ezalatt, hogy itthon nem éri meg ezekkel foglalkozni, áramot fizetni kell, többet költ arra az ember mint amennyi visszajön. Ha meg mégis van valami minimális nyereség akkor azért pár száz forint.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24785) sagem válasza NandorHUN (#24784) üzenetére


sagem
addikt

Nem így van, itthoni keretek közt sem (már régóta) :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24786) Sifre válasza NandorHUN (#24784) üzenetére


Sifre
senior tag

A teljes hálózat jelenlegi számítási teljesítményét és árfolyamát figyelembe véve zcashből kb. bruttó 130-140 dollár nyereség jön ki havi szinten egy 1080-al.

(#24787) NandorHUN válasza Sifre (#24786) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem akarok offolni, de itt nem arról beszélek, hogy ezzel nem fogsz pénzt csinálni, hanem arról, hogy ha levonod ebből a 140 dollárból a hónap végén a villanyszámlát akkor mennyi marad? 10 dollár? Annyi se? :)
Külföldön vagy Kínában meg lehet olcsóbb a villany.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24788) sagem válasza NandorHUN (#24787) üzenetére


sagem
addikt

Tisztában vagyunk vele, de Te vagy lemaradva, nem kicsit, nem mi:) Nem véletlenül van hiány a megfelelő kártyákból globálisan. Nézz utána, de itt jóval több már a profit..:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#24789) Sifre


Sifre
senior tag

Ez már a nyereség, tehát a villanyt levontam belőle.

Amúgy nem igaz amit írtam, jelenleg csak 80$ körül van a nyereség, de eléggé ingadozik. [link]

(#24790) drsanya válasza Sifre (#24789) üzenetére


drsanya
aktív tag

Hát akkor ezt kapjátok ki :Y :Y :Y
[link]

Ez a szopás, mondjuk már akinek, de szerintem is biztosan tutira véletlen volt... :DDD :DDD :DDD

I am iRacer

(#24791) nubreed válasza drsanya (#24790) üzenetére


nubreed
veterán

De ott van, hogy pár óra alatt normalizálódott az árfolyam. Be kéne dönteni véglegesen, akkor majd elmenne kedvük a bányászhuszároknak attól, hogy tönkretegyék a vga piacot. ;] ;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24792) drsanya válasza nubreed (#24791) üzenetére


drsanya
aktív tag

Persze, de akkor is erősen kötve hiszem, hogy véletlen volt.

I am iRacer

(#24793) shteer válasza nubreed (#24791) üzenetére


shteer
titán

tönkretegyék LOL - mert előtte a zéró kereslet meg a pangás aztán jót tett a vga piacnak.. kérdezzük meg pl a point of view-t meg a bfg-t

tényleg be kellene tényleg fejezni a kriptovaluta témát itt, mert sokan nincsenek képben

..szerintem jónak tűnik

(#24794) nubreed válasza shteer (#24793) üzenetére


nubreed
veterán

Az nVidia negyedéves jelentései eddig sem azt a képet hozták el, hogy olyan nagyon rosszul menne nekik. Folyamatos benvétel növekedést produkálnak, már nem tudom hány negyed éve. Ez pangás? Nem úgy tűnik.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24795) álommanó


álommanó
csendes tag

Segìtsèget kèrek!

Holnap veszem àt a Palit GTX 1080 kàrtyàmat.

Szeretnèm alaposan kitesztelni.

Mely programok a ldgjobbak VGA tesztelèsre? :R

[ Szerkesztve ]

(#24796) nubreed válasza álommanó (#24795) üzenetére


nubreed
veterán

Játszál, ne tesztelj. Egy 3D Mark vagy Superposition kb 20 percig érdekes, nem az a lényeg hogy ott milyen számot kapsz a végén, bár sokan erre izgulnak. Vedd elő a kedvenc játékaidat és azzal nyomjad. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24797) Dtomka válasza nubreed (#24796) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet, hogy Őt nem a pontszám érdekli. Más okból is szoktak kártyát tesztelni ...cicergés, artifact, OC...

(#24798) taranis válasza Dtomka (#24797) üzenetére


taranis
addikt

Meg aztán ha a pontszám érdekli, akkor is mi van. Igyatok inkább egy pálinkát, vagy mittudomén :)

colorizer.net

(#24799) Hunork válasza taranis (#24798) üzenetére


Hunork
veterán

:C :K :K :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24800) aya


aya
addikt

Ha esetleg most vásárolók evga 1080 ftw kártyát, az már thermo pados?
A bios rajta van olvastam, de a hőjavításról semmi infó nincs.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.