Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Laraxior válasza #74018560 (#24350) üzenetére


Laraxior
titán

Elég arra sima GPU blokk is, hátulra valami laposabb venti.
Nem nagyon kifizetődő fullcover blokkot venni manapság.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24352) hackeeeee válasza Laraxior (#24351) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak ezt pont beszéltük a múltkor, hogy ha csak GPU blokkot is kap, valamivel tolni kell a vrm részt is.. Persze, nem melegszik annyira, elvileg, de akkor is.. Szal oldalról valamivel meg kell mozgatni ott a levegőt, ha nem FC blokkot kap.

Véleményem szubjektív...

(#24353) #74018560 válasza Laraxior (#24351) üzenetére


#74018560
törölt tag

Arra gondolsz, hogy a GPU blokk kompatibilis lesz az új kártyákkal, a full cover meg kuka?

Van olyan kompakt rendszer, amit SLI-re terveztek?

(#24354) hackeeeee válasza #74018560 (#24353) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2 kártyával bármelyik elférhet, max 16/8-ban. 3 nem valószínű.

Véleményem szubjektív...

(#24355) Laraxior válasza #74018560 (#24353) üzenetére


Laraxior
titán

Ha olyan az alaplapod, akkor a 3way SLi csak FC blokkal oldható meg, mivel, nem sok helyet hagynak a VGAknak.. :(
Csak az meg olyan hogy megveszed ezekhez a VGAkhoz, de ha cseréled őket akkor blokkal együtt kell. Nem valami olcsó dolog.

Anno vettem fc blokkot a 8800Ultrára, aztán a GTX280akra is. A következő VGAm a GTX480 volt. Oda már csak egy GPU blokk volt, ami jó lett a GTX580hoz is, meg a 680hoz is.
Most is vettem egyet a 980Ti-nek, a VGAt kukáztam, most megmaradt a blokk az 1080Ti-re.
Költséghatékony. Általában van a VGAkon manapság valami plusz borda, vagy hasonló a vrm résznél. Oda elég egy venti és kész a VGA hűtése.
Csak ugye nálad 3 kártyánál... :(

Milyen alaplap? Milyen VGAk?

Mondjuk korábban egy 1070-re érdeklődtél..

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24356) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Tudna valaki adni tippet a fenti kérdésemre?

Köszi!

(#24357) Hunork válasza Shaza (#24356) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt nehéz megmondani. Most szinte semmit.Blokk legyen, és sok esetben mehet az online regisztrálása a terméknek.
Kérdés, mikor akarod eladni? Vagy behozod, és egyből? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24358) Shaza válasza Hunork (#24357) üzenetére


Shaza
senior tag

Hello!

Nem ,már megvan csak kíváncsi voltam mennyivel kevesebbet ér mintha itthon vettem volna.
Év vége felé gondoltam az eladását.

[ Szerkesztve ]

(#24359) Hunork válasza Shaza (#24358) üzenetére


Hunork
veterán

Minden a papíroktól függ. Nekem pl. brit PS4-em van, de ha gáz van, a hazai márkahelyeken intézhetem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24360) hackeeeee válasza Shaza (#24356) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha fel sem bontod, hiába 0km, 20% legalább helló az árából. Hiába új, magánszemélytől nem vesz senki új áron semmit.

A gari mivel körülményes, macerás, így az még von le az árából, vagy olyan, mintha gari nélkül adnád el, lényegében.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24361) Hunork válasza hackeeeee (#24360) üzenetére


Hunork
veterán

Mondjuk ez így elég szomorú. Minek akkor az EU? Csak elnyúlás miatt alakult? :F :((
(én a PS4 dolgot márkaképviseletnél intéztem, és elfogadták a brit számlát)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24362) hackeeeee válasza Hunork (#24361) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

VGA-nál elég macerás néhol a gyártói gar.. EVGA-nál jól működik, de másoknál...

Véleményem szubjektív...

(#24363) Raymond válasza Hunork (#24361) üzenetére


Raymond
félisten

Mert ez ugy megy mint mindenhol mashol. Azoknal a gyartoknal akik erre alapozzak a hirnevuk jo reszet is (EVGA pl.) es vannak szep hosszu 3-5-10 eves garik ott OK a bonyolites. Azoknal akik csak az eloirt 2 evet biztositjak pedig kerdeses, mert egyertelmuen nem foglalkoznak a dolgokkal (es itt nem csak a kartyat hanem magat a processzt cegen belul is ertem) csak annit amennyit nagyon muszaj.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24364) Shaza


Shaza
senior tag

Gondolom akkor 100k alá fog menni :(

(#24365) Találtgyerek válasza VTom (#24327) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az a baj,hogy az enyémre már csak fél év garancia van.
Hiába fél éves a kártya,csak egy évet adott rá az Ipon.
Így szerintem nem tudok annyira sokat kérni érte. :(
150-ért 1080? Azt már biztos elvitték.. :)

06-3o/9759I39

(#24366) Hunork válasza Találtgyerek (#24365) üzenetére


Hunork
veterán

A sima 1080 kártyákat talán eléred ennyiért, vagy kicsit többért. Vagy az új Mini sorozatot. Pl: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24367) HeZzZ válasza hackeeeee (#24326) üzenetére


HeZzZ
senior tag

uhh, na ez pont nem az a valasz amit hallani akartam, de legbelul tudtam hogy ez lesz.

egy software nem fog ugyan olyan szintu szolgaltatast nyujtani mint egy monitor egy gsync panellal benne mondjuk.

koszonom a valaszt azert :R

powered by Tiger Lake & GA10x

(#24368) Chaser válasza Találtgyerek (#24365) üzenetére


Chaser
titán

a kérdés mért vetted meg egy év garral?
szoktam náluk látni 1 év ipon garos csodákat, esetek többségében _drágábban_ mint a normál 3 év gyártói garral ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24369) Hunork válasza HeZzZ (#24367) üzenetére


Hunork
veterán

Én is most próbálgatok ki mindent. Ilyen a DSR is, amivel ugye felskálázzuk a felbontást, ami tök jó, és szépen fut WQHD, vagy akár 4K-ban a játék egy FHD monitoron. Most tesztelgetem, WQHD esetén is megvan a GTX1070-el az átlag 60-90 fps (játéktól függően) Amit azonban nem árt megjegyezni, hogy ezek tényleg szoftveres megoldások, és így alacsonyabb fps lesz, mint ha a monitor eleve képes rá. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24370) VTom válasza Hunork (#24369) üzenetére


VTom
veterán

DSR+FXAA nagyon jó barátok élsimításra, próbáld ki ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24371) Hunork válasza VTom (#24370) üzenetére


Hunork
veterán

Tudom, alkalmazom. :)
Pont ez maradt le, tulajdonképpen egy plusz élsimítási eljárás. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24372) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Na meg jött a kis 1070 FE,Nagyon szép ez az FE verzió,:)
Kicsit tesztelgetem majd délután

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24373) Találtgyerek válasza Chaser (#24368) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én már használtan vettem. Nagyon olcsón jutottam hozzá,nem akartam kihagyni.
Így is bőven a vételár felett el tudnám adni. ;)
Azon gondolkodtam,hogy ilyenkor nem lehet érvényesíteni a gyártónál a garanciát?
Asus Strix kártyáról lenne szó,amire elvileg 3 év van.

06-3o/9759I39

(#24374) Chaser válasza Találtgyerek (#24373) üzenetére


Chaser
titán

vannak akik foglalkoznak ezzel, te magán úton nem tudod - ha jól tudom ( : - sztem add el ha viszik, úgyis nyár van, nem kockulni kell, arra ott az ősz meg tél ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24375) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hali!

Srácok mi a fene van ebben a hónapban?
Akármelyik webshopot nézem, MSI GTX 1070 Gamingeket nem lehet kapni. PCX-nél például full kivették az 1070-es verziót a listából. Hiánycikk lett vagy mi történik? :O :W

(#24376) Bird válasza muszurkefal (#24375) üzenetére


Bird
addikt

Visszaolvas, értelmez, nem rögtön kérdez. :D

Bitcoin, kitört a bányászláz.... ;)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24377) Tomassy00 válasza muszurkefal (#24375) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nyakunkon a világvége, felesleges már kereskedni vele :P

(#24378) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sorry, most vagyok először itt.
Megyek vissza :U

(#24379) Találtgyerek válasza Chaser (#24374) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nagyon keveset ülök a gép előtt igazából. Olyankor is csak War Thunderezek. Azért akartam váltani 1080-ra,mert lett volna lehetőségem egy garanciás ügy miatt,de a mostani árak mellett lehet lemondok róla és megvárom,amíg kicsit mérséklődnek az árak.
Ha lesz ilyen... :(

06-3o/9759I39

(#24380) 128bit


128bit
tag

Üdv mindenki
Most gyüttem a clubba egy msi 1080 aero val .

Ha valakinek van érdekes infoja mit álligassak és merre, azt szeretettel várom!
Jöhet tuning vagy bármi !

köszi

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#24381) Hunork válasza muszurkefal (#24375) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Szerintem a webshopok mellett nézd a PH aprót is, teljesen új, garanciális (számlával) kártyák kaphatóak jó áron, ha minden klappol. :K Plusz: ne csak az MSI lebegjen előtted...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24382) taranis válasza Hunork (#24381) üzenetére


taranis
addikt

Feltéve, ha megfelel, hogy nem saját névre szól a számla. Én olyat szerettem volna, és a hwaprós jóáras eladóknál sajnos erre nincs mód.

colorizer.net

(#24383) RazoR válasza taranis (#24382) üzenetére


RazoR
veterán

Nem teljesen mindegy, hogy kinek a nevére szól a számla? Valószínüleg úgysem lesz nálad addig míg tönkre nem megy...

(#24384) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Nagyon kis ügyes ez az 1070 FE tetszik,és nagyon halk,76C volt a gpu és ott kicsit volt venti zaj de apszólutt határértéken belül

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24385) Hunork válasza ricsi8800gt (#24384) üzenetére


Hunork
veterán

Király.
Bár én ezt nem használom. :)
Firestrike, Timespy, Unigine Valley?
A tiédet meg majd én próbálom ki este. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24386) ricsi8800gt válasza Hunork (#24385) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Firestrike, Timespy, Unigine Valley mindegyiket le futattam és hát van viszonyittási alap a 480-580-asokhoz képest,Durván több a GS meg a pontszám is.És halk a kártya,grat az Nvidiának hogy a ref coolert ilyenre meg tudta csinálni,

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#24387) Hunork válasza RazoR (#24383) üzenetére


Hunork
veterán

Úgy bizony. :R

ricsi8800gt: igen, az 1070 hűtése minden téren jó lett, bár a Palit meg etalon ebben.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24388) taranis válasza RazoR (#24383) üzenetére


taranis
addikt

Egészen odáig mindegy, amíg el nem akarod költségelni a vásárlást a cégedben. Én pedig pontosan ezt szeretném.

colorizer.net

(#24389) RazoR válasza taranis (#24388) üzenetére


RazoR
veterán

Ebben az esetben vagy kisker és céges számla, vagy van az aprón is pár ember aki nagyban tolja és lehet adnak számlát is....

[ Szerkesztve ]

(#24390) taranis válasza RazoR (#24389) üzenetére


taranis
addikt

Pont a nagyban tolós emberektől kérdeztem meg párat, mert a hwaprós legjobb árak kicsivel a legjobb kisker árak alatt vannak. A válaszuk alapján írtam, hogy nincs személyre szóló számla, gondoltam egy említést megérdemel itt az infó. Részemről kisker lett, de ez most nem lényeges.

colorizer.net

(#24391) Reggie0 válasza RazoR (#24389) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerinted miert olcsobb es fix neven van, ha nem az afa tunik el veletlen?

(#24392) VTom válasza RazoR (#24389) üzenetére


VTom
veterán

A nagyban tolósoknál nincs számla, vagy van, de akkor drágább a cumóka. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24393) Bird válasza Reggie0 (#24391) üzenetére


Bird
addikt

Hát persze, hogy eltűnik a FA. Csak, sokan nem akarják észrevenni az erdőt. Annak a nevére van elszámolva a FA, aki a számlán szerepel. Persze a többséget ez nem érdekli.... Csak az ár, az ár. :U A túloldalról nézve nagy buli.... Aki itt a phn 160k/db-ért árul(t) 40db 1080-at, az hogy is nézett ki valójában? Számoljatok utána egy picit, áfacsalással mekkora a profit/buli....

Vagy aki új kártyát árul számla és garancia nélkül... Vannak bajok rendesen....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24394) Bird válasza Bird (#24393) üzenetére


Bird
addikt

Tényleg nem bántásból...

"ASUS GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X 256bit PCIe (ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING) eladó számla nincs tehát garancia sincs. Bontatlan , vadonatúj"

:U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24395) taranis válasza Bird (#24393) üzenetére


taranis
addikt

Mondjuk az eladók azok, akik nagyot bukhatnak rajta, a végfelhasználónak maximum annyi baja lesz, hogy nehezebben érvényesít garanciát gond esetén, ha jól sejtem.

colorizer.net

(#24396) Bird válasza taranis (#24395) üzenetére


Bird
addikt

Ekkora kockázat is untig elég a spórolós vásárlónak... Nem filléres tételről van szó. Ha beüt a kártyánál a krach... Nagy szívás tud lenni. Az ilyen nepperek nem 1-2 kártyát vásárolnak be egyszerre. A gyártók nem szívlelik a szürke importot, ami általában a gariztatásnál bukik ki.:(

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24397) Shamli86


Shamli86
tag

Valakinek van itt ilyen kártyája? Asus 1080 O8G 11GBPS tesztre lennék kiváncsi

[ Szerkesztve ]

(#24398) Reggie0 válasza taranis (#24395) üzenetére


Reggie0
félisten

Kivetel, ha lopott.

(#24399) Bird válasza Reggie0 (#24398) üzenetére


Bird
addikt

Szerencsére ez nem túl jellemző. Vagyis merem remélni...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24400) Chaser válasza RazoR (#24383) üzenetére


Chaser
titán

aki el akarja számolni annak nem mindegy ( :
ezek szürkés vga-k, valaki szépen leírja őket, azért nem adnak róla számlát csak más nevére, amivel működés terén mondjuk nincs baj ( :

szerk: pontosabban ez nem szürke, nagykerből megveszik, valaki kap róla számlát is amivel jól jár, az eladó meg eladja, garanciázásban ez nem okoz gondot - bármikor továbbadhatja bárki a tulajdonát, a következő tulajnál ugyanúgy érvényes a gari -
megint másik kérdés melyik kiskerbe szól a gar, ha csak nagykeres simán elhajthatnak, kukutyin falvai kisker gar se sokat ér ha pár hónap múlva megszűnik

szerk: látom bird te sem madár vagy ( : naivak az emberek, ez csak matek, sokan bolti bruttó -10-nél repdesnék számla nélküli ph-s árnál :980-ak korában nem győztem mosolyogni, bolti ár alatt picivel, _újan_, számla nélkül, rajtamkeresztül' garral 200k-s vga:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.