Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) TTomax


TTomax
nagyúr

A strix bios... hogy stabil-e még nem tudom,hogy ez a vége-e még azt sem... de eddig még semmivel nem jutottam eddig :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23252) TTomax


TTomax
nagyúr

Háááát nem is tudom....2240MHz körül van a stabil vége,e felett már van ami lefut van ami nem... ennyi a difi.. [link].Ezért nem nagyon éri meg biossal mokolni... most még azt megnézem mennyi a fesz alja a 2150MHznek és ott marad...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23253) #35434496 válasza TTomax (#23251) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez igen szép eredmény. :C

(#23254) nubreed válasza janos666 (#23247) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt nekem Display Port -on produkálta. Monitort sosem használom HDMI -vel. De mondom, simán lehet, hogy én állítottam el valamit mikor felraktam előszőr a drivert és mókoltam a beállításokkal. De mindegy is tényleg... most már fogom tudni, hol kell keresni a megoldást.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23255) hackeeeee válasza TTomax (#23251) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1.2V? :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23256) janos666 válasza TTomax (#23252) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az nem tetszik a Zotac BIOS-al, hogy a szoftveres visszajelzés alapján (ami persze lehet téves, főleg így hogy a két kártyán nem egyforma a VRM) sokat romlott az energiahatékonyság VRel állapotban.
Mikor kiraktam játék közben az OSD-t, akkor is ez volt a benyomásom (magasan táncol a %TDP, pedig a viszonyítási pont is magasabb - és nyilván arra a régióra értem, amire mindkét BIOS képes, pl. 50-90% közt), aztán megnéztem NiceHash/Equihash-t, és míg MSI BIOS-al ~175W-ból tekert ki ~445 hps-t (ez se ideális, de "játékos" beállításokat nézek, nem csákányt hangolok, viszont egy tesztnek azért jó), most ehhez benyal ~215W-ot (és picit alacsonyabban is táncol a hps -> netán kicsit lazább a RAM időzítés...?).
Persze többet mond el, hogy magasabb órajelet hoz Furmark-ban, mint hogy milyen fogyasztást jelez vissza a szoftver (akár pazarol, akár félremér, akkor is jobban teljesít, és játéknál ez fontosabb lehet), le kéne mérni legalább a 230V-on, hogy ott látszik-e az a ~40W difi.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23257) Bird válasza hackeeeee (#23255) üzenetére


Bird
addikt

Jó ég... Ennek RIP lesz a vége. :Y

GPU power trimmer mod? ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23258) hackeeeee válasza Bird (#23257) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom mennyire lehet valós az a fesz, de az eltérő fázisok miatt mondjuk simán benne van..

Véleményem szubjektív...

(#23259) Bird válasza hackeeeee (#23258) üzenetére


Bird
addikt

Mindenesetre bátor "húzás". Biztosan nem mernék ilyen extrém OC-t tolni egy 200k+ HUF értékű kártyán. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23260) hackeeeee válasza Bird (#23259) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért nem játszok olyan biosokkal, ahol más a vrm fázis, és más a betáp.. Bármi megtörténhet.

Véleményem szubjektív...

(#23261) janos666 válasza hackeeeee (#23260) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Fogj egy egyszerű multimétert (a gagyi is jó) és nézd meg, hogy össze vannak-e kötve a NYÁK-on belül az összetartozó PCI-E tápcsati PIN-ek (>50% rá az esély, de ha megméred, akkor biztosra fogod tudni).
Na... ha össze vannak kötve, akkor ugye nyilván teljesen mindegy, hogy 1/2x6/8 tűd van-e, így legalább ezen nem kell töprengened. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23262) hackeeeee válasza janos666 (#23261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj, de attól még a fázisok száma ha jól sejtem számít.

Véleményem szubjektív...

(#23263) VTom válasza hackeeeee (#23260) üzenetére


VTom
veterán

Én meg semmilyen bios-szal. Ilyen téren nem vagyok tökös :N

Értelmét sem látom, mert amennyit a plusz tuning hoz a bios frissítés után, az szinte semmi.
De hát nem vagyunk egyformák :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23264) hackeeeee válasza VTom (#23263) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én kíváncsiságból feltoltam a palit gamerock bios-át, mivel lényegében ugyan az a nyák, de persze mint ahogy arra számítottam is, semmi sem változott. :)

Azonos kategóriában ezzel érdemes játszani, vagyis mint mondjuk a Gainward esetén a GS-re simán fel lehet pattintani a GLH bios-át.

Véleményem szubjektív...

(#23265) TTomax válasza Bird (#23259) üzenetére


TTomax
nagyúr

Régen volt ez 200felett... 150ért vettem,amugy meg 1.24Vcore a max amit adni tudsz neki,mindegy milyen bios van fenn többet csak akkor kap ha hardveresen mókolsz vele.Ha lehütöd normálisan semmi baja nem lesz,föleg a customoknak ahol a VRM 600Wra van tervezve,a kártya meg nem igazán jut el 300Wig sem bios moddal...
Kockázat mindig is volt az OCban,arra semmiféle garancia nincs de megfözni elég nehéz a mai cpukat vagy vgakat.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23266) TTomax válasza janos666 (#23256) üzenetére


TTomax
nagyúr

A kulcs a memóra timing,valami oknál fogva nekem csak a gyári biossal engedi stabilan 11GHz fölé huzni,az összes custom elhal alacsonyabb órajelen,és szerintem nem az ic miatt hanem a "drótozás" lehet a más a custom pcbknél.Egyébként világosan látszik a sweet spot valahol 1-1.1VGU között van,hiába adok neki 1.2Vot,nem skálázódik csak nyekereg.Most 2150MHz stabil 24/7en van a VGPU pedig 1.05-1.92 között ugrál terheléstöl függöen....ennyi van ezekben,talán LN2 máshogy viselkedik de az a mi szempontunkból lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23267) VTom válasza hackeeeee (#23264) üzenetére


VTom
veterán

Persze, az enyémre is rámegy az amp extreme biosa, mert a nyák ugyanaz. De a bios frissítéstől nem lesz jobg a GPU, így max a TDP kitolásával nyernék minimális plusz teljesítményt, jelentős plusz fogyasztás mellé. Amit kockáztatok, az meg a gari bukása, és amit nyerek az az, hogy nem kell három csúszkát kitolnom a firestromban. :)

De persze, az OC is egy szakma :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23268) sto1911


sto1911
veterán

Sracok, mi lehet a baja a kartyanak/gepemnek? Tegnap volt egy unexpected reboot, ugy nez ki a wifi kartyya miatt. Most jatszanak, de az fps joval kevesebb, mint volt, szerintem mar a win asztal is nyuglodik neha. Van, hogy egyenesen 10 FPS-t kapok a Reflex Arena menujeben, pedig az elobb ultran is vitte...

BIOS alapon, Zotac 1070 , Win 10 x64, NV 381.65 driver...
CPU 60 fokos, GPU 40 terheles alatt.

Az afterburner szerint pl. csak 14-17%-on megy Reflex alatt a kartya.

Edit: power management allitasa nem segit.

[ Szerkesztve ]

(#23269) TTomax válasza sto1911 (#23268) üzenetére


TTomax
nagyúr

Talán táp,de mi csak találgatni tudunk.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23270) Gtaati válasza TTomax (#23266) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Arról esetleg lehet tudni valamit, hogy mikor jönnek azok az "OC" kártyák amik már az emelt órajelű memóriákkal szerelnek? Mert pl azoknak a biosa is érdekes lehet, nem tudom hogy ott az időzítéseket is fogják variálni vagy csak az órajelet?

(#23271) hackeeeee válasza VTom (#23267) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez nem is feltétlen arról szól, hogy a gpu legyen "jobb", hanem arról, hogy nem kell szenvedni a curve-al, stb, hanem ha jók azok a beállítások, akkor minden default-on, és hozza a krátya szintet, amit elvárnál tőle.

Én csak kíváncsiságból néztem meg a Gamerock bios-át ez maitt, de 1 dolog tetszett, hogy vendor-nál nem CardExpert szerepelt, hanem NVIDIA. :)

Véleményem szubjektív...

(#23272) TTomax válasza Gtaati (#23270) üzenetére


TTomax
nagyúr

Már jónéhány kinn van.Én ezt viszont nagyobb rizikon tartom mint a cross flasht,mert szerintem több ott a difi mint egy sima bios flash.Bár minth az eVGA simán csak biost tolt volna ki.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23273) sto1911 válasza TTomax (#23269) üzenetére


sto1911
veterán

Masfel hetes lehet korulbelul a tap, RM550X, csak nem az tojt be maris. Most toltok egy regebbi drivert, ha azzal se jo, viszem vissza az egesz kocerajt...

A power % 40 korulig megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#23274) Gtaati válasza TTomax (#23272) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Értem, hát biztos lesznek a világban vállalkozó szellemű tulajok és lesz gyakorlati példa rá, hogy fog-e menni vele vagy sem.... Mivel nekem Palit GTX1080 Gamerock-om van most ránéztem. Én per pill. a Gamerock Premium BIOS-t használom 1746/5250Mhz és most néztem hogy a honlapon egy kártya van még csak fenn az OC Super JetStream és ez megy 1708/5500Mhz-n. És az is érdekes, hogy a Gamerock Premiumra ír 200W-t a honlap az OC Super JetStream-re meg 230W-t.

Kíváncsi leszek, hogy a Palit kínálatában lesz-e pl OC Gamerock Premium:)

(#23275) TTomax válasza sto1911 (#23273) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a kártya valamiért hibázik és low3Dben ragad.Nézd meg nincs-e véletlenül hibabejegyzés róla az eseménynaplóban.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23276) TTomax válasza Gtaati (#23274) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha TPUn nézted akkor Gamerock Premimból van fenn egy ujabb bios is ami 230W power limites,én azt használom a sima Jetsreamemhez. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23277) sto1911 válasza TTomax (#23275) üzenetére


sto1911
veterán

Nem lattam idevagot.

Az normalis, hogy az Nvidia settingsben pl. az ambient occlusion off-ra van rakva defaultban? Ill. scrollozaskor ott villog a lista?

Ami meg erdekes, hogy ha egyhelyben allok pl. a Borderlandsben, akkor fix 60, de ha elkezdem rangatni az egeret, akkor beesik. Ilyet nem csinalt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#23278) TTomax válasza sto1911 (#23277) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az normális,hogy offban van mert van olyan játék ahol nincs /nem támogatott.A másik fülön vannak a játékspecifikus beállitások. (töle jobbra/felül)Ne azt nézegesd,hanem az eseménynaplót,illetve a 3D órajeleket játék közben. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23279) sto1911 válasza TTomax (#23278) üzenetére


sto1911
veterán

1500/900 a GPU es 4000-re felugrik a RAM is. Power 38% korul, usage meg 24...

(#23280) Gtaati válasza TTomax (#23276) üzenetére


Gtaati
őstag

Én a 86.04.3B.00.67 2016.09.21. dátumút használom. Igen ezt tudom h 230w-os de gyártói Palit oldal erre a kártyára írja a 200W-t ami a TPU szerint 230W és az új OC Super JetStream-re a 230W-t

(#23281) TTomax válasza sto1911 (#23279) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem azok az órajelek nem stimmelnek...ez egy 1070ugye?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23282) TTomax válasza Gtaati (#23280) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen mert ment érte a lázadozás és kiadtak egy magasabb TDPs bisot de az oldalukon a specifikációt nem cserélték,ami a TPUn van infó az az igaz.Eredetileg valóban 200W TDPs biossal jött a premium is. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23283) sto1911 válasza TTomax (#23281) üzenetére


sto1911
veterán

Igen, 1070, az afterburner írta ezeket.

Most resetelem a Windows​t, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#23284) Gtaati válasza TTomax (#23282) üzenetére


Gtaati
őstag

Valószínűleg ez lehetett:) Szóval a lényeg hogy a Palit oldalán csak egy kártya van a OC Super JetStream ami az új növelt memória órajelen fut, de kisebb gpu órajelen mint a Gamerock Premium. Remélem lesz OC Gamerock Premium is:)

(#23285) TTomax válasza sto1911 (#23283) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem restart után megint jó lesz egy darabig amig ismét nem hibázik egy nagyot a kártya.Ilyenkor lép 3D lowra ami megvédi a kártyát,és szerintem az kisér el téged amig bekapcsolva van a gép tördedék teljesménnyel.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23286) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Ez normális így? Nincs tuning alatt a kártya, gyártó szerint 1797-ig boostol a kártya, vagy hogy is van ez?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#23287) hackeeeee válasza }{3@Đ$}{0ot (#23286) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Túltolja a boost-ot, teljesen normális.

Véleményem szubjektív...

(#23288) }{3@Đ$}{0ot válasza hackeeeee (#23287) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

1797-től elég durván túl tolta a boostot. :U

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#23289) sto1911 válasza TTomax (#23285) üzenetére


sto1911
veterán

Nem restart, reset, valami uj funkcio lehet, es alaphelyzetbe allitja a windowst - persze nekem errorral elszall az is :D
De restart utan kozvetlenul sem jo.

(#23290) KRoy19 válasza }{3@Đ$}{0ot (#23288) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez teljesen normális. Ez a gpu boost 3.0 technológiának köszönhető.
Minden pascal kártya a gyárilag megadott érték fölé boostol....

[ Szerkesztve ]

(#23291) }{3@Đ$}{0ot válasza KRoy19 (#23290) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi + hackeeeee-nek is :) :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#23292) sto1911


sto1911
veterán

No, ujabb erdekesseg, a Superposition benchmark alatt felmegy a usage 98%-ra es a megfelelo pontszamok szuletnek. Rendes jatek alatt meg nem. Ez miert lehet?

(#23293) pcsabat válasza }{3@Đ$}{0ot (#23286) üzenetére


pcsabat
őstag

nálam is kb. idáig boostol a gaming X gyárilag - ha nem piszkálom :DD -, ez normális ahogy már többen írták.

[ Szerkesztve ]

(#23294) TTomax válasza sto1911 (#23292) üzenetére


TTomax
nagyúr

Vsync?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23295) Ferdzsoo válasza }{3@Đ$}{0ot (#23286) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Tekintsd ajándéknak! Nálam szintén zenész... :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23296) janos666 válasza }{3@Đ$}{0ot (#23286) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy, hogy ez egy kvázi "!Boost A Végtelenbe!" [lelkes kiáltással harsogva ;]], tehát megy ameddig csak bír, pontosabban amíg meg nem fogja az áramfelvétel és/vagy feszültség és/vagy hőmérséklet korlát (amikre mindre létezik egy viszonylag konzervatív gyári érték, amin ha tudsz is kézileg lazítani/szűkíteni [tuning], azt is csak előre kiszabott, többnyire szűk keretek közt teheted [játszol néhány százalékért], tehát mindig lesz valami, ami korlátoz, hogy mégse "végtelen" órajelre húzza magát, míg eldurran). [Megjegyzés: feszültségre kétféle korlát is van.]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23297) sto1911 válasza TTomax (#23294) üzenetére


sto1911
veterán

Nem, már a 60-at sem tartotta, képes volt beesni 15-ig meg alá is.

Megoldás: Windows reinstall és gyönyörűen megy ismét. Köszönöm nektek a segítséget, ill. a Microsoftnak, hogy elba..hattam a délutánomat.

[ Szerkesztve ]

(#23298) }{3@Đ$}{0ot válasza janos666 (#23296) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi az infót, csak mondom inkább megkérdezem, nehogy még elszálljon egy 150k-s kártya a 3.14csába. :) :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#23299) nubreed válasza }{3@Đ$}{0ot (#23286) üzenetére


nubreed
veterán

Nálam is ennyi körül boostol a kártyám. Bár nekem MSI van. 63 foknál még sosem volt melegebb. És hihetetlenül halk. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23300) TTomax


TTomax
nagyúr

Egy 3dmark teszt a strix biossal... 26K GPU score megvan.

2228/2754MHz

Érdekesség képpen egy összehasonlitás a néhai TitanX maxwellemhez képest,mindkettö csontra hajtva AIO alatt. +15% a difi a 1080 javára.

[link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.