Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) Ferdzsoo válasza RazoR (#23150) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én most nagyon ezt néztem ki, nekem tökéletes lenne. Mindenre elég. És fekszik.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23152) hackeeeee válasza RazoR (#23150) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A régi helyén az XB sem fért volna el, kellett hozzá kisebb átszervezés, de megoldottam. :)

Nekem nagyon bejön ez az elrendezés. Bár, Én ezt főként a CPU hűtő miatt is csináltam, a vga másodlagos dolog volt.

Véleményem szubjektív...

(#23153) nubreed


nubreed
veterán

Most már nincs vissza út, megrendeltem az MSI GTX 1070 Gaming X -et.

Egy kicsit láma kérdés:
Ugye ezek az nVidia gpu -k is tudnak olyat, ha nincsenek terhelve, hanem simán csak Windows -os környezetben vagyok akkor jócskán vissza vesz a GPU órajeléből? Minek menjen full -on ha nem szükséges...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23154) VTom válasza nubreed (#23153) üzenetére


VTom
veterán

Persze, visszavesz.
Az energiagazdálkodást adaptívra kell állítani, de alapból is azon lesz úgy emlékszem.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23155) Laraxior válasza nubreed (#23153) üzenetére


Laraxior
titán

Igen, immáron azt hiszem olyan 10 éve tudják ezt a funkciót. Mind AMD mind nVidia téren a VGAk. :))
:D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23156) nubreed válasza Laraxior (#23155) üzenetére


nubreed
veterán

Gondoltam, na :D

Csak nekem nagyon rég nem volt nVidia gpu a gépembe és őket nem követtem annyira figyelemmel mint az AMD-t. De azért mertem sejteni, hogy így lesz. :P

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23157) FLATRONW válasza nubreed (#23156) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az elmúlt napokban régebbi játékokkal játszottam, az egyikben (Dark Sector) egészen 2D-s alapórajelre visszavette magát (215 MHz), és ez semmilyen akadozást nem okozott a játékban. Az átlag valahol 600-700 MHz között mozgott.

(#23158) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok, van nekem egy MSI GTX 1070sea hawk ek X –em. A problémám a következő az új nagy Windows update után A stabill OC-m, ami volt már nem stabil hülyén hangzik te ez van 2101Mhz- tudtam járatni fagyás nélkül, de most ugyan azon beállításokon crashel a Massefect új része, de még a moddol Skyrim is, sőt a witcher 3 is. Alap beállításokkal viszont vígan elmuzsikál 2075Mhz-n, ami régen 1989Mhz-volt. Tippek ötletek miért van ez vagy végig kell megint szenvedem a dolgot a cuve féle módszerrel aminek régen elfelejtetem a logikáját?
Habár 35 MHz-amúgy sem ér semmit hagyjam a fenébe?(szerintem több már nem lenne ebbe a kártyába)

(#23159) nubreed


nubreed
veterán

Videokártya cserénél újra kéne telepíteni az Afterburnert? Vagy nem fogja meghatni, hogy cseréltem és mindent felismer szépen?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23160) hackeeeee válasza nubreed (#23159) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg nem kell, max driver frissítés, és kész.

Véleményem szubjektív...

(#23161) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!!!

Szépen le mentek az árak GTX 1070 terén...ideje lenne a Giga GTX 970 G1-t nyugdíjazni...
I5 4670K 4,2 GHZ-en elég hozzá?
:R

WOT: kissio

(#23162) VTom válasza Dr.Én (#23161) üzenetére


VTom
veterán

FullHD-n lesz játék, ami megfogja, de 60fps-re többnyire elég.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23163) Dr.Én válasza VTom (#23162) üzenetére


Dr.Én
veterán

a monitor DEll P2414H...ha jól emlékszem csak full HD-t tudja... :B

WOT: kissio

(#23164) #00137984


#00137984
törölt tag

FLATRONW Egész hihetetlen alacsony terheléssel mennek nálam a DX9-es, és némelyik egyszerű 2D-3D DX10-es játékok. AMD ezekben valahogy jobban ráfeszült, magasabb órajeleket és hőmérsékleteket adott. Nem szoktam meg, hogy néhány óra Casual játék után majd idle 40 fokon megy a gép. Azért egy jó DX11 lövöldés játék közben már kap elég terhelést, de még ott sem vészes az a 70fok. RX 470 sem volt jobb, talán néhány fokkal hűvősebb, de közben kevesebb teljesitményt is nyújtott. Ahogy kisimult az a játék, az én ráncaim is közben. Dareius Win update mindig valami rossz dologban van benne. Leadtek TV tunerek képét is elrontja és a videókártyák eddig megszokott müködését is felboritja. :((( Nem szabad mindig engedélyezni, vagy a hardverek driverét saját magadnak kell frissiteni. Amúgy sem feltétlen a legfrissebb a legjobb. Játéktól függő. :)

[ Szerkesztve ]

(#23165) VTom válasza Dr.Én (#23163) üzenetére


VTom
veterán

Igen, az adatlaposról néztem :)

Nekem 980Ti-m volt fullHD-n, 4.4GHz-en is megfogta az i5. Nem minden játékban, ill. ha 60Hz-en játszol V-sync-kel, akkor a GPU nagyon ritkán fog 100%-on dolgozni, úgyhogy nem biztos, hogy észreveszed.

Egyébként ez a kihajcsa-e krdés mindig érdekes, mert azt a pár százalékot, ami a kártyában marad, szerintem észre sem veszed.

A 970 után brutális váltás lesz. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23166) pcsabat válasza Dr.Én (#23161) üzenetére


pcsabat
őstag

hatalmas ugrás lesz, én is ugyanígy váltottam. A kihajtja-e a kérdés meg játékfüggő. Én öregecske 2600k-val használom - 4.4-en -, eddig egyedül a Watch Dogs 2-ben éreztem azt, hogy elbírna még egy erősebb procit, de a játékok 95%-nál (kikapcsol v-sync mellett) még ezzel a koros procival is lazán faszán 100%-on pörög a kártya full hd-ben (nyilván maximális vagy a-közeli beállításokon, de egy ilyen kártyát nem low és medium grafikára vesz az ember szerintem). Így viszonylag kis eltérések lehetnek ha kimaxolt grafikával játszod a játékokat, nyilván gyengébb vga igényű játékoknál már érezhető lenne a procilimit (nem 170 hanem 200 fps valamiben, katasztrófa).

[ Szerkesztve ]

(#23167) TTomax


TTomax
nagyúr

Megtaláltam az eddigi legjobb drivert,ami a legjobban használja a vgat.381.74,win updaten elérhetö ha valakinek kell akkor feltöltöm valahová,eszközkezelöböl kell akkor felrakni.Nálam kb 5-10%al jobban teljesit mint az eddigi driverek,és bizony a vga is mindig a power limit környékén mocorog,és melegebb is mint eddig bármelyik driverral.Bugokat eddig nem találtam vele,söt a hideg inditásos bug is megszünt.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23168) hackeeeee válasza TTomax (#23167) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem annó a 376.33 volt az egyik legjobb. Plusz egy korábbi, szintén azt hiszem 376.xy, de ebben már nem vagyok biztos.

Mondjuk azt máig nem éertem, hogyha elvileg 120%-ra van kitolva a powerlimit, akkor 110% körül miért kezd el powerlimitet írni az AB. Ez teljes mértékben random, hogy hol jön elő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23169) Dr.Én válasza pcsabat (#23166) üzenetére


Dr.Én
veterán

Köszi segítséget :R

VTom :R

Majd azt még megnézem mit érdemes venni..mert ismét hatalmas a felhozatal :))

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#23170) sixpak válasza TTomax (#23167) üzenetére


sixpak
nagyúr

Milyen játékokkal tesztelted?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23171) pcsabat válasza Dr.Én (#23169) üzenetére


pcsabat
őstag

az MSI GTX 1070 Gaming X-et tapasztalatból ajánlom. Ilyen tisztességesen összerakott vga-m még nem volt, pedig riva tnt 2-vel kezdtem.

TTomax: ha kaphatnék egy linket én is letesztelném :R :D

[ Szerkesztve ]

(#23172) nubreed


nubreed
veterán

Na megjött az MSI GTX 1070 Gaming X. De a számlán semmilyen kupon kód nincsen. Se Wildlands se For Honor. Kinél kezdjek el panaszkodni az Iponnál vagy vegyem fel a kapcsolatot az MSI -vel? Ott volt a honlapon fehéren feketén az Iponnál, hogy ehhez a kártáyhoz is jár a két kód... Most akkor ezt így hogy?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23173) hackeeeee válasza nubreed (#23172) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Iponnak írj először, szerintem. Vagy hívd fel őket..

Véleményem szubjektív...

(#23174) Gtaati válasza nubreed (#23172) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Az én Palit GTX 1080-m is az ipontól van és honlapon a kártyánál írták, hogy van hozzá kupon amit az egyik játékra be lehet váltani a kettő közül. Amikor megjött a kártya csodálkoztam, de nekem a doboz külsejére volt ráragasztva, tehát bárki aki kezében fogta látta a dobozt az fel tudta volna használni, de nem így volt, be tudtam váltani:)

(#23175) Dr.Én válasza pcsabat (#23171) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nagyon jók az MSI karik... Régen volt egy rossz emlékem róla, de ott a nagyker volt a hunyó....
.Másik az Asus még. Esetleg Gigabyte-ban nézelődök

WOT: kissio

(#23176) nubreed válasza Gtaati (#23174) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, és hackeeeee -nek is.

Nekem a dobozon semmilyen ilyen kód nincs. Pedig többszór is megnéztem centiről centire.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23177) Gtaati válasza pcsabat (#23171) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én ugyanezt tudom elmondani a Palit GTX 1080 Gamerock-ról. Szerintem túlzás nélkül mondhatom, hogy a valaha volt legjobb VGA-m, összeszerelésre, minőségre, HŰTÉSRE-ZAJRA tekintve. Kinézete szín összeállítása olyan amilyen ízlés dolga, nekem a Gainward jobban tetszett volna, de amikor vásároltam a Gamerock volt jó feltételekkel elérhető.....

(#23178) pcsabat válasza Gtaati (#23177) üzenetére


pcsabat
őstag

hiszek neked, én is 1070 Gamerock-ban gondolkodtam először - csak aztán nem volt -, utána Gaming G1-ben, de ugyanabban az árban megkaptam aztán a Gaming X-et, így nem volt kérdés a választás :D. Nálam egyedül a fekete-fehér set up-hoz nem passzol szegény, de plexi híján ezzel is kibékültem.

[ Szerkesztve ]

(#23179) hackeeeee válasza nubreed (#23176) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kérdezz rá nyugodtan, volt már rá példa másnál is, hogy elmaradt.

Véleményem szubjektív...

(#23180) gainwardgs válasza TTomax (#23167) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nekem ha feltöltöd megköszönném :)

(#23181) redhunter válasza nubreed (#23172) üzenetére


redhunter
senior tag

Én ha jól tudom,és itt is volt egy cikk róla a ph-n a múltkor, hogy április.27 -ig vagy a készlet erejéig volt az akció.Mi is akartunk rendelni ma egy 1070-et így az ipontól ,de már nem is látom feltüntetve a kártyák mellett a lehetőségét .Mondjuk ha akkor még fel volt tüntetve amikor rendelted,akkor kapnod kell.

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#23182) nubreed válasza redhunter (#23181) üzenetére


nubreed
veterán

Az MSI honlapja szerint május 9-ig vagy a készlet erejéig tart. De ez utóbbi azt jelenti, hogy ha marad készlet akkor hosszabb ideig. A május 9et tartani kell mindenképp.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23183) KRoy19 válasza nubreed (#23182) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem nem, a "május 9-ig vagy a készlet erejéig" jelentheti azt is, hogy hamarabb elfogy a készlet, mint május 9....

(#23184) redhunter válasza nubreed (#23182) üzenetére


redhunter
senior tag

Én itt olvastam,de lehet hogy a dátum nem pontos,ellenben tényleg lehet az hogy előbb elfogy.[link]

[ Szerkesztve ]

PSN - RedFoxHun

(#23185) hackeeeee válasza KRoy19 (#23183) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, csak ha nincs készlet, akkor nem úgy kellene hirdetni a terméket, hogy kuponnal.. :(

Én rákérdeznék..

Amúgy, igen, elvileg április 27-ig volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23186) nubreed válasza hackeeeee (#23185) üzenetére


nubreed
veterán

Srácok én ezt nem értem, az MSI oldalán május 9 van: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23187) hackeeeee válasza nubreed (#23186) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem tudom.. Mint mondtam, hívd fel a boltot, kérdezz rá, hogy akkor mivan.. Ki fog derülni.

Véleményem szubjektív...

(#23188) nubreed válasza hackeeeee (#23187) üzenetére


nubreed
veterán

Írtam nekik emailt, ha nem válaszolnak mondjuk holnap délelőttig akkor hívom őket.

Más: Ennyire erős és halk és hűvös kártyám nem is tudom mikor volt, talán soha. Hihetetlenül jól megépített cucc ez az MSI kártya. Az R9 290 ehhez képest egy kazán volt és úgy, hogy én külön beszabályoztam a ventiket Afterburnerben, hogy milyen hőfoknál mennyire pörgesse őket és ez ugye azzal járt, hogy elég hangosak voltam már terhelésnél. ennek meg semmi hangja és még így is hűvösebb. Jó tudom, egy 275W TDP-s kártyát hasonlítok egy sokkal modernebb 150 -eshez, er akkor is. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23189) hackeeeee válasza nubreed (#23188) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az MSI része valszeg akkor külön van, vagy nem tudom.

Ha úgy volt a hirdetés, akkor valszeg lemaradt, és szerintem pótolni fogják. Volt már ilyen itt a topic-ban is korábban.

Véleményem szubjektív...

(#23190) VTom válasza pcsabat (#23171) üzenetére


VTom
veterán

Link ;)

Elvileg device managerrel tudod telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23191) pcsabat válasza VTom (#23190) üzenetére


pcsabat
őstag

Köszi szépen!

nubreed: volt 390-m is egy cirka évig. Ez azután megváltás :D

[ Szerkesztve ]

(#23192) nubreed válasza pcsabat (#23191) üzenetére


nubreed
veterán

Az is melegedett nagyon? :) Vagy lassú volt? Azok után ez tuti megváltás. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23193) Gtaati válasza nubreed (#23192) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Nekem volt/van egy R9 390(lassan 2 honapja pihen a polcon). Igaz h ezekhez a kartyakhoz kepest zabal, de szerintem ar-ertek aranyban nem egy rossz valasztas foleg a 8gb vram-al. Gtx 1070/1080 kartyak nemak ehhez kepest az biztos. En sem toleralom ha ordit a venti rajtuk, ezert kapott egy Raijintek Morpheust es fullHD-ban vsync-el neman tette a dolgat. Abban a kategoriaban en nagyon szerettem 390-t.

A mostani Palit Gtx 1080 gamerock szerintem a valaha volt legjobb vga-m, igaz lassan kiad az ara 3db 390-t......

(#23194) janos666 válasza nubreed (#23153) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Három mód van (NVCP-ből választhatsz):

Optimal - mindig skáláz ~215MHz-től (típusfüggő, nálam 1070-en ennyi)
Performance - a base clock (a garantált max órajel) lesz a minumum (+ boost)
Adaptive - durván szólva 2D-ben Optimal, 3D-ben Performance módba vált

Én Adaptive-ba raktam (szubjektív véleményem szerint ez AMD után nekem a "vissza a jövőbe" mód: mint mikor nem volt még kazalnyi lépcsős C/P-state hullámvasút), mert olyankor is egész jól spórol a kártya az árammal, ha boost órajelen+feszen áll. Egy kis gépigényű játékban így is 35-50% lehet a TDP olyan kártyán+beállításokkal, amivel egy durvább játék elmegy 105% TDP-ig is. Szóval önmagában a maximális órajeltől még nem lesz kávéfőző ezekből a kártyákból (mint pl. a 290X-es Radeon-okból, ahol nincs is Adaptive-nak megfelelő mód, csak Optimal-al egyező alapbeállítás, vagy "unofficial" tuning módban lehet esetleg kiakasztani maxra), így viszont békesség van, pontosabban nincs inverz-placebó se, hogy ha véletlenül bereccen a kép, akkor parázzak rajta, hogy talán az energiagazdálkodás miatt volt.

Érdekes amúgy ez az energiagazdálkodás téma:2. bekezdés

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23195) #00137984 válasza Gtaati (#23193) üzenetére


#00137984
törölt tag

R9 380 4GB videókártya azokban az években nálam szintén hozta a tőle elvárható játékélményt és nekem nem okozott csalódást. Előtte a HD 6850 1GB tudott ilyen pozitiv megitélést okozni nálam. Elvileg mindkét kártya egy mellékvágánynak volt tekinthető, és csak bevezettek egy-két új hardveres eljárást, amit a következő szériákban optimalizáltak véglegesre. RX 470-et inkább hagyjuk, és ez a GCN architektúra sem váltotta be nálam a reményeket. Valamit mindig szűkre kellett fogni, mert a fogyasztásuk még jobban elszállt volna. Tényleg az R9 390X és a HBM-es Fury (X) volt az AMD egyik legjobb kártyája. Ezek után nem csodálom, hogy sokan GTX 1070-re váltanak vagy GTX 1080ti-re, mert itt van élet még feljebb is. :) VEGA megérkezéséig nem sok változás lesz, de mintha az árak megint felfelé kusznának.

[ Szerkesztve ]

(#23196) janos666 válasza #00137984 (#23195) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekes, hogy pont ezeket nevezted meg. A HD6800 is minimális javulás volt HD5800-ról (pedig ott még tisztességesen hozzányúltak a GPU-hoz, csak lényegében mégis inkább ráncfelvarrás + gyári tuning lett, mintsem valódi új generáció: amennyit gyorsult, annyit nőtt a fogyasztása is, de nem sokat), a 390X pedig gyakorlatilag csak papíron történt átnevezés 290X-ről (a teljes kártyára nézve kb. annyit jelentett az új revízió és BIOS, mint most a GTX1070/80 frissítés magasabb RAM órajelre). Nekem emiatt HD5850 és 290X volt a GTX1070 előtt, nem a polírozott/átnevezett inkarnációk. :P
Az R9 380 pedig ugyan úgy papíralapú átnevezés, amiből ráadásul az eredeti 285 is egy mellékvágány volt (tesztelgetni kicsiben a későbbi furika alapját, ami szép nagy bukta lett, kb. semmire nem jó senkinek, főleg az X-es).

(#23167) TTomax
Ezt csak akkor dobja be a WU, ha Insider/Fast gyűrűt húzol az ujjára, ugye?
Ha minden igaz, ez lenne az (egy fórumon találtam a linket, "bármi" lehet benne).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23197) MrBrook válasza nubreed (#23188) üzenetére


MrBrook
aktív tag

hali,

amúgy véletlenül nem mobilról rendelted? ott írja is a megrendelésnél,hogy bizonyos opciók nem működnek(pl a kuponokat nem teszi hozzá a rendeléshez..)

[ Szerkesztve ]

(#23198) Savanya


Savanya
addikt

Üdv Urak !

Használ valaki EVGA Piowerlink-et ? Megér 7eft-ot ?

Mobilszámom: 70-516-8068

(#23199) TTomax válasza pcsabat (#23171) üzenetére


TTomax
nagyúr

(#23180) gainwardgs

Tessék innen le tudod tölteni [link] 7z a kiterjesztés,Total Commander vagy 7zip boldogul vele.Elötte ajánlot egy ddu-t futtatni [link],csökkentett módban restart,clean,majd restart.Aztán eszközkezelöben szabványos vga lesz ott katt rá,illesztöprogram keresése a gépeden betallózod a kicsomagolt mappát,aztán ha végzett restart ismét...GFE-t nem rak fel ha kell külön kell felraknod.

(#23196) janos666
Igen,valószinüleg az is ez... ha guru3Dn találtad akkor rendben van! :)

(#23170) sixpak

Eddig BF1,Mass Effect Andromeda,The Divison,Ghost Recon Wildlands amikkel próbáltam,szinte mindenhol jobb eredményt értem el vele mint eddig.A legjobban a Mass Effectben vettem észre.Eddig nem nagyon tudtam elküldeni 42Cfok fölé a vgat még 2.2GHz-en sem,na ezzel a driverral 48Cfokig felmegy,persze jobban is teljesit.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23200) pcsabat válasza TTomax (#23199) üzenetére


pcsabat
őstag

Így jártam el, simán felment. Köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.