Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Carlytoo válasza deadwing (#23549) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Sikerült nemrég beszereznem egy MSI GTX 1080 Sea Hawk X-et. Akinek futja a büdzséből érdemes egy ilyenre beruházni. 45 °C 3 órás terhelés után. Nem kell félni, hogy nyáron meleg lesz (a kártya). 2080-as GPU órajel, ami meg sem mozdul, amennyiben a mérés hiteles.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23552) nubreed válasza MaidenFan (#23548) üzenetére


nubreed
veterán

Kb így nézzen ki:


Nyilván nem kell követni az én értékeimet a Fan fülön pl. csak, hogy minek kell bekattintva lennie, azért raktam be.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23553) Puma K válasza NandorHUN (#23538) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem is ilyen tápom van mint neked és én inkább egy alapból 8pin-es tápcsatival rendelkező kártyát választottam.

(#23540) MaidenFan

A frissen leszedett mérőprogram az ami pontosan jelzi a kártya adott órajelét.

A Valley (és a Heaven sem: 2009.) már csak azért sem jó benchmarkra és terhelés alatti maximum órajel figyelésére, mert 2013-ban frissítették utoljára... így ki sem tudja olvasni a kártya valós órajelét, és ki sem tudja használni a kártyát... inkább 3DMark az ami jobb az ilyen célra, sőt azt frissítik szépen.

Viszont ha Unigine-éknél akarsz maradni, akkor tesztelj a nemrég kiadott benchmark progijukkal ami már naprakészebb: Unigine Superposition Benchmark

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23554) NandorHUN válasza Puma K (#23553) üzenetére


NandorHUN
addikt

8pines 1070-et biztos nem szeretnék.

PSU-m elvitte a 8+8 pines VGA-kat is. Bár 770-nél volt néha kékhalál - bár az lehetett a CPU instabil tuning miatt is.
Csak nem értettem miért csak 5 pinben van fém átalakítónál.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23555) Carlytoo válasza NandorHUN (#23554) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nem lesz az se gond, ha 1x8.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23556) Puma K válasza NandorHUN (#23554) üzenetére


Puma K
veterán

Nem zavar túl sok vizet a Pascal kártyáknál a +8 vagy +6 pin-es tápcsati... ezek már nem azok az idők mint anno, hogy ha több rajta a tápcsati akkor jobban tuningolhatóak és feszelhetőek a kártyák.

Itt van egy olyan hogy Nvidia GPU Boost 3.0.
Ami GPU hőmérséklet és feszültség alapján automatikusan emeli az órajelet ameddig még stabil marad.

FPS szempontjából szinte mindegy, hogy 1920Mhz-cen vagy 2052Mhz-cen megy a kártya GPU-ja.

A kártyákat gyártó cégek oldalán lévő gyári értékeknél meg úgy is magasabbra fog menni az órajel mint amit megadnak. Feltéve ha rendes házad van jó szellőzéssel.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23557) TTomax válasza Puma K (#23556) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy 1070re szerintem is elég egy 8pines... az 225W az +50% a gyári 150Wos tdpre...az már egy normál 1080hoz is elég,nem egy 1070hez.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23558) NandorHUN válasza Puma K (#23556) üzenetére


NandorHUN
addikt

8 venti van a gépemben - az egyik 20cm-es. Szerintem ezzel nem lesz gond :D

Viszont akkor ha 8+ 6 -t is megy Molex átalakítóról, akkor azzal se lesz gond nem?
Ezek a jobb custom hűtésesek azok amin több pin van, ez alá meg nem akarok adni (mondjuk egy referencia kártyára), MSI gaming meg bejön külsőre is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23559) Scholes9 válasza Carlytoo (#23551) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hangja milyen? Kerestem videókat, de nem találtam :( Néztem 1070-et ebből engem max az érdekelne :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23560) KAMELOT


KAMELOT
titán

Végre visszatérhettem. ASUS GTX 1080 FE :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23561) Carlytoo válasza Scholes9 (#23559) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Terhelés alatt messze az egyik leghalkabb. Nagyon csendes a gyári venti is, de cserélhető tetszőlegesen.Ma tesztelgettem megint egy kicsit Valley Benchmarkkal. 2100 MHZ Gpu Clock MSI Afterburner szerint stabilan fesz emelés nélkül. 46 °C. Életem eddigi legjobb kártyája. Szeretem ha hűvös a gépház is belülről.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23562) ->Raizen<- válasza Carlytoo (#23561) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Eleg jo , en is lemondtam az 1080 ti rol fhdban cpu limitbe lenne 6600k val akkor ez a legjobb 1080 as? Mar eldolt 1080 ra valtanek de annyi fele van, 2 ghz feletti orajel a celom halkan.

[ Szerkesztve ]

(#23563) RazoR válasza ->Raizen<- (#23562) üzenetére


RazoR
veterán

Zotac Amp Extreme :K

(#23564) Carlytoo válasza RazoR (#23563) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hát, hogy melyik a legjobb arról megoszlik a vélemény. Amit írt a kolléga szintén egy nagyon ütős hangszer. Zotac mostanában nagyon jókat dobál ki. Az MSI GTX 1080 Sea Hawk X viszont az egyik leghűvösebb példány out of factory. Persze vizezni mindent lehet, de ez úgy jön ki. Ha extreme tuning kell( ami szerintem felesleges, mert nem lesz több FPS-ed), akkor a Zotac, vagy a Giga Xtreme. Ha viszont megelégszel egy 2000-2100 közötti GPU órajel teljseítményével, akkor én a sajátomat ajánlanám. 1080ti 6600K mellé limites lesz nagyon.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23565) Scholes9 válasza Carlytoo (#23561) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Értem, köszi. Még annyit, hogy idle pörögnek a ventik?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23566) VTom válasza Carlytoo (#23564) üzenetére


VTom
veterán

Vagy inkább ha vizes kártyát akarsz, akkor ez, ha léggel hűtött kártyát akarsz, akkor az.
Mind a kettő nagyon jó kártya.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23567) Carlytoo válasza Scholes9 (#23565) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Igen.

Legalább is a Sea Hawk X-nél. Viszont terhelés alatt sem szokott 1200-1400 rpm-nél többet menni.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#23568) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A legfrissebb drivert hogy lehet felrakni? Ha letöltöm az NVIDIA oldaláról a telepítőt fájlt, akkor mindenféle szoftvert feltesz (vagy hatot) a driver mellé, amiket 1. semmire se használok, 2. nem működik miattuk az Archicad.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23569) LLKobe válasza petymeg (#23568) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha manual installation-t választasz, te választhatod meg hogy mit tegyen fel.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23570) hackeeeee válasza petymeg (#23568) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki tudod választani, hogy mely összetevőket tegye fel (egyéni telepítés). Én a 3D Vision-t és az Experience-t ki szoktam venni, ezen felül pedig a tiszta telepítéshez pipa.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23571) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Nálatok, hogyan van beállítva a Nvida control panel?
Átállítottam pár dolgot, de úgy éreztem, hogy rosszabb mint előtte. Ezért inkább visszatettem alapértelmezetre, kivéve a teljesitménykezelést, az maximális. Köszönöm előre is! :R

(#23572) sixpak válasza Dtomka (#23497) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hát első ránézésre semennyire...egy olyan összehasonlítás, ahol a kártya hűtőjének színe dönti el, hogy melyik jó és melyik nem.
A Phoenix-nél ez szerepelt kontra érvként és az, hogy nincs benne rgb led, csak piros/kék/zöld....ami persze orbitális faszság, van benne rgb világítás.
Szóval, ha a többi kártyát is ilyen felületesen vizsgálta át, akkor az összehasonlítás minden, csak nem hiteles. :)
Szerintem a különbségek annyira jelentéktelenek a 1070-ek közt, hogy felesleges bármilyen sorrend felállítása.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23573) BoWDaN


BoWDaN
tag

Meddig húzhatom a gigabyte g1 gtx 1070 gamingomat?
2.1ghz re felhúztam, 67fokos a kari, de be crashel 2.1ghz felett...

Alap gyári oc-n 60fokos de akkor a ventillator maxon csak 60százalékra megy, emígy 80% 2.1Ghzen

Káros ha tovább húzom? Pedig csak 67fok, a régi 580am dokkal melegebb volt alap órajelen...

Vagy csak az nvidia tilja a tovább húzást?
Nehogy 1080nal vetekedjen a huzott 1070?

2.1ghz ha stabil akkor ez mennyire káros ha 67fok?
De 2.1ghz felett be crashel?

Nem értem ezt a crash-t ilyen alacsony hőfokon...

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23574) RazoR válasza BoWDaN (#23573) üzenetére


RazoR
veterán

A crash nem a hőfok függvénye, hanem ott már hibázik a gpu, nem bírja az órajelet azért crashel! Semmi köze a hőmérséklethez!

(#23575) BoWDaN


BoWDaN
tag

És káros ha már ott hibázik?
Vagy a 2.1ghz káros ha nem hibázik? És 67fok alatt tudom tartani a karit?

[ Szerkesztve ]

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23576) pcsabat válasza BoWDaN (#23575) üzenetére


pcsabat
őstag

olyan órajelen használd amin már nem crashel. Nincs értelme sem instabilan használni. Keresd meg a még stabil órajelet és tartsd 70 fok alatt. Nem éri meg az a minimális gyorsulás a sok kínlódást, ha csak játékra szeretnéd használni nem pontszám döntögetésre.

[ Szerkesztve ]

(#23577) nubreed válasza BoWDaN (#23573) üzenetére


nubreed
veterán

Persze mindenki annyit tuningol amennyit akar, semmi közöm hozzá, de egy gyárilag eleve húzott kártyát minek tovább húzni? szvsz... Az a plusz max 5-10 fps megér annyit?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23578) pcsabat válasza nubreed (#23577) üzenetére


pcsabat
őstag

ott a pont, és az hogy 2100 vagy 2150 mhz még 5 vagy 10 fps-t sem jelent. Nálam is menne a gaming X 2100-on, próbáltam. De 2050-en még hangja sincs, akkor minek erőltetni azt a plusz 50 mhz-t. Bár ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Én játszok vele és nem benchmarkolok, erre meg mindegy hogy 2000 vagy 2100 mhz.

(#23579) BoWDaN


BoWDaN
tag

Amúgy megfigyeltem sok fps alatt van a kártyámnak egy ilyen elektromos zümmögése pl 300-3000fps nél
Ez terheléstől nem fugg withcer 3nal meg 60fps nel hangja sincs...

Másnak is van ilyen vagy zárlatos a kártyám?

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23580) pcsabat válasza BoWDaN (#23579) üzenetére


pcsabat
őstag

ha az "cicergés" akkor nem baj. Sajnos a Gigáknál - de más gyártóknál is - panaszkodnak. Nem hiba és nem is garanciális ok. Együtt kell vele élni.

Witcher 3-ban full HD-ben minden maxon 60 fps-re korlátozva az MSI-n kb. a játékidő felében be sem kapcsolnak a ventilátorok és 60 fok körül van a GPU, mondhatni elég halk :))

[ Szerkesztve ]

(#23581) nubreed válasza pcsabat (#23580) üzenetére


nubreed
veterán

Direkt kipróbáltam, elég meredek fan szabályozást állítottam be AB -ben, ha 60 fok fölé ment akkor 80% -on pörgeti a ventiket, szinte még így sincs hangja. Kicsit lehet hallani, de nem vészes. szerk: Ja azt kihagytam, hogy nekem is MSI. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23582) pcsabat válasza nubreed (#23581) üzenetére


pcsabat
őstag

tesztelem majd én is, de ahogy nézegettem 50-55% fölé semmiben nem megy a ventilátor - GPU úgy van belőve, hogy huzamosabb játék alatt tartja a 2050 mhz-t, az alá nem nagyon "boostol" -, persze 60 fps vsync-el, de majd kipróbálom hogy milyen a hangja ha magasabb a fordulat - bár elvileg ugyanolyan a kártyánk és hiszek neked :D -

(#23583) BoWDaN válasza nubreed (#23581) üzenetére


BoWDaN
tag

Nekem alap gyári oc órajelen
Számomra ez a ciripelés hangosabb mint a ventillátor
Pl BF4 közben, full hdban

PocoPhone F1; i7 8700K 4.4GHZ, 1080TI G1 Gaming, 16GB RAM 3200Mhz, 4TB HDD, 250GB SSD

(#23584) KAMELOT válasza ÁdiBá (#23512) üzenetére


KAMELOT
titán

Dupla árért +40% teljesítmény. Nem éppen ideális. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23585) Modst3R


Modst3R
senior tag

trollololoooooo

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#23586) hackeeeee válasza Modst3R (#23585) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

SLI..

Véleményem szubjektív...

(#23587) abridabri


abridabri
veterán

How to Watercool a Video Card
Aki azon gondolkodik erdemes e levizezni a VGAt , de nem akar full vizes rendszert.
A tesztbol kiderul, hogy nagyon megeri , es azon sem kell parazni , hogy nincs borda a VRM / vramokon ,csak egy 9cm venti fujja telibe.

(#23588) hackeeeee válasza abridabri (#23587) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében ezt kibeszéltük hetekkel ezelőtt.

Amúgy, hőfokban nyerhetsz, de órajelben szinte semmit. :(

Plusz ahogy elnézem az (evga?) saját takaróját is rajtahagyta felül, így azért ott is van egy kis hőelvezetés.
Nekem pl. nincs ilyen..

És ugye amiről nem tudunka z nem fáj, mert a vrm hőfokait nem látod sehol.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23589) TTomax válasza Modst3R (#23585) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem valami acélos eredmény két 1080Titöl....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23590) Modst3R válasza TTomax (#23589) üzenetére


Modst3R
senior tag

Nincs még hb bridgem, ráadásul nagyon széf OC ment rá, külföldi ügyfél...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#23591) laskr99


laskr99
addikt

Akinek STRIX 1080-a van meg tudja nekem mondani ,hogy ha passzív módból felpörögnek a ventilátorok akkor felmegy elsőnek 100%-ra majd utána beáll normálisra vagy már alapból oda áll be?
Ismerősöm 1080-ja felpörög maxra majd utána beáll a megfelelő szintre.

Előre is köszönöm!

(#23592) TTomax válasza Modst3R (#23590) üzenetére


TTomax
nagyúr

Pedig ettöl nem kellene hogy messze legyen....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23593) Modst3R válasza TTomax (#23592) üzenetére


Modst3R
senior tag

Megvan mi a gebasz. Egyszer a hb bridge. Másszor h 70%-on mentek a vgak. Ma utána járok a témának. Gamek alatt egyébként mennek parkettán szvl nem értem. Ennyire béta lenne a teszt progi?!

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#23594) nubreed válasza Modst3R (#23593) üzenetére


nubreed
veterán

Sokan kritizálták, hogy vannak vele gondok, nagyon kiforratlan még, korai volt kiadni ebben a formában. Valszeg nem is tekinthető 100%-osan megbízható benchmarknak emiatt, ha biztosra akar menni az ember egyelőre maradjon a 3D Marknál.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23595) hackeeeee válasza Modst3R (#23590) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1080p-hez elvileg nem is feltétlen kell.

De a Ti témát szerintem ne itt..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23596) Modst3R válasza hackeeeee (#23595) üzenetére


Modst3R
senior tag

Még nv vezérlőpultban is van egy ablak amiben reklamál érte...

Majd ma kiderül. :DDD

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#23597) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Mikor lett ez átnevezve 1080Ti topiknak? :U :U

(#23598) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A Palit Super Jetstream OC 11GHz-s bios-a elérhető már valahol? TP Bios collection-ben nincs még fent, és az oldalukon sem letölthető még.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23599) Gtaati válasza hackeeeee (#23598) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Ezt én is néztem már, csak az a baj, hogy a gpu órajel meg alacsonyabb mint a gamerock premium-on.

(#23600) hackeeeee válasza Gtaati (#23599) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azzal a pár mhz-vel most nem foglalkoznék, a kíváncsiság jobban mozgat.

Plusz, az is lehet, hogy jobban tartaná a kártya az alacsonyabb órajelet. :) Most az a 10-15 Mhz nem vágna földhöz. Alapból amúgyis is vissza esik 2012-2000 körülig 2050-ről.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.