Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) morfondőr válasza pcsabat (#23850) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát nekem a Giga G1 Gaming-em a honlapon feltűntetett maxra boostolt mindig, bár ha jól tudom az gyárilag is az egyik legmagasabb órajelű 970. De gondolom más kártyák mennek feljebb is, ha már írjátok! :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23852) pcsabat válasza morfondőr (#23851) üzenetére


pcsabat
őstag

a 970-em ha jól emlékszem 1400-1410 köré boostolt (G1 gaming volt ez is). Most az MSI meg a gyári 1797 helyett mindenféle kézi beavatkozás nélkül 1950-1925 mhz körül megy hőmérsékletfüggően - erre is még lazán rá lehet tolni egy százast -. Gondolom e-körül azért a 1070-ek zöme elmegyeget, ha elég levegőt kap.

[ Szerkesztve ]

(#23853) Chaser válasza Raymond (#23841) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm a kiigazítást :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23854) gyuribácsi88

Sziasztok, 1070-es kártyából mik az ajánlott, illetve a nem ajánlott verziók? Ezek a mókuskerekes verziók mennyire hűtenek jól, és mennyire hangosak mondjuk a 2 ventis társaikhoz képest?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23855) VTom válasza gyuribácsi88 (#23854) üzenetére


VTom
veterán

A zaj mindig szubjektív, nálam volt 1070 FE, a hangját sem hallottam játék alatt.
Másnak meg túl hangos.

Palit, Gainward, Zotac, MSI mind ajánlottak. A 1070 keveset fogyaszt, így elég csendesek a kártyák, és a hőfökökt is nagyon jók. Általános megfigyelés, hogy mindenki arra esküszik, ami neki van :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23856) GAbre válasza gyuribácsi88 (#23854) üzenetére


GAbre
veterán

Volt már 1 ventis"mókuskerékverziós" kártyám is pár éve.
Így nyugodt szívvel mondhatom,hogy ezek jók,és relative halkak.
Még tuning is belefért,akkor volt kicsit zavaró a hangja.
Persze kézi ventilátorszabályzással,mert nem szeretem ha bármi is 70-80 fok fölé megy.
Így ajánlom a stock hűtős verziókat is.
Tipusokat felsorolták melyek ajánlottak.

Avatar

(#23857) gyuribácsi88

Köszönöm a válaszokat :R Aprón szokott lenni jó árban néha msi aero meg asus turbo, ezek ügye 1 ventisek, de ha nincs ezekkel semmi gond, akkor lehet bepróbálok egy ilyet.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23858) nubreed


nubreed
veterán

A Superposition benchmarkban, kb mennyit kéne tudnia egy 1070 -nek?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23859) GAbre válasza nubreed (#23858) üzenetére


GAbre
veterán

Google? :DD

Avatar

(#23860) Raymond válasza nubreed (#23858) üzenetére


Raymond
félisten

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23861) Laraxior válasza nubreed (#23858) üzenetére


Laraxior
titán

Superposition topik? :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23862) GAbre válasza Laraxior (#23861) üzenetére


GAbre
veterán

Nem azzal van baj,h itt kérdezi meg.
Csak nem értem miért kell kb 1 ember véleményére alapoznia.
Teszem azt valaki válaszol neki,hogy 2200.Van 15 fajta 1070 is(és még nem beszéltünk cpuról se),más-más eredményeket hoz.
Beirom google-be és ott van 10 fajta eredmény,vagy rá tudok keresni pont az én kártyámmal mennyit kaptak.
És nem került sokkal több energiámba,mint megkérdezni 1 fórumon.

Avatar

(#23863) Laraxior válasza GAbre (#23862) üzenetére


Laraxior
titán

Arra gondoltam, hogy benéz a Superposition topikba, ott talál több eredményt és akkor össze tudja vetni a sajátjával, vagy éppen amit akar vele csinálni.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23864) TTomax válasza nubreed (#23858) üzenetére


TTomax
nagyúr

3600-4000 pont körül extreme hdban,attól függöen mennyire van/nincs huzva.Itt van néhány eredmény táblázatban [link]. ;)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23865) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Üdv vettem is egy kfa2 gtx 1080 exoc max 71 fok és 1923 mhz-re boostol. Elég kemény giga 970 miniről a váltás, hangja sincs. :Y

(#23866) RazoR válasza GAbre (#23862) üzenetére


RazoR
veterán

Arról nem is beszélve, hogy többször lefuttatva a tesztet durva különbségek vannak az eredmények között!

(#23867) nubreed


nubreed
veterán

Jéézusom emberek...

Elnézést, hogy feltettem egy ártatlannak induló kérdést, de ezek szerint ez egyeseknél kiverte a biztosítékot.
Senkinek nem akartam a kis lelki világába gázolni, hagyjuk a 3.14csába az egészet, az OP törölhetu azt a hsz-emet. lol.

(#23868) shteer: Nem nyomok. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23868) shteer válasza nubreed (#23867) üzenetére


shteer
titán

Azért a regisztrációdra ne nyomj törlést ;]

..szerintem jónak tűnik

(#23869) hackeeeee válasza nubreed (#23867) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehetett volna az is a válasz, hogy nézelődj a pár héttel/hónappal ezelőtti hozzászólások között.

Véleményem szubjektív...

(#23870) KAMELOT válasza nubreed (#23858) üzenetére


KAMELOT
titán

Bench semmire sem jó. Játsál és kész! :)

(#23871) h1mpi: Azzal aztán tényleg jót lehet játszani! :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23871) h1mpi válasza KAMELOT (#23870) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ahhoz képest mindenki azt nyomja...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#23872) Chaser válasza gyuribácsi88 (#23857) üzenetére


Chaser
titán

gb fe-ről olvastam jókat, msi aero se rossz, talán az asus turbo a leggyengébb közülük
figyelgesd ipont, mind volt már 120e környékén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23873) GAbre


GAbre
veterán


Valakinek hasonló problémája divisionbe 1.6.1 óta?

Avatar

(#23874) gyuribácsi88 válasza Chaser (#23872) üzenetére

Hát nem tudom, minél többet olvasok, annál bizonytalanabb leszek, a 3 ventis giga kártyákra is elég sok a panasz hogy cicereg meg röfög és mikor indulnak a ventik nagyon hangos, aztán sokaknak a háromból 1 venti el se indul, akkor az msi aero állítólag gyengébb teljesítményben. Megmondom őszintén nekem a GIGA FE tetszik, de azt meg itt szólták le sokan, szóval lövésem sincs mit vegyek, mondjuk a GIGA FE 122K és van rá 3 év gari, annyira hangos csak nem lehet mint egy ps4 :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23875) lavorka válasza gyuribácsi88 (#23874) üzenetére


lavorka
aktív tag

Az összes FE miliméterre egyforma, esetleg van rajta egy matrica, vagy logo.
Nekem 1070FE van, problémamentes kártya. A gépházat sem fűti, összes meleget kifelé tolja.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#23876) MaidenFan válasza gyuribácsi88 (#23874) üzenetére


MaidenFan
tag

Csatlakozom az előtte szólóhoz, nekem is 1070FE van Giga.
Nem fűti a házat mert hátul tolja ki a meleget, eddig a legjobban ROTR-be melegedett 76fokig ott 50%-on volt a fan de kb semmi hangja nem volt igaz nyitott házba használom tehát nincs megfelelő úgymond "szellőzés"
60%-on jön meg a hangja a kártyának ott már azért lehet hallani de ez 1 ventis ez van, én nem bántam meg hogy ezt vettem meg azé jó ránézni pl este :DDD
Ui: nem tudom miért kell leszólni de ők tudják én merem ajánlani nem röfög nem cicereg teszi a dolgát ahogy kő :DDD

(#23877) KAMELOT válasza MaidenFan (#23876) üzenetére


KAMELOT
titán

Végre 2 ember aki az FE mellett szól. Sokkalta jobb, hogy nem a házba meg a nyákra fújja a meleget hanem hátul kitolja, így a nyák sem annyira forró!
Nekem idáig játékok alatt max 55%-on teker a venti 4K-ban.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23878) Tomassy00 válasza GAbre (#23873) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Nekem BF1 - be van hasonló, és nem tudok rájönni hogy mi okozza :(((

(#23879) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Valami infó erről a kártyáról van már? pl tesztek stb? ASUS ROG-STRIX-GTX1080-O8G-11GBPS

(#23880) Archttila válasza gyuribácsi88 (#23874) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Pici házban használom az FE-t a legnagyobb megelégedéssel. Szerintem vedd meg nyugodtan. :) Nkem ZOTAC van 5 év garival.
Jah, ha engem kérdezel szerintem ennél a kártyánál a legkisebb a meghibásodási arány.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23881) GAbre válasza Tomassy00 (#23878) üzenetére


GAbre
veterán

Végre valaki reagált rá.
A division fórumba is xartak rá.
Neked is többnyire csak szűk helyeken csinálja?Ahol a "kamerásnak" nincs elég hely?
Dobhatnál 1 képet esetleg.

sati:
Én nem láttam még zotac kártyát 3 évnél több garanciával.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#23882) hackeeeee válasza GAbre (#23881) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Termékregisztrációval ki lehetett tolni a garit.

Véleményem szubjektív...

(#23883) GAbre válasza hackeeeee (#23882) üzenetére


GAbre
veterán

Gondoltam,de 2 perc google-el se találtam "2 év garit regisztrációhoz.

Avatar

(#23884) hackeeeee válasza GAbre (#23883) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2 másodperc.

Graphics Cards
· Standard Warranty: 2 years
· Extended Warranty: +3years
· Total Warranty: 5 years total

Véleményem szubjektív...

(#23885) Chaser válasza gyuribácsi88 (#23874) üzenetére


Chaser
titán

neweggen olvastam és jókat írnak, az asusra sokan azt mondják "brummog" alacsony fordulaton, az aero meg talán valamivel kisebb órajelen fut

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23886) gyuribácsi88

Ilyen a szerencsém, tegnap még 5-7 helyen volt FE 122-126K között, ma mindenhol 148, ahol tegnap 126 volt, ez igen, nem semmi árnövekedés egyetlen éjszaka alatt :(((

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23887) MaidenFan válasza gyuribácsi88 (#23886) üzenetére


MaidenFan
tag

Vedd meg az FE-t oszt majd nem is kell világítás a szobába estére :DDD

(#23888) ittakary


ittakary
nagyúr

semmi gond nincs az FEvel, annyi hogy érdemes fülessel játszani mellette :)

ha valakinek másik helyiségben van a gép (pincében, padláson stb) akkor pedig egyenesen ajánlott, hiszen ahogy írták, ez megy tönkre a legritkábban

(#23889) pilu85 válasza ittakary (#23888) üzenetére


pilu85
őstag

és sokat is pörög vagy csak a hang frekije nagy?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23890) ittakary válasza pilu85 (#23889) üzenetére


ittakary
nagyúr

bőven hallható még csukott gépházból is, jellegzetes radiálventilátor hangja van
nyilván nem annyira vészes, de egy custom hűtés axiálventilátoránál egyértelműen hangosabb

kis gépházba referencia ajánlott
nagy, jólszellőzőbe pedig a custom

egyáltalán nem drágábbak a customok, sőt esetenként a kapcsolt akciókkal (játék, egér, stb) még olcsóbbra is kijön mint egy ref

(#23891) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Nálatok néha előfordul, hogy bekapcsoláskor nincs kép? Kijelző fekete, mintha nem lenne jel, utána nyomok egy resetet és minden tökéletesen fut, terhelés alatt is.
Nálam nagy ritkán igen...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23892) nubreed válasza NandorHUN (#23891) üzenetére


nubreed
veterán

Én akkor tapasztaltam ezt, ha nem az első DP kimenetre van rákötve a monitor. (A HDMI az erősítőbe megy). Tehát ha a legelső DP -t használom, akkor már nincs ez a jelenség. Amúgy elég idegesítő, AMD -nél nem volt ilyen gondom soha.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23893) Chaser válasza ittakary (#23890) üzenetére


Chaser
titán

ár itt erősen ki kell fogni ahogy néztem, gb fe-nek is szállingózik az ára, 120-150e közt:) msi gaming v x meg volt már 135-ért is, egyik legjobb custom hűtésű, de én is sokra mennék vele ha pici a ház és nem szellőzik
gb fe-t kimondottan dicsérik hang terén

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23894) NandorHUN válasza nubreed (#23892) üzenetére


NandorHUN
addikt

"akkor tapasztaltam ezt, ha nem az első DP kimenetre van rákötve a monitor. (A HDMI az erősítőbe megy). Tehát ha a legelső DP -t használom, akkor már nincs ez "

Akkor most melyik DP-be érdemes kötni ? :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23895) illes0102 válasza NandorHUN (#23891) üzenetére


illes0102
aktív tag

nálam is pont most ahogy hazaértem... nekem HDMI-> DVI kábelen van a monitor és DVI->HDMI-n a TV érdekes megoldás de csak így volt megfelelő hosszú kábelem itthon :DDD. Bekapcsoltam és mindkét kijelző sötét volt, restartoltam és mindkettő rendesen bejött...

(#23896) nubreed válasza NandorHUN (#23894) üzenetére


nubreed
veterán

Hát a legelsőbe.
Azt, hogy melyik oldalról a legelső, most nem tudom megmondani, nem férek most hozzá (és mivel szombaton szenvedtem el egy bordarepedést, nem mászok most be az asztalalá megnézni), de ki tudod tesztelni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23897) NandorHUN válasza illes0102 (#23895) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen. Ráadásul nem is azt írja a megjeleníő, hogy "nincs jel" mintha ki lenne húzva. Egyszerűen fekete a kép és kész.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23898) illes0102 válasza NandorHUN (#23897) üzenetére


illes0102
aktív tag

nálam meg mintha be se kapcsolta volna a monitort... csak villogott mintha be se kapcsoltam voln a gépet.. de minden ment közben :N

(#23899) NandorHUN válasza illes0102 (#23898) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, én is így értettem.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23900) GAbre válasza hackeeeee (#23884) üzenetére


GAbre
veterán

Ha lett volna időm,akkor végigkutatom jobban zotac oldalt.
És akkor iponon,ha 3 év garanciát adnak,akkor összesen 6 év garancia lehet rajta?

Avatar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.