Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) dergander


dergander
addikt

Itt egy elvileg, alacsony órajelet javító hotfix

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25002) #00137984 válasza Yany (#24996) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az attól is függ, mennyiért jutsz hozzá. :) Asus Dual szintnél többre tartom, de most mindent meg kell becsülni. Én most az MSI AERO-nak is jó hasznát veszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#25003) dergander válasza dergander (#25001) üzenetére


dergander
addikt

Rossz link ne nézzétek ;]

(#25004) TTomax válasza Yany (#24996) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szia!Tapasztalatom nincs vele,de szerintem nem rossz kártya,simán vállalható.Nem melegednek ezek a 1070ek annyira,hogy két venti meg egy ekkora borda ne legyen elég. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#25005) shteer válasza Yany (#24996) üzenetére


shteer
titán

Nekem volt, jó nagyon, már bánom, hogy eladtam :)

..szerintem jónak tűnik

(#25006) hackeeeee válasza dergander (#25003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

És ez a crash hibákat is javítja?

Véleményem szubjektív...

(#25007) Zoltn


Zoltn
senior tag

Okosságra lenne szükségem. Adott egy i7 4790K tuningoltam mindenhogy, de Firestrikeban a physic scoret nem tudom 13k fölé tornázni. Cimborám 6700k-ja meg vígan kitolja a majd 15k-t. Ennyi lenne a külömbség a 2 proci közt, vagy nálam nem stimmel valami. A grafikus résszel nincs baj, ott már lenyomtam. :C Csak a cpu rész kinyírja az összpontszámomat. :(

Esetleg ötlet, mi lehet a baj? Másnak a 4790k hogy hasít?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#25008) hackeeeee válasza Zoltn (#25007) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+ a különbség, hogy DDR4 van, Nálad pedig DDR3..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25009) h1mpi válasza Zoltn (#25007) üzenetére


h1mpi
nagyúr

És ez miért érdekes? Kb semmilyen játék nem használja ezt ki. Amúgy meg igen ennyivel jobb a másik.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#25010) BITBOYS válasza Zoltn (#25007) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akkor, hogy mégjobban összezavarodj :) [link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25011) Zoltn válasza BITBOYS (#25010) üzenetére


Zoltn
senior tag

:C Na haggyál! :D

Akkor az a 2 generáció külömbség csak számít. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#25012) BITBOYS válasza Zoltn (#25011) üzenetére


BITBOYS
addikt

Vessétek össze a time spy eredményeket is, lehet ott fordul a kocka :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25013) hackeeeee válasza Zoltn (#25011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Saját eredmény: (jobbklikk, megnyitás új lapon)

A ram ami elég sokat dob a physics pontokon..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25014) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jövőhéten jön a driver hotfix:

Véleményem szubjektív...

(#25015) Raymond válasza Zoltn (#25011) üzenetére


Raymond
félisten

Az i7-6700K alapon (4Ghz) DDR4-2400 RAM-okkal szinten csak 12800 pont. Az a 16K eredmeny itt 5Ghz-en hozza a papirformat. Plusz 25% orajel = Plusz 25% pontszam.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25016) Laraxior válasza Zoltn (#25011) üzenetére


Laraxior
titán

Számít. De nem jatekokban. Mint ahogy irtad a GPU Scoreod kb ugyanannyi.
Benchmarknal erzekeled csak a kulonbseget.
Futtassatok Unigine Heavent. Oda nem kell nagyon CPU.
En a 4770K-rol valo valtast egyaltalan nem ereztem meg a jatekoknal.
De 3dmarkban a GPU Score sem mozdult, csak a CPU miatt ugrott meg az osszpontszam.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25017) Yany


Yany
addikt

Zsébernado, TTomax, Shteer :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25018) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A jövőheti játék feladvány...

Véleményem szubjektív...

(#25019) BITBOYS válasza hackeeeee (#25018) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na nee...nekem ez már sok :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25020) sto1911 válasza hackeeeee (#25018) üzenetére


sto1911
veterán

Az iránya is számít, meg be is kell járatni :DD

(#25021) hackeeeee válasza BITBOYS (#25019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ki fogom próbálni, kíváncsiságból.. Persze, lófütty a különbség, de érdekes. Abból kiindulva, hogyha 1 szálas a táp.. Na mindegy, számomra ez érdekes, de meg fogom nézni. :) De nem most..

Véleményem szubjektív...

(#25022) BITBOYS válasza hackeeeee (#25021) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem is egy ágon tud a táp 62 Ampert, szerintem ez a legjobb megoldás. Corsair tx750v2
A kábel keresztmetszet számít, minél vastagabb annál biztosabban kapja a szuflát :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25023) hackeeeee válasza BITBOYS (#25022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, de a végén el is mondja az ezzel kapcsolatos instrukciókat, hogy ez esetlegesen miért is lehet "megoldás".

Véleményem szubjektív...

(#25024) BITBOYS válasza hackeeeee (#25023) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nálam ha a két proci megindul azonnal felzabál minden elérhető ampert :) , plusz hozzájön a 1080 mikor kap némi tuningot.. szinte behorpad a táp oldala :D
Ha lesz rá időm és energiám lehet egyszer szétkapom a tápot és kicserélem a 12v-os ág kábeleit.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25025) hackeeeee válasza BITBOYS (#25024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem nem tart túl sokáig betenni a kábelt, csak macerás szétszedni.. De, lehet, hogy este szánok rá időt és kipróbálom.

Véleményem szubjektív...

(#25026) BITBOYS válasza hackeeeee (#25025) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha van otthon tömör 2,5-ös kábeled és fogadja a csatlakozó akkor az lenne az igazi, max kicsit formázni kell majd a kábelt, hogy nem tépje szét a foglalatot.

mod: Lehet ez már kicsit túlzás.. :) de biztos ami biztos, nem lesz szűk keresztmetszet :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25027) hackeeeee válasza BITBOYS (#25026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajna nincs kábelem pluszban, csak a táp saját kábelei. Szal annyit tudok tenni, hogy külön szálról kapja meg az egyik csati a villanyt. :)

Véleményem szubjektív...

(#25028) hackeeeee válasza BITBOYS (#25026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Röviden:

1 tápkábel, 3. mérés eredménye:

2 tápkábel, 3. mérés eredménye:

Minden más azonos. Azonos beállított órajelek, minden. Sőt, 2 tápkábelnél lentebb is esett a max boost, mert ott vissza esett 2038-ra, az elsőnél tartotta a 2050-et. De van egy kis curve OC.

Mindkét esetben restart után kezdtem el mérni.

Véleményem szubjektív...

(#25029) Raymond válasza hackeeeee (#25028) üzenetére


Raymond
félisten

A YT video kommentjeibol (csak az egyik ujabb, hosszabb, tobbszor is le van ott azert irva):

"Hey Jay, the answer as to why is actually quite simple. I deal with this a LOT when designing and building RC racing drones and flight controller to ESC to motor power delivery systems for them. It solely has to do with the resistance of the cable that that current & voltage run down. Use your multimeter and go measure the voltage at the GPU END (this is key) of the cables. The dedicated cables will give you a higher value because V=IR is ALL you need to know as to why dedicated cables outperform a shared cable. I'll let you run your own math on this one. ;)"

Rendes hutes mellett (ami a kertadon is van) ha megnezed mi lesz a vege mondjuk GPU-Z-ban akkor ott a PerfCap reason VRel lesz es ket kabel eseten ez a tenyezo alacsonyabb, nem fogja vissza annyira.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25030) hackeeeee válasza Raymond (#25029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében ennyi, hogy alap órajelen eltűnt a vrel, ami mondjuk 2 kábelnél volt alapból.

Véleményem szubjektív...

(#25031) hackeeeee válasza hackeeeee (#25030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mégsem.

Véleményem szubjektív...

(#25032) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

valakinek van ilyene? hány fokon üzemelnek ezek a kártyák játék közben?

GEFORCE® GTX 1080 AERO 8G OC

(#25033) ingalls válasza hackeeeee (#25028) üzenetére


ingalls
senior tag

Nagyon komoly eredmények ezek :Y . Nekem egyszer jött össze 4500-nál magasabb érték ezen a beállításon. 2100-on ment a kártya akkor. 38 körül van mindig a minimum, 190 volt eddig legfeljebb a max fps, az átlag meg olyan 108-110 körül... MSI Gaming. 4790k-val, alapon.

(#25034) gainwardgs válasza ingalls (#25033) üzenetére


gainwardgs
addikt

Először hagyni kell hogy menjen egy kört magában a program mielőtt elinditod magát a benchmarkot.
Úgy nem esik vissza a min fps :K

(#25035) hackeeeee válasza ingalls (#25033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig, pici OC volt a kártyán, gpu max boost nincs piszkálva, sőt alulfeszelve ment 0,95V-n, csak kevésbé esett be az mhz, vagyis a minimum az a curve hatására 2038 volt általában. Vram pedig 11.000 mhz-n ment.

Most mondjuk levettem az alulfeszelést, normál fesszel emgy.

Amúgy, Én nem szoktam megvárni a teljes kört, hanem mondjuk 2-3szor lefutottatom egymás után a tesztet.

Véleményem szubjektív...

(#25036) ingalls válasza hackeeeee (#25035) üzenetére


ingalls
senior tag

Erre mi lehet a magyarázat akkor? Mert minden tekintetben nagy különbség van a két eredmény között.
Mi a max, amit ki lehet húzni nálad oc-val Valley-ből?

(#25037) hackeeeee válasza ingalls (#25036) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, pont, sorry, azt hittem az órajelet kérdezted, szóval:

2139/11800 ha jól emlékszem, a pontos pontot nem tudom.

Bár arra sem emlékszem, hogy 2139-en lefut-e még.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25038) ingalls válasza hackeeeee (#25037) üzenetére


ingalls
senior tag

Már így is érdekes, hogy 2035 Mhz-cel kb 500 ponttal többet érsz el Valley-ben. Na majd próbálgatom én is kicsit. :R

(#25039) hackeeeee válasza ingalls (#25038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valszeg maga a proci tuningja is hozzátesz még valamit, vagy a fene tudja. Valley-ban ugye nem nagyon számít a cpu, de lehjet, hogy kicsit jobban meghajtja a 6700k.

Megnézem majd max OC-val, hogy mit hoz valley alatt. Vagyis, nem max-al, mert annyit már nem tud, hála a drivereknek. :) de ahhoz közelit.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25040) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

sztetetk mennyit érdemes max ráfizetni egy 1080-ra egy 1070-ről? értem ezalatt ahol még megéri ár/teljesítmény arányt nézve

(#25041) Lidl válasza GeneraL_XTX (#25040) üzenetére


Lidl
senior tag

Nekem 15k lett a ráfizetés a végére. Ennyit megéri. Kb. 20—25 még megerheti.

Lidl

(#25042) ingalls válasza hackeeeee (#25039) üzenetére


ingalls
senior tag

Ez a legjobb eredményem. Jó párszor lement az összes scene. A 2-nál eléri a maxot (185 körül), 11-nél meg mindig beesik 37-39 köré. Egyébként már anno a 980 Ti-jal és 970-nel is szignifikánsan alacsonyabb eredményeim voltak, mint másoknak. Nyugodtan fogok aludni, és élvezni fogom a bika erejét fullHD-ban, de azért nagyon kíváncsi vagyok, hogy lehet 2 gpu között ekkora különbség. 2088 Mhz-en ment végig.

[ Szerkesztve ]

(#25043) shteer válasza GeneraL_XTX (#25040) üzenetére


shteer
titán

Az ár/teljesítmény szvsz alacsonyabb mint a mindenkori bolti különbözet

..szerintem jónak tűnik

(#25044) hackeeeee válasza ingalls (#25042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk ez már nem stabil játékokban, de a bench még lefut:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#25045) gainwardgs válasza ingalls (#25042) üzenetére


gainwardgs
addikt

Szerintem a cpu lesz a keresztmetszet :K

Alap Gainward 1080 phoenix

(#25046) BITBOYS válasza gainwardgs (#25045) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha lehetséges toljatok már egy Time Spy eredményt is :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25047) ingalls válasza shteer (#25043) üzenetére


ingalls
senior tag

Nem igaz, hogy "mindenkori". Most pl szinte megfelel az ár -és a teljesítmény különbség. Van, ahol 10-20k van köztük.

(#25044) hackeeeee: Köszi, hogy csekkoltad, nem semmi. Tényleg nem tudom, mi lehet az oka, hogy közel 20%-kal jobbak az eredményeid.

(#25048) taranis válasza ingalls (#25047) üzenetére


taranis
addikt

A végeredmény egy html fájl, sima text editorral olyan eredményt írsz bele, amilyet akarsz :D

colorizer.net

(#25049) shteer válasza ingalls (#25047) üzenetére


shteer
titán

Ugyanazon szériát feltételeztem pl iponban most is 40k a különbség a STRIX-ek között, 30k a Gaming X szériában

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#25050) hackeeeee válasza BITBOYS (#25046) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valid.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.