Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Kuni0169


Kuni0169
csendes tag

Sziasztok
Egy GTX 1070 FE kártyáról ha kiforrasztanám a DVI csatlakozót, javulna valamit a hűtése, érdemes vele próbálkoznom szerintetek ? (ki tudnám venni, megvan hozzá a megfelelő szerszám-tapasztalat, csak azért egy kicsit félek nehogy tönkrevágjam)

én nem olyan családból származom...........

(#23052) KveZ válasza Kuni0169 (#23051) üzenetére


KveZ
tag

Ki kell próbálni. :))

(#23053) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

:DDD

(#23054) KRoy19 válasza Kuni0169 (#23051) üzenetére


KRoy19
őstag

Inkább csinálj jobb szellőzést a házadban...... ;)

(#23055) SecRS válasza Kuni0169 (#23051) üzenetére


SecRS
tag

Vagy pasztázd át, valami jó minőségű pasztával.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23056) Puma K válasza Ferdzsoo (#23050) üzenetére


Puma K
veterán

"Úgyhogy ez a táp-kérdés másik választás egyáltalán nem megoldás semmire." - [link]

(#23049) Puma K válasza Ferdzsoo (#23046)

A tápcsere nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy az addigi cicergés megszűnik amit a linkekkel szemléltettem is, hogy volt hogy megszűnt és amit te is elismertél:

"Én elhiszem hogy egyeseknél a tápcsere megoldja a coil whine-t, de ne jelentsük azt ki hogy a táp 90%-ban a jelenség forrása, és tápcsere megoldja a jelenséget..." - [link]

Nem írtam le sehol hogy 90%-ban a táp lenne a jelenség forrása...
Azt te írtad, amit nem tudom honnan vettél.

"És fogadjuk el azt hogy a VGA egyszerűen így jön ki a gyárból hogy cicereg."

Én ezzel maximálisan tisztában vagyok gyártótól és típustól függetlenül előjöhet.

A Pascal 1070 és 1080 megjelenése óta majdnem folyamatosan követtem a topikot és akik vettek tavaly kártyát azok közül volt akinek hangtalanul tette a dolgát, volt akinek meg már alacsony terhelésnél is dalolt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23057) Ferdzsoo válasza Puma K (#23056) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor minden a legnagyobb rendben! :)
Eddig nagyon az jött le a többség hozzáállásából hogy a tápcsere megoldás a jelenségre. Ez ellentábort szeretném erősíteni miszerint nem.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23058) hackeeeee válasza Ferdzsoo (#23057) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen megoldás, de van olyan, hogy átrakod egy közel azonos konfigba a Nálad ciripelő vga-t, és abban nem csinálja.

A többség véleménye szerint általában megoldás.

Véleményem szubjektív...

(#23059) nubreed


nubreed
veterán

A Zotac AMP! GTX 1070 már gyárilag húzott, az AMP erre akar utalni, vagy ez valami mást jelent?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23060) hackeeeee válasza nubreed (#23059) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Termékmegnevezés, de Náluk lényegében igen. De van AMP, és AMP extreme is.

Véleményem szubjektív...

(#23061) gainwardgs válasza Puma K (#23049) üzenetére


gainwardgs
addikt

Meghallgattam tegnap én is még mindig van nálam is cicergés csak most kb a hangossága a töredéke mint a régi táppal.
Lehet ahogy öregszik a táp úgy nő a cicergés mértéke? ?

(#23062) hackeeeee válasza gainwardgs (#23061) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán előfordulhat. "Használódnak" a kondik is pl.

Véleményem szubjektív...

(#23063) SecRS válasza Puma K (#23043) üzenetére


SecRS
tag

A fekete blackplate-n (Gigabyte G1 Gaming 1070) egyik csavarfejen sincs ilyen matrica. Viszont a nyugalmi hőmérséklet is általában 40-41°C vagy afölött picivel (elvileg nekik ezt álló ventivel kéne tudniuk, de az én ventiim mindig pörögnek), holott sok helyen, tesztekben 36-37°C-ot olvasok. Nyilván nem nagy gáz, de azért mindenki törekedjen a lehető legjobbra, nem? :D

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23064) shteer válasza SecRS (#23063) üzenetére


shteer
titán

4°C környezeti hőmérsékletből is adódhat. Lexarnám.

..szerintem jónak tűnik

(#23065) Puma K válasza gainwardgs (#23061) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet táp-gyártó és az abban felhasznált komponensektől függ... nem tudom igazán... az eddig olvasott infókat próbáltam segítőjelleggel bedobni úgy mint az egyik ilyen: ha tudod próbáld ki más gépben is ami meg tudja hajtani és nézd meg ott zajoskodik-e.

Volt olyan akinek "összeszokott" a VGA és a tápja aztán abba hagyták a zajoskodást (bármelyik is keltette azt) a kezdeti időkhöz képest azaz mikor bekerült a gépbe az új VGA.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23066) rottenbull válasza Puma K (#23065) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem is sipolt a Corsair-el, es abbahagyta amint az EVGA bekerult a gepbe.
Ennek ellenere a Corsair is hibatlan, megis sipol vele a 1070. A 970 is visongott vele, de akkor meg en is ugy voltam, hogy ez nem lehet a tap miatt.

(#23067) Puma K válasza rottenbull (#23066) üzenetére


Puma K
veterán

Érdekes amúgy ez a ciripelős történet...

Haveroknak mikor összedobtam a gépüket akkor mondtam nekik, hogy szóljanak ha valami ciripel vagy furcsa hangot ad ki, de sem szólt egyikük sem hogy lenne bármi is:

Asus DCII GTX 670 + FSP Raider 550W (2012-ben épített gép)

Asus Strix GTX 970 + FSP Hexa+ 500W (2015-ben épített gép)

Gyakran járok náluk és én sem hallom, hogy lenne bármiféle gond.
(igen-igen tudom zsákbamacska a ciripelős történet vagy van vagy nincs)

Saját kombó:

Gigabyte GTX 275 OC + Corsair VX450 (ez anno ~500FPS felett ciripelt igazán)

Asus DCII GTX 760 OC + XFX Pro 450W

Asus Strix GTX 1070 + XFX Pro 450W

Nekem egyszer egy Gigabyte P55 UD3-mas alaplap cicergett... de már attól is hogy Windows alatt mozgattam az egeret... baromira zavart és cseréltem egy Asus P7P55D-re aztán a hang is megszűnt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23068) gainwardgs válasza Puma K (#23067) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tapasztalatom szerint legalábbis nálam a seasonic belsős tápok ciripeltek a legjobban.
De ahogy néztem új evga tápoknál sincsenek nagyon szigetelve a tekercsek.
Pl a channel well belsősöknél meg zöld szigetelés van a tekercseken is.

(#23069) TTomax


TTomax
nagyúr

Egy fél óra Mass Effect Andromeda után ALT-Taboltam és csináltam egy képet,hütés H55 Corsair AIO Kraken G10el+ custom Alu VRM/Memória borda...Az AIOn push/pull két Aerocool DS 800rpmen...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23070) Bird válasza SecRS (#23040) üzenetére


Bird
addikt

Tápot kellene cserélned, az megoldaná a problémád....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#23071) nubreed


nubreed
veterán

Múltkor beszélgettünk a Zotac AMP! 1070 -ről. De még az a kérdésem, hogy a fehér hűtős Asus GTX 1070 OC Edition is ajánlott darab? Konkrétan ez: [link]

Van olyan jó és halk a hűtése mint a Zotacnak? Igazából ez lenne a legfontosabb. Utálom ha valami hangos és még melegszik is. Ráadásul ez most több mint 7000 -el olcsóbb mint a Zotac.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23072) hackeeeee válasza nubreed (#23071) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ugye ez erősen szubjektív. Nekem a GLH 1080 70-75 fok körülig forr ha úgy adódik, de számomra még elviselhető.

A zotac a 3 ventivel 55-60 fokos, cserébe ugyan úgy eldobálja a max boost-ot alacsonyabb hőfokon, mint Nekem 70 fok körül.

Véleményem szubjektív...

(#23073) rottenbull válasza hackeeeee (#23072) üzenetére


rottenbull
senior tag

A Zotac amp az 2 ventis, de meg ugy is minosegibb, mint a badogos asus.

(#23074) SecRS válasza nubreed (#23071) üzenetére


SecRS
tag

Nekem Gigabyte G1 Gamingem van... 60-65°C felett ez még sosem volt. Cserébe viszont batár nagy. :D
Én ajánlom amúgy ezt a [videót]
Ebben a videóban például a Zotac AMP! és az AMP! Extreme az egyik legforróbb kártya.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23075) rottenbull válasza SecRS (#23074) üzenetére


rottenbull
senior tag

LoL, Nekem Amp extreme van, meghogy az a legforrobb, ev vicce :D

(#23076) VTom válasza nubreed (#23071) üzenetére


VTom
veterán

Nekem megérné a +7000Ft-ot a nagyobb nyák és a 2db 100mm vs 2db 92mm venti.
A nagyobb nyák miatt gondolom, hogy fázisban is több a Zotac.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23077) nubreed


nubreed
veterán

Köszönöm mindenkinek a választ. Ez az Asus annyira nem lenne jó, nekem is az jött le, mindenképp jobban melegszik mint a Zotac Amp!.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23078) nubreed


nubreed
veterán

Egyéb, több reviewt nézegetve, az MSI 1070 Gaming is nagyon jónak tűnik. Csak azt nem tudom, hogy az X változat megéri e a felárat? Hűtés tekintetében gondolom ugyanaz az X és X nélküli változat, ugyanazt a hűtést kapták. Ha az X nélkülit fel lehet húzni az X szintjére, akkor az csak jó...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23079) SecRS válasza rottenbull (#23075) üzenetére


SecRS
tag

Én csak azt írtam le, ami a videóban szerepel. :D Nincs minden változatból egy darabom (sajnos). :D

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23080) rottenbull válasza SecRS (#23079) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az a gond, hogy a videoban az arc szepen elmondja, hogy o meg veletlenul sem tesztelte ezeket, hanem neki tetszo tesztekbol es videokbol irkalta ossze az o megmondasat. Ennyi erovel peppa pig reszeket is lehetne linkelni, mert kb ugyanannyira a grafikus kartyakrol szolnak. A vegen meg bevagni esetleg egy random homerseklet tablazatot.

(#23081) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!
Az olcsóbb, illetve használt 1080-ok mennyire ajánlottak? Például nemrég láttam Palit Gamerockot 155-160k körül (azóta 180), illetve KFA2 HOF 1080-at, ami szintén 155 körül volt, de ahogy nézem az is 180 már, lehet rossz a kérdésem, inkább úgy kérdezem, hogy van olyan modell ami kifejezetten kerülendő? Nem húznám egyáltalán, hűtőt se cserélnék rajta, a lényeg az lenne, hogy stabil legyen.
Köszi a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#23082) hackeeeee válasza rottenbull (#23073) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 1080-ról beszéltem. :)

Asus-nál főként a Strix-ekről van tapasztalat, a többiről nem nagyon láttam itt infót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23083) nubreed


nubreed
veterán

Az MSI oldalán összehasonlítottam a sima Gaming 1070 -et és a Gaming X-et. Mondjuk 60-70 Mhz különbség van a clock speedek között és 100 a mem órajelek között. Nekem úgy tűnik, hogy ez nem ér meg +7000 Ft felárat. Jól sejtem? A hűtés tekintetében ugyanaz a két kártya? Pl gondolok itt olyanra, hogy a sima Gaming nem e kapott rosszabb minőségű bordát vagy ventillátorokat?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23084) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Szevasztok. Egy i7-2700K alap órajelen (3,5Ghz) Elég lehet egy 1070-nek full HD felbontásra ? Illetve az MSI Armor 1070 jó vétel ? Nincs vele gond ?

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#23085) AzŐsgén2 válasza nubreed (#23071) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Hali, nekem is 1070-es AMP-m van, és teljesítményben meg vagyok vele elégedve, de a ventik sztem hangosak rajta. A firestormban állítgattam kicsit, így tudtam finomítani, szerencsére jól szellőző házam van, alulról 2db 14cm-es venti tolja a friss levegőt pont a kártyára, szóval a hűtésével nincs gondom, de 70%-os fordulat fölött már süvít rendesen, főleg éjszaka elég zavaró. Persze ez szubjektív vélemény, és hozzáteszem, hogy amúgy minden más komponens halk a gépemben, építésnél a csendes üzemmód fontos szempont volt nekem.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#23086) VTom válasza nubreed (#23083) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem tökugyanaz a két kártya, csak a gyái órajelekben van különbség.
A nem X változatnál nincs garancia arra, hogy addig lehet húzni ameddig az X-et, ill. Az X-nél meg kell fizetned, hogy berakod és játszol, míg a nem X-nél húznod kell a csúszkákon AB-ben. Nagyjából ugyanott lesz a vége mindkét gpu-nak.
Én egy fillérrel sem adnék többet az X-ért, de ezt mindenki maga dönti el.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23087) nubreed válasza AzŐsgén2 (#23085) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, nekem már azóta, ahogy tovább gondoltam a dolgot, az MSI 1070 Gaming/Gaming X szimpatikusabb lett. Mindenképp halkabb és hűvösebb kártyának tűnik mint a Zotac. Csak azt nem tudom még, hogy az X változat megéri e a felárat. (Valszeg nem, főleg akkor ha az alapváltozat is húzható).

(#23086) VTom:Köszi, én is egyre inkább ezt gondolom.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23088) Gtaati válasza akkójóva (#23081) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Nekem Palit 1080 Gamerock-om van es nagyon imadom. Teszi a dolgat es ezt hangtalanul huvosen.... Gainward is ugyanez a hutovel rendelkezik es jetstream is ha azok szinben kinezetben jobban bejonnek akkor azzal sem nyulsz melle... Nekem kinezetre a gainward jobban bejott volna, de nem volt akkor jo arban es igy marad a gamerock de egyaltalan nem csalodtam!;)

(#23089) hackeeeee válasza Gtaati (#23088) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hűtő azonos, de a venti nem. :N

A Gainward melegebb, persze ha auto ventivel hagyom, akkor halk, de 1440p-ben elengedett fps-sel szépen fűt, bár már mondjuk mass effect, vagy pl. wildlands alatt is szépen elmászik közel 70 fokig.

Véleményem szubjektív...

(#23090) akkójóva válasza Gtaati (#23088) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi! :)
Ez a jetstream még jobban is tetszik. :R

(#23091) rottenbull válasza hackeeeee (#23082) üzenetére


rottenbull
senior tag

ami amp az 2 ventis, ami amp extreme az 3.

(#23092) rottenbull válasza AzŐsgén2 (#23085) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem amp extreme van, nem hallani a hangjat. 8 venti huti felulrol, azoknak sem hallom a hangjat.
Egy Tt Core X9 hazban vannak az asztal mellett a foldon.

(#23093) sebixxx


sebixxx
tag

Hellosztok!

Picit ide is illik a kerdes ezert itt kerdeznem, remelem nem baj... :)

Par napja vettem egy gtx 1070et hasznaltan es igy lehetosegem van elvileg sokkal olcsobban megvenni( neten aruljak akinek 1070-1080 kartyaja van) a For Honort vagy a Wildlandsot, az utobbi mar megvan (azt rendesen vettem meg) es vagy megveszem a Honort vagy unoka ocsemet lepem meg a Wildlandsal, na mind1 nem is ez a lenyeg, hanem az , hogy mi van, ha az elozo tulaj is aktivalt kodot ezzel a kartyaval? Konkret kartyahoz van kotve ez a kod? vagy akar most az en gepemben van, veszek 1 For Honort magamnak aztan atteszem unoka ocsem gepebe ott meg veszek 1 wildlandsot (termeszetesen az o accountjan) ?

Remelem nem tul ertelmetlenul irtam le mire lennek kivancsi.. :)

Elore is koszonom a valaszt!

[ Szerkesztve ]

I7 5820K 4.3ghz + BQ Dark Rock 3 ,Asus Strix X99 ,Corsair Vengeance (4x4 GB) DDR4 2666 MHz,MSI GTX 1080Ti Gaming X, Samsung 850EVO 250GB SSD+WD Black 1TB HDD ,Corsair RM650i 80+Gold, Phanteks Enthoo Pro M+ 4db Aerocool D.S. 14cm

(#23094) hackeeeee válasza sebixxx (#23093) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom, hogy kártyához van-e kötve. Ha jól emlékszem, akkor elvileg nem, csak Geforce fiókhoz. De ez nem biztos.

Véleményem szubjektív...

(#23095) nagy.matyika válasza sebixxx (#23093) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Ha már aktiválták, akkor többet nem tudod aktiválni, továbbá accounthoz kötött, így nem lehet átruházni se.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#23096) Ferdzsoo válasza SecRS (#23040) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy ponthogy nem oldja meg a tápcsere, mint ahogy nálam sem. Ez pedig nem egy probléma hogy cicereg. Ezt nem kell megoldani... ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23097) SecRS válasza Ferdzsoo (#23096) üzenetére


SecRS
tag

Ha erre nem válaszolsz, valószínűleg sosem veszem észre, hogy Pascal helyett Packalt írtam. :'D

Amúgy tudok róla, de reménykedni egy megoldásban mindig lehet. :)

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23098) Just486 válasza Ferdzsoo (#23096) üzenetére


Just486
senior tag

Hát pedig igenis probléma. Ha valaki csendes gépet szertne, azt zavarni fogja, hogy még mindig nem tudják ezek a lángelmék megoldani, hogy az áram csendesen folyjon egy tetű nyákon.. Lehet neked mások a prioritásaid. De ez az egész annyin múlik hogy hajlandóak-e a tekercseket megfelelően rögzíteni, vagy igénytelenül szarnak bele és azt mondják jó lesz úgy.

That unconquered country we call the future.

(#23099) Ferdzsoo válasza Just486 (#23098) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor úgy fogalmazok hogy kifogástalan működést nem befolyásoló probléma...

szerk: és ha kardba dőlök sem fog elmúlni a cicergés, így nem idegesítem magam rajta. Ilyen, ilyen. Kész.
Tudod mikor idegesített ez engem utoljára? A Radeon 4870-es korszakban. Azóta egyszerűen nem foglalkozok vele.

Az igazán halk gépről meg annyit hogy csak azt zavarhatja igazán akinek vízzel van hűtve a vgaja, mert aki léggel hűti annak a venti és szélzaj úgyis elnyomja a cicergést...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23100) hackeeeee válasza Ferdzsoo (#23099) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem annó a 970 G1 csinálta, elfogadtam, túlléptem, elviseltem, nem tudtam mást tenni. Persze, akkoriban lehetett strapálni a kiskert azzal, hogy cserélje ki, stb, de nem erőlködtem vele, mert feleslegesnek találtam.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.