Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) ffodi válasza #57527808 (#24148) üzenetére


ffodi
veterán

Kiválasztasz magadnak egy max. órajelet és feszt, amit szeretnél hozzá. Legyen pl. 2000 MHz és 1V.

Beállítod azt a pontot, majd az összes további pontot ami ettől jobbra esik lehúzod ugyan arra a szintre (tehát az y-tengely 2000MHz-es pontjára). (--> úgy, ahogy az általam linkelt képen van, és nem úgy, ahogy te mutattad). A lényeg, hogy a görbe az adott pont után "telítésbe " menjen. Ami még fontos lehet, hogy itt általában 1 lépcsővel kevesebb lesz a valós, mint a beállított, így ha 2000 MHz-et akarsz, akkor 2013 MHz-re állítsd.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24152) Raymond válasza Tiensin (#24149) üzenetére


Raymond
félisten

"Szerintetek megéri a 20 ezer Ft különbséget a 1080, vagy az armor hűtés miatt inkább felejtsem el?"

Felejts el azt a 1080 Armor-t: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24153) #57527808 válasza ffodi (#24151) üzenetére


#57527808
törölt tag

már kezdem érteni. az én logikámmal ez azt jelentené, hogy adott órajelhez egy intervallumot adtam volna a feszültségnek, ami abban az intervallumban mozoghat (képed alapján 1,030-1,2V). de akkor a legkisebb fesz fölé nem megy.
nemsokára megnézem fogyasztásmérővel normál használat és vga limit mellett a dolgot.

(#24154) Tiensin válasza Raymond (#24152) üzenetére


Tiensin
csendes tag

Koszonom akkor marad a 1070.

Quicksilvert meg lehet venni belole? A guru3d teszt szerint talan meg jobb is mint a gaming cserebe olcsobb lenne most.

(#24155) Raymond válasza Tiensin (#24154) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom, en azt vettem (nem Mo-n), mert 400EUR volt es van 40EUR cashback igy csak 360EUR a vegar plusz egy Wildlands kod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24156) Drizzt válasza Raymond (#24152) üzenetére


Drizzt
nagyúr

1080ti-vel ervelsz, a kerdes meg 1080-ra vonatkozott... Lehet arra meg nem annyira rossz. Elvegre is van vagy 80 watt kulonbseg koztuk atlag terheles mellett. De attol meg 1080-on se azt valasztanam. Btw.hol az egben van 15x000 Ft-ert?

I am having fun staying poor.

(#24157) Raymond válasza Drizzt (#24156) üzenetére


Raymond
félisten

Ahhh, igazad van, beneztem! :) Sorry!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24158) Tiensin válasza Drizzt (#24156) üzenetére


Tiensin
csendes tag

LeCnél van akciósan most annyiért. Szóval igazából ezért merült fel ,hogy Quick silver 136-ért, vagy 1080ból az Armor 158.500-ért.

Igazából csak egy-két nem túl mélyreható reviewt találtam a 1080 Armorról, a Quick Silvert meg most ahogy látom itt is, illetve a szaksajtóban is dicsérték.

Ettől függetlenül persze csábító ,hisz ahogy néztem amennyivel drágább ,annyival gyorsabb is.

(#24159) #57527808 válasza #57527808 (#24153) üzenetére


#57527808
törölt tag

közben tesztelgettem, és 0,95V-ra tudtam levinni alapórajelen.
vga limites helyen ~220 watt helyett ~200 watt lett a végeredmény. vsync off kerestem egy vga limites helyet, és váltogattam a gyári és a tesztelgetett érték között.
pont ilyen jellegű finomhangolásra gondoltam, halkabb és hűvösebb is lett, már nem zavar a hangja saját ventiprofillal max terhelésen sem.

köszönöm a segítséget:R

[ Szerkesztve ]

(#24160) Puma K válasza #57527808 (#24159) üzenetére


Puma K
veterán

Hogyan tesztelted hogy stabil-e azon a feszültségen és órajelen?

Benchmark körök vagy játék esetleg egyéb módon?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24161) s.bala31


s.bala31
őstag

Ma kicsit én is megpiszkáltam a Giga GTX 1070-et. Először a Giga saját tuningprogijával. Nem rossz de valamiért a curve beállításokat minden újra indításnál átvariálta vagy egyszerűen visszavette az órajelet alapra. Ezért inkább délután az MSI AB-vel kísérletezgettem én is. 0,931 volton 2025 Mhz boost órajelet tartja kb 1 óra MassEffect Andromedaval tesztelve. A memóriát 8150-ig állítottam be, csak azért hogy ott is kapjon egy kis pluszt.

Így néz ki a helyzet kb 1 óra ME után:

(#24162) Puma K válasza Puma K (#24160) üzenetére


Puma K
veterán

Most látom, hogy ott fut a háttérben a GTA V :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24163) Laraxior válasza Puma K (#24162) üzenetére


Laraxior
titán

:K
Az elég jó tesztprogram, konkrétan nekem jobban fűt mint a BF1, pedig az se kutya... :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#24164) dergander


dergander
addikt

Sziasztok,

Kártya vásárláson vagyok most rajta, viszont elkélne egy-két jó tanács.

Ugye van a piacon jópár fajta 1080,minden gyártónál van 10 termék. Melyiket éri meg a legjobban? Ugye van a legolcsóbb MSI Armor ez szinte a legalja(a referencia van lentebb csak). Erről mit érdemes tudni? Vagy melyik márka éri meg a legjobban?
Eddig szinte csak Gigabyte kártyáim voltak,csak épp nemtudom 1080 fronton hogy teljesítenek.

(#24165) illes0102 válasza dergander (#24164) üzenetére


illes0102
aktív tag

Szia!
Haveromnak Armor Oc-je van. Most hogy itt a nyár, le kellett korlátoznia az fps-t hogy ne menjen fel 80fokra. Most váltott gépházat mert az előzőnek nem volt túl jó a szellőzése, de azóta nem játszottam vele, hogy mi a változás... mármint, hogy a ház miatt volt e ez vagy a hűtés nem a legjobb. szerintem ha egy jól szellőző házad van nem lesz azzal sem gond. kicsit tesztelte akkor azt mondta 10-15 fokkal hűvösebb az új házban de csak negyed órát játszott vele, nem tudom több óra után mi a helyzet.

Nekem MSI Sea hawk X-em van Define R5 házban, nem ment még 60 fok fölé a kártya játékok alatt.. benchmarkot meg nem próbáltam :)
Msi-ről mint márka nem sokat tudok mondani, viszont az MSI-s szoftver amit a kártyához "adnak" nem az igazi, törlésre került, de max úgy is csak a LED-et tudtam volna vele lekapcsolni.. minden másra ott az afterburner és a riva..

(#24166) Chaser válasza illes0102 (#24165) üzenetére


Chaser
titán

gyarton belul nem erdemes egymashoz hasonlitani a modelleket, van legalja es csucs is mindenkinel, tied csucs, armor beugro, az fe szeru megoldasrol jokat olvastam, armorrol mar kevesbe
uo. gyarto mint asus, gb, csucs kartyak altalaban mindnel jok, hutesben es alkatreszben is
kisebb arhoz nem kell hatalmas elvaras es nincs gond sztem egyikkel sem kulonosebben - esetleg ram mizeriaba lehet belefutni, de az mar ha minden igaz lecsengett -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24167) hackeeeee válasza ffodi (#24151) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megnéztem, Nálam ez egyáltalán nem így működik, vagy nem tudom.

Most, 1.025V-től már 2050-en áll a curve, és simán eltolja 1,06V-ig.

Most, belőttem, hogy 1.025V-től 2076V legyen, ehhez képest eltolja 1.06V-ig ugyan úgy, majd ledroppol 2050-ig.

Nah lehet megoldottam, viszont minden limit megvan GPU-Z szerint.. Vagy ezzel nem kell foglalkozni?

Plusz utána a belőtt órajelet túltolja, vagyis valley alatt belövöm, kikapcsolom, majd v issza, akkor már magasabb órajelen megy.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24168) ffodi válasza hackeeeee (#24167) üzenetére


ffodi
veterán

Tudsz mutatni egy pontos beállítást?

Voltage slider +0mV-on van?

A GPU-Z limitek ebben az esetben normálisak.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#24169) hackeeeee válasza ffodi (#24168) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Természetesen nullán áll a csúszka.

Ezzel a beállítással elmegy 2050 1.043V-ig, valley alatt:

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24170) Raymond válasza hackeeeee (#24169) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem valahogy ugy tunik mintha mindig ugyanazt a maxot adna feszbol. Peldaul alapon kb. 1936Mhz es 1.043V-1.050V amit a GPU-Z mutat. Ez megegyezik azzal amit a curve-on latok. Van ott tovabb is, de oda nem megy fel meg ha lenne is lehetoseg mert a TDP vagy a homerseklet engedne. A GPU-Z azt mondja VRel miatt all meg, de az a helyzet hogy ha adok +119Mhz-t a core-ra akkor persze magasabbra boost-ol, olyan 2063-al indul aztan lejebb megy 2050Mhz-re es hosszabb iso utan 2038-on allapodik meg, de akkor is csak a 1.043-1.050V-t mutatja maximum.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24171) hackeeeee válasza Raymond (#24170) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem, ha idle-ben mondjuk az 1.025V-s értéket feltolom 2050-ig akkor szépen ott áll a max boost, minden frankó, v iszont a max feszig, vagyis az 1.064V-ig ugyan úgy elmegy, mintha semmi sem történt volna.

Ha ugyan ezt úgy állítom be, hogy terhelés közben, vagyis mondjuk valley közben, akkor kilépés után 2 lépcsővel több a max boost.

Véleményem szubjektív...

(#24172) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet sikerült valamit alkotni:

Véleményem szubjektív...

(#24173) Dtomka válasza Archttila (#24141) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem keseredem, mert azért szerintem nem rossz eredmény.
Minden alapbeállításon, lehet, hogy ha a procit felhúznám +200 mhz-cel akkor lehet eltűnne a különbség. :)

"60%-os ventiprofillal nem engedte 2030-2050 alá az órajelet."
Nincs ventiprofil beállítva, nekem 2000 alatt volt, ebből is adódhat.

[ Szerkesztve ]

(#24174) Archttila válasza Dtomka (#24173) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Itt egy friss. Szerintem is az órajel különbségből fakad az eltérés.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24175) Raymond válasza Archttila (#24174) üzenetére


Raymond
félisten

Itt 2200/4400/8800Mhz RAM mellett (go Micron! :) ) 2088-al indit, de rogton lemegy 2063-ra es meg mielott a gravitacio eloszor elmegy mar 2050-en van amit aztan tart is a vegeig:

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24176) Archttila válasza Raymond (#24175) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem 2100-en kezd és átlag 2050 de nem tartja, be-be dobálja 2035-re... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24177) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki ez a vége:

Overwatch alatt nem vélek hibát felfedezni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24178) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Feljebb volt szó erről.
A kimeneti dinamikatartományt korlátozottra vagy teljesre érdemes rakni?
A másik kérdésem hogy vga tuningnál muszáj használni a curve editort?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24179) TTomax válasza Shaza (#24178) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen/Nem

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24180) FLATRONW válasza TTomax (#24179) üzenetére


FLATRONW
őstag

Az igen mire vonatkozik, a korlátozottra vagy a teljesre? ;]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24181) LLKobe válasza FLATRONW (#24180) üzenetére


LLKobe
veterán

Teljesre rakd.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#24182) FLATRONW válasza LLKobe (#24181) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tudom.:)

(#24183) Shaza


Shaza
senior tag

Az normális hogy sokkal sötétebb ,ha teljesre rakom?

(#24184) nubreed válasza Shaza (#24183) üzenetére


nubreed
veterán

Kalibráld a monitorod. És/vagy játsz a brightness/gammával.

(#24185) Raymond:Ez meg a másik csak kifelejtettem. Most normális a képe a monitornak. Ettől még egy kalibrálás nem árthat neki.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24185) Raymond válasza Shaza (#24183) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sotetebb, csak most mar van fekete, eddig csak szurke volt :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24186) Raymond


Raymond
félisten

Meg kell mondjam durva amit kb. egy het alatt lezajlott amiota megvettem a GF1070-et. Mostanra alig van abbol is az uzletekben. Ugyanugy eltuntek mint a GF1060 is. Van meg, de sokkal sokkal kevesebb es kisebb valasztek mint par hete es ami van az is alltalaban a dragabb fajta mindkettobol (pl. 450EUR+ GF1070). Az utolso pillanatban vettem meg ugy nez ki :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24187) pcsabat válasza Raymond (#24186) üzenetére


pcsabat
őstag

én 128k-ért szereztem durván másfél hónapja újonnan, bontatlanul egy MSI Gaming X-et. Áldom az eszem, hogy akkor megvettem annyiért és nem vacilláltam. Brutálisan elszálltak az árak és a választék sem rossz....

(#24188) nubreed válasza Raymond (#24186) üzenetére


nubreed
veterán

Tényleg ez van. :((( Néhány kivételével az összes megfizethető árú kártya el tűnt a piacról, AMD és nV oldalról egyaránt. 1080/1080Ti sokkal jobban van de nem sokan vesznek ilyen drága kártyát, a nagytöbbség nem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24189) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

9 hó Radeon után visszatértek nv vonalra egy KFA2 1080 exoc kártyával. Van valakinek tapasztalat vele esetleg? Neten nem olvastam szörnyűségeket róla, viszont olcsó volt a 1080 ak között. Péntek vehetem át.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24190) Raymond válasza sagit (#24189) üzenetére


Raymond
félisten

Nem hiszem hogy itt sok tapasztalat lenne vele mert eleg ritka marka, de nemet (ahol jobban nyomjak ezeket) oldalakon talalhato tesztekben jol szerepel mert komolyabb huto van rajtuk az alacsony ar ellenere is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24191) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi egy Zotac Gtx 1080 AMP Edtionnal kapcsolatban.
2-3 tesztet találtam csak erről a kártyáról. Inkább az Extreme-el csináltak több tesztet.
Egy normális tesztet találtam az sima AMP-ről. Ott nem írtak rosszat róla,viszont a magas üzemi Hőfok szemet szúrt.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a kártyával? Ajánlott vétel?
Mennyire megbízható? Mennyire hangos? Tényleg nagyon melegszik?
Estleg a venti profil állításával lehet orvosolni a hőmérsékletet?

06-3o/9759I39

(#24192) ovics válasza Raymond (#24186) üzenetére


ovics
aktív tag

lassan a 3 hónapos használtan vett 1070 kártyámat amit 120ért vettem el tudom adni annyi haszonnal hogy egy picit megtoldva 1080lesz :D

(#24193) RazoR válasza Találtgyerek (#24191) üzenetére


RazoR
veterán

VTom-nak van olyan kártyája, majd ha erre téved elmondja a véleményét.

(#24194) hackeeeee válasza sagit (#24189) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha máshol nem, legalább szakmaiban néha összefutunk. :)

Véleményem szubjektív...

(#24195) VTom válasza Találtgyerek (#24191) üzenetére


VTom
veterán

Elégedetten használom.
Nálam 75 fokig megy fel maximum, ha nagyon megizzasztja a játék (pl. Witcher 3) custom ventiprofillal, 2GHz fölé húzva. Néma csendes, bár ez szubjektív. És nekem kicsi házam van, nagyobb házban gondolom lehet nyerni 5 fokot simán.
A nyák ugyanaz rajta, mint az extreme, csak más a bios.
Én nagyon szeretem, ez az eddigi legjobb kártyám. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24196) Találtgyerek válasza VTom (#24195) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm szépen!
Nekem egy NZXT 440-es házam van,ami szép nagyon,de nem a legjobban szellőző.
75 fokkal teljesen megelégednék,főleg ha nem is hangos. :)

06-3o/9759I39

(#24197) s.bala31 válasza Shaza (#24183) üzenetére


s.bala31
őstag

Igen nálam is sokkal sötétebb. LG monitoron a blacklevelt High-ra vettem és megoldotta a problémát.

(#24198) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Egy idő óta AMD kártyákat használtam, és bár képben vagyok az NV fejlesztésekkel, a kérdésem konkrét lenne: melyik GTX 1070 a legjobb ár/teljesítmény téren? Nem a legjobb és legdrágább érdekel, hanem a megfizethető ár és jó teljesítmény egy i5 CPU mellé. Én az Asus Strix OC-t olvastam több helyen angol oldalakon. Kérdés, hogy nektek mi a véleményetek. Mindezt csak azért kérdem, hátha tényleg jó áron el lehet adni az RX 480-at... :) Fő szempont még a minél halkabb működés, így a nem meleg GPU. Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24199) VTom válasza Találtgyerek (#24196) üzenetére


VTom
veterán

Abban a házban hűvösebb lesz.

Én is teljesen elégedett vagyok vele, sokaknak lassan már a 60 fok is túl sok, de 80 fok alatt semmi baja nem lesz,az, meg hogy 2000 vagy 2050MHz-en megy, tökmindegy.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24200) VTom válasza Hunork (#24198) üzenetére


VTom
veterán

Gainward, Palit, Zotac, MSI, EVGA szerintem.
A Gigákra panaszkodtak, hogy kerreg a venti.

Egyébként a 1070-esek többnyire csendesek, mert elég keveset fogyasztanak. Nálam volt egy FE, annak sem volt hangja, de ez mindig szubjektív, kinek mi számít hangosnak.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.