Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) deadwing válasza ittakary (#23950) üzenetére


deadwing
addikt

Miért ne nevezhetném érdekesnek azt a tényt, hogy kevesebb fesszel nagyobb órajelet tart? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23952) Sondi1986 válasza ->Raizen<- (#23933) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nem hinném hogy mostanában kijön, mivel az összeg gyártó soruk a Gofunál Polaris 20 RX570/80 gyártását lefoglalja a megemelkedett kereslet miatt.

(#23953) ->Raizen<- válasza Sondi1986 (#23952) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mondasz valamit akkkó legalább paper launch legyen már....

(#23954) Dtomka válasza ittakary (#23941) üzenetére


Dtomka
veterán

"a legjobb hűtésű kártyát vetted meg"

Ez biztos? Esetleg van teszt is róla?
Jó az MSI , de lehet van jobb, én ezt találtam:
[What is the Best GTX 1070 Aftermarket Card? Our GTX 1070 Comparison Chart]

(#23955) pcsabat válasza Dtomka (#23954) üzenetére


pcsabat
őstag

hangja nincs az biztos és 65 foknál nem is melegebb + 100 mhz gpu-val (még most sem), az is biztos (mondjuk ezt az X verzióra mondom). Ezt a saját tapasztalataim alapján állítom, de a többi gyártó termékét még nem próbáltam.

Ez előtt csak gigabyte kártyáim voltak WF3 hűtéssel és annak variánsaival. NA azoknál biztosan jobb és halkabb az MSI megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#23956) _Gudella


_Gudella
senior tag

Sziasztok!

Évek óta nincs videokártya a gépemben, az Intel 4770k integrált GPU-ját használom csak. Eddig úgy voltam vele, hogy mivel a Google Earth az egyetlen 3D-s program amit használok, jó megoldás ez így.

Újabban viszont egyre több olyan programot használok, amin sokat gyorsítana, ha egy erős GPU is tud számolni úgyhogy elszántam magam egy GTX 1080 beszerzésére.

Az első kérdésem, hogy lehet úgy használni a kártyát, hogy a megjelenítés továbbra is a prociról menjen, a GTX meg csak az OpenCL, CUDA számításokat végezze? Ez megkönnyítené, hogy szükség esetén a kártyát kivegyem a gépből, és átrakjam másikba, anélkül, hogy variálni kéne a konfigurációval.

A másik, hogy úgy láttam, hogy 2db 6+2 tűs tápcsatlakozóra van szükség (egy 8 tűs és egy 6 tűs csatlakozás van a kártyán).
Egy Fractal Design Newton R3 600W moduláris tápom van. Ebbe van integrálva egy kábel amineke a végén 2db 6+2tűs csatlakozó van, illetve van egy modulárisan beköthető ugyanilyen kábel.
Elég ha a beépített kábelt használom a végén a két csatlakozóval, nem gond hogy így mindkettő ugyanarról az ágról jön (végig ugyanazon a kábelen, csak a legvégén a csatlakozóknál van kettéosztva)?

(#23957) nubreed válasza Dtomka (#23954) üzenetére


nubreed
veterán

Ez már ki lett tárgyalva, régebben is volt már linkelve ez a lista, ami minden csak nem hiteles. Szóval ezt hagyjuk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23958) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Egy 40 hozzászólással ezelőtt felvetettem, hogy bekapcsoláskor van, hogy fekete a kijelző Win10-ben, - és nem voltam egyedül a problémával - de úgyfest találtam megoldást rá:

Bios-ban a PCI-e konfigurációban vagy megjelenítőben Elsődleges megjelenítőnek a "PEG"-et kell megadni (vagy PCI-e ha van, de ne PCI-t ! ) Auto helyett.

Gondoltam talán segí másnak is, mert nekem minden 3. újraindulás fekete kijelző volt.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#23959) Dtomka válasza pcsabat (#23955) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm az infót!
Hiszek neked, tudom, hogy jó kártya, csak azt mondom nem biztos a legjobb.
A giga márkájúaknál hallottam, hogy ciripel...
Kollegám 1070 -et szeretne venni, és nem tudja milyet, ezért gyújtom az infókat. :)

[ Szerkesztve ]

(#23960) hackeeeee válasza _Gudella (#23956) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg nem. Ha jól tudom, akkor csak extended diskplay-ként lehet használni az IGP-t, de ez is a Skylake-nél, KabyLakne-nél van így. Korábbi generációknál nem tudom, hogy ez az opció adott-e.

Véleményem szubjektív...

(#23961) ittakary válasza _Gudella (#23956) üzenetére


ittakary
nagyúr

amire gondolsz azt én gyakorlatban napi szinten végzem:

amikor kiveszem a VGA-t a gépből a HDMI-t átdugom az alaplapba és automatikusan arról "szól" a kép :)

nem kell ilyen bonyolult marhaságokon gondolkoznod hogy X végezze a számítást és Y a megjelenítést... feleslegesen ne végezz ilyen irányú kutatásokat, mert nem éri meg. Mindössze egy kábel átdugásával megoldod!

ha van számítás és van VGA a gépben akkor abba dugd a kábelt, ha meg kiveszed a VGA-t akkor a lapba!

amikor kiveszed VGA-t akkor az nVidia driver el sem indul, hanem csak az Intel driver :K

[ Szerkesztve ]

(#23962) ittakary válasza ittakary (#23961) üzenetére


ittakary
nagyúr

ja persze mindennek az alapja hogy olyan CPUd legyen amiben van iGPU, de nagyon remélem hogy nem olyan ötszáz forintis konfigba akarsz egy 1080at rakni ami ezt nem tudja

(#23963) _Gudella válasza ittakary (#23961) üzenetére


_Gudella
senior tag

Rendben, köszi a tippet

(#23964) deadwing


deadwing
addikt

A nap kérdése!
Zotac GTX 1070 Mini vagy Gigabyte 1070 Mini? :)
Mindenképp 1x8 pines kari kéne, és nem túl drága mint pl a G1.
Tudtok ajánlani ezeken kívül valamit ami megbízható?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23965) ->Raizen<- válasza deadwing (#23964) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Msi gtx 1070 mini.

(#23966) Chaser válasza ittakary (#23962) üzenetére


Chaser
titán

azért van olyan intel cpu is amiben nincs igp és nem öccáz' ft-os kategória, de nem is 50e-s ( :
többi jogos, mi értelme olyanból problémát csinálni amit probléma nélkül meg lehet oldani?
ha meg vkinek nem játékra kell, hanem adott célfeladatokra kb felesleges ilyen vga-t nézegetnie addig amíg nm tisztázta adott sw-t mi gyorsítja, lehet egy régebbi quadro pl gyorsabb lesz, de ennyiért már használtan elég komoly quadrot is lehet venni - bolti ár töredékéért szoktak menni garral is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23967) Raymond válasza deadwing (#23964) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a 8pin a lenyeg? Mert a harom kartya ugyan mindegyik "mini", de teljesen mas meretuek igy az is fontos lehet hogy milyen max hossz ami elfogadhato, csak az MSI es a Giga az ami hivatalosan ITX, a Zotac csak kisebb mint az atlag 1070-ekek. A harom kozul (Zotac, Giga, MSI) mondjuk a Zotac a merete es ket venti miatt van elonyben hutesnel, de az MSI-nal is az picit jobb mint a Giganal a nagyobb venti miatt. Ami meg lenyeges hogy milyen kimenetek kellenek neked, mert a kartyakon ezek nagyon mas felosztasban vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23968) deadwing válasza Raymond (#23967) üzenetére


deadwing
addikt

8 pin a lényeg csak + az ár, plusz egy fontos dolog, a későbbi eladhatóság!
No ezért vagyok bajban. Emberek nem szeretik a kisebb karikat, csak a G1 meg MSI Gaming a sláger... :(

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23969) hajbel válasza nubreed (#23957) üzenetére


hajbel
addikt

A felhasználói tapasztalatok alapján is nagyjából ugyanez a konklúzió, maximum annyi még, hogy a Gainward és a Palit is benne van az élmezőnyben.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23970) Raymond válasza deadwing (#23968) üzenetére


Raymond
félisten

Most azok a slager de mire el akarod adni ki tudja mi lesz. Az ilyeneket nehez megjosolni. A 1070 kartyak egy eve vannak a piacon, itt mar megvan hogy melyik milyen. Olcsobban mint a tobbit alltalaban ezeket a Mini verziokat vagy a FE hutesueket talalod, esetleg az alja kinalatot a gyartoktol mint az MSI Armor vagy a az Asus Dual. Mondjuk a 2.0-as blama utan a javitott EVGA az ACX3.0 hutessel is jo arban van es azert 10 ev gari az jol hangzik.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23971) Gtaati válasza hajbel (#23969) üzenetére


Gtaati
őstag

Tapasztalatból én is csak ajánlani tudom a Palitot, nekem teljesen hűvösen és csöndesen teszi a dolgát a Gtx 1080 Gamerock. Nagyon jó és nem is kicsi rajta a hűtő, nekem nagyon nagy pozitív csalódás volt ez a kártya!!:) Ki merem jelenteni, hogy eddigi életem egyik legjobb videokártyája, hanem a legjobb :))

(#23972) Raymond


Raymond
félisten

A Palit/Gainward kartyakbol a sima fapados fekete ket ventis valtozatrol van tapasztalat? Mind 1070 mind 1080 kivitelben, nagyon olcsok alltalaban es azert egy 150W-180W kartyahoz nem kene orult nagy hutes, ilyen kisebbel is talan elmegy ertelmes hangero mellett.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23973) ittakary válasza Raymond (#23972) üzenetére


ittakary
nagyúr

[link] - itt szét tudsz nézni

amúgy meg nagy különbség nincs közöttük, azt vedd amelyikre több gari van

(#23974) gyuribácsi88

Mi történik az árakkal egyébként? 110 ezres kártya most 3 nappal később 142 meg ilyenek. Tüntetnek a videokártyaüzem dolgozói vagy mi? Ha ez tudom el se adom a kártyámat, mert ahogy nézem, most nem veszek másikat, aprón is tisztára megbolondult mindenki az árakkal. Azt hittem ez a bitcoin blődség csak az amd vonalat érinti. :(((

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#23975) pcsabat válasza gyuribácsi88 (#23974) üzenetére


pcsabat
őstag

ugyanez volt mikor én vettem akkor is, egyik nap még az armor oc 115 aztán már egy 20-assal drágább. Vicc, de legalább így gaming x lett helyette, rosszul épp nem jártam :D

(#23976) salvation válasza ittakary (#23973) üzenetére


salvation
aktív tag

Igen csak azt nem értem a Gainward meg a Palit miért nincs valahol valamelyiknél pl mindegyikben jobb mint a Zotac meg atz MSI :B :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23977) Raymond válasza gyuribácsi88 (#23974) üzenetére


Raymond
félisten

A Computerbase cikke szerint az tortent hogy az alt-coin banyasz laz akkora lett hogy mivel az RX470/480/570/580 szinte elerhetetlen ezert mar elkezdtek a GF1070-eket is venni. A kartya dragabb, de a kihozatal hasonlo.

[link]

"Auch eine Quelle aus dem deutschen Handel bestätigt die in Taiwan gewonnenen Erkenntnisse. In Anbetracht der Liefersituation der Polaris-Grafikkarten stiegen erste „Miner“ bereits auf Grafikkarten von Nvidia um, bei GeForce GTX 1060 und GeForce GTX 1070 sei die Nachfrage aus diesem Bereich zuletzt ebenfalls deutlich angestiegen. Und noch ein Produktsegment kann die Nachfrage derzeit kaum noch befriedigen: Das der Netzteile mit mehr als einem Kilowatt Leistung."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23978) hackeeeee válasza Raymond (#23977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is valami ilyesmit sejtek a háttérben.. Mivel lényegében semmiféle "nagyobb" radeon nem érhető el a piacon, így valszeg megnőtt az igény az nvidia kártyákra, a nagyobb igény miatt viszont emelhető az ár.

Véleményem szubjektív...

(#23979) Chaser válasza gyuribácsi88 (#23974) üzenetére


Chaser
titán

érdekesen áraznak az árazó rendszerek ( :
ennyi difi usd-ben és ur-ban sincs, sztem ha valami nagyon megy felnyomják, ha nem megy lenyomják
msi gaming verziók meg külön életet élnek még ezen túl is ( :
elvileg gaming - gaming x- gaming z
első kettő közt tán valami min. oc a különbség, a harmadikon van msi-ferrari vil. logo
msi gaming 165e, x 148e, z 186e
elvileg ugye az x jobb a simánál ( : szóval wa't?:)
volt olyan is hogy csak pár ezer különbség volt köztük
én neweggen nézek árat, ha nincs disznóság az ott megadott $-t felszorzom aktuális árfolyammal és néhány % eltéréssel itthon is annyi ft-ban az adott termék, volt hogy épp olcsóbb is volt, egyéb esetben meg disznóság van nagyker vagy kisker részről

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23980) hackeeeee válasza Chaser (#23979) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Simán lehet, hogy az X még régi készletes, és régi áron adják, ha elfogy, utána már drágább lesz, bár ez csak tipp.

Véleményem szubjektív...

(#23981) Raymond válasza hackeeeee (#23978) üzenetére


Raymond
félisten

A hashrate/fogyasztas nem volt rajta rossz eddig sem, de most hogy az arak megemelkedtek es egyaltalan nincs az olcsobb RX kartyakbol mar a 1070-at is megveszik. Foleg ugy hogy eBay-en $400-$500-ert menek a hasznalt RX480 kartyak. Vagy az is lehet hogy az RX470/480 tulajok eladjak a sajatjukat nyeresegel es a penzbol vesznek 1070-et :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23982) nubreed válasza Chaser (#23979) üzenetére


nubreed
veterán

Mikor megvettem a gtx1070 (msi gaming x) -et én a sima gaming változattal szemezgettem, mert az olcsóbb volt. Talán olyan 120 körül. A gaming x volt 142. És másnapra a gaming felment 160 -ra. Azt hittem, hogy rosszul látok, de tényleg ez volt. Így lett végülis gaming x.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23983) Chaser válasza hackeeeee (#23980) üzenetére


Chaser
titán

nem hiszem, állandóan variálnak
gb fe volt 122, pár napra rá 150, de volt azóta 125, 145, most talán 155, mindez kb 1 hónapon belül
newegges ára nem változott, ahogy az msi-knek sem
vga gyártók meg random két naponta nem változtatnak árat, ha árváltozás van arról hírek is jönnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23984) hackeeeee válasza Raymond (#23981) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha így haladunk, bármi megtörténhet. :) Régi szép idők.. Eszembe juttatja a régi 7970 illetve 280(x)-290(x)-es korszakot. :)

Chaser: Más ötletem nem nagyon van.. Mert mondjuk a forint árfolyam nem ingadozik ennyire, de lehet, hogy van amelyik igen.

Véleményem szubjektív...

(#23985) Chaser válasza hackeeeee (#23984) üzenetére


Chaser
titán

dehogy ingadozik ennyit:) most épp elég mélypontos van a lassan standard 300ft-os árhoz képest, de nem látom az árakon, csak másik irányban ( : biztos az van amit visznek megemelik, ami nagyon stagnál csökkentik, de végül is mindegy, elég hektikus, ez a lényeg, még 1050-eknél is volt olyan egyik nap 50, másik nap 65e ( :
lehet egyik nagyker nagy haszonnal árul, és ha épp tőlük tudnak venni akkor kezdenek hintázni az árak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23986) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok,

Erről az MSI promócióról tud valaki? Cashback Magyarországon is érvényesíthető?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23987) Raymond válasza BITBOYS (#23986) üzenetére


Raymond
félisten

"The Promotion is open to residents of the United Kingdom, Germany, France, Spain, Belgium, Netherlands, Poland, Czech Republic, Romania, Portugal, Austria, Switzerland, Finland, Italy, Norway,Sweden, Denmark and Turkey."

[link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23988) warcat válasza BITBOYS (#23986) üzenetére


warcat
veterán

"The Promotion is open to residents of the United Kingdom, Germany, France, Spain, Belgium, Netherlands, Poland, Czech Republic, Romania, Portugal, Austria, Switzerland, Finland, Italy, Norway,Sweden, Denmark and Turkey."

Ha tippelnem kellene,nálunk ez is mint sok minden más esetben történt, a szar szabályozásaink miatt szerencsejáték és társai kategóriába esik ezért az egyszerűbb megoldást választva nem teszik elérhetővé.

EA: It's in the crate!

(#23989) BITBOYS válasza Raymond (#23987) üzenetére


BITBOYS
addikt

warcat Köszönöm, ez elkerülte a figyelmem :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23990) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Friss 1070 (Asus Turbo) tulaj vagyok, most tesztelgetem a kicsikét, de nagyon keserű a szám íze :(

Az adatlapomon lévő géppel Firestrike Default alatt (fHD) alatt 13770 , TimeSpy alatt 5400 pont körül, Valley Bench-ben ExtremeHD beállítással 3600-700 pont körül teljesít.

Nem oltári kevés ez ????

Esetleg az i7 6700T (35W) fogja vissza ennyire ???? A régi gépemmel, i5 6600, Gtx 980, kb ugyan ennyi pontot értem el.

Ötlet ? :R

(#23991) FLATRONW válasza XuChi (#23990) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, az fogja vissza. Végülis a 6700T csak 2,8 GHz-en jár a 6700K-hoz visszonyítva, ami 4 GHz-en.

(#23992) hackeeeee válasza XuChi (#23990) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az eredményekből nagyjából látható, hogy mi fogja vissza, ha a graph score-ok nagyjából stimmelnek, akkor igen, a cpu fogja vissza.

Véleményem szubjektív...

(#23993) ->Raizen<- válasza XuChi (#23990) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szia igen kell neki a magas orajelu proci egy 6600k 4.5 ghzen kihajt egy 1080 gtx et is.

(#23994) MaidenFan


MaidenFan
tag

Én használt 4790k-t "non OC" akarok majd vásárolni remélem majd az is meghajtja a 1070FE-t rendesen mert a 4460 nem tudja :U

(#23995) ittakary válasza MaidenFan (#23994) üzenetére


ittakary
nagyúr

az jó lesz :)

alapból 4,4en kavar :K

(#23996) MaidenFan válasza ittakary (#23995) üzenetére


MaidenFan
tag

remélem tényleg annyi fog majd menni nálam is nem az alap órajelén. :K
"Asus H97M-E"

(#23997) ittakary válasza MaidenFan (#23996) üzenetére


ittakary
nagyúr

muszáj neki

(#23998) MaidenFan válasza ittakary (#23997) üzenetére


MaidenFan
tag

Már írtam ide pár hete ott mondták többen hogy nem feltétlenül kell hogy 4.4-en menjen mert tudnia kell a processzornak valami turbo funkciót meg az alaplapnak is de nagyon remélem hogy igazad lesz én örülnék neki a legjobban :K

(#23999) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha másképp nem megy.. 165Hz, 143 fps lock.

Idle-ben annyit hozott, hogy ugyan úgy visszahűl 30-35 fokig, mint ha pörgetném a kártya ventijét 25-30%-on, terhelve jelenleg 5-10 fok javulás. De még tesztelés alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24000) Chaser válasza ittakary (#23995) üzenetére


Chaser
titán

alapból 4-en +turbo, ha az nem elég 4,4 se lesz az:) de jó hűtéssel elvileg stabilan tudja a turbot, haswell talán már az összes magon
úgyis játék függő, valahova i5 is sok a kihajcsae' történethez, valahova i7 is kevés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.