Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Dtomka válasza shteer (#24547) üzenetére


Dtomka
veterán

Egyetértek...ha van neki 7 db akkor 150k ért is el tudná adni. Láttam 1070 -et 170+ ért is aprón, persze nem kereskedő. Azt inkább megéri megvenni, mert tuti nem bányászkártya volt.

Lehet eljön az idő 1-2 hét és aprón is menni fognak 170+ k -ért...
Most 2737$*277=758 149 huf ér a coin:
coindesk

(#24552) Hunork válasza hackeeeee (#24545) üzenetére


Hunork
veterán

Meglehet. Lesz majd teszt is talán, de annyit előre, hogy a venti lapátok a Pali GameRock esetében aszimmetrikusak, és a ventik ellentétes irányban forognak. Elképesztő számomra az R9 390, és RX 480 után... Minden maxon, és csendben lehet játszani. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24553) Drizzt válasza Hunork (#24552) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"és a ventik ellentétes irányban forognak. " Én úgy tudom ez csak a 1080Ti Gamerockon van így, ami jó hangos is lett emiatt. Honlapjuk picit ellentmondásos, mert a 1070 specificationben nem írnak TurboJet4-ről, de az egyik képen rajta van. Szerintem a képet rontották el.

I am having fun staying poor.

(#24554) Puma K


Puma K
veterán

Nyár van nyár, röpke lepke száll virágra zümmög száz bogár... :DDD

Nyár előtt egyedi ventiprofillal 60-62°C környékén megállt több órányi folyamatos játék során (GTA Online és Overwatch közben)

Most a feszt leszabályozva 1v-ra és a gyári boost GPU órajel helyett picivel 2Ghz fölé lőve így alakulnak a hőmérsékletek... jobb szellőzésű házért és ventikért kiált a VGA... a CPU meg jobb hűtőért [link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24555) Acquaviva válasza msgt.fubar (#24549) üzenetére


Acquaviva
csendes tag

Ó, haladna az - csak éppen én sem találok helyette 1080-at. Circulus vitiosus :DD

(#24556) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nézegetem épp guru3d-n az 1070 sli-ket. Miért van az hogy több FHD játékban az 1070 sli rosszabbul teljesít mint a single 1070? :F

Ennyire instabil még mindig az sli?

(#24557) hackeeeee válasza DeathAdder (#24556) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében nincs SLI, vagyis inkább multiGPU támogatás az új játékokban.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24558) DeathAdder válasza hackeeeee (#24557) üzenetére


DeathAdder
veterán

De hogy még rosszabbul is teljesítsen mint a single

leáldozóban lenne az sli multi gpu támogatás?

(#24559) hackeeeee válasza DeathAdder (#24558) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már egy ideje, sajnos.

Véleményem szubjektív...

(#24560) DeathAdder válasza hackeeeee (#24559) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor el is vetem az ötletet, köszi.

(#24561) TTomax válasza DeathAdder (#24558) üzenetére


TTomax
nagyúr

2016 nem a multiGPU éve volt,és az következő 3-5év sem az lesz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24562) hackeeeee válasza DeathAdder (#24560) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajnos ez már egy ideje így van.

Én is agyalgatok folyamatosan az SLI-n, de mindig elhesegetem az ötletet, hogy "majd máskor".

Véleményem szubjektív...

(#24563) Chaser válasza TTomax (#24561) üzenetére


Chaser
titán

sztem semmi értelme, max két legerősebb kártyánál lenne, nem véletlenül x-elték ki, már ideje volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24564) apollo12


apollo12
veterán

heló jővőhéten 1070 et szerettem volna venni de 190 k körül van, mi folyik itt ?

(#24565) Shamli86


Shamli86
tag

Ami nekem van Asus 1080 ezen már így oldották meg a hűtést. És idáig jó hűvös is.

[ Szerkesztve ]

(#24566) Chaser válasza apollo12 (#24564) üzenetére


Chaser
titán

napi sokszoros téma, altcoin "bányászat" miatt megnőtt a vga kereslet
én épp most gondolkozom rajta ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24567) Hunork válasza Drizzt (#24553) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, megnéztem. :) Tényleg aszimmetrikus az egész, és nem hagos. Igaz, ez nem is TurboJet. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24568) hackeeeee válasza Shamli86 (#24565) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, javították a VRAM hűtést? Ezt jó tudni.

Véleményem szubjektív...

(#24569) pcsabat válasza apollo12 (#24564) üzenetére


pcsabat
őstag

ilyen jó kártyák ezek, megkérik az árukat ;]

(#24570) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, nem hagy nyugodni ez a lowvoltage téma, így szórakozok vele. :)

Szóval: 0.95V, max boost 2050 helyett 2038, így néhol visszaesik 2025-re. TDP max ~80% körül. CPU: 4.600 MHz-n.

A ventiprofil auto volt, kicsit melegebb szobában is megállt 70 fok alatt, custom profillal 60-65 fok körül van a max.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24571) Drizzt válasza Hunork (#24567) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ja, hogy akkor a két venti forog ellentétes irányban? Azt nem is tudtam. Az ugrott be először amiről írtál, hogy 2*2 venti, ami közül az egymás felettiek forognak ellentétes irányban. Az a TurboJet4-es változat. De lehet az alap verzión akkor a két külön irányba forog az összesen két venti. Azt nem is tudtam.

A lényeg a lényeg, 1070-en, 1080-on csendes Gamerock van, 1080Ti-n nem.

I am having fun staying poor.

(#24572) Hunork válasza Drizzt (#24571) üzenetére


Hunork
veterán

Pontosan. Ez a TurboFan Blade, az meg a TurboJet. Alaposan teszteltem :) Remélem, lesz cikk is majd belőle. És nem gyenge vastag a három hőcső az ötből. Elképesztő, hangszigetelt házban, panelban nem volt még 70 fok felett. Engem nagyon meglepett. :K Az meg, hogy terhelés alatt sincs hang, pláne. Méréseim szerint 35-45 dBA hangnyomás van terhelés alatt. R9, RX480-nál már 45-65 dBA volt ekkor, és azok nem nyáron zizegtek nálam.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24573) hackeeeee válasza Hunork (#24572) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 60-70% körül pörgetem a ventit.

Véleményem szubjektív...

(#24574) Hunork válasza hackeeeee (#24573) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam a profil 25-30-40-45-55-60% Fejből nem vágom a temp értékeket, de 40 fokig 25%, az biztos.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24575) hackeeeee válasza Hunork (#24574) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha auto-n hagyom ugye 60 fokig meg sem moccan.

Most épp így áll, eddig a "vége" 70%-on állt. Amúgy feszben még enged lentebb, úgy kb. 0.92V-ig.

Véleményem szubjektív...

(#24576) muszurkefal válasza Chaser (#24566) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Van valami tipp, hogy mikor ér véget ez az őrület?
Shortuljuk a bitcoint, mert ez így nem állapot :D

Lassan az 1080 olcsóbb lesz, mint az 1070.

(#24577) muszurkefal válasza Dtomka (#24521) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

(#24578) Hunork válasza hackeeeee (#24575) üzenetére


Hunork
veterán

Nálam 55 fok a mérvadó venti induláshoz.
De hangszigetelt házam van, aminél figyelni kell. Az oké, hogy a VGA venti nem pörög, de cserébe az alaplap (PCB) ilyenkor felmegy majdnem 60 fokra is. Én a hosszú élettartam híve vagyok, ezért megy alapból 25%-on, így az alaplap is "lélegzik" (sokan erre nem figyelnek) És csend van így is, úgy is. :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24579) hackeeeee válasza Hunork (#24578) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért nem hagyom, hogy leálljon. :)

Engem a hang szerencsére annyira nem zavar.

Véleményem szubjektív...

(#24580) hackeeeee válasza muszurkefal (#24577) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak, ez nincs raktáron, és lehet, hogy nem is lesz.

Véleményem szubjektív...

(#24581) Chaser válasza muszurkefal (#24576) üzenetére


Chaser
titán

egyszer csak:) van már drágább 1070 mint 1080:)
engem nem zavar, lesz ennek ellenkezője is, ha bedől a business tömegesen akarják majd eladni a kártyákat és túlkínálat lesz használtból és újból is, minden olcsó lesz, új annyira lehet nem, most meg tudják szedni magukat a gyártók, de majd elválik
lehet én is beszállok a buliba, szeretek játszani:) azt néztem 1060 talán érdekesebb lehet rá, nem sokkal marad el 1070-től, 4-.56- a gépbe és jó vagyok:d azoknak még nincs úgy elszállva az ára ( : mindnek : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24582) muszurkefal válasza Chaser (#24581) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Hát én mondjuk nem befektetésre, hanem használatra vásárolnám a kártyát, azért vagyok így elkeseredve. :(

Ha szeptemberben 160-nál drágább lesz, akkor kicsúszok a keretből.

(#24583) Chaser válasza muszurkefal (#24582) üzenetére


Chaser
titán

most se sokat kéne hozzátenni, hogy 1080-at vegyél:)
a roham előtt osztottam-szoroztam, beugró 6gb-os 1060 82-85e, frankó hűtés+design 95-100e, pl msi gaming
beugró 1070 120e, jobb hűtéssel 135-140, de afölött is volt bőven, 1080-ak meg 180 körül indultak, tehát úgy számoltam beugró 1070-es talán a legjobb választás, 1060 sokszor már kevés fhd-ra, 1080 sok, 1070 még sokáig elég, de csak a beugró éri meg ha nem sokkal drágábban már 1080 van
aktuálisan 1070-et csak annak éri meg venni aki "bányászik", úgy felment az ára, ha játék alig drágább az 1080
pár hónap múlva mi lesz azt senki se tudja - persze lehet páran tudják:) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24584) Raymond válasza muszurkefal (#24582) üzenetére


Raymond
félisten

Most neztem a hirdeteseket errefele es a hasznalt 1070-ek mind 400EUR folott (410,420,440) vannak kinalva a normalisabb eladaoktol pedig azok a verziok ujonnan is max annyik voltak. Aztan mar megjelentek a keselyuk is akik 500-550-600EUR-ert kinaljak a 1070-eket, egy-ket hirdetesnel meg is van mar emlitve hogy banyaszatra jok.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24585) Chaser válasza Raymond (#24584) üzenetére


Chaser
titán

nincs azzal semmi baj, ilyenkor is igaz, az aktuális új ár befolyásolja a régi árakat is, ha valaki 100-ért vett valamit de újan már 200, nyilván el tudja adni 150-ért is
ha az új ára 50 lett, akkor meg kénytelen az alatt adni, ha nem változott az ára akkor is -20-30-40%-ért
a probléma ott van, hogy jelen esetben betartják ezt az íratlan szabályt fordítva viszont nem, ha megvete 100-ért, közben leesett 80-ra, rosszul van ha 75-ért oda kell adni ( : de ha az aktuális ára nem változott, akkor is bolti ár - pár ezerért akarja eladni a _használt_, számla nélküli termékét:)

szerk: bányászterv visszavonva, már az is kifogyott, 100k alatt nincs 6gb-os, 3 gigásak majdnem 100, , de már 150-ért is van 6 gigás..lol :d

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24586) muszurkefal válasza Chaser (#24583) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

1440p-ben gondolkozom, arra ideális lenne az 1070. De ha így maradnak az árak, akkor tényleg elgondolkozok az 1080-on. Az már kihajtja a 3440x1440-et is?
Alapvetően WoW-ra kellene, hogy menjen minden maxon. Tudom, hogy proci-igényes a játék, de nem árt egy erős videokártya se.

(#24587) Chaser válasza muszurkefal (#24586) üzenetére


Chaser
titán

az már 4k-ra is jó, persze nem minden játéknál maxon, de 30k-s felárért nyilván azt kell venni ilyen tételnél:)
vagy fhd 144fps, az jó dolog lehet, nekem nincs olyan monitorom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24588) hackeeeee válasza muszurkefal (#24586) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Inkább 1080..

Engem is próbáltak meggyőzni arról. hogy 1440p-re elég az 1070, és nem bántam meg, hogy 1080-at vettem.

Véleményem szubjektív...

(#24589) VTom válasza muszurkefal (#24586) üzenetére


VTom
veterán

1440p-re inkább 1080-at vegyél, főleg, ha árban alig több. A 1070-nel azér több a kompromisszum.

3440x1440-re 1080Ti kell.

Persze minden játékfüggő, én nem WoW-ozok.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24590) Hunork válasza hackeeeee (#24588) üzenetére


Hunork
veterán

Hm. Én DSR-Wqhd-ban teszteltem, igaz, nem minden játékot, de az átlag 70 fps volt meg ugyanazon Ultra beállításokkal, mint 1080p-ben, és i5 rendszerrel. Metro LLR volt 55 fps, de Rise of TR, For Honor, R6 Siege...stb, a 60-70 fps között volt.Igaz benchmark, tehát nem zúztam mindegyikkel több órát. :N A 4K ami nagyon kompromisszum igényes, legalábbis tesztek alapján, ott már a 40-50 fps az átlag jó esetben, a min fps meg már leesik nem kicsit. Vagy rosszul látom?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24591) Lidl válasza muszurkefal (#24586) üzenetére


Lidl
senior tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Ha 1440p-re veszed, és megengedheted magadnak, akkor inkább a 1080.

Én is azért váltok, mert a 1070 már nyenyergett pár játéknál 1440p-ben.

Pl. Mass Effect: Andromeda. Itt többször 40-50 között van (i7-4790 -el)
Vagy amit előtte játszottam, a Lord of the Fallen. Ott is gyakran beesett 50 alá. Főleg a ködös, füstös effekteknél.
De pl. a Masters of Orion jól fut ;]

Lidl

(#24592) hackeeeee válasza Hunork (#24590) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak idején hasonló logikával gondolkodva vettem 390-et a 390x helyett, aztán pislogtam, hogy volt ahol elég volt, és volt ahol nagyon nem.

Plusz ha jól emlékszem, itt is volt már téma, hogy oké a DSR, de ha valós felbontással rendelkező monitort kötsz rá, kicsit más lesz a helyzet.

Véleményem szubjektív...

(#24593) taranis


taranis
addikt

Bestmarkt/Hardverker-t NEM ajánlom senkinek! Rendeltem 14-én egy KFA2 1080-at, 169 ezerért, 22-ére volt kiírva a beérkezés. 22-e van, a honlapjukon ki is van írva, hogy érkezik 12db ma, illetve most már holnap. Ez az infó nem valós! Egyáltalán nem várható ilyen kártya, most mondták telefonon. Valamint hiába várnék, nem kapnám meg annyiért, amennyiért rendeltem, mert számlás fizetést kértem, és a számlát az aktuális ár alapján csinálják meg, amikor beérkezik. Szóval elmondom amit lehet és érdemes: elmennek a jó büdös picsába.

colorizer.net

(#24594) Reggie0 válasza taranis (#24593) üzenetére


Reggie0
félisten

Olvasd el az ASZF-et, kb. 1. pont 3. bekezdes: "A raktáron jelenleg nem lévő megrendelt termékek ára változhat!"

(#24595) taranis válasza Reggie0 (#24594) üzenetére


taranis
addikt

Az rendben van, de a hamis infók vannak a honlapon, amik miatt elbasztam egy hetet. És a mostani viszonyok mellett egy hét is számít.
Csak hogy miről beszélek: [link]
12db van kiírva mai érkezésre, emiatt rendeltem egy hete. A valóság az, hogy nem érkezik egy darab sem.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24596) hackeeeee válasza taranis (#24595) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ár változat, ha olyan terméket rendelsz, ami nincs raktáron. Ez lényegében szinte minden webshop-nál le van írva ÁSZF-ben.

Az, meg hogy, nem érkezik meg, benne van.. Persze max annyi, hogy ilyenkor lehetne szólni, hogy "bocsi, még sem lesz".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24597) Hunork válasza hackeeeee (#24592) üzenetére


Hunork
veterán

Értem. :R
A DSR meg nyilván csal "ál" felbontás emelés, bár azért nem rossz, hogy van.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24598) shteer válasza taranis (#24593) üzenetére


shteer
titán

Biztos Gianni behúzta az egész érkező készletet, mert nála meg lett hirtelen raktáron minden ;]

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24599) taranis válasza shteer (#24598) üzenetére


taranis
addikt

Hát végülis ő is jó lenne, ha tudna számlát adni a saját cégem nevére :)
hackeeeee: igen, az csak egy bosszantó tényező, elolvashattam volna az ÁSZF-et, meg tényleg mindenhol így van, itt az elfecsérelt idő zavar, mert 1 hét alatt is komoly emelkedések voltak

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#24600) Raymond válasza taranis (#24599) üzenetére


Raymond
félisten

A Mindfactory elmeletileg szallit EU-n belul es ott 509EUR 19% AFA-val: [link]
Az 5EUR plusz csomagot meg megvennem hozza (6 honapig kerdes nelkul csere ami ott jol nez ki) ha adjak, a szallitas elmeletileg 20EUR. Azt irjak EU-ba szallitanak es a listaban ugyan nincs Mo benne, de mas "regi" EU-s orszag se es a lengyelek meg ott vannak ugyhogy lehet a lista csak a szallitas miatt van ott?

Volt mar rola itt szo de nem emlekszem mi lett a vege hogy szallias Mo-ra igen vagy nem :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.