Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) nubreed válasza MrBrook (#23197) üzenetére


nubreed
veterán

Megoldódott. :) Kaptam kódot emailben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23202) hackeeeee válasza nubreed (#23201) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi. :)

Véleményem szubjektív...

(#23203) sixpak válasza TTomax (#23199) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez valóban jól hangzik, thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23204) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kipróbáltam valamit.

Levittem a kártya GPU órajelét a GS órajelére, majd indításkor közölte, hogy 80-90% körüli használat mellett powerlimit van.. Ez miért?! Kevesebb fogyasztás, bőven a board határain belül, alacsonyabb órajel, majd közli, hogy powerlimit van.. mikor már lentebb ment órajelben, akkor már nem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23205) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Ismerősömnek van egy ipon garis 1080 strix. Azt mondja neki olyan a hűtése,ha bekapcsol a venti felpörög 100%-ra majd visszaveszi. Ez normális?

(#23206) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Tegnap kicsit megijesztett az 1070 Gaming X-em! Andromédában egyszer csak artifact-ek jelentek meg, de kizárólag jól behatárolható területen, miután odébb álltam megszűntek. Aztán másik játékkal is játszottam pár órát, ott sem volt gond. A gpu 62 fokos volt, amikor artifact-olt. Ez remélem csak programhiba és nem a hw-el lesz gond!
Ehhez kapcsolódik egy kérdésem is: fixálni szoktam az fps-t és így sokszor 50-60 % a max gpu használat, ami miatt a gpu hőmérséklet leesik 60 fok alá és megáll a venti pár percre. Ilyenkor ugye a vramok sem kapnak légáramot. Ez okozhat problémát? Vagy ha a gpu használat alacsony, akkor a vram sem jár csúcson?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23207) pcsabat válasza morfondőr (#23206) üzenetére


pcsabat
őstag

az Andromeda nálam is csinált érdekes dolgokat - 970-el meg 1070-el is -. Az meg más kérdés, hogy annyira nem is igyekeznek kijavítani - én kijátszottam mire kijött az arc animációs patch - :(((

(#23208) hackeeeee válasza pcsabat (#23207) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból ami érdekes, hogy menüben lényegében szétforralja a kártyát, tök feleslegesen...

Véleményem szubjektív...

(#23209) pcsabat válasza hackeeeee (#23208) üzenetére


pcsabat
őstag

igen, elég sok érdekes dologba futottam én is bele a végigjátszás során, csak a sorozattal kapcsolatos elfogultságom miatt nem készítettem róluk videót :D

(#23210) hackeeeee válasza pcsabat (#23209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én még nem tudtam rávenni magam, pedig tervezem.. Trial alatt próbálkozom barátkozni vele, kisebb nagyobb sikerrel. :)

Véleményem szubjektív...

(#23211) morfondőr válasza hackeeeee (#23210) üzenetére


morfondőr
őstag

Én teljesen negatívan álltam hozzá a látott videók és kritikák alapján, nem vártam tőle sokat. Aztán egyszer nagy unalmamban lekaptam a virágboltból és annyira beszippantott, hogy pár óra után nyomtam is a buy-ra. Vannak hibái, de alapvetően jó kis kaland, rengeteg tartalommal (amik között persze van sok unalmas ide-oda rohangálás is). Én nem bántam meg egyáltalán, bug-al sem találkoztam eddig, csak a fent említett artifact-el, az is csak tegnap jött elő egy helyszínen.
Ja és ha jól tudom a trial az első vault-ba már nem enged be, pedig onnan kezdődik igazán a kaland és ott kezd kibontakozni a történet.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23212) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsiságból feltettem az MSI 1070-re a Zotac AMP! Extreme BIOS-t, és úgy tűnik ténylegesen is nyertem vele némi fogyasztáskeretet.

Az egyik szembetűnő változás, hogy most a GPU-Z is ugyan azt a relatív fogyasztásértéket (%TDP) jelzi vissza, amit az AfterBurner (az AB eddig is jónak tűnt, de a GPU-Z ettől látványosan kisebb értéket mutatott, ami nem passzolt olyan értelemben sem, hogy vastagon 100% alatt járt, miközben már Power-t jelzett perfcap-re).
A másik, hogy míg az MSI BIOS hiába engedte az AB-ben 126%-ra (230-ról 291W-ra) húzni a limitet (ami végeredményben nagyon hasonló értéket jelentett volna, mint most Zotac BIOS-al 250-ről 300W-ra húzni 120% beállítással), gyakorlatban mindig megállt 105%-on (tehát "potom" ~240W-on), nem is nyaldosott fentebb, most viszont felugrál 120% közelébe (tehát ahova állítva van).
Valósnak tűnik a dolog, mert ~100MHz-el magasabbra jut a GPU órajel Furmak burn test alatt (~1930 helyett ~2030, bár mindkét esetben ingadozik a boost órajel, főleg ha hideg vízzel kezdek és hagyok időt melegedni, mert a boost ugye arra is kényes).

Az egyetlen, amitől félek picit, hogy vajon ezzel a BIOS-al egyenletes-e a VRM fázisok terhelése, nehogy a magas fogyasztás közben aránytalanul legyen elosztva, vagy pihenjen pár fázis, a többi pedig túlterhelődjön. Bár nem hiszem, hogy ilyen lenne, mert hőmérője sincs, szóval nem hiszem hogy dinamikus load balance vagy hasonló miatt meglenne erre a vezérlés lehetősége, ami aztán elromolhat. A tápcsati 6+8 vs 8+8, de az ugye csak "sense" PIN.

Majd szétnézek az Andromeda-ban a Tempest-en, hogy ott meddig megy. ;]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23213) VTom válasza janos666 (#23212) üzenetére


VTom
veterán

Bátor gyerek vagy. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23214) TTomax válasza janos666 (#23212) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt ird le inkább hogyan raktad fel. :) Amugy lehet inkább az Asus strix t4es biost raktam volna fel,ahol gyakorlatilag se power,se temp limit. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23215) janos666 válasza VTom (#23213) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igazából az piszkált, hogy a 126% beállítással miért 105% plafont jelez. Erre voltam kíváncsi, hogy van-e esetleg valami "beégetett" limit is a kártyán, mert ilyesmiről is keringtek már pletykák, hogy nem csak a BIOS limit létezik. -> Na, ezt legalább is részben megcáfoltam. Ha van is "hardware limit", akkor az esetleg a 291W lehet, ameddig a gyári BIOS is engedett volna elvileg, mintsem a 240W, ameddig ténylegesen eljutott a gyárival (esetleg ez a 9W lehet "elrejtve", amivel papíron többet ad ez a BIOS, mint a másik, mert ettől a ~3%-tól többet is hullámzik).

(#23214) TTomax
Átnyálaztam a techpowerup katalógust, letöltöttem a xx.50.xx verziósok közül (amikben a frissített Micron RAM időzítések/strap-ek vannak) azt, amelyiken a legmagasabb a TDP (az alapján, amit kiír a weboldal a részleteknél), ugyan innen letöltöttem a legújabb nvflash-t, aztán Windows-os admin powershell-be:
./nvflash64.exe -6 Zotac.rom

1070-re én még nem láttam ilyen "unlock" BIOS-t, a 1080 pedig másféle RAM-ot használ.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23216) Puma K válasza janos666 (#23212) üzenetére


Puma K
veterán

Szimpatikus számomra a bátorságod.

Már régen is szerettem olvasni az írásaidat legyen az rövidebb vagy hosszabb :))

Radeon Graphics, Nvidia PhysX

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23217) TTomax válasza janos666 (#23215) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ja hogy 1070,akkor nem szóltam... :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23218) janos666 válasza TTomax (#23217) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megkérdeztem a Pathfinder Team-et és körberöhögtek a Tempest hídján, amiért azt hittem ezzel a plusz ~60W-al majd kikerülöm ott a power limitet.
Igaz, hogy közben váltottam az általad javasolt driver-re, ami lehet, hogy ez esetben és ebből a szempontból az ellenkező irányba hajtja a malmot.

CLU-zni biztos nem fogok. Még a matricát sem akarom feltépni (vagy "hamisítani", ha sikerülne) és nem igazán tetszik a módszer (egy grafitozásban benne lettem volna, ha egyébként is szétszedtem volna, de a kényelmes gyárilag felszerelt EK blokkot választottam és nem akarok fizikailag instabil cuccot, hogy ott leeshet/meglágyulhat/marhat/stb a szmötyi).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23219) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Mi a véleményetek az Asus Dual Gtx 1070-ről?
Teljesítmény,hűtés és megbízhatóság szempontjából?

06-3o/9759I39

(#23220) nubreed válasza Találtgyerek (#23219) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem nem ajánlották, lebeszéltek róla. Úgy tudom nem a legjobb a hűtése. Bár igaz, ez egy olcsóbb fajta. A jobb léghűtést sajnos meg kell fizetni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23221) TTomax válasza janos666 (#23218) üzenetére


TTomax
nagyúr

A Tempest hidján nekem is képes beesni 60fpsre 1440pben,söt akár alá is.Bár nálam szinte ki van maxolva a játék. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23222) hackeeeee válasza janos666 (#23212) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én más VRM-re nem nagyon mertem más kártyáét feltenni, sőt nem olyanét, ami mondjuk 8+8-as betápú, 8+6 helyett.

Véleményem szubjektív...

(#23223) hackeeeee válasza TTomax (#23214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ffodi bios update cuccával lényegében bármilyen bios-t fel lehet tenni, csak bátornak kell lenni hozzá.

Véleményem szubjektív...

(#23224) TTomax válasza hackeeeee (#23223) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát a maxwelles nekem nem müködött.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23225) hackeeeee válasza TTomax (#23224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Volt egy másik, még Ő tette be korábban, csak már nem elérhető itt a link.

Én azzal frissítek mindig. Egy exe és csinál mindent, csak van 1 kapcsoló amit át kell írni, ha nem saját bios-t szeretnél feltenni.

A Palit Gamerock 1080 bios-át már simán feltoltam vele. Mást nem próbáltam, de nem is nagyon van mit. Nagyobb kártyáé lenne, de azt inkább nem bántom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23226) janos666 válasza TTomax (#23221) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam 1080, minden max, kivéve aberration, blur, DOF, grain, AA kilőve (a TAA néha nagyon szépen megy, míg máskor ormótlan hibákat okoz, az FXAA pedig csak maszatol), res-scale fix 1.0 (cinematic is).
Itt szoktam nézegetni.
(Kicsit késnek egymáshoz a statisztikák nem csak AB és GPU-Z közt, de GPU-Z-n belül is van, hogy 2100MHz szerepel Pwr-el együtt, máshol pedig VRel 2050MHz-el, de pár másodpercig figyelgetve jól látszik, hogy a Power limiten kopogtat, amikor fel-le pattog a boost görbén.)

(#23222) hackeeeee
Az veszélyesebbnek hangzik, ha 2 helyett 1 tápcsati van, mert mehetnek külön-külön fezszabályzókra az egyes erek a PIN-ekről, de a 8-as és 6-os közt nincs valódi különbség, főleg így ha 1 darab moduláris kábel két darab sorbakötött csatlakozófejét dugod mindkettőre "egyágú" tápból, mint én. A plusz két PIN az "sense", és ha két csatira is rádugnám ugyan arról a kábelről ugyan azt a két eret még 2 PIN-re, akkor is ugyan azt látná.
De ugyan ez a probléma előkerülhet a PIN-ektől függetlenül is, hogy inaktívvá válnak egyes fázisok a BIOS miatt (állhat).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23227) hackeeeee válasza janos666 (#23226) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem egyformák szoktak lenni, vagyis ha az AB-ben van Power+Voltage, akkor szép szivárványszínű a gpu-z, ha csak Voltage, akkor ugye csak Vrel szerepel ott.

Én annyit csináltam, hogy annyit kihoztam, hogy 2050 alá ne menjen a gpu, ha lehet, a vram úgy néz ki, hogy 11.800-at megy stabilan, ami elég sokat dob mindenhol.

Bios:

Más 8+6-os kártyáét is néztem, de van amin 6+2-es VRM van, van amelyiken pedig 8+2.. Számomra már ez is elbizonytalanító, és inkább nem bántom.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23228) janos666 válasza hackeeeee (#23227) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Most arra gondolok, hogy mindkettő viszonylag lassan frissít (másodpercenként egyszer-kétszer, nem minden képkockán) és nem pont ugyan akkor, így másik időpillanatra vonatkozó számokat láthatok egy-egy diszkrét képkockán, amit elkap egy screenshot (tudom, az AB-t fel lehet gyorsítani, ha akarom, a GPU-Z-t nem tudom hol lehet, vagy lehet-e, de ha meg túl fürge, akkor tekerheti a CPU-t...).

Szerk.: Megtaláltam, mindkettőt le lehet húzni 100ms-re (GPU-Z esetén a három vonalas kis ikon).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23229) TTomax válasza hackeeeee (#23225) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát az a link lenne jó,ha elérhetö lenne.

(#23228) janos666
Az a baj,hogy a folyamatos lekérdezgetés a teljesitmény rovására megy.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23230) janos666 válasza TTomax (#23229) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom, néhány százalék CPU használat még az asztalon is (aztán ki tudja mennyi még a játék folyamatán belül, mikor OSD-re is rajzol).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23231) hackeeeee válasza TTomax (#23229) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dobtam privátot.

Noh, kíváncsiságból megnéztem, 10512 Mhz a gyári vram órajel, most 11.800-on megy, ez overwatch-ban nagyjából +10-15 Fps-t jelent azonos GPU órajel mellett.

Véleményem szubjektív...

(#23232) TTomax válasza hackeeeee (#23231) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23233) LLKobe


LLKobe
veterán

Valaki rakott már MSI 1070 Gaming X-re Gaming Z BIOS-t?
Én levizeztem az enyémet, így ha nyerhető még teljesítmény az érdekel:) Egyedül az a necces hogy nincs dual bios ha esetleg beütne a gebasz...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23234) hackeeeee válasza LLKobe (#23233) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha csak órajel különbség van, akkor inkább OC-val érd el az eredményt, az a biztos, akkor probléma nem lehet.

Ha más a VRM, más a betáp, akkor inkább ne bántsd. Nekem van Dualbios, de így sem merem feltenni pl. a Zotac bios-át.

Véleményem szubjektív...

(#23235) janos666 válasza LLKobe (#23233) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mit remélsz nyerni vele? Ahogy én néztem, ugyan azok a limitek a két BIOS-ban.
Noha talán megérné megnézni, hogy mindkettő tényleg egyforma TDP-n akad-e ki (még a beállítható maximum alatt, pl. 105-ön 120 helyett), mert ha ez szimpla bug, akkor talán nem minden hasonló MSI BIOS-t érint.
Most mi a maximális %TDP-d pl. Furmark alatt?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23236) hackeeeee válasza janos666 (#23235) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy mi arra jutottunk, hogy kellő türelemmel 1*8 pines kártyából szinte az FE. bios-sal lehet kihozni a legtöbbet, majdnem.

Véleményem szubjektív...

(#23237) LLKobe válasza hackeeeee (#23234) üzenetére


LLKobe
veterán

Ugyanaz a két VGA, MSI mindkettő, de a Gaming Z magasabb órajeleken megy, és jobban is tuningolható...
Külföldi fórumokon azt írják a siker nagyjából garantált, eddig mindenkinek sikerült a dolog.
Csak az érdekelne innen csinálta-e már valaki.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23238) janos666 válasza LLKobe (#23237) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nagyon akarod, megnézhetem neked. Ha visszaolvasol, látod hogy ma próbáltam ki ilyen MSI kártyán a Zotac BIOS-át, most épp azt tesztelgetem a háttérben. De nagyon szkeptikus vagyok, hogy a Z BIOS miben lenne jobb, mint az X BIOS, szerintem csak a gyári tuning más, illetve legfeljebb a véletlen hibákban tér el (ha van valamelyikben ilyen). A Zotack-al viszont tényleg nyertem TDP keretet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23239) hackeeeee válasza LLKobe (#23237) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a vrm és a betáp azonos, akkor elvileg vígan felmehet.

Ez a jobban tuningolhatóság szubjektív, ugye ez erősen függ a kártyától is. De ezt Te is nagyon jól tudod. :)

Mondjuk most, hogy mondod, lehet megnézem a gamerock bios-sal, hogy van-e különbség, bár szerintem sajnos nem lesz.

Túl is vagyok rajta, ugyan úgy pöttyöz a Palit bios-sal.. szal, ez ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23240) janos666 válasza LLKobe (#23237) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kis összehasonlítás. Mindkét esetben 2126 /2284 MHz-re volt lőve a kártya (max GPU boost órajel kis terheléssel hidegen / VRAM, ez a max amit még gyári BIOS-al alaposan kitesztelve stabilan vitt a kártyám, ezért örökítette át most is), és itt látod hogy zuhan vissza terhelés alatt a Gaming Z BIOS 1898-ra, míg az AMP! Extreme BIOS kitol 1974-et is (mindkét esetben mászkál fel-le egy-két ~10MHz lépcsőt, de nagyobb a különbség, mint a véletlen szórás, tehát szerintem egyértelmű, hogy ki nyer, és hogy ha nem is sokkal, de azért számottevően).

Szóval ha piszkálni szeretnéd, én a Zotac BIOS-t ajánlom, a Z szerintem csak placebó az X-ről. Illetve mint a képeken is látod, a Z BIOS is olyan, mint az X-es, 126%-ra állítva is (de próbáltam 110-el, 115-el, 120-al...) 105%-on kiakad a TDP (ami ~240W, szemben a Zotoc BIOS 120%-ával, ami 300W).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23241) hackeeeee válasza janos666 (#23240) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is ezért agyaltam a zotac bios-án, de nem merem feltenni. :) Főként azért, mert az ugye 2*8 pin.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23242) janos666 válasza hackeeeee (#23241) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Te most azt akarod, hogy rábeszéljen valaki? ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23243) nubreed


nubreed
veterán

Istenem mit össze szenvedtem...

Az volt a bajom, hogy akár windows dekktopon akár a játékokban olyan furcsa volt a kép. Úgy értve, mintha lenne egy ilyen szürkés fátyol halványan az egész előtt. És a feketék nem voltak igazán feketék... Már elkezdtem állitgatni a monitort (van kalibrált színprofilom, ami be van állítva a Windowsban), már mindent állitgattam az nVidia control panelban is... Erre több órányi szenvedés után jöttem rá, hogy annyi volt a baj, hogy a kijelző beállításainál az Output Dynamic Range nem Full -ra volt állítva. (Nem kizárt hogy én állítottam el). Vissza állítottam Full -ra és egyből megjavult a képminőség. :) :)) :DD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23244) hackeeeee válasza janos666 (#23242) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Áh nem. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#23245) LLKobe válasza nubreed (#23243) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez a beállítás megy a levesbe pl. egy driver frissítéssel.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23246) hajbel válasza janos666 (#23240) üzenetére


hajbel
addikt

Az én AMP Extreme kártyám is ugyanennyire throttlingol :DDD

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#23247) janos666 válasza nubreed (#23243) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

HDMI kimeneten sokszor választják Limited-nek az alapértéket az nV VGA-k, mert volt pár TV, ami rosszul kezelte a Full RGB-t (legalább is anélkül, hogy direkt erre állítja be valaki kézileg, de néhányat nem is lehet erre jól belőni), illetve Limited RGB-re számít a legtöbb TV a saját alapbeállításában.
Az AMD VGA-k "legalább" YCC-t állítanak be ilyenkor (ha TV jellegű eszköznek véli a kijelzőt), amiből csak egyféle van, így nem lehet elrontani hogy limited vagy full (viszont ha valami csoda módján nem ismeri fel a TV YCC-nek, vagy inkább kézileg RGB-re van állítva a TV, letiltott auto-detektálással, akkor durván rózsaszínes lesz a kép, így egyértelmű a hiba).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23248) nubreed válasza LLKobe (#23245) üzenetére


nubreed
veterán

Mindegy. Most már tudom, hogy mit kell beállítani, ha tényleeg elállítódik egy driver frissítésnél. Két kattintás.
Egyébként nem cserélel sűrűn driver, évente max 1-2x. Használom azt ami bevált.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23249) laskr99 válasza laskr99 (#23205) üzenetére


laskr99
addikt

Valaki?

(#23250) álommanó


álommanó
csendes tag

Üdv srácok!

Érdeklődnék a tapasztalatok az 381.89 driverrel???

Stabil,gyors,érdemes telepítenem?? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.