Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) bélanéni válasza gyiku (#5000) üzenetére


bélanéni
őstag

Milyen kártyád van? :U

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5002) Bjørgersson válasza bélanéni (#5001) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valami Fury.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#5004) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ez elég csúnya az NVIDIA-tól, hogy kiadtak 1, 2(?) kártyát, de nincs belőle, rogyásig kellett volna tölteni a raktárakat, hisz tudhatják, hogy viszik majd mint a cukrot. Gyakorlatilag így kevésbé értékes az, hogy megelőzték az AMD-t az új kártyák bemutatásával.

(#5005) bélanéni válasza Cs1csó (#5004) üzenetére


bélanéni
őstag

>90%, hogy a 980Ti-ket akarják eladni, legalábbis amennyit csak tudnak. :((( :((
Az ember itt frissítgeti a weboldalakat, ahelyett hogy már a gépben lenne és dolgoznánk rendesen. :DDD Egyedül a Magyar - Osztrák 2:0 vígasztal :Y :K

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5007) #35434496 válasza Bjørgersson (#5002) üzenetére


#35434496
törölt tag

Dehogy! 1080-at vett Ő mondta. :DDD[link]

[ Szerkesztve ]

(#5010) szilasz007 válasza csibuka85 (#4986) üzenetére


szilasz007
aktív tag

En csak azt tudom mondani, hogy a termek, mint maga jo. Nekem megerte a valtast, de hozzateszem en egy 3 eves VGA-rol valtottam es egy 65"-es 4k TV-t hajtok meg vele. Erre jelenleg tokeletes. Mondjuk nekem a tokeletes az mar onnan kezdodik, hogy 60 korul van az fps. Ezt tudja, erre vartam, ezert vettem 1080-at.

(#5011) akoska07 válasza szilasz007 (#5010) üzenetére


akoska07
nagyúr

4K-ra én is vennék,de nem 1080-at. Még várnék legalább a 1080Ti-ig. :K

Tudom... mindig várni... de van amire valóban érdemes.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5012) deicide válasza szilasz007 (#5010) üzenetére


deicide
veterán

A 4K/60Hz 4:4:4 még mindig zsebbenyúlós 65"-on, vagy vannak már olcsóbb modellek, amik nem csak 30Hz-en tudják az R.G.B. színteret? Filmekhez persze nem számít, mert azok úgyis 4:2:0-sak, de a desktop és a játékok tudnak fosul kinézni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5013) szilasz007 válasza akoska07 (#5011) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Igen, ez is benne van. En erre vartam mar kb fel evet es nem akartam karacsonyig varni. Nekem eleg benne a kakao. A Ti az max idotallobb lesz, de szerintem azert igy se egy hamar kell majd visszavennem a grafikabol ezzel sem.
Ez egy olyan kerdes, hogy ki mirol valt, mik a celjai es mennyire surgos neki. Na es persze, hogy erre mennyit szan ra. Azert meg igy is belegondolva, hogy mennyit kell most kicsengetni egy ilyen kartyaert... az ember egy komplet gepet osszerak belole.

(#5014) deicide válasza szilasz007 (#5013) üzenetére


deicide
veterán

Milyen játékok mennek egyébként UHD-n 60fps-el egy kártyával? Nálam egész más a tapasztalat, a legtöbb új címhez két kártya kell még a 60fps-hez is, ha nem vesz vissza az ember a grafikai opciókból.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5015) HussarF válasza deicide (#5014) üzenetére

8-10 évesek. Painkillerben nekem a jelenlegi konfigommal is volt egy jó 1300 fps-em 1440p-n minden maxra állítva. (Mondjuk az 2004-es, de ez az eset meg 2014-ben volt)

(#5016) szilasz007 válasza deicide (#5014) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Maiak kozul Doom az fullosan szinte mindig 60 folott van.
Tomb Raider benchmarkba fullosan kepes 17-re lemenni, ha birka modjan bekapcsolod az SSAO+-os elsimitast. Ha azt kiveszed, meg 50-et. Ez DX11. DX12-be nekem kapasbol fagy es nem szorakoztam azzal, hogy kideritsem okat.
Az X-Com-2 is fullosan is alulrol nyalja a 60-at.

Ezekkel neztem eddig.

Amugy roviden, a szamok amiket a tesztekbe beletesznek elegge realisak. Szoval az alapjan az ember betudja loni a szamitasait.

A szinek kodolasat megnezem este, de asszem 4:2:0-s.

(#5017) Cs1csó válasza bélanéni (#5005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a türelem rózsát terem, én sem vennék egy régebbi architektúrás, többet fogyasztó kártyát ha lesz ugyanolyan(?) árban modernebb kevesebbet fogyasztó de a teljesítményben partiban lévő kártya. Szerintem ez sajnos amilyen s.arrágók a magyar webshopok még egy ideig ez lesz.

(#5018) X Factor válasza deicide (#5014) üzenetére


X Factor
addikt

Ori ;]

Make things work

(#5019) bélanéni válasza X Factor (#5018) üzenetére


bélanéni
őstag

A legjobb platformer ami valaha megjent, és az tényleg megy 4k-ban 60fps-el, GTX1080 se kell :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5020) deicide válasza X Factor (#5018) üzenetére


deicide
veterán

Röhögni fogsz, de az Ori az egyetlen játék, amivel a TV-n is játszottam huzamosabb ideig UHD-ben, nagy kedvencem. És valóban megy szépen. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5021) mlinus


mlinus
őstag

csak érdekességképpen: hardverker: 250k a G1 előrendelésben, elvileg ma jön nekik - ár hirtelen 263k. LOL
:U

(#5022) szilasz007 válasza X Factor (#5018) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Amugy, Meg a Life is Strange is egy total igenytelen jatek. Azt meg az elozo gepemen vittem vegig 4K-ba es ott azert latszodott a kulonbseg is :)

[ Szerkesztve ]

(#5023) GeneraL_XTX válasza mlinus (#5021) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Vicc kategóriák ezek a boltok.... Nemem ma már az Imperium se írt vissza hogy mehetek-e holnap a 150k-s giga 1070-ért... :(((

(#5024) Bird válasza GeneraL_XTX (#5023) üzenetére


Bird
addikt

Kos ország, kis piac, nagy business. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5025) Reggie0 válasza GeneraL_XTX (#5023) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet holnap ir, hogy mehetsz erte. Legy resen folyamatosan :D

(#5026) gyiku válasza GeneraL_XTX (#5023) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem a boltok a viccesek, hanem a gyarto az aruhiannyal.

hüllő

(#5027) Bird válasza gyiku (#5026) üzenetére


Bird
addikt

Jó kis őrület alakult ki, már-már hisztérikus. Itt a fórumon is gurult már el gyógyszer a "tehetetlenség" miatt... ;]

mlinus: NV jó kis mézes mazdagot rakott össze a sok fundamentalista számára. :D :D

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5028) bélanéni válasza Bird (#5027) üzenetére


bélanéni
őstag

Lassan tényleg elgurul... :W :((( :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5029) mlinus válasza Bird (#5027) üzenetére


mlinus
őstag

hát, bejött az NV taktikája. Akik nem bírják azok most vesznek egy FE-t, mert abból azért van. :C :)

(#5030) bélanéni válasza mlinus (#5029) üzenetére


bélanéni
őstag

Akik meg nem bírják kivárni az 1070 FE-t, vesznek egy 980Ti-t. Az 1070 custom verziók lehet majd akkor jönnek, amikor már hull az elsárgult levél. :(((

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5031) GeneraL_XTX válasza gyiku (#5026) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem hirdetek be olyat, amit aztán nem tudok leszállítani....ennyi az egész :U

(#5032) bélanéni válasza GeneraL_XTX (#5031) üzenetére


bélanéni
őstag

Nem dolgozok szám.tech boltban, de gondolom ők is ígéretet kapnak stb...

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5033) Bird válasza GeneraL_XTX (#5031) üzenetére


Bird
addikt

De most tényleg.... Nem tudtok fél évet várni még?

Ja bocsi nem szóltam akkor meg karácsonyi +20% lesz! ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5034) GeneraL_XTX válasza bélanéni (#5032) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Akkor meg kirakom vazze ha itt van, nem hetekkel előtte....így is úgy is el tudja adni, de legalább nem hülyítik itt a jónépet. :U

Bird itt nem az a baj, hogy nem tudok várni, csak már eladtam a régi kártyámat, és csak íIGP van, az új kártyák meg sehol.

Ez a baj a paper launch-al, hogy a használtpiac pl már megjelenéskor reagált rá, elkezdtek esni az árak, de az új kártyák még hetekre vannak. Ugye az jár jól(jobban) aki hamarabb eladja mint hogy az árak bedőlnének (lásd tegnapi 980Ti árzuhanás) viszont új kártyát meg nem lehet kapni.

Aztán jönnek ezek a jónevű boltok a remek ajánlataikkal, berendeled, ígérgetnek aztán sehol semmi. A 3. 4. ilyen után jogosan lesz ideges az ember, én úgy gondolom :U

[ Szerkesztve ]

(#5035) bélanéni válasza GeneraL_XTX (#5034) üzenetére


bélanéni
őstag

Jó, hát mondasz valamit. Én is megrendeltem az ASUS Strix 1070-et 1-3 nap szállítási idővel, most már 7-14. 14 nap múlva 14-21 lesz? :DDD

Minden rosszban van valami jó, ha 15-20 nap múlva érkezik, addig beficcen még 1 fizetés :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5036) gyiku


gyiku
nagyúr

altalaban a kiskerek rendelesre hozzak, nem tartanak keszleten negyed millas kartyakat. a nagykeres keszlet alapjan listaznak, aztan vagy kapnak, vagy nem. vagy mar a nagyker sem kap.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#5037) Bird válasza GeneraL_XTX (#5034) üzenetére


Bird
addikt

Megértelek, de valahol borítékolható volt hogy nálunk finoman szólva is nem lesz kolbászból a kerítés... Amolyan 19-re lapot húzol szitu, ezért nem lett volna szabad "biztosra" menni. Persze igazad van, hogy utólag könnyű okosnak lenni.... :R

Én azt tanultam meg ebben a kicsinyke országban, hogy nem hiszek már a mesékben. Gondolom a mi piacunkat szolgálják ki az utolsók között. :(

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5038) #16729600 válasza GeneraL_XTX (#5034) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nah most már remélem érezhetően átérzed, hogy mit éreztem a hitegetős érzésnél. :DDD Csinálunk egy 2 tagú kommandót az ellátási nehézségek gyalázására? :K

Épp pár perce írtam Caseking-nek, hogy hétfőn tényleg szállítják e a cuccot? :U Kíváncsi leszek mit mondanak.

[ Szerkesztve ]

(#5039) emmm


emmm
senior tag

De amúgy mit vártatok? Deicide kolléga is mondta, hogy 2-3 hét, mire lesz egyáltalán valami. Most nem akarok senkit se kiemelni, csak ha már olyan helyen melózik, csak tudja a valós helyzetet... :U Jó, ha nyár végéig normalizálódik a helyzet. Türelem :K

Én addig az apróról jóárasítva beszerzek egy jó kis kártyát, oszt uccu neki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5040) Hapi18 válasza emmm (#5039) üzenetére


Hapi18
tag

Nekem pl. múlt héten csapott be a villám az utcába, a hdmi kábel bedugva maradt a jó kis 660 ti-ben és hát valahogy behúzta mert elszállt az a monitor oldal. Eddig már csak egy monitort tudott kezelni majd 4 napja a boot képernyő szivárványos lett, és mára kilehelte a lelkét szegény.
Nálam tehát a türelem nem nagyon játszik ,mert az intel HD4000 még 1 hónapig húzós lenne. :)
Az első reális áron kapható 1070-et kérem átengedni (márka mind1) :DD

[ Szerkesztve ]

(#5041) emmm válasza Hapi18 (#5040) üzenetére


emmm
senior tag

Azért a te eseted egy extra szélsőséges helyzet. :U

(#5042) bélanéni válasza Hapi18 (#5040) üzenetére


bélanéni
őstag

Akkor az már mehet az apróra! :DDD
A 970-nél jobb volt a helyzet, 3-4 nappal a paper launch után tudtam megvenni a Strix-et.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5043) djculture válasza Cs1csó (#5004) üzenetére


djculture
félisten

Tele a nagyker 960 970 980-al azt akkor kinek adnák el ?:) Még vagy 1 hónapig ez lesz amig el nem mennek a régik..

[ Szerkesztve ]

(#5044) Bird válasza djculture (#5043) üzenetére


Bird
addikt

Ehhez a Ti-hez pl. focimez is jár. :R

Mondjuk azt nem tudtam, hogy az Asusnak van saját focicsapata republic of gamers néven. :Y

;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5045) bélanéni válasza Bird (#5044) üzenetére


bélanéni
őstag

És 2 nap alatt megkapod! :R
Aki vesz egy ilyet, az se vehet még 1070-et? :F

Sok szó esett már a 980Ti létjogosultságáról, de TitanX-et ki vesz 350.000-ért? Oda is minimum egy focimez kellene, hogy csábító legyen!

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5046) Bird válasza bélanéni (#5045) üzenetére


Bird
addikt

Mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de nálam VGA-ra a lélektani határ 150k. A fölött már nagyon nem éri meg, legalábbis nekem biztosan nem... Az ár/érték arány kérdésében a konzervatív irányt képviselem. :R

bélanéni:Lesz az még 150k is, csak győzd kivárni. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5047) bélanéni válasza Bird (#5046) üzenetére


bélanéni
őstag

Nálam eddig 120.000 volt. Most már 180.000. :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#5048) X Factor válasza bélanéni (#5045) üzenetére


X Factor
addikt

Akinek kell a 12 giga vram renderhez.

Make things work

(#5049) Reggie0


Reggie0
félisten

Azt hiszem itt az ideje nyitni egy GPU kolcsonzot :)

(#5050) tome.jr


tome.jr
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.