Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) rottenbull válasza sqpp (#22999) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nekem olyan 50-60 korul megvan az fps, de a res scale-t lehet nem basztattam.

(#23002) sqpp


sqpp
őstag

Köszönöm szépen :) Nagyon rossz igy darabokba vásárolni a gépet... Már csapkodnád a billentyüt, erre hiába, hisz még agya sincs a gépnek... Csak egy nagy üres tok :D

[ Szerkesztve ]

(#23003) abridabri válasza GeneraL_XTX (#22998) üzenetére


abridabri
veterán

"Ahol meg nem támogatott a képarány ott meg csak szívás van"
Peldaul ? En meg nem talalkoztam olyan jatekkal ahol ne lett volna nativ 2560*1080 felbontas, pedig eleg sok jatekot kiprobaltam.

(#23004) sixpak válasza abridabri (#23003) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én konkrétan kettővel találkoztam eddig.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23005) salvation válasza Tomassy00 (#22994) üzenetére


salvation
aktív tag

Ilyen Lec-nél is van 239 900ft az AORUS MEG 259 900FT----kár hogy fehér a gaming g1 különben vettem volna ennyiért ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23006) sto1911


sto1911
veterán

Sracok, 1070 kartya Superposition benchmarkban 1080p Extreme beallitassal es egy i7 7700K alap processzorral 3300 pont korul teljesit. Ez kb. a standard?

(#23007) GeneraL_XTX válasza abridabri (#23003) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

hát azért van, kapásból a WoT, a Blizzard játékok, AC játékok amik így elsőre az eszembe jutnak, de van még bőven, ami gyárilag nem támogatja, max mókolással, vagy még úgy se. Meg a legtöbb kevésbé igényes konzol port is ilyen, mert ott ugye alap a 16:9.

(#23008) abridabri válasza GeneraL_XTX (#23007) üzenetére


abridabri
veterán

WOT 21:9
AC Black Flag 21:9
AC Rouge 21:9
AC Unity 21:9
LOL 21:9
De nem kivanok vitat inditani, akinek megfelel a 16:9 az vegye azt .
Az egyetlen jatek ami nem tamogatja az tudtommal az Overwatch (a betaban benne volt , de aztan a fejlesztok kivettek ,mondvan tul nagy elony az ultrawide a 16:9 jatekosokkal szemben )

[ Szerkesztve ]

(#23009) Garsza válasza abridabri (#22996) üzenetére


Garsza
veterán

Jelenleg egy 23" LG E2370 Monitorom van. Milyen 21:9 monitort ajánlanál helyette esetleg? Érdemes hajlítottat venni? Én személy szerint valami 29" -ban gondolkodom.

(#23010) Just486


Just486
senior tag

Üdv! Strix 1070-nél valaki találkozott olyannal, hogy a 3 ventilátorból 2 bekapcsolva marad miután egyszer már elindult a hűtés?
Értem ezt úgy, hogy a rendszer elindul, ilyenkor még mozdulatlanok a ventik, ahogy kell. Majd mondjuk játszok valamit, ekkor bekapcsolnak, majd kilépek, és a kártya visszahűlése után (jelenleg 41 fokos) a leghátsó (betáp melletti) ventilátor kikapcsol, a lejelentett RPM 0, de a másik két ventit sutyiban tovább forgatja az állat ha fejre állok is.

That unconquered country we call the future.

(#23011) abridabri válasza Garsza (#23009) üzenetére


abridabri
veterán

A milyen monitort vegyek topicban a profik szivesen segitenek neked ,en inkabb nem adnek tanacsot :B
Latom neked is 1070 ed van mint nekem, annyit tudok mondani , hogy a 2560*1080 felbontast szepen kihajtja.
1440p /4k monitort viszont mar nem vennek hozza.

(#23012) nubreed


nubreed
veterán

A Palit mennyire számít jó gyártónak az nVidia gyártók között?
Ez a kártya most legolcsóbb az 1080 -ok között itt, megéri szerintetek? Mármint pl ennek a kártyának jó és halk a hűtése, jól összerakott darab?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23013) Uzi74 válasza Garsza (#23009) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nekem nem hajlított LG 34UM94C van a 1070-re kötve, 1440p alatt witcher3 alatt 1-2 dolgot vissza kell venni, de ekkora méretben nem vennék FDH-t - nálam nem a játek az elsődleges felhasználás

Hajlítottság hiányát néha érzem, a szélére tett ablakokat kényelmetlenebb olvasni ha közel ülsz , 29''-ben még lehet nem zavaró a lapos verzó

[ Szerkesztve ]

(#23014) sqpp


sqpp
őstag

Szóval hivatalosan is üdv! :DD

(#23015) nubreed


nubreed
veterán

Aztán rájöttem, hogy az előző kérdésemet tárgytalanná nyilvánítom, nincs szükségem egyelőre 1080 teljesítményre. De az 1070 nagyon érdekel. A Zotac 1070 AMP! Edition ajánlott kártya ha jól látom, visszaolvasva. Elegem van a csodára várásból az AMD oldalon és ezért gondolkozom egyre erősebben nVidiában. De monitort még nem cserélek, egyelőre nincs rá keret, viszont picit a "jövőre is gondolva" akarok egy olyan kártyát ami még mondjuk 3 év múlva is jó lehet. Tehát egy jelenleg 1080p@60hz monitorhoz ez gondolom kicsit erős kártya, nem? Más kérdés, ha nem akarok G-sync -es monitort a későbbiekben (a feléár miatt), létezik olyan monitor, ami nem Freesync -es és nem is G-synces, de mégis kihasználható nVidia kártyával is a magasabb frissítési frekvencia?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23016) sqpp válasza nubreed (#23015) üzenetére


sqpp
őstag

Én is 1080p60-hoz vettem amit fent látsz... Az meg hogy ezek MÁR 4K-ra vannak inkább tévhit.. Oké, van olyan játék aminél jó, de van ahol 60 -at megütsz és kész.. :)

Szóval SZERINTEM még inkább csak az "1080" és 1080 TI, ami igazán 4K-ra van.

(#23017) nubreed válasza sqpp (#23016) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, a 4K egyelőre nem is érdekel és láttam sok review-t, tisztában vagyok azzal, hogy kb. mi várható az 1070 -től. Nem most fogok monitort cserélni. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23018) sqpp válasza nubreed (#23017) üzenetére


sqpp
őstag

Szerintem nézz AMP-ot akkor, ha az 1070 érdekel és nem érdekel még a 4K.

Mellesleg én is csak azért néztem ASUS-t, mert ez fog leginkább illeni a házhoz.

(#23019) petymeg válasza nubreed (#23015) üzenetére


petymeg
addikt

Én is azért jöttem át a piros oldalról, a hatodik Radeon után, mert jelenleg nincs ellenfele az 1070-nek.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23020) nubreed válasza petymeg (#23019) üzenetére


nubreed
veterán

Ugye most jön a nagy Vega, ami kb. olyan mint a GoT -ban a winter is coming... Még mindig nem lehet tudni konkrétan, hogy mikor jön. De elvileg május-június. És majd valamikor Q3-4 -ben a kissebb Vega, várhatóan 1070 körüli teljesítménnyel. Nincs kedvem ennyit várni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23021) VTom válasza nubreed (#23015) üzenetére


VTom
veterán

Az AMP ajánlott, nekem is az van, és maximálisan elégedett vagyok vele.
A 1070 ráadásul kevesebbet is fogyaszt, úgyhogy az valószínűleg még csendesebb, hűvösebb, bár a 1080-nak sem hallom semmi hangját.

1080p@60Hz-re teljesen jó választás a 1070, sok játékot maxolni tudsz vele, az újabbaknál már van ami megakasztja, de mindenre van ésszerű beállítás amivel szép is, és folyamatos is lesz a játék. Szvsz a jelenlegi helyzetben nem érdemes 3 évre tervezni egy kártyával, persze ez attól is függ, hogy milyen játékokkal játszol. Ha mondjuk a mostaniakkal bezárólag, akkor simán kihúz annyit a 1070 fullHD-n.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23022) sixpak válasza nubreed (#23020) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elég sokáig húztad...én júliusban váltottam 290-ről, 1070-re, mert kezdett kevés lenni a Radeon.
Igaz, akkor annyiba került a 1070, mint most egy 1080, de még így is megérte, lassan egy éve várhatnám a Vegát, ezzel szemben, azóta használom a Gainwardot, jól tettem, hogy nem vártam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23023) nubreed válasza sixpak (#23022) üzenetére


nubreed
veterán

Hát elég sokáig vártam, hogy majd jön a csoda a piros oldalon. De nem jött. Az RX4xx/5xx rebrandnek sem látom semmi értelmét, ugyanzt játsza el az AMD immárom sokadik alkalommal. És elegem van a "jövőbe mutató" technológiákból is, amit kb. senkit nem érdekel, mert soha nem váltják be a hozzáfúzött reményeket. Vagy én látom rosszul?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23024) Gtaati válasza nubreed (#23023) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Én is vártam, de mivel semmi biztosat nem lehetett tudni, így én is váltottam R9 390-ről GTX1080-ra. Idáig nagyon tetszik és egyáltalán nem bántam meg. Nagyon elégedett vagyok a Palit Gamerock-al nagyon jó kártya és rendkívül csendes, nagyon nagy pozitív csalódás volt nekem:)

[ Szerkesztve ]

(#23025) sixpak válasza nubreed (#23023) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én annyira nem viselem a szívemen a dolgot, pláne amíg van plan B, ami most a zöld oldal volt.
Én szeretem a Radeont, mindig is szerettem, de nem igazán értem őket. A 4850/5850/6950/7950-es időkben el sem tudtam képzelni, hogy valamikor ott hagyom a piros oldalt, tökéletesen elégedett voltam velük, sőt nekem a 290 is nagyon bejött, custom verzióm volt, kutyaól méretű házban, 10 ventilátorral, így a melegedéssel sem volt gondom...aztán azóta semmi...

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23026) hackeeeee válasza sixpak (#23025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én hasonlóan váltottam 390-ről 1080-ra. Vártam, vártam, de semmi, meguntam a várakozást.

Véleményem szubjektív...

(#23027) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok,

Az hogy van, hogy a Prohardver-es 1080-as és a 1080Ti tesztben különböző értékek jöttek ki ugyanolyan beállítások mellett, azonos konfiguráción, ugyanarra a játékra?

Konkrétan a GTA V teszteket néztem DX11-ben, a GTX 1080 tesztben 113 fps-t kapott (a Founders Edition, az MSI Gaming és az Asus Strix is hasonlót), míg a 1080 Ti tesztben már csak 96 fps-t.

Ugyanúgy FullHD, 4xMSAA, max detail, ugyanaz a proci, ram, alaplap, minden. Tesztek:

1080: https://prohardver.hu/teszt/nvidia_geforce_gtx_1080_teszt/dx11_the_division_gta_v_sniper_elite_3.html

1080Ti: https://prohardver.hu/teszt/uj_tronkovetelo_nvidia_geforce_gtx_1080_ti_teszt/dx11_gta_v_sniper_elite_3_dirt_rally_fc_primal.html

A többi kártyának is más eredmények jöttek ki, nem csak ezeknek, tehát en bloc lett elrontva valami, csak nem tudom mi.

gottagofast

(#23028) hackeeeee válasza msgt.fubar (#23027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Driver, patch-ek jöhettek közben.. plusz windows frissítések, stb.

De, erre esetlegesen az adott tesztnél kellene rákérdezni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23029) warcat válasza msgt.fubar (#23027) üzenetére


warcat
veterán

Be lett kapcsolva a resolution scale a minden max jegyében,kis is lett verve a balhé miatta,mert senki sem tesztel úgy,gyakorlatilag végig nagyobb felbontáson renderel a kártya,majd visszaskálázza a monitoréra, persze hogy így nincs a +30-35% erőből adódó +fps,a korábban tesztelt kártyák meg vissza is estek.

EA: It's in the crate!

(#23030) hackeeeee válasza warcat (#23029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahtényleg, ezt el is felejtettem.

Véleményem szubjektív...

(#23031) Tomassy00 válasza hackeeeee (#23030) üzenetére


Tomassy00
senior tag

;]

(#23032) VTom válasza warcat (#23029) üzenetére


VTom
veterán

Aztán kiderült, hogy nem vilt bekapcsolva a scale, értelmes magyarázat meg azóta sem jött... :N

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23033) #00137984


#00137984
törölt tag

RX 470-ről váltottam GTX 1070-re. AMD-nek hosszú évek áltak rendelkezésre, hogy a Phenom II X4 970 és az R9 380 után megint őket válasszam. Prociban nem akartam egy melegedő és sokat fogyasztó darabot, de viszont a teljesitményben többet akartam... A ZEN csak nem jött meg időben, ezért i5 konfig lett fejlesztve. AMD videókártyákban is nagyon biztam, ezért lett FullHD-ra az RX 470. Gyorsult is meg nem is... :F amennyire elkélne egy mostani FullHD játéknál annyit nem. :( GTX 1070 viszont most már az elérhető ársávban nekem is bejött. AMD meg ezek után kevés esélyt kap tőlem. Legközelebb talán egy új konzolban fogok találkozni AMD hardverekkel, mert a PC fejlesztésben eddig mentem fel és ne tovább... :D

[ Szerkesztve ]

(#23034) MrBrook válasza Just486 (#23010) üzenetére


MrBrook
aktív tag

hali, nem tudom, hogy segít e.de nálam egy 1070 armornál volt az,hogy (fsp raider 550) amikor beraktam a vgat a gépbe ugyan ez volt, felvette az automat ventillator sebességet és a terhelés megszűnése után is tartotta. nekem két ág vga csatim van, ha van másik ág próbáld azzal, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#23035) Just486 válasza MrBrook (#23034) üzenetére


Just486
senior tag

Köszi. Fura megoldásnak tűnik, de egy próbát megér.

That unconquered country we call the future.

(#23036) janos666 válasza #00137984 (#23033) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az RX 480/70 kártyákról szerintem már megjelenéskor egyértelmű volt, hogy körülbelül azt tudják, amit a 290/X, csak kevesebb fogyasztásból, viszont legalább annyival drágábbak (voltak főleg bolti áron, de lettek később is használt/használt viszonylatban), mint amennyivel kevesebbet fogyasztanak pár év alatt átlagos otthoni használatra (és közben annyival nem eszik kevesebbet, hogy emiatt sokkal halkabb legyen a hasonló kategóriájú léghűtős kivitel, mert kisebb a NYÁK, így jellemzően kisebb és kevesebb hűtőt és ventilátor/oka/t aggatnak rájuk).

A GTX 1070 azért érezhetően gyorsabb ezektől a Radeon-októl (és nincs meg az az eredendő bakija, mint a Furikának a 4Gb VRAM, ami néhány játéknak pont nem elég a legmagasabb textúra beállítással, pedig ha van elég RAM ez alig lassít), ami főleg akkor jelenthet sokat, ha épp ennyi hiányzik a "boldogsághoz". Közben nem is fogyaszt jelentősen többet, mert mikor felszökik az órajel maximum, akkor sem feltétlenül nyal be sokkal többet, mint ~50% TDP-t "csak mert magasan jár" (a 290X az nálam azonnal fűteni kezdte a vizet idle is, ha kiakasztottam az órajeleit maximumra, a Polaris-al már kicsit jobb).

Ez az első Zen pedig szerintem nem igazán játékra való CPU.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23037) nubreed válasza #00137984 (#23033) üzenetére


nubreed
veterán

470 -ről 1070 az egy elég nagy ugrás. :) Más dimenzió a kettő.

Kérdés: Itt tényleg megkapom a válaszott játékot hozzá? (Mmint a letöltésre jogosító kupont)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23038) shteer válasza nubreed (#23037) üzenetére


shteer
titán

Igen, lesz egy kód a számlán.

..szerintem jónak tűnik

(#23039) pilu85


pilu85
őstag

Hali. Érdeklődnék, hogy giga 1070 itx verzióban megér-e egy 100ast. Illetve kis tuningolt adhatok e majd neki azb1 ventije ellenére.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23040) SecRS


SecRS
tag

Sziasztok

Gigabyte 1070 G1 Gaminget, vagy általában magát a Pascalt érdemes újrapasztázni? Garanciát bukja vele az ember? :)
Esetleg más is tapasztal "coil whine" ezeknél a Gigabyteoknál? Tényleg ennyire gyakori a Packaloknál? Nekem már a második van ugyanebből és mindkettő ugyanolyan hangos.

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23041) #00137984 válasza janos666 (#23036) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD Polaris videókártyák egyik gyengéje a 32 ROP limitált képessége. R9 390(x) után csak bukdácsolások jöttek. Nekem mondjuk az R9 380 4GB legalább szimpatikus volt több mint egy évig, de az RX 470 hamar kibukott... én meg az miatt, hogy ez mekkora hiányérzetet adott igen rövid időn belül. GTX 1070 megadta a választ sok kérdésemre. :)

(#23042) pilu85 válasza pilu85 (#23039) üzenetére


pilu85
őstag

Légyszi vki.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#23043) Puma K válasza SecRS (#23040) üzenetére


Puma K
veterán

Vannak VGA gyártók, akik a hűtés rögzítését szolgáló csavar(ok) fejét lematricázza, hogy ne tudd nyom nélkül leszedni:

Sértetlen:

Átszakított:

Ha neked nem fontos a garancia akkor saját döntésed és felelősséged tudatában nem foglalkozol ezzel és leszeded a hűtőt.
Viszont ha ezek után elromlik a kártya bármilyen okból kifolyólag még a garancia ideje alatt akkor nem tudod érvényesíteni a garanciát, mert te azt megelőzően a hűtő levétellel megszegted és hiába rakod vissza a hűtőt, attól még a garanciát biztosító matrica sérült.

A coil whine-nak több oka is lehet, amely forrása nem mindig a VGA:

1. A táp elöregedhetett
2. A táp 12v-os ágon terhelés közben gyenge a VGA-hoz
3. A VGA-n használt tekercs(ek)

A "coil whine"-t megszüntetni legolcsóbban úgy lehet ha az adott játék(ok)ban ahol csinálja, lekorlátozod az FPS-t annyira amennyi a megjelenítőd maximális képfrissítési értéke Pl: 60Hz, 75Hz, 80Hz, 120Hz stb.

Ha az FPS korlátozás nem segít akkor, az adott gép teljesítményének megfelelően választott új táp is megszűnteheti a "cicergés"t.
Még tápvásárlás előtt meg át lehet vinni a VGA-t ismerőshöz akinek esetleg erősebb-minőségibb tápja van mint amivel mi rendelkezünk és az ő gépében is kipróbálni, hogy ott is jelentkezik-e a "coil whine" avagy "cicergés"

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23044) SecRS válasza Puma K (#23043) üzenetére


SecRS
tag

Hát egy vadiúj FSP 700M-em van, szervízben is járt. Kb. 8 hónapos ha van a tápegység. Nem tudom mi számít minőséggibnek, erősebbnek, de elvileg 12V-os ágon 600+ W felett teljesít, szóval bőven elégnek kéne lennie. Teljesítményben a megfelelőt produkálja mellette a kártya és az alaplapi Debug LED sem mutat semmi áramköri problémát. Sajnos átvinni nem tudom máshoz (ilyen ismerús hiányában), újat venni csak ezért, pedig egy kicsit drága mulatság lenne.
Esetleg multiméterrel nézzem meg a VGA tápkábelét?

Szerk: Az FPS szám korlátozása önmagában nem segít. A terhelés az maga, ami inkább kiváltja a hangot. A másik amit nem értek, hogy pl Kombustor alatt, vagy Furmark esetén (ahol maga az FPS is amúgy jóval magasabb), ahol ugyanúgy terhelve van a kártya 99%-on, nincs olyan hangja (alig észrevehető), viszont egy ROTR, vagy Far Cry 4, vagy bármilyen más játék esetén viszont sokkal erősebb a hangja. Nem értem az összefüggést.
Először azt hittem, hogy a HDMI-n jövő hang baszkurál valamit, de az NVidia Control Panel-ben már azt is letiltottam (továbbra is: kettőből két kártya csinálja ugyanúgy).

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23045) morfondőr válasza pilu85 (#23039) üzenetére


morfondőr
őstag

Alapból alacsonyabb a boost órajele, és a hűtés miatt sem fogsz tudni sokkal többet kihozni belőle szvsz! De egy kis segítséggel google barátodtól te is utána tudsz járni: [link] [link]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#23046) Ferdzsoo válasza Puma K (#23043) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Erről annyit hogy nekem mind a régi 970-esem, mind a mostani 1070-esem coil whine-ol, mind a régi tápegységemmel, mind pedig a mostanival, úgy hogy egyáltalán nem nevezném alulméretezettnek, se nem "nem minőséginek" se a régi, se az új tápegységemet. :U
Úgyhogy ez a táp-kérdés másik választás egyáltalán nem megoldás semmire. Sőt. Erre a jelenségre nem kell megoldást találni mert normális ha cicereg. Ennyi. Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé... el kell fogadni, tovább kell lépni.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#23047) Puma K válasza SecRS (#23044) üzenetére


Puma K
veterán

Hiányos adatlapból nem tudtam megállapítani a tápodat, de akkor az amit leírtál jónak kell lennie teljesítményt tekintve, plusz a korát figyelembe véve még fiatalnak mondható.

Viszont milyen okból került a táp szervizbe?

Egy játék és egy Kombustor máshogyan terheli a kártyát. Ha a VRAM is keményebben dolgozna a Kombustor-ban akkor ott is lehetne hallani valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23048) SecRS válasza Puma K (#23047) üzenetére


SecRS
tag

Az a baj, hogy nem tudom pontosan megmondani. Volt egy elcseszett alaplap, ami rövidre zárt, ha az egyik 4tűs ventivezérlő rá volt dugva. Az az alaplap már nincs nálam, de mivel először azt hittem, hogy táphiba, ezért elkerült gyártói szervízbe a tápegység, azzal a címszóval, hogy csak egy pillanatra pörgette fel a tesztert (nem tudom, hogy a teszter akkor lett-e rádugva, mikor a 4tűs benn volt-e vagy sem, szóval mai napig nem tudom, hogy tényleg rossz volt-e vagy sem). Aztán hogy azóta tökéletesen működik-e, nos nem tudom megmondani. A teljesítmény eredményekből semmi nem vehető észre belőle. Nincs semmi anomália, tuningnál sem.
Olvastam olyat is, hogy valakinél a minőségibb ferrite core-ral rendelkező (vasmag) tápkábel megoldotta a problémát, mert gondolom az a tekercselés is valamit kezel a beérkező ágon. De erről is olyan keveset találok külföldi fórumokon, hogy nem sokkal lettem okosabb.
Tény és való, hogy az FSP 700M nem gamer cucc, de nem tudom hogy lenne-e amúgy jelentősége. Egyébként PH ajánló miatt válaszottam ezt a tápot. :)

Szerk: szóval nekem ezért fontos ez a coil whine kérdés, mert nem csak a VGA miatt aggódok. 400mátyás pörög, morog itt mellettem, nagyon nem tartom teljesen mindegynek, hogy mi hogy működik. Érteni akarom és kiszűrni. :D

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#23049) Puma K válasza Ferdzsoo (#23046) üzenetére


Puma K
veterán

"Nos tápcsere, Corsair Tx650 v2 cseréltem Evga 750 G3-ra.

Egy csapásra megszűnt a coil whine :K :C

A régi táp cincogott...

Úgy hogy ha van coil whine nem 100% hogy a vga az "

[link]

Nagyon sok esetben a coil whine pont abból adódik, hogy a vga és a táp "nem szeretik egymást"! Nem a Tiéd az első eset, hogy tápcsere után megszűnt a cicergés!

[link]

"Ha a cicerges alatt a coil whine-t ertjuk, akkor erdemes egy kicsit csekkolni, hogy a "cicerges" mellett van e mas anomalia is esetleg. Nem egy esetben lattam, hogy a a hang egyutt jelentkezett feszultseg csucsokkal, es ez siman merheto es lathato is volt. Mivel az osszes 900-as szerias kartya, legalabb is en igy tudom, R22-es tekercsekkel ( induktor ) van szerelve, es ezt tartjak a hang okanak, igy valszeg az osszesnel elojohet a problema.
Viszont a legtobb esetben az is igaz, hogy ugyanaz a kartya, mas gepbe rakva, nem produkalja a problemat.
"

[link]

Ja és igen lehet a lényeg és minden gond okozója:

"Elvileg sokaknál a földhurok nevű jelenség okozhatja a coil whine-t is, elvileg köze lehet hozzá."

[link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23050) Ferdzsoo válasza Puma K (#23049) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy Corsair HX520-as amúgy is középkategóriás tápegységet cseréltem egy Seasonic Prime Titanium 750-re. :U
Itt most melyik táp volt a gagyi? Mi a szűk keresztmetszet? ;] És mindkét VGA (970-es és a 1070-es) is coil whine-ol.
Mindezt két különböző lakás konnektorából is. (Konkrétan két különböző országban!)
Én elhiszem hogy egyeseknél a tápcsere megoldja a coil whine-t, de ne jelentsük azt ki hogy a táp 90%-ban a jelenség forrása, és tápcsere megoldja a jelenséget... ;)
És fogadjuk el azt hogy a VGA egyszerűen így jön ki a gyárból hogy cicereg. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.