Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) ΞΔGLΞ válasza Savanya (#31000) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz az infót. Valahogy gondoltam...

(#31002) Pintim....


Pintim....
tag

Igazan lentebb mehetnenek az arak, mert gtx 1080 at. De 150k helyett mar 230k az ara a leg olcsobbank aminek a boost clockja kb 1760 korul van.

(#31003) L4mie válasza Pintim.... (#31002) üzenetére


L4mie
veterán

volt a gtx 1080 150?
O.o sajnos lemaradtam arról az időszakról :(
igenigen menjenek csak le az árak, mert akkor talán a volta se kezd eszetlen árakkal. :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#31010) Tomassy00 válasza troll81 (#31009) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én sem veszek most 600 euroért graf kártyát, mikor várok még egy kicsit és majd megvehetem 750 éééé :K :U

(#31011) troll81 válasza Tomassy00 (#31010) üzenetére


troll81
addikt

sima liba kell van megveszed es boldog vagy,bar otthon teny tularaztak mindent :K de ha van zse ugyis veszel meg ha 8GB Gainward GeForce GTX 1070 Ti Phoenix Aktiv PCIe 3.0 x16 578,95 eu jelenleg ami nem rossz ar :K es indig van polcon a boltban :K

[ Szerkesztve ]

(#31012) Milka 78 válasza bombibmw (#31007) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bombi te gyanús vagy nekem...ahol ma felbukkansz ott elszabadul a pokol! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31013) Reggie0 válasza Pintim.... (#31006) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor ez most ovoda vagy nem? Eldonthetned :)

(#31019) Jack@l


Jack@l
veterán

https://www.techpowerup.com/242717/nvidia-amd-to-face-worsening-investment-outlook-as-bitmain-preps-to-launch-ethereum-asic

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31022) Lidl


Lidl
senior tag

Pedig most már nem is olyan rossz a helyzet a HA-n.
Van már 1080 170-180-ért is, és 1080ti 240 körül.
Oké, vannak még elszállt árú hirdetések, de mintha megjelent volna a fény az alagút végén.
Persze a bolti árak még nagyon extrémek.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#31026) turbokappa válasza Lidl (#31022) üzenetére


turbokappa
senior tag

Bányászkarik,sok szerencsét hozzájuk.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#31027) Lidl válasza turbokappa (#31026) üzenetére


Lidl
senior tag

Persze, lehet.
De ahol mondjuk 3 hónapos a kártya, azt annyira azért nem lehet széthajtani, nem?
Vagy ahol van még rá 30 hónap gari, ott (ha 36 volt eredetileg) akkor max 6 hónapig használták.

És akkor felmerül, hogy melyik a jobb:
- gamer, aki felhúzza csutkára, max fesszel, amit bír a kártya és napi 12-14 órát játszik esetleg nem megfelelő hűtéssel
- bányász, aki esetleg a fogyasztást szem előtt tartva, alul feszel, jól hűti a kártyát, hogy védje a befektetését és 24 órában hajtja a kártyát.

És persze egy bányász is simán eladhatja a kártyát 300k+-ért, és azt mondja, hogy csak játékra használta.
Szóval akkor csak új kártyát érdemes venni ;)

Bár nézegetem a hirdetéseket, de szerintem most erősebb lesz a józan ész, és nem cserélem le a 1080-at 1080ti-re :D
Csak néha beszagol a Kingdom Come: Deliverance 60 fps alá 1440p-ben. És hát na... :DD

Lidl

(#31028) L4mie válasza Lidl (#31027) üzenetére


L4mie
veterán

Én megvárnám a voltát és vennék egy újat valami akció keretében :P
de ha választani kell...hát fene tudja olyant vennék amin sok a garancia.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#31029) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát durva, ami vga árakban most megy. Én az EVGA 1080ti-t tavaly nyáron vettem 265 ezerért! Most meg 200! ezerrel drágább. :U Majd fél milla az ára? omg

Még egy apró véleményt is írtam és ez azóta is így van. Frankó kártya nagyon, de a tkm venne fél millióért vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#31030) Tomassy00 válasza ΞΔGLΞ (#31029) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Azért ez az ár már nagyon beteg, ennyire csak egy két agyatlan bolt vetemedik hogy ennyire árazza be. 1100-1200 euroért már lehet venni normálisat, persze amik "régen" 700-800 körül voltak, ami nagyjából reális is volt egy 1080 ti -ért.

[ Szerkesztve ]

(#31031) ΞΔGLΞ válasza Tomassy00 (#31030) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De ingyenesen kiszállítják! :DDD

(#31032) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném most láttam itt a PH-n írják hogy megjelent az új Quadro GV100, ez után szokták kiadni a Gtx szériát is ? ha igen mennyi időre rá? Jó lenne tudni mikor lesz már új GTX széria .

cyberkind : Jó lenne ha igazad lenne addigra pont össze is jönne valamelyikre a pénz. Ha 200K körül lesz benevezek egyre ( ami az 1080-s szintjén lesz az érdekel ), és aha teljesítményben is ott lesznek. Az étvágyuk engem hidegen hagy.

[ Szerkesztve ]

(#31033) cyberkind válasza BullKoxa (#31032) üzenetére


cyberkind
félisten

Májusban bejelentik/bemutatják, nyáron elkezdik árusítani és ennyi, vagyis a Pascal-nál így volt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#31034) #00137984


#00137984
törölt tag

[link] Friss driver jelentések. :) 391.24 WHQL driver telepitése után történt fejlemények hatására most a legfrissebb 391.35 WHQL driver használatáról is megemlitenék itt pár gondolatot. A hanghibák nálam teljesen megszüntek és a kép minősége szintén megfelel, de a 388.43 azért még mindig valamivel jobb a videó források megjelenitésére. Azért videólejátszás közben nem teljesen kadenciahelyes a képi megjelenités. A lassitások a filmekben és a lejátszás tempókülönbségei zavaróan más képkocka sebességen mennek, mint amihez a szemem hozzászokott. Ez DVD film lejátszás vagy a TV tuner képére is hatással tud lenni, ahogyan a YouTube videók nézése közben is elég zavaró. A hanghibák megszünése helyett most a képkockasebesség ingadozása vagy gyorsulása tud zavaró lenni. 388.43 drivert használva a kép és hang és a kadenciahelyes lejátszás mind a helyén van. Találkozott valaki ilyen hibákkal vagy ez egyedi jelenség. Meglehet a következő driver telepitésre ezek a hibák teljesen megszünnek, mert ez csak a 390-es Nvidia driverektől kezdődőtt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#31035) BullKoxa válasza #00137984 (#31034) üzenetére


BullKoxa
őstag

Neked ez HDMI-n volt? a hang miatt gondolom.

(#31036) #00137984 válasza BullKoxa (#31035) üzenetére


#00137984
törölt tag

DVI csatlakozást használom. A hang optikai digitálisan megy a házimozierősitőre.

(#31037) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Csatlakoztam egy MSI 1070 Ti-vel hozzátok :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#31038) Tomassy00 válasza Sziszifeca (#31037) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Csak eggyel ? :D

(#31039) Sziszifeca válasza Tomassy00 (#31038) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:D Jó ez nekem!

Tuningról esetleg tipp, hogy kb mennyit bírnak ezek?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#31040) Tomassy00 válasza Sziszifeca (#31039) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ezt sokan kérdezik, de mivel minden kártya más, ezért ezt mindig a tulajnak kell kitesztelnie.

(#31041) neilszab


neilszab
őstag

Hang probléma!

Sziasztok, váltottam 970-ről 1070-re és hiába frissítem a driver-t, hol a DisplayPort-ról futó monitoromat, hol pedig a DVI-ről futó TV-met látja a Windows, mint hanglejátszó eszköz... :))

De egyszerre őket sosem és az is random, hogy mikor melyiket. A 970-tel mindkettő választható volt mindig. Nvidia driver-ben pedig mindkettő be van állítva, mi lehet a gond? :F

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#31042) Jack@l válasza neilszab (#31041) üzenetére


Jack@l
veterán

Driver unistall, driver cleaner, új driver fel. DVI helyett hdmi-n használd a tévét.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#31043) neilszab válasza Jack@l (#31042) üzenetére


neilszab
őstag

Driver pucolás megvolt. DVI-ról is rendben megy a hang (amikor éppen az kínálja fel), nem az a gond.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#31044) shteer válasza neilszab (#31043) üzenetére


shteer
titán

De a csatlakozók gyári prioritása miatt lehet gond

..szerintem jónak tűnik

(#31045) DamianB


DamianB
őstag

Üdv
Gearbesten Yeston 1080 van 197 K ért . Láttam tesztet Yeston márkáról nem tűnt úgy mintha sokkal elmaradna a többitől. De biztatni nem akarok senkit csak szóltam tudjatok róla ha valakinek kellene.
Érdekesség ként ezt feltöltöm bocs a minőségért a hő fokjaim magasak az az egy nagy problémám, jön egy elvileg nagyon jó laptop hűtő remélem az sokat segít ebben. Stress teszt alatt 90 fok fölé nem engedi de hát ugye azt se kellene elérni játék közben (PUBG ) 75-80 között van de majd próbálom más gamekkel is csak erre vagyok most rá fügve. Játék közben be áll olyan 1750 MHz körülre és azt tartja .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31046) Elmör válasza DamianB (#31045) üzenetére


Elmör
senior tag

Bocsi, de a laptop hűtő hogyan jön a képbe? Vagy elírás? Legalábbis egy hagyományos "tálcás" laptop hűtőt nem tudok elképzelni sehogy se a vga-hoz. :F

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#31047) DamianB válasza Elmör (#31046) üzenetére


DamianB
őstag

Ez az egész egy 15 ös laptop házba van.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#31048) Puma K válasza DamianB (#31047) üzenetére


Puma K
veterán

Ja meg van mi a mondanód lényege!

Említettél egy olcsó 1080-ast hogy akit hátha érdekel az lecsap rá, és emellé érdekességképpen bedobtad a saját laptopodban lévő mobil GTX 1080 teljesítményéről egy képet Unigine-ből.

Elmör-nél és elsőre nálam is nem esett le mi hogy mi merre miért 1080 meg laptophűtő :D

Viszont inkább extreme beállításokon futtasd-mérj Superposition-ban.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#31049) BullKoxa válasza Puma K (#31048) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez nem valami chinai belpiacos kártya ? Nem lehet hogy ez is valami másolat? Na a másik ha garancia téma lenne lehet vissza küldeni Ázsiába, gondolom itt Európában nem foglalkoznak ezzel.

(#31050) DamianB válasza Puma K (#31048) üzenetére


DamianB
őstag

Igen ennyi az egész :DDD Gondoltam nézzétek meg kártyát hátha kell valakinek meg gondoltam meg osztom a gépem értékeit . Lebuktam ;]
Nem tudom mennyire belpiacos van fent magyar teszt is yeston 1050 kártyával . Igen a garancia az egy jó kérdés én meg szoktam tudni beszélni a gearbesttel ha valami nem oke de pl ez legutóbb nem jött össze igaz 200 ft tételről volt szó úgy hogy annyira nem érdekelt .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.