Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) keIdor válasza Tomassy00 (#15998) üzenetére


keIdor
titán

Csak a GP102 egymagában sokkal kiegyensúlyozottabb és stabilabb a frametime is vele, DigitalFoundry-n meg tudod nézni.
De csak kérdezem, hogy mennyire elégedett vele, nem sok tulaj van, csak azért. Attól is függ persze mivel játszik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16002) cyberkind válasza Tomassy00 (#15998) üzenetére


cyberkind
félisten

Főleg akkor ha nem megy, mert manapság ilyen játékok jönnek, illetve a DX12 is betesz ennek.

Paranormal Cocktivity

(#16003) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

1070-nel volt valakinek gifeknél és webe vidiknél pixeles bugja?
Korábban tárgyaltuk már itt a fórumban róla, de bios és hotfix felrakása után sem javult a helyzet. :(

kártyám: Giga Gaming G1

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#16004) Tomassy00 válasza cyberkind (#16002) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Igen, persze van benne igazság hogy jobb az egy erősebb, de még mindig nem rossz választás az sli sem, főleg úgy ha tudja az ember kb mire fogja használni.
DX12 mellé meg remélem idővel lesz valami rendes sli támogatás... :((

[ Szerkesztve ]

(#16005) keIdor válasza Tomassy00 (#16004) üzenetére


keIdor
titán

AFR nem, explicit lehet, ha terjed, de ha megnézem mennyire mostohaplatformnak kezelik a PC-t, szerintem nem lesz belőle nagyon semmi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16006) assemble válasza --Disztroj-- (#16003) üzenetére


assemble
addikt

Ha arra gondolsz, ami a mostani stabil chrome-on jelentkezik frissebb driver-ekkel: annak nem hiszem h barmi koze lenne a BIOS-hoz, mert egy konkret program + driver kombinacioval van a problema.. A hotfix-nek mondjuk elvileg javitania kene, plusz frissebb chrome-nak is (abbol probalhatsz meg beta/canary-t, valaki azt irta azokon sincs ez a problema) - de van akinek meg mindig fennall a problema: [link]

(#16007) --Disztroj-- válasza assemble (#16006) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Olvasgattam én is utána, de egyelőre úgy néz ki várni kell a hivatalos frissítésre, abban talán megoldják ezt a dolgot véglegesen, csak fura, hogy ez mi alapján jön elő és miért.
A biost egy korábban jelentkező ventipara miatt raktam föl elsősorban, nem mintha feltétlen segített volna rajta, de már nem teszem vissza a régit.
Irodai Micron ramos G1 1070-nel zéró probléma volt beszerelés óta, otthon meg szívok mint a torkosborz bosszantó :| :)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#16008) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

3 napja kijött egy BIOS frissítés az MSI GTX 1070 Gaming X-ekhez is.
Viszont semmiféle leírás nincs hogy miért jó ez az új BIOS... Feltette már valaki, van értelme frissíteni? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#16009) Tomassy00 válasza keIdor (#16005) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát ez a baj, züllik a pc ipar :(((

(#16010) cyberkind válasza Tomassy00 (#16009) üzenetére


cyberkind
félisten

Dehogy züllik, csak sokan szarnak bele mert ez könnyebb mint minőségi munkát kiadni a kezükből, ha züllene akkor nem kaptunk volna Forza-t PC-re meg GoW-ot se.

Paranormal Cocktivity

(#16011) Erdei88 válasza szasanyi (#15978) üzenetére


Erdei88
veterán

MSI Gaming vagy Gainward Phoenix, Gigabyte Xtreme, EVGA FTW Hybrid

(#16012) szasanyi válasza Erdei88 (#16011) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. A ~140k-s limit miatt esetleg a Gainward Phoenix 141,9k (a sima, den a GS verzió vagy az EVGA FTW GAMING ACX 3.0 142,9k jöhet szóba, a másik 2 jóval drágább. Melyik lenne a jobb választás?
Az EVGA részéről hol lehet utána nézni, hogy ezt a típust sújtja-e az ismertté vált probléma és adtak-re ki hozzá újabb BIOS-t? Itt a gyártó honlapja, de én nem találom.

(#16013) Tomassy00 válasza cyberkind (#16010) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Sokra megy a nép ezzel a kettővel, ha többi 200 meg egy petákot se ér...

(#16014) Erdei88 válasza szasanyi (#16012) üzenetére


Erdei88
veterán

Itt vannak az érintett modellek

(#16015) szasanyi válasza Erdei88 (#16014) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! Nem kevés modellt érint a probléma, és nem tudom mennyire jó megoldás lesz. Azt írja, hogy a kielégítő hűtés érdekében... ez engem nem győzött meg. :(

(#16016) KAMELOT


KAMELOT
titán

Kérem szépen! Megjött a 4K monitorom. BF3 ultrán 70-80fps. :) Kipróbálom a GTA5 is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16017) #16729600 válasza KAMELOT (#16016) üzenetére


#16729600
törölt tag

Na csak várj ki valami komolyabb tömegjelenetet, lesz az 10-20 fps is. :)

(#16018) sixpak válasza #16729600 (#16017) üzenetére


sixpak
nagyúr

BF3, nem 4...egészen jól megy 4K-ban, még a poor 1070-el is.
Az előbb próbáltam a BF1-et, 2160p-ben, ott már összefossa magát, 45-re is lemegy, de a single-ben ott is megvan a 60fps, 90%-ban.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#16019) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Kíváncsi leszek, hogy BIOS frissítéssel mennyire lesz stabil.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#16020) #16729600 válasza sixpak (#16018) üzenetére


#16729600
törölt tag

Uh igazad van, valamiért bf4 re gondoltam egyből, hiába verte ki a szememet a 3. :Y :R

(#16021) Speed_Speed válasza KAMELOT (#16016) üzenetére


Speed_Speed
tag

GTA 5 - ben,ha mindent maxra teszel, akkor mennyi fps-ed van?

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#16022) Erdei88 válasza szasanyi (#16015) üzenetére


Erdei88
veterán

Sajnos a VRM részt nem tudom monitorozni, így nem tudom megmondani, nálam mennyire melegszik

Apró van Gaming X és Phoenix is 140 ezerért vagy alatt. Ha mindenképpen újat szeretnél akkor én a Phoenixre szavazok

(#16023) szasanyi válasza Erdei88 (#16022) üzenetére


szasanyi
félisten

Nézegetem ott is, de tudod én hogy vagyok a táv-használt vásárlással. :) Ha feltetted az új BIOS-t: nem növeli a zajszintet az emelt ventifordulat?

(#16024) gurubefree válasza KAMELOT (#16016) üzenetére


gurubefree
senior tag

:DDD talan a fele meglesz ...talan

GTX1080 vs TITAN X Pascal ( GTA5 )

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#16025) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Giga G1-em van Samsung ramokkal. Micron és Samu között van valami jelentős különbség?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#16026) Csavez™


Csavez™
veterán

1070 sli vs TX,sok helyen megveri a titant.

(#16027) assemble válasza sixpak (#16018) üzenetére


assemble
addikt

Jah, BF4-ben lejjebb kell huzni az effektiv felbontast, olyan 70-80%-nal mar eleg bombabiztos 60 fps, es elesebb 1440p-nel ugy is :)

[ Szerkesztve ]

(#16028) #16729600


#16729600
törölt tag

Jaj a szívbaj jött rám, elugrott az egerem polling rate-ja 250Hz-ra a programjában és fordulásnál úgy szaggattak a játékok mint az állat, már azt hittem megnyekkent a 1080-am. Mondjuk kellett vagy egy óra, mire rájöttem mi lehet a baj. :D Hátha másnak is segítség...

(#16029) keIdor válasza Csavez™ (#16026) üzenetére


keIdor
titán

Meg sok helyen ugrál a frametime, amit te microlagnak fogsz érezni, darabos játékmenetnek.
Hiába megegyező kb. a 1070 SLI és a Titan X Pascal képkockában, ha darabosabb a játék SLI-vel.

[link]

Ezekről valahogy megfeledkezünk. Nem csak az fps befolyásolja a jó játékélményt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16030) abridabri válasza keIdor (#16029) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem ez magas ,ha ugral az fps meg darabos , akkor hogy nem mutatkozik meg a minimum fpsekben egyik benchmarkban sem ?

##16031
OK mindegy, tovabbra se ertem mi az a frametime , es miert nem latszodik meg az fps erteteken ha szerinted laggol /szaggat.

[ Szerkesztve ]

(#16031) keIdor válasza abridabri (#16030) üzenetére


keIdor
titán

Én a frametime-ról írtam most, nem a min fps-ről. Frametime-ot nem is mérnek nagyon máshol, meg hiába átlagolnák.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16032) hackeeeee válasza ffodi (#15001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gainward 1080-nal tesztelve, működik! :) Ezzel állítottam most vissza a gyári bios-t.

Véleményem szubjektív...

(#16033) Erdei88 válasza szasanyi (#16023) üzenetére


Erdei88
veterán

Én nem tapasztaltam. Elvileg hangosabbnak kellene lennie, de számomra nem hallható. Illetve nem tudom hány fokot kell elérnie hogy hangosabb legyen

(#16034) blue01song válasza szasanyi (#16023) üzenetére


blue01song
aktív tag

Evga 1070 acx 3. én is felraktam az új biost. nem lett hangosabb a venti, észre se vettem a különbséget, pedig sasoltam rendesen. amúgy ez az egész hűhő ami itt volt a napokba,hogy így úgy hibásak a kártyák...hát,én is paráztam rendesen, de se fagyás, se kép röcögés,leállás, kék vagy fekete vagy tökömtudja milyen halás se volt, se semmi másféle anomálisa. tökéletesen működik a kártya.

(#16035) szasanyi válasza Erdei88 (#16033) üzenetére


szasanyi
félisten

Rendben, köszi! Még nem döntöttem. A jelenlegi kártyámra van több "vevő" is, attól is függ mikor és melyik lesz kiválasztva.

blue01song: akkor az jó, mert az lenne a gond hanem ezeket tapasztalod.

(#16036) Landon


Landon
őstag

Azt megfigyelte mar valaki, hogy uj driver install utan ha nem nincs elotte teljesen lepucolva a driver akkor egy eleg erzekelheto teljesitmeny drop jon be?

Eloszor 3DMark-ban figyeltem meg, hogy tobb mint 1000 ponttal kevesebbet ad ill. FPS-ben is latszik a kulombseg majd Catzillaba es egyebekbe is kimertem. Nem tudtam elkepzelni mi lehet a gond majd nyomtam neki egy teljes driver reinstall-t DDU-val es azonnal rendbe jott minden. Ujra normalis ertekeket kaptam.

Ma az uj nV driver felpattintasa utan gondoltam kivancsisagbol megint tolok neki egy 3DMark-ot megnezem mi van. Es megint joval geyngebben teljesitett mint kellett volna. Ismet lepusztitottam a teljes package-t DDU-val es ismet minden rendbe jott... Nekem ez csak azert furcsa mert volt egy idoszak amikor sokan azt allitottak, hogy mindig az elozo driverre kell raengedni az ujat es ne hasznaljunk DDU-t....

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#16037) szasanyi válasza Landon (#16036) üzenetére


szasanyi
félisten

Hogyan telepítetted az újat? A telepítés elején, alul kipipáltad-e azt az opciót, hogy Tiszta telepítés?

(#16038) blu79 válasza Landon (#16036) üzenetére


blu79
addikt

Ezért én minden egyes új driver telepítése előtt DDU-val lepucolom az előzőt :K . De ezt nem tudtam hogy ha ráteszed a régire az újat csokken a teljesítmény picit...

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#16039) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Már csak azt kéne kitalálni, hogy miért csökken. Azért az nem normális, hogy mindig DDU-t kell használni új drivernél. Főleg mikor naponta vagy hetente jönnek ki a játékok miatt.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#16040) KAMELOT válasza Speed_Speed (#16021) üzenetére


KAMELOT
titán

Minden úgy hagytam ahogy volt csak áttettem 4k-ba. 58-80fps Full robbanásoknál néztem. Az alá sehol nem esett. Azért elég szépen megy a 1080.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16041) gurubefree válasza KAMELOT (#16040) üzenetére


gurubefree
senior tag

tenyleg szep az a 80 fps . meg teszekben sem latni annyit .

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#16042) gurubefree válasza KAMELOT (#16040) üzenetére


gurubefree
senior tag

megkoszonnem ha megnezned a Fallout 4-et is ha van :) lehet lecserelem a z35-ot egy ACER Predator XB281HK-ra

Xiaomi Redmi Note 5 Plus ( xbox one x , xbox live : ExistedName )

(#16043) KAMELOT válasza gurubefree (#16042) üzenetére


KAMELOT
titán

Megnézem majd azt is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#16044) keIdor válasza abridabri (#16030) üzenetére


keIdor
titán

Ha értesz angolul: [link]

Itt írnak a micro stutter-ről, aminek köze van hozzá. De ott a video is, amit linkeltem. Világos zöld a 1070 SLI a sárga a Titan X Pascal. Nézd meg a frametime grafikonon mennyire sok a "tüske". Ugrál.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16045) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Egy kérdésem lenne lehet,hogy nem jó helyen teszem fel.

A hardveraprón láttam jó árba egy GigGTX 1070 G1 Gaminget.
Van rá gari de nem magánszemélyre szól hanem egy KFT nevén van.
Ez mennyire kavarna be ha gariztatásra kerülne a sor?

[ Szerkesztve ]

(#16046) tailor74 válasza robyg (#16045) üzenetére


tailor74
őstag

Annyi a különbség, hogy cég nevére szóló számla esetén gariztatás során nem választhatod a "pénz vissza" opciót, csak csere terméket.
(Gondolom áfa vissza igényléshez van köze).

Magyarul szinte nulla az eltérés érdemben.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16047) Devilstudio


Devilstudio
tag

Evga 1070 FTW jelentés.
Feltettem az új biost és hangilag semmit nem változott.
De hőmérsékletben - 6 c.
Jelentés vége.

Holnap meg ha minden jól megy
rámérek a kártyára egy lézeres hőmérővel. Már csak azért is. Lehet tippelni. 80? 90? 100? 110? 120? Füst? Tégla? 😂😁😀

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#16048) abridabri válasza Devilstudio (#16047) üzenetére


abridabri
veterán

tippep:
2D windows : 80
3D jatek :120
;]

(#16049) Bird válasza Devilstudio (#16047) üzenetére


Bird
addikt

Itt a Nostromo utolsó túlélője. Minden hőmérséklet rendben! :R :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#16050) Modst3R válasza Devilstudio (#16047) üzenetére


Modst3R
senior tag

80-90 közt lesz nagyon max. Ha a gyári tpad van rajta. Ha a rev az kb -10 fok lehet. Bizseregve várjuk az eredményt :DDD

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.