Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Hunork válasza álommanó (#24795) üzenetére


Hunork
veterán

Amúgy 3DMark, Luxmark, Cinebench, Furmark. Más nem kell, ezek a legismertebbek. Utána meg játék tesztek, vagy beépített benchmark-al, vagy FRAPS-el.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24802) NandorHUN válasza drsanya (#24790) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, csak itt a visszavátás rendes pénznembe nem tudom hogy megy, ha ennyit értéket valaki pénzétesz akkor az árfolyama rögtön romlik is - főleg ha ilyen instabil következő pillanatban megint lehet, hogy semmit nem ér. :U

(#24788) sagem & (#24789) Sifre
Ok, bár azért kétlem, hogy itthon ezzel sokat foglalkoznának.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#24803) Hunork válasza aya (#24800) üzenetére


Hunork
veterán

Nem vagyok járatos a témában, de fiam ezt találta, 4 hónapos csevegés a reddit-en: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#24804) nubreed válasza taranis (#24798) üzenetére


nubreed
veterán

Én is a pálinkára szavazok. :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24805) VTom válasza aya (#24800) üzenetére


VTom
veterán

Ha újat vásárolsz, akkor elvileg igen. Amikor kitört a - szerintem eléggé felfújt - balhé, akkor az EVGA azonnal reagált, ingyen küldte a thermal pad-eket a tulajoknak, a gyártásban lévő kártyákon pedig megcisnálták a bios frissítést és a pad-eket is rátették.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24806) shteer válasza nubreed (#24796) üzenetére


shteer
titán

ezzel egyetértek :K

..szerintem jónak tűnik

(#24807) aya válasza VTom (#24805) üzenetére


aya
addikt

Ok, nekem az a lényeg, nem gond az angol tudás ha rendelni kell, de játékra fognám ha már megyek érte ma :)
És nem még várjak a support által küldött padra.

Ha rajta van minden még jobb is mint a konkurencia, nem keveset hűlt ha a video tesztek nem hazudnak.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#24808) VTom válasza aya (#24807) üzenetére


VTom
veterán

Nem fogsz csalódni benne, az EVGA az egyik lgjobb minőséget kínálja a piacon, a garanciális ügyintézésük, ügyfélszolgálatuk pedig példaértékű.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24809) dergander


dergander
addikt

Nem tudjátok lesz-e lehetőség majd itt is biost moddingolni? Mint a 9xx szériánál?

(#24810) shteer válasza dergander (#24809) üzenetére


shteer
titán

mire moddolni? 900-asnál melyiket lehetett?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#24811) VTom válasza dergander (#24809) üzenetére


VTom
veterán

Ez ffodi szakterüete, de úgy tudom nem lehet Pascalra bios mókolni, illetve nem érdemes, mert hardware-esen van limitálva a fesz.

Pár kártyánál visznont megy a nagytesó bios-ára frissítés, palit, gainward, zotac, msi pl.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24812) subaruwrc válasza shteer (#24793) üzenetére


subaruwrc
félisten

+1 :DDD

(#24813) shteer


shteer
titán

Iponék előszedtek 3db Giga ITX 1070-et a raktár mélyéről 148k br áron
Ha valaki vásárolna eme ínséges időkben :)

..szerintem jónak tűnik

(#24814) pcsabat válasza shteer (#24813) üzenetére


pcsabat
őstag

KFA2 készletek is jöhettek, láttam üzletet - név nélkül - ahol 148k-ban árulták ma. Bár kérdés, hogy milyen a konstukció, de Giga ITX-nél gondolom hatékonyabb a hűtése.

(#24815) Jacek válasza pcsabat (#24814) üzenetére


Jacek
veterán

KFA2 nem rossz cucc egyébként.

(#24816) sagit válasza pcsabat (#24814) üzenetére


sagit
addikt

Volt végre időm beüzemelni a KFA2 1080-at, 1 hetet ült a dobozában szegény. Kellemes meglepetés a kártya, gyárilag 1910-re boostol, az egész burkolat porszórt fém, nem is műanyag,a backplate is tetszik, halkabb és hűvösebb mint az XFX 480 volt, idle és load is. Load 75-80 fokot eléri PUBG alatt, bár az kb folyamatosan 90-100% gpu loadot ad neki 1440p-ben, plusz itthon is van egy kellemes 28 fok. Lehet engedem neki hogy jobban pörögjön mert csak 60% körül tekernek a ventik, itt még nem hangosodik be egyáltalán. A vrm-en van külön borda, ami húvezető paddal hozzáér a nagy bordához, ramok is hűtve. A Geforce felirat saját programjával állítható RGB, ki is kapcsolható. A ventik alatt van 3-3 (vagy 2-2) fixen pirosan világító led, nem tűnik túl erősnek, de este még nem láttam, ma megnézem és ha nagyon fényes leragasztom

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24817) ingalls


ingalls
senior tag

Ha egy kártya cicereg, az azt jelenti, hogy hibás? Sajnos a GaminX-em eléggé vinnyog :(

(#24818) aya


aya
addikt

Na meg is van a ftw 1080 :)

Szarrá volt celófánozva, minden megvan hozzá, full új, illetve a thermal padok alapból rajta vannak :)

Tesztelés majd holnap, sajnos még úton vagyok későn érek haza.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#24819) shteer válasza ingalls (#24817) üzenetére


shteer
titán

Nem

..szerintem jónak tűnik

(#24820) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Alulfeszeléssel ki meddig jutott?

Gondolok itt a legalacsonyabb fesz mellett elért tól-ig tartó legmagasabb stabil órajelre.

Nálam most 0,994v mellett 2014-2050MHz között mozog.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24821) Laraxior válasza Jacek (#24815) üzenetére


Laraxior
titán

Nem rossz, csak a garanciája halom szemét, de amúgy tényleg jó. :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#24822) sagit válasza Laraxior (#24821) üzenetére


sagit
addikt

amazon garival mi a baj? eddig bármit visszaküldtem instant cserélték vagy fizették vissza

(#24823) Laraxior: tényleg? erről nem tudtam, adtam már el nem egy amazonról vásárolt cuccom
van erről valami link vagy bármi?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24823) Laraxior válasza sagit (#24822) üzenetére


Laraxior
titán

Annyi a gond, hogyha továbbadod, akkor a garancia csak a számla tulajdonosának él.

Link? Hát hogyne lenne. kfa2.com :D

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#24824) sagit válasza Laraxior (#24823) üzenetére


sagit
addikt

Elbeszélünk egymás mellett, nem a kfa2 céges gariról beszélek hanem az amazonéról.
Én amazonon kb bármilyen terméket nyugodt szívvel megveszek, mert ha rajtuk keresztül intézed szinte biztos hogy az cserélve lesz ( legalább is nekem eddig ez a tapasztalatom 3 év amazonozás után), nem fillérb@szóskodnak.

Ezért nem értettem a névre szóló garit, nincs náluk ilyen tudtommal.
A kfa2 1080-at is szemrebbenés nélkül vettem tőlük, mert tudom hogy ha kell akkor cserés lesz vagy visszafizetik.

Csak egy gyors sztori a hozzáállásukról: vettem egy 1050ti-t párom gépébe, hozta a futár, valószínűleg lerakta az ajtó elé, beírta a nyomonkövetésbe hogy a csomag a postaládába lett hagyva, nem lett meg a csomag.

Felhívtam a supportot. Elmeséltem hogy egy vga-t várok,kizárt hogy az beférjen a postaládába. Rengeteg bocsánatkérés és küldték még aznap a másikat ingyen. Mióta haza is szállít Magyarországra ( külföldön élek), azóta otthon is lehetne valós alternatíva webshopokra, de valamiért otthon hanyagolva van.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24825) Laraxior válasza sagit (#24824) üzenetére


Laraxior
titán

Ja, én a KFA2 garanciájára értettem. Az amazonnal nekem sincsen semmi bajom, én is onnan veszek mindent. Legalábbis amióta külföldön élek. De ez a 980Ti még otthon lett véve. Illetve azóta már 980LN (LevélNehezék)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#24826) Jacek válasza Laraxior (#24821) üzenetére


Jacek
veterán

Lehet. én svédben vagyok semminek a gariztatásával nem volt bajom még:) Multkor lejárt a G4-en garija 4 nappal utánna is kicserélték a komplett kijelzöt...

(#24827) Jacek válasza Laraxior (#24825) üzenetére


Jacek
veterán

Látom hogyugyan azt irod otthon van probléma a garival:D

(#24828) hackeeeee válasza Puma K (#24820) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2GHz megvan 0.895V körül, de 0.995V maradt, így stabil a 2038. 2050-hez fel kell menni 1V fölé.

Véleményem szubjektív...

(#24829) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Gainward phoenix tulajoktól kérdezném, hogy a kártyából beépítve csak a piros szín látszik nagyjából ki? És milyen piros az a piros? Kb mint az MSI kártyáknál? És a led-et az oldalán lehet-e fehérre állítani?

Csak azért kérdem, mert gondolkozok egy gainward 1080-on de nem szeretém hogy nagyon elüssön a gép design-tól ami piros-fekete.

Msi lenne az igazi de ez annyira jo áron van most (141k) h nagyon morfondírozok rajta. Főleg, hogy tegnap elvitték az 1070-et 150k-ért :D

[ Szerkesztve ]

(#24830) sto1911 válasza GeneraL_XTX (#24829) üzenetére


sto1911
veterán

Hol van annyiert? Gondolom hasznalt.

(#24831) Találtgyerek válasza sto1911 (#24830) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az ő szavaival élve:
"Nem is ez a lényeg.. " :DDD
Nettó áron veszi valószínűleg.

06-3o/9759I39

(#24832) ovics


ovics
aktív tag

nagyon szabadulnak most az asus rog strix gtx1080-ektől O.o mi a baj velük?
másik, egy ilyen szörny 29,8cm a házamba viszont 29cm a max, szerintetek beférne?

(#24833) shteer válasza ovics (#24832) üzenetére


shteer
titán

Nincs velük semmi baj szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#24834) Lidl válasza GeneraL_XTX (#24829) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

az a piros nem igazán piros. Szerintem nem olyan, mint az MSI piros.
Inkább arany felé hajlik, világosabb.
A LED-et nem lehet fehérre kapcsolni. Alapból zöld színű és csak a saját progijával lehet állítgatni.
Akkor lehet teljesítményre (leterheltségtől függő szín), vagy fix szín, vagy kikapcs. De nem emlékszem, hogy fehér lett volna.
Amúgy inkább csak a piros szín látszódik, meg a tejfehér plexi, ami alatt a LED van, és rajta a felirat.

Mindjárt felteszek egy képet beépítve...

itt is van:

Ez persze már a múlt. Tegnap vitték el a Phoenixet. Péntek óta a Palit figyel a gépben.
Na a kék/fehér összeállítás még ennyire sem megy a gép többi részéhez. De én nem látom ;)

Lidl

[ Szerkesztve ]

(#24835) Hachiko95 válasza Lidl (#24834) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Bármilyen színűre be lehet állítani fehérre is, az más kérdés, hogy nem teljesen hófehér.
Inkább egy "koszos" fehér.

(#24836) VTom válasza ovics (#24832) üzenetére


VTom
veterán

Lehet, hogy pont beférne. A kártyák hosszát a lefogatóktól a hűtő végéig mérik, tehát kb. 1cm-rel rövidebb a kártyának a házba eső része. A házak specifikációiban viszont általában a házon belüli szabad hely hosszát adják meg. Tehát jó eséllyel a specifikációban megadottakhoz képest 8-10mm-re hosszabb kártya még be szokott férni.
Nem tudom, hogy érthető-e ahogy megfogalmaztam :)

A lényeg, hogy mérd le a kártya helyét úgy, hogy annak a résznek a szélességét is mérd hozzá, ahova a lefogató csavarokat csavarod. Az adja ki a teljes hosszt, ami befér.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#24837) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

oks köszi srácok.

nem olyan vészes, ha a piros-fehér led kombót össze lehet hozni, akkor már talán nem üt el annyira. az a baj, hogy üveg az oldallap, szóval nálam nagyon látszik, ezért fontos a design. Csak hogy lássátok miről van szó jelenleg így néz ki a gép (bár azóta bekerült egy nzxt vízhűtés is de az lényegtelen)

[ Szerkesztve ]

(#24838) Lidl válasza Hachiko95 (#24835) üzenetére


Lidl
senior tag

Na ja, ennyire nem ástam bele magam ;)
És ez csak akkor igaz, ha fut a saját programja?
A "set power-on default color" érdekesnek tűnik.

Most Palit van, megnézem annak is a saját programját. Ha beállítom és elmentem, akkor úgy marad-e a program futtatása nélkül is?

Köszi
Lidl

(#24839) Archttila válasza Puma K (#24820) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Küldenél nekem pár screen-t a beállításaidról? :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24840) GRaul válasza GeneraL_XTX (#24837) üzenetére


GRaul
őstag

Nekem ugyan ilyen tipusu hazam volt, feherbe. De a hutese, az katasztrofalis phanteks hazak utan. Ment is fel az aprora eladasra ;] . Kullemre 10/10, de hasznalhatosag az kb 10bol 6 vagy 5 szamomra.

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#24841) hackeeeee válasza GeneraL_XTX (#24829) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A borításra gondolsz? Alapból nem is nagyon látszik.

Nem, nem olyan piros mint az MSI-jé, a képek csalókák. Annál szerintem "fakóbb".

Viszont ha belövöd a piros ledet a felirat mögött akkor nem látszik semmi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24842) Puma K válasza hackeeeee (#24828) üzenetére


Puma K
veterán

Kíváncsi vagyok nekem tudja-e tartani a te általad beállított feszültséget és órajelet.

(#24839) sati

MSI Afterburner-ben a fogyasztás és hőmérséklet limitet maximumra állítottam (esetemben P.L.: 112%, T.L.: 92°C), majd CTRL+F megnyomása után a képen látható értékeket lőttem be:

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24843) hackeeeee válasza Puma K (#24842) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem 2050-re van beállítva, így max 2038 2025-ig esik vissza, és 0,95V.

Rosszul emlékeztem, sorry.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24844) Találtgyerek válasza hackeeeee (#24843) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Gigabyte Gtx 1080 Gaming G1-ről mi a véleményetek?
Hűtés,megbízhatóság,zaj,teljesítmény?

06-3o/9759I39

(#24845) hackeeeee válasza Találtgyerek (#24844) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem nagyon ajánlott.

Véleményem szubjektív...

(#24846) Találtgyerek válasza hackeeeee (#24845) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Rendben.Köszönöm!
Mi a gond vele amúgy?
Vagy kompletten az egész silány? :)

06-3o/9759I39

(#24847) Bird válasza Találtgyerek (#24846) üzenetére


Bird
addikt

Nyugodtan megveheted semmi gond nincs vele...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24848) hackeeeee válasza Találtgyerek (#24846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A hűtőre több negatív visszajelzés volt, mint pozitív, főként anyagminőség miatt. Persze van akinek semmi gondja nincs vele.

Véleményem szubjektív...

(#24849) atee válasza Találtgyerek (#24844) üzenetére


atee
őstag

Annyiért amennyiért most figyel egy az aprón...nem rossz vétel szerintem.

D-day 2002-01-04 01:54

(#24850) salvation válasza GeneraL_XTX (#24829) üzenetére


salvation
aktív tag

Nekem volt a piros az nem annyira szép piros mondjuk metál szemcsés ha jól emlékszem de az MSI piros az sötétebb és szebb :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.