Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) GAbre válasza taranis (#24050) üzenetére


GAbre
veterán

Èn nem tudom mi ez a bitcoin mánia.
Èrtem,èn,hogy jó az árfolyama,de most is ahogy youtubeon nèzem,1070el.
Ilyen 5 dolcsikat lehet vele keresni naponta.
Nem számoltam ki áramba ez mennyi,de erősen gyanítom,hogy többe kerül,mint elvileg amit keresni lehet vele.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24052) hackeeeee válasza GAbre (#24051) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem azért megy fel az ára, mert 1070-nel bányásnak, hanem azért, mert a Radeon-okból semmi sincs, és aki kártyát szeretne, az ha kell, akkor megveszi ezt, mivel nincs más.

Véleményem szubjektív...

(#24053) hajbel válasza GAbre (#24051) üzenetére


hajbel
addikt

LOL, ha Neked 150 dolcsi a havi villanyszámla bekapcsolt gép mellett, akkor elég hardcore fogyasztó lehetsz ;] Min. 1000-1200 Wattos táp kéne hozzá maxon terhelve.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#24054) taranis válasza GAbre (#24051) üzenetére


taranis
addikt

Ethereumot tolják most, nagyon komoly összegeket lehet vele keresni, ha nem rontottam el a számolást, akkor egy RX480 3 hónap alatt visszahozná az árát, ha minden így maradna. Én viszont a nyugalmam megőrzése miatt inkább az RX480-am eladásával kerestem. Bár igazából nem ez hajtott előre, hanem az, hogy az AMD driverekkel nagyon meggyűlt a bajom, fotó/videó utómunka területen. Naponta voltak fagyások, korábban NVIDIA-val nem volt ilyen.

colorizer.net

(#24055) ittakary


ittakary
nagyúr

Giga G1 1080hoz adtak ki új F2 BIOS-t (Micron) enyém is az

érdemes felrakni?

Release for MICRON Memory
NVIDIA Source BIOS Version: 86.04.17.40.38
BIOS frequency: Base/Boost: 1695/1835 MHz; Memory:5005 MHz
Memory: 10010MHz
Improve the Fan Performance
Release for F1 BIOS

ennyit írnak róla

(#24056) Raymond válasza ittakary (#24055) üzenetére


Raymond
félisten

Datum: 2016.11.11

Most mi van rajta? Egyebkent akkor van ertelme felrakni ha problemak vannak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24057) GAbre válasza hajbel (#24053) üzenetére


GAbre
veterán

Kicsit el voltam tévedve mennyire az áramdíj,fogyasztás arány.
Most utána számolva megéri.
Igaz meglesem mennyire.
Mert volt ahol 5,volt ahol csak napi 1.6 usd-t láttam.
Másfél usd kb 500Ft
Áramdíj ~150Ft.
Még azért kicsinek nézem,a hasznot.
Mivel,ha folyamatosan megy,feljebb tudja tornászni az alapdíjat,még ha kicsit is,főleg ha abbahagyod,és akkor 1 évig vagy meddig fizethetsz többet.

És még lehet,h jó az árfolyama,és jobb is lesz,de ebben is van kis rizikó,és napokig küzdesz szó szerint pár száz ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24058) ittakary válasza GAbre (#24057) üzenetére


ittakary
nagyúr

és ki mondta hogy bitcoint bányásznak vele? :) kb egymillió másik coin van...

de ez nagyon nem ide való

(#24059) Raymond


Raymond
félisten

Megjott a kartya, egy MSI GeForce GTX 1070 Quick Silver OC 8 GB

Massziv, szep darab. Ahhoz kepest hogy "was released as part of the company's 30-year celebrations" nem eresztettek el magukat, a dobozban csak a kartya van, driver CD es papirok.

A lenyeg viszont hogy nagyon szepen megy es hangtalan. Egy gyors Valley es Heaven azt mutatja a GPU 1936Mhz-en tartja magat 68-69 fokon es 48% ventik mellet ami kb. 1180-1190RPM es gyakorlatilag hangtalan, enyhe cicergest halani csak terheles alatt. Az N200-as hazban a ket haz venti 650RPM es a Hyper 212 ventije szinten csak 650-700RPM kozott mozog, tehat nem azert "hangtalan" a kartya mert a tobbitol cucctol nem hallani :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24060) BITBOYS válasza Raymond (#24059) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szép darab :)
Nekem msi gtx 1070 aero oc 8gb verzióm van és hiába fanyalognak páran erre a típusra, nálam nincs cicergés, melegedés, zaj probléma. Tuningot is teljesen jól viseli. Inkább az zavar, hogy világít az msi logó :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24061) Raymond válasza BITBOYS (#24060) üzenetére


Raymond
félisten

Nem is tudom hogy vilagit-e, csukott hazban van :) A cicerges amugy semmi, az elozo R9 380X-em elegge sipolt. Meg azert ki lehetett birni, de ennel az a kis cicerges semmi mert nem hangos es nem magasfrekvenciaju sipolas. Az 1936Mhz amit tartott 1.043-1.05V mellet volt es a GPU-Z azt mondja a perfcap reason vRel. Tuningolni nem hiszem hogy fogom, mert 2100-nal tobbet nemigen hoz ki ezekbol az ember, az a kb. 8% meg nem er annyit. Azert majd valamikor lehet huzok a GPU-n es a VRAM-on is ha az a par % hianyozna a stabil 90FPS-hez VR alatt es nem lehetne mar mashogy (beallitasok) elerni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24062) ovics


ovics
aktív tag

az normális hogy a cpu-z a memory-hoz 4004MHz-t ír? a többi az stimmel

(#24063) BITBOYS válasza Raymond (#24061) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én is csak kíváncsiságból tuningolok, nem tartósan :)
Ja, hogy VR. Sajnos még nem tartok ott :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24064) BITBOYS válasza ovics (#24062) üzenetére


BITBOYS
addikt

gpu-z :) teljesen normális

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24065) TTomax válasza BITBOYS (#24060) üzenetére


TTomax
nagyúr

Húzd le a LED csatit a pcbröl.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24066) BITBOYS válasza TTomax (#24065) üzenetére


BITBOYS
addikt

Még garis a kártya így nem bontottam meg :) Különben köszi a tippet, ez nem is jutott eszembe :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24067) TTomax válasza BITBOYS (#24066) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak a burkolat egy részét kell lekapni,azt hiszem 6csavar fogja.A gpu körüli matricázott csavarokat nem kell bántani,így a gari is megmarad. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#24068) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello!

Valaki talalkozott mar olyannal h pl az msi ab monitorozas a The Division alatt jo, de wildlands-ben meg semmit nem jelenit meg? Ez mitol lehet? Jo lenne latni par adatot de foleg az fps-t.

Koszonom!

(#24069) Tom5 válasza Gtaati (#24068) üzenetére


Tom5
addikt

Anno volt olyan h Dx11 alatt mutatta Dx12 alatt nem. Lehet h most is ez van? :F

(#24070) Gtaati válasza Tom5 (#24069) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Hat a The Division-ben Dx12 alatt szepen mukodik es kijelez mindent. Wildlands-ben nem is lattam opciot arra h lehetne allitani illetve valasztani dx12 es 11 kozott. Valaki aki jatszik wildlands-el es gtx 1080-al az milyen grafikai beallitasokat hasznal? Mert igy h nem latom az fpst igy szemre ugy tunik mintha neha szaggatna. Vagy ultra eseten mibol kell visszavenni h fullHD-ban a 60 fps meglegyen?

Koszonom!

(#24071) pcsabat válasza Gtaati (#24068) üzenetére


pcsabat
őstag

ugyanez, az új Riva tuner static server már megjeleníti DX12 alatt is amit kell, nálam kivétel a Watch Dogs 2, gondolom valami ubisoft baromság lehet ez.

(#24072) Gtaati válasza pcsabat (#24071) üzenetére


Gtaati
őstag

Elmeletileg a legujabb rivatuner van fent es inditas elott es a jatek kozben is ha leteszem talcara a jatekot akkor be van kapcsolva a monitorozas de gyakorlatilag semmit nem mutat belole...

(#24073) deadwing


deadwing
addikt

Kezd érdekessé válni a helyzet. Ahogy nincs jelen az AMD a piacon -kifogytak a készletek ugye- , azonnal BRUTÁLIS áremelés mindenhol. 20 ezerrel nőnek az árak 1080-nál is most már hipphopp, nemcsak a 1070-nél...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24074) ->Raizen<- válasza deadwing (#24073) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hm 1080 pont nem jó bányászkodni. Ethereumra nem jó. Már pedig ez most a sláger ami hoz is a konyhára + nem éri meg rohadtul mert qva drága egy 1080.

[ Szerkesztve ]

(#24075) deadwing válasza ->Raizen<- (#24074) üzenetére


deadwing
addikt

Ugyan úgy jó mint a 1070, hasonló a ROI.
ETH-ra nem, de ZEC-re rendben van.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24076) deja vu


deja vu
addikt

Hirdetések nagyon komolyak. :D
RX480 4gb 125 ezer, vagy egy az egyben csere GTX1080-ra. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24077) gyuribácsi88

A mai nappal beléptem én is az 1070-esek táborába, végül is egy STRIX-GTX1070-O8G-GAMING-re esett a választás.

Amit egyből észrevettem az amd kártya után, hogy fakóbb a képe, aztán megtaláltam a beállítások között hogy a kiemelt dinamikatartomány korlátozottra volt állítva alapból, átraktam teljesre, most már minden ok.

Van még valami beállítás amit alapból nem jól állít be a telepítés után, és érdemes változtatni rajta?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#24078) nubreed válasza gyuribácsi88 (#24077) üzenetére


nubreed
veterán

Bizony, ezzel én is szembesültem. Csak én 2 napig szenvedtem rajta, mire rájöttem. De, hogy miért nem teljesre (0-255), hanem korlátozottra (16-255)-re teszi alapból a driver, számomra rejtély...
Már majdnem képes lettem volna visszavinni gariba a kártyát. :DD AMD -nél sosem voltak ilyen szívások.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24079) deadwing válasza nubreed (#24078) üzenetére


deadwing
addikt

Kell nektek hdmi-t használni. ;]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24080) nubreed válasza deadwing (#24079) üzenetére


nubreed
veterán

Sosem használok HDMI -t, mármint monitorhoz. Tehát mindez Display Port -on történt.

Viszont eszembe jutott, hogy az megkavarhatta a dolgokat, hogy viszont az AV erősítőmbe be van kötve a HDMI?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24081) deja vu válasza gyuribácsi88 (#24077) üzenetére


deja vu
addikt

Kimeneti színmélység Nvidiánál 8 bitre állítja alapból. AMD alapból 10 bitre állítja. De egyrészt ehhez 10 bites monitor kell, másrészt játékos kártyával csak DirectX alatt lesz 10 bited. Photoshop és egyéb grafikus programoknál nem lesz 10 bit játékos kártyával, csak Quadro, Firepro, Radeon Pro kártyával. Ha az a monitorod van ami az adatlapodon van, az akkor csak 6-bit+AFRC, szóval lényegtelen.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#24082) deadwing válasza nubreed (#24080) üzenetére


deadwing
addikt

Én DVI-on miért nem látok erre a beállításra lehetőséget? :F

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#24083) gyuribácsi88 válasza nubreed (#24078) üzenetére

Én azért negyed óra alatt rájöttem :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#24084) nubreed válasza gyuribácsi88 (#24083) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor te nyerted a fagyit. :DDD És választhatsz egy lányt a Computexes lányok közül. :)) :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24085) Dtomka válasza gyuribácsi88 (#24077) üzenetére


Dtomka
veterán

Grat a kártyához használd egészséggel!
Én is AMD-ről váltottam, de nekem nem tűnt fel színkülönbség. Lehet az alábbi beállítások miatt:

(#24086) salvation


salvation
aktív tag

Mi ez a nagy GTX 1070 válság valaki tudja-- minden boltba 4-5 db kártya van :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#24087) nubreed válasza salvation (#24086) üzenetére


nubreed
veterán

Elmentek bányászni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#24088) taranis válasza salvation (#24086) üzenetére


taranis
addikt

A bányászok miután felvásárolták az AMD csúcskártyáit, teljes hiányt okozva világszinten, elkezdték felvásárolni az Nvidia csúcskarikat is. Ahol még van, ott jócskán drágább, mint pár hete. Ki kell várni, helyre fog majd rázódni a piac.

colorizer.net

(#24089) Bird válasza taranis (#24088) üzenetére


Bird
addikt

Vagy most kell eladni. 😊
Nekem csak a pofám nagy... Nem adnám el az FE-t. (Na most kapok.. :D)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24090) taranis válasza Bird (#24089) üzenetére


taranis
addikt

Ez részemről így is történt, jelenleg integrált gpu-ról vagyok :D

colorizer.net

(#24091) Bird válasza taranis (#24090) üzenetére


Bird
addikt

Ennyi, igy kell ezt. 😊

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24092) hackeeeee válasza taranis (#24088) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez soká lesz. :(

Véleményem szubjektív...

(#24093) Raymond válasza BITBOYS (#24063) üzenetére


Raymond
félisten

Megneztem mit muvel, csak a Power Limit kitolasaval a max megengedett 126%-ra. Ez felvitte a Temp. Limit-et 92C-re, de soha nem ment 74C fole hasznalat kozben max orajeleken se, ez lett a vege:

A tenyleges Boost programtol fuggoen 2076 es 2100 kozott allapodik meg, Unigine cuccok 2088-at tartjak, a 3DMark pedig 2076-ot. Ez a plusz 10% RAM es plusz 8.5% GPU orajel emeles kb. 9.8%-ot ad a 3DMark-ban, csak a RAM emelese 4.5%-ot hoz. A csucson mar eleri a Power Limit a 103%-ot, OC nelkul (marmint a gyarin felul) ez marad olyan 74-76%-on azon az 1918-1936Mhz-en. Sokba kerul az a plusz nem egesz 10% teljesitmeny :) Persze ez van, a kartya teljesen a normaban van ilyen teren es meg igy is hangtalan, a venti max 55% (1435RPM) volt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24094) Bird válasza hackeeeee (#24092) üzenetére


Bird
addikt

Rájár a rúd a desktop üzletágra... Megugró HDD, RAM, VGA árak. Mi jöhet még? :(

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24095) hackeeeee válasza Bird (#24094) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ugye a hdd elmegy most jelenleg, de még mindig érezhető, de minden más... Ahogy mondod is.. :(

Más, Nekem így megy az 1080. A gpu így 2088-ig boost-ol, fentebb már vannak hibák. Viszont a vram még megy ennél fentebb is:

Véleményem szubjektív...

(#24096) GRaul válasza Bird (#24089) üzenetére


GRaul
őstag

en eladtam a 1070et es igy valtottam 15eft rafizetessel 1080ra ;]
A 1080as masnapra mar 30eft-tal tobb volt mint elozo nap...

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#24097) ->Raizen<- válasza gyuribácsi88 (#24077) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hogy állítsam be hogy game és videózáskor meg asztalnál 2d-ben is működjön a full dinamika tartomány?

(#24098) gyuribácsi88 válasza ->Raizen<- (#24097) üzenetére

Amit aláhúztam, azt átraktam korlátozottról teljesre, és ennyi. Mindenhol marad a teljes, nem változtat rajta.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#24099) FLATRONW válasza ->Raizen<- (#24097) üzenetére


FLATRONW
őstag

A videózásra külön beállítási fül van, ami alapértelmezetten a videólejátszó beállítását használja.

De lehetőséged van ezt felülbírálni, hogyha valamiért mégis korlátozott színtartományt használna a videólejátszó.

(#24100) pcsabat válasza Raymond (#24093) üzenetére


pcsabat
őstag

Koppra ugyanígy megy nálam a gaming x is. Hangja egyébként 60% felett jön meg, akkor már a leszabályzott 14 centis pure wings 2-ket és a ty147-et túlharsogja - bár ha nem hang nélkül játszik az ember akkor így sem lehet hallani :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.