Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) hackeeeee válasza deadwing (#23450) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, hát vagy benne van, hogy ez a kártya ilyen.

Esetleg bios update.

Véleményem szubjektív...

(#23452) LWhite válasza hackeeeee (#23445) üzenetére


LWhite
tag

Rougekiller nem jelzett semmit.

(#23444) ericdrawen74: Afterburnernél is ugyanez, Core Clock a Base órajelet nem módosítja, ahogy látom, az marad 1189.

(#23446) deadwing: 3 monitor van rákötve, jelenleg kettőt használok, de ha csak egyet, akkor is ilyen. igen, a GPU load 1-2%.

"Igaz, hát vagy benne van, hogy ez a kártya ilyen." Nagyon örülnék neki! :F

BIOS update-et még lehet, hogy megpróbálom

(#23453) hackeeeee válasza LWhite (#23452) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Malwarebytes-ot még futtass esetleg.

Bios-t nézz a kártyához, hátha van.

Véleményem szubjektív...

(#23454) ffodi válasza LWhite (#23452) üzenetére


ffodi
veterán

Melyik driver van fent? Esetleg nem 144Hz-es a monitorod? Windows energiagazdálkodási séma?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23455) LWhite válasza hackeeeee (#23453) üzenetére


LWhite
tag

Saját oldalon található BIOS felraktam, TDP, 17,5%-ra csökkent, más nem változott.

(#23454) ffodi: 378.72-es drivere van fent. Sajnos nem olyan a monitor. :)

(#23456) ffodi válasza LWhite (#23455) üzenetére


ffodi
veterán

Akkor próbaképp vakarj le minden NV drivert, majd tedd fel a legfrissebbet.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23457) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Tegnap történt egy "érdekes" dolog velem. A gigabyte programot leszedtem, mivel jóval kevesebbet tud, mint az AB. Utána elkezdtem squadozni, hipp-hopp 95 fokra melegedett a VGA, észre sem vettem hogy álltak a ventik, pedig az AB futott. :Y

A pc újrainditása után, már a boot-olásnál felpörögtek a ventik és lehűtötték a kártyát. Én azt hittem, hogy van valami védelem és kikapcsol, valami 90 foknál, talán ilyesmit olvastam. Még jó hogy nem főtt meg.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23458) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Ez nagyon off ,de sajnos a saját topic inaktív és kiváncsi lennék hogy más 1070-es tulajnak is ilyen-e vagy én rontottam el valamit.
Másnak is így "vibrálnak " bizonyos élek,mint a videóban?(Watch Dogs 2)
https://www.youtube.com/watch?v=hUQ9oGhyrK0&t=92s
2.05-nél látszik legjobban a motorcsónak hátuljánál vagy 1.26-nál a motoron.
Azért kérdezem ,mert nálam is ilyen és elég idegesítő,ahogy nézem az élsimítások se javítanak sokat ezen a problémán.
Főleg a távolabbi tárgyakon,autókon látszik ez a jelenség.
Nálatok is ilyen?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23459) Rasiel válasza Shaza (#23458) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem, ez teljesen normális. "Shimmering"-nek hívják a jelenséget, főként mozgásnál szokott szembetűnő lenni. Megoldás lehet rá pl. az élsimítás vagy az NVIDIA-féle DSR. Játékfüggő, hogy ezek közül melyik a megfelelőbb. Élsimítással kapcsolatban egy alap SMAA, esetleg FXAA is valószínűleg redukálni tudja ezt a jelenséget, a legtöbb játékban kicsi a teljesítményre gyakorolt hatásuk. Az MSAA-val (ahol működik megfelelően) már komolyabb képminőségbeli javulást lehet elérni, viszont a teljesítményre a legtöbb esetben érezhető hatása van. Egyébként van, ahol kombinálható ez a fajta élsimítási mód pl. az FXAA-val, így több esetben a shimmering jelenség is redukálódhat. A legjobb természetesen az SSAA, viszont ez komoly szinten megnyírbálja az FPS-számot és nem is feltétlenül működik mindenhol megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#23460) Shaza válasza Rasiel (#23459) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi!

(#23461) RazoR válasza TTomax (#23428) üzenetére


RazoR
veterán

Megfelelő ventifordulattal a 2100-at is tarja!

Más: hűtő megbontás után ha nem sérül a gap pad akkor maradhat rajta vagy mindenképpen csere?

(#23462) keIdor


keIdor
titán

GeForce Hotfix driver 382.19

This hotfix resolves a stutter issue experienced on some configurations while playing Prey.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23463) nubreed válasza keIdor (#23462) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, de mivel a Prey nálam egyelőre nagyon felejtős kategória, nem sürget a tatár, hogy letöltsem. A videók alapján nekem nagyon nem jött be a játék.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23464) hackeeeee válasza keIdor (#23462) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Én nem is tapasztaltam semmiféle hibát, bár nem is játszottam túl sokat. Lehet felhajítom majd. Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#23465) TTomax válasza RazoR (#23461) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jahh,csak hát éppen halk nem lesz....még az AMP! sem... nyugodtan rajtahagyhatod,max fordits rajta egyet a tengelye körül. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23466) RazoR válasza TTomax (#23465) üzenetére


RazoR
veterán

Ha holnap megjönnek a szűrők akkor hétvégén szétkapom a gépet és ha már kint a vga.... ;]

(#23467) hackeeeee válasza petymeg (#23457) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is jártam már hasonlóan, amikor csukott egyet a Gainward Expert tool, akkor Nekem ~85 fokig melegedett.
Tombraider-ezés közben vettem észre, hogy nem mennek a ventik.. Mondom wtf?!

A grafikon full nullán állt.. nem is lehetett állítani.. Auto indításból expert tool ki, reboot, utána jó lett, azóta ok. Azóta, ha manual controll-t használok, akkor csak AB.

Véleményem szubjektív...

(#23468) illes0102


illes0102
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy ez mennyire számít offnak, inkább abba teszem.
Ismét egy kérdésem lenne hozzátok.
Adott egy játék Playerunknown's Battlegorund amit hirtelen most fel tudok hozni. Mint előzőleg írtam, nekem egy Gtx 1080 Sea Hawk X-em van haveromnak pedig Armor OC-je, ami szerint nekem nagyobb órajelen üzemel még stock órajelen is.
Amit észrevettünk, hogy neki valamiért mégis nagyobb FPS-e van játék közben..de úgy 20-30 al amit kicsit zavar, hogy nem értem miért? Ugyan azok a beállításaink, config fájl neki egy i5 4690K nekem egy i7 4790K processzorom van elvileg Ő egy kicsit OC-zte én nem akartam. Mindkettőnknek 16GB ramja van ha jól tudom neki 2*8gb 1600mhzn futó nekem pedig 2*4gb 1*8 gb és sajnos 1333mhzn futó, mert az egyik 4 esem még régi gépből való.. arra gondoltam a RAM lehet az egyik gond vagy amire gondoltam, hogy a játék inkább processzor függő és számít hogy overclockolta.. vagy esetleg kevés lenne a tápom? (XFX 550W- os tápom van épp). A kártya játék köben nekem 1936mhz-n fut és kb 40-60% osan van terhelve. 50-100 fps között mozog neki 70-120. Köszönöm előre is. :R
Ha esetleg nagyon off lenne a kérdés, hol járhatnék még utána?

(#23469) ffodi válasza illes0102 (#23468) üzenetére


ffodi
veterán

Lehetséges okok közül néhány: más oprendszer, más beállítások az NV driverben, más NV driver, RAM órajele/összeállítása, cpu órajele, HT vs noHT, SSD-n van-e a játék vagy nem...

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23470) illes0102 válasza ffodi (#23469) üzenetére


illes0102
aktív tag

Windows ugyan az, NV beállításokat is ugyan azokat állítottunk, legújabb driver mindkettőnknél, SSD is ugyan az és arra van telepítve :D . Akkor valószínű hogy inkább CPU igényesebb a játék és az miatt van, hogy Oc-zta az I5-öt. mindegy köszönöm beletörődök, hátha lesz valami olyan játék amiben otthagyom mert az i7 több szálát jobban kihasználja :P

(#23471) pcsabat válasza illes0102 (#23468) üzenetére


pcsabat
őstag

Annyira nem vagyok benne otthon, de nem létezik, hogy a ram-od single channel módben megy és ez fogja annyira? Vedd ki az 1 db 8-ast és próbáld meg úgy. Ja, most olvasom. Ha a két 4-es nem egyforma akkor sem biztos hogy megy dual channelben.

[ Szerkesztve ]

(#23472) DismayHurt


DismayHurt
újonc

Sziasztok!

Nemrég beruháztam egy ASUS 1070 Strix nemOC verzióra. Az első pár napban a következőket tapasztaltam: Witcher 3 legmagasabb beállításokkal SIMÁN működött fennakadások nélkül, CS:GO folyton 200 FPS fölött, de volt amikor 400-450-et is elért ideális körülmények között. Többi játék ment simán, ez a kettő amit leginkább próbálgattam és a Witchernél nincs GPU zabálóbb játékom. Az április 25 után érkező Grafikus driver telepítése óta lettem figyelmes arra, hogy ugyan jól mennek a játékok, de a CS:GO közben kis fekete dolgok szaladgálnak a képernyőmön, mintha néhány frame hibásan/hiányosan lenne renderelve. Egy barátom javasolta hogy vegyem lejjebb a mag órajelét 100 MHz-cel. Ez be is vált, bár furcsának tartottam hogy ilyenhez kell folyamodnom, hiszen gyári értékekkel üzemelt a kártya. Azóta egyre rosszabb. Sokminden történt, újratelepítettem mindent, a driverből azt használom amit a telepítő CD-n adtak (csak a weboldalukról szedtem le, és az ASUS support kollégája is azt javasolta) de napról napra egyre több tünet jelentkezett, pedig más fórumokat olvasva a többieknek nincs bajuk ezzel a kártyával az új driverek használata mellett. Mára ott tartok, hogy a Witcher ugyan jól megy, ritka akadásokat veszek észre, VISZONT a CS:GO-ban nagyon alacsony az fps, játszhatatlan. Még a League of Legendsben is lemegy néha 40(!) köré. Lementem, és KICSERÉLTETTEM a kártyát egy másikra, de ugyanez a baj (ha nem rosszabb). Kérlek segítsetek, mert sírva fakadok! :'(

(#23473) ÁdiBá válasza DismayHurt (#23472) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez szoftver hiba lesz. Nagyon fontos hogy úgy probáld ki a játékot hogy csak a szükséges komponenseket telepíted fel.
Windows, Driver, majd teszt...
Alplapod Biosa naprakész?!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23474) DismayHurt válasza ÁdiBá (#23473) üzenetére


DismayHurt
újonc

Amikor kicseréltem a kártyám egy kb. másfél éve telepített Windowsom volt tele volt mindenféle felesleges dologgal. Újratelepítés után csak a fontos drivereket és a játékot tettem fel hogy teszteljem, nem javult. BIOS naprakész. Mit jelent az, hogy szoftver hiba ebben az esetben?

(#23475) LWhite válasza ffodi (#23456) üzenetére


LWhite
tag

Köszönöm a tippeket, ezt még kipróbálom, csak most nem tudok vele foglalkozni pár napig. Aztán visszajelzek, hátha másnak is jól jön a tapasztalat.

(#23476) ÁdiBá válasza DismayHurt (#23474) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Próbáld meg lefuttatni a RogueKiller program csomagot a gépeden, előfordul az hogy nálad is jelentkezett a Windows Defender szoftver hibája, nálam többször előfordult hogy üresbe terheli a videokártyát így a játékban nyújtott teljesítménye lényegesen kevesebb lesz.
Nálam az overwolf program csomag is felejtős mert erőforrás igénylő bugos foshalmaz, egyszer telepítettem fel, akkor is szívatott csak, DSR korlátozta stb.

ÁdiBá

(#23477) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Csatlakozom a topichoz egy Zotac GTX 1070 AMP Extreme kártyával :)

(#23478) nubreed válasza Dtomka (#23477) üzenetére


nubreed
veterán

Előtte mi volt? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23479) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Megvan az új vas, ma megyek érte fiúk lányok! ;]
ASUS ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING GeForce GTX 1080 TI 11GB GDDR5X OC PCIE
Személyében, majd írom a tapasztalatokat... 1080 társa után mit tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23480) Dtomka válasza nubreed (#23478) üzenetére


Dtomka
veterán

Asus 280x. Tesommal üzleteltem el, kihagyhatatlan helyzet volt :)
Tegnap feltettem a legujabb drivert. Mafia III minden high-on 2x több fps :) Pár képet meg is osztottam a topicjában.

(#23479) ÁdiBá
Gratula, sok sikert hozzá!

(#23481) nubreed válasza Dtomka (#23480) üzenetére


nubreed
veterán

Szinte éreztem, hogy nálad is AMD-t váltott. :)
Elég sokan vagyunk, és ezt nem lehet elvitatni, akik AMD-ről váltottak mostanában valamilyen 1070/1080 -ra. Érdekes tendenciák ezek és az egy dolog, hogy mi sem az AMD sem az nVidia szempotjából nem vagyunk jelentős piac és akkor még finoman fogalmaztam de ha ez a trend globálisabban is, bajban lesz az AMD.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23482) Gtaati válasza nubreed (#23481) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Hát igen, én is R9 390-ről váltottam GTX 1080-ra. Én is rengeteg olyat látok, hogy AMD-ről váltott Nvidiára és érdekes lehet ez globálisan és számszerűsítve......

[ Szerkesztve ]

(#23483) pcsabat válasza Gtaati (#23482) üzenetére


pcsabat
őstag

Ugyanez, vártam a csodát AMD vonalon. Aztán Meguntam a 390 melegedését, váltottam 970-re, ami hangban és melegedésben jelentős fejlődés volt, de teljesítményben visszalépés az esetek java részében, aztán jött egy 1070 Gaming X, ami egy szenzáció a korábbiakhoz képest :D

[ Szerkesztve ]

(#23484) GAbre válasza Dtomka (#23477) üzenetére


GAbre
veterán

Grat.Jókat hallottam róla.
Én személy szerint nem kedvelem,mert alapban 250W-os az a 150W-os 1070es tdp.
Igaz én kártyám is 170tdp-s.
De az alap órajelei jobbak a zotacodnál.Bár ilyen kártyával nem spórolunk a benyával.
De azért lehet kinézni, a relative keveset evő,és erős kártyát.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#23485) Dtomka válasza nubreed (#23481) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

Én annak ellenére, hogy egy artifactoló 280x -et fogtam ki, nagyon elégedett voltam a 280x -szel. Drivergondjaim sem nagyon voltak, de a teljesítménye mára már elég kevés nekem.

Nagyon rég volt Nvidia vga-m visszafele, 8600gt, 7900gs, 4200

(#23484) GAbre
Köszönöm szépen! :R
Igen eleinte én is kicsit sokkaltam a 250 w-ot.
DE: a 280x is 250w -ot evett illetve úgy tudom, hogy ez a Zotac a legerősebb 1070.

[ Szerkesztve ]

(#23486) hackeeeee válasza ÁdiBá (#23479) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszlát, és kösz a halakat. :)

Grat, have fun.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23487) petymeg válasza nubreed (#23481) üzenetére


petymeg
addikt

Én egy R9 290-et cseréltem 1070-re, mert nem találtam olyan kártyát az AMD-nél, amire értelmes lett volna a váltás. Pedig elégedett voltam az Radeonokkal az elmúlt tizenx évben 6 ilyenem volt, Nvidia-ból MX 440 volt az utolsó, amit használtam.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23488) illes0102 válasza Dtomka (#23485) üzenetére


illes0102
aktív tag

Én is most Vasárnap váltottam amd VTX3D R9 280X ről 1080ra. Azt pedig eladtam haveromnak siegezni ;]. Furcsa ismét minden új játékot fullon futtatni akadás mentesen... bárcsak a Rustot is tudnák optimalizálni, mert az bármint csinálok mindig akad :D

(#23489) GAbre válasza Dtomka (#23485) üzenetére


GAbre
veterán

Hát zotac:

Engine Clock
Base: 1632 MHz
Boost:1835 MHz
Memory Clock
8208 MHz

Palit kártyám:
Graphics Clock 1670MHz
Boost Clock 1873MHz
Memory Clock 4250MHz (effective 8500MHz)

Adatok szerint jobban meg enyém.
Ráadásul tuningban,és hőmérsékletben is meg vagyok elégedve vele.
De ha annyira érdekel futhatunk 1 3dmark összehasonlitást.
Vagy kereshetsz neten is,én lusta vagyok,de Mhz-ben elvileg enyém jobb.

Avatar

(#23490) RazoR válasza GAbre (#23489) üzenetére


RazoR
veterán

Szerinted az a 40MHz számít bármit is???

(#23491) rottenbull válasza RazoR (#23490) üzenetére


rottenbull
senior tag

Johogy, az legalabb 0,2 fps. Egyertelmuen jobb ! Hihetetlen, hogy ennyi forumozas utan nem latod ezt a mindblowing kulonbseget.

(#23492) VTom válasza GAbre (#23489) üzenetére


VTom
veterán

A max boostot nézd, ne a gyári órajelet. Az dönti el, hogy melyi kkártya mennyit megy.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23493) NFree válasza RazoR (#23490) üzenetére


NFree
addikt

Néha az a kicsike sokat tud számítani ;]

vga

(#23494) GAbre válasza RazoR (#23490) üzenetére


GAbre
veterán

Hát ugyanannyi shader,meg cudamagnál számithat annyit,hogy nem a legerősebb 1070 lesz lehet,de nem biztos :)

VTom:
Tessék boost clock nálam 1873.
Nála 1835Mhz.

Amúgy tessék 1 teszt 100 pontot ver a kártyám a zotacra. 3dmarkban.
De persze mondom rajta lessük meg igazam van-e illetve a neten látott többletadatoknak.
Mert azért nem mind1,hogy magasabb órajelen a zotac által kért power 70%ával többet tud a palit.
Én se néztem régen ,hogy mennyit fogyaszt.
De az se mind1 sztem,hogy elvileg jobban és kevesebbel tud többet 1 kártya,vagy nem.
És nálam már az órajelekkel,ha nem is a fogyasztással,leesett a legjobb 1070 poziciórol a zotac.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#23495) hackeeeee válasza GAbre (#23494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a ~100 pont, ha GS-ben jelentkezik, az valszeg inkább a vram órajel különbségből jön, mint inkább a GPU-jéból.

Véleményem szubjektív...

(#23496) DismayHurt válasza ÁdiBá (#23476) üzenetére


DismayHurt
újonc

A RogueKiller nem talált semmi gyanúsat :/ és fogalmam sincs mi lehet a probléma forrása. Talán a konfigommal van a baj? Az intel diagnosztikai cucca azt mondta a processzorral minden rendben. Tanácstalan vagyok.

(#23497) Dtomka válasza GAbre (#23489) üzenetére


Dtomka
veterán

Februárban kölcsönkaptam a kártyát akkor futtattam le 1 tesztet:
(#20721) Dtomka

Találtam 1 listát, melyben 16 db 1070 sorrendje látható. Nem tudom, hogy mennyire hiteles:
16 Best GTX 1070 cards as of 2017

Persze, tesztelek még. Én is kíváncsi vagyok, hogy "mit tud" :)

(#23498) deadwing válasza Dtomka (#23497) üzenetére


deadwing
addikt

21 vélemény csak. Neidegesíts :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23499) RazoR válasza GAbre (#23494) üzenetére


RazoR
veterán

Amit megadnak boostot az csak egy garantált szám, az enyémnek 1991 a gyári boostja, mégis 2077-re boostolt a dobozából kivéve, csak mondom.... :U Arról nem is beszélve, hogy valószínüleg a magasabb TDP-s jobban tuningolható...

De akkor biztos a Te kártyád a jobb, a legeslegjobb! :C

(#23500) Dtomka válasza deadwing (#23498) üzenetére


Dtomka
veterán

Azt csinálsz amit akarsz :)

Én csak kerestem 1 listát...ha az utolsó az enyém azt sem bánom, a lényeg, hogy most jobban "mennek" a játékok mint a korábbi vga-mal. Nekem most ez számít.

Senkinek nem akarok semmit bizonyítani, fitoktatni, én már ebből kinőttem.
De ha valaki kiváncsi, hogyan szerepel tesztekben akkor a kedvéért lefuttatok párat. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.