Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) wildpig


wildpig
tag

Fakk. Windows update hiányzott neki. Még jó hogy pont szólt a Windows, és emiatt eszembe jutott hogy lehet ezért hisztizik.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#23352) Puma K válasza abridabri (#23348) üzenetére


Puma K
veterán

Hmmm... az a 2db RAM biztos a megfelelo foglalatban vannak?

https://www.asus.com/us/Motherboards/X99AUSB_31/websites/global/products/U9RLd11ILwEouXoV/img/hp/overview/overview-n1.jpg

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23353) TTomax válasza abridabri (#23348) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nagyon soknak tartom,nálam ugyan nincs a vizes körön a vga,csak a cpu egy 240+360as slim radival.A vgan meg egy H55 mint ahogy irtam,és nem megy 50Cfok fölé a 1080,pedig annak a tdpje is nagyobb,igaz egy jó 200g-os alu borda van a vrmen.A kraken g10 alá csak ugy fért be hogy megtörtem a keretet.A H55ön két aerocool ds van leszabályozva.64Cfokot bakker léggel el lehet érni persze jóval hangosabban.Ezek 10/13as csövek igaz?Most ahogy nézegetem a radi ventiket én lehet szivóra raknám,az összes többit tolóra...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23354) abridabri válasza Puma K (#23352) üzenetére


abridabri
veterán

Teljesen mindegy melyik foglalatba teszed , mindenhol megy a dual channel ;)

TTomax
Igen 13/10 es csovezes , az Also 360as radin befele tolnak a ventik, a felso 420 ason pedig kifele szivnak . Igy van meg a pozitiv legnyomas a hazon belol .

(#23355) BandiT85


BandiT85
aktív tag

Valószínüleg az van, hogy egy 1070 vagy 80 több hőt termel a Gpu-n kívül, mint maga a gpu. Én megnéztem terhelés alatt a kártyám hőfokait lézeres hőmérővel, hát nem a gpu volt a legmelegebb, FC blokkal. Mivel nálad a víz a Gpu-n kívül semmi mást nem hűt, ezért vannak ilyen jó hőfokaid, mint nálunk, akinél az egész kártya, a tuningolt proci, esetleg még az alaplap is ugyanazzal vízzel van hűtve mint nálam, meg fentebb egy kollégánál. Érdekes lenne mérni egy VRM-et nálad is, meleg lehet. Nekem is volt csak Gpu-ra blokkom, míg a VRM meg egyéb részek atom le voltak bordázva, és egy venti szellőztette alulról és úgy is 20 fokkal volt melegebb a VRM.

(#23356) KAMELOT válasza abridabri (#23348) üzenetére


KAMELOT
titán

Neked valami ott el van rontva, mert 2 radival játék közben 64 fok a kártya. Az nem jó! Léggel annyi kb. játék közben.
Vegyél ramokat, hogy QUAD CHANNEL-ben menjenek!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23357) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Valaki lecserélte már a GTX1080 GTX1080Ti-re mik a tapasztalatok?!
1440p ben játszom 165Hz 1MS monitorral, néhol érzem a szűk keresztmetszetet a kártyámban...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23358) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Giga 1070 Windforce kinek hogy muzsikál? Jól megterhelve milyen hőmérsékleten megy?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23359) KAMELOT válasza ÁdiBá (#23357) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor tessék venni Ti-t! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23360) ffodi válasza ÁdiBá (#23357) üzenetére


ffodi
veterán

+20-30%-kal számolhatsz...OC szempontjából a GPU tipikusan 50-100 MHz-el kevesebbet megy a Ti-esetében, a VRAM-okat tekintve pedig szinte általános 12GHz+. +50-80W-tal is számolni kell beállítástól függően, így esélyes, hogy a Ti hangosabb lesz mint a sima 1080.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#23361) TTomax válasza BandiT85 (#23355) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az hogy mennyire meleg a VRM az attól is függ hány fázisból és hogyan épül fel.Igaz nincs lézeres méröm,de nálam biztosan nincs 20Cfok a VRM és GPU között,azt már azért érezném tapintással is.Igen füt a VRM de azért az még mindig csak töredéke a gpunak,nagyon sok vga esetében nem is érintkezik aktivan csak egy szimpla alu borda van rajta,és még az sem a legmagasabb.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23362) BandiT85 válasza TTomax (#23361) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Kár hogy nem lehet monitorozni ezeknél a kariknál a Vrm-et. Én mikor mértem és 45 fok volt a GPU, akkor a VRM volt 52. Legjobb lenne egy hőkamera, mit mutat a Te konfigurációddal, léggel, illetve egy FC blokkal, akkor kiderülne mi az igazság. :K

(#23363) RazoR válasza KAMELOT (#23356) üzenetére


RazoR
veterán

+1, nálam még nem volt 57 fok felett pedig nincs víz...

(#23364) hackeeeee válasza ÁdiBá (#23357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha fontos a 165Fps, akkor kevés.

Én pl. van ahol 50-60 FPS-sel játszok Gsync-kel, engem nem zavar.

BandiT85: Ez engem mondhatni bosszantott az elején, hogy nincs vrm temp, de már megszoktam.. Csak nem tudom, hogy ez vajon mennyire szándékos. Én annó a 390-nél nagyon emgszoktam, és jó is volt, hogy láttam a vrm hőmérsékletét. Sőt, bizonyos kisebb radeon-oknál szintén monitorozható volt. Itt meg semmi. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23365) ÁdiBá válasza ffodi (#23360) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az jól hangzik, meg nyilván azt is lehet tuningolni...
Megbeszélem a feleségemmel, ha rábólint adom is el a mostani GTX-emet, és rendelem a GTX1080 Ti...
Amúgy is Ti szerettem volna, csak nem vártam ki a megjelenést...
Ahogy olvasom a teszteket, 1440p illetve 4K - ban néhol 40% ver a GTX1080-asra...
Az azért nem kevés.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23366) Savanya válasza petymeg (#23358) üzenetére


Savanya
addikt

Helló !

Nekem volt és nagyon meg voltam elégedve vele . Hűvösebb volt mint az ASUS Strix és az EVGA és nagyon halk . Backplate hiánya ott inkább valamiért előny volt / hűvösebb volt 2-3 fokkal még a cpu-m is / , azaz nem melegedett alá .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#23367) hackeeeee válasza ÁdiBá (#23365) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem.. De, pl. G-sync mellett szerintem nem feltétlen van rá szükség, még.

Alapból 60 alá nem nagyon megy, eddig pl. Nálam csak a wildlands csinálta ezt, vagyis az tud lemenni 60 alá, de most hogy be van állítva az is átlagosan 70-80 FPS körül fut.

De mivel 143 FPS cap-pel játszom, engem ez nem zavar, és mivel 30 FPS-től megy a G-Sync.

Én is a Ti-re vártam akkoriban, amikor vettem a kártyát, de csak az ígérgetés ment még akkoriban.. :)

Savanya: Az nem meglepő, ha backplate nélkül hűvösebb a kártya.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23368) janos666 válasza TTomax (#23344) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kihagyod azt az opciót, hogy esetleg mindenek felett a minimális zajra van építve/hangolva a víz, tehát megengedi a léghűtésre jellemzőhöz közeli hőfokokat is azért cserébe, hogy akár 0 ventilátorral menjen (vagy nincs is, vagy ha van ventilátor, az csak X fok felett kapcsol be nulláról, sőt akkor is épp csak forog, de még nem susog [hacsak nem fűti valami istentelenül a vizet, és éri el a 100% fordulatot a szabályzás]) és akár a pumpa is minimumra van szabályozva.
Nyilván ha valaki bőkezűen bánik a radiátorokkal és a ventilátorokkal is (illetve odatolja a pumpának is a fordulatot, bár általában ez a legkisebb tényező, de "extrém" esetben elkezd látszódni), akkor szinte szobahőmérsékletű lesz a víz, és így alig langyosodik a GPU, de ez függ attól is, hogy miként van tervezve/hangolva a vízhűtő rendszer.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23369) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Egy-két hete figyelem a topikot, mert a közeljövőben egy 1070-es lesz a célpontom. Februárban váltottam AMD-ről, és már csak a VGA hiányzik, jelenleg egy R7 260X (nem röhög :DDD) duruzsol még a gépemben, remélhetőleg nem sokáig már.

Szóval a felhasználási területe az 1070-esnek kizárólag, vagyis elsősorban iRacing. Minden más játék vagy nem érdekel, vagy nincs rá időm. Viszont ez majd valamikor három monitorral lenne. VR nem lesz, hányok tőle, próbáltam :DDD

Sok ismeretlent láttam itt a topikban az elmúlt pár napban. Ilyen a TDP limit, a sok fázis-kevés fázis, 8 tű 6 tű 16 tű, ezt nem nagyon értettem. Így arra jutottam kérdezek.

A 3 kiszemeltem az Asus, az EVGA és a Zotac. Az EVGA és a Zotac 2x8 tűs, az Asus 8+6. Tesztekben nagy különbségeket nem láttam, illetve volt még egy kakukktojás, a Gainward GLH. A tesztek során, illetve a választások során én a minél magasabb memória órajeleket néztem, itt a GLH vitte a prímet. Tuningolni én nem fogok nem az én műfajom, nekem egy célom van. Stabil akár 24 órás működés a hosszú endurance versenyek miatt, és a stream egy egy ilyen versenyen az éppen nem futó kollégáknak.

Érdemes nekem egyáltalán ilyen gyárilag túlhajtott modelleken gondolkodnom? Fontos nekem mondjuk a 8+8 tű? Ha azt nézem, miből van a gépem, akkor Asus, lévén Asus Rog Strix X99 a PC-m alapja. Minden fekete-piros. A RoG kártya illene bele az összképbe. De nem zárkózom el a fent említettektől. A Zotacnál zavar a sárga csík, de nem halok bele. EVGA meg úgy tudom a megbízhatóságáról ismert, és a Zotac-al együtt 8+8 tűsek.

Vélemények? Nem baj, ha kritikusak, bármit meghallgatok/elolvasok.

Köszönöm :R

I am iRacer

(#23370) TTomax válasza janos666 (#23368) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem hagytam ki,ha nálam egy 120as AIO amin két aerocool DS van leszabályozva (amik alapból is 1000RPMesek) 15Cfokkal jobb értékekeket produkálegy 1080al ami még feszelve is van, akkor egy olyan rendszer ahol egy 480as meg egy 360 radi van (és még csak nem slimek!) csak akkor produkálhat rosszabbat egy 1070el ha nem megy egy szem venti sem rajta ...,igaz a procit is hüti,söt a lapot is(monoblokk) de azért nagyságrendekkel nagyobb a höleadó felület... a 64Cfokos 1070et léghütéssel el lehet érni,söt még akár csendesen is,az nincs rendben soknak tartom...ha még egy 1080Ti lenne még akkor is soknak tartanám,pedig az dupla annyit fogyaszt,azt meg kell nézni hogy miért ennyi valami ott nem stimmel,valami hiba van valahol.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23371) hackeeeee válasza TTomax (#23370) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes ez azért mert pl. a Palit, Gainward, meg még 1-2 gyártó 1070, 1080-a átlagosan 70 fok körül üzemelnek a saját hűtőjeikkel.

Akinek hűvösebb, az sem nyer vele mondhatni semmit, mert ugyan úgy ledobálja a boost-ot, mint a többi, magasabb hőfok mellett.

Véleményem szubjektív...

(#23372) deadwing válasza TTomax (#23370) üzenetére


deadwing
addikt

+1
Nekem egy megcibált 290X volt 50 fokos FC-vel... ami kb 2-szer annyit fűt.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23373) álommanó


álommanó
csendes tag

Üdv srácok!

A Palit GTX 1070 SuperJetstream és a Palit GTX 1070 Gamerock hűtése ugyanaz???

Eltér a színen kívűl bármiben a két hűtő?? :R

(#23374) TTomax válasza álommanó (#23373) üzenetére


TTomax
nagyúr

Talán a venti alakja egym picit,de amugy ugyanz a kártya pcbre a palit jetstremtöl egészen a gamerock premiumig.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23375) nubreed válasza drsanya (#23369) üzenetére


nubreed
veterán

Vegyél MSI Gaming/Gaming X sorozatú kártyát, az is piros/fekete és nagyon jó a hűtés rajta és halk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23376) janos666 válasza TTomax (#23370) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze simán lehet rosszul pasztázva (akár valami szemcsés kosz is belekerülhetett véletlenül a pasztába, netán már a gyárban), vagy csavarozva (félrekapatott, vagy megszakadt menetű csavar), gyárilag torz lehet a NYÁK, amitől nem fekszik fel jól a blokk (esetleg ha nagyon megfeszíti a megfelelő csavart, amit nem tett meg), lehet geometriahibás maga a blokk is..., de nem elképezhetetlen az sem, hogy egy eleve gyenge fajta pumpa (amit egy kis rendszerhez szántak fix 12V-al járatva) minimumra van leszabályozva (külső vezérléssel), ami épp csak lötypöli vizet, amit nem szeretnek az olyan blokkok, amiket nagy áramlási sebességre (és akár ettől kialakuló turbulenciára) terveztek.

Volt valamikor egy kártyám, amire többször is felpróbáltam a blokkot, egyszer friss új gappad-ekkel, és szétszedéskor az látszott, hogy mindennek ott van a lenyomata a ragacsokon, mégis mindig forró volt a VRM (szoftver és hátoldal tapizás alapján is), miközben a GPU hűvös maradt. Aztán feltekertem kicsit a pumpát, amitől hirtelen megindult a víz a kis oldalcsatornában is, ami a VRM felé ment, és egy csapásra a felére esett vissza (szó szerint 100-ról 50-re) a VRM hőfok (a GPU előtti is max ~40 fokos volt, mert az még valami kisebb fogyasztású, és arányosan nagyobb felületű jószág volt, HD4870 vagy HD5850 és a CPU-m sem volt még ennyire felrántva akkoriban). Se a megelőző, se a következő (pár) blokkal nem volt ilyen gond, csak az az egy nem bírta a kis áramlási sebességet.

Pedig hidraulikából még nekem is megmaradt a fejemben (pedig az egyetemet nem fejeztem be), hogy ha bármi mód van rá, akkor folyadékcsöveket ne kössünk párhuzamosan, mert gyakorlatilag kiszámíthatatlan lesz az eredmény (ha nem garantáltan állandó minden paraméter, márpedig custom PC vízhűtésnél nagyon nem az).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23377) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tettem egy próbát default órajelekkel, auto ventivel. Így so halk marad, 60% alatt pörgeti a ventit, viszont visszaesett 2000-ig órajel, ami 4 lépcsőt jelent.

Ha rátolok +38Mhz-t akkor 2050-nél megáll, azonos hőfokok mellett. Vagyis, 70-71 fokon.

Véleményem szubjektív...

(#23378) KveZ válasza hackeeeee (#23377) üzenetére


KveZ
tag

Ki kell kísérletezni, hogy pont jó legyen a venti fordulata. Túl magas fordulaton sem jó pörgetni, mert a venti fogyasztása is beleszámít a TDP-be és az is lehet 1 lépcső.

(#23379) TTomax


TTomax
nagyúr

Nos irnék ide egy kis szösszenetet a GPU Boost 3.0ról ahogy a 1080on dolgozik már ha valakit érdekel.Van szerencsém egy olyan biost használni ahol se TDP se Thermal limit,és a gpu is 1.2V Vcoreig feszeli magát ha arra van szüksége.
Játék tesztnek a Mass Effect Andromedat használtam.Órajelnek egy egészséges 2150MHz/11GHzet állitottam be.Nos azt vettem észre,hogy bizony ezt az órajelet elég széles vgpu tartományban tudja csak abszolválni a gpu,tehát terheléstöl-jelenettöl-fpstöl függöen 1.05-1.15VCore szükséges hozzá.Tehát igen a gyári 1.092VCoreal valószinü itt már nem lenne stabil,ezért ugrál lefelé az órajel sok embernél,illetve ha nem ugrál lefelé akkor a teljesitmény csökken drasztikusan tehát gyakorlatilag kevesebb fpsed lesz mint alacsonyabb órajelen.Ugye ehhez jön a GPU Boost 2.0ból ismert thermal és power limit.Még azt is észrevettem,hogy bizony a power limitet az MSI Afterburnewr sokszor helytelenül irja ,tehát te hiába tolod ki,gyakrolatilag nem egészen ugy müködik ahogy kellene.Maga a visszajelzés hibás.A bios amit használok ezen sokat segit,ugyanis a csuszka szürke lesz,nem is monitorozható többé, tehát nem szól bele többet az órajelbe egy lényegtelen tényezövé válik.Persze ennek van egy orosz rulett feelingje,hiszen ha az AIOmban a pumpa bemondja az unalast akkor a thermal és power limit nélkül bizony a kártya meg fog föni... de én ezt bevállalom,nekem ez belefér.
Ehhez azt hiszem a jövöben hozzá kell hogy szokjunk,már nem fog többet ugy müködni a konzervativ gpu vezérlés,mint ahogy azt pl a fermin,vagy maxwellen tette.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23380) Laraxior válasza TTomax (#23379) üzenetére


Laraxior
titán

Azért a 980Ti-n elég öröm volt nézni ahogy majdnem 50%-ot lehetett tolni a GPUra pluszban :D
Most, hogy az 1080Ti-m van... 1950-en megy, esetleg leesik 1936ra, tuninggal 120MHz plusz még belefér, vízzel, és annyi... Bár a vram durván többet megy, alapon 11GHz, de 12500 körül vannak a végei :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#23381) drsanya válasza nubreed (#23375) üzenetére


drsanya
aktív tag

A választ köszönöm, csak a kérdésem nem efelé irányult. Valaki még esetleg erre?

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#23382) #00137984 válasza drsanya (#23381) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ha nem szándékozol további túlhajtást elérni a gyári emelt OC-s órajeleken felül, akkor nem számit annyira hogy 2x8 pin tápcsati van, vagy 1x6 meg 1x8 van csak helyette. Némelyik OC-s kártyán több fázis van a GPU-nak, hogy a magasabb órajeleket tartani tudja. A hűtés megépitése fontosabb kérdés, de ez megint mindenkinél mást jelent. Nekem most az MSI Aero is megfelel, mert kifele fújja a meleg levegőt ami nem marad a házban. Ettől még jól meg kell szellőztetni, mert képes melegedni. Asus GTX 1070 Dual nem mindenkinél ajánlott, de az Expedititon vagy a Strix Gaming a három ventivel biztos jobb. EVGA GeForce GTX 1070 FTW Gaming ACX 3.0 videókártyán van 2x8 pin tápcsati, de az Evga SC Gaming videókártyán már csak 1x8 pin tápcsatlakozó van, de ettől még jó kártyának tartják. MSI Aero videókártyán szintén 1x8-as van, de ettől még 1936 MHz-re Boost-ol és azt a jelek szerint stabilan tartja. Nekem ennyi elég. Ettől magasabb órajeleket nem állitanák be, mert ott a hűtés miatt a magas hőmérsékleti tartományban valószinűleg visszavenné az órajeket.

[ Szerkesztve ]

(#23383) hackeeeee válasza TTomax (#23379) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A fesz teória ott borul meg, hogy Én kipróbáltam downclock-kal is, vagyis levittem vígan úgy, hogy valami 1800 MHz körül volt a boost, és akkor is visszavette az órajelet bizonyos hőfok elérésekor, mindegy volt neki, hogy mekkora volt a fesz.

Plusz, ha ez nem lenne igaz, akkora órajel emeléssel nem lenne stabil az órajel, vagyis, amit írtam lentebb, ha rátolok pár mhz-t, akkor feszemelés néllkül stabil a 2050 MHz.

És, akkor jön a hőfok teória ez mellé, mert másnak ugye 20 fokkal hűvösebb a kártyája, és az is ledobál pár lépcsőt.

Mindez 1,05V-n. (default fesz).

@KveZ: Ezért van most az, hogy auto-n hagytam a ventit.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23384) Gtaati válasza hackeeeee (#23371) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nálam a Palit GTX 1080 Gamerock igaz, hogy saját venti profillal és Premium Bios-al, 1080P-ben pl The Divison és Wildlands stb kimaxolva sok óra játék után 45-46 fok és teljesen hangtalanul:) Szóval teljesen elégedett vagyok a hűtéssel és a kártyával:)

(#23385) VTom válasza Gtaati (#23384) üzenetére


VTom
veterán

Azrt azt tegyük hozzá, hogy nyilván V-sync mellett, 60fps-sel, ahol kb. 70%-ban van kihasználva a GPU. Dobd ki a 4K-s TV-re, lássuk ott mit produkál :)

Ettől függetlenül a 1080 a teljesítmény/fogyasztás bajnok a jelenlegi felhozatalból, és a Palit, Gainward az egyik legjobb hűtés rajtuk.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23386) Gtaati válasza VTom (#23385) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen az lemaradt h vsync és 60fps. De kipróbálom majd, hogy folyamatos 100%-os terhelés mellett pontosan mit produkál, de ha jól emlékszem akkor +10C fokot dob rá tehát, olyan 56C fok környéke,de kipróbálom majd és megírom pontosan. De nekem határozott meglepetés volt a hűtés hatásfoka és zajszintje:)

(#23387) hackeeeee válasza VTom (#23385) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én 1440p-ben tolom, és minden lock nélkül, gsync-kel.

Volt amikor kipróbáltam, ahol "elszáll" az fps, és oda rakok fps lock-ot, akkor Nekem sem forr fel, akkor megáll 50 fok körül... Ez alól kivétel az Andromeda, és a Wildlands, és a Rise of the TR, mert azok alapból 60-70 fps körül futnak általában 1440p-ben, így azok alapból fűtenek.

Gtaati: Hozzáteszem azt is, hogy nem feltétlen biztos, hogy 100%-os terhelés mellett befűt, mert mondjuk firestrike is 90% körül terhel, ehhez képest 60 fok körül megáll a gpu.. Ehhez képest játék alatt 100%-on ~70..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23388) KAMELOT válasza Laraxior (#23380) üzenetére


KAMELOT
titán

Új kártyák már gyárilag ki vannak centizve. Minimális tuning van csak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#23389) Gabiru85


Gabiru85
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne hogy BF3-ban időközönként durva FPS lagjaim vannak a játék során.
És nem találom az okát. a Gép teljesen új.
Néha szoktam tapasztalni más játékokban de azt nagyon ritkán.

Asus Maximus IX hero
Asus Strix 1080
Gskill DDR4 ramok
Samsung EVO 960 SSD
Intel I7700k

Hiába monitorozom a rendszert nem látok menet közben kiugró hőmérsékleteket, sem proci sem videó kari oldalon, még az ssd sem tünik melegnek.

Szóval értetlenül állok a probléma elött.

Szerintetek ez lehet VIDEO kari probléma?? Probáltam gyári SW-vel és a legujabbal is tapasztaltam már.

Üdv.

(#23390) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Mi lehet az oka hogy a Heaven Benchmark kb felénél visszaveszi az órajelet 2050-ról 2030ra?
59-60 fokos a kártya.

Köszi!

(#23391) Abu85 válasza Shaza (#23390) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eléri a BIOS-ban beállított visszalassulási küszöböt (a gyártó állítja be), így a kártya már nem képes a maximális teljesítményre, amíg ki nem lépsz az alkalmazásból, és be nem lépsz újra úgy egy percnyi idle pihenő után. De 2-3 perc alatt ugyanúgy megint el fogja érni azt a terhelési szintet, amitől visszalassítja magát a rendszer.

(#23389) Gabiru85: Nem hardveres a probléma. A lag sok dologtól lehet. Például egy VRAM allokáció törlése, egy shader újrafordítás, hálózati jellegű túlterhelés a proci oldalán, ha multiban jön elő. Igazából egyikkel sem tudsz mit csinálni. Az első kettővel azért, mert maga a gyártó dizájnolja a driver működését és nem te, míg a hálózattal azért, mert függ a program netkódjától, illetve a procimagok számától. Alternatív lehetőség, hogy fut-e a háttérben valami, ha igen, akkor azzal kezdhetsz valamit, nyilván zárd be.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23392) ÁdiBá válasza Abu85 (#23391) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt nem lehet kikapcsolni sehogy?
Miért kell ennyire szórnia az órajelet ?

ÁdiBá

(#23393) VTom válasza hackeeeee (#23387) üzenetére


VTom
veterán

Még a Witcher 3-at is ajánlom, az is megizzasztja a GPU-t. :K

Egyébként tényleg baromi jó a 1080, nekem ez az eddigi legjobb kártyám, minden téren.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#23394) pcsabat válasza VTom (#23393) üzenetére


pcsabat
őstag

az meg, épp most játszom végig, viszont vsync-el zömében 80% körül megy a gpu :D - iszonyat erő van ezekben a kártyákban -.

(#23395) Abu85 válasza ÁdiBá (#23392) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Ez így működik. De gyártónként eltérő a visszalassulási küszöb. Az NV-nek erre van egy ajánlása minden VGA-nál, de igazából ezt csak az első hónapokban kell követni. A ma kiadott újabb dizájnoknál már van annyi gyakorlati tapasztalat, hogy a gyártóknak nem kell fogni a kezét, tehát magasabb hőmérsékleti határt is be lehet állítani. De egy bizonyos szintnél magasabbat az NV sosem enged, mert meglehetősen nagy a reakcióideje a hővédelemnek, tehát úgy kell beállítani a VGA-t, hogy túlhevülés esetén még azelőtt lekapcsoljon, mielőtt megsüti magát.

Az NV által alkalmazott skálázás nem támogat semmilyen precíz órajelbeállítási módot, tehát ahhoz, hogy ne süsse meg magát a kártya eléggé biztonságosra vannak tervezve az órajelugrások. Szándékosan eléggé szórnak. Ez az életben maradást szolgálja.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23396) janos666 válasza TTomax (#23379) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem még egy olyan empirikus sejtésem van, hogy nagy fogyasztás esetén megjelenik némi kompenzálatlan Vdrop (talán van egy limit, hogy mennyit kompenzál névleges és aktuálisan mért közt, amit a gyári alap TDP keret figyelembevételével lőttek be), így még a (tuning-al némileg kitolt) TDP (és ha adott hűtésnél számítana thermal) kereten belül sem mindig éri el a maximálisan megengedett feszültséget, ami szintén visszafogja a boos-ot is (VRel limit révén). Bár ezt nem tudom eldönteni így, hogy nem végtelen a TDP keretem (és még a hőfokom is mozoghat ~30-tól akár 55 környékéig is, ami szintén változtatja a boost lépcsőket).

Ezt csak abból figyelgettem, hogy néha más az órajel és a fesz olyan tesztek közt, amik mind 100% TDP alatt maradnak, de az egyik megközelíti a TDP-t, míg a másik a felét sem kéri, pl. 3DMark FireStrike és GPU-Z féle kis rendertest (a PCI-E beizzításához), már az előtt, hogy elkezd bemelegedni a víz/radiátor.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#23397) ÁdiBá válasza Abu85 (#23395) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Vagyis azt mondod hogy ha folyamatosan 2100 Mhz menne a 1080 asom kinyiffanna?
Azért van benne, hogy folyamatosan csökkenti a feszültséget és az órajelet, hogy ne süsse meg magát a kártya...

(#23399) Abu85 Erről nekem a szőrős fánk jutott eszembe mikor állítólag több embernek hazavágta a kártyáját, FurMark.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#23398) Shaza válasza Abu85 (#23391) üzenetére


Shaza
senior tag

Ezt nem lehet sehogy kiküszöbölni?

(#23399) Abu85 válasza ÁdiBá (#23397) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez terhelésfüggő is. Nem ilyen egyszerű. A lényeg igazából az, hogy a GPU Boost egy nagyon biztonságra játszó rendszer, mert nagyjából 500 ms-ba telik, amíg a driver válaszol a hardvernek, hogy lelőheti-e magát. A hardver viszont megpusztulhat pár ms alatt is. Tehát a határon való működés körülményeit nagyon biztonságosra kell tervezni. Emiatt a GPU Boost sokszor akkor is visszalassul, ha amúgy elméletben nem kellene. Egyszerűen így a biztonságos, ha túlterhelésről van szó, mert inkább lassuljon vissza 100-ből 99-szer fals módon, hogy megmentse a VGA-t annál az egy alkalomnál, amikor bizony pengeélre került volna a dolog.

(#23398) Shaza: A gyártó meg tudja csinálni, de nem fognak olyan BIOS-t kiadni, ami kockáztatja a termék működését. Nyilván a legtöbb gyártó azzal is tisztában van, hogy sokan tuningolni fognak, tehát a kockázatokba ezt is beleszámolják, és ehhez is igazítják valamennyire a visszalassulást. Attól egyébként, hogy ugrál az órajel, semmi baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23400) Shaza válasza Abu85 (#23399) üzenetére


Shaza
senior tag

Gondolom túl nagy sebességcsökkenés ez miatt nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.