Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) erer1000 válasza MrDerekas (#34799) üzenetére


erer1000
őstag

i5 7500

ddr4 8GB hyperx fury

240GB Team Group SSD EVO

bequiet 500W pure power

gigabityy ga z170 hd3

ad képet, de boot esetén kifagy, vagy addig sem jut el.

CPU bevizsgálva, tökéletes szerintük.
alaplap szervizben bios frissítésen is átesett

gyanakodtunk az SSD-re is, de szereztem helyette egyet másik gépből, és ue. nem az SSD a baj.

celeron g3900-at beletéve tökéletesen megy az egész...
ekkor nyomattam egy memtest-et ami tökéletesnek mutatta a ramokat.

csak a 7500-al nem megy aa gép, pedig arra azt mondták boltba hogy letesztelték, jó

mindenre van gari még, de más más helyen.

már kb 2 hónapja nem tudom érdemben használni a gépet, nagyon zavar már, és minden üzlet azt mondja hogy jó az övé

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34802) batman. válasza erer1000 (#34801) üzenetére


batman.
senior tag

Celeron g3900-al meg kellene nézni melyik bios van rajta. Elképzelhető, hogy korai és azért nincs benne az i5 7500 mikrokódja. Ez esetben bios frissítés megoldja a problémád.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#34803) erer1000 válasza batman. (#34802) üzenetére


erer1000
őstag

Meg lett nézve, legújabb
És szervizben ezt le is ellenőrizték +ba

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34804) RVR400 válasza erer1000 (#34803) üzenetére


RVR400
veterán

CPU-foglalatban nincs valamelyik láb elhajolva?

(#34805) erer1000 válasza RVR400 (#34804) üzenetére


erer1000
őstag

elvileg el volt, de szervizbe vissza hajtottak párat. De nem értem hogy hajolhatott el

De megnezhetem most is

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34806) erer1000 válasza erer1000 (#34805) üzenetére


erer1000
őstag

nincs elhajlás

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34807) MrDerekas válasza erer1000 (#34801) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszi!
Ez így eléggé kaotikus. Volt elhajolva láb, állítólag a legfrissebb... Az i5 7500 procit alaposan pucold meg érintkező oldalról. Illetve ha be tudsz lépni a bios-ba akkor lesd meg, hogy valóban a F20 bios verzió van-e fent neked. Gondolom integrált gpu-val fagy ki a boot. Milyen oprendszert telepítettél? Merthogy a telepítő is okozhatja mindezt. Illetve a biosban default beállításokkal próbálkoztál-e? Lehet állítani kellene pár dolgon, hogy ne fagyjon.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34808) erer1000 válasza MrDerekas (#34807) üzenetére


erer1000
őstag

szervízben vissza hajtották a lábat, ami nem is értem hogy hajlott el, nem 1 gépet raktam már össze, szóval nem is próbáltam rosszul belerakni.

igen, F20 volt a bios verzió, megnéztem.
igen, igp-vel próbáltam, Ubuntu, win 10, win 7, teljesen mindegy, telepíteni sem tudtam. celeronnal felraktam egy ubuntut, tökéletesen ment, 7500al meg ha el is indult néha néha, minden féle hibát dobott, kifagyott.

live usb-s memtest és CPU stress teszt meg hiba nélkül lefutott.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34809) MrDerekas válasza erer1000 (#34808) üzenetére


MrDerekas
addikt

Passzolom a kérdést. A szándék ide már kevés. Aprón is nézz szét, ott hirdetnek páran pc javítást, ergo tesztelni is tudnak. Ajánlani senkit sem tudok, mert nem volt "szerencsém" hozzájuk.
Jól értem egyébként, hogy az oprendszert nem lehet telepíteni, de a live rendszerek korrekten futnak? Mert ez az ssd felé, vagy a lemezkiszolgáló felé tereli a gyanút. Ha bios resetnél is ez a hiba, mint ami van, akkor lehet érdemes lenne a User Manualt megforgatni párszor és finomhangolni a bios beállításokat. Illetve egy sata kábel csere esetleg.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34810) erer1000 válasza MrDerekas (#34809) üzenetére


erer1000
őstag

sata kábel csere is volt, 3 különböző HDD és 1 SSD is megfordult már.

live esetén is csak kisebb dolgok mentek (memtest és hasonló kb semmik)
egy rendes live OS pl ubuntu szintén bajos.

körbe néznék aprón, de olyan szervíz kéne ahol biztosan meg tudják mondani, mert egy random szervíz már mondta hogy nem tudja mi a baj és bevizsgálási díjat is kérni akart.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34811) frikkfrakk


frikkfrakk
csendes tag

Üdv!

Adott egy HP Elite 8200 SFF gép (i5-2400). Egy alvó állapot után örökre szundítva maradt. Ha bekapcsolom semmit nem mutat a monitor. A ventik felpörögnek fél perc múlva iszonyúan. Próbáltam a ramokat cserélgetni más slotba és úgy hogy csak egyet rakok be ( amúgy 2x2 giga ddr3). Egyetlen egyszer elindult és kiirt valamit, talán valami errort, de nem figyeltem rá, csak újra indítottam gondoltam berakom, akkor a másodikat is. Úgy már nem volt jó, de miután kivettem az újonnan berakott másodikat már úgy se indult. Próbáltam aztán mindenféle RAM kombinációt is. Próbáltam CMOS resetet. Gombbal is. Elem kivétellel is. Ki húzott tápkábellel, bekapcs gombot lenyomva, utána elem vissza stb. Úgy se jó. Próbáltam másik gépbőli elemmel is, eredménytelenül. A monitor jó az biztos, teszteltem. Az alaplapon a RAM -nál ég a LED. Ha RAM nélkül indítom csipog rendesen 5 -ször, jelezve annak hiányát. Próbáltam kihúzott vinyóval, ODD vel, de az se hozott semmit.

Elvileg táp vagy alaplap gond lehet. Van itthon egy HP DC5800 aminek a tápjával lehet betudom tesztelni, hogy jó-e a lap, de az macerás. ( Sort kerítek rá, de addig is érdekelnének vélemények, tapasztalatok) . RAM -okat nem tudom más gépbe tesztelni. Nincs dedikát videókártya. Nem látok puffadt kondit se. Ja és olyat régen is csinált már a gép, hogyha bedugtam a tápkábelt elindult a gép, még most is csinálja csak hát marad a feketeség.

Valakinek van valami ötlete?

Köszönöm előre is.

Az okos hülyéskedik, a hülye okoskodik.

(#34812) t256


t256
őstag

Sziasztok!

Most raktam össze egy gépet.
Asrock b85m pro3
Intel g1840 (lga1150)
4 gb 1600 mhz micron ddr3
3 db hdd
1 odd
Chieftec force 350W

A probléma a következő. Egyáltalán nem kapcsol be. Nem csipog nem villog. Egyszerűen mintha nem kapna áramot. Egyértelmű tápegység hiba vagy ki lehet zárni valamilyen user errort?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34813) Vakegérke válasza t256 (#34812) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A bekapcsológomb csatlakozó tüskéit áthidalva sem indul?
(Csak egy pillanatra kell áthidalni valami fémmel.)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34814) Ispy válasza t256 (#34812) üzenetére


Ispy
veterán

Hdd-t, odd-t húzd le, ha nem kapcsol be, akkor amit Vakegérke is javasolt, megnézed a manualban melyik a power pinje (2 darab) és egy csavarhúzóval rövidre zárod, erre indulnia kell. Ha nem, akkor még esetleg a tápon megnézed a bekapcsoló gombot, hogy on-ba van-e állítva ;] Vagy egy párszor ki-be, hátha kontakt hibás. Kábel rendesen a helyén van? Konnektorban van power? Ha egyik sem jön be, akkor a táp lesz az.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34815) Vakegérke válasza Ispy (#34814) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg nincs csatlakoztatva az ATX 12V táp.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34816) t256 válasza Ispy (#34814) üzenetére


t256
őstag

A két pinhez hozzáértem csavarhúzóval, de nem történt semmi.
Átnéztem a csatlakozókat. Minden a helyén. A táp 24 pines és a 4 pines csatlakozóját is rádugtam az alaplapra.
Lehúztam mindent, a memóriát is kivettem próbaképpen.
Táp hátulján a kapcsoló "I" állásban volt. :)
Ha közel hajolok, hallom, hogy áram alatt van.

Létezik, hogy kifogtam egy hibás példányt?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34817) Vakegérke válasza t256 (#34816) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerelés közben nem esett be véletlen egy csavar a lap és a ház közé?

Szerk: "Ha közel hajolok, hallom, hogy áram alatt van."
A táp ventilátorának a hangját hallanod kéne úgy is, ha nem tapasztod rá a füled.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34818) Ispy válasza Vakegérke (#34817) üzenetére


Ispy
veterán

Sőt látni is kéne, hogy forog a venti, mert ez nem félpasszív táp. Mondjuk akkor is megmoccan indításkor a venti.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34819) t256 válasza Vakegérke (#34817) üzenetére


t256
őstag

Nem esett be csavar, viszont réz távtartó egy darab maradt ott feleslegesen. Elnéztem és került olyan helyre is, ahol nincs lyuk az alaplapon.
Lehet hozzáér a lap és ez okozza a hibát?

Nem a tápegység ventilátorát hallom, mert az stabilan áll, nem forog. Úgy képzel el, mint amikor közel hajolsz egy kikapcsolt, de áram alá helyezett tévéhez vagy monitorhoz.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34820) Ispy válasza t256 (#34819) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ennél többet már így távolról nem lehet mondani. Ha van a közelben egy számtech bolt vidd el oda, szokott lenni nekik digitális tápteszter, rádugja és rögtön látja, hogy van-e gond vele.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34821) Vakegérke válasza t256 (#34819) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt a távtartót azonnal vedd ki.

Ha így se indul, akkor kikapcsolt tápnál húzd ki a lapból a 24 pin-es csatlakozót, valahogy hidald át a zöld és valamelyik fekete csatlakozást, (gemkapocs, drótdarab,) de vigyázz, árammal játszol. ha ekkor bekapcsolod a tápot, fel kell pörögnie a ventilátorának. Ha nem így lesz, akkor bibis a táp.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34822) t256 válasza Vakegérke (#34821) üzenetére


t256
őstag

Szétszedtem az egészet. Kiszedtem az ottfelejtett két darab távtartót. Összeraktam újra és most működik.
A távtartó rövidre zárt, vagy micsoda?
Gondoltam, hogy user error.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#34823) Vakegérke válasza t256 (#34822) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. Használd egészséggel a gépedet. :)

A távtartók okozták a galibát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34824) Formaster válasza t256 (#34822) üzenetére


Formaster
addikt

Jó hogy nem pukkant el valami :N

(#34825) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e.

Adott az adatlapomon lévő gép. X napja az UEFI biosban beállítottam az MSI Fastboot-ot, azóta nem akart elindulni a gép, csak minden második bekapcsolásra. Az történik, hogy bekapcsoló gombot megnyomom, elindul, de egyszer csak olyan hangot ad ki, mintha kikapcsolna, s leállnak a ventik és a ledek is. Ismét megnyomva a gombot már elindult a gép, simán belépett a Windowsba.
Mivel a Fastboot miatt nem láttam a kezdőképernyőt (így biosba sem tudtam belépni, hiába nyomkodtam a billentyűt), így kiszedtem az elemet, hogy visszaálljanak a default beállítások biosban (mivel elsőre nem történt meg, rövidre zártam a jumpert*). Meg is történt, visszaállt minden, beállítottam a RAM-oknak az XMP profilt, beraktam boot sorrendnél első helyre az SSD-t és ennyi, mást nem változtattam. MSI Fastboot disabled maradt, mint default értéken. A probléma azonban nem szűnt meg, kicsit változott.
Gépet bekapcsolva az elindul, de Windows logo és alatta körkörös animáció előtt leáll, tehát nem jutok el a Win10 bejelentkező felületig. Ismét megnyomva a bekapcs gombot nincs semmi a kijelzőn már, egy ideig villog a led, aztán kialszik az is, csak a ventiket hallom. Resetre és bekapcsoló gomb hosszan megnyomására sem reagál. Áramtalanítva a gépet már bejön a kezdőképernyő, biosba is be tudok lépni, be tudom állítani az xmp profilt megint, stb, save-re kikapcsol a gép (wtf, nem save and exitre nyomtam!). De ilyenkor megnyomva a bekapcsoló gombot elindul rendesen, ahogy kell, Win10-ben CPU-Z-t megnyitva XMP profilnak megfelelően mennek a RAM-ok, hibamentesen üzemel a gép.
Próbáltam azt is, hogy biosban restore default, újraindítás hibamentes, azonban a gépet leállítva, s bekapcsolva megint előjön a hiba.

*Jumper rövidre zárásával okozhattam bajt vajon? Csavarhúzóval csináltam, nem volt hozzá semmi az alaplap cuccai között. Igaz, utána az elemet is kivettem jóval hosszabb időre, így a kettőből nem tudom melyik állította vissza defaultra a biost.

Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gond?
Gondolom jó zavarosan írtam le a dolgot, de nem tudom mi fontos és mi nem. Ha van tipp, merre induljak el, mit próbálgassak, megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#34826) amgzoli


amgzoli
újonc

Sziasztok.
Sok hasonló problémával küzdő embert láttam már aki szintén ugyan azt tapasztalja mint én nagyságrendileg.
Nos az én hibám, hogy konkrétabb legyek: Gondol egyet a gép lefagy, de volt rá eset, hogy le is állt. Majd miután elszeretném indítani felpörög minden venti köztük a VGA ventije is ami, nem szokott induláskor hisz egy GTX 960-am van. Mellette CPU LED pirosan világít. Szedtem már szét darabokra többször is. Újra pasztázás stb.... Van hogy egyből sikeresen eltudtam indítani, de volt, hogy nem. Az utóbbinál már szervízbe vittem, hogy garanciáztatás előtt hátha közelebb jutok a hiba okához. Nos nem működő állapotban vittem el. Majd otthagytam 3 napra ahol egyből indult hiba nélkül és 2-3 órás stressz tesztek után sem jelentkezett a hiba. Pedig 3 napig be volt kapcsolva. Haza hoztam már rögtön 4-5 óra működés után ismét lefagyott és szokásosan cpuled piros és nem bírtam elindítani. Teljesen random a leállás bekövetkezte. Mindegy, hogy játszok vagy csak tálcán üzemel magában a gép. Egy darabig a chipset-re gyanakodtam, mert borzasztóan meleg volt. Miközben minden más langyosan üzemelt még terhelés alatt is.
A gépem:

ASUS m5a97 rev 2.0
FX 8350
ASUS strix gtx 960 2gb
Mem: 4*2 gb Kingstone 1600mhz (2*2 kit)
Kingstone 120gb ssd
EWGA 500w bronz táp

(#34827) Vakegérke válasza amgzoli (#34826) üzenetére


Vakegérke
veterán

"otthagytam 3 napra ahol egyből indult hiba nélkül és 2-3 órás stressz tesztek után sem jelentkezett a hiba. Pedig 3 napig be volt kapcsolva. Haza hoztam már rögtön 4-5 óra működés után ismét lefagyott"

Elképzelhető, hogy ingadozik nálad az áram?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34828) amgzoli válasza Vakegérke (#34827) üzenetére


amgzoli
újonc

Eszembe jutott nekem is. Viszont belegondolva áram ingadozás inkább leállást eredményezne. Most ezt így említve volt rá eset, hogy le is állt. Megpróbálom másik biztosítékon lévő áramra rátenni.

(#34829) Vakegérke válasza amgzoli (#34828) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyszerűen nem tudok másra gondolni, ha máshol nincs probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34830) Formaster válasza amgzoli (#34828) üzenetére


Formaster
addikt

Periferia is okozhatja, monitor, eger, billentyu...

(#34831) RVR400 válasza Formaster (#34830) üzenetére


RVR400
veterán

(#34832) Csupingo válasza solfilo (#34825) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha van rá lehetőség, akkor szerintem másik tápegységgel is érdemes lenne kipróbálni. Esetleg a memóriákat egyesével, vagy felcserélve megnézni. Nekem akkor csinált ilyen furcsaságokat a gép, amikor a sata kábel az ssd-nél meglazult és mozgott kicsit. A kábeleket is nézd át.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#34833) eszakas válasza solfilo (#34825) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

A boot vinyó egyedül legyen a a gépen. Minden mást húzz le. Nekem ez egyszer segített.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34834) solfilo válasza Csupingo (#34832) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a tippet! Másik táppal sajnos nem tudom megnézni. Bár nem értem a dolgot, áramtalanítás utáni első indítás mindig sikeres, utána leállítva és bekapcsolva meg már nem.
Memóriákat még megnézegetem, csak elég sok a variáció, 2 modul, 4 slot. :D
Kábeleket is megnéztem, azt hittem az lesz, mert kicsit csálé volt az SSD-nél, de nem sajnos, ugyan úgy csinálja. :(

(#34833) eszakas: Köszi a tippet neked is, csak az SSD van rádugva, de így is produkálja a hibát a gép.

Ezeket most mind resetelt biosszal próbáltam.
Közben anyám hívott, hogy meghalt a monitora... :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#34835) Csupingo válasza solfilo (#34834) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg alaplapi bios frissítés?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#34836) solfilo válasza Csupingo (#34835) üzenetére


solfilo
veterán

Legfrissebb van fent még 2015-ből. MSI-nek meg toll a fülébe, Godavarikhoz kiadták a lapok V2 verzióját bios frissítés helyett. :W

Amúgy ha már elindul a gép, atomstabil, minden szép és jó. :)

solfilo

(#34837) solfilo válasza solfilo (#34836) üzenetére


solfilo
veterán

No, a memóriákat szerintem kizártam. Régebben, míg nem volt baja a gépnek, a 2-4 slotban voltak a modulok. Most az 1-3 és a 2-4 verzióban is produkálta a hibát. Aztán megnéztem egyesével a modulokat a 2-es slotban, de mindkét esetben a második indítás már sikertelen.

Megkérdem még a tápos topikban a dolgot. Ha van egyéb ötlet, szívesen fogadom, az eddigieket köszönöm! :)

solfilo

(#34838) kelly84


kelly84
csendes tag

Sziasztok!

Konfig:
Asus Z170 PRO GAMING alaplap
Be quiet! Pure Rock BK009 processzor hűtő
Delock 82424 3m displayport kábel
EVGA 750W GQ 210-GQ-0750-V2 tápegység
Intel Core i7-6700K BX80662I76700K processzor
Kingston 2x8GB DDR4 2133MHz HX421C14FB2K2/16 HyperX Fury Black memória
MSI RX480 GAMING X 8G videokártya
NZXT Source 340 CA-S340W-B1 fekete számítógép ház
Samsung 250GB EVO Basic MZ-75E250B/EU SSD meghajtó

Hibajelenség:
A gép nem reagál a bekapcsológombra, csak ha áramtalanítom a monitorokat. Utána mehetnek vissza a monitorok, megy a rendszer. Van, hogy kiakapcsolt állapotban sűrű bip hallatszik (nem sercegés). Ha kihúzok egy monitort, elhallgat. Mintha valami alaplapi túlfeszgátló lenne, nem tudom.
Csak a win10 által feltett driverrel stabil a rendszer, egyébként kifagy, elfehéredik a képernyő stb.
A gépet visszaküldtem szervízbe, de teszt ok, mindent rendben találtak.
A napokban vettem észre további furaságot, a vidikártya power és gpu load ugrál.


(#34839) kelly84 válasza kelly84 (#34838) üzenetére


kelly84
csendes tag

Megoldották közben az rx480 fórumon az ingadozást, valami minder vírus volt.
Már csak a bekapcsolás a probléma.

(#34840) eszakas válasza solfilo (#34837) üzenetére


eszakas
senior tag

Mint ha valamikor a dualbiosos gépek csinálták volna ezt akkor amikor az egyik bios hibás volt/vagy beállítás/. Azt hiszem az abból adódott hogy a második bios hibás volt és mindig felülírta az első biost /vagy beállításait/.
Szerintem indítsd el bioss reset után lépj be a biosba. Csinálj egy defaultot és mentsd is el. Majd indítsd újra.
Ha ez sem segít akkor marad az hogy másik vinyóra telepítesz egy windowst az ssd hiba kizárása végett.
És másik sata kábellel is.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34841) amgzoli


amgzoli
újonc

Sziasztok ismét.
Jelenleg az a felállás, hogy a tegnapi napon már el sem indult a gép. Szokásos, vga és minden más venti pörög. Viszont ez mellé CPU LED világít folyamatosan. Nem volt kedvem vele mérgelődni és ráhagytam. Ma reggel szétszedtem és a 8 tűs táp csati a tápon megolvadt. Az alaplapon a CPU táp csati aljzatok megbarnultak. A CPU tokozásának az 1/3-a sötétebb lett. A tápot azonnal gariztatni vittem. Hívtak is, semmi baja, csak megolvadt a 8 tűs csati. EWGA is meg sasolja teszteli a tápot és ha ők sem találnak hibát, cserélik kb a csatlakozót rajta. Alaplap holnap megy gariztatásra. A procit szintén tesztelem egy másik deszkában. Vajon ezt, hogyan is csináljam? Már mint a proci tesztet. Bármiféle kütyüvel eltudom látni védelemmel, hogy ha hibás lenne a proci, ne ölje meg a a gép többi alkatrészét?

(#34842) solfilo válasza eszakas (#34840) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a tippeket!
Előbb futok egy új tápos kört, tápos topikban is gyanúsnak ítélték a dolgot. Aztán ha nem az, megcsinálom ezeket, a táp meg jó lesz a Raven Ridge-s gépbe majd.

Amúgy a defaultot megcsináltam már korábban, elmentéssel is, de a hiba fennáll.

Visszajelzek majd ide, ha kiderül egyszer, mi volt a hunyó. :)

solfilo

(#34843) pvtfoley


pvtfoley
csendes tag

Sziasztok!
Összeraktam egy gépet az alábbi komponensekből.
proci-intel pentium g4560
alaplap-asrock h110m dgs
ram-hyperx savage 2X4 2133 ddr4
táp-fsp hexa 400+
ssd-hyperx fury 120GB

A probléma hogy amikor bekapcsolom a ventilátorok mennek viszont a monitoron no signal felirat van. A rádugott billentyűzet sem világít. Mindent leellenőriztem tápkábelek, ramok stb. Szétszedtem újra összeraktam de hiba továbbra is fenn áll. Nem az első gépet építem, de még nem jártam így, kezdek alaplap hibára gyanakodni lehet hogy gariztatni kell.
Kíváncsi lennék a van-e valami ötlet hol lehet a probléma.
Előre is köszi!

(#34844) RVR400 válasza pvtfoley (#34843) üzenetére


RVR400
veterán

A lapon milyen BIOS-verzió fut? Elvileg a dobozán, vagy egy matricán magán a lapon rajta kell lennie.

RAM vagy proci nélkül nem csipog hibát a lap? Összeraktad házon kívül is? A kiegészítő táp is rajta van a lapon?

[ Szerkesztve ]

(#34845) pvtfoley válasza RVR400 (#34844) üzenetére


pvtfoley
csendes tag

Elirtam az előbb asrock h110m hdv a pontos típusa. BIOS verziót sehol nem találom rajta sem a dobozán. Kiegészítő tápnal ha a proci feletti 4 pinesre gondolsz akkor igen bevan dugva. Házon kívül még nem próbáltam de ha érdemes akkor az lesz a következő lépés. Sipolni nem sípol mert nem adtak hozzá azt a kis hangszórót amit szoktak de majd lehet keresek egyet hátha van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#34846) pvtfoley válasza pvtfoley (#34845) üzenetére


pvtfoley
csendes tag

Megvan a probléma azt hiszem bios verzió 1.50 a proci meg csak 7.10 től támogatott. Most már csak rá kell jönnöm hogy varázsoljam rá az újabbat :D.

(#34847) dellfanboy


dellfanboy
őstag

van egy 500gb merevlemezem ami szet van particionalva 50gb (os) 450gb (adat). most telepitettem fel egy uj win7-et és meg a telepítes előtt rákérdezett hogy melyik partícióra telepitse telepítés után a sajátgépbe nem látom a 450 gb-os adat részt. hogy tudnám elővarázsolni?egyáltalán miért lehet az hogy telepítőbe még látom a két partíciót sajátgépbe pedig már nem? :R

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#34848) MrDerekas válasza dellfanboy (#34847) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-Számítógépkezelés-Lemezkezelő jobb klikk a 450 gigásra, Elérési út változtatása/Meghajtó betűjel hozzárendelése- Betűt kiválasztod - Ok és örül.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34849) dellfanboy válasza MrDerekas (#34848) üzenetére


dellfanboy
őstag

köszi :R müködik

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#34850) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Egy számítógép kék halál után nem kapcsol be. Hosszan csipog kettőt.
Nem az én gépem. Kíváncsiságból megnyitottam egy "Internet Manager" nevű programot ami rajta volt, hogy megnézzem mi az és ekkor jött a kék halál. Utána kikapcs aztán bekapcs.
Először még beadta azt az üzenetet hogy windows normál módú indítása, de már ekkor fehér csíkok voltak a monitoron. Mozgattam a vga kábelt, ilyenkor a fehér csíkok pozíciót változtattak vagy eltűntek egy pillanatra, de megszüntetni nem bírtam őket. :DDD
Aztán a többi próbálkozásnál már nem volt kép csak a két hosszú csipogás.
Egyszer sikerült bekapcsolnom úgy, hogy a monitort kihúztam a konnektorból. Ilyenkor nem csipogott, de nem is láttam semmit. :DDD
Előtte 1-1,5 óráig hiba nélkül ment.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.