Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) MrDerekas válasza zolka95 (#34850) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért az megvan, hogy a monitor nélkül ment? :F Gondolom ezért nincs is kérdés. A történet nem rossz amúgy ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34852) zabcs80


zabcs80
tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy a gépem elindul, nehezen bootol, nem jön be a kép, csak a monitor villog. A2-es hibával villog a végtelenségig.

A gépem: asus maximus formula IX alaplap, i7700K proci, corsair gtx 100i hűtő, 2x16GB corsair ram, asus gtx 1080, és corsair ax 860i táp.

Februárban raktam össze, eddig ment.

(#34853) berzebub válasza zabcs80 (#34852) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Bios reset, ha nem segít huzd le a vinyokat és indít ha elindul kikapcs és dugj mindent vissza.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34854) zabcs80 válasza berzebub (#34853) üzenetére


zabcs80
tag

Sajnos nem segít... Próbáltam.

(#34855) berzebub válasza zabcs80 (#34854) üzenetére


berzebub
aktív tag

Akkor hddk lehúz,vga ki és csak egy mem modul maradjon.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34856) zabcs80 válasza berzebub (#34855) üzenetére


zabcs80
tag

Az a baj, hogy ezt is megpróbáltam.

(#34857) berzebub válasza zabcs80 (#34856) üzenetére


berzebub
aktív tag

Hibakód nem változik csak A2? A problem jelentkezése előtt mit csináltál, gondolok itt oc-ra vagy minden a gyári értékeken ment?Elvileg ezeken két sata vezérlő is van végig próbáltad az összes alaplapi satán?Egyiken se bootol be?

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34858) zabcs80 válasza berzebub (#34857) üzenetére


zabcs80
tag

Viszonylag sokáig váltakoznak a kódok, 99 után a2re ugrik. Samsung 1tb 850 pro-n van a rendszer. Satákat cserélgettem, elképzelésem sincs miért nem mehet. De eddig ment. kb. 2 napja nem megy. Minden gyári értéken fut. Az a fő baj, hogy lényegében az induló képernyő sem jön be. Semmi, csak a kódok ugrálnak, A2-re ugrik és utána villog a képernyő. Lehúztam mindent az alaplapról és arra is rádugtam a monitort, de nem segített.

(#34859) MrDerekas válasza zabcs80 (#34858) üzenetére


MrDerekas
addikt

Van lehetőséged másik monitorral lepróbálni? Panelzárlatos moncsi tréfált már meg pár embert.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34860) berzebub válasza zabcs80 (#34858) üzenetére


berzebub
aktív tag

Külföldi fórumokon is ahogy nézem annak ellenére, hogy az A2 IDE detect hiba, sokszor a vga a ludas.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34861) zabcs80 válasza berzebub (#34860) üzenetére


zabcs80
tag

Próbáltam, hogy kivettem a vga-t és az alaplapra kötöttem rá vincsik nélkül.

Jelenleg notebookra van rákötve a monitor és jól működik hdmi-vel. A gépre dp-vel kötöttem össze.

Holnap darabokra szedem a gépet és megpróbálok mindent megint elölről. Nincs jobb ötletem. Ha ez sem segít kell találnom egy szakembert. első körben nem vinnék semmit vissza garanciában amíg elképzelésem sincs miért nem megy a gép.

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#34862) JohnRaise


JohnRaise
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a gondom , hogy a gépem le esett ( sajnos rajtam kívülálló okok miatt felújítás van nálam és pakolásnál ) , utána azonnal megnéztem csak a venti ugrott le prociról a gumilábak , visszaraktam , nem találtam más hibát .
Bekapcsoltam a simán ment minden , játékot is megnéztem ott se volt gond egy darabig 20-30 perc utan restartolt a gép , se meghajtó se semmi . jó ezt orvosoltam . Eztán jött az érdekesség bekapcsolásnál csak fekete kép videokártya 100% pörög a venti , kikapcsoltam szét szedtem ramok, vidkártya , stb ( 6 hónapos gép ). jött a thread stuck in device driver hiba üzenet minden indításnál , win reinstal alap win driverrel semmi gond , ahogy felrakom AMD drivert (3x sikerült csak ) a kép érdekes itt ott pixelhibák néha villódzik .
Másik driver , hát ha akkor ugy tünt minden rendben elinditottam egy játékot ment is 10-30 percet majd eltűnik a kép restart vagy kikapcsolja magát. a kártya érinthetetlenül forró szinte.
Kérdés alaplap elszállt vagy a vadkártya? (2. ra tippelek)

Gép:

i7 6700
asrock b150 gaming
16gb ddr4 ram
R380x 4gb nitro

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#34863) MrDerekas válasza JohnRaise (#34862) üzenetére


MrDerekas
addikt

A vga belehalt a zuhanásba. Valószínűleg. Ha sérült a hőcső az magyarázza a forróságot. Mondjuk alapból nem egy hideg kari, de a nitro hűtés elbír vele. Ha van lehetőség másik vga-val lepróbálni, az megmutatná egyértelműen, hogy vga vagy alaplap.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34864) JohnRaise válasza MrDerekas (#34863) üzenetére


JohnRaise
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ sajnos én is erre gyanakszom ....
nem nincs másik vid kari sajna bár az alaplapi esetleg jó eme célra ?

[ Szerkesztve ]

(#34865) MrDerekas válasza JohnRaise (#34864) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze. VGA-t kiveszed és igp-ről indítasz. Valami játékot bír az is. Kicsit/nagyon meghajtod, aztán ha stabil a rendszer az izzasztás közben is, meg is van a hibaforrás. Ha instabil lesz, akkor még marad a processzor/alaplap. Abban az esetben a processzort ki kell venni, megnézni nem-e sérült láb, majd visszarakni és újrapasztázni. Esetleg csere táppal is végezhetnél egy terhelést.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34866) JohnRaise válasza MrDerekas (#34865) üzenetére


JohnRaise
csendes tag

oké köszönöm :)

(#34867) Benhill válasza t256 (#34822) üzenetére


Benhill
senior tag

Én is jártam már így.

El volt deformálva a ház, és rögzítve az alaplapot, a ramok alatt, a lap túlsó oldalán a tüskék, hozzá értek a ház oldalához. És se kép se hang volt nekem sem. Kellett kis idő míg rájöttem :D

(#34868) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Geforce gtx 980at egy radeon 7950 helyett.
Amióta beraktam nem indul a gép sem ezzel a kártyával sem a régivel sem kártya nélkül. Mindkét kártya biztos hogy jó. A régi nyilván, az "új" meg ki lett próbálva.
A lap egy Asrock h61m dg3, i5 2400 társaságában.
Táp Cooler Master g550m. Van még két 8gbos corsair vengeance ddr3 modul.
Nem értem mi baja van. Felpörög, mintha elindulna, de képet sem ad semmivel és kb 10 sec után leáll majd pár sec után újra és újra és újra.
Sokszor szereltem és raktam már össze gépeket de ilyet még nem tapasztaltam és kezdek megőrülni.
Minden kábel jó, sata meghajtókat is egyenként teszteltem, memóriákat is külön külön.
A gépnek eddig semmi baja nem volt.
Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34869) C4mp3r válasza gabber01 (#34868) üzenetére


C4mp3r
addikt

nalam akkor volt ilyen, amikor egy regi szar hazba pakoltam a gepet es valami hozzaert a hazhoz aminek nem kellett volna. probald ki, hogy osszerakod csak az asztalon haz nelkul. egy masik tappal is erdemes lenne

(#34870) gabber01 válasza C4mp3r (#34869) üzenetére


gabber01
addikt

Zalman z9 neo ház
Nem tudom mi érthetne és hova. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34871) álommanó


álommanó
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek.

Adott egy számítógép.

I5 6600K
ASUS Z170 Pro Gaming
EVGA supernova GS 650
Corsair Vegance LPX 3200Mhz.

A gép teljesen random módon az alábbi hibát produkálja.

Alaplap ledjei világítanak indítanám a gépet a power gomb ledje világít,de a gép meg sem moccan.

Hosszan nyomom a power gombot míg a Led ki nem alszik.
Második indításra pöccre indul a gép és üzemel akár órákon át.

A hiba teljesen random és roppant bosszantó.
Mi okozhatja?

(#34872) gabber01 válasza gabber01 (#34868) üzenetére


gabber01
addikt

Senkinek semmi más ötlete erre? Kezdek begolyozni. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34873) RVR400 válasza gabber01 (#34872) üzenetére


RVR400
veterán

Mé', kipróbáltad házon kívül összepattintani?

(#34874) eszakas válasza gabber01 (#34872) üzenetére


eszakas
senior tag

Bios reset volt? /kisütve/.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34875) gabber01 válasza RVR400 (#34873) üzenetére


gabber01
addikt

Még nem mert dolgozom. Kipróbálom majd, de egyelőre nem tudom elképzelni hogy ez miért segítene, mikor a beszerelesnel semmi máshoz nem értem csak a kártyákat cseréltem ki és eddig semmi baja nem volt.

Cmos elemet kivettem pár percre, szóval elvileg alaphelyzetbe állt a bios. Még azt is megpróbálom majd jumperrel is de arra sem volt már időm meló előtt.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34876) berzebub válasza gabber01 (#34875) üzenetére


berzebub
aktív tag

Vga es ramok nélkül csipog ha indítod?

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34877) gabber01 válasza berzebub (#34876) üzenetére


gabber01
addikt

Nem tudom, mert nem volt bekötve a csipogó, de amint lesz időm, megpróbálom bekötni ha lehet egyáltalán.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34878) MrDerekas válasza gabber01 (#34877) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mielőtt még szétkapod, egy hosszú és kemény szőrű ecsettel porold ki a vga slotot, majd fújkáld is ki óvatosan. Vagy levegő szprével kifújod. Csere táp is jó lenne. Ha továbbra is csak hiba van, akkor jöhet az asztalon összerakás. Nem vonom kétségbe, hogy többször szereltél gépet, de ellenőrízd a tápcsatika, hogy helyükön vannak-e. A rendszert megkavarhatta az is, ha a régi kártya kivétele előtt nem törölted annak a driverét, de ezt nem tartom valószínűnek. Csipogót lehet rákötni a lapra és esetleges "hibakód" segítség lehet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34879) gabber01 válasza MrDerekas (#34878) üzenetére


gabber01
addikt

Igen, az lesz. Nekem is az első gondolatom a kábelek voltak, de nem találtam semmit, igaz nem volt időm mindent végignézni csak a legfontosabbakat.
Nincsen sajnos cseretap, de ha úgy lesz, megpróbálok szerezni. Az nagyon bosszantana ha azzal lenne vmi, mert tavaly vettem ezt a CM g550m-t.
Szetkapom és egyesével rakok bele majd mindent.

Ja, drivert amdcleanuputilityvel szedtem le, de ha össze is akadna vmi attól csak nem kellene ilyesmit produkálnia...

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34880) Formaster válasza gabber01 (#34879) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem táp gyanús.

(#34881) gabber01 válasza Formaster (#34880) üzenetére


gabber01
addikt

Ha nem tudnám hogy milyen és mikor vettem, nekem is az lenne, de ha mégis akkor megőrülök. Meg hirtelen a kártya csere óta szar? Fura lenne.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34882) gabber01


gabber01
addikt

Ahogy elnézem nincs ezen a házon csipogó sem, így hogy a fenébe lehet bármit is diagnosztizálni? Post kártyát lehet valahol szerezni?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34883) eszakas válasza gabber01 (#34881) üzenetére


eszakas
senior tag

Én tapasztaltam már ilyet kártyacserénél.
Főleg amikor régi kártyát cseréltem valami újra aminek a feszültsége is más volt.
Akkor az oldotta meg, hogy kihúztam a gép 230v-os csatit a dug aljból. Elem ki, az alatta lévő két lemezt rövidre zártam csavarhúzóval, elem vissza, restart.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#34884) gabber01 válasza eszakas (#34883) üzenetére


gabber01
addikt

Sajnos már ez is megvolt, de köszi a tippet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34885) gabber01


gabber01
addikt

Ok, kifogytam, itt valami valamiért meghalt. Gépből kiszerelve is, bios reset, egy rammal, két rammal, gpuval, anélkül ugyanezt csinálja.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34886) RVR400 válasza gabber01 (#34885) üzenetére


RVR400
veterán

Keríts egy csipogót mindenképpen.

(#34887) gabber01 válasza RVR400 (#34886) üzenetére


gabber01
addikt

De honnan? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34888) Formaster válasza gabber01 (#34881) üzenetére


Formaster
addikt

VGA cserénél áramtalanítottad a tápot? Az semmit nem jelent h milyen és mikor vetted, lehet egy kondi selejtes volt benne, ami jó volt, amíg állandó feszültség alatt volt, aztán újra befeszelésnél ugye felvesz egy nagyobb áramerősségett a táp, valszeg annyi kellett neki h meghaljon. Amit leírsz az 99% táp jelenség, kár ezen tovább pörögni, nézz aprón vagy kukázz valahol egy 1000 forintos tápot, szomszédokat járd körbe nincs-e egy régi nem használatos pc stb. Ezzel leszel csak előrrébb, felforrhat az agyvized is, akkor sem fog magától beindulni.

(#34889) gabber01 válasza Formaster (#34888) üzenetére


gabber01
addikt

Elképzelhető. Aramtalanitva volt természetesen. Máshogy nem is szerelnék semmit. Lehetséges lenne hogy sosem volt hibátlan? Mármint amióta megvettem, ha aramtalanitva volt utána nem kapcsolt be pl a gép gombnyomásra azonnal csak pár másodpercre rá. De ezen kívül semmi baj nem volt vele.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34890) Formaster válasza gabber01 (#34889) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, sejtettem hisz logikus h áramtalanít az ember. Sajnos lehetséges, persze áram alá helyezéstől számítva kellhet pár másodperc míg minden tekercset-kondit átjár az áram, de utána pöccre kell menjen. Sajnos bármi lehet hibás, vagy gyengébb egy alkatrésze, bámilyen minőségi vagy drága is legyen.

(#34891) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Egy HP Vectra VL400 gépre szeretnék telepíteni win2k-t.
A telepítő elindul, betölti a drivereket, majd fekete képernyő, kurzor villog, és ennyi.

4 féle telepítővel próbáltam, win98 is hasonló módon áll meg.

Gyári proci, 512MB ram, és egy quantum fireball 6,6GB.

BIOS-ban a hdd írásvédelem kikapcsolva.

Mi lehet a baj?

(#34892) Spet válasza rocketry23 (#34891) üzenetére


Spet
addikt

HDD halott?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34893) rocketry23 válasza Spet (#34892) üzenetére


rocketry23
tag

a HHD-n jelenleg DOS/Win3.1 van, amiről bootol, elindul a DOS/Win3.1 is.

(#34894) Spet válasza rocketry23 (#34893) üzenetére


Spet
addikt

USB-ről vagy CD-ről próbálsz telepíteni?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34895) MrDerekas válasza rocketry23 (#34893) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első blikkre a ram hibájára gyanakszom. Mivel a win98SE verzióval kompatibilis a driver annyira nem gyanús. Már ha korhű egyéb hardverek vannak a gépben. Bekavarhat a plusz vga, külső usb eszköz, vagy maga a monitor/kábel. Már nem emlékszem hogy a 98/2000 mennyire volt finnyás a meghajtóra, de xp tuti nem szerette, ha nem ő volt az első partíción.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34896) rocketry23 válasza Spet (#34894) üzenetére


rocketry23
tag

Természetesen korhű eszközökről, van bootolható cd-m is, és floppy bootlemezről is elindul a telepítő.

(#34895) MrDerekas
gf2 vga, ps/2 egér, bill.

[ Szerkesztve ]

(#34897) Tirol66


Tirol66
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy egyik napról a másikra nem indul a gépem csak kattogott (nem csipogott mint amikor pl memória hiba van csak kattogott) kb. 2-3mp-ként.

Megnéztem a csatlakozásokat és mostmár elmult a kattogás viszont nem bootol be a gép.
[https://youtu.be/Wk7nhkMzwkM] Ez történik.

Ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne.

(#34898) Formaster


Formaster
addikt

A quantum fireball könnyen behalhatott. Hírdhedt trágya sajnos.

Tirol66 első blikkre ez nekem bios gyanús. Cmos reseglt volt már?

(#34899) Tirol66 válasza Formaster (#34898) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Igen már próbáltam

(#34900) Formaster válasza Tirol66 (#34899) üzenetére


Formaster
addikt

Ha jól sejtem a biosba sem tudsz belépni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.