Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) mateo91 válasza bucihost (#34238) üzenetére


mateo91
tag

köszönöm megjavult, bár alapból be volt kapcsolva.
frissítettem minden drivert a gépen lehet ez is megoldotta

(#34252) dani0113


dani0113
senior tag

Help! :U :(

Ma jöttek bekötni a T-hometól egy nagyobb csomaghoz szükséges modemet Huawei HG8245H pontosan. A lényeg,hogy nem túl acélos a routerem,tehát nem tudja kihasználni a 120megát, ezért mondta a srác,hogy dugjam át a kábelt az új modembe mert az is wifis + a kábel is gyorsabb. Jó.. átdugtam. Erre se kábelen se wifin nem volt net. Eddig úgy volt hogy egy TP-Link és egy D link routert használtam összekötve és továbbra is csak akkor van net, ha a modemből megy a TP linkbe WAN-ba egy kábel az új modembő és a TP Linkből is megy egy kábel a DLINK WAN-jábal. Aztán vagy arra csatlakozom vagy a Dlinkre.A Huawei-n wifin keresztül sincs net és ha a PC-t rádugom sincs, de a tv adást is leadja normálisan + a TP Link-et rádugva is van net... mit állítsak ezen? Tiszta ideg vagyok már..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#34253) dani0113


dani0113
senior tag

Na megvan a hunyó!!! Furcsa volt nekem hogy a TP LINK-en keresztül van csak mindig net, ezért belenéztem a beállításokba,hogy a MAC-al kezdjek valamit és megakadt itt a szemem, amit már el is felejtettem... Nem hittem volna,hogy még ez a bejelentkezős módszer benne van a rendszerben,de aztán beugrott hogy annó kb 9-10éve így lett beállítva a router. Amint beírtam ezt a Huaweibe,egyből lett net és csak úgy hasít! :C

iPhone 13 Pro 128GB

(#34254) Formaster válasza dani0113 (#34253) üzenetére


Formaster
addikt

Ez tök jó, csak erre ott lett volna a router topik :DDD :R

(#34255) lucmók


lucmók
csendes újonc

Sziasztok!

Az optikai meghajtom helyere ssd kerult. Erre akartam win7-t tenni, a hdd-n meg ott volt a win8.1.
Leszedtem egy win7-t, rufussal megmokoltam egy pendrive-ot, elvileg telepult az ssd-re.
Inditaskor viszont hibauzenet:
"A windows inditasa nem sikerult. Ennek oka egy nemreg bekovetkezo hardver- vagy szoftvervaltozas lehet. A hiba kijavitasahoz:
1. Helyezze be a win telepitolemezet, es inditsa ujra a szamitogepet
2. Valassza ki a nyelvi beallitasokat, majd kattintson a tovabb gombra.
3. Kattintson a szamitogep javitasa elemre."

Ezekkel mind probalkoztam, mi lehet a baj?

Koszi

(#34256) SunyaMacs válasza lucmók (#34255) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

A HDD helyére rakd az SSD-t, HDD-t az ODD helyére és a win install idején ne legyen berakva másik lemez.

(#34257) lucmók válasza SunyaMacs (#34256) üzenetére


lucmók
csendes újonc

Es jelenlegi helyzetben nem fogok mar mukodo gepet kapni? :/
Nem szednem szet, mert nem en raktam bele az ssd-t. (Max vissza tudom hivni a sracot, h nezzen ra meg egyszer.)
Koszi a valaszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#34258) Formaster válasza lucmók (#34255) üzenetére


Formaster
addikt

Le volt választva a a hdd telepítés alatt? Ha nem, akkor válaszd le, telepítsd újra az ssd-t, majd vissza a hdd és biosban a bootban csak az ssd legyen. Utána töröld a hdd boot fájlt.

(#34259) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok, vásároltam egy számítógépet és a következő problémám akadt vele.
I3-as proci helyett vettem egy I5-ös verziót.
ASROCK H110M-HDV alaplap
INTEL Core i3-6100 3.70GHz 1151 BOX helyett
INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX, plusz még raktam bele egy 4 gigás memória modult a másik meglévő mellé.
Nos a csere óta ha inditom a gépet akkor ventilátorok szépen felpörögnek és ennyi, monitorokon semmi kép, hármon is kipróbáltam, de ami még furább semmilyen hibaüzenet sípolás formájában nem jön.
Kiszedtem a videókártyát, akkor sem, ha visszarakom nem változik semmi. Memóriát is kivettem , mindegyik modult, eredmény semmi. Sőt, processzort is kikaptam, akkor is csak a ventik pörögnek.
Van vkinek tippje mitől lehet ez egy proci csere után?
Alaplap nem támogatná a procit?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34260) Formaster válasza S e t h (#34259) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem ott is az lesz mint a többi boxos procinál... nem jól pattintod fel a ventit. Esetleg még bepróbálhatsz egy cmos resetet, de 99% h ez a baj, különben lenne vmi hiba üzeneted. Rosszabb esetben elgörbült 1-2 alaplapi prociláb.

(#34261) Ispy válasza S e t h (#34259) üzenetére


Ispy
veterán

Ez nem fog rajtad segíteni, de én nekem is ilyen hibám volt pár napja, az volt a gond, hogy a memóriát nem pattintottam be rendesen a helyére és nem is vettem észre.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34262) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

most raktam össze az új gépem, de nem ad képet,semmit sem, QR kód beáll 62-re, billentyűzet egér nem kap áramot, gondolom valamiért meg állt a buli, memóriákat próbáltam felváltva több slotba, újabb a proci mint a lap, de elvileg felraktam az új biost rá...

Xbox One: bandymnc

(#34263) zsoke12


zsoke12
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom mennyire tartozik ide, de egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy Zotac GTX 1080 Founders Edition-ös vidikarit, és nem engedi felrakni a drivert. Egyszerűen a telepítésnél a Grafikus Illesztőprogramnál kiírja hogy sikertelen. Végig futtattam már a Display Driver Uninstallert is és még mindig ugyan az. Win10 64 bit van a gépen.

(#34264) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
A HTPC mostanában vacakol. Első indításra nem indul el, bekapcsolom, bejön a bios és nem látja a hdd-t. Nem állítok semmit, kikapcsolom, bekapcsolom és indul a windows. Ezt csinálta pár hétig, most már még kevésbé látja a vinyót, de ha belépek a biosba, átállítom AHCI-re, kilép és restart... elindulna a windows, de betöltés közben kék halál van. Aztán a következő indításnál megpróbálja javítani a win7 magát, ez eltart egy darabig és megy a gép.

Most úgy indítom el, hogy belépek a biosba, átállítom AHCI-re, kilép és restart, de mivel nem bootol a rendszer, ezért az újra indítás után ismét belépek a biosba és kikapcsolom az AHCI-t és ezek után indul a rendszer gond nélkül.

Tehát, a probléma most az, hogy csak AHCI módban látszódik a merevlemez :F
Mi lehet a probléma?

LCPOWER LC-1360II
MSI H61I-E35
Intel G1610
2x2 giga ddr3
1,5 TB WD

Tiszta Windows, rendes ház!

(#34265) Formaster válasza bandi0000 (#34262) üzenetére


Formaster
addikt

Hogy frissítettél biost ha kakukk?

(#34266) bandi0000 válasza Formaster (#34265) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Bios flashback, Rog lapon van, bedugom a pendrivot megnyomom a gombot és elvileg megcsinálja

Xbox One: bandymnc

(#34267) S e t h


S e t h
nagyúr

A procik gyárilag le szoktak lenni kenve pasztával? Mármint dobozból kibontást követően nekem nem is kell rá kennem, mert lehet rajta? Azért vettem pasztát, hogy kell hozzá, de amit vettem procit azon van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34268) Vakegérke válasza S e t h (#34267) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én még nem találkoztam gyárilag pasztázott procival. A hűtőt viszont pasztázva mellékelik/árulják.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34269) Tunyogi86


Tunyogi86
csendes tag

Sziasztok!
Először is a config:
Alaplap: gigabyte 770TA-ud3(nincs integrált vga)
Cpu: phenom II x4 955 BE
Ram: 1 db 4gb 1333 ddr3
Táp: chieftec A-80 450W (próbálva még fsp hexa 400)
Vga: palit gt630 1gb ddr3 (r9 270x-el is próbálva)
Egyéb perifériák + 2 vinyó + 1 ssd

Adódott egy olyan probléma, hogy a hibátlanul működő alaplap és a proci páros le lett cserélve erősebbre és kb 2 hetet állt.
Majd amikor újra be akartam üzemelni, a következő hibajelenséget produkálta, hogy bekapcsoláskor a cpu venti pörög, vga(r9 270x) ventije áll, hdd-k pörögnek, sípoló hang nincs , monitor nem kapcsol be .Ez alapján beleraktam a gt630-at ,biztos valami a radeonal van. De nem nyert,csak annyi volt a változás, hogy vga venti forog, de ütemesen hullámzott a fordulata(hol gyorsabb, hol lassabban), kép továbbra sincs. Ellenőriztem, hogy a ram jól van-e benne a foglaltban, majd kipróbáltam mind a 4 foglalatban de semmi. Ekkor jött a szikra, hogy ott az új táp az fsp, gondoltam próba azzal is...de semmi ugyan az cpu venti megy, hddk mennek, vga venti(palit) továbbra is ütemes változik a fordulat. Ekkor lekötöttem mindent csak az alaplapot,cput, memot és a vga-t hagytam a tápon...eredmény ugyan az. CMOS reset sem vezetett eredményre. Alaplapon szemmel látható sérülést nem véltem fel fedezni és a procinak is meg van az összes lába.
Most már kezdek az alaplara gyanakodni, de azt sajna nem áll módomban ebben a pillanatban letesztelni.
Válaszokat,ötleteket előre is köszönöm.
Üdvözlettel : Tunyogi Ferenc

MSI970 G1, FX8370+Artic A30 hűtő, 16gb 1600MHz DDr3, SSD,HDD ,600 fsp táp, RX470 4GB

(#34270) (baphomet) válasza bandi0000 (#34266) üzenetére


(baphomet)
tag

Nekem az a vége a Sabertooth alaplappal, hogy ment vissza az boltba, a bolt pedig tovább küldte az ASUS-nak.
Röpke 2 hónap volt :)

(#34271) scabi78 válasza scabi78 (#34264) üzenetére


scabi78
senior tag

Újra raktam a windowst, de előtte a biosban beállítottam az AHCI-t. Igaz, csak egy-két órája lettem kész, de eddig nem volt semmi gondom. Elsőre indul a rendszer :C

Tiszta Windows, rendes ház!

(#34272) Formaster válasza scabi78 (#34271) üzenetére


Formaster
addikt

SSD-hez alap az AHCI :R

(#34273) scabi78 válasza Formaster (#34272) üzenetére


scabi78
senior tag

nem ssd :F

Tiszta Windows, rendes ház!

(#34274) theooracy


theooracy
aktív tag

Üdv. Következő lenne a probléma: Lenovo B590-es noti, jogtíszta Win 10.
Indításkor odáig eljut, hogy üdvözlő képernyő, majd elsötétül és semmi. Semmi nem történik. Csak az egér kurzort lehet mozgatni, gombokkal sem csinál semmit... Ha jól nézem, a winyó sem dolgozik.. Újraindítani lehet a kikapcsoló gombbal, de ugyanezt csinálja.....újra és újra. Mi lehet a gond? :F

(#34275) bandi0000 válasza theooracy (#34274) üzenetére


bandi0000
nagyúr

újrahúztad már?

Xbox One: bandymnc

(#34276) theooracy válasza bandi0000 (#34275) üzenetére


theooracy
aktív tag

Még nem, jó lenne menteni ami van rajta, de így nehéz ügy....
Gondolom ez nem hardveres hiba lehet, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#34277) Formaster válasza theooracy (#34276) üzenetére


Formaster
addikt

Mikori a gép? (vinyó) Könnyen meglehet h fullon vagy bad sectorokkal. Ezt ki tudod deríteni, ha csatlakoztatod egy másik géphez a vinyót és ráeresztesz egy HD sentinelt. Ha igazam van, meg se próbáld házilag lementeni, javítgatni. Ha fontosak az adatok akkor keress szakembert.

[ Szerkesztve ]

(#34278) bandi0000 válasza theooracy (#34276) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem lehet megmondani, de ha kettéosztottad a meghajtódat, akkor meg lehet menteni, másképp is mondjuk, ha szerencséd van akkor a laptop alján van egy szembetűnő "ablak" amit ha lecsavarozol akkor hozzá lehet férni a vinyóhoz ha szerencséd van

Xbox One: bandymnc

(#34279) theooracy válasza Formaster (#34277) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Köszönöm szépen válaszodat! :R A gép 2014.05. havi. Lehet, hogy igazad lesz, mert ezelőtt Win 7 volt fent és az is összesz.rta magát.. Megpróbálom még amit írtál, de valószínű, az lesz a végső megoldás, hogy kidobom belőle ezt a winyót és veszek bele egy ssd-t. (Lányomé a noti és sok kép, meg miegymás van rajta, de majd szakival lementetem..) Két partícióra van osztva, talán nem lesz gond....

[ Szerkesztve ]

(#34280) theooracy válasza bandi0000 (#34278) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi! Igen, a hozzáférés könnyű ennél a notinál a hardver elemekhez, két kis csavar össz-vissz és lejön a burkolat....

(#34281) Formaster válasza theooracy (#34279) üzenetére


Formaster
addikt

A particíók száma mindegy, ha bad sectoros, akkor ott a fej vagy valamelyik motor gyengélkedik. Te döntsd el mennyire fontosak az adatok, de minden próbálkozással fogyhat a megmenthető infók száma. Az én vinyómnál is ez volt, mentegettem, egyik pillanatban még ott volt a mappa másikban már nem. Szerencsére majdnem mindenről volt másolatom. A lányodnak javaslom kihasználni a felhőszolgáltatások nyújtotta előnyöket. Onnan csak a legritkább esetben veszik el adat. Képekre ott a flickr 1 TB ingyen tárhellyel, de google drive, és egyéb cloudok is adnak egy csomó ingyen helyet. :R

(#34282) theooracy válasza Formaster (#34281) üzenetére


theooracy
aktív tag

Még egyszer köszönöm. Megfogadom/-juk tanácsodat! :)

(#34283) Formaster válasza theooracy (#34282) üzenetére


Formaster
addikt

Másolatnak mindig kell lennie, ssd esetén is. Ott is szeret bedögleni a vezérlő chip. Párszor buktam már így pénzt is meg fontos dolgokat is. :( :R

(#34284) theooracy válasza Formaster (#34283) üzenetére


theooracy
aktív tag

Igen, igazad van. Menteni, menteni, menteni.... Alapszabály. :D A google drive lesz a nyerő, egyszerű, könnyen kezelhető.

(#34285) zsoke12


zsoke12
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy az normális egy GTX 1080nál hogy mikor GTA5-el játszok akkor ilyen fura nyikorgó szerű hangot ad ki? Dying Light-al is teszteltem, annál semmi hangot nem adott ki. Valamint Valley Benchmarkot is futtattam annál se adott ki semmilyen hangot. Ventillátor nem lehet mert felraktam 100%ra és nem nyikorgott. Válaszokat köszi előre.

(#34286) Formaster válasza zsoke12 (#34285) üzenetére


Formaster
addikt

Ezzel a kérdéssel inkább fordulj a 1080 topikba. Néha a táppal összeakad, de az inkább cicergés, mint nyikorgás.

(#34284) theooracy pontosan! a google drive jó, ha fájlok is vannak, a képeknek viszont a legjobban a FlickR-t szeretem. Beállítható publikusra, privátra, stb... 1 terára rengeteg kép fér el.

(#34287) theooracy válasza Formaster (#34286) üzenetére


theooracy
aktív tag

Ok. :R Megszakértem! :K

(#34288) bandi0000 válasza zsoke12 (#34285) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ha cicereg az normális, vagyis nem de az, GTA alatt használod a V-syncet?

Xbox One: bandymnc

(#34289) Formaster válasza theooracy (#34287) üzenetére


Formaster
addikt

Csak azért mondom a képeknek a flickrt, mert annyival több helyed marad a google driveba. Aztán ne felejtsd el, h jár apple meg samu telóhoz is tizenhuszon giga felhő. :R

(#34290) theooracy válasza Formaster (#34289) üzenetére


theooracy
aktív tag

Rendben! :R

(#34291) Mestermate


Mestermate
újonc

Sziasztok!

Ezt a jelenséget tapasztaltam ma reggel indításnál az asztalt nem hozza be miután betölt leáll a gép aztán újraindúl .

[ Szerkesztve ]

(#34292) Spet válasza Mestermate (#34291) üzenetére


Spet
addikt

Csökkentett módban elindul?

Illetve valami információt a konfigurációról.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34293) Mestermate válasza Spet (#34292) üzenetére


Mestermate
újonc

Asus m5a97 le r2.0 alaplap
Cooler master gx550w táp
WD caviar red 1tb merevlemez
Amd fx 6300 proci
Vapor x r9 270x 2 gb videókártya
Sehogy nem indúl el sajnos

(#34294) Spet válasza Mestermate (#34293) üzenetére


Spet
addikt

Csíkozásra mondanám, hogy VGA, cseredarabot bele.

Ha úgy is újraindul, akkor van rá ráció hogy a merevlemez a ludas, akkor egy Linuxot elindíthatsz USB-ről és lemented az adatokat. Természetesen ez, hogy kiderüljön, úgy fel kellene dobni egy új operációs rendszert egy másik HDD-re.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34295) Mestermate válasza Spet (#34294) üzenetére


Mestermate
újonc

Külső vinyoról próbáltam újrarakni a windowst boot menüben beállítom hogy az legyen az elsődleges de ugyan úgy fekete képernyő

(#34296) iknight


iknight
senior tag

Kedves Uraim!

Kis segítséget szeretnék kérni, a számítógép elromlott... Működés közbe (netezgetés, zene, youtube stb.) egyszer csak megállt, de a bekapcsolást jelző led világítva maradt. Próbáltam táp elvét, vissza, akkor el kezd világítani a bekapcsolást jelző led, de nem történik semmi, ventillátor nem pörög, sem merevlemez, sem csipogás. A kikapcsoló gombra sem marad abba a led világítása, csak ha elveszem az áramot tőle. Mi lehet a gond? Tápra, vagy alaplapra gondolok én mint nem túl szakavatott.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#34297) bandi0000 válasza iknight (#34296) üzenetére


bandi0000
nagyúr

szerintem alaplap lesz, de próbáld meg esetleg hogy lehúzod a háznak a kábeleit az alaplapról, és egy csavarhúzóval te érinted össze a 2 tüskét, hogy bekapcsold

Xbox One: bandymnc

(#34298) Formaster válasza iknight (#34296) üzenetére


Formaster
addikt

Tápot talán könnyebben tudsz szerezni tesztelni. Esetleg pc boltban/szervizben van teszter. Minden esetre nézd át a lapot, nem látsz-e púpos kondit, vagy nem érzel-e vmi égett szagot. Én inkább a tápra gyanakodnék.

(#34299) iknight válasza Formaster (#34298) üzenetére


iknight
senior tag

Nem éreztem égett szagot, púpos kondit sem látok, meg hát alig több mint 1 éves.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#34300) Formaster válasza iknight (#34299) üzenetére


Formaster
addikt

Beírhatnád részletesen a konfigot... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.