Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) S e t h válasza batman. (#34950) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi srácok!

Ebayes, nem tudom megéri-e Honkongba postázgatni, úgy emlékszem a forgalmazó vállalt rá, de szerintem elengedem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34952) MrDerekas válasza S e t h (#34951) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem cserélték. Szintén 16 gigás noname pendrive. Kibontáskor is sz@r volt. Levideóztam, hogy nagyon nem működik helyese és megkérdezte a pénzt mikor utalja. Kértem másik darabot és szó nélkül küldte, bocsánatkéréssel egybekötve. Korrekt fél volt. A top sellerek nem vacakolnak sokat.
Szerk: Nem kérte, hogy küldjem vissza. Mikor írtam neki, hogy nem jó, képet/videót kért csupán.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34953) Formaster válasza S e t h (#34951) üzenetére


Formaster
addikt

Többnyire nem kérik a visszapostázást, mert azt is nekik kéne állni, ami innen-oda maga a horror ;]

(#34954) solfilo válasza solfilo (#34842) üzenetére


solfilo
veterán

Visszajelzés: vettem egy FSP Hexa+ 400W tápot, nem nyert hangszórót. :DDD

solfilo

(#34955) rendszergazd


rendszergazd
csendes tag

hali, bajban vagyok egy laptop újratelepítésnél Dell 3541 intel i3 verziója telepítés minden gond nélkül végigmegy (win7 64) de amikor végez folyamatosan újraindul nem tölti be a rendszert. már többször próbáltam. a gépben van usb3 is achi merevlemez de ssd vel is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#34956) nightvison válasza rendszergazd (#34955) üzenetére


nightvison
tag

Ram(ok) jók? Elsősorban rá kellene nézni, mert van, hogy a telepítés végig megy csak utána nem bír felállni a rendszer.

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#34957) rendszergazd válasza nightvison (#34956) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

Erre nem gondoltam hiszen még két éves a gép, és a szüleim internetezésre használják csak, feltelepítettem a windows 10 et minden gond nélkül megy rajta, valami hiányzott szerintem a telepítőből vagy nem tudom, és köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#34958) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Ma reggel csinált egy elég aggasztó dolgot az alig 2 éves gépem. Mikor elkezdtem használni, alvó módból ébresztettem, kicsit neteztem, majd miután engedélyeztem, feltelepült a legújabb Catalyst videokártya drájver. Újra akartam indítani a gépet, de véletlenül az alvó módra nyomtam rá - rég játszottam FPS-sel, na :D -, és el is ment alvóba a gép, azonban semmire nem akart magához térni. (Általában billentyűlenyomással ébresztem, de most teljesen kuka volt, akárhogy próbáltam feléleszteni.) Kb. 5-ször áramtalanítottam a gépet, végül elindult, de mielőtt meghal, azért rákérdezek, hogy szerintetek mi lehetett a hiba forrása? (Az USB-s egeremen világítottak a LED-ek, ha áram alatt volt a gép.)

Ha konkrét specifikáció kell, azt is tudok írni, de szerintem nem fontos ez esetben. (A gép egyébként kb. fél-egy éve lett szétszedve, amikor RAM-ot bővítettem benne, azóta nem nyúltam hozzá.)

Előre is köszönöm az ötleteket!

Üdv.:
M. Tibor

(#34959) nightvison válasza mtibee2 (#34958) üzenetére


nightvison
tag

Ez a probléma elég tág lehet. Elsőre esetleg egy rendszer újratelepités. Ellenőrizd a hdd állapotát (HDsentinel). A ramokat memtest-el. A ritkábbik eset az táp vagy a lap szenved. :)

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#34960) MrDerekas válasza mtibee2 (#34958) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha nem ismétlődő jelenség, tedd el emléknek ;) A telepítéskori nem helyes restart tud okozni furcsaságokat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34961) mtibee2


mtibee2
tag

Szerencsére azóta nem produkálta újra, remélem, tényleg csak a telepítés miatt nem akart indulni... Köszönöm a válaszokat!

(#34962) nornik


nornik
újonc

Sziasztok!
Tudnátok e segiteni!Olyan gondom van,van egy 1155 alaplapom és amikor beinditom elindulnak a ventik,sipol egyet a monitoron kapja a jelet,és egy másodpercre felvillan,hogy auto config please wait....
És sötét a képernyö ilyenkor mi a baj,elöre is köszi a segitséget!

(#34963) Vakegérke válasza nornik (#34962) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Én csökkentett módban indítanám a gépet, asztalon jobb klikk, Képernyőfelbontás. Beállítanám a monitor natív értékére, reboot.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34964) nightvison válasza nornik (#34962) üzenetére


nightvison
tag

Cmos reset neki! Aztán próba!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#34965) gabber01


gabber01
addikt

Alaplap csere után megpróbáltam syspreppel a windows 10et megmenteni, de fura módon az elején ment is a dolog, volt hang viszont pár sec után kihagyott, illetve az usb3 portok abszolút nem reagálnak.
Próbáltam drivereket reinstallálni, de semmi, most már semmi hang sincs.

Sanszos a clean install?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34966) chopin42


chopin42
őstag

Sziasztok! Néha megjelenek itt-ott azzal, hogy döglődik a hd 4870 vaporx-em. A gépem immáron 8. életévét tapossa, a teljes konfig: chieftec gps550ab-a, asus p5q deluxe, core2duo e8400, sapphire hd4870 vapor-x 1gb, 2x2 gb corsair xms 1066mhz ddr2, wd 600 black, dvd író. oprendszer win7. A videó kártyám valószínű(eddig azt hittem legalábbis) döglődik, mert a következő hibákat produkálja: kék csíkok illetve pöttyök random, fehér vízszintes csíkok, néhányszor szétesett a kép kockákra, illetve lefagy hihetetlenül lelassul a windows, szétesik a kép, fekete képernyő...stb. ami közös a hibákban: többnyire indításnál mikor feláll(na) a rendszer, illetve teljes szétesésnél már windows betöltés közben jelentkeznek a problémák, ám ha egyszer hibátlanul feláll a rendszer, utána nem. Fontos még, hogy alul kellett órajeleznem mind a gpu-t mind a memóriát, plusz max fordulaton jár a venti levett oldallappal, így sikerül 55fok körül tartani terhelés nélkül! (terheléssel így is 85-90 is megvan néha).
Nos a mai napon a probléma új szintre lépett. Sikerült cserekártyát szereznem, mely ugyanazokat, sőt rosszabb tüneteket produkált (úgy, hogy tuti hibátlan volt). Ez egy újabb, asus 270x, mely 30w-tal többet eszik. (150vs 180w). Hibák: rossz kép, villódzó kék csíkok (biosban, betöltésnél, ) villódzó kép (1-2másodpercenként v gyakrabban fekete képernyő), furcsa helyneként "fordított" színek.

Mi okozhat ilyen hibát 2 kártyánál? A táp? egyáltalán milyen hibák ezek? Bocs a hosszú hsz-ért, de próbáltam pontosan lefesteni a képet, remélem tudtok segíteni (ja, és remélem jó topikba írtam). :W

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#34967) MrDerekas válasza chopin42 (#34966) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld ki másik monitorral is. Ugyanis volt már rá példa, hogy a panelzárlatos moncsi vágta haza a rendszert. Illetve még kábel csere. Hibázhat a vga slot is, illetve ezzel az alaplap is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34968) chopin42 válasza MrDerekas (#34967) üzenetére


chopin42
őstag

Közben annyi eszembe jutott még, hogy mikor leszedtem a hd4870 driverét az eszközkezelőben, hogy kiszerelhessem , akkor nem a silányabb alap kép fogadott, hanem kék villódzó csíkok, pöttyök, akkor kezdett el villogni a kép is, szóval a legfőbb hibák utána azonnal jelentkeztek. Még csökkentett módban is! Amikor felraktam az új kártyával együtt az új drivert, még utána is csinálta, egészen amíg nem frissítettem a legújabb crimsonra, mikor a telepítésnek vége lett, tökéletesen működött, amíg rá nem nyomtam az újraindításra...ekkor rószaszínben villogott a kép, és utána nem indult el többet, míg vissza nem raktam a régi drivert/kártyát (most is az van bent). Perpill stabil..ugye nem az alaplapom haldoklik?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#34969) MrDerekas válasza chopin42 (#34968) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mindezektől még lehet az alaplap. A képhibák vram hibának tűnnek ugyan... Tényleg! Csere rammal nem próbáltad még? Illetve másik monitor/monitor kábel volt már?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34970) chopin42 válasza MrDerekas (#34969) üzenetére


chopin42
őstag

Másik monitor egyszer volt, mikor a jelenlegi nem működött...akkor firmware frissítés megoldotta. vga és hdmi kábellel ugyanez a helyzet. csere ramom, tápom sőt másmilyen alkatrészem nemigen van, a vidkarit vettem(volna)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#34971) MrDerekas válasza chopin42 (#34970) üzenetére


MrDerekas
addikt

Így sanszos bármit is venni bele. Pláne, hogy másik vga-val is hibázik. Egy teljes szétszerelés-alapos takarítás-összerakás megoldhatja a gondot, de ronthat is a helyzeten. Alaplapi gombelem cserét is megejtenék a helyedben. (Láttunk már lemerült elem miatt néhány "csodát") Illetve a táp is gyanús az általad leírt hibák kapcsán.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34972) Werrew


Werrew
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új gépet szépen összeraktam és nem ad képet ...
Msi z170a pro carbon, volt esetleg már vkinek köze ehhez a laphoz?
Beindítom ledek égnek, debug ledek elalszanak, ventik pörögnek, kép nincs se alaplapi vga val se másikkal, ramokat cserélgettem, tápot cseréltem ... Marad az alaplap, örülnék ha nem kéne vissza küldeni. Van e esetleg valakinek valami ötlete?

(#34973) MrDerekas válasza Werrew (#34972) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez így karcsú. Első tippem, hogy Kaby lake procit vettél bele. Ez esetben egy 7. generációs procival kell biost frissíteni rajta, vagy a chipre megírni közvetlenül az új biost.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34974) Werrew válasza MrDerekas (#34973) üzenetére


Werrew
csendes tag

Igen Kaby Lake van benne, de én úgy tudtam, hogy a kaby lake a 7. generációs? /6. generációst kéne bele rakni nem?

A leírásán is 6 van ... Akkor valószínűleg ez lesz a hiba
Köszönöm a segítséget.

(#34975) MrDerekas válasza Werrew (#34974) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem a skylake a 7.? De mindegy is, mert a kaby előtti, tehát skylake proci kell neked a frissítéshez. A skylake-hez kiadott alaplapok csak bios update után kezelik a kaby procikat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34976) SyMbioTe válasza MrDerekas (#34975) üzenetére


SyMbioTe
Ármester

Skylake a 6., a Kaby Lake pedig a 7. generáció.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#34977) MrDerekas válasza SyMbioTe (#34976) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Tényleg nem az én napom.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34978) chopin42 válasza MrDerekas (#34971) üzenetére


chopin42
őstag

Kösz a tippet. Új gép lesz a megoldás, a (remélhetőleg) közel jövőben. Legalább a vidkarim valszeg jó. Kösz a segítséget!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#34979) MrDerekas válasza chopin42 (#34978) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szívesen ;) Jó döntés. Én is ezt javasoltam volna a fejlesztés, alkatrészek vásárlása helyett. Mivel elévült a konfigod, csakis a platform váltás a legkevésbé pénzkidobás. Mielőtt teljesen megnyugodva hátradőlsz, azért próbáld ki a saját vidkarid másik konfigban ;) Ne érjen meglepetés a későbbiekben ez miatt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34980) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok. Adott egy számítógép ami most valamiért nem ad jelet a monitor felé. Alaplapi vga működött eddig,beletettem egy Vga a másik gépből akkor sem ad jelet,mi lehet a baja?
Köszönöm
Socket 775 gép.Fujitsu siemens

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#34981) gabber01 válasza Schalke (#34980) üzenetére


gabber01
addikt

Próbáld a memóriákat tesztelni. Egyébként a monitor maga tuti jó?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34982) Schalke válasza gabber01 (#34981) üzenetére


Schalke
tag

Monitor biztos hogy jó mert másik gép rá dugva működik.
De nem is sípol semmit sem csak felpörög a ventilátor és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#34983) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Egy barátom gépébe raktam be az én régi cpu+ramomat és azóta nem működik.
Az alap gép:
ASRock Z68M/USB3
i3-2120
2GB ram
AMD 7850 2GB
Ebbe került bele az én párosom egy i5-3470 és 2x4GB ram kit.
Indításnál a ventik felpörögnek majd leállnak és megint felpörögnek majd le és ez így megy vga nem ad képet.
Ha csak az egyik ramot rakom be az első slotba szintén nincs kép viszont akkor 3 sípolás aztán szűnt és megint előröl eközben monitoron nincs kép
Ha a második ram slotba rakom a ramot akkor semmi hiba jelzés ventik pörögnek folyamatosan és ennyi de kép nincs.
Mindent kipróbáltam amit tudtam bios reset, másik vga és igp az összes ram modult egyesével minden slotban, cpu csere és mindig az előbb le írtak történnek.
Ott adtam fel mikor összeraktam az ö régi gépét és ugyan azok a hibák jönnek elő nem működik és nem tudok rá jönni mi lehet a gond.
Az ő gépe eddig jó volt én 3 éve használtam a sajátomat és hibátlan volt most meg az eredeti se működik.
Még azt tudom megnézni hogy az én régi lapomban működnek e az alkatrészek de ez még mindig nem magyarázat arra hogy mi a hiba az eddig működő felállással.
Ha esetleg valakinek van ötlete azt értékelném mert nekem már semmi hogy mi lehet még gond ezek után .

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#34984) MrDerekas válasza Honzi (#34983) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kapásból a processzor lábak épségére gondolok, illetve, hogy szennyeződés került a proci aljára. Nem kizárt, hogy szerelés közben megsérült valami, vagy a lap alá került és zárlatot is okozhat. Esetleg nem minden tápcsati került a helyére (?). Bár ugyanilyen lapom van, de lehet a 3540-et csak a legfrissebb biossal támogatja. A ram slotokat is nézd meg, nem-e került beléjük akármi.
Szerk: Szedd ki az alaplapot és rakd össze asztalon a konfigot, ügyelve, hogy véletlenül se csinálj zárlatot. Haott megy, akkor lehet visszaépítgetni a házba.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34985) Honzi válasza MrDerekas (#34984) üzenetére


Honzi
senior tag

Ma szétszedem és összerakom az alaplap dobozán csak azzal ami feltétlen kell az induláshoz.
Óvatos voltam nem tudom elhinni hogy megsérült volna 2 napja raktam össze az új AM4-es gépem az pöcre indult.
A processzor alját meg is néztem mielőtt beraktam nem láttam rajta semmit foglalatra is ránéztem azon se láttam de ma nagyító alatt is ránézek.
Táp csatikat sokszor ellenőriztem semmi gond nem volt.
Ram foglalatban nincs semmi szennyeződés ez biztos.
Lassan kb 4 körül neki állok de már most semmi kedvem hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#34986) MrDerekas válasza Honzi (#34985) üzenetére


MrDerekas
addikt

Átérzem. Talán mostanra befejeztem az új mini házba költözésem. Két nap alatt túl sokszor kellett belenyúlni :) Meg kéne írnom a cikkem/blogom még az előző projektről is, de... pfff... Ki vagyok purcanva. Alkotási kényszer kilőve egy időre.
Sajna ez egy ilyen szakma. Annyiféleképpen lehet járódni pc felhasználóként, hogy nincs is rá pozitív egész szám :DDD

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34987) solfilo válasza solfilo (#34842) üzenetére


solfilo
veterán

Visszajelzés 2:

Múltkor vettem egy új tápot, hátha az okozza. De nem, az FSP Hexa+ 400W sem segített.

Ma visszaraktam a régi FSP tápot, kicseréltem az MSI A78M-E45 lapot a régi ASUS A88XM-Plus lapomra. (régebben utóbbi kifagyott a RAM-jaimmal, ezért lett véve az MSI)
A lapcsere nem segített. Kicseréltem a SATA kábeleket, az sem segített.

Aztán újrahúztam a Windows 10-et ezzel az ASUS lappal, s most úgy fest megjavult a dolog. Nem akarom elkiabálni, de működik leállítás után is az indítás, ahogy kell. :B

Full nem értem a dolgot, korábban a Windows load képernyőig sem jutott el a gép, csak minden másodikra ugye.
Ha ezt láttam, akkor már el tudott indulni a gép.

Már csak annyi kell az üdvösséghez, hogy ne fagyjon csontra a gép a RAM-októl, mint 2 évvel ezelőtt. Azóta volt elég sok kiadott bios, remélem ezt orvosolták már. :)

solfilo

(#34988) uffneked


uffneked
aktív tag

Sziasztok,

Gép:
Asrock H61M U3S3
Chieftec Arena GPA400S
i3-2100
Elixir 2x4GB DDR3 1333
Radeon HD6770 850M 1GB DDR5
WD5000AAKX
(ASUS Vento A6)

Hiba:
Költözés után hanyagolva volt egy ideig a használata, majd most 2-3 hónap után elindítottam volna, és:
- Ventik felbőgnek, és forognak
- Power LED ég
- Vinyónak alig hallható, folyamatos ciripelése van
- HDD LED közvetlenül bekapcsolás után villan egyet, majd elalszik
- Képernyőn no signal (DVI kimenet VGA-nál, alaplapinál is tesztelve)
- Látszólag semmi változás végtelen ideig

Amit tettem a hiba észlelése után:
- Széthúztam mindent
- Portalanítottam

Nem sípol, nem kerreg, el se jutok a BIOS-ba... Egyszerre adta be a kulcsot a VGA, meg a vinyó? :F

(#34989) MrDerekas válasza uffneked (#34988) üzenetére


MrDerekas
addikt

Inkább az alaplap. A szállítást olykor nagyon megsínyli a konfig. Nullára szét kellene kapni és újra összerakni, alapos takarítással egybekötve. Az is lehet, hogy leszippantotta az alaplapi elemet és cserélni kellene. Sajna az Arena táp sem egy ajánlott darab (Írom úgy, hogy ugyanolyat nyúzok én is pár éve, de ettől még nem az ajánlott kategória.) Illetve egy bios resetet is próbálj meg a nagy szétszerelés előtt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34990) uffneked válasza MrDerekas (#34989) üzenetére


uffneked
aktív tag

Köszi az ötletet, logikusnak tűnik, végigfutok rajta!

(#34991) gabber01 válasza Schalke (#34982) üzenetére


gabber01
addikt

Akkor az szinte biztos hogy ram, sztem. Próbáld másik rammal.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34992) Schalke válasza gabber01 (#34991) üzenetére


Schalke
tag

Köszönöm az infót. Tegnap kiszedtem a ram vga ma újra vissza helyeztem és láss csodát működik. Érdekes volt a szitu.
Köszönöm a segítséget.
Amúgy azt hogy lehet beállítani a gépen hogyha áramtalanitom a gépet és utána konnektorba dugom felpörög a ventilátor nem indul el csak felpörög és leáll. Amikor kapcsolóval bekapcsolom akkor elindul.
Engem zavar mert olyan mintha elindulna.
Köszönöm a segítséget amit várok.

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#34993) Karcub


Karcub
senior tag

Hali!
Lenne egy olyan problémám, hogy nem sikerűl pendrive-ról bootolnom.Windows 7-et szeretnèk telepíteni. Egy ASUS P4P800 rev 2.0 lapról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#34994) solfilo válasza Karcub (#34993) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem ez olyan régi lap, hogy azért nem megy az usb-ről bootolás. Feltételezem a boot ordernél ilyen lehetőség nincs is. A legfrissebb bios is 12 éves hozzá, Win XP utáni oprendszerre nincs is driver a support oldalon.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#34995) Karcub válasza solfilo (#34994) üzenetére


Karcub
senior tag

Akkor ezek szerint nem lehetséges a pendrive-ról való telepítés..

(#34996) solfilo válasza Karcub (#34995) üzenetére


solfilo
veterán

Azt nem merem állítani, hogy nem lehetséges, mert nem ismerem a lapot, de arra tippelek, hogy túl öreg hozzá. A biosban a boot sorrendnél van usb-s opció?

solfilo

(#34997) MrDerekas válasza Karcub (#34995) üzenetére


MrDerekas
addikt

Trükközni kell, ha jól rémlik. YT-on beírod a lapod típusát, mellé hogy usb install és találsz szerintem még step by step videót is hozzá. viszont driverben lesz hiány.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34998) Karcub válasza solfilo (#34996) üzenetére


Karcub
senior tag

Nincsen, bár odáig eljutok hogy kiírja hogy "press a button to boot from usb" de nem megy a billentyű olyankor.
Ezt úgy érem el, hogy a boot-nál van olyan, hogy " hard disk driver" és ott 2 lehetőség van: van a vinyó és a pendrive.
Ha első helyen van a vinyó, akkor nem tudom elsőnek beállítani a pendrive-ot hogy róla boot-oljon, sőt nem is adja opcióként, viszont ha a vinyó helyett a pendrive-ot rakom első helyre a "hard disk driver"-nél, akkor már tudom a boot-nál első helyre rakni hogy erről boot-oljon, de ahogy írtam fentebb nem tudok semmilyen gombot nyomni hogy telepítsen, majd újraindul vagy kiír valami bootolási errort.

(#34999) solfilo válasza Karcub (#34998) üzenetére


solfilo
veterán

A billentyűzet usb-s? Mert ha igen, lehet megpróbálnám sima PS2-essel.

solfilo

(#35000) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Olyan gondom van, hogy "hideg" indításkor, azaz ha jó pár órát/napot áll a gép akkor nem bootol be, képernyőn kersztbe van egy csík. de a reset segít rajta akkor elindul, mi okozza ezt?

Köszi

ASRock B250 Pro4, i7 7700, MSI gtx 1070 gaming X, Corsair Vengeance LPX 16 GB

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.