Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) dugo_ válasza Yutani (#35600) üzenetére


dugo_
veterán

A memória hiányát kisípolja ahogy végigmegy a checken, az ismeretlen procival viszont nem is tud kezdeni semmit és csak pörög egy helyben. Teljesen tipikus tünetek.

Ez a felállás biztosan nem fog elindulni frissítés nélkül, nem bootol be nem támogatott procival.

(#35602) Yutani válasza dugo_ (#35601) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszönöm a segítséget, megpróbálom egy Skylake Pentiummal!

#tarcsad

(#35603) MrDerekas válasza J3LLyF!sH (#35599) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kártyacsere. A mai napig van egy kb 2003-as évi gyártású pendrive-om, amiről most is le tudom szedni/másolni/olvasni az összes adatot. Speciel törölni/kivágni, újabb adatot írni rá már nem. Elhiheted, hogy az évek alatt, minden fellángolásnál nekiugrottam valamilyen módszerrel. Arra jó volt, hogy sok időt töltsek a gép előtt és értékes tudást szívjak magamba. :DDD Nem egy sd kártya is járt, azoknál már nem szenvedtem ennyit.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35604) Warrior913


Warrior913
újonc

.

[ Szerkesztve ]

(#35605) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sajnos még mindig ott tartok, hogy bekapcsolom a gépet és van hogy 7-8mp van pedig hogy 1 percet kell várnom mire csippanik egyet a gép és elkezd elindulni (vagyis bootolni) addig semmi nem jelenik meg semmi csak a ventillátorok mennek, Nagy ritkán pedig beindul egyből és kb 6-7mp-ig hosszan sípol. Ma szétszedtem megnéztem a memóriákat, a táp csatikat de minden a helyén van. Nem értem mi lehet a baj. Szerintetek? Amúgy mindig elindul csak van hogy hamarabb van hogy sok várakozás után jelentkezik a csippanás és a bootolás.

A gép:
Táp: kb 3 éves FSP Raider 650
CPU: 4-5 éves AMD Fx6100
Alaplap: 1,5 éves Gigabyte ga-970a-ud3p rev 2.0

(#35606) MrDerekas válasza SPeti1984 (#35605) üzenetére


MrDerekas
addikt

Giga anomália. A rengeteg hsz között nem emlékszem erre az esetre... Minimális indításnál is ez a jelenség? (Alaplap, proci, egy ram, egy bill és minden merevlemez, pendrive, optikai meghajtó, periféria nélkül.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35607) SPeti1984 válasza MrDerekas (#35606) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Azt nem próbáltam, mert van 3 hdd a gépben meg plusz usb 3.0 pci eszköz meg 3 venti, 2 dvd író, kártyaolvasó, ház tetején sata olvasó...

Mert korábban az elején nem csinálta ezt az alaplap. Vagy ez így marad már, vagy egyre rosszabb lesz? Mert ha rosszabb akkor ha jól tudom 3 év gari van rá akkor lehet cseréltetek mielőtt majd lejár.

(#35608) MrDerekas válasza SPeti1984 (#35607) üzenetére


MrDerekas
addikt

A cseréhez kicsit komolyabb hiba szükséges, mint a lassú bios boot. Ha szervízbe küldöd ott úgyis minimum konfiggal indítják, ezért érdemes lenne kisakkoznod, hogy mitől is lassul be az elején. Csere alkatrész kellene szinte mindenből, a teszt erejéig. (táp, ram leginkább és hdd nélkül) Mikor tölt be a bios, ugye mindent ellenőriz és lehet az egyik komponensnél akad el. Ha az megvan, akkor meg is van a hiba magyarázata.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35609) pepperhaj


pepperhaj
tag

Sziasztok!

Segítség! Winbdows betöltésekor kék kockás kép jelenik meg, majd hiba a windows nem tudott betöltődni.
Az i5 proci integrált hasznáva ez nem jelentkezik, csak ha aGF 1060-at használom. Így gyanús, hogy VGA lesz a baj. Esetleg vmi softveres?
Az egész úgy kezdődött, hogy játék közben szitás kép, halál, gép újraindul, a windows ekkor frissített, gondolom éppen időszakos volt, de azóta sem tölt be, viszont mondom, ha kiveszem, a VGA-t akkor minden oke.

Előre is köszönet!

(#35610) MrDerekas válasza pepperhaj (#35609) üzenetére


MrDerekas
addikt

A vga megdöglött. Mehet vissza gariba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35611) Antraxon


Antraxon
csendes tag

Sziasztok, nem biztos hogy teljesen ide illik, csak kérdés.
Ha a monitoromat nem a videókártyámhoz csatlakoztatom, hanem az alaplapba dugom be, attól még ugyanúgy kihasználja a gép a videókártyát vagy csak úgy igazán jó ha monitort is videókártyába dugom?
(átalaktót kell vegyek akkor hozzá mert a videókártyán nincs olyan csatlakozó mint amilyen a monitor kábelének végén)

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35612) MrDerekas válasza Antraxon (#35611) üzenetére


MrDerekas
addikt

Amire dugod azt használja. Meg nem :) Amd APU pl erre lett direkt kitalálva. Intel oldalon a virtu lett volna a megfelelője, de sosem debütált igazán és nem mindig működik jól. Ilyen kérdésnél egy nagyjábóli konfig is egzakt választ eredményezhet a kérdésre.
A monitort sem tudom mi lehet, de ha csak digitális kimenet van a vga-n, a monitor pedig analóg jelet érzékel csupán, akkor egy aktív átalakítót kell beszerezned!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35613) Yutani válasza dugo_ (#35601) üzenetére


Yutani
nagyúr

Utólag is köszönöm, valóban a BIOS volt first release és azért nem indult. A csepeli BOVITO üzletben 3000 Ft-ért frissítették a BIOS-t (nem reklám, csak javaslat, ha valaki a környéken lakik és ilyen gondja van), nem kellett külön procit vennem és bajlódni aztán az eladásával.

#tarcsad

(#35614) lm83


lm83
őstag

Egy kis segítséget kérnék.
Alvó móddal van baj a gépen.
Elalszik, utána 1-2 perc és már ébred is fel.
parancssorban már megnéztem, egér és bill, volt csak ami felébresztheti, azt is kivettem.
Elméletileg semmi sem keltheti fel.
Ha itt, vagy win esemény naplóban nézem, akkor ismeretlen, hogy mi ébresztette fel.
Mást nem találtam már a neten, valami segítség?
(Pc-ről van szó, azt eddig nm írtam, fontos lehet, hogy nem laptop:) )

[ Szerkesztve ]

(#35615) Spet válasza lm83 (#35614) üzenetére


Spet
addikt

Wake on LAN-t is kapcsold ki.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35617) lm83 válasza Spet (#35615) üzenetére


lm83
őstag

Hát már azon is túl vagyok, az volt az első ilyen dolog.
Mondom, ha lekérem parancssorban, már nincs semmi ami felébressze..
Amúgy lehet, hogy itt is valami min7 frissítés rakott be :/ fene se tudja...
Ez is egy amd, x2 245-ös

(#35618) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni.
Néhány hete kezdte a problémáját a gépem.

Bekapcsol, DE! Windows betölt. Eltelik 20 másodperc és kiakad, lefagy.
Másik variációnál windows betölt, egyből rákattintok a tűzrókára böngészés céljából és újraindul :(((
Gondoltam meghülyült a WIN7 op rendszer. újra telepítem... ráadásul 10-est tettem fel....
de a hiba nem tűnt el. :F

Eljátszom a fent leírt hibákat (nem minden bekapcsolásnál) kb 3-5 alkalommal. És utána működik.
Tehát leáll. újra indít. Leáll újraindít stb... aztán utána nincs baja.

Ez miért lehet szerintetek?

Gépem az adatlapomon megtaláljátok.
Tápot kb fél- 3/4 éve cseréltem. CoolerMaster 550w os van most benne.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv:
Dávid

(#35619) Spet válasza Reaper04 (#35618) üzenetére


Spet
addikt

Próbálj meg egy szűz operációs rendszert egy másik háttértárra telepíteni. Ha úgy működik akkor SSD/HDD hiba.

Ha úgy sem akkor lehet tovább kutakodni (alaplap, RAM, VGA stb)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35620) RVR400 válasza Reaper04 (#35618) üzenetére


RVR400
veterán

Alaplapon a kondik milyen állapotban vannak?

(#35621) Reaper04 válasza RVR400 (#35620) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Nem látom hogy bajuk lenne, mindegyik hibátlannak látszik.
Nincs deformálódva meg ilyesmi egyik sem

Spet Ezt kiprobalom majd akkor

(#35622) pozso123


pozso123
csendes tag

Sziasztok amikor összeraktam a gépemet és minden a helyén volt olyat csinált hogy bekapcsoltam és egyszerre csak újraindult, valameddig ismét ment majd megint, tanácsot szeretnék kérni hogy hol keressem a hibát, mert már minden lehetséges módot megnéztem arra hogy esetleg valamit rosszul dugtam be vagy valami.

Illetve amikor eljutottam arra a pontra amikor bejelentkezek a régi rendszer ember ami korábban működött ezzel a konfigurációval akkor kiírja hogy automatikus javítás majd felkínál egy újraindítást.
Majd kiírja hogy nem tudott elindulni, inacessable boot device. Megnéztem hogy nem húzódott e ki a kábel de sajnos nem így tanácstalan vagyok

Minden új a gépben kivéve a gépházat így nem az elhasználódottság miatt van

[ Szerkesztve ]

(#35623) tserrof77 válasza pozso123 (#35622) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az új cuccokkal nem indul el a régi rendszer... az én olvasatomban legalábbis... újratelepítés...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35624) pHantom x


pHantom x
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a számítógépem a nap folyamán többször is kék halált kap...

Processzor: AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz
RAM: 3 GB
Alaplap: ASRock N68-GS3 UCC vagy ASRock N68-S3 UCC

És miközben a gép működik és megfogom a merevlemezeket nagyon forróak.

Én amúgy azon gondolkoztam, hogy lehet hogy az alaplap már túl elavult.

Ha valakinek van valami tippje ne tartsa magába, hogy mitől lehet.

Előre is köszönöm.

(#35625) Spet válasza pHantom x (#35624) üzenetére


Spet
addikt

Ha nagyon melegnek találod a háttértárat, akkor meglehet a ludas. Nézesd meg csökkentett módban HDSentine-llel milyen állapotban van. Haldokló HDD képes ilyeneket alkotni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35626) pHantom x válasza Spet (#35625) üzenetére


pHantom x
tag

köszönöm a gyors válaszod:)

azt írja, hogy állapotuk kiváló, de az egyik 55° a másik 59° fokos...

(#35627) Spet válasza pHantom x (#35626) üzenetére


Spet
addikt

Megfelelő a ház hűtése? Ugy nem közvetlenül egymás fölött vannak?

Esetleg ha tudsz feltölteni képet róluk az segítség lenne.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35628) pHantom x válasza Spet (#35627) üzenetére


pHantom x
tag

tessék itt van a kép. [kép]
ha más pozícióból kell akkor még küldök:)

(#35629) Spet válasza pHantom x (#35628) üzenetére


Spet
addikt

Azonnal kapd ki a floppyt, és a HDD-ket helyezd el úgy, hogy legalább 2 hely legyen közöttük.

Egymást melegítik: persze, hogy kék halálozik a gép.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35630) pHantom x válasza Spet (#35629) üzenetére


pHantom x
tag

de hát összesen ez a 3 hely van, így csak 1 hely lesz köztük szabad...

vagy az is elég?

[ Szerkesztve ]

(#35631) Spet válasza pHantom x (#35630) üzenetére


Spet
addikt

Berakhatod, rögzítheted a DVD(?) lejátszó helyén is, vagy csak simán lefekteted az egyiket a ház aljára.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35632) pHantom x válasza Spet (#35631) üzenetére


pHantom x
tag

de ha csak lefektetem alulra akkor nem fog ugyanugy felmelegedni?

(#35633) Spet válasza pHantom x (#35632) üzenetére


Spet
addikt

Melegedni melegedni fog (hiszen használatban lesz), ellenben nem fogja elérni a mostani hőmérsékletet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35634) pHantom x válasza Spet (#35633) üzenetére


pHantom x
tag

és baja sem lesz ha csak lefektetem alulra?

(#35636) Spet válasza pHantom x (#35634) üzenetére


Spet
addikt

Nem.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35639) Reaper04 válasza Spet (#35619) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Szia!
Fejlemény.
Most a mai bekapcsoláskor 20 percig küzdöttem.

Kezdődött azzal hogy betöltött a windows... és utána lefagyott.
Újraindít, betöltő képernyőnél újraindul.
utána se kép se hang
Már áramtalanítottam is, vártam is. Kikapcsoltam bekapcsoltam. Se kép se hang nem volt.
Fekete képernyő, sem bios se semmit nem mutatott.

Aztan megnéztem belül mi újság van. Az alaplap hűtőbordáját kicsit melegnek találom.... Bár nem tudom mi a normális hőmérséklet.

Vártam egy 2-3 percet áramtalanítva.
Bekapcsoltam és most itt vagyok.

Fene se érti.

Mi lehet ez hogy nem akart semmit csinálni? Alaplapra gyanakszom. :F
Így lehet?

Vagy még mindig ssd?

(#35640) dugo_ válasza Reaper04 (#35639) üzenetére


dugo_
veterán

A Vertex 3-ak sorra halnak le mostanában, akár még az is lehet. Kezdd el cserélgetni az alkatrészeket egyesével, első körben mondjuk dobj fel egy rendszert valami HDD-re, teszteld pár napig azzal.

(#35641) theduck


theduck
újonc

Sziasztok, nem teljesen ide való, mert indul a gép, valamit viszont mégsem érzek tökéletesnek.

Adott egy I5 7500, Gigabyte B250 HD3P, 8gb ram, EVO 960 és egy Toshiba 2TB 64MB 7200rpm.
Alaplap gyártójának logója után hosszú másodpercekig villog a bal felső sarokban egy vonalka, ami random egyre több idő. Ez mitől lehet?

https://www.youtube.com/watch?v=eo0s2ONirws&feature=youtu.be
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=58820226674_1418961954824.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=95720257648_1418961761491.jpg

(#35642) Reaper04 válasza dugo_ (#35640) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Valószínűleg a vertex a ludas....
Miután megírtam az üzit leállt az egész megint.
Betöltéskor kiírta hogy futtassam az ellenőrzést. végigment, újraindul lemez diagnosztika és kiírta hogy a rendszer rosszul indult el, indítsam újra. Vagy válasszam a részletes beállításokat és ott mókoljak vmit.
Lényegében bármire nyomtam, bárhol, ugyan az lett a vége.

Mindig újraindult, mindig végigment a chkdsk és újraindult.
Talán végleg kukás lett? :F

Úgyhogy most az egyik HDD 60 gigás particiojára feldobtam a windowst újra.
Kiváncsi leszek most mi fog történni, de eddig jó :U

(#35643) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok,
mostanában nagy terhelés alatt kiszámíthatóan vészleállást produkál a gépem. a win10 event logja nem túl segítőkész, csak annyit ír, hogy az előző leállás váratlan volt.
a leállás folyamata pillanatszerű, nincs semmilyen felirat, képernyő, jelzés, egyik pillanatról a másikra elmegy a kép és leállnak a ventik. viszont az alaplap áram alatt marad, az onboard ledjei világítanak, bekapcsológomb megnyomására a rendszer indul. konfig az adatlapon.

köszi előre is a válaszokat!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35645) ..:Ateee:..


..:Ateee:..
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy általában játék után elkezd szaggatni a hang, az egér, elszíneződik a képernyő és lefagy az egész gép. Néha sima böngészésnél is csinálja, de általában akkor jön elő amikor kilépek egy játékból. Én videokártyára gyanakszok. Viszont játékok alatt semmi ilyen probléma nincs. Megy szépen minden. Win 10 64 bitet használok. Tippeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#35646) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Sziasztok!
Biztos ezerszer jött szembe veletek ez a probléma, de sajnos én jelenleg nem nagyon tudom hogy álljak neki kijavítani ezt, és kezd nagyon zavaróvá válni hogy tudok a géppel játszani 1-2-3 órát folyamatosan, max terheléssel is akár, aztán egyszer csak elkezd újraindulni(nincs kékhalál, csak mintha megnyomtam volna a reset gombot, és már bootol is a windows), utána 10-15 percenként (szintén terhelés alatt ezt csinálja) . Szerintem nincs baj a melegedéssel, a procin egy CoolerMaster Seidon 120m vízhütő van, pár 3d mark teszt lefuttatása után sem ment fel 60 fok fölé. GPU zsír új, két hete vásároltam, 70-72 fok volt a maximális amit mértem vele de egy ilyen kártyának ez az "üzemi hő" . Proci két hete lett újrapasztázva amikor a kártyát beraktam a házba.

Alaplap: ASrock B85M Pro4
CPU: Intel Core i7 4790k ( nincs OC-olva )
GPU: Gigabyte GTX 1080 Gaming g1
HDD: WDC 1TB
SSD: Kingston SV3 128GB
Táp: i-tec PowerGamer 700W PS700W
Memória : 16GB 1600MHz DDR3 RAM Crucial Ballistix Sport kit CL9 (4x4GB)

Ilyen esetben mit tudok tenni? Honnan kezdjel el a folyamatot, esetleg van valami toolkit amivel a komponenseket egyesével ki tudom zárni. Én a tápra gyanakszom hogy kevés a konfignak, illetve öreg már.

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#35647) korpas15 válasza Chrakatoa (#35646) üzenetére


korpas15
tag

Szia. Szerintem a tápod miatt van. Noname vacak.
Ezt ajánlom.

(#35648) Chrakatoa válasza korpas15 (#35647) üzenetére


Chrakatoa
tag

Szia!

Köszönöm a választ! Ha nem pont ezt szeretném megvásárolni, akkor táp vásárlásnál mik azok a szempontok amikre mindenképpen figyeljek a fent leírt konfig kapcsán?

Üdv!

(#35649) theduck


theduck
újonc

Senki?

(#35650) Spet válasza theduck (#35649) üzenetére


Spet
addikt

Rendszer van rá telepítve?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.