Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) tserrof77 válasza Antraxon (#35249) üzenetére


tserrof77
senior tag

Én alapvetően a tápra gyanakszom, túl magas powergood értéket produkál már, ezért indul be "lassan"...

Maga a gép az adott feladatra bőven elég, én úgy gondolom, esetleg egy újratelepítést megérne a dolog.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35252) Melorin válasza tserrof77 (#35251) üzenetére


Melorin
addikt

Vagy neki is a CMOS elem körül van a hiba :D

(#35253) updog válasza updog (#35012) üzenetére


updog
senior tag

Hogy meglegyen a megoldás: ma írt a szerviz, hogy cserélik a CPU-t, tehát (szinte) biztos, hogy végig azzal volt a probléma :)

Thread

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35254) MrDerekas válasza Antraxon (#35249) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elöregedhetett a táp és lassan töltődnek fel a tekercsek, miegymások. Csere táppal megpróbálni. Vagy csak simán a giga-delej. Vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgai. Az elemcsere, vagy az elem érintkezőinek beljebb hajlítása is megér egy misét.

Szerk:(#35253) doeeg Remek. Első tipp lett a befutó. Azért megdolgoztál vele rendesen ;)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35255) hunvarlan


hunvarlan
aktív tag

Hát megpróbáltam egy teljesen jól működő chieftec táppal és ugyanúgy leáll és újraindul de nem is indul el hanem már a biosig sem jut el. FUMARK-al is kipróbáltam és akadás mentesen megy ott nem történik vele semmi de amint elindítom a world of warcraftot és valamit csinálni akarok benne ujraindul és nem megy tovább. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatba mi lehet a baja a szervizbe meg hiába viszem mert ott csak csináltak 1 bios frissítést és visszadobták h bios beállítással volt a baja. Aztán ugyanúgy előjött ez a probléma amint visszajött. Én már mindent kicseréltem amik teljesen működtek másik gépben csak az alaplapot nem tudom másikra lecserélni csak ha veszek 1 másikat ugye csak attól félek h beleölök pénzt aztán kiderűl h azzal is ezt csinálja akkor mit tegyek?

(#35256) MrDerekas válasza hunvarlan (#35255) üzenetére


MrDerekas
addikt

MS fórumain is foglalkoznak ezzel a hibával. A hibakód alapján keress rá. Nekem gyengusz az angolom, de lehet találsz megoldást rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35257) hunvarlan válasza MrDerekas (#35256) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Ó sajnos ezen már túl vagyok amit csak lehetett rákerestem neten de most már rendelem is az új alaplapot és ha azzal is baj lesz 3 napon belül ugye visszavihetem.

(#35258) phanze


phanze
aktív tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy pár hete, amikor elinditok bármilyen játékot és miután betoltott és játszottam egy két percet akkor kifagy a gép, nem ír ki semmi csak megakad a hang és ujraindul,es csak játékoknál csinálja ezt minden másra simán lehet használni(jatekok pl:gta 5,far cry 3,red orchestra 2,erdekes a gta San Andreas gond nélkül megy).A hőmérsékletek rendben vannak,meg kikapcsoltam minden fele OC-t is.Szerintetek mi lehet a baj?

Gép spec:
Gigabyte HD5770
4gb ram
Gigabyte alaplap
AMD phenom II X4 965 Black Edition 3.4ghz
600w Cooler Master táp
WD blue vinyo

(#35259) MrDerekas válasza phanze (#35258) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szellőzés, hőfokok rendben? Sata kábel csere esetleg, illetve memtest a ramok kizárása végett. Után csere tápos tesztelés. VGA hőfokra/túlmelegedésre tippelek (vagy cpu).

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35260) tserrof77 válasza hunvarlan (#35257) üzenetére


tserrof77
senior tag

Még egy dolog.. bios legfrissebb?

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35261) phanze válasza MrDerekas (#35259) üzenetére


phanze
aktív tag

CPU,Vga hűtő maxra felnyomtam,de így se jó, a vga kB 73 fokos volt mielőtt újra indult.

(#35262) nightvison válasza phanze (#35258) üzenetére


nightvison
tag

Szia! Valszeg ram hiba, csak nagyon nehezen bukik ki, nálam, már volt ilyen! Csapassad neki a memtestet!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35263) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Ismerősöm vett egy Steelseries artics 3 fejhallgatót. Azt mondja bedugta a gépbe így:"miniusb megy a fejesbe es jack a gépbe". Felrakta a steelseries engine -t majd újraindítottw a gépet. Azóta egy egeret se érzékel de billentyűzet meg megy. Minden portot próbált de semmi. Restart és áramtalanítás volt már.

Config:
Gigbyte b150m dh3 DDR3 alaplap
I5-6600
HyperX fury 8GB 1866 Mhz RAM
1TB HDD
250gb samsung 750evo SSD
550 watt BE Quiet táp
GTX 750 Ti

Ennyit tudtam meg. Részletesebben nem mondta el a configot.

(#35264) nightvison válasza laskr99 (#35263) üzenetére


nightvison
tag

Csökkentett módban törölje a steelseries engine -t aztán resi, de nem hiszem, hogy ez bekavarna neki

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35265) MrDerekas válasza phanze (#35261) üzenetére


MrDerekas
addikt

Max hűtés mellett nem vidám az a hőfok. Mondjuk még nem sok. Nekem is 72-73 környékén szaladgál, de 31%-tól jobban nem is pörög a hűtése. Memtest mindenképp javasolt.

(#35263) laskr99 Amit nightvison kolléga javasol. Ha csak egereket nem érzékel, esélyes a driver/rendszer hiba. Gondolom nem csak egy egérrel lett próbálva. (Ha igen, akkor akár egybeesés is lehet, de egymástól függetlenül. Mármint hogy meghibásodott az egérke.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35266) hunvarlan válasza tserrof77 (#35260) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Igen a legfrissebb bios van rajta. De most kezdtem bele az új alaplap beszereléshez.

(#35267) laskr99


laskr99
addikt

Sikerült megoldani. Windows visszaállítás segített.

(#35268) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Gond van a gépemmel: 1 hete vettem észre, hogy a SC: Blacklist akadozik, droppol játék közben.
Kicsit utánanéztem, és azt vettem észre, hogy a CPU magok állandóan 3.700Mhz-en járnak, miközben a kihasználtság változó: asztalnál mindig 10%-körüli, de játékokban is 50-100% között változik - az órajel viszont minden körülmények között a max-on megy.

Korábban ugyanezzel a telepítéssel minden jól ment, pl. egy i5-6500T is nagyon szépen visszavette az órajelét, ahogy a mostani i3-6100... egészen az előző hétig.
Néztem AIDA-val, HWinfo-val, játék közben Afterburner-rel - ugyanez a helyzet.
System Explorer nem mutat semmilyen renitens, rejtett háttérbeli folyamatot.
Vírusirtóból többel is végignézettem a rendszert - negatív a fertőzésre.
BIOS-t visszaállítottam gyári beállításokra - hasztalan.
Nem került új hardver sem a gépembe, legfrissebb W10-et használom.

A legnagyobb gond, hogy ha emellett még terhelést is kap a rendszer (játék), akkor utána már nem bírom lehűteni a gépet. Korábban jól belőttem a Gigabyte gyári segédprogijával a CPU-cooler, és az alaplapról szabályozott ventik profilját, ami nagyon szépen tette a dolgát: terhelés után maradt a magas fordulatszám, ami aztán desktop-on a hőmérséklet folyamatos csökkenésével fokozatosan el is halkult (6-700rpm-re). Most viszont ugyanazokkal a beállításokkal nem lassul le, mivel marad a 3.700 Mhz, és ezt már nem tudja lehűteni - a HDD-k is jó 5 fokkal melegebben működnek.

Hol lehet a hiba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35269) nightvison válasza AxBattler (#35268) üzenetére


nightvison
tag

Próbálj rá frissíteni egy bios-t, ha van. Első körben, mintha az alaplap nem kezelné megfelelően a dolgokat. Esetleg kölcsön táppal is meglehet nézni.

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35270) AxBattler válasza nightvison (#35269) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, este megpróbálom... de 2 héttel ezelőtt még jól kezelte a dolgokat?
Sajnos tápra most nincs lehetőségem.

Most is nézem: cpu freq. 3700Mhz, cpu usage 3-5%...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35271) ftomi3


ftomi3
csendes tag

Üdv!
Olyan problémám lenne hogy újonan rendeltem a gépem hdd nélkül alaplap asrock b250m-HDV és amikor rá akarom dugni a netet nem érzékeli(rooter és a kábel is jó).Csak gondolom hogy az alaplaő lehet a ludas de nincs ötletem mi lehet a gond.A gép egyébként zökkenőmentesen működik csak net nincs

(#35272) Spet válasza ftomi3 (#35271) üzenetére


Spet
addikt

Driver hiba/chip hiba. Szedd le a drivert hozzá és telepítsd. Ha úgy sem megy, akkor garancia.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#35273) ftomi3 válasza Spet (#35272) üzenetére


ftomi3
csendes tag

, és a tűzfalat is ki/be kapcsolatam semmiváltozásTelepítettem minden drivert, most azt írja ki hogy nem azonosított hálózat.wifi és kábeles net is tökéletesen üzemel laptopon. win 8.1 van a gépemen ha ez számít valamit

[ Szerkesztve ]

(#35274) hunvarlan válasza tserrof77 (#35260) üzenetére


hunvarlan
aktív tag

Nos nem akarom elkiabálni de eddig úgy tűnik hogy az alaplap csere után rendkívül jól teljesít a gép szakadás és fagyás mentesen csak hát mivel ingyenes windows frissítés volt ezért most vagy beszerzek egy ujjat vagy elviselem a windows-t aktiválja feliratot mindenhol.

(#35275) steveetm


steveetm
őstag

Udv,

A kovetkezo problemara szeretnek otleteket illetve javaslatokat kerni:
Van egy adott konfig, amely alkatreszenkent lett veve ujonnan, a tapot kiveve ami egy regebbi gepbol lett atmentve. A gep X hetig tokeletesen mukodott, majd eleinte nagyon ritkan, majd egyre surobben produkalta azt, hogy akar jatek kozben, akar alvo modbol felelesztve bizonyos szinure valtott a kepernyo, a hang beakadt es csontrafagyott minden.
Ami fontos:
- Nem kekhalal!
- A szin se konkretan egyszuni, neha vertikalis, enyhebb arnyalatban futo vonalak mentek vegig a kepernyon. Volt zold, lile, kek, szurke.
- A korabbi kepernyo tartalom egyaltalan nem volt kiveheto, tehat nem is tipikusan olyan pixelesedes, ami pl. azutan jon, ha tulhozod a VGA ramot.
- semmi nincs huzva.

Ez az alapfelallas. Jelenleg neha 1-2 hetig nem jon elo a gond, neha egy oran belul haromszor.
A kovetkezo tesztek/alkalmazasok futottak eddig, egyenkent es egyutt is neha 48 oran keresztul:
- Furmark, minden letezo beallitassal.
- Intel Burn Test
- Linpack
- Prime95
- Prime95 Skylake bug keresesre allitva.
- SuperPi
- Pixmark
- Memtest86(+)

Soha nem tudtam eloidezni mestersegesen. Egyszerse. Harom jatek fut a gepen, WoW, Diablo, Hots, ebbol 90%-ban Hots. Toltam replayeket arrol a palyarol, ott ismetelve ahol a gep kifagyott, nyilvan nem jott elo.

Ugyanez a gep, csak VGA kartya nelkul 2 honapig ment hiba nelkul. Es gondolom most azt mondana mindenki, hogy fasza, megvan a gond. Ezt mondtam en is, azzal a lendulettel vissza vittem a kartyat szervizbe, ezeket elmondva, leirva. Otthagytam 1 honapot, elkuldtek a hazai forgalmazonak, eredmeny? Naluk hibatlan.
Lattam mar csodakat, nem feltetelezem, hogy ok is szivoznanak, oke, nem cserelik ki, de valami az X alkatreszbol amit naluk vettem szar es hibat produkal. Ezert bevittem az egesz gepet, talaljak ki. 1 honapja ott van, nyilvan semmi nem hozza elo a hibat. Es most a semmiert eddig 9000 forintot fizettem, az alkatreszeken felul, azert mar kezdek kicsit feszult lenni ezen a ponton.

Mit csinaljak? Mivel teszteljek, hogyan?

A gep:
i5-6400
2x4GB Kingston(kit)
MSI B150 mortar
Samsung 850
Gigabyte R7 370
Corsair 450, lecserelve egy FSP 700W-ra.

A gepen 1 darab eger es 1 darab billentyuzet van, monitor HDMI-n. Semmi mas.
Tovabbi nyilvanvalo dolgok:
- Osszes letezo AMD driver 2016-tol kezdve a par honappal ezelotti betaig, minden kiprobalva.
- BIOS frissitve.
- Driverek nyilvan, regebbiekkel is.
- Windows ujratelepitve.
- Szetszedve, kiporolva, ujra osszerakva.

Hogy reprodukaljak egy ilyen hibat, hogy a szerviz atvegyen tolem egy alkatreszt es adjon helyette egy jot?

Udv.: steveetm

(#35276) laskr99 válasza hunvarlan (#35274) üzenetére


laskr99
addikt

Aktivaltasd a microsoftal.

(#35277) steveetm válasza steveetm (#35275) üzenetére


steveetm
őstag

Ami kimardt, hogy homersekletek rendben, de probaltam mar fixen 100%-ra huzni minden ventit. Magatol sose indul ujra. Nagyon minimalis tulfeszt mindennek probaltam adni, nincs hatasa.
Udv.: steveetm

(#35278) MrDerekas válasza steveetm (#35275) üzenetére


MrDerekas
addikt

Monitor és monitor kábel csere megvolt már? Alaplap sehol sem ér a házhoz (zárlat)? HDS-el nézd meg a rendszerlemez állapotát. Lehet volt kommunikációs hiba (mikor a rendszerlemez elektronikája leáll, akkor is hasonlóképpen fagy ki a gép) az ssd-vel és kis szerencsével info is lesz benne róla.
Amit még javasolni tudok. Másik egérrel, billentyűvel és monitorral kipróbálni, más típusú rammal is megnézni hozza-e a hibát. Az alaplapi tápcsatlakozókat is átnézni. (hiába volt szerbízben, mert ha a fentiekkel összefüggő a hiba forrása, azt nem nagyon szúrják ki ott. Az alaplap lehet csak egy asztallapon van és úgy mennek rá a komponensek, aztán megy három napig a szintetikus teszt)
Nem tudom milyen cpu hűtőd van, de az is meghúzhatja a lapot, ezzel random cpu hibát okozva.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35279) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Arra van valami jól használható netes guide, hogy BIOS-ban mit mire érdemes állíani ? / Nem csak CPU kapcsán/. (Konfigom: Biostar z77 mobo, 2600K, GTX 1070)

CPU tuningom stabil és jó, de rengeteg olyan dolog van a biosban amit nem tudom mire érdemes állíani (SATA, SSD, GPU etc..), utóbbi időben pl. állandóan fekete képernyővel fogadott a Win10, mire rájöttem Auto helyett PEG-re kéne állítanom az elsődleges megjelenítőt.

Gondolom még sok ilyen kis apróság van amin érdemes lenne végigmennem.

Köszönöm! :R

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#35280) MrDerekas válasza NandorHUN (#35279) üzenetére


MrDerekas
addikt

Van is, meg nincs is. A SATA az AHCI legyen az ssd miatt, a többi meg igény szerint. Azaz a te felhasználási szokásaid szerint. User manual-t érdemes végigolvasni, és ha valami neked valót találsz benne, akkor az alapján konfigurálni magadnak. Mondjuk azt szoktam javasolni, ha rendben működik, akkor nem kell piszkálni. Ha meg elakadsz valamivel, akkor kérdezz ;) Az Azonnali alaplapos topikba is érdemes bekérdezni. Nekem z68 van ugyan, de majdnem azonos kategória, ha esetleg konkrét kérdésed lenne.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35281) NandorHUN válasza MrDerekas (#35280) üzenetére


NandorHUN
addikt

Konrétan nincs kérdésem, annyi, hogy valamiért a gép 22 mp alatt kapcsol be csúcs SSD-vel is (és 2600K @4,6Ghz, 1440p Win 10 64x) , ami azért fura, mert laptopomban gyengébb SSD és CPU van (i3-5005U), ennek ellenére az 12mp alatt már bent is van...

Ez nem egészen világos, hogy miért, - miért ilyen "lassú".

Illetve gondolom vannak még apróságok amiket érdemes lenne átállíani akár PCIenél is.

Kösz, topra majd ránézek :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#35282) RVR400 válasza NandorHUN (#35281) üzenetére


RVR400
veterán

Gyanús, hogy a laptopnál feleannyi drivert sem kell betölteni.

(#35283) AxBattler válasza nightvison (#35269) üzenetére


AxBattler
félisten

No, BIOS frissítés megvolt, de semmi haszna... viszont valami átállította az energiagazdálkodást teljesítmény centrikusra. Visszaállítottam kiegyensúlyozottra, és rögtön visszavette az órajeleket 800 Mhz-ig, szóval probléma megoldva.

Köszi a segítséget, üdv!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35284) nightvison válasza AxBattler (#35283) üzenetére


nightvison
tag

Akkor csak valamerre ott volt a hiba.:)

Véleményem szerint jobban jártál volna egy B250es lappal, de így is jó kis konfig.

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35285) AxBattler válasza nightvison (#35284) üzenetére


AxBattler
félisten

Az "ott" az nem a BIOS volt, mert attól függetlenül jutott eszembe, hogy az Nvidia Vezérlőpultban átállítottam a vezérlést Maximális Teljesítményre -> ezt visszavettem, de semmi, viszont eszembe jutott az általános Win energiagazdálkodás, és meg is lett a ludas. Azt mondjuk még mindig nem tudom, mi állította át teljesítmény centrikusra, mert én nem, az biztos. :F

A BIOS viszont az F20-as verzióval megkapta a régi szürkeség helyett a csili-vili, animált, piros dizájnos felületet, Smart Fan-al, Power settings-el, Easy Mode-al, stb. Kár, hogy mióta alap Intel konfiggal tolom, azóta nem nagyon kell bármit is állítanom UEFIben... bezzeg a régi, FM2-es időszakomban, az volt az igazán izgi. :))

Emlékeim szerint amikor beruháztam a deszkára, még nem léteztek B250-es lapok. ;)
Egyébként ja: el tudnék viselni egy GA-B250N Phoenix Wifi deszkát...
... úgy 10k-val olcsóbban. :P

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35286) tserrof77 válasza steveetm (#35277) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ismerős probléma... az elmúlt fél évben 4 vga kártyát próbáltam meg garanciáztatni (boltos vagyok) hasonló hibákkal. 2 nVidia és 2 Ati. A kártyák CSAK játék alatt csináltak random hibákat, tesztprogramokkal a bánatért sem akartak hibázni. A vége az lett, hogy sokkolóval nyírtam ki őket, mert meguntam az állandó visszaküldözgetést. Ez most, így, lehet hogy durva, de csak így tudtam a kártyák garanciaképes hibával visszaküldeni :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35287) NandorHUN válasza RVR400 (#35282) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igazából amit találtam Win10 alatt mind feltettem drivernak a gépre (alaplapnak), de tudtommal sok driver előre van telepítve Win10 alatt. Erre van valami mód eldönteni mit kéne tanácsos felrakni és mit nem?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#35288) MrDerekas válasza NandorHUN (#35287) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem konkrétan a driver verzióra, hanem a darbszámra célzott a kolléga. Általában jók az integrált driverek. Akkor javasolt a gyári felpakolása, ha csak azzal érsz el bizonyos funkciókat az adott hardvernél, vagy pedig nincs benne az alap telepítőkészletben. A rendszer felállását lehet rövidíteni a felesleges háttér alkalmazások automatikus indulásának tiltásával is. Vírusirtó is képes megnyújtani az indulást, meg ha több külső/belső adattárolót is scannel induláskor.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35289) mamusz11


mamusz11
tag

Üdv!!
Böngészés közben minden előjel nélkül kikapcsolt a gép és azóta annyit csinál hogy a ventik éppen meg rándulnak semmi más!Vga nélkül is ugyan ez.Cpu és vga lett cserépve egy hete de furmark unigine alatt se röccent meg,sőt a BF1is szaladt több órát! Égett szag nincs túlmelegedni nem melegedhetett túl mert 5 perce ment!Memóriát cseréltem!
Esetleg elem gondja lenne?Vagy táp?
Adatlapon ott a konfigom!

Learning never exhausts the mind!

(#35290) nightvison válasza mamusz11 (#35289) üzenetére


nightvison
tag

Hát ha meg se moccan, akk első körben táp. De alaplap is lehet, ram is procit is, sorban kéne tesztelni. Esetleg próbálj egy cmos resetet, hogy úgy megy-e. Vedd ki vga és próbáld integráltrol ha van. Speaker van a lapon? Mert ram nélkül kéne, hogy sípoljon, mint a barom.

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35291) mamusz11 válasza nightvison (#35290) üzenetére


mamusz11
tag

Táp a ludas cseréltem és másikkal pöccre ment!

Learning never exhausts the mind!

(#35292) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!

A következő tüneteket tapasztalom pár napja.
Néha meg-megakad a net, ha filmet akarok nézni, kicsit lassan akadozva indul, ma egy játék lefagyott. ATI drivert frissítettem, win 10 van fenn. Lehet újra kéne raknom a wint? Vagy más oka lehet a hirtelen belassulásoknak?
Előre is köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#35293) nightvison válasza Pitterix (#35292) üzenetére


nightvison
tag

Takarítás, pasztázás, memtest, reinstall :)

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35294) steveetm válasza MrDerekas (#35278) üzenetére


steveetm
őstag

Vicces, de igen, uj monitor es uj kabel is.
Minden mas eszkoz cseretesztelesevel ket bajom van:
- VGA kartya nelkul 100%os a gep, ami alatt azt ertem, hogy tenyleg 1 honap+ uptime.
- Ha vehetnek masik memoriat, SSD-t, VGA-t tesztelni, akkor ezt a szart mar reg apro darabokra tortem volna, de azzal kell dolgoznom ami van.

Tehat ezekkel az adott eszkozokkel kene kiszurni a hibat.

Minden letezo csatit atneztem, leporoltam, kifujtam. Zsir uj tap is lett, az se segitett. CPU huto gyari, de minden atnezve legalabb tizszer, es most a szervizeseket is megkertem hogy nezzek at, semmire nem panaszkodtak.
Plusz a szervizbe az egesz gepet dobtam be, hazastul, mindenestul.

A tippeket azert koszi!

Udv.: steveetm

(#35295) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Van valakinek arra ötlete, hogy miért csinálja azt a gép, hogy ha belépek csökkentett módba, akkor ahogy betölt az asztal, elmegy a kép, a monitor úgy világít, mintha minden rendben lenne, de feketeség van, és ami érdekes, hogy ha megnyomom a windows gombot akkor rögtön vissza jön az asztal, tehát ha megnyitok valami alkalmazást és nem az asztal látszik, akkor van kép, ellenkező esetben nincs

Nem tudom van e hozzá köze, de nincs post képernyő sem, ez alatt azt értem, hogy mikor valami hiba lenne, akkor kiirná, hogy nyomj F1-et stb, de nekem ezt se írja ki, csak szintén bekapcsolt monitornál teljesen fekete képernyő

Maximus hero 8, pentim G4560, corsair 3000Mhz DDR4 ram, legális win 10

Xbox One: bandymnc

(#35296) MrDerekas válasza bandi0000 (#35295) üzenetére


MrDerekas
addikt

Csökkentett módban minimum drivert tölt be a rendszer. Lehet ez miatt is. Az hogy nincs post, a biosban keresendő. Vagy a monitor kábele nem jó. (Mondjuk ez hülyeség, ha alkalmazás esetében meg van jel) Próbálhatsz régebbi intel drivert is a grafikus megjelenítőhöz, bár ha már bios-nál is blackscreen van a kábel vagy a csatlakozó a gyanús.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35297) Pitterix válasza nightvison (#35293) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó reggelt!
Oké, takarítok, memtestezek és remélem legvégső esetben kell reinstalloznom.
Köszi!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#35298) 7s26c


7s26c
senior tag

Reggel nem igazán indult a gépem vagy leállt . Rendszervisszaállítást javasolt ,de nem tudta végrehajtani. Feltűnt, hogy nem aktív a virusvedelem. Az Avira frissítése megoldotta a problémát. Mi lehetett ez? Köszi előre is.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#35299) nightvison válasza Pitterix (#35297) üzenetére


nightvison
tag

Várjuk, hogy javult-e a helyzet :)

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#35300) nightvison válasza 7s26c (#35298) üzenetére


nightvison
tag

Valószínűleg bekavart valami fájl vagy esetleg vírus is lehet, de miért Avira? :)
Eset smart nem próbáltad még?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.