Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) fkaresz válasza batman. (#34495) üzenetére


fkaresz
tag

Üdv!

Még nem, de ha "kékhalál" nélkül áll meg a gép, ez a program akkor is használható érdemben?

Karesz

(#34502) Ispy


Ispy
veterán

Van egy samu micro sd kártyám, amit próbáltam leformázni, de az istennek nem megy. Egy win volt rá felhackelve ideglenesen. Winből nem tudom formázni, lemezkezelőből nem tudom a partíciókat törölni. Próbáltam már minitool partiotion wizardot is, de azzal sem ment. Azaz kiírta, hogy megcsinálta, de mégsem. Mi franc lehet ez? Az SD kártya adapter nincsen lockra állítva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34503) batman. válasza Ispy (#34502) üzenetére


batman.
senior tag

A rufus formázza a több partíciót tartalmazó sd kártyát, rád szól, hogy tisztában vagy vele, hogy törölni fogja a többit is, és annyi.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#34504) Ispy válasza batman. (#34503) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, megnézem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34505) elefontelefo válasza Formaster (#34498) üzenetére


elefontelefo
tag

Köszi. Nézem, de eddig is első helyen volt a boot-sorban az SSD. Törölni nem lehet ha jól értem, csak le-fel mozgatni a +/- -szal. :(
Más tipp, esetleg? Többiek?

(#34506) Formaster válasza elefontelefo (#34505) üzenetére


Formaster
addikt

Ha nyomsz egy entert nem tudod a többit disable állítani? Az én P7P55 lapomon ez megy. Szerintem ezen is kéne... Vagy +/- al kapcsolgatni?

(#34507) MrDerekas válasza elefontelefo (#34505) üzenetére


MrDerekas
addikt

Most lehet, hogy ökörség.... de nekem olybá tűnik, mintha UEFI sémát akarnál erőltetni egy EFI alapra. Ma, holnap még visszaolvasok. Ha nincs link itt a lapodhoz, akkor azt kérnék egyet ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34508) gogi?


gogi?
tag

Hello . Olyan problémám lenne ,hogy 1-2 hete játék közben (több játéknál ) 1-20 perc után újra indul az egész gép !
Például egy játék Heroes of the Storm közép kategóriás gép de a tudásának elégnek kell lennie ! Magában a gépben 6db 12cm veti van amik sebességén fentebb is vetten gyakorlatilag hidegek a hűtőbordák ! Csináltam 3DMark tesztet :::

(#34509) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Tesóm szétszedte a gépét és azóta nem indul, nincs gép csak hosszan sípol (egyet). Ilyen lapja van:
Gigabyte GA-M720-US3
A manualban az szerepel, hogy a VGA kártya van rosszul berakva, akkor sípol így. Viszont a kártyát átrakva másik gépbe jó. A gépbe másik VGA-t rakva ugyanez a hibajelenség. Alaplap cserélve (ugyanilyen, biztos működőre) ugyanez a helyet. RAM-ok kiszedve, ugyanaz. PSU csere, ugyanaz. Csak a CPU a stabil pont, abból nincs csere. Kiszedtem és pár láb el van ferdítve, öcsém először fordítva rakta vissza. Lehet ettől a hosszú sípolás? Már folyamatban van az új CPU beszerzése, de addig is próbálnék nyomozni. Szóval okozhat hosszú sípolást a ferde lábú CPU?

(#34510) gogi?


gogi?
tag

A konfig : Msi gaming pro 150
Intel I7 -6700
Asus strix 970
16gb ram
256gb ssd
1tb 7200rpm hdd
700w + Zalman táp

[ Szerkesztve ]

(#34511) Formaster válasza gogi? (#34510) üzenetére


Formaster
addikt

Futass 40 perc Prime95-öt max terheléssel, majd ha nem fagy ki, furmarkot. Vagy VGA, vagy CPU körül lesz a gond. Milyen hűtőn megy a procin?

(#34509) n00n Ügyes :N Majd a csere CPU megoldja.

(#34512) elefontelefo válasza Formaster (#34506) üzenetére


elefontelefo
tag

Ez sem segített, de közben rájöttem a hiba okára :))
Az az Instant Flash képernyő, amit először tettem be egy AsRock bootolóképernyő vagy mi. Az utóbbi napokban volt valami kisebb kontakthiba billentyűzetemben, de egyelőre nem foglalkoztam vele, gondoltam van ennél nagyobb bajom is. Aztán most rájöttem, hogy az F6 gombom nyomódik le néha magától, és a rendszerindításkor épp az F6-ra jön be az a kéretlen AsRock bootolómenü :DDD :DDD ergo ha kihúzom a billentyűzetet bekapcs előtt, a hiba megszűnik. bocs hogy nem említettem a kontakthibát, nem gondoltam, hogy ez az oka...
Ettől függetlenül köszi a segítséget, meg MrDerekas-nak is, bár ezt nem igazán értettem :)

[ Szerkesztve ]

(#34513) Formaster válasza elefontelefo (#34512) üzenetére


Formaster
addikt

Elég egyedi eset ;] :W :DD

(#34514) gogi? válasza Formaster (#34511) üzenetére


gogi?
tag

Zalman hűtős terhelésnél is max 40fokos ! Most modja a fiam ,hogy az új Dragonbal játék sosem ált még le ! Lehet nem is driver probléma lehet ? Sajnos nem ismerem eléggé a gépét csak a sajátomat nyomkodom azzal meg nem volt játék problémám ! De azért lefuttatom amiket írtál!

(#34515) Formaster válasza gogi? (#34514) üzenetére


Formaster
addikt

Prime alatt 40 fokos? Bios frissítés volt már? Át kéne nézni mindent, töviről hegyére. Bios update, feszültségek, terhelési tesztek VGA, Proci, Ram és valami pontot találni, ahol a hiba mindig előjön.

(#34516) MrDerekas válasza n00n (#34509) üzenetére


MrDerekas
addikt

Okozhat. Meg nagyon sok mindent még.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34517) gogi? válasza Formaster (#34515) üzenetére


gogi?
tag

Proci az valóban elég hideg ! A vga asus strix ventije 60fokon kapcsol be kipróbáltam a gpu-z-t mintha klima ment volna a gépbe olyan hideg volt de nem változott semmit ! Esetleg valami szoftver hiány okozhat újraindulást !

[ Szerkesztve ]

(#34518) Formaster válasza gogi? (#34517) üzenetére


Formaster
addikt

Programhiány nem igazán. De sok minden más igen. Valamelyik komponensel lesz a gond. A VGA-t kilőném, de talán a procit is. Lehet egyszerű bios beállítási gond, vagy táp/lap.

Csinálnék egy cmos bios resetet. Nem ártana megnézni h a feszültségek/időzítések jól állnak-e be. Ram/cpu...

(#34519) Karcub válasza Spet (#34480) üzenetére


Karcub
senior tag

Megoldódott! Rossz driver volt leszedve.

(#34520) tonyrulez válasza Formaster (#34500) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez történik ha az alaplap oldaláról ezeréves driverek tölthetőek le :N Asrock oldalán Killer Network feltöltési ideje 2016.02.16., ehhez képest Killer oldaláról 2017.02.21 dátumozású a driver

4 8 15 16 23 42

(#34521) gogi? válasza Formaster (#34518) üzenetére


gogi?
tag

Értek a gépekhez de ez még nekem is bonyolult amit írtál ! Mindjárt újra rakom az egész gépet utána megírom mi a helyzet !

(#34522) Formaster válasza gogi? (#34521) üzenetére


Formaster
addikt

Resetelni kellene a biost. Vagy van a lapnak ilyen funkciója, vagy kiveszed az elemet és áramtalanítod a gépet. Utána megnézed jó-e. Ha nem akkor végig kell menni mindenen beállításon. Megnézed a ram milyen időzítést kér és milyen feszültséget és megnézed a rendszer jól lőtte-e be. Ugyanez a procival is.

A legjobb ha első körben lefotózod a beállításokat és belinkeled ide, addig ne is resetelj

[ Szerkesztve ]

(#34523) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok, sajnos ismételten írnom kell. Vettem egy AsRock B85M Pro4+i5-4670 kombót, több problémám is lenne az alaplappal:
Egyrészt nem hajlandó elindulni VGA-val (R9 280 Vapor-X), tápcsatik rajta vannak, mindegyik képkimenetet próbáltam, megy a VGA, csak semmi életjelet nem mutat vele a gép. Másrészt csak úgy ismeri fel az SSD-t, ha bekapcsoláskor belépek BIOS-ba, máskülönben azt írja, hogy nincs boot eszköz. Illetve többször le kell nyomnom a bekapcsológombot, hogy beinduljon, de ez utóbbi kettő már csak apróság.

Köszönök bárminemű segítséget!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#34524) MrDerekas válasza LilProphet90 (#34523) üzenetére


MrDerekas
addikt

BIOSban engedélyezve van a dvga? Boot be van állítva rendesen? (1st boot: SSD, vagy win8-8.1-10 esetében Windows bootloader) a hard disk priority-nél pedig az ssd van az első helyen? A többszöri nyomásos indítás jelentheti az alaplap, a táp, és a ház hibáját is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34525) LilProphet90 válasza MrDerekas (#34524) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Megoldódott, az volt a trükkje, hogy alaplapiról kellett PCI-E-t alapértelmezettnek tenni, mert ha kártyával indítottam, az integrált kimenet sem adott képet. A booteszközök jól vannak beállítva, most nem jelzett hibát, remélhetőleg nem lesz baj. A bekapcsolódologhoz majd hozzászokom, úgyis napi egyszer kell bekapcsolnom.

Köszi a segítséget!

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#34526) gogi? válasza Formaster (#34522) üzenetére


gogi?
tag

Reseteltem a biost utánna újra telepítettem a gépet biost frissítettem ! Fél óra játék után újra indult a gép !
Játék közbeni képek 5 és15 percenkénti képek ! Mint írtam a GPU ventije az első is csak 60 foknál indul a második 70 fok körül de csan nagyon extrém esetben kapcsolnak be !

(#34527) gogi? válasza Formaster (#34522) üzenetére


gogi?
tag

(#34528) Formaster válasza gogi? (#34526) üzenetére


Formaster
addikt

Nézz csak rá egy realtemp-el hogy az is -1 fokos CPU-t ír-e?

(#34529) gogi? válasza Formaster (#34528) üzenetére


gogi?
tag

Majd csak holnap tudok realtemp-el ! (Gyerek szobában van az a gép ) Amikor újraindult a biosban 42fokot írt ! Ha ott a gond akkor a képen látni a magoknál core1 38F core2 42F stb ? Esetleg ebben a gépben vízhűtés van megérné kicserélni ?

[ Szerkesztve ]

(#34530) gogi? válasza Formaster (#34528) üzenetére


gogi?
tag

Hello . Megcsináltam a realtemp-el 40 perc játék és még nem állt le ! Idő ott van a képeken !!

(#34531) Formaster válasza gogi? (#34530) üzenetére


Formaster
addikt

Egyenlőre nem lettünk akkor okosabbak. Mióta van meg a gép és mennyi ideje csinálja amúgy? Lett valami frissen berakva, kivéve mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#34532) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

erre van vmi ötletetek?

[link]

風林火山

(#34533) Vakegérke válasza Shingen (#34532) üzenetére


Vakegérke
veterán

Adtam egy ötletet.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34534) Shingen válasza Vakegérke (#34533) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, kipróbálom :)

風林火山

(#34535) Vakegérke válasza Shingen (#34534) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sok sikert. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34536) gogi? válasza Formaster (#34531) üzenetére


gogi?
tag

Azt hiszem a mért adatok alapján nem kell bele a vízhűtés vagy újrapasztáznom a procit ! Kb 8 hónapos gép egyenként pakoltam össze ! Ezt az újraindulást kb 2 hete csinálja igaz ma már 3 órát ment folyamatos játékkal leállás nélkül !

[ Szerkesztve ]

(#34537) gogi? válasza Shingen (#34532) üzenetére


gogi?
tag

Nem árt leírni milyen géped van mit tettél rá ! Töröld a hibás drivert és tegyél fel egy program kereső telepítőt
pl : Driver Easy Professional ! Vagy a hangkártya gyártó oldaláról szedj le drivert !

(#34538) Formaster válasza gogi? (#34536) üzenetére


Formaster
addikt

Vízhűtés tuti nem kell, még a stock hűtő is elviszi. Inkább arra gondoltam h valami szenzor megzavarodott, mert az egyik képen -1 fokos volt a cpu-d. Alaplap vagy táp hibára gyanakszom, de amíg nem csinálja vagy nem lesz rendszeres nehez lesz kideríteni. Sok sikert, remélem megjavult magától.

Nekem most olyat csinál a gép game alatt, hogy egyszer csak elsötétül a kép 2 sec-re aztán visszajön. De ezt indításonként csak egyszer csinálja és csak játék alatt.

(#34539) gogi? válasza Formaster (#34538) üzenetére


gogi?
tag

Az előbb újraindult :W Hiába tudnám garanciázni az alkatrészeket ha nem tudom mi okozza ezt a hibát !

(#34540) Formaster válasza gogi? (#34539) üzenetére


Formaster
addikt

Nem tudsz berakni egy csere tápot? Ramból csak egyet használni? Aztán azt megcserélni a másik rammal, slotokat kipróbálgatni?

(#34541) gogi? válasza Formaster (#34540) üzenetére


gogi?
tag

Másik gépemben jobb táp van ha nem találok semmi megoldást akkor kicserélem ! 2db 8gb-os ram van a gépben szerintem ez a játék max 4gb-ot használhat ! Vga is 4gb-os ! Előbb írtam a keresztfiamnak aki mérnök informatikus talán tud rá valami okosságot !

(#34542) Formaster válasza gogi? (#34541) üzenetére


Formaster
addikt

Azért mondtam mert 3x8 giga van, hogy próbáld ki a modulokat egyesével mindegyik slotban. Kapásból okosat senki sem tud, mindenen végig kell menni. Ha el tud menni megnézni a bios beállításokat, az persze jó pont lenne. De nem hiszem h ott a gond, ha csak most kezdte el csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#34543) gogi? válasza Formaster (#34542) üzenetére


gogi?
tag

Persze ki próbálom a ramokat ! Azért is nem írtam eddig a keresztfiamnak mert egy éve diplomázott azóta cégeknek belső rendszer programokat irkál egész nap csak a billentyűket nyomkodja !

(#34544) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Bár nem vagyok laikus, viszont most nem sikerül életet lehelnem egy gépbe, így megkérdezlek Titeket, hátha van ötletetek.

Elszállt a merevlemez, már régóta szektorhibás volt. Kicseréltem egy SSD-re, simán felment rá az oprendszer, jól működött minden.

Visszaraktam mellé a rossz HDD-t, mondván, hátha lehet bele életet lehelni egy adatmentés erejéig.

Innentől kezdve viszont a gép bekapcsolása után a BIOS-ig sem jut el, nincs hibajelző pittyegés, a perifériák nem kapnak áramot, viszont a ventik pörögnek, tehát nem teljes a halál. A monitor sem kapcsol be. CMOS-reset/elemcsere természetesen megvolt, és a kábeleket/hardvereket is kihúzkodtam, majd visszadugdostam. Próbáltam SSD és HDD nélkül is.

Mi történhetett?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#34545) Formaster válasza Brandynew (#34544) üzenetére


Formaster
addikt

Valami nem mozdult ki miközben matattál? Csere táp van esetleg?

(#34546) Brandynew válasza Formaster (#34545) üzenetére


Brandynew
őstag

Elvileg nem mozdult ki semmi, hiszen kivettem mindent, aztán vissza... sajnos nem tudok szerezni cserét.

(#34547) Formaster válasza Brandynew (#34546) üzenetére


Formaster
addikt

Az előtt kaptad szét h elromlott vagy azért mert elromlott? Ha tudnál tápot intézni vagy alaplapot akkor ki lehetne szűrni mi a baj. De így nem fog tudni senki sem okosat mondani, hacsak nem egy komponens nincs a helyén.

(#34548) Brandynew válasza Formaster (#34547) üzenetére


Brandynew
őstag

Azután.

[ Szerkesztve ]

(#34549) Formaster válasza Brandynew (#34548) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem két dolog lehetséges, ha merevlemezek nélküls sem bootol. Vagy a táp egy részét nyírta ki, vagy az alaplapot (netán pont most döglött be a vga-d. Vedd ki a vga-t nézd meg úgy sípol-e). Egyéb szerintem nem jön szóba, kizártnak tartom h ram vagy cpu probléma lenne.

(#34550) Ispy válasza Formaster (#34549) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is volt ilyen, a memória modul nem volt teljesen a helyén, szerencsére lapot nem nyírta ki.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.