Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Hephaisztosz


Hephaisztosz
tag

Az az érdekes, hogyha egy játékot lerakok tálcára és úgy böngészek a neten nem jelentkezik a fekete képernyős hiba.

(#35852) #74018560


#74018560
törölt tag

Nagy a baj! :(
Összeszerelés után instabil volt a rendszer, csomót kisérleteztem vele, hogy mi lehet a baj...
Default értékeken nem volt semmi gond, bootolt, stabil volt.
Átállítottam a boot értékeket manuálisan és POST közben fagyás. :o
Ok, mondom itt valami a BIOS körül nem kóser, úgyhogy BIOS utility-ből flasheltem rá egy előző verziót.
Ki is írta, hogy checksum ok, minden rendben talál. :F

Erre POST sincs CMOS és áramtalanítás után sem :O

Ennyi, kampec a lapomnak? :(((
Tudok vele bármit csinálni, hogy életre keljen? :W

Gigabyte X58-EXTREM rev 1.0

[ Szerkesztve ]

(#35853) juliensorel válasza #74018560 (#35852) üzenetére


juliensorel
senior tag

Bios reset jumperrel vagy drottal?

(#35854) anderzen88


anderzen88
csendes tag

sziasztok

van otthon egy régi gép, amit édesanyám használ, csak és kizárólag internetezésre.

a konfigja így néz ki:

cpu: AMD Athlon 1,26 ghz
ram: 1gb+256 mb

a probléma az, hogy nagyon megszenvedi már a gép a firefoxos böngészést, egy oldalt is nagyon-nagyon nehezen tölt be. az lenne a kérdésem, hogyha vennék bele egy ssd-t, javulna-e érdemben a gép használhatósága?

crystaldiskmask-al megmértem a benne lévő hdd sebességét, és ez jött ki:

köszönöm előre is a válaszokat!

(#35855) #74018560 válasza juliensorel (#35853) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem.... :(

(#35856) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Alkalmanként BSOD-ot kapok: [link]. Azóta megint kaptam kettőt, mindkétszer játék közben. Aztán találtam egy MS-es leírást, ahol a driver verifier használatát ajánlják ([link]). Gondoltam akkor lefuttatom, követve a leírást a Create standard settings -> Select driver names from a list választottam, ott pedig kijelöltem minden drivert. Majd a leírást követve, nyomtam egy restartot. Na, ezek után meghalt a gép és nem volt hajlandó bootolni, bejött a W10-nél az alul tekergős kis töltésjelző, majd sötét kép és restart. Valahogy, vmelyik repair beállítással sikerült most újra bootolni a rendszerrel, de ez nyugtalanító.

Van valakinek ötlete?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35857) rii válasza MrDerekas (#35844) üzenetére


rii
nagyúr

lehet hogy az lesz amit Te írtál, hogy kezd megmekkenni a 2 TB-os, mert külön tápra téve is elhúzza a boot időt, HDD-LED sokáig folyamatosan ég, ... amikor így bootoltam az SSD-ről (de akkor egy tápon volt mint a 3 háttértároló: SSD+HDD+HDD) az OSX-et, akkor még az oprendszer se tudott felállni normálisan, eldobta az Nvidia-drivert, és a safari is elszállt ....

pedig ez a HDD eddig jól működött, particionáltam, meg a win7 is felment rá, és bohóckodtam vele 1-2 hétig .... csak utána le lett húzva, mert amig az OS-eket telepítettem a 640-esre meg az SSD-re, nem kellett, csak most akartam volna feltenni mind a 3-at, hogy befejeződtek az OS installok ...

USB-s HDD-dokkolón megnézem majd .... csak kb. 1 próbálkozásra van időm-energiám pár naponta ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35858) #74018560 válasza #74018560 (#35852) üzenetére


#74018560
törölt tag

Lehetséges, hogy a backup BIOS is megsérült, vagy az nem tud? :F

(#35859) IstvánLászló válasza anderzen88 (#35854) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit is pontosan, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

A nagyon gyenge is lehet már a géped - firefoxos böngészésre és 1gb+256 mb ram is kevés, ezt biztosan is mondom.
A lényeg is ez, például ha vennél is bele egy ssd-t, ezzel is nem is javulhatna - érdemben a gépednek - használhatósága, mert ma is már - internetezésre is legalább, minimum config: alaplap - 2Gb ram és 2 magos proci és jó vga is kellene is hozzá, ez a saját tapasztalatom és véleményem.
További szép napot kívánok.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35860) anderzen88 válasza IstvánLászló (#35859) üzenetére


anderzen88
csendes tag

CPU típusa AMD Athlon XP, 1259 MHz (12.5 x 101)
Alaplap neve ASRock K7S41GX (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)
Alaplapi lapkakészlet SiS 741GX
Videokártya ATI RADEON 9550 Secondary (128 MB)
Hangkártya C-Media I9739A/9761 @ SiS 7012 Audio Device
IDE vezérlő SiS PCI IDE vezérlő
Lemezes meghajtó Maxtor 6Y080L0 (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

ramot tudok belevenni pluszban az ssd mellé, ha megéri, persze a legnagyobb kérdés, hogy a gyenge processzort ez mennyiben segíti

(#35861) IstvánLászló válasza anderzen88 (#35860) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

" ramot tudok belevenni pluszban az ssd mellé, ha megéri, persze a legnagyobb kérdés, hogy a gyenge processzort ez mennyiben segíti", alaplapodon : AGP -sin van és videokártya és ez a gond és nem is segíti a processzort, ez a gép sajnos is csak is máma - már - retro célokra is alkalmas, ez a saját tapasztalatom és véleményem.
Az alaplapnak a cseréjét ajánlom, ami már támogatja a 2 magos procit is minimum és pci express -es videokártyát.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#35862) MrDerekas válasza #74018560 (#35852) üzenetére


MrDerekas
addikt

Keress valakit, aki újra tudja írni a bios chipet. Ha esetleg még garis, akkor küld el szervizbe, kihagyva a hibaleírásból a bios downgradet ;)

(#35856) TheProb Nálad a gépben valami nagyin nem kóser. Keríts egy csere procit és teszteld le azzal is pár napig. A foglalatodhoz valók közül a legalja is lehet, a teszt szempontjából lényegtelen.

#35857) rii Esetleg lehet egy indító partíció még azon a merevlemezen, ami bekavarhat. Valami lemezkezelő progival szedj le minden rendszer által létrehozott partíciót arról a lemezről és csak az adattároló partíciód maradjon. Hátha. Mondjuk még ettől is hibás lehet maga a lemez.

(#35860) anderzen88 Ebbe egy forintot se tegyél. Komolyan. Egyszerűen hardveresen alkalmatlan már egy netes böngészéshez. Örülj nekei, hogy eddig ment és lépj tovább. (Épp tegnap hoztak egy notit és annak a kétmagos sempron prociját simán lefogta a chrome és a ff is. Ha két giga ramot tettem bele, ha nyolcat. A lemezművelet jól mentek, de egy jutub video is kiakasztotta, hogy nem csak a kép lagolt de olykor a hang is. Elévültek és kész.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35863) Bandi8bácsi


Bandi8bácsi
tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a gépem bekapcsolás után egyből alvó módba vág minden monitort amit rákötök, amiből nem tudom feléleszteni a kijelzőt. Cseréltem kábelt, monitort, kihúzkodtam, dugdostam, cmost rezeteltem(ezt googlin olvastam), de semmi eredmény. Ötlete valakinek esetleg?

(#35864) MrDerekas válasza Bandi8bácsi (#35863) üzenetére


MrDerekas
addikt

Adj nekünk még adatot, mert erre így kb semmit se lehet mondani, vagy pedig ezerféle dolgot is fel tudunk sorolni ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35865) anderzen88 válasza MrDerekas (#35862) üzenetére


anderzen88
csendes tag

+ (#35861) IstvánLászló

köszönöm mindkettőtöknek az egyértelmű választ a géppel kapcsolatban!

(#35866) TheProb válasza MrDerekas (#35862) üzenetére


TheProb
veterán

Én még mindig az alaplapra gondolok amúgy. Roppant fura, hogy mindegy egyes BSOD után úgy indul újra a gép, hogy "nincs" egér. Ilyenkor mindig ki-be kell dugni, hogy tudjam használni.

ASUS nagyon elbaszta ez a strix modellt ahogy nézem. Külföldi fórumon is elég sok embernek van vele baja, nekem a 2. is szarakszik, stb. Csak kinek van megint idegzete lejátszani a gariztatást, főleg, hogy most már nem is kötelességük azonnal cserélni, ugye. Mert akkor még a 3 napos időn belül voltam... :W

Kb minden BSOD valamilyen driver hibára vezethető vissza google alapján, de hát könyörgöm már minden driverből próbáltam másikat...

Ma megyek el itthonról, előtte indítok egy memtest-et, bár sztem nem a RAM a bűnös.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35867) rii válasza MrDerekas (#35862) üzenetére


rii
nagyúr

oksa!
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35868) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

van egy Benica IPIBL-LB alaplapom, benne egy E8400, 2GB DDR2 ram és egy 320GB-os WD HDD (pontos típust nem tudok sajnos, kb. 6-7 éves).

Indítás után jópár percig csak kerregésre képes a gép, folyamatosan 100%-on megy a HDD, a feladatkezelő azt írja, hogy a system használja. A gép általános teljesítménye is eléggé lecsökkent, mert bármilyen "komolyabb" feladat végrehajtása közben ugyan ezt a kerregést produkálja percekig. Komolyabb = böngésző megnyitása.
Közben sem a RAM-ból, sem a CPU-ból nem fogy ki. Minden driver a legfrissebb. Nem fut a háttérben semmi, max. a torrent kliens, mert a gép csak netezésre, filmezésre van.
Akkor kezdődött ez, amikor a régi MSI G31ML-V2 lapomat kicseréltük erre a fent említett Benica-ra. Ha jól tudom ez a Benica egy semmit érő alaplap, lehet hogy az a szűk keresztmetszet?

Elnézést hogy ilyen parízernyelven tudtam csak megfogalmazni, azért remélem valamire elég a fent leírtak.

Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#35869) tserrof77 válasza kovacsroli (#35868) üzenetére


tserrof77
senior tag

HD Sentinel-lel meg kellene nézni a merevlemezt. Windows frissítéseket kapcsold ki.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35870) MrDerekas válasza TheProb (#35866) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ram helyett inkább a cpu vagy az alaplap. Mivel ilyen halmozottan jelentkezik az anomáliák tengere, kizárni csak úgy tudnád, hogy másik lap és másik procit szerzel a teszteléshez. Vagy marad a gari, ami meg ja...

(#35868) kovacsroli Egy rakás rendszer folyamatot is kikapcsolhatsz, amikre nincs szükséged, de a hátéérben lelkesen olvasnak, töltenek, keresnek minden sz@rt a gépeden. Lehet valamilyen bányász vírus is, ezért érdemes lenne egy malwarebytes-t futtatnod. A vinyó is igencsak koros már, arra a ereszd rá a HD Sentinel-t ahogy a kolléga is írja, csak hogy képben legyél az állapotáról.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35871) TheProb válasza MrDerekas (#35870) üzenetére


TheProb
veterán

Csak nincs senki ismerős, aki szintén ryzen-t használna. :/

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35872) hatter


hatter
tag

Sziasztok!

Egy érdekes téma ami nem hagy nyugodni :Y

Adott egy asztali konfig: alaplap ASUS P5G41T-M SI memóriák: 2x2gb DDR3 1333MHz (hynix hmt325u6bfr8c)
proci Intel Q8300 FSB 1333Mhz OS: WIN7 x64bit Ultimate

Lényeg a lényeg, hogy a memóriák nem futnak 1333Mhz-en csak 1066mhz-en. :F A bios legfrissebb az alaplapnak. A rendszer is valamiért 3,87Gb-ot ismer/kezel csak. :F
Cégnél volt ilyen, hogy nem 64bites rendszer volt feltéve hanem 32bit és nem kezelte a 8giga ramot, de itt minden passzolna...

Mi lehet a gond most? :F

Köszönöm az ötleteket/segítséget! :R

(#35873) tserrof77 válasza hatter (#35872) üzenetére


tserrof77
senior tag

FSB-n simán kezel 1333MHz-et (lásd Q8300) Ellenben memóriából válogatós 1333MHz-en, ezért hajtja őket 1066-on. Az integrált VGA miatt vesz le 128MB-ot.

Specifikációk

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#35874) hatter válasza tserrof77 (#35873) üzenetére


hatter
tag

Szóval válogatós a proci :DDD

Meg lehetne nézni egy másik procival vagy inkább ahogy néztem az alaplaphoz támogatott ramokat beletenni, mivel ez a hynix nincs is a listában...

Valóban tényleg a vga miatt! :)

Köszi a segítséget! :R

(#35875) kisbodry


kisbodry
újonc

Sziasztok,
Végeztem egy komolyabb fejlesztést a gépemen és tegnap össze is raktam de nem akar működni, tippeket keresnék, hogy esetleg mit tudnék még rajta megnézni mielőtt szervizbe viszem/kicseréltetem az új alkatrészeket.

SETUP
Alaplap: ASRock 1151 Fatal1ty Z270 Gaming K4
Processzor: Intel Core i7 4,0GHz LGA1151 8MB (i7-6700K)
Memória: HyperX 16GB (2x8GB) FURY DDR4 2400MHz CL15
VGA: Gigabyte GeForce GTX 1070 8GB GDDR5
Rendszer adattároló: Samsung EVO 500GB SSD
Táp: Corsair 650W
+1 Samsung 1TB HDD fájltárolónak
Win 10 64bit fut rajta
Az alaplap, proci és memóriák az újak

HIBA
Indítás után nem kap jelet a monitor, így elég nehéz megmondani, hogy pontosan mi a baja, mivel konkrétan semmi nem jön be. A gép maga úgy tűnik kap mindenhol tápot, mivel minden ventillátor megy, a dísz LEDek világítanak, még a tárolónak használt régebbi HDD is felzúg és recseg jelezve, hogy a bebootolt.

Amit eddig próbáltam:
Próbáltam egy másik monitorral másik kábellel hátha csak simán ott a hiba, de sajnos nem.
Próbáltam, hogy kivettem a VGA-t és az alaplapra integrálttal szintén megpróbáltam mindkét monitoron, továbbra se semmi.
A memóriákat kivettem és külön külön egyesével végigpróbáltam őket minden slotban, semmi.
CMOS reset jumperrel megvolt.
Alaplap elem kivétel megvolt.
Végigmentem minden csatlakozáson, különösképp az alaplap fő tápján és a proci tápján, minden a helyén.
Sajnos alaplap és processzor tesztet nem tudtam végezni, mivel nincs másik amivel kicserélhettem volna őket, hogy megnézzem velük van e hiba.

Ahogy fentebb is írtam, az alaplap, a proci és a memóriák az újak, ezek után már arra is gyanakszom, hogy valamelyik gyárilag halott volt, de hátha nem az a baj.
Előre is köszi a segítséget.

(#35876) Marron


Marron
újonc

Sziasztok!

Az alábbi PCX-től vett gépemmel van egy kis probléma.

Alaplap: Gigabyte B85M-D3H
CPU: Intel Core i5-4460
RAM: Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FBK2/8
VGA: Gigabyte GTX960 4GB DDR5 GV-N960WF2OC-4GD
SSD: Kingston 240GB Hyperx Fury SHFS37A/240G
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
ODD: LG BH16NS55 BluRay író
Táp: Cooler Master G450M 450W RS-450-AMAA-B1
Ház: Cooler Master N300 NSE-300-KKN1 (3 ventivel, 2 gyári egyet vettem pluszban)
Op. rendszer: Win 10 Pro 64bit
Monitor: 22" LG Flatron FHD LCD (ezt külön vettem alig használtan jófogáson.)

A hiba úgy indult, hogy játék közben az nvidia driver hibát észlelt és crashelt a játék. Letöröltem a DDU-val a drivert, majd tiszta telepítéssel újraraktam, de a hiba megint előjött és néha el is ment a kép, mintha a monitor nem kapna jelet a kártyától, először arra gyanakodtam, hogy a DVI-D csati rossz, de nem mert újraindítás után volt kép megint. A teljes rendszert újratelepítettem, az sem oldotta meg, sőt még rosszabb is lett, egyik játék sem működött, ugyan elindultak, de szinte azonnal crasheltek vagy a gép újraindult magától, majd 2-3 ilyen után be sem kapcsolt. Kivettem a vidikártyát, lecsatlakoztattam a háttértárakat, majd egyenként próbálva újraindítottam. A vidikari nélkül simán beindult, így arra gyanakszom. DE, ez a hiba már volt féléve, szinte ugyanígy történt minden, akkor elvittem a PCX szervizébe csak a vidikártyát, majd visszaadták, hogy nincs semmi baja. Azt mondták a táp lehet rossz, de simán ad neki feszültséget, minden világít, forognak a ventik, nincs furcsa hangja sem. Akkor hazavittem, újraraktam a gépet, vissza a kártyát és csodával határos módon utána megjavult és egészen tegnapig nem is volt semmi baja. Nincs másik gépem vagy monitorom, hogy teszteljem sajnos.
Mit csináljak, egész gépet vigyem be a szervizbe? Azt sem tudom, hogy szoftveres, vagy hardveres a hiba.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#35877) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok!

A gépem tömeges újraindulást produkál (hiba infó nem jelenik meg), indulás, sőt leállítás közben is újraindult, ill. csak úgy magától is, van amikor pár perc elteltével 2-3 alkalommal is.
Lassan 3 hete lesz, hogy az SSD kondíciója elérte az 1%-ot (teljesítmény továbbra is 100%) a HDD sentinel szerint (Samsung magician, SSD life szerint drive health good, ill. excellent). A problémák először kb: 1 hete jelent meg, akkor eltűnt, most éppen tegnap este jött vissza. Per pillanat jól működik.
Új program csak a HWiNFO64 került fel nemrégiben, de most leinstalláltam, mert úgy se kell.
Ami még érdekes volt, hogy a tegnapi újraindulások után a HDD sentinelben egy pillanatra felugrott minden HDD-SSD kondíciója 100%-ra, majd vissza (92-97-01).
Az SSD-ről meg lehet állapítani valahogy, hogy pl: esetleg nem halott e már pár cella a Windows alatt? Vagy lezáratni az esetleg már elhalt cellákat? Eddig 24/120 szabad hely volt rajta, most megemeltem 40/120-ra, de így is újraindult.
Egyébként az SSD-t lehet vinni úgy gariztatni, ha elfogyott a wear levelling count?

Összetevők:
Alaplap: ASRock P67 Pro3
Proci: i7-2600K
Procihűtő: Cooler Master Hyper 212 Plus
Ram: HyperX Genesis 2x2GB DDR3 1600mhz KHX1600C9AD3K2/4G
Ssd: Samsung 840 EVO 120GB 1%
Hdd: Samsung 1TB HD103UJ 97/100
Vga: Gigabyte HD 6950 2GB
Ház: Corsair Graphite 600T Black
Táp: ADATA HM-550
Dvd-cd író/olvasó: LG GH22NS50
Windows 7 64bit (frissítve)

Köszi előre is a tippeket és a segítséget!

Fancy quote placeholder

(#35878) Cirkaloo válasza Marron (#35876) üzenetére


Cirkaloo
tag

Hát ha minden tőlük van, akkor bevinném egyben, aztán csinálják meg.
Főleg, hogy nincs alkatrészed tesztelgetni, na meg sok idegeskedést megúszol, persze addig cida, mert nincs géped.

Bár az tény, hogy cooler master táp volt hogy nekem sem vitte, amit kellett volna.

Esetleg ismerőstől szereznék jobb tápot.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#35879) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
1-2 hónapja kezdődött.
Configom az adatlapomon van.
Rendszer Windows 10 x64 Home ( 5hónapja van fent ez a telepítés)
Képernyőkímélő alatt 1x Játékok alatt kb 4 x indult már újra a gépem. Hőfokokat folyamatosan nézem szóval,nem melegszik semmi. Aida64 Stressz teszt nem hozott hibát 20percig ment. Esetleg táp lesz a gond?vagy videokártya? Táp halk,alig hallom. Videokártya hőfok rendben és csendes. Legfrissebb driver van fent. Hibanaplóba nincs különös hiba ( A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.) Esetleg a hálózatba van valami bibi? TV,ROUTER,HIFI nem kapcsol ki egy pillanatra se.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#35880) MrDerekas válasza kisbodry (#35875) üzenetére


MrDerekas
addikt

Full szereld szét és asztalon rakd össze a minimum konfigot. (cpu+alaplap+1 ram, 1 billentyű) Mondjuk egy másik billentyűvel is tehetsz próbát, mert volt akit az szívatott jócskán. Ha esetleg szerelési baki csúszott be, az így kizárható. (Már ami nem járt fizikai sérüléssel) A cpu-t érdemes lehet ki és beszerelni, és megnézni, hogy nincs-e szennyeződés az érintkezőkön, valamint, hogy a lábak épek-e. Egy csere táp is szűkíthetné a gyanúsítottak listáját.

(#35876) Marron Ha feltételezzük, hogy egykor a szervizben tényleg megkenyték a száját a vidkarinak, akkor bizony esélyes a táp hibája is. A vga nélküli rendszert gond nélkül viheti, de a vga plusz energiaigényéhez kevés lehet. Az hogy pörög, világít, képet ad, még nem jelenti, hogy flottul működik. Én a tápra és/vagy a vga-ra tippelek. Csere tápot kellene kerítened és megnézni azzol, hogy megy a géped. Ha nincs hiba, akkor a táp volt. Ha a másik táppal is crashel, akkor szervizbe a vga-val.

(#35877) MemoraAkár az ssd elektronikája is döglődhet, meg a csatlakozói vagy épp a sata kábel. Neked is a minimum indítást javasolnám. Ha akkor nincs újraindulás, akkor lehet visszapakolni a komponenseket egyesével a hiba megjelenéséig.

(#35879) Pokesz007 Csere táppal próbáld ki. Az ssd sata kábele ha nem jól csatlakozik, az is okoz fagyást, újraindulást, random hibákat. Mivel nem konkrét a leállás, nehéz a leírásból leszűrni hol lehet a hiba. Talán a táp-vga-ram-ssd-alaplap a tippsorrend.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35881) Memora válasza MrDerekas (#35880) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infót, de nekem sajnos a szétszedés nem opció, annyira nem értek hozzá. Egyébként én mindenképpen a legegyszerűbb (és lehetőleg szoftveresen megvalósítható) vonalon akarok elindulni el, mert pl: úgy egy éve volt hosszabb ideig kifagyással egybekötött újraindulási problémám (napi 1-2, nagyrészt intéző használata közben), azzal is sokat szenvedtem, mire kiderült, hogy a VGA audio drivere okozta valahogy a gondot, és elég volt a Windows-al frissíttetni...
Először az SSD-t zárnám ki (1% kondíció mellett jogosan gyanakodhatok rá) valahogy szoftveres úton, a tápkábeleket is megigazítom (ha a SATA kábel lenne a ludas, azt valahogy a HDD sentinel biztos jelezné), felcserélem, stb.

Fancy quote placeholder

(#35882) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Megpróbálkozom itt is a problémával, mert talán leginkább ide illik, és hátha valaki tud segíteni.
Össze szerettem volna szerelni két teljesen azonos hardverekkel rendelkező konfigurációt, melyek így néznek ki:
cpu Intel G4560
mb Asrock H110M-HDV R3.0
ram Corsair DDR4 2400 8GB Vengeance LPX CL16 KIT (2x4GB) (CMK8GX4M2A2400C16R)
táp FSP Hexa 400
ssd ADATA Premier Pro SP920 128GB
vga nincs
ház Deepcool smarter

A problémám az, hogy konkrétan a BIOS-ig sem jutok el velük (billentyűzet ledje sem villan fel); áramot kapnak, de pl. alaplapi beep sincs, max ha kiveszem a ram-okat. Az alaplap mivel R3.0-ás, elvileg a legfrissebb BIOS-szal rendelkezik, azaz kezelnie kellene a 7. generációs procikat is > de bepróbálkoztam egy i3-6100-zal is, azzal sem jártam sikerrel. Beletettem egy dedikált vga-t is, az sem nyert.
Megpróbálkoztam azzal, hogy mindent lehúztam az alaplapról, azaz csak a ram maradt benne, meg a "kötelezők":20+4 pin, 4+4 pin, cpu fan, power gomb, ez sem segített. A két memóriamodult is variáltam mindenhogy.
Mi okozhatja a problémát? Esetleg a Corsair ram lehet a ludas, próbáljam meg átcserélni egy Kingston Fury-ra? Nem igazán szeretnék "vakon" módosítani a hardveren, de jelenleg ez vmiért használhatatlan.

(#35883) Pokesz007 válasza MrDerekas (#35880) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm
Egyenlőre csinàlok vele teszteket.
Az is érdekes ,hogy VGA val kicsit akadozik a yout videó FULL HD -ba.Lentebb veszem HDba és jó. Integràltal meg szépen megy.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#35884) juliensorel


juliensorel
senior tag

Hello!
Adott egy dell inspiron N5110 , a halozati kartya szarakodik egy ideje, tegnap ujraraktam win 7et, ugyanugy megmaradt a problema.
Driver javitasnal/ujratelepitesnel is ezt dobja fel:

Mi a szar ez?
Neha valami csoda folytan mukodik a wifi.
Legyszi segitsetek...
(Proci: i7-2670QM, 8GB ram)
Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#35885) MrDerekas válasza juliensorel (#35884) üzenetére


MrDerekas
addikt

Driver frissítés, rendszer-visszaállítás az utolsó helyes konfigurációra, a win update utolsó frissítéseinek a törlése és vírusirtás jöhet szóba hirtelen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35886) Walter_White válasza Memora (#35881) üzenetére


Walter_White
senior tag

szerintem ott az SSD lesz a ludas ha tényleg a HD Sentinel 1%-ot mutat.
Nekem anno volt egy OCZ 60GB Agility 3-as SSD-m ugyan ilyen fagyásokat, elsötétüléseket, driverek nem válaszoltak, majd egyik nap elsötétül a kép, ujraindítottam és kiirta a gép válasszam ki miröl akarok BOOTOLNI, és többet nem is látta a gép.

Amúgy - telepítsd fel a HDD-re a Win-t ha ott minden oké, akkor SSD gariba.

[ Szerkesztve ]

(#35887) juliensorel válasza MrDerekas (#35885) üzenetére


juliensorel
senior tag

Köszi, minden ilyesmit próbáltam de újra és újra elvesztette a hálózati adaptert...
Elegem lett, szétkaptam az egész laptopot, lehúztam a slotból az intel wifi szart,(látszólag érintetlen volt) aztán újra helyre raktam, rádugtam a két kis kábelt, összeraktam. Bekapcsolás után a winfos elkezdte rögtön telepíteni szépen az illesztőprogramot, hiba nélkül sikerült és lekopogom 3 újraindítás óta MŰKÖDIK SZÉPEN!
Utálom, hogy ilyenekkel mennek el órák az ember életéből :D jo, ok ez laptop, hurcolva van, sőt nem rég repült haza Floridából, lehet a repülőn szétrázódott kicsit, de akkor is NA! :D

[ Szerkesztve ]

(#35888) Matthielele


Matthielele
újonc

Sziasztok!

Nem rég üzemeltem be a régi gépemet (asus p5g41t-m lx, intel xeon e5440, 6gb ddr3-1333 ram, zotac gtx460, wd 500gb hdd), és észrevettem, hogy indításkor (oké várok 1-2percet míg feláll minden), de utána is rettentő idegesítő mikor fagy 1-2x, pl. CS:GO ban is lényegében 100fps alá nem megyek, de folyamatosan droppol, 150 ről leugrik hirtelen 50re majd vissza, a PUBG, amikor a lobbyban vagyok a 99 másik majommal együtt és lövöldöznek ott még tök simán tudok futkosni, de amikor már dobna ki a repülőből és leérkezem.. kb. annyiból áll hogy 10mp álló képernyő, néha bemozdul, aztán ennyi.

Hol keressem a hibát? ( nem rég lett újratelepítve, minden driver fent, kicsit overclockoltam a cput meg gput de előtte is fagyott.)

(#35889) MrDerekas válasza juliensorel (#35887) üzenetére


MrDerekas
addikt

Bakker... Tavaly hoztak egy notit, annak ugyanilyen problémája volt. Lecsúszott az egyik érintkező a modulon. Be nem ugrott volna. Mondjuk ilyesmire ritkán is gondol az ember egy notinál. :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35890) Memora válasza Walter_White (#35886) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, jó tudni hogy mire számíthatok az SSD-nél. Egyébként azóta megint stabil a gép, mióta először jeleztem itt a topicban a hibát (csak a kábeleket igazítottam meg és portalanítottam egy kicsit).

Egyébként lehet gariztatni olyan SSD-t, amelyiknél a teljesítmény ugyan még mindig 100%-os, de a kondíció csak 1%, mert a lapozófájl már sz@rrá írta? Én mindenesetre nem bánnám. :DDD
2 év 7 hónapos, így még majd fél évig garanciális. Ha esetleg kicserélik, akkor biztos hogy nem teszem bele addig a gépbe, amíg nem lesz benne legalább 8GB ram, és valószínűleg új Windows-t is adnék neki :D

Fancy quote placeholder

(#35891) Memora válasza Walter_White (#35886) üzenetére


Memora
senior tag

Közben rákerestem a garanciális feltételekre a Samsung-nál, és a 840, 840 EVO típusoknál nincs megadva maximális TBW küszöb, így a 3 éves időszak alatt bármikor lehet garanciáztatni. Már csak azt kell megtudnom, a bolt ahol vettem mit szól ahhoz, ha egy egyébként még működő, de 1%-os kondíciójú (és e mellett 100%-os teljesítményű) SSD-t akarok kicseréltetni.

Fancy quote placeholder

(#35892) Cirkaloo válasza Matthielele (#35888) üzenetére


Cirkaloo
tag

Esetleg túlmelegedés?

Pubg amúgy is fosul van optimalizálva :/

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#35893) Walter_White válasza Memora (#35891) üzenetére


Walter_White
senior tag

SSD Life-al nézd meg mennyi írás van rajta, és az a Health-nál mit mutat. Amúgy az 1% kondi, az minden csak nem normális. Valami miatt, ezt olvassa ki a HDS...

(#35894) Matthielele válasza Cirkaloo (#35892) üzenetére


Matthielele
újonc

Hát a VGA az ~50 fok fölé nem megy, valami speckó hűtés van rajta, szinte ki kell vágni a gépházból akkora :DDD A processzor az játék közben kb. 70fok.. de alapjáraton is van hogy fagy.
A HDD is 100%/99%, az sem melegszik 40fok fölé.. nem tudom :F

[ Szerkesztve ]

(#35895) Matthielele válasza Matthielele (#35894) üzenetére


Matthielele
újonc

Mondjuk.. ha leállítok valamit ami sok RAM ot zabált, tegyük fel (H1Z1 vagy PUBG), utána kb 1.5perc kell a gépnek hogy újra lehessen használni.. egy chromeot nem viccelek 1 perc mire megnyit :F

(#35896) MrDerekas válasza Matthielele (#35895) üzenetére


MrDerekas
addikt

Processzor-ram-táp. Elsőként memtest és lehet meg is lesz a hunyó.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35897) Memora válasza Walter_White (#35893) üzenetére


Memora
senior tag

A HDD sentinel és az SSDlife is ugyanazt az írt mennyiséget mutatja (előbbi 66.43 TB, utóbbi 68026,3 GB). Egyszerűen ennyit írt rá majd 3 év folyamatos használat mellett a lapozófájl (10GB mérettel) kevés ram (4GB) mellett...
Kb: egy hónapja jutott el végül a wear levelling count az eredetileg 100-as értékről 1-re. Ezt is ugyanúgy látja mindkét program, de úgy tűnik valamiért csak a Sentinel törődik vele. Nem értem a többi miért nem figyelmeztet, ill. mi alapján számítja ki akkor a "Good", meg az "Excellent!" drive health-et :F
Az SSD life nekem főleg azért jó, mert megmutatja a napi, tegnapi, heti írásmennyiséget is, míg pl: az SSDready meg azt, hogy mi és mennyit ír (valós időben).

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#35898) Cirkaloo válasza Memora (#35897) üzenetére


Cirkaloo
tag

66TB-tól még nem kéne így viselkednie :/

Hmm gariztasd le, aztán kész! :))

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#35899) Memora válasza Cirkaloo (#35898) üzenetére


Memora
senior tag

Az lesz, már le is beszéltem :C
Szerintem egyébként normálisnak mondható ennél a típusnál (840 EVO 120GB) a 66TB garantált írásmennyiség (wear leveling count legalább is itt jutott el 100-ról 1-re), mert pl: az ugyanilyen kapacitású PRO sorozatnál 73TB van megadva hivatalos garanciális értéknek. Nekem sokkal inkább tűnik az nem normálisnak, hogy az is csak kb: ennyit bír ki...
Ha ez utóbbit vettem volna, akkor most lehet hogy szívnék, mert annál a garancia 3 év vagy 73TBW, míg a consumer EVO-nál csak 3 év.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#35900) Cirkaloo válasza Memora (#35899) üzenetére


Cirkaloo
tag

Ehh mekkora búzaság...:/

Nekem is 840 EVO 120GB van.
Igaz csak 15TB kb és 97%

Meg egy csomó hiba...mert szar volt a sata kábelem, és feljegyezte hogy ennyi meg annyi olvasási hiba volt...

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.