Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) Tirol66 válasza Formaster (#34900) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Sajnos jól.
Hiába nyomok bármit ugyan ez a folyamat zajlódik le

(#34902) gabber01


gabber01
addikt

Nem tudjátok véletlenül, hasonló dolgot lehet vhol itthon kapni? Én találtam webshopokban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34903) Formaster válasza Tirol66 (#34901) üzenetére


Formaster
addikt

Először teljesen áramtalanítanám, majd amit lehet kiszednék. VGA, merevlemezeket lecsatlakoztatni, ramokat kivenni, majd csak 1 ramot visszatenni és indítani. Jó lenne tudni a lap típusát is. Próbálkozni kéne, néha előfordul ilyen esetben is, hogy nagy nehezen de el tudsz jutni 20. indításra a biosba. Ha bejutsz, akkor ki ne kapcsold, próbál csinálni másik gépen egy USB update eszközt.

Én arra gyanakodnék, hogy sérült a bios-od, ami ritkán ugyan de előfordulhat.

(#34904) gabber01 válasza Formaster (#34890) üzenetére


gabber01
addikt

Nos, másik táppal is lekapcsol, úgyhogy asszem maradt a lap. Vagy cpu, ram. Muszáj lenne egy ilyen tetves csipogó. Nem is értem hogy nem raktak ebbe a házba...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34905) Formaster válasza gabber01 (#34904) üzenetére


Formaster
addikt

Az ciki, de legalább kizártad. A cpu ritka esetben kattan meg, ha nem volt eszetlenül cibálva. Szerezz egy csipogót.

(#34906) gabber01 válasza Formaster (#34905) üzenetére


gabber01
addikt

Igen. Hát bízom benne hogy nem a cpu. Azon kívül már csak a ram és lap marad. De a ramokat próbáltam külön külön is, egyszerre csak nem mentek tönkre.
Na megyek, veszek egy ilyen kis vackot.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34907) gabber01 válasza Formaster (#34905) üzenetére


gabber01
addikt

Nos, 4 beep van egyből. Ez alaplap?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34908) gabber01 válasza gabber01 (#34907) üzenetére


gabber01
addikt

Hoppacska, helyzet van. Úgy néz ki az egyik ram slot meghalt. Bármelyiket teszem a másikba nem kapcsol ki és kép is van az új kártyával. Pedig korábban is próbáltam mindkét modult mindkét slotban emlékeim szerint...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34909) Vakegérke válasza gabber01 (#34908) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megpróbálhatod alkoholos (mondjuk) zsebkendő "élével" kipucolni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34910) gabber01 válasza Vakegérke (#34909) üzenetére


gabber01
addikt

Megpróbálom még majd, bár egy kicsit már a ramokat meg a slotot is megtisztogattam egy erősebb ecsettel.
Meg hozzá se értem a ramokhoz korábban, szóval nem tudom mitől lett baja.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34911) Tirol66 válasza Formaster (#34903) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Ez egy Gigabyte H97 D3H alaplap.

Ha van rá garanciám érdemes próbálkozni vagy inkább küldjem visza?

(#34912) rocketry23 válasza Formaster (#34898) üzenetére


rocketry23
tag

A quantum remekül működik, a memória volt a ludas. Az 512est kicserélve egy 128asra gondnélkül települ a rendszer. Telepítés után visszapakoltam az 512est minden hibátlan. :)

(#34913) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok!

9 éves a gépem

Gigabyte P35 DS4
C2D E8400
4xGB GEIL
Gigabyte 750Ti
Audigy 2ZS
2x750GB Samsung HDD
1TB Samsung SSD
Plextor DVD
Corsair vx450

ha teljesen leállítottam, még a BIOS sem töltött be, csak a ventilátorok mentek. 4-5x magától újraindult, mire végre betöltött. Azt hittem az a gond, hogy SSD-re telepítés után, még a HDD-s Win10-et használtam, később cseréltem meg a SATA csatlakozókat. Azt mondták, ez táp hiba 1 napon belül már nem is sípolt, utána meg hosszan sípolt, ez az Award BIOS táphiba jel. Már a vinyók nélkül sem töltött be. Mondjuk azt nem értem, hogy ekkora különbség van az alvó, illetve hidegindítás áramfelvétele között? Alvó indításból soha nem volt probléma. Így használtam már régóta, (2-3 éve) mert a HDD-ről lassan töltött be. SSD-nél is maradtam az alvónál.

Be quiet! PP 10 CM 400W-ra cseréltem, PCX-ben beszerelték, CPU-t újrapasztázták. A gép továbbra sem tölt be. Olyan is volt, korábban, hogy belépetem a BIOS-ba, de már nem tudtam a nyíllal lefele menni. Néha nem is csippant, de olyan is van, hogy hosszan sípol, de nem hiszem, hogy már rossz lenne az új táp. Kiszedtem egyesével a RAM-kat, semmi változás. Beraktam 1 Kingmax-ot, semmi. Kicseréltem az alaplapi elemet. Betölt az ilyenkor szokásos színes BIOS képernyő, de nem tudok belépni a BIOS-ba. Már semmi sincs rákötve a gépre csak a VGA, billentyűzet, de továbbra sem tudok belépni.

Mi a fene lehet a gond? Csak nem meghalt az alaplapom? Fura, hogy nem működik a billentyűzet. Sajnos nem tudom kipróbálni másikkal. Van egy drótnélküli, de arra sem reagál, igaz lehet az nem is működik BIOS alatt.

[ Szerkesztve ]

(#34914) MrDerekas válasza pinnacle (#34913) üzenetére


MrDerekas
addikt

Döglődik a lap, vagy maga a bios chip is.
Hidegindításnál nagyobb az áramfelvétel, mint a parkolón "járó" tekercsek terhelésénél.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34915) pinnacle válasza MrDerekas (#34914) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gondolom akkor nincs már, szervizbe kell vinni. Tudtok ajánlani a XIII. kerületben szervizt, ahol bevizsgálnák, esetleg alaplapot cserélnének, ha egyáltalán lehet, még használt P35-ös lapot venni még. Van valami ajánlott típus? Mondjuk ezzel sem volt gond idáig.

(#34916) MrDerekas válasza pinnacle (#34915) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs tapasztalatom ebben, de forintos alkatrészeket ha kell benne cserélni, akkoris kőkemény óradíj van rászámolva - szerintem - teljesen érthető módon. Megintcsak szerintem, de ezt javíttatni nem érheti meg, inkább akkor aprón, akárhol keresni használt, hasonló lapot. Ami biztos, hogy hálás lehetsz amiért eddig hibamentesen tette a dolgát ;) Nem kis teljesítmény. Ugyancsak aprón találhatsz olyat aki javít lapokat, még cégek is hirdetnek. Lehet érdemes egy bevizsgálást és ajánlatot kérni, bár egy 2-3 ezres vizsgálati díj esetében, én inkább másik lap után néznék. Ebbe a konfigodba nem szabad már pénzt ölni. Ez persze csak tanács és rosszat nem akarok vele.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34917) Formaster válasza gabber01 (#34910) üzenetére


Formaster
addikt

Processzor volt babrálva? Elég ha hozzáértél, lehet kapott egy statikus kisülést. Ha a procit kivetted akkor elhajolhatott egy láb is.

(#34918) gabber01 válasza Formaster (#34917) üzenetére


gabber01
addikt

Minek vettem volna ki a procit egy gpu cserenel? :))
Nem értem sztem hozzá, de ha mégis, attól hogy makkanna meg a ram slot?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34919) Formaster válasza gabber01 (#34918) üzenetére


Formaster
addikt

Van aki ilyenkor mindent kiszed mert portalanít stb. Statikus kisülésre gondolok, de igazából sehogy sem kéne megmakkanjon egy VGA cserétől, szal ez rejtély. :N Vagy marad véletlen műve, de kötve hiszem, hogy az alatt a 10 perc alatt kéne bemondja az unalmast.

(#34920) MrDerekas válasza gabber01 (#34918) üzenetére


MrDerekas
addikt

Úgy, hogy a processzor ram vezérlő része kontaktos például. Jelen helyzetben ugyan kevéssé esélyes, de nem kizárható ok a kolléga felvetése. Ahogy egy hűtő felhelyezése is okozhat processzor anomáliát mert meghajlítja a lapot. Sajna ilyen a pc, hogy millió ok "lehet" szinte mindig.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34921) gabber01 válasza MrDerekas (#34920) üzenetére


gabber01
addikt

Ram vezérlő része kontaktos??? Azt meg hogy, de komolyan, mikor hozzá se értem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34922) pinnacle válasza MrDerekas (#34916) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem elég a gép teljesítménye, CPU-t, RAM-ot nem tudnám máshol használni. 7k-ért van már ilyen lap. Te hol találtál alaplapokat javító tagokat? Én csak egy szervizt láttam.

(#34923) MrDerekas válasza gabber01 (#34921) üzenetére


MrDerekas
addikt

Elég lehet egy koccanás a házon egy nehezebb cpu cooler esetén, a lap rugalmas deformációja miközben nyomod helyére az új vga-t, statikus elektromosság kisülése, meg kismillió dolgot bele lehet magyarázni, mint a nagy piramisba kb az összes csillagászati számot :) Szóval van esélye, de kitartok az eredeti ötletem mellet, hogy kitakarítani a slotot (alkohol, vékony spatula akár egy nem szöszölő ronggyal, fogkefe...). Viszont ha már úgyis szerelsz, ránéznék mégiscsak a procira is. Vakon vagyunk és tippelgetünk. Ez van. A szándék több, mint a szakma ezekben az ötleteinkben.

(#34922) pinnacle Teljesen értem az álláspontodat, csak óvnálak egy esetleges későbbi bosszúságtól. Mivel a lap halálát, akár a táp is okozhatta, aztán lapcserénél a frissen vett lap is megrokkan. Nem törvényszerű, de nem is példa nélküli. Reball címszóra keress, vagy BGA-ra. A szabályzat tiltja a topikban hirdetést ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34924) gabber01 válasza MrDerekas (#34923) üzenetére


gabber01
addikt

De procin mit nézzek? Vegyem ki? Ram slotot megpróbálom megtisztogatni, hátha.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34925) pinnacle válasza MrDerekas (#34923) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Írtam, hogy Be quiet! PP 10 CM 400W-ra cseréltem, de azért annak kicsi a valószínűsége, hogy ez is rossz. Úgy néz ki, ha nem találok használt alaplapot, akkor CPU, RAM, alaplapot kell vennem.

(#34926) Formaster válasza gabber01 (#34924) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, például vedd ki. Ha szorult a kártya mikor beraktad, márpedig 99% hogy szorult (esetleg ha még hiányzik is pár alaplap távtartó) megeshet, hogy meghajlott a lapod, főleg ha nem egy high-end cucc. Ez esetben az egyik prociláb érintkezése elmehetett, rosszabb esetben a nyákon belül tört meg a szál, ami a ram felé megy. Ez egy ilyen helyzet, itt senki se fogja azt mondani, hogy cseréld ki a 23-as számú kondenzátort, mert ezt csak az okozhatja. Ez nem autószerelés, itt millió dolog lehet, mert ez finom elektronika. Elég ha fel volt töltve a tested a ruhád által statikus elektromossággal és valamihez hozzáértél, mert gondolom nem köpenyben és gumikesztyűben csináltad.

Sőt a profik le is földelik magukat statikus védelem ellen

(#34927) Tirol66 válasza Formaster (#34903) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Köszönöm a tippet.

Kiszedtem minden a gépből ,csak 1 Rammal nagy nehezen de belépett a Biosba és egy Bios frissítés után úgy néz ki megy a gép

(#34928) Formaster válasza Tirol66 (#34927) üzenetére


Formaster
addikt

Szívesen, az volt amire gondoltam. Benyeltél egy boot loopot. Valamitől sérült a bios. :R

(#34929) Blase19


Blase19
tag

Sziasztok!

Két nappal ezelőtt videó nézése közben teljesen meghalt a gépem, a kép elment a hang beakadt. Újraindítást követően az operációs rendszert kiválasztó oldalon (win 8.1) csak kék háttér volt, entert nyomva az operációs rendszer nem töltött be, csak fekete kép. A videókártya (Sapphire HD6870 1GB) nem is küldött ki jelet. Próbáltam sok dolgok, a rendszer újratelepítése sem oldotta meg a problémát, mivel egy idő után szétesett a kép és ugyan úgy fekete képernyővel meghalt a rendszer. A problémát grafikai hibák előzték meg, csíkos, széteső kép. Csökkentett módban tökéletesen elindult, azonban normál módban csak akkor tudtam elindítani, ha előtte csökkentett módban letiltottam a videokártya illesztőt az eszközkezelőben. Drivert nem tudok feltelepíteni, mivel csökkentett módban nem engedi, normál módban pedig elmegy a kép és megint meghal a rendszer. A képernyőfelbontás oldalán a speciális linkra kattintva az alábbi memória értékek fogadtak:

összes elérhető grafikus memória: 256 MB
dedikált videomemória: 0 MB (!)
Rendszer-videomemória: 0 MB
Megosztott rendszermemória: 256 MB

A teljes rendszermemóriám 4 GB. Ha jól értelmezem ezt, akkor a videokártya memóriája halt meg? A dedikált videomemória 1 GB kéne, hogy legyen nem? Szerintem azért állt le a rendszer, mert memória nélkül nem tudta a nagyobb felbontást (FullHD monitor) kirajzolni. Jelenleg fut a gép Win 8.1-el 1400x1050-es felbontáson. Van esetleg valami ötletetek mi lehet a probléma? A segítséget nagyon megköszönném! :)

(#34930) SmikOne


SmikOne
tag

Sziasztok! Lenne egy asus p5qc alaplapom amibe tegnap tettem egy uj ram modult (ddr3 1333mhz) es azota nem kapcsol be...
Hogyha csak az alaplapi 24pines tapot kapja meg akkor siman elindul (a regi rammal) de kepet nem ad, ha viszont radugom a plusz 8pin cpu kiegeszito tapot akkor csak egy halk kattanas hallhato a tap felol es ennyi... Kozben az alaplapi zold led vilagit, vsak eppen nem kel eletre...
Merrefele lehet a problema?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34931) Formaster válasza Blase19 (#34929) üzenetére


Formaster
addikt

A VGA megadta magát. Mindegy is melyik része, nem gazdaságos javítani, de azért rákérdezhetsz szakinál mennyi lenne. Lehet memória, memória vezérlő, gpu is.

SmikOne Cmos reset volt már?

[ Szerkesztve ]

(#34932) SmikOne válasza Formaster (#34931) üzenetére


SmikOne
tag

Az is eleg hogyha csak kiveszem az elemet? Mert azt mar szinte akkor kivettem es azota nem tettem vissza

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34933) Formaster válasza SmikOne (#34932) üzenetére


Formaster
addikt

Elem ki és áramtalanítás. Ha megvolt akkor más úton kell elindulni. Ram berakásnál áramtalanítottál? Tápra gyanakodnék elsősorban.

(#34934) Blase19 válasza Formaster (#34931) üzenetére


Blase19
tag

Köszi a gyors választ, akkor jól sejtettem én is. Egyébként jól értelmeztem és a dedikált videomemória valóban a VGA saját memóriája? Tehát 1 GB kéne hogy ott megjelenjen? Esetleg a sütőben megsütve a VGA-t helyre lehet még hozni?

(#34935) Formaster válasza Blase19 (#34934) üzenetére


Formaster
addikt

Mindképp 1 gigát kéne láss. A sütőt felejtsd el. Ha csak nem számít már az h helyre fog jönni vagy nem. Előtte keress meg egy hivatalos reballost, lehet egy 10-esért megcsinálja, talán annyit még ér a VGA. A sütős melegítés nem jó, pontatlan egyenetlen és ha be is válik csak nagyon kevés ideig lehet eredményes. A reball esetén az ón golyókat cserélik és jobb minőségűre, mint a gyári, mert az eu konform szerint csak ólommentes lehet. Az a baj, ha az egész kártyát ón olvadási pontra melegíted, akkor minden lefolyik róla.

(#34936) Kar07


Kar07
tag

Üdv!

Két problémában kérek szépen segítséget, hátha van összefüggés.
A gép: windows 10, GA-F2A88XM-HD3, Amd A8-7600, 2x4GB HyperX Savage 2133MHz, Sapphire 7770 OC, Samsung SP2504C, Samsung HD103UJ, Chieftec CTG-500-80P.

Hiba 1:
Sípol a gép, de nem a szokásos bios síp boot során, hanem bármikor használat közben, terhelve és terhelés nélkül is, van hogy napokig nem, van amikor naponta többször. Nem fagy le, teljesen használható közben. A síp ideje is változó, hol rövidebb ideig, hol több másodpercig. Nem melegszik semmi, ezt néztem hw monitorral, amd overdrive-val.
Nem jövök rá mi sípolhat, alaplapon nincs ráköthető kicsi hangszóró, nincs is hova rádugni. Nem is olyan sípolás amikor az alaplapi hangszóró pittyeg, élesen, tisztán. Hanem olyan, mintha folyamatosan, gyorsan, hangosan ciripelne, vagy mintha sercegve sípolna. Nem tudom máskánt leírni.

Úgy 1,5-2 éve volt már ilyen de nem tudom mitől szűnt meg (akkor x4 740 proci és 8Gb Kingston 1866 mhz ram volt). Kb. egy hónapja került be az új proci és a 2x4 ram, egy hónapja semmi gond nem volt. Most átépítettem másik házba a gépet, és megint sípolgat. Most ugyanabban a házban van, amiben régen sípolt. De egy háznak mi köze lehet ilyen hibajelenséghez?

Hiba 2:
Ma reggel nem indult a windows. Boot során kiírta hogy számítógép diagnosztizálása, meghajtó javítása, ami nem sikerült. Ezután újraindíthatom, vagy választhatom a speciális beállításokat. Újraindítás nem segít, spec. beállítást nem néztem, mennem kellett dolgozni.
A rendszer winyó Samsung SP2504C egy hete kb. 70% kondíción volt. Ez már elég ahhoz hogy megadja magát?
Érdemes próbálkoznom egy windows telepítővel és win javítással, vagy lehet vége a winyónak?

Köszönöm!

(#34937) Blase19 válasza Formaster (#34935) üzenetére


Blase19
tag

Pénzt nem nagyon akarok már rákölteni én sem, gondoltam ha már úgy is kuka a kártya, akkor egy próbát megér a megsütés. Az is eszembejutott, hogy kicserélem a memória chipeket, még ha BGA tokozású akkor is valahogy megoldanám hőlégfúvóval, bár így hogy mondtad hogy a memória vezérlő is meghalhatott, kizárt hogy nekiessek és ráköltsek több ezer forintot a chipekre, már ha egyáltalán be lehet őket szerezni. Én úgy tudom amúgy, hogy az ROHS direktíva miatt tiltott az ólom tartalmú forrasztóanyagok használata, és az új ezüst tartalmú forrasztóanyagok rosszabb minőségűek, mattak, betöredeznek, bár ez lehet nem igaz a forraszgolyókra. Köszönöm szépen a gyors segítségedet, írok a másik topikba milyen VGA ajánlott most 60-70 ezer Ft körül. :)

(#34938) SmikOne válasza Formaster (#34933) üzenetére


SmikOne
tag

Eloszor en is arra gyanakodtam. De masik alaplappal meg hibatlanul megy (enermax 460w) viszont egy masik tap is lekapcsolt amikor radugtam a cpu kieg tapot...

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34939) Formaster válasza Blase19 (#34937) üzenetére


Formaster
addikt

Hát akkor egy próbát megér, alaposan csomagold be aluba, a hőfokot most nem tudom nézz utána, de sztem 150-nél nem több. Az idő megint csak kérdés. Sztem nem is a mem chipekkel van baj hanem a mem vezérlővel.

(#34938) SmikOne akkor az az alaplapi tápellátó áramkör :(

(#34936) Kar07 táp+vga kombóknál kijöhet ez a cicergés, sajnos ez pech, táp vagy vga cserével megoldódhat. A HDD más sztori, az szimplán kuka, próbáld meg lementeni ami kell róla és vegyél tőle fájó búcsút.

(#34940) SmikOne válasza Formaster (#34939) üzenetére


SmikOne
tag

Mentheto vagy adjam fel? Ebben a percben erkezett meg hozza a Gtx 1050 amit szerda este rendeltem... :D :D Igy azert eleg vicces a szitu...

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34941) Kar07 válasza Formaster (#34939) üzenetére


Kar07
tag

De ilyen hangos cicergő sípoló hang lehet táp+vga kombó miatt? Nem halk sistergés van.

Amit nem értek, hogy táp, vga, alaplap, hdd-k évek óta változatlanok, és már egyszer adott ki ilyen hangot a gép, aztán az elmúlt 1,5-2 évben nem volt hiba. Most proci, ram változott, minden más maradt, átszereltem másik házba, megint sípol.
Nem tudom anno mitől szünt meg, nem emlékszem, úgy rémlik azóta csak többször szét-összeszereltem ház váltások miatt.

Na mindegy, kiveszem a vga-t és meglátom mi lesz. Köszi!

A hdd meg érdekes, van egy évek óta 4% kondíción lévő ezer éves maxtor vinyóm, kerreg mint egy traktor de működik. Ez meg 70%-kal megadja magát :((

(#34942) SmikOne


SmikOne
tag

Itt ha szakadas vizsgaloval belemerek a 8pines tap aljzatba akkor minden kombinacioval sipol... Ez azert problema ugye?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34943) RVR400 válasza Kar07 (#34941) üzenetére


RVR400
veterán

Kapcsold ki a CNQ-t, és az APM-et, meg a hasonló energiagazdálkodási lehetőségeket a BIOS-ban, és utána próbáld meg. Ha ez megoldja, akkor tápcsere. Sajnos én emiatt cseréltem már zsír új tápot másik típusra, mert ezt néhány táp nem szereti, viszont én meg nem szeretem, ha mindig zabál.

(#34944) Kar07 válasza RVR400 (#34943) üzenetére


Kar07
tag

Ezekre nem gondoltam, köszönöm, kipróbálom.

(#34945) Formaster válasza SmikOne (#34942) üzenetére


Formaster
addikt

Nem vagyok elektro műszerész, de paraszti ésszel gondolkodva nem gond, sőt. Azok nem lehetnek egy körön, mert akkor zárlat lenne. Nem ismerem a tápcsati mérési pontjait a lapon, szal ebbe nem mennék bele. Olyasmit keress ami szemmel látható, púpos kondi, égett szag. Sajnos sokminden lehet, IC, kondi, bármi. Lehet h egy profi meg tudja javítani.

(#34941) Kar07 Lehet sistergő, cincogó, sípoló hangja. Idővel az alkatrészek össze "érhetnek" úgymond, 1-2 tekercs/kondi veszít az erejéből, ellenállásából stb.

A vinyókkal akkor szerencséd volt, nálam halt már be 90%-os vinyó is. Azért a HD sentinel sem egy orvos, aki megmondja h 5 hónapig él még a beteg. A vinyó több részegységből áll és egyik egység rántja magával a másikat. Pl ha a fej nehezen olvas, akkor többet dolgozik a forgató motor, jobban melegedik, esetleg annyira felhevül h sérül a firmware chip stb. A merevlemez oroszrulett, nem véletlen mondják, hogy mindig legyen másolat.

[ Szerkesztve ]

(#34946) gabber01


gabber01
addikt

Na most meg olyat csinál hogy ha ujrainditanam a Windows 10et, akkor leáll rendesen és mintha elindulna, de nem jön be a boot sem csak egy feketeség, viszont ezt jelként kiadja, mert a kijelző szerint van jel. Ilyenkor egy gombnyomás a poweren azonnal kikapcsolja. Majd bekapcsolásra simán indul, mint mindig. Fast boot ki van kapcsolva amúgy.
Mintha ezt egy legutóbbi frissítés óta csinálná...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#34947) S e t h


S e t h
nagyúr

Bocs srácok, hogy itt kérdezem, de nem nagyon találtam olyan topikot és kulcsszóra is sem volt találat.
Van egy nem olyan régi (2-3 hónapos)Kingston pendriveom, tökéletesen működött egy ideig, most viszont folyamatosan írásvédettnek jelzi a rendszer, kb. semmit sem tudok vele kezdeni.Használtam low level formatot, registryben is turkáltam, hogy ne legyen írásvédett, de semmi. Próbáltam gyári Kingston formatter alkalmazást is, az sem segített.
A 64 gigából kb. a felén van anyag és a vicces az, hogy ahogy látom működnek is a rajta lévő dolgok a probléma csak az, hogy írásvédett.
Lehet az hogy hibás és csak ezért jelzi írásvédettnek?
Nem tudom van-e rá vmi alkalmazás, trükk, metódus, gondoltam rákérdezek mielőtt kidobnám.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#34948) SmikOne válasza S e t h (#34947) üzenetére


SmikOne
tag

Nekem is ilyet csinalt mielott lehalt a vezerloje...

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#34949) MrDerekas válasza S e t h (#34947) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hibás a drive. Menteni róla amit lehet és kukázhatod sajna. Egy időben hobbim volt az ilyen cuccok "mókolása" és adatot menteni lehet róluk, de megszüntetni az írásvédelmet nem.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34950) batman. válasza S e t h (#34947) üzenetére


batman.
senior tag

Ha 2-3 hónapos, akkor gariban kicserélik.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.