Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Krogoth válasza fraxc (#34750) üzenetére


Krogoth
senior tag

Beleraksz egy régebbi procit, vagy visszaviszed ahonnét vetted és egy kis juttatásért felfrissítik.

(#34752) MrDerekas válasza ZYLO (#34745) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nemcsak a modul lehet hibaforrás, de a fogadó slot is. Érdemes lehet kifújkálni, nem túl durva ecsettel esetleg kiporolni.
Ha másik gépen tudsz csinálni egyedi telepítőt, akkor az .inf telepítőkészletből (a lapod honlapjáról letölteni a legutolsót) kell integrálni a drivereket, főleg a kérdéseseket. (Én minden olyat beletennék a készletből, amiben ide, storage, ahci, ich szavak szerepelnek és x86-osak) Aztán tenni egy próbát.
Bios update már nem ördögtől való. YT-on a lapod nevét beírod és tuti van ilyen video, meg kb százezer step by step leírás. Kb annyira kell ügyelni, hogy a folyamat közben ne csapd le a tápot vagy ne legyen áramszünet.
A chipes mókolás működhet, ha azonos a chip típusa és az alaplapé is. Bárha rá tudod írni a legfrissebb biost, akkor a chip típus elég ha egyezik.

(#34751) Krogoth A "kis juttatásért" tegyenek bele régi procit. Ha a tulajnak akad régi proci, akkor frissíteni is tud.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34753) Krogoth válasza MrDerekas (#34752) üzenetére


Krogoth
senior tag

Ezzel kezdtem, ha van régebbi, akkor azt rakja bele, ha nincs akkor kell szervizbe vinni :)

(#34754) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!

A gondom úgy kezdődött, hogy játék közben kifagyott és az aktuális hang beakadt. Utána jött a hardveres kékhalál, magától újraindulós történet, és a felsoroltak felváltva, vegyesen, minden alkalommal, ha elindítottam valamit, aztán már minden bootolás után is, ha hozzá se nyúltam. Windows újra, friss driverek és bios, memtest meg minden szirszar lement, a memtest egyszer lefagyott, másodszorra nem írt hibát. Az ipon bevizsgálta, leszólta a kedves átvevő a gyári processzorhűtésemet ("ez kővé van fagyva" - nem ez a hűtés dolga?), ettől függetlenül nem találtak semmit.

Még mindig csinálja, most már van, hogy elindulás után sötét képernyő, és vagy 10 mp-enként felpörgeti a processzorhűtést, vagy folyamatosan pörög, de semmi nem történik.

Érdekesség: ramcsere után kezdett szarakodni, de a régivel is kipróbáltam, eredménytelenül.

A konfig az alábbi:
alap:GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
videó: GIGABYTE HD5770
ram: Kingston HyperX Fury 4Gb
proc: AMD Athlon II X4 620 2.6GHz AM3
táp: GIGABYTE Superb 460W GE-R460-V1
win7 SP1

Update: Netes explorációim alapján végeztem egy ilyen power draint is (minden kábel ki, power gomb 30s-ig lenyom), azóta bootol és elindul bármi, de ugyanúgy kifagy és újraindul ~10 perc után.

Minden help appreciated, mentsetek meg!

Nagyon köszönöm!
X

[ Szerkesztve ]

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#34755) MrDerekas válasza Xterms (#34754) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szervizbe csak az alaplapot adtad be? A rendszerlemez hibája is okozhatja ezt. Vinyónál beakadhat a fej, ssd-nél döglődhet az elektronika, mindkettőnél hibázhat a sata kábel és a táp is. Jó lenne kiszűrni a hibaforrást. Ha a ramok cserélődtek, akkor jöhet a vga, hdd/ssd, processzor, összes adatkábel, táp elosztók (ha vannak). Első körben csak a proci, egy darab modul és az alaplap legyen az alapkonfig. Egér és billentyű se. Majd fokozatosan mindent egyesével vissza. Mondjuk ha csak terhelésre jön elő hiba, akkor az alapkonfigos közelítés nem biztos, hogy célravezető. A másik meg, hogy nagyon kellene nézned a hőfokokat terhelés közben. Az is rámutathat a hibára.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34756) Xterms válasza MrDerekas (#34755) üzenetére


Xterms
tag

A szervizbe az egészet beadtam, sajnos a teljes papírt elszórtam és csak ennyi van meg az eredményből a kiadás előtti napról:
G: Tápegység teszterrel OK, konfigját is indítja. BIOS friss: F12. Memtest86+ 5.01 21 óra, 17 pass OK. HDSentinel kondíció 100%. Saját Win7 indul, jelszavas, jelszó nem ismert. Teszt SD-ről Win7 indul. Prime95 + Furmark EBM 140 óra futás hibamentes (kép). Heaven 4.0 benchmark 2 nap OK. Alien vs Predator benchmark indítva, lefut.

Hogy tudom egyszerre a hőmérsékletet nézni és terhelni?

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#34757) MrDerekas válasza Xterms (#34756) üzenetére


MrDerekas
addikt

GPU-Z letölt, indít, stressz test indít, szenzorok panel megnyit és figyel ;) Lényeg, hogy fullosan legyen terhelve a vga és monitorozd a hőmérsékletet. Illetve ez mellé a furmark-ot szoktam indítani és abban a cpu burner-t. Ez 99-100%ban hajtja a procit is.
Nyilván nem a legtutibb programcsokor, de a célhoz elég.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34758) Xterms válasza MrDerekas (#34757) üzenetére


Xterms
tag

A furmarkos GPU terheléssel 105°C-ig ment fel, a ventillátor pedig 50%-ra, ezzel kb. 5 percig bírta, aztán a mellékelt képre váltott (elég csöves lett, bocsi, siettem :)) )
[kép]

Reset után nem bootol biosig se.

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#34759) MrDerekas válasza Xterms (#34758) üzenetére


MrDerekas
addikt

105 fokos gpu vagy cpu? Bár mindegy, mert az rohadt sok. Neked vagy a hűtés szállt el, vagy nem tudom. Valószínűleg ezért akadt ki a gép terheléskor. Akkor vajon, hogy tesztelték szervizben...?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34760) Xterms válasza MrDerekas (#34759) üzenetére


Xterms
tag

Nem tudom, nem voltam ott :) a gpu a 105, a cput nem tudom megnézni mert jelenleg nem bootol.

De azt hogy derítem ki, hogy a kártya a rossz vagy a táp nem pörgeti fel a hűtést, vagy a hűtés a rossz, vagy az egész rossz, vagy az életem kilátástalan? :D

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#34761) MrDerekas válasza Xterms (#34760) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért az életed lényegesen másabb hardverektől függ :D Ha pörgött a gpu venti, akkor nem vagy nem csak az romlott el. Olyan, mintha rossz lenne a hűtés, úgy mindenestől. A vga-t lehet szét kellene kapni és újrapasztázni, cpu detto. Csak a garira ügyelj! Az eddigi laggolás és rendszerfagyás lehet a túlhevült processzor miatt is (throttling vagy vészleállás), vagy akár táphiba. Basszus. Kb minden hibaforrás jelenleg nálad. Távgyógyászatban kissé elbizonytalanodtam. Ha lehűl a cuccod, lehet még elindul, de ez a hőfok komoly gond továbbra is.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34762) Xterms válasza MrDerekas (#34761) üzenetére


Xterms
tag

Lehűlés után minden klappol. Sikerült egy CPU teszt, Tjmax 72 fölé nem megy. Valamiért most 10 perce fut a GPU 105°-on és nem akar újraindulni. Nem értem, elég inkonzekvens. :)

Már nincs rajta gari, mint a konfigból látod, ez a gép egyidős a Budai Várral. :)

Nem ragaszkodom a távgyógyításhoz, de nem ismerek személyesen semmi kompetens személyt.

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#34763) xymano


xymano
csendes tag

sziasztok
Az lenne a problémám, hogy azt csinálja a gépem miután bekapcsolom jön az alaplap logoja majd újraindul,ez addig ismétlődik ameddik a biosban vissza nem álítok mindent alapra tehát nyomok neki egy load optimizal t akkor betölt rendessen a win ott már nem indul újra a játékok is mennek rendesen semmi baj nincsen. Mielött a biosbol kiléptem elmentettem semmit nem állítottam át. Kicsit később gép megint bekapcs semmi baj de egynappal később megint ezt csinálta megint bios load optimalize default vagy micsoda mentés kilépés és indul a gép rendesen.
Elemet az alaplapon kicserélte. Mikor bekapcsol a gép egyet csippan. Mi lehet a baja?
Gépem
X5355 2.600 intel xeon
8Gb ddr2 ram
1050ti 4gb vga
Hkc550w táp
Gigabyte dsl2 de erre lehet rosszul emlékszem telefonról írok.

(#34764) berzebub válasza xymano (#34763) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!

Az első ami szemet szúrt a táp vagy az annak látszó időzített tragyadomb. Azonnal szerezz egy minőségi darabot és utána kezdődhet a hiba hajsza( persze ha nem pont az a hiba forrás(sanszos))

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34765) xymano válasza berzebub (#34764) üzenetére


xymano
csendes tag

hello
A tápot többen is mondták hogy cserélni kéne fogom is.
De a bios visszaállítás után miért indul el ha elötte nem is állítottam el semmit?

(#34766) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.

Összeraktam egy i5-ös gépet, B150-es lapkával, és a biosba csak akkor tudok belépni, ha ki- be kapcsolom a gépet.
Újraindításnál, nem enged be. Bejön a win. Ez miért van, vagy ez normális?

(#34767) Krogoth válasza Benhill (#34766) üzenetére


Krogoth
senior tag

Fastboot be van kapcsolva?!

(#34768) nightvison válasza xymano (#34763) üzenetére


nightvison
tag

Alaplapi elem csere, frissíts rá biost és egy jobb táp igen :)

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#34769) Benhill válasza Krogoth (#34767) üzenetére


Benhill
senior tag

Bekapcsoltam igen.

Egyébként csak hittem hogy bejön a bios, kikapcsolás után sem reagál a billentyűre.
Ki tudom valahogy kapcsolni?

(#34770) MrDerekas válasza Benhill (#34769) üzenetére


MrDerekas
addikt

Shift gombot lenyomva tartod és kattintasz az egérrel az Újraindításra. Ekkor a gép újraindul és lesz pár lehetőség. Itt azt választod ami az UEFI v EFI vezérlőbe visz, és akkor a biosba kerülve már tudsz is állítgatni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34771) xymano válasza Benhill (#34769) üzenetére


xymano
csendes tag

Hello
Nekem akkor csinálta, hogy nem reagált a bilre mikor a biosban nem volt bekapcsolva az usb s bill.
Próbáld meg egy ps2 es átalakítóval.

(#34772) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

FX8350 + RX480 4GB + 2x4GB 1600MHZ RAM, amivel vitézkedek. A gépem BF1 és mostmár Division alatt is eldobálja az FPS-t. Division korábban tökéletesen ment, szinte fix 60-nal, fullHD-ban, egykét dolgot kikapcsolva, de most volt hogy 45-tel ment 10 másodpercig teljesen indokolatlan helyen. Ahogy néztem, ez BF1-ben és a Divisionben is teljesen grafika és felbontásfüggetlen, mert mindenhogy dobálja.

Valami ötlet?

(#34773) berzebub válasza xymano (#34765) üzenetére


berzebub
aktív tag

Alaplapi kondikat is ellenőrizd, ha van púpos vagy kifolyt az okozhat ilyet :K

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#34774) core i7


core i7
addikt

Win10 tényleg tönkre teheti a hardvert? csak mert itt azt is írják

[ Szerkesztve ]

(#34775) xymano


xymano
csendes tag

Tápot tegnap cseréltem a régi tápomra aminek soha semmi baja nem volt, elem kicserélve, kondik rendben vannak. Tápcsere után gép egyből indult viszont most reggel megint addig nem indult el ameddig nem állítottam vissza a biost. A biosban semmihez nem nyúlok.

(#34776) -Zerg-


-Zerg-
tag

Sziasztok!
Van egy gondom a munkahelyi gépemmel. Indítógomb megnyomásakor 1-2 mp mulva kikapcsol. Régebben eljutott a rendszer felállásáig (Win7 Home) és akkor kapcsolt ki. Ez az idő egyre rövidebb lett, most tartok az 1-2 mp-nél. Cseréltem tápot ugyanolyan típusúra másik ugyanolyan gépből, akkor is csinálja. Ha 5-ször 6-szor indítgatom és eljut a rendszer felállásáig, onnan órákig megy hiba nélkül
Eseménynaplóban nem látok semmit, csak hogy szabálytalanul lépett ki. Púpos kondit nem látok az alaplapon. Úgy is csinálta, ha induláskor csak a rendszer HDD volt rádugva, vagy a 2 RAM modulból csak egy.
Tegnap du. tettem bele új CMOS elemet, de akkor már jól indult. Ma 14-kor tudom megnézni, mert csak az aznapi első induláskor csinálja.
Mi okozhat ilyent? Alaplap csere kellhet?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#34777) Spet válasza -Zerg- (#34776) üzenetére


Spet
addikt

Nagy eséllyel igen.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34778) xymano válasza xymano (#34775) üzenetére


xymano
csendes tag

Most vártam 4szer újra indul majd betölti a windowst

(#34779) xymano válasza xymano (#34778) üzenetére


xymano
csendes tag

AZ lehetséges, hogy a proci foglalatban elvan ferdülve 2db tüske és ez miatt indulgat újra a gép 3x-4x ?
Most jutott eszembe, hogy kb 1.5 éve így használom. lehet ebből komolyabb baja a gépnek?
3-4 hónapot kéne még kibírnia ameddig tudok venni újat. Szeretnék váltani majd ddr3 vagy ddr4 es lapra.

(#34780) MrDerekas válasza xymano (#34779) üzenetére


MrDerekas
addikt

Jesszus... örülj neki hogy eddig ment. Kibírni? Hét üres falu összes öregasszonya se mondja meg. Próbáld meg kiegyenesíteni, aztán vagy-vagy.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34781) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

Régi motoros vagyok, van tapasztalatom a PC-vel de most nincs lehetőségem tesztelgetni ezért próbálok az itt felhalmozott tapasztalatra építeni.

Mostanság azt produkálja a gépem (890GPA-UD3H, AMD Phenom X4, 8Gb Corsair 1600, Seasonic táp), hogy bekapcsoláskor a CPU ventije nem pörög fel (esetleg a CPU sem kap elég kraftot?). Megfigyelésem szerint minden elindul, de emiatt a gép nem bootol, el is marad a klasszikus beep.
Ilyenkor hiába szakítom meg az áramot a tápnál és adom vissza, hasonlót produkál és csak akkor tér magához ha gondolom valami hardver változást érzékel. Kihúzom, majd visszateszem a memóriát és megy is.

Aztán legutóbb már azt is elkövette, hogy egy halk klikk után egyszer csak elment a kép de minden ment tovább a házban, látszólag működött.

Múlt héten toltam egy memtestet és a RAM-ok rendben vannak. HDD-k is tökéletesek a diagnosztika szerint (HD sentinel). Most még kipróbálom majd, hogy az integrált GPU-val tolom, hátha a Radeon baszakszik de őszintén szólva gyanús nekem, hogy vagy a deszka vagy a táp vergődik, viszont ezeket pont nem tudom kitesztelni hirtelen.

Ismerős ez a jelenség bárkinek? :U
A lap és a táp szerintem már a 7. évüket tapossák szóval van bennük kilométer gazdagon:)

Köszi a segítséget! :R

(#34782) Pr3ciSioN válasza Xterms (#34762) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Szia szerintem lehet valahonnan bekaptál egy bányász vírust. Próbáld meg valamelyik ilyen virusirtoval megkeresni hátha megtalalja és letudod törölni

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#34783) Spet válasza BalaNce87 (#34781) üzenetére


Spet
addikt

Probakent cserelj egy alaplapi elemet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#34784) Formaster válasza xymano (#34779) üzenetére


Formaster
addikt

Persze, de valami anomália ilyenkor mindig jelentkezik. Nekem is volt ilyen, ovatosan egy injekciós tű hegyével visszahajlítottam, bár nem volt extrém a görbület.

(#34785) BalaNce87 válasza Spet (#34783) üzenetére


BalaNce87
addikt

A memóriát kiteszteltem, procit nem tudok újat keríteni most :D Más ötlet?
Tapasztalat szerint ilyenkor mi száll el?
Mert amikor megy a gép, akkor nem látok teljesítmény romlást. Ezért gyanakszom arra, hogy nem kapnak esetleg elég tápot... :F

(#34786) ZYLO válasza MrDerekas (#34752) üzenetére


ZYLO
újonc

Egy kis furcsaság az érdeklődőknek:

Az alapprobléma ugye az volt, hogy a régi alaplapom IDE winchesterekkel kékhalálozott, SATA winchestert nem ismerte fel. (Telepítésnél a drivereket beolvasta, majd közölte, hogy nincs merevlemez.) A sokadik valamibirizgálás és újraindítás után meguntam és vettem egy másik használt alaplapot (jófogáson, kétezerért :)).
Az "új" alaplap a SATA vinyót azonnal felismerte, lehetett rá telepíteni, minden szupiszuperrr. Azaz majdnem, mert ha rádugok egy IDE winchestert is, akkor azonnal kékhalál, 7B hiba, mindhárom vinyónál egyformán.

Akkor biztos rosszak az IDE vinyók ugye? (Bár korábban mindhárom működött.) Hát nem, most egy másik gépben kipróbáltam őket a benne lévő IDE vincsi mellett Secondary Masterként, mind jó. Hálózaton látom őket.

Az valószínűtlen, hogy három valami magától ugyanakkor és ugyanúgy romlik el. Erős a gyanúm, hogy a telepítési kísérleteknél történt velük valami. Okozhat hibás alaplap/processzor ilyet? Végül is le tudom menteni a tartalmukat, de még jobb lenne használni őket. Sima formatálás nem segít. (Mindegyiken két partició van, C-t formatáltam, D-n vannak adatok.) Mivel lehetne még próbálkozni? mbr?

(#34787) MrDerekas válasza ZYLO (#34786) üzenetére


MrDerekas
addikt

Uhh. Bár elég pontosak a leírásaid, csak a fejem vakarom. IDE kábelt cseréltél már? Illetve a biosban kell turkálni picit. Hülye fejemmel múltkor megnéztem, végigtúrtam és lehet, hogy ott a megoldás. Szóval gugli. A lapod típusa és User Manual. Aztán ezt nyálazd végig, mert van benne ide és sata állítási opció is, ami akár a problémád is megoldhatja. Ha a telepítés dobná el a lemezeket, akkor oké, mert az uefis telepítők nem telepíthetőek mbr partíciós táblára. De nálad már bios szinten is probléma van. Szóval mindenekelőtt adatmentés és utána jöhet a kísérletezés.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34788) aakosch


aakosch
tag

Sziasztok!

Van egy újonnan összerakott gépem, amivel az a problémám, hogy néha, ha bekapcsolom először felpörögnek a ventik, majd kikapcsol. Másodjára már elindul.

A (szerintem) releváns alkatrészek:
Chieftec Force CPS-450S
Zalman R1 ház
MSI B150M Bazooka Plus

A ház reset és power csatlakozóján nincsenek a polaritások feltüntetve.

Mi lehet a probléma? Vagy ez nem is probléma?

Köszi!

(#34789) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,
olyan gondom lenne, hogy az MSI RX480 4GB kártyám eddig jól teljesített, de történt valami.. két játékot vennék alapul.. A Division karácsony óta van meg, elég sokat játszottam vele, szinte fix 60 fps-sel, viszont most ha 3-an vagyunk egy csapatban, simán ledroppol 45 környékére.. Battlefield 1 is hasonló, tök jól bírja a kártya 2560x1440 mediumon, a játék 80%-ban végig megy 60 fps-sel VSYNC-kel, viszont sok helyen indokolatlanul ledroppol ez is 45-re is akár.. Próbáltam 3 különböző drivert, piszkáltam a procit is, de nem javult a dolog.

Valami ötlet?

Konfigom az adatlapomon.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#34790) MrDerekas válasza Askformore (#34789) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hőfokokat kellene monitoroznod, mert lehet hogy melegedés miatt droppol a proci/vga. Vagy ha driver váltás történt, akkor visszatenni az előzőt legalább egy próba erejéig.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34791) Askformore válasza MrDerekas (#34790) üzenetére


Askformore
senior tag

Hőfokokat nézem HWinfoval, GPU 71 fokos max, VRM 75. Proci (fx8350) 58 fok. Legfrissebb driverrel droppolt, majd visszatettem azt, amit akkor használtam, amikor meglett a Division, és amivel frankón működött, de azzal is droppol. Drivert DDU-val szoktam cserélni, plusz teljesen törlöm az AMD mappát a C meghajtóból, és utána telepítek.

(#34792) MrDerekas válasza Askformore (#34791) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ok. Akkor szóba jöhet még sokminden. Mondjuk vírus. Az fps beeséskor megugrik hirtelen a gpu/cpu load? Egy malwarebytes futtatás nem árthat.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34793) juve600


juve600
nagyúr

megjött az új gép,összeraktam
hdmi kábellel összedugtam
de nincs kép,se az alaplapról se a videokártyáról
nem tom mi lehet a gond ,nem ez az első gép amit összeraktam

asrock b150pro4
i5 6500
gtx 1050ti
kingston uv 400 ssd
2x8gb ddr4 ram

minden alkatrész vadi új

(#34794) Askformore válasza MrDerekas (#34792) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez megvolt, talált is kettőt, de még mindig droppol. Arra gondoltam hogy a HDD nem lehet hibás? Illetve hétvégén felrakom újra a Win10-et, és megnézem frissítések nélkül csinálja-e.

(#34795) Ispy válasza juve600 (#34793) üzenetére


Ispy
veterán

Első körben vga ki és úgy elindít.

Ventik mennek rendesen? SSD felpörög? ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34796) MrDerekas válasza Askformore (#34794) üzenetére


MrDerekas
addikt

HDD is lehet hibatényező. A zuhanó kondíciótól, a fej akadásig, a rossz vagy rossz csatlakozású adatkábelig, vagy az ingadozó feszültségig. Valóban tesztelgetned kell, tehát amit tudsz azt cseréld egy próba erejéig. Usb adathordozó is képes megakasztani a rendszert. Vagy akár az említett játék címek patchei is hozhattak optimalizációs hibát.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34797) Askformore válasza MrDerekas (#34796) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez a GPU kihasználtság mindenesetre több, mint érdekes..2560x1440 minden LOW..60FPS limiter beálíltva..és így ment 60-nal, ami elég gyakran leesett random helyeken 45-re.

(#34798) erer1000


erer1000
őstag

budapesten nem túl drága pc szervízt tudtok ajánlani? (lehetőleg budán)

több helyen vettem az alkatrészeket, és nem működik, de külön külön minden alkatrészre a vásárlás helyén azt mondták hogy tökéletes (el is küldték szervízbe)

egybe vinném a gépet, hogy megmondják mi rossz benne, de nem tudom hova kéne ahol nem bitang drága de jók

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#34799) MrDerekas válasza Askformore (#34797) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nekem optimalizációs hibának tűnik. Ha a vga nem dobálja a frekvenciát, akkor a játék ilyen. Lelkes amatőrként így gondolom.

(#34798) erer1000 Ha a teljes konfigot leírod, lehet itt is tudnak segíteni. ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#34800) Spet válasza MrDerekas (#34799) üzenetére


Spet
addikt

Na meg, hogy mit csinál, amit nem kellene.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.