Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) MTbc válasza kraftxld (#1249) üzenetére


MTbc
senior tag

Milyen NAS-t javasolnál? :R

(#1252) iwu


iwu
addikt

hali!
Van valakinek szigorú informatikai szabályzata, amit elektronikus úton megosztana velem?
Lényeg, főnök kitalálta, hogy figyelni fogja a levelezést, webhasználatot, és a napi munkát szoftverrel...
A litánia írás meg nem megy nekem...
Köszönettel!
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1253) kraftxld válasza MTbc (#1250) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mekkora cég, mit kell bírnia a szervernek? Ha mondjuk az új SBS 2011-re szeretnétek migrálni, akkor a HP-nak szoktak elég jó bundle-jei lenni, amiben benne van a vas meg a szoftver is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1254) kraftxld válasza MTbc (#1251) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mennyi adat, hány felhasználó, mik az elsődleges dolgok amik rajta lennének?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1255) kraftxld válasza iwu (#1252) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

1, Mindent tilos ami nincs külön engedélyezve.
1b, Igen a facebook, iwiw, youtube is!
2, Mindent figyelünk!
2b, Igen, a hülye körleveleket is, 10 után automatikus kirugás :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1256) iwu válasza kraftxld (#1255) üzenetére


iwu
addikt

:Y :R
:C :C :C
a b. pontok nagyon jók:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1257) gaborbol válasza kraftxld (#1255) üzenetére


gaborbol
őstag

2 hete tortenet...

A helyi rendeszergazda kiugrott nemetroszagba 1 honapra, ilyenkor o semmit sem csinal,illetve ilyenkor plane nem csinal semmit.
Masodik het felenel, csorog a telefon, majd megint, majd megint...

Mi az hogy nem elerheto a facebook!!!!! X Y vagyok es, azonnal oldjuk meg, mert egyedul csak a laborban levo gepekrol nem lenne szabad hogy elerheto legyen.

Az hogy pl a szuro az osszes google keresest is elutasitotta, az senkinek sem tunt fel :DDD De a faszbook miatt egybol ment az enekles.

Hogy miert kezdett el blokkolni mindent azt nem tudom, talan azert mert a szuro a teljes ip tartomanyra ra volt huzva, de hogy kintrol basztatta e, vagy beallitotta es elkoccolt, majd nem inditotta ujra szurot, es pont volt egy restart, ezert lepett eletbe nem tudom, nem is erdekel.

A korlevelebe meg legyen 10 cimzett utan a kirugas. ;]

Iwu: Megirtam, leforditottam, lehet akad benne par elgepeles-elforditas(akarom mondani olyan sor ami jo :):

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1258) iwu válasza gaborbol (#1257) üzenetére


iwu
addikt

:R

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1259) gaborbol válasza iwu (#1258) üzenetére


gaborbol
őstag

Szivesen.

Jobban jarsz, ha magad forditod le szerintem ugy egesz ertelems.
Gondolom bannerbe akarod megcsinalni, arra meg itt a leiras, ha esetleg kene:

[link]

Aki belep a domainbe az ele rakja az uzenetet, megnyomja a vegen, hogy tudomasulvette, OK.

(#1260) MTbc


MTbc
senior tag

Van valami ingyenes iSCSI Target szoftver windowsra? :R

(#1261) kraftxld válasza MTbc (#1260) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Google :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1262) MTbc válasza kraftxld (#1261) üzenetére


MTbc
senior tag

De ez initiator, rosszul tudom hogy a traget az amivel létre tudok hozni disket?Van egy Pc a szerver mellett és azt találtam ki abba rakok Raid1-be 500Gb-ot és azt megosztom iSCSI segítségével. :R

Másfél órája googlizom :)

[ Szerkesztve ]

(#1263) kraftxld válasza MTbc (#1262) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaa.. ez más téma :)
Starwind korábban nyomott free iscsi target-et, 2TB-ig, de már nem elérhető, talán a net bugyraiból elő tudod bogarászni:
[link]

Ha nem windows only akkor: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1264) MTbc válasza kraftxld (#1263) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi szépen :R megpróbálom.

Nem igazán vagyok biztos hogy mi lenne a jó megoldás a iSCSI NAS lenne a legjobb de nagyon drágák ami már tudja az iSCSI-t.Nem kéne semmi extra igazából az egész hogy kicsi a hely és kéne az Autodesk Vault-nak valami gyorsabb megoldás.
De egyenlőre csak teszt ként futna a Vault ezért meg felesleges lenne pénz kidobni.

Van egy Netgeat ReadyNAS ami elég jó mivel sikerült az iSCSI target Add-on-t felraknom rá de ez ugye nem egy hivatalos megoldás és azért félek nem túl biztonságos.Azt nem tudom még hogy ha Raid1-be raknám a diskeket NAS-ban és mondjuk az egyikkel történik valami akkor mi van a iSCSI partícióval :S
Azt hiszem próbálok egy kis időt nyerni,hogy ezt leteszteljem.
Kedden jön valami AutoDesk-es "profi" aki segít telepíteni meg beállítani hát kíváncsi leszek.

(#1265) kraftxld válasza MTbc (#1264) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha van ReadyNAS akkor azt kell használni, teljesen jó a hozzá csinált iSCSI add-on.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1266) MTbc válasza kraftxld (#1265) üzenetére


MTbc
senior tag

1db 10Gb partíciót már használok már egy ideje,eddig tényleg nem volt baj vele.

Köszi :R

Az is simán előfordulhat amúgy hogy a szerverünk nem lesz elég a Vault-hoz

(#1267) DopeBob válasza MTbc (#1266) üzenetére


DopeBob
addikt

Hányan fogják haszni a vaultot? Nem egy erőforrás igényes valami :) Nálunk 10-en használják kb és azon kívül amit az SQL Server Express elhasznál 1Gb memóriát (de azt is mire :F ) mintha nem is lenne :)

iSCSI-hoz meg, szerintem nem tudja, hogy hány vinyón van a particiója, egy másik réteg feladata a RAID, nem gond ha az egyik tönkremegy, működik tovább a másikról.

MZ/X

(#1268) MTbc válasza DopeBob (#1267) üzenetére


MTbc
senior tag

Hát nálunk még 10-en se fogják szerintem,memóriát mindenképpen szeretnék vetetni, 2gb mire elég ma már :S
:R

(#1269) DopeBob válasza MTbc (#1268) üzenetére


DopeBob
addikt

Én az elején az SQL Server Expresstől féltem egy kicsit, hogy elfogy majd a hely, de most már örülök, hogy nem lett rögtön egy Standard, alig-alig nő az adatbázis mérete :)

Milyen szerver? Mert amit a Vault Server ír a rendszerkövetelményeiről az egy kicsit valóságtől elrugaszkodottnak tűnt nekem :) Vagy csak elfelejtették odaírni, holy milyen felhasználószám mellett ennyi.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1270) gaborbol válasza MTbc (#1262) üzenetére


gaborbol
őstag

:DDD

Openfiler kell neked neked, ha gepbol akarsz NAS-t csinalni.
Full ingyenes, tud annyit mint egy komolyabb NAS, win es vmware kompatibilis van 32 es 64 bites telepito csomag.

[link]

Letoltod, kb 350 mb, beallitod a halokartyat-halokartyakat, kivalasztod,hogy mit tudjon jelen esetben iSCSI-t, hozzaadod a vinyot, amekkora particiot akarsz, uj target, LUN hozzaad es a letoltestol szamitott 30. percben mar megy is a NAS.

Jo, tevedtem eleg 9 perc is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1271) MTbc válasza DopeBob (#1269) üzenetére


MTbc
senior tag

Hát nem egy gyors példány:
INTEL TIGPR2U:
Xeon 2,4Ghz
2Gb RAM
70Gb SCSI

Most hogy így mondod a SQL Server Express-t kicsit utána kell néznem.
Holnap jönnek jön valami cseh profi Autodesk-es muki.Kíváncsi vagyok milyen arca lesz mikor meglátja mi van itt :)

Amúgy a legnagyobb Vault lesz.

gaborbol:

Köszi,nézem de amúgy ma összeraktam a Raid1-be 2 80-ast vinyot Netgear Duo-ba.Nem soká beállítgatom aztán szadizom picit :)

Köszi a segítséget mindenkitől,ezért szeretem ezt a közösséget :) :R

(#1272) DopeBob válasza MTbc (#1271) üzenetére


DopeBob
addikt

:Y
A Professional? ERP Integráció miatt kell ez, ha ilyen kevesen dolgoznak vele? Nálunk csak az ingyenes fut, kimondottan csak csoportmunka céllal.

Plusz a helyi "statisztika"

Vaults: 21
Libraries: 16
File store: 40GB
SQL DB: 2,73GB
SQL Libraries: 3,18GB

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1273) MTbc válasza DopeBob (#1272) üzenetére


MTbc
senior tag

Ingyenes az semmi az van nekünk csak nem használjuk mert buta,leginkább a rajz számozáshoz kell és a kereséshez nyilvántartáshoz,kapcsolathoz, mert mi egyedi célgépeket csinálunk, és sok a visszamutató alkatrész egy korábban rajzolt géphez pl.: ha kérnek egy fejlesztett gépet a 3 éve már legyártottból.
ERP integráció csak egy hab lenne a tortán leginkább,de ez még csak teszt lesz,ami ugye ingyenes talán 2 hónapig.
Sajnos elég szemét a Autodesk rajzszámozás csak a legnagyobb Vaultban van.

(#1274) bobsys


bobsys
addikt

Lehet oregszem? Kezdek almosodni es unni magam mikozben varom egy angol onsite engineer hivasat 11-kor.
Merthogy egy bank servere megadta magat, a kvm switch lehalt es megy javitani. Mivel bank ezert very f*cking security van, nem vihet be semmilyen kulso adathordozot csak egy cd/dvd lehet nala (ezen van a dell diagnosztikai programja) es nincs monitor billentyuzet a serverekhez, a kvm switchen keresztul manageljuk.
De mar csak 15 perc es elvileg hiv, remelem hamar lezongorazzuk.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1275) iwu válasza bobsys (#1274) üzenetére


iwu
addikt

nah, hányszor 15 perc lett?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1276) bobsys válasza iwu (#1275) üzenetére


bobsys
addikt

Hivott 11 utan par percel, de 2 utan mentem aludni, nyulik az arcom rendesem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1277) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Request egy goverment cegtol:

Please unblock access to the website http://thepiratebay.org. Power user approved it.... :DDD

(#1278) bobsys válasza Hedgehanter (#1277) üzenetére


bobsys
addikt

Neeeeeeeeeee, ez melyik orszag?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1279) Hedgehanter válasza bobsys (#1278) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ireland.. Raadasul ez az orszag az egyik ahol a fo ISP (eircom) blokkolja alapbol az elerest... :D
Majd megkerdezem mit akar onnan amugy... :D

(#1280) gaborbol válasza Hedgehanter (#1279) üzenetére


gaborbol
őstag

Linux telepitoket, free demokat akar lehuzni, mi mast :DDD

(#1281) bobsys válasza Hedgehanter (#1279) üzenetére


bobsys
addikt

Ez a het mondata, ebbol mar jol nem maszik ki a csavo
Gondolom screenshot utan csuklobol vagtak vissza a kerest

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1282) MTbc válasza DopeBob (#1267) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.
A Netgear ReadyNAS Duo-ra felrakott iSCSI nem gyári add-on RAID1-ben is tökéletesen működik!
:R

(#1283) gaborbol


gaborbol
őstag

Ma telefonalt egy faszika, lakossagi ugyfel:

2008 Decembereben volt kint nala valaki a cegtol, beallitani egy megosztott nyomtatot, ami mukodik is 2 gepen, de az egyik gepen a felesege profiljaba "azota sem jo a nyomtatas"

Gondoltam megkerdezem a ket kattintas kovetoen, hogy miert vart tobb mint ket evet ennek a hibanak a bejelentesevel, de aztan megsem kerdeztem ra.

Megcsinaltam neki garba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1284) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Avetail konfigot mivel lehet szerkeszteni?

https://www.coreinfinity.tech

(#1285) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok, lehet hogy hülye kérdés lesz, de máshol nem hiszem hogy MMC konzol hibával kapcsolatban tehetnék fel kérdést.

Hibaüzenet:

a következő helyen: System.RuntimeTypeHandle.CreateInstance(RuntimeType type, Boolean publicOnly, Boolean noCheck, Boolean& canBeCached, RuntimeMethodHandle& ctor, Boolean& bNeedSecurityCheck)
a következő helyen: System.RuntimeType.CreateInstanceSlow(Boolean publicOnly, Boolean fillCache)
a következő helyen: System.RuntimeType.CreateInstanceImpl(Boolean publicOnly, Boolean skipVisibilityChecks, Boolean fillCache)
a következő helyen: System.Activator.CreateInstance(Type type, Boolean nonPublic)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.FormView.InternalInitialize()
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.View.HandleInitializationRequest(IRequestStatus requestStatus)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.View.ProcessRequest(Request request)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.ViewMessageClient.ProcessRequest(Request request)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.Internal.IMessageClient.ProcessRequest(Request request)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.Executive.RequestStatus.BeginRequest(IMessageClient messageClient, RequestInfo requestInfo)
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.Executive.SnapInRequestOperation.ProcessRequest()
a következő helyen: Microsoft.ManagementConsole.Executive.Operation.OnThreadTransfer(SimpleOperationCallback callback)

Valaki ebből ki tud valamit filózni?
van egy plugin a Windows 7 alatt és egy sql szerver 2008 egy forditoprogi pluginustol az az sdl multiterm konzol és mmc böl érném el az adatbázis, de egyből ez a hibát dobja és be is zárja. Nem tudom miért csinálja ezt. Ha MMC-t elindítom és és megnyitással elindítom a multiterm server consolt (ez a plugin) akkor is elszáll mint a győzelmi zászló..
Egyébként ez egy sima asztali gép ahova próba képen fel lett téve a progi később egy szerverre lesz áttelepítve. De elvileg itt is kéne futnia mert a rendszerkövetelményekben fut. A program egyébként hiányolja az adatbázis, valószínű ebben az MMC konzolban lehetne az adatbázist egyáltalán létrehozni vagy legalábbis módosítani, csak épp egyből lefagy és nem megy.. Szóval akinek van tippje vagy kérdése jó volna ha segítene.
előre is köszi. :R

Plug and Pray... :)

(#1286) gaborbol válasza Iginotus (#1285) üzenetére


gaborbol
őstag

Ebben nem tudom,hogy mennyire fogunk tudni segiteni.

Esemenynaploba alkalmazas esetleg rendszer reszen keletkezik hiba amikor ezzel probalkozol?

Ha abbol ertelmes dolog nem lehet kideriteni, akkor eressz meg egy telefont annak a cegnek akie ez a cucc en ilyenkor mindig ezt teszem.

(#1287) gaborbol


gaborbol
őstag

Ma jott meg az idei elso hp ML110 G6 rendelesem, megdobbenve tapasztaltam, hogy elegge megvaltozott tavaly osz ota, sajnos igencsak hatranyara.

Mult evi verzio:

Full Szerver haz
4 DVD hely
2X4 ferohelyes kiszedheto Sata fem keret
diagnosztikai ledso az elolapon
Nyithato, zarhato szerverhaz +2 kulcs
2 procis alaplap, ebbol 1 foglalt 1 bovitheto

Mostani:
Midi haz
2 DVD hely,
1X4 Sata, hazba tolhato vinyok
1 power led +1 hdd led, nincs ledsor
haz nem zarhato, ajto nem nyithato
1 procis alaplap, nem lehet boviteni

Szoval valsag elerte a legendas Ml 110-et, a jol bejaratott szerverbol csinaltak egy atlag desktopot :(

[ Szerkesztve ]

(#1288) iwu válasza gaborbol (#1287) üzenetére


iwu
addikt

:O :O :O
gondolom konstans áron...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1289) DopeBob válasza iwu (#1288) üzenetére


DopeBob
addikt

Úgy éri meg! (nekik) :U

MZ/X

(#1290) gaborbol


gaborbol
őstag

Az ar az nem valltozott, ugyan az a proci+ram+1 hdd 499 dodo volt, most is, tavaly is, csak a korites lett kevesebb...

Kar erte, SBS-be gyakorlatilag best buy server volt, ennyiert semmit sem kaptal ami a kozelebe ert, meg 120 $-ert hozzaraktuk a update-et az 1/1/1 -rol a 3/3/3 gar-ra, es meg is volt.

Eppen ugyfelnel vagyok, remelem a virtualizacio kihuzza oket a szarbol....

[ Szerkesztve ]

(#1291) gaborbol válasza gaborbol (#1290) üzenetére


gaborbol
őstag

Desktop tech hiv gond van egy ugyfelnel, a szerver BSOD-reboot loopban van.
sbs2003 standard R2 sp1 error 7b(driver ,disk,controller error)
safe mode acpitable.dat nal BSOD ...
Google 1millio talalat, minden kiprobal ugyan az

Mondom neki allitsd vissza a tegnap image-et csak a c-re es kesz.
Hiv nem jo ugyan az, akkor a par nappal ezelottit, ugyan az, akkor a legregebbit, ugyan az.

Hozd be a szervert akkor hardware gond lesz, meg a menteseket.
Behozza -atkonvertalom VHD-be meg vmdk-ba,1 faszi a fizikai szervert szogeli, egy virtualboxba, egy vmware alatt, be ugyan az, mindegy milyen hardware kormyezetet allitok be.
En kozben elkezdek telepiteni egy uj szervert sbs 2008-al,ki tudja ...

Akkor nem hardware... Elpusztult valami a serveren, de nem allt le, es most azert nem megy es azert csinalja ezt az osszes mentes...

Szerver hazavisz, repair install indit 12 oran keresztul megy, de vegul sikeres, megvagy kisbaratom !!!

Kesz a repair minden fasza, indul, bejon a log-on, belepek esssss, kis ablak es semmi mas, aktivalja ujra rendszeret, yes=igen, no =kileptet, cancel=shutdown.

Akkor legyen yes, bejon egy ures oldal kozepen az egerkurzor es semmi mas,se telefon, internet, galambposta, semmi csak egy ures hatter, vartam 4 orat, nyomkodtam barmit,ujraindit megint eljatszuk, semmi ugyan az....

Akkor safe mode, belep, nincs semmi csak kisablak, csak az aktivalja ujra normal modban, semmi mas opciom hogy a jo eletbe szatok meg ezt a szrt....

Telefon ms, 260 dodo eset dij, es 8 munkaoran bellul visszahivank, o ez egy konyvelo iroda, es adobevallas van, nincs ra idom koszike.

Sbs 2008 kivisz, uj domain, uj fiokok, reggel, senkinek sem tudom a jelszavat mindegy majd csinalok OST->PST konverziot, a tobbi menni fog....

Minden fasza minden sw ujratelpitve,uj exchange megy, emberek jonnek ,tudnak dolgozni, regi levele meg senkinek sincs.

OST->PST,ingyenes,megcsinalja,de elbassza a datumot, minden email 3 perce jott, az osszes, time stampe elbaszva az osszesen,omg, faszanyos....

Regi szerver indit, 1 gep hozzaad, outlook +exchange setup,ok, megyit, exchange nem elerheto, nice.

MMC services es megy: services-> exchange ujraindit, mukodik, Jahahaha!

3 kliens kesz, mar csak 11 van hatra, hivom a fonokot, reggelre kesz lesz, minden fasza, awsome.

15 perc mulva elmegy az aram, persze otthon vagyok nem vol ups alatta, elpusztul a szerver, ujraindit, exchange nem elerheto, logmein -> server allapota offline,mmc services nincs valsz. Azt a budos qrva, hogy ....

Ha ez most dirty shutdown volt a mailstore-on akkor annak annyi is...

Ujraindit, fenyeget, konyorog, szitkozodom, exchange megint megy, reggel 3 ora osszes pst 2 kulsu hdd-n duplikalva.

mmc esemenynaplo, semmi hiba, mi pusztult el a szerveren fingom sincs jelenleg, valami elszarta magat, a szerver meg ment meg 17 napot,majd reboot loop-bsod, ment a mentes is, csak a szart mentegette.
2 hetre ment visza a mentes, ugyhogy baszhattuk a mukodo allapotot.

Az exchangerol volt mentes, de 2003 alatt nem csinaltom meg restore-t, es ahogy nezegettem nem is tul egyszer, foleg masik szerver masik domainbe, ugyhogy maradt a favago modszer...

Orulok, hogy az aktivalos f@szsag, igy megbirt szopatni, es nem csak engem, mast is persze megoldas az sehol sem volt,jojjon at ide ott megbeszljuk, a link nem elerheto, vagy ami megoldas volt az nem mukodott.

Kesz szerencse, hogy nem volt hardware csere, a szerverrel jott elotelepitve a dell-tol az oprendszer, de csak beadta az aktivalast, ami baszott mukodi, arrrgh.

[ Szerkesztve ]

(#1292) brd válasza gaborbol (#1291) üzenetére


brd
nagyúr

Aktiválódós faszság: server esetén nem tudom, hogyan működnek az alábbiak, valahogy eddig el tudtam kerülni, hogy javítótelepítést kelljen csinálnom serveren, de az XP-nél az a probléma ilyenkor, hogy a javítótelepítés felülcsapja az IE8 bizonyos bejegyzéseit az IE6-éval, és mivel az aktivációs varázsló úgy használja az IE valamilyen komponensét, hogy ezt követően nem tud futni, pont ilyen hibajelenség lép fel. Ilyenkor a teendő: csökkentett módban (ez azért kell, mert ott nem érdekli a windowst az aktiváció megléte) újra kell indítani a windowst, és ott sorban leszedni kézzel az IE frissítéseket a WINDOWS\ie8updates\ könyvtárból (az spuninst.exe-kel a frissítések könyvtárain belüli alkönyvtárból) a legújabbtól visszafelé haladva (nem kell mindegyik után újraindítani a gépet), majd a végén az IE8-cat is a WINDOWS\ie8\spuninst\spuinst.exe-vel, újraindítani utána, és jaú lesz. Utána persze IE8, és frissítései visszatelepít.

The only real valuable thing is intuition.

(#1293) kraftxld válasza gaborbol (#1291) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha az sbs2003-at ujratelepited egy virtualis gepben ugyanolyan tartomanynevvel es gepnevvel akkor siman be el lehet inditani a szethalt regi store-t. En par napja igy bogarasztam ki egy komplett PF adatbazist.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1294) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Milyen parancssori eszközzel lehet Windows-ban lekérdezni a teljes, illetve a szabad tárterületet? Mindenképpen parancssori eszköz kell, lehetőleg olyan, amit beépítve tartalmaz a Windows.

https://www.coreinfinity.tech

(#1295) kraftxld válasza sh4d0w (#1294) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A szabad tárterületet simán kiírja a dir.
A partíció vagy lemezről infót lekérdezni pedig a diskpart-al tudsz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1296) gaborbol válasza brd (#1292) üzenetére


gaborbol
őstag

"Ilyenkor a teendő: csökkentett módban (ez azért kell, mert ott nem érdekli a windowst az aktiváció megléte"

Nincs csokkentett mod,se ad recovery mod semmi, be sem enged lepni, beutod a jelszot,felhasznalot, es bedob egy tok ures hatteret, egy kis ablakkal:
Onnek ujra kell aktivalni az oprendszeret, inditsa ujra normal modban es ennyi, ujrainditod vagy, vagy shut down.
Mindjart csinalok videot rola...

Kraft, erre gondoltam en is, de nem kell letrehoznom a felhasznalokat hozza?
Vagy adminnal le tudom szedni az osszes fiokot, ahogy szokas?
Meg nem csinaltam ilyet, de most megcsinalom azert is.

[ Szerkesztve ]

(#1297) sh4d0w válasza kraftxld (#1295) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#1298) gaborbol


gaborbol
őstag

Safe mode,ad restore, bejelntkeztel ennyit ad be:

Ujraiditod normal mod, bejeletkeztel es megint csak ennyi van:

Click yes, vartam, par orat, semmi, ujraindit vartam 4 orat, nyomkodtam mindent , ugyan ez....

Sorry a kepek minosegert...

Mar meg lett olva a gond egy uj sbs 2008-al.....

[ Szerkesztve ]

(#1299) kraftxld válasza gaborbol (#1296) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én csak a public foldereket szedtem ki így, a felhasználókhoz szerintem kell egy authoratív AD restore annak az OU-nak amiben a népek voltak. Vagy ha csak image-d volt, favágó módon csökkentett módban ntds.dit másolás :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1300) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Kérdés: csinált-e valaki már hosted sharepoint telepítést? Próbáltam rákeresni a dolgokra, de csak olyan cégeket dob ahol ilyet vehetek, ami nem igazán hoz lázba :)
Nekem kellene kialakítani egy host-olt sharepoint-ot (2010) több cég számára egy szerveren.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.