Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) DopeBob válasza kraftxld (#900) üzenetére


DopeBob
addikt

Még árajánlatot nem kértem, azt nem tudod véletlenül, hogy az akkumulátor az jár hozzá vagy külön rendelős?

Illetve még egy kérdés, rack szekrényeket mostanában nézett valaki? 24 vagy 27U magas perforált elöl-hátul és olcsó? Teherbírás olyan >300kg

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#902) kraftxld válasza DopeBob (#901) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Gyárilag nem jár hozzá a battery modul, külön kell megrendelni.
Szégyenszermre a kollegával 10 percig vakartuk a fejünket hogy hova kell rakni, de nem találtuk meg, aztán meg kellett nézni a manualt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#903) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

A %@#$!#%/-ját az SBS 2008-nak... kaptam egy aranyos feladatot, korábban már írtam róla, 2 partner cég, 4 külső email domain, meg sok egyéb nyalánkság átköltöztetése kókány rendszerről SBS-re. Ha átnevezem az Exchange adatbázist (külön adatbázist akarok a másik cégnek) akkor nem tud email címet létrehozni az sbs konzol az új felhasználónak.
Lehet szépen visszanevezni. Ugyanígy összehal a WSUS ha hálózati helyre rakom SBS-ben, meg EBS-ben is összerottyan a konzol, ha leszedi az ember a System Center Essentials-t (kollega műve mielött lelépett, én már hónapok óta a romokat takarítom, ebs konzol nélkül nincs licensz hozzáadás a felhasználónak, 3 óránként kizárja a munkaállomásokról, még jó hogy értek az Active Directory scripteléshez :D )

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#904) DopeBob


DopeBob
addikt

Valaki nem tud esetleg olyan könyvet ajánlani, ahol nem csak az van leírva, hogy hogy kell mondjuk feltelepíteni egy AD-t, hanem hogy milyen dolgokat állítanaka be általában a cégek, GPO-ban miket érdemes ilyesmi :F Eddig egy ilyet találtam (Windows Administration Resource Kit: Productivity Solutions for IT Professionals ), úgy vettem észre, hogy ilyenekeből tudok inkább fejlődni, sajnos (mikor sajnos mikor szerencsére :DDD ) egy cégnél voltam még csak rendszergazdi (első munkahely :K ) úgyhogy nem mindíg vagyok benne biztos, hogy amit csinálok azt jól csinálom, mégha működik is a dolog :)

MZ/X

(#905) gaborbol


gaborbol
őstag

Backup exec exchange restore-t csinalt mar valaki kozuletek?

Vissza kene allitanom egy regebbi information storage group mentest, de nem megy.
Megprobaltam egy tegnap mentest visszaallitani, de ugyan azt csinalja.

Backup exec 12.5 es exchange 2007.

Restore-> exchange-> redirect to folder vagy rediredt to recovery storage group van kijelolve akkor is ugyan ez a hiba:

Job ended: Wednesday, October 06, 2010 at 7:33:30 PM
Completed status: Failed
Final error: 0xe000848c - Unable to attach to a resource. Make sure that all selected resources exist and are online, and then try again. If the server or resource no longer exists, remove it from the selection list. Edit the selection list properties, click the View Selection Details tab, and then remove the resource.
Final error category: Resource Errors

[ Szerkesztve ]

(#906) kraftxld válasza gaborbol (#905) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha csak simán file szinten visszaállítod az adatbázist, azt nem tudod recovery storage group-nak becsatolni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#907) Hedgehanter válasza gaborbol (#905) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Tudom kezdo kerdes de bejelolted a recovery storage groupnal hogy felulirhato backup-al...?

(#908) gaborbol válasza kraftxld (#906) üzenetére


gaborbol
őstag

Az a baj hogy fajl szinten sem tudom visszaallitani.
Fut 3 masodpercig majd kidobja a hibauzenetet.

Hedgehanter:
A recovery storage group -ba nem jeletom be, hogy felul irhato az adatbazis, de nem is volt eddig RSG, most hoztam letre, de ugyan ezzel a hibauzenettel hasal el mint a file redirect.

Egy csomo dolgot hoz fel google, premission, host file, create new account, stb.
Ezeken mar tul vagyok, ugyan az....

[ Szerkesztve ]

(#909) gaborbol válasza kraftxld (#906) üzenetére


gaborbol
őstag

Kraft: az exchange tipped 100% talat, kocsi szepen, meg nem tudtam megcsinani, mert a mail recovery kene, tegnap 6 orat jatszottam vele, minden eredmeny nelkul....

Pontosan ezt csinaltam amit linkel a leiras vegen. :(

A full backup lement mindig, de a transaction log nem torlodott egy ISG-on, a tobbi 4-en viszont igen. Azt mondta hogy az store nem volt fullbackupolva honapok ota.

Fogyott a hely, kinomba bekapcsoltam a circular log-ot,olvastam ,hogy szopas lesz csak nem tudtam miert, eloszor tokre orultem, mert minden hely felszabadult szinte azonnal, legalabb a szerver nem dolt be.

Csinaltam egy full backupot, a logok kipucolodtak,majd elkezdtek noni normalisan, a szerver eszrevette, hogy volt sikeres fullbackup, minden fasza.

Masnap konzol kinyit,egybol error, exchange nem tudja megallapitani a legutolso sikeres fullbackup datumat azon az egy store-on.

A que ba 600 email, es bazi lassan mentek ki a levelek. Node egy ujraindit, atesett node 2-re onnan megy szepen, de amint amint visszarakom node1-re kezdoik elorol, most mar tudom ,hogy reseedelni kell es akkor jo lesz.

(#910) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok
Kérnék egy kis eligazítást a problémámmal kapcsolatban, nem tudom mennyire járok jó topicban, amenyiben jó helyen járok akkor pedig a segítségeteket szeretném kérni

Nos, a problémám az volna, hogy használtam egy programot, aminek a neve mdAxel 1.0

Ez arra volna jó, hogy egy gyorsgombot csinál az új mappa parancsnak

Van egy könytáram aminek a neve Video és ha ezen a néven hagyom akkor nem tudok benne mappát létrehozni, és ha pedig belehúzok egyet akkor pedig a mappa eltűnik a tartalma meg megmarad csak hát a mappája nélkül.

Tehát ha létrehozom a Video mappát ezen a helyen (C:\Users\**********\Documents\Szortír\Asus\Programok\Kategória\Video) akkor az nem tartalmazhat almappát. Hiába törlöm ki, és csinálok újat, de mihelyst erre a névre nevezem kezdődik előről :DD
Win7 et használok
De ha az aztalon csinálom ott semmi baja

Tudtok ebben segíteni??? Valamit mindenképp válaszoljatok

Köszönöm előre is segítségetek

(#911) gaborbol válasza gaborbol (#908) üzenetére


gaborbol
őstag

Oke, hazudtam.

A premission megsem volt jo rajta, amint berkatam a backup exec usert local adminnak egybol elindult a restore, hiaba volt a BE user domain admin ugy nem ment...

SMITHVADŐR:

Nem lattam meg ilyen programot, rakerestem,hogy konkretan mit csinal, hatha nem jol ertettem amit mondasz.Otletem sincs miert nem megy, en biztos valami fajlkezelot hasznalnek(freecommander)

(#912) SMITHVADŐR válasza gaborbol (#911) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

hát használni én se használom már, letöröltem, de ez továbra is fennáll.
hogy most ez csinálta e nem tudom, de másra nem tudom fogni.

[link][link]

a képen az látszik ahogyan átnevezem a mappát

ha Video a neve akkor nem is lehet mappát létrehozni, nincs is a helyimenübe
és kiszedi a mappákból a fájlokat

most nem dől össze a világ, ha nem tudom megoldani, de ilyet még nem láttam pedig már használok egy ideje pc-t :D

[ Szerkesztve ]

(#913) orionstar


orionstar
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg a cégnél WS 2008R2 Web-et használunk mint webszerver, szeretnénk átállni Debian Linuxra nagyrészt, de szükség van a Windows-ra továbbra is, ezért arra gondoltunk, hogy feltesszük a Hyper-V core servert, a kérdésem az, hogy meg lehet-e oldani azt, hogy a két guest gép elérje az internetet és az IIS-Apache páros is képes legyen kiszolgálni a webhelyeket amik rajtuk találhatóak, úgy, hogy csak egy publikus IP címünk van?!

(Amennyiben Hyper-v szerverrel nem megoldható, akkor az Enterprise-ban található Routinggal NAT-tal igen?!)

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#914) brd válasza orionstar (#913) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, megoldható, csak kell valami, ami a külső IP cím HTTP/HTTPS portján figyel, és leválogatja, ill. továbbküldi az URL alapján a kéréseket; ez a Web Proxy (pl. ISA/Forefront TMG-ben van ilyen, de más, komolyabb tűzfalakban is). A Hyper-V-nek ehhez nincs köze, azt úgy képzeld el, mintha a használatával új fizikai gépeket lehetne a hálózatba tenni, saját hálózati porttal a switch-en, saját hálókártyával, saját IP-címmel, tehát, ami így, fizikai gépekkel megoldható lenne, az Hyper-V-vel is (persze, ha bírja CPU/RAM/HDD-vel a Hyper-V-t futtató gép, de inkább a RAM szokott a probléma lenni, ill. több, HDD-t nyaggató virtuális gép esetén a kevés HDD és a rosszul elhelyezett HDD-file-ok, a CPU ritkán). Ezenkívül a Hyper-V-ben futtatandó OS-nek is támogatnia kell az emulált HW-eket, ill. nem árt, ha az Integration Services is létezik az adott OS-re; a hivatalosan támogatott rendszereket pl. itt nézheted meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#915) orionstar válasza brd (#914) üzenetére


orionstar
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót!

ISA/Forefront licencünk sajnos nincs, rendelkezésre nem áll keret a vásárlásukra. Ezért keresünk kerülőutat. Köszönöm a felvilágosítást a Hyper-V hálózatkezelésével kapcsolatban, jómagam csak az alapokkal vagyok tisztában, bármilyen információt szívesen olvasok.

Processzorként egy 2,4-es négymagos Xeon X3220-at használunk, bőven elegendő lenne, a probléma a disk IO lehet maximum, jelenleg két asztali 250GB-os SATA diszket használunk szoftveres RAID-ben, emiatt aggódtam én is korábban, de átnézve a kihasználtsági reportokat arra jutottam, hogy csúcsidőben sincs leterhelve a gép, szóval szerintem elvinné a virtuális gépeket is.

Debian sajnos nem támogatott, GUI-val lehetnek is problémák, de nekünk arra nincs szükségünk, fel se terveztük telepíteni.

Ennek a Linuxszal kapcsolatos felvetésnek hála jött az imént az ötlet... Hyper-V helyett használhatnék Xen-t, ISA helyett Squid-et... de vajon a Windows Server mennyire szívlelné meg a dolgot... na ennek még utána kell néznem. :)

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#916) kraftxld válasza orionstar (#915) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha nincs hozzá rendes integration tools, akkor a hálókártya teljesítménye is drasztikusan vissza fog esni.
Én még pakolnék a gépbe még 2 vinyót, egyik tömbre a host-ot és az egyik virtuális gépet, a másikra pedig a másik virtuális gépet.
Szerintem fölösleges így küzdeni, venni kell mégegy IP-t, aztán megoldva minden.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#917) orionstar válasza kraftxld (#916) üzenetére


orionstar
csendes tag

Köszönöm a javaslatokat!

Találtam megoldást az integration services-hoz, a forráskód elérhető, azaz le tudom fordítani Debianhoz is, a leírások szerint egész jól működik.

Én is pakolnék bele még kettőt, és a 4GB ramot is megdupláznám, de sajnos nem lehetséges, azzal kell megoldani ami rendelkezésre áll, ez vonatkozik az IP címre is, ugyanis semmire nincs pénz.

Mással kapcsolatban:
Használtok-e IIS Media Services 4.0 betát, és ha igen milyen tapasztalatotok van vele? Megfelelően stabil már? Illetve 480p-s adás esetében max 150 néző esetében milyen vas kellhet alá?

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#918) kraftxld válasza orionstar (#917) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mar bocsi, de eleg nehezen hiszem, hogy egy cegnel nincs havi 1500Ft egy plusz publikus IP-re. Inkabb szopsz heteket a squiddel, isa-val, meg ezzel-azzal, hogy menjen valamennyire?
En ilyenkor azt szoktam, hogy kijelentem, nem megy maskepp, venni kell plusz IP-t. Szenvedjen vele az aki akar :) A vezerkarnak meg vezesd le, hogy inkabb kifizetnek x napi munkabert a konfiguralasra ami tobb evnyi havidija az IP cimnek minthogy rendesen meg legyen csinalva :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#919) orionstar válasza kraftxld (#918) üzenetére


orionstar
csendes tag

Ez egy egy fős mikrovállalkozás, ami egy régi barátomé, én mint külsős webfejlesztő szoktam a projectjeibe bedolgozni, az utóbbi három hónapban nem volt annyi nyereség a cégnél, hogy egy hónapra az IP címet kifizesse, mivel ilyen rosszul megy, ezért még 100/100-as netre sincs pénz, csak 10/10-es van XD
Én a szerverkonfigért 0 Ft-ot kérek. :D Ennél olcsóbban nem lehet kijönni.

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#920) moonman


moonman
titán

UPS kérdés, de ide írom, mert ez a topic jobban pörög.

egy HP szerver alá vettünk egy APC Smart-UPS 750VA-t, ez elvileg 500W-ot képes leadni, a szerver csúcsra járatva sem megy 400 fölé, tehát elvileg megfelel (terhelésnek 50-52%-ot ír, ami jó). papíron 12-14 perces áthidalási időt írnak, ami feltelepítéskor meg is volt, de azóta lefuttattam egy kalibrálást, beállítgattam a leállítási értékeket, stb. és most folyamatosan 6-7 perceket ír rendelkezésre álló időnek. namost ez mondanom sem kell, kevés, épphogy elég egy tisztességes leálláshoz.

az APC konfig lapon a következőket nyomja naplóba:

10/11/10 01:45:54 Battery Charge In Range
10/11/10 01:45:26 Battery Discharged
10/11/10 00:45:57 Battery Charge In Range
10/11/10 00:45:30 Battery Discharged

event logban pedig ezeket köpködi folyamatosan: "UPS Battery Is Discharged"

[ Szerkesztve ]

(#921) brd válasza moonman (#920) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg.

The only real valuable thing is intuition.

(#922) moonman válasza brd (#921) üzenetére


moonman
titán

:C

(#923) gaborbol válasza moonman (#922) üzenetére


gaborbol
őstag

APC 550-750-et mi csak desktophoz szoktunk kirakni, ha szerver akkor minimum 1200-1500-as kerul ra.
Idovel ahogy csokken az aksik teljesitmenye,legalabb lesz honnan visszaesnie, es meg biztonsagosan le fog tudni allni, akkor is ha esetleg valami megfogna par percre. A kijelzett ido is csak egy saccolt ertek, ha esetleg egy backup fut, vagy valami erosebb cpu fuggo alkalmazas, esetleg mas szamot ad ki.

Csomo helyen fut meg oregebb szerver amiket a dell 12GB-os rendszer particioval latott el anno, ilyenkor ha uj APC-t teszek ki, meg szogtam nezni, hogy a hibernaciot ne engedelyezze a szerveren automaitkusan. Egyreszt a hely miatt, masreszt nem szeretnem ha a szervert hibernalna barmi okbol.

[ Szerkesztve ]

(#924) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Aktuális anyázás és fejet falba verés.
EBS 2008, rajta lévő Sharepoint 2007.
A kliens gép XP, Office 2003 SP3-al.
Ha a sharepoint-ról próbálok nyitni egy dokumentumot, akkor csak read-onlyként nyílik meg Word-ben. Rákerestem már, az MS féle registry matatós trükk nem jön, be, se pedig a HKCU Office-ban lévő Internet cache törlése.
Restart is volt :DDD
Valakinek ötlete mielött kivágom a francba? :D Bár nemsokára lesz upgrade Office 2010-re, szerintem az majd megoldja.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#925) moonman válasza gaborbol (#923) üzenetére


moonman
titán

ennyi pénz volt rá, ebből ez a legjobb. hibernálást sosem engedélyezek szerveren.

(#926) moonman


moonman
titán

nekem meg most faxos problémám van, vadiúj Motorola modemkárty a gépben, erre minden második csöngetésre azt mondja, hogy

próbáltam rádugni más szerveren régóta stabilan működő vonalat, azzal is ezt játssza, tehát a feszültség biztos, hogy rendben van. ha a helper-t lelövöm a processzek közül, akkor csak simán nem veszi fel, úgyhogy valami hardveres védelem lehet. wtf?

(#927) kraftxld válasza moonman (#926) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Alap v92-es faxmodem a hwapróról sörért/csokiért?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#928) moonman válasza kraftxld (#927) üzenetére


moonman
titán

nem cserélgethetem összevissza az alkatrészeket, ezt adták a kezembe, ezt tettem bele. a céghez csak kijárok, de a szervert csak szökőévente lehet úgyis újraindítani.

meg nehogymár az legyen a megoldás, hogy cseréljek modemet. :D

[ Szerkesztve ]

(#929) gaborbol válasza moonman (#928) üzenetére


gaborbol
őstag

Pedig jol mondja Kraft nem kell minden a legaprobb reszletekig megoldani.Te vagy a rendszergzda, te azert vagy ott, mert ok nem ertenek hozza. Ki kell cserelni, akkor ki kell cserelni, ennyi.
Eljatszhatsz vele par orat, de nem er meg annyit az egesz.

A modem kepes merni/megallapitani valamilyen modon, hogy mennyi a vonalon levo feszulteseg. ( analog vonalon csengeteskor kb 70 volt), A benne talahato vedelem meg szepen letiltja az bejovo ertek alapjan a modem karosodasanak elkerulesenek vegett.

Mero resze valoszinu nem jol mer, mint amikor az auton beszarik a legtomegmero, vagy a lambda szonda.

Ket dolgok tudsz kiprobalni, leszeded az osszes motorola cuccot rola, es ujrarakod a dirivert, es a szabvany beepitett driverek kozul adsz be neki valamit. Ha makod van akkor nem fog nyavajogni, ha meg ezt is full hardveresen csinalja, akkor meg csere.

Csere, akar kulso usb-s modemre, akkor nem kell leallitani a szervert, ezt meg letiltod az eszkozkezeloben.
Vagy odaviszel egy desktop-ot egy masik modemmel, atdugod, kiprobalod, ha jo modem, kiszerel es be a szerverbe.

[ Szerkesztve ]

(#930) moonman válasza gaborbol (#929) üzenetére


moonman
titán

a gond csak az, hogy a Windows nem ismeri fel szabvány modemként, ez már az elején kiderült. az egy dolog, hogy én vagyok a rendszergazda, de hetente kb. egyszer jutok ki és örülök, ha kéthavonta megejthetek rajta egy restartot, szóval korlátozottak a lehetőségeim. :)

(#931) gaborbol válasza moonman (#930) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha jol remlik akkor anno a 33,6 Rockwell volt az alap, rengeteg modem ment vele sebesseg(fentrol lefele persze) vagy gyartotol fuggetlenul.(olyan mint a hp laserjet 5)
Persze a motorola lehet azert sem lesz kompatibilis vele. :(

Vagy marad a kulso modem, ha valahol talatlsz esetleg regit vagy biztos van feletek uj kulso usb-s.

[ Szerkesztve ]

(#932) kraftxld válasza moonman (#930) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szopas oradija x a szopassal eltoltott ido >> zsir uj faszan mukodo usb modem :)
Nekem pl ki van adva, ha 15 perc alatt nem tudok megcsinalni ilyen alap hardvereket mint pl halokartya, dvd-iro, stb, azonnal kukazni kell, mert olcsobb az usernek ujat venni, mint kifizetni a lovet a szenvedesert.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#933) Plero válasza kraftxld (#932) üzenetére


Plero
tag

Amit 30 perc alatt nem lehet megcsinálni azt 1 vagy 2 óra alatt sem.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#934) iwu


iwu
addikt

fax szopás...
most nem olvasom végig a posztokat, csak beírom a magamét...
mai story:
lehalt az irodai fax, mondom itt az idő haladni a korral, fax a szerverre.
sbs2k3prem, fax feltelepít. szolgáltatás belő, minden zsír...
csak nem jön meg az emil a faxról. tesztemilek a groupnak, megy, küldés megy...wazzzee...újrakonfig, service restart, ua, minden megy kivéve a mailt. (jah, a küldésről eltolja a visszaigazolást...)
hol a rákba lehet. exchange message tracking..eredmény, gigalol (legalábbis nálam) : "message deleted by inteligent message filtering" :Y
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#935) gaborbol válasza iwu (#934) üzenetére


gaborbol
őstag

Harom kulonbozo 2003 szerveren halt le a VSS a heten.

Se ntbackup sem az image backup progi nem megy ez miatt.

Letoltod a hivatalos fixet:

[link]

Futtat.

Es azzal nyit, mielott futtatod ezt a fixet, backupold le a szervert...

(#936) bobsys válasza gaborbol (#935) üzenetére


bobsys
addikt

kelett 3 perc mire rajottem ezt nem pont iwunak szantad csak ugy
aztan meg 4 perc amig keresem, hogy ments a patch elot de nem talalom
keso van-e?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#937) gaborbol válasza bobsys (#936) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak arra reagaltam hogy az o napjat az "inteligent message filtering" dobta fel, nekem meg 3 szerveren nem megy semmilyen backup, letoltom a fixet hozza, az meg azzal nyit, hogy a telepites elott csinaljak backupot azert.
Csak vicces volt.

Volt meg 1 hotfix azt is radobtam, de csak este lehet a szervereket ujrainditani, ugy hogy holnap kiderul, hogy volt e mentes vagy nem.

A Decemberi vm tanfolyamra hazajonnek, ha a ceg elenged 3 hetre, majd kiderul...

Ms tol meg nem jott valasz az 50% off-ra.

[ Szerkesztve ]

(#938) iwu válasza bobsys (#936) üzenetére


iwu
addikt

nekem átjött:) fehet, hogy a délutáni 4 kv az oka?:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#939) moonman válasza iwu (#934) üzenetére


moonman
titán

három dolgot tehetsz:
1. beállítod, hogy a szűrt elemeket ne törölje a szerver, hagyja az Outlook-ra a döntést,
2. lejjebb veszed az SCL rating-et,
3. beállítasz egy második SMTP virtual server-t, kikapcsolod rajta az IMF-t és a belső email forgalmat ezen keresztül irányítod.

(#940) gaborbol válasza iwu (#934) üzenetére


gaborbol
őstag

Van esetleg meg egy lehetoseg:

Ez a hotfix:
[link]

Majd beirod az exclude list-be.

(#941) bobsys válasza gaborbol (#937) üzenetére


bobsys
addikt

a decemberi vmware dologgal kapcsolatban par szo
nekem kisse nehezkesen sikerult, sokaig szarakodtak, hogy indul-e vagy nem, nagyjabol az indulas elott egy hettel derult ki, hogy fixen meg lesz tartva
ha jossz akkor megyunk sorozni :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#942) moonman válasza gaborbol (#940) üzenetére


moonman
titán

Exchange Server 2003 SP2-ben már jóval újabb dll van ennél.

(#943) iwu


iwu
addikt

köszönöm a tippeket!csak most olvastam őket.
az mennyire gáz, hogy a connection filtering accept fül alatt betoltam a saját címét? így működik, és gyorsban nem volt jobb ötletem múlt este...
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#944) moonman válasza iwu (#943) üzenetére


moonman
titán

szerintem semennyire. :) negyediknek jó lesz.

(#945) gaborbol válasza bobsys (#941) üzenetére


gaborbol
őstag

Hupsz. :F

Hat erre azert nem szamitottam, konkretan szinte csak ez miatt jonnek haza...
A jegyet akkor addig nem veszem meg amig nem szazas a dolog, mondjuk most eleg jo aron lenne.

Melohelyen kaptam 3 het fizetett szabit, pedig csak 1 hetem van, csak jojjek vissza.

(#946) bobsys válasza gaborbol (#945) üzenetére


bobsys
addikt

Beszelj veluk, mond ell hogy csak ezert jonnel haza.
Lehet azota mar jelentkeztek annyian, hogy biztosan megcsinaljak. Mikor en voltam az volt a problema, hogy kellett nekem mindenfele papir amit eltudott szamolni a munkahelyem es ezen gorcsoltek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#947) brd


brd
nagyúr

Használ (ill. felügyel) itt valaki rajtam kívül széles körben APC szünetmenteseket? Kezd már bosszantó lenni egy viszonylag gyakran előforduló hiba, nevezetesen, hogy a feltelepített Agent nem látja valamilyen történés után az UPS-t, és távolról sehogy nem tudom megoldani (pl. Agent újrainstall, gép újraindít, eszközkezelőből UPS eltávolít-felismertet), csak az segít, hogy UPS USB kábel kihúz-visszadug. Az UPS típusok változatosak, van közötte Smart, van Back, van rack-es stb., és az OS típusok is legalább 3 félék (de serverek).
Mi lehet ennek vajon az oka, és hogyan lehet megoldani?

The only real valuable thing is intuition.

(#948) gaborbol válasza brd (#947) üzenetére


gaborbol
őstag

Eszkozkezeloben az USB energiamegtakaritast ki van kapcsolva?
Kulso usb-s vinyokat nyomatatokat ki szokta loni egy ido utan, viszont a felebresztes nem szokott sikerulni. En alapbol kikapcsolom ezt, mert default on a beallitas. Hogy mire szamitottak szerver oprendszer eseten nem is ertem, vajon mennyit aramot/penzt tudna megtakaritani a szerver ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#949) moonman


moonman
titán

2003 R2 & XP SP3 group policy nem frissül
- gpo beállítás a szerveren jó
- nem írja felül semmi
- kliensen dns jó
- sysvolt látja
- rsop azt mondja, frissül (dátum rendben, hibaüzenet nincs)
- event logban semmi hiba
- ntuser.pol-t töröltem a központi profilból és a helyi másolatból is
- gépet kiléptettem/beléptettem domain-be
- minden létező tcp/ip javítást rátoltam
és még mindig a régi policy beállításokat mondja rsop-ban.

wtf?

(#950) moonman válasza moonman (#949) üzenetére


moonman
titán

na közben kiderült, hogy volt itt egy kis áramszünet nemrég és

The File Replication Service has detected that the replica set "DOMAIN SYSTEM VOLUME (SYSVOL SHARE)" is in JRNL_WRAP_ERROR.

úgyhogy chkdsk /F lefutott és most folyamatban van az ntfrs újrainicializálás. fasza dolog DC alá nem tenni szünetmentest.

szerk: befejezte, minden a helyére került, gpo frissül szépen. köszönjük a figyelmet. (fakk :(( )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.