Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) anulu válasza kraftxld (#1547) üzenetére


anulu
félisten

majd szombaton nekiállok (ha addíg semmi más nem jön közbe...), asszem nem 2 perc lesz. mindenesetre előtte backupolni fogom az egész hóbelebancot ahogy van, mert hajlamos vagyok ilyenkor olyan dolgokhoz is hozzányúlni, ami annyira nem egészséges... btw. a folderek túlnyomó része már most is tömörített :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1552) anulu válasza bobsys (#1548) üzenetére


anulu
félisten

driver bug gyanús

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1553) bobsys válasza anulu (#1552) üzenetére


bobsys
addikt

Beb@cna
Amugy ezt irtak, hogy probaljuk ki

1) Please reset the SCSI card to factory defaults.
2) What slot is the card installed it? Please ensure it is installed in a GEN1 PCIe slot - NOT and GEN2 slot. The
removable side panel of the server should have a diagram showing which slot is which.
3) In the server BIOS - PCI Configuration page enable the Option ROM scan for the slot it is installed in. Then with
the drive attached, boot the server and see if the drive is detected and displayed by the SCSI card BIOS as the
machine boots.
4) What SCSI cable and terminator are you using?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1554) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Honnan tudnek letolteni OEM telepito lemezeket?
XP-m meg Win7-em mar van, de par Vista-s fatengelyes gepet ujra kellene rakni. Persze a recovery lemezeket mar reg elhanytak.
Vista Ultimate x64 SP2 OEM es Vista Ultimate x86 SP2 OEM kellene, aztan majd matatom a lemezt, hogy lehessen akar business-t vagy HP-t telepiteni.

Otletek? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1555) bobsys válasza kraftxld (#1554) üzenetére


bobsys
addikt

Errol mar mintha egyszer szo lett volna. Sima technetrol letoltott duvde nem jo?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1556) kraftxld válasza bobsys (#1555) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, volt szo, de nem jott megnyugtato valasz :) A techneten van OEM? Nekem nincs hozzaferesem, csak az MS VL site-hoz, ott van egy kobmeter cucc, de ugyebar ott minden VL nem OEM.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1557) bobsys válasza kraftxld (#1556) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem ilyen Vistak vannak

Windows Vista Ultimate with Service Pack 2 Debug/Checked Build (x64) - DVD (English)
SHA1: 4B0BE4A155DCEEA5CE8069F9806FD505F63FDBBC

Windows Vista Ultimate with Service Pack 2 Debug/Checked Build (x86) - DVD (English) SHA1: 3617756D54DFFC47B803B30A530FF389A15DC3D3

Windows Vista with Service Pack 2 (x64) - DVD (English)
SHA1: AAEE3C04533899F9F8C4AE0C4250EF5FAFBE29A3

Windows Vista with Service Pack 2 (x86) - DVD (English)
SHA1: 25AD9A776503E6A583BEC07879DBCC5DFD20CD6E

Windows Vista Enterprise (x64) - DVD (English) - MAK aktivalos
SHA1: 3B55166CB5C6AA61D4D53190C271BED0BF0AA961

Windows Vista Enterprise (x86) - DVD (English) - MAK aktivalos
SHA1: DE743ABDC620D18EA3C33675A4C5A8CACC276372

Ha a fentiek kozul jo valamelyik akkor tudok adni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1558) kraftxld válasza bobsys (#1557) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hu, koszi szepen, az utolso ketto tuti kiesett, a tobbinek utananezek, hogy jo lesz-e.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1559) bobsys válasza kraftxld (#1558) üzenetére


bobsys
addikt

Az utolso ketto tud KMS aktivalast is
Valaszthato, marmint egy beallitas kerdese, hogy KMS vagy MAK

"designed to be activated with Key Management Service (KMS) by default. In order to activate using the Multiple Activation Key (MAK), you will need to follow these steps after installation completes"

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1560) kraftxld válasza bobsys (#1559) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

OEM kell :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1561) bobsys válasza kraftxld (#1560) üzenetére


bobsys
addikt

Dehat csak ez van :) Ez a licenseles egy remalom ezeknel, multkor TS licenseket pakoltam at es 2 oran keresztul hivogattam mindenfele MS szamot meg technikust meg mindenkit, hogy sikeruljon a masik serveren eletre lehelni a CAL licenseket

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1562) kraftxld válasza bobsys (#1561) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tudom jol, hogy remalom :D
Multkori sztori a foldrenges utan, kollega tolt vissza egy SBS2003-at a hosting centerben backup execcel. Fizikai szerver a romok alatt, kazettarol DR szitu.
A visszatoltes kozepen egyszercsak kidob egy Exchange 2003 setup ablakot, hogy o marpedig itt addig tovabb nem meg amig be nem utunk neki egy Exchange 2003 serialt :DDD
SBS-en ez eleg vicces mivel ott nincs kulon Exchange 2003 product key, telefon MS-nek, ok meg nem hallottak ilyenrol, menjunk a Symantechez. Persze a symantec visszakuldott az MS-hez, majd kinyogtek, hogy SPLA kulcsot kell hasznalnunk mivel a hosting kozpontban lesz visszatoltve a cucc. Oke, SPLA kulcsokat elo, nincs Exchange 2003 :W
Telefon vissza az MS-nek, azt javasoltak, hogy hasznaljuk fel egy masik ugyfel!!!! Exchange 2003 standard kulcsat a telepiteshez es jo lesz. Valami oknal fogva a supportos emberke ezt nem akarta irasba adni.
Aztan bemergeltuk magunkat es tenyleg szerezni kellett egy exch2003 standard kulcsot, majd tovabb is ment a telepito.
Kivancsi vagyok, hogy egy MS audit mit hozna ki erre.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1563) bobsys válasza kraftxld (#1562) üzenetére


bobsys
addikt

FACEPALM
SPLA az a hoztingos license? Mikor pl Exchangenel mailboxok utan kell fzietni par dollart?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1564) kraftxld válasza bobsys (#1563) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, Services Provider Licensing Agreement [link]
Amugy szokott vele cumi lenni, en is amikor migraltam egy OEM szervert, kapasbol sirt az aktivalas miatt, inkabb megoldottam okosba minthogy telefonalgassak fel napokat, aztan lejelentettuk a felhasznalokat es kesz.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1565) bobsys


bobsys
addikt

FYI

RSAT nem megy Windows 7 SP1 gepen, illetve megy ha SP1 elott telepited. Sp1 telepites utan felejto. MS tud rola, majd csinalnak egy masik RSATot az SP1es Win 7re.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1566) kraftxld válasza bobsys (#1565) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, tudunk róla, köszi :)

Ma találtunk egy bug-ot, nem tudom valaki találkozott-e már vele:
Win7-es géppel csatlakozunk Win 2008 terminal serverre, és ott próbáljuk átvenni az user session-ját, jelszó beír, majd simán disconnect-el.
XP-vel megy simán :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1567) chepavel válasza bobsys (#1565) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, és kiegészítésként, ha jól emlékszem, akkor április közepére-végére várható az SP1-et támogató RSAT.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1568) bobsys válasza kraftxld (#1566) üzenetére


bobsys
addikt

En most szembesultem vele, leven felakartam rakni a gepemre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1569) brd


brd
nagyúr

Ismer valaki olyan, home felhasználásra ingyenes backup software-t Windows rendszer alá, ami file-ok mentésekor képes arra, hogy a forrásból törölt file-okat bizonyos, beállítható idő után (a törlés idejéhez viszonyítva) a mentés helyén is törölje? Tehát van pl. napi mentés, valaki törli egyszer a nemkell.bak-ot a forrásból, és ez csak mondjuk 2 hét után törlődjön a mentés helyén (persze a file-ok neveit nem tudni előre). Van hosszú távú backup is, ez csak a rövid távú backuphoz kellene, mert van sok ideiglenes file is, amelyekre csak egy bizonyos ideig van szükség.

The only real valuable thing is intuition.

(#1571) gaborbol


gaborbol
őstag

UDV!

Olylan gondom lenne, van egy 2 CCR node-os exchange 07/sp1 rendszer.
Node2 ujrainditottam az exchange szervizeket, kovetkezo pillanatban, a teljes exchange rendszeren (node1-en is) mind az 5 information storage unmounted lett.Nem is tudtam ujra mountolni.kinomba ujrainditottam node2 szervert aminek az lett az eredmenye, hogy node1 -en ujra tudtam mountolni az osszes adatbazist, viszont node2(cmsn2)-n nem indithato semmilyen exchange service. Barmit probalok inditaniami exchange serive ezt dobja:
Error 3: The System Cannot Find the Path Specified
Exchange best practice ennyit talal osszesen:

MSFTE.DLL' file is missing from 'D:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\Bin' on server 'srvr-cmsn2.severnschool.com'. This can result in Microsoft Exchange Search Indexer reliability problems.

Van valakinek valami otlete?

koszi!

(#1572) kraftxld válasza moha bácsi (#1570) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha leszeded a trial server 2008 R2-t, azzal ki tudod bővíteni a sémát (adprep /domainprep, /forestprep, /rodcprep, /gpprep).
De a 2003-as szerveren nem fog megjelenni az új GP beállítások tömkelege. Amit én megpróbálnék, hogy egy tartományba léptetett Win7 (SP1 nélküli!!!) gépre felraknék egy RSAT-ot, és az abban lévő group policy konzolban tudsz új GP beállításokat csinálni ami már Win7 kompatibilis. Ezt a server 2003 is tudja majd alkalmazni, de ott nem tudod szerkeszteni.

Még nem teszteltem ezt, de egy próbát megér.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1573) moonman válasza kraftxld (#1572) üzenetére


moonman
titán

miért SP1 nélküli?

(#1574) kraftxld válasza moonman (#1573) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tessék visszaolvasni :) , SP1-es gépre nincs még RSAT, csak ha SP0-ra telepíted, utána rakod fel az SP1-et.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1575) kraftxld válasza gaborbol (#1571) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Töröld le az Exchange-et a második node-ról, frissítsd az első node-ot SP3-ra, ha egészséges már, majd rakd újra a node2-n az Exchange-t, (ezt is SP3-ból) utána beindul a replikáció.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1577) moonman válasza kraftxld (#1574) üzenetére


moonman
titán

janemfigyeltem, nálam működik aztán nem gondoltam, hogy problémás. persze menet közben frissítettem. kösz.

(#1578) gaborbol válasza gaborbol (#1571) üzenetére


gaborbol
őstag

"MSFTE.DLL' file is missing from 'D:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\Bin' on server " :W
Eg a pofam annyira trivialis volt amegoldas :B

Amikor ujraindult a szerver valamiert a D particiot atrakta E-re.
Visszaneveztem D-re,restart, egybol indult is.

[ Szerkesztve ]

(#1579) bobsys


bobsys
addikt

Van valakinek ertelmes es hasznalhato leirasa Exchange 2003 mailbox store visszallitasaval kapcsolatban?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1580) kraftxld válasza bobsys (#1579) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Milyen backup volt? Komplett store-t, adatbazist, mailbox-ot, vagy csak par levelet akarsz visszaalitani?

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1581) bobsys válasza kraftxld (#1580) üzenetére


bobsys
addikt

Komplett storet. edb meg stm
Aztan ebbol mazsolazni levelet meg mailboxot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1582) kraftxld válasza bobsys (#1581) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Recovery storage group a te barátod :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1583) bobsys válasza kraftxld (#1582) üzenetére


bobsys
addikt

Ezzel az a bajom, hogy picit hianyos szerintem.
Pl How the Recovery Storage Group Links Back to the Original Database resz

8. Locate and then click the Recovery Storage Group database object in the CN=Configuration,DC=YourDomainName,DC=YourTopLevelDomain container.
9. In the right pane, right-click the Recovery Storage Group database object, and then click Properties.

Aztan kesobb irja, hogy hozzal letre Recovery Storage Groupot

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1584) kraftxld válasza bobsys (#1583) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze, némely KB cikk eléggé zavaros, a lényeg azért látható belőle, aztán majd improvizál az ember :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1585) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Win XP alatt hogyan tudnám megoldani, hogy a beérkezett FAX-ot emailen elküldje egy program. Win Server 2003-on ez nem okozott problémát, de az XP beépített megoldás nem tudja, valamint a WinFax Pro sem.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#1586) bobsys válasza kraftxld (#1584) üzenetére


bobsys
addikt

Ezert kene valami fain leiras, kollega nem egy improvizalos fajta, raadasul az ugyfel emailje sem allhat napokig

szerk: en probaltam ma valamit osszehozni a kb cikk alapjan, de peldaul a recovery groupnal sehogy sem tudtam megadni a backupbol visszallitot adatbazis eleresi utjat (hiaba raktam be a recovery storage groupban megadott folderbe), mert aztat mondta, hogy a file mar hasznalatban van

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1587) kraftxld válasza bobsys (#1586) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez be volt pipálva?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1588) bobsys válasza kraftxld (#1587) üzenetére


bobsys
addikt

a recovery storage group propertiesnel igen, az eredeti mailbox storeon nem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1589) kraftxld válasza bobsys (#1588) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egyebet így nem nagyon tudok rá mondani, virtualizáljátok a gépet, aztán gyakoroljon vele :)
Ha összejön neki akkor mehet élesben.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1590) bobsys válasza kraftxld (#1589) üzenetére


bobsys
addikt

mar vmwaren fut :)

Symantec backup meg egy fos

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1591) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap volt egy ertesites a postaladaba, hogy csomag erkezett amit atvehetek a postan.

Gondoltam vajon ki kuldene csomagot, hiszen nem varok semmit. Biztos a szuleim kuldtek valamit nevnapomra, de vajon mit? Mi lenne benne, biztos csokolade.Mi mas kuldenenek.

De mi f@sznak kuldenek csokoladet amikor tudjak, hogy dietazom!
Mar fogytam vagy 12 kilot, biztos csokolade, basszus, csokolade meg marcipan, na majd odaadom valakinek :W

Postan odaadom a piros cetlit, amre semmi sincs irva, csak az hogy csomagod jott amit a postan vehetesz at. Se cimzett, se felado, se lofasz se semmi, csomagod jott, gyere erte a postara!

Ranez a papirra a postas holgy, mondja 13 Jessie rd igaz?
Jaja, hat de honnan tetszik tudni, hogy ... meg sem varja a valaszt, mindjart hozom, eltunik.

Morgok is magamban hozzad csak ciposdoboz meret, tele lesz csokival...

Visszajon kezeben egy A4-es boritek, megnezem wtf? ez tenyleg nekem jott.

Nezem a feladot Vmware.

Kibontom hat a VCP oklevel, gratulacio, meg az ingyenes workstation key.
Kossz sracok!

1590

2003-at meg nem alitottam vissza ,de a leiras alapjan hasonol mint a 2008 amit az utobbi egy hetben csinaltam kb minden nap.

Ha backup exec van, akkor annyira nem gaz a restore.mindjart rakeresek amit en kovettem talan segit.
Annyi volt 2008 eseten hogy letrehozod a RSG-ot, majd BE restore, redirect to RSG.( RSG nem szabad hogy mountolva legyen)Restore kesz akkor mount majd merege.

[ Szerkesztve ]

(#1592) gaborbol válasza bobsys (#1590) üzenetére


gaborbol
őstag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1593) bobsys válasza gaborbol (#1592) üzenetére


bobsys
addikt

Koszi a linket. Nem symantec van hanem csak sima valamilyen backup (ezt nemtudom, kolleganak probalok segiteni, de o vele meg hetente egyszer talalkozom)
Symantecel nekem az a bajom, hogy berakom a kazettat es "unknown media"-nak ismeri fel. Elinditok egy inventoryt es soha nem nem all le. Tegnap delelott elinditottam, egy inventoryt es meg mindig fut. Ez meg Veritas backup exec 10.0 a software. Valaki talalkozott ilyennel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1594) Mag__


Mag__
tag

Hali!

Segitséget szeretnék kérni, hogy mennyit kérjek ennek a megoldásáért:

[link]

Igy oldottam meg:

Click Start, Run. Type command and press Enter. Type notepad and press Enter.
Notepad opens. Copy all the text below into Notepad.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"

Save this as fix.reg to your Desktop (remember to select Save as file type: All files in Notepad.)
Double Click fix.reg and click YES for confirm.
Reboot your computer.

És még feltettem egy Ubuntu Linuxot is hogy ha ujra beokádik a windoz,akkor legyen rajta még net,meg használni lehesssen,bár nem a tulaj kérte a Linuxot,hanem azért ugymond nem számolnék fel semmi.
Akkor csak a fenti mennyi lenne ?

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#1595) bobsys válasza Mag__ (#1594) üzenetére


bobsys
addikt

Mennyi mit akarsz kerni? Penzt? Ezert? Ugye viccelsz. Ha felajanl 2 sort akkor fogadd el.
Itt sokan tobbet segitettek ennyiert es nem kertek cserebe semmit, sot sokak kaptak kedvezmenyeket mindenfele ellenszolgaltatas nelkul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1596) Mag__ válasza bobsys (#1595) üzenetére


Mag__
tag

Oké, ott a pont.
Végül nem kértem semmit.
Kösz a választ.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#1597) gaborbol válasza bobsys (#1593) üzenetére


gaborbol
őstag

Veritas-t vette meg a symantec, szoval ugyan az termek vegeredmenyben.

Nehany esetben 10.D-vel mar volt dolgom, de tape restoret csak 12.5-on csinaltam eddig.

Az inventory eljaras viszonylag hamar le kene hogy fusson max par perc, majd jon a catalog ami tovabb tart, amenyire vissza tudok emlekezni kb 500 GB olyan 30 perc alatt volt meg, es ha ez megvan akkor johet a restore.

Ha berkasz egy masik kazettat, es arra raraksz valami mentes,majd visszarakaod es manualisan csinalsz inventory+catalog-ot akkor az mit eredmenyez?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1598) gaborbol válasza bobsys (#1593) üzenetére


gaborbol
őstag

Kicsusztam kozben az idobol.

Probalj meg egy masik kazettara, menteni majd inventory+catalogot nyomni, hogy mit csinal, ha mukodik akkor a kazettaval lesz gond.
Amikor kivetted a kazettat restore miatt akkor le volt zarva a pocok rajta vagy nem?
En mindig lezarom, restore elott nehogy rairjon valamit veletlenul.

"The main reason for a tape to persistently report as unknown media is if the On Media Label has been corrupted or overwritten. If a tape from BExec is put into a library controlled by another backup product it is possible for that product to see the tape as blank and write it's own On Media Label to it essentially wiping all existing data from it. (Hence my comment about marking all tapes overwrite protected before putting them in a library for restore)

It is impossible to read a backup exec tape in CommVault each company (Symantec and CommVault) write data to tapes in a propitiatory way which are not compatible with each others methods. This is done on purpose by the software company.

It is very possible that the tapes you have were corrupted by letting CommVault try and read them. Or it is possible that they were not stored or cared for as per the manufactures recommendations on heat, humidity, shock.

As a last resort before giving up i would log a support call with Symantec to see if they are able to extract the information from the problem tapes."

[ Szerkesztve ]

(#1599) bobsys válasza gaborbol (#1598) üzenetére


bobsys
addikt

Az van, hogy nem restoret akarok, hanem ezek vadi uj kazettak tolnek egy labelt rajuk es utanna ejszaka meg menne a mentes. De semmilyen job nem fut le. Se label media, se erase media es termeszetesen a backup job sem. Semmi. Mindegy job csak afut es fut de nem tortenik semmi. Kiprobaltam szinte az osszes kazettaval.
Meg annyit megprobalok ma, hogy csinalok egy ntbackupos mentest es megnezem tud-e valamit kezdeni vele az ntbackup. Ha o sem akkor nemtudom mi van a tape szerdan meg mukodott, nem volt semmi baja.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1600) bobsys


bobsys
addikt

Kraftxld
Te mar hegesztettel Technetrol letoltott Windows imaget, hogy elfogadja a preinstalled windows OA kulcsot?
Itt egy gep nalam es termeszetesen nem talalnak semmilyen Win 7 DVDt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.