Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) bobsys


bobsys
addikt

Amator kerdes jon. Mi a tokomert nem latom a default domain policy valtozast a DC-n? SBS kornyezet. Hozzaadtam egy usert, hogy log on as a batch job joga meglegyen igy lefutna a backup a masik DC-n (nem az SBS serveren), mikozben nem. RSOP szerint a policy vegrehajtodik a DC-n de kozben meg nem fut le a cucc.
Teny, hogy ez az SBS egy torkaveres SBS.
A DC-n a local security policyt meg nemtudom szerkeszteni

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1802) kraftxld válasza bobsys (#1801) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A default domain CONTROLLER policy nem írja felül a default domain policy-t? Az van lejjebb a hierarchiában, én ott matatnék :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1803) bobsys válasza kraftxld (#1802) üzenetére


bobsys
addikt

sorry, rosszul irtam
default domain controller security policyben van benne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1804) kraftxld válasza bobsys (#1803) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

gpupdate /force meg restart volt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1805) kraftxld válasza kraftxld (#1804) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja, replikáció megy a két DC között (dcdiag meg replmon), plusz az SBS 2003 az premium? Ha igen akkor az ISA körmére néznék :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1806) bobsys válasza kraftxld (#1805) üzenetére


bobsys
addikt

Gpupdate, dcdiag, replmon ofkorsz megvolt. Semmi, egy hiba van dcdiagkor de az azert mert nem futtattam adprep/rodcprep-et de az nem is kell.
ISA nincs SBSbol csak az Exchanget hasznaljak.
De nagyjabol ennyire is erdekel a dolog. Teljesen szetcseszett az egesz, probalom rabeszelni a fonokot egy teljes radirozasra es SBS 2011 telepitesre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1807) iwu válasza iwu (#1800) üzenetére


iwu
addikt

tapasztalat: sima receive connector az adott ip-re, csak az anonim bepippantva, és nem enged ki relayt, csak bent:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1808) gaborbol


gaborbol
őstag

Server 2003+exchnange 2003

Rendszer particio dinamikus, adat szinten dinamikus lemez, esxi alatt fut.

Drive image xl disk to disk megcsinalja windowsbol, kicserelem a lemezeket, elindul a masolat, majd event 7031,7032,7035, es a beszaras resze internet van, halozat nincs, halozati szolgaltatas nem indithato.
Win32-error, generic host error.

Acronis rendszer backup, sikerul, restore az "uj" vinyora ami basic(ez lenne a lenyeg), minden fasza, ujraindit az uj vinyorol es ugyan ezt csinalja, ugyan ezekkkel a hibakkal.

Acronis boot disk meg nem latja a dynamic disket :(

Valakinek valami otlet ami latja a dinamikus lemezt bootolaskor, valami mas boot cd progi?

[ Szerkesztve ]

(#1809) brd válasza gaborbol (#1808) üzenetére


brd
nagyúr

Paragon Partition Manager. Még konvertálni is tudja basic-re, adatvesztés nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#1810) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Nemrég találtam rá erre a topicra, azóta olvasgatom és most muszáj ide írnom :B
Az én problémám nem tűnik olyan bonyolultnak mint amitket itt olvasgattam, de valamiért nem jövök rá hogy mi az oka.
Adott egy <50 Xp-s gépből álló hálózat, ~10 gép egy win sbs 2003 tartományban, a többi linuxos tartományban (Debian/Samba).
Az a probléma állt elő mostanság, hogyha újrateszünk egy gépet, akkor azt nem tudjuk beléptetni a Linuxos tartományba :F Az egyik gép (amelyik eleve a linuxosban volt, PC) azt írja, hogy hozzáférés megtagadva, a másik (amelyiket a win-es tartományból akarunk áthozni a linuxosba, laptop) azt, hogy a felhasználónév nem található :W
Amiket eddig ellenőriztem:
- az újratelepített windowson a felhasználói fiókok, szolgáltatások, biztonsági beállítások
- a debianon a samba config file-t bogarásztam át, de láttam semmi extrát

Én nagyobb esélyét látom annak hogy a Debian blokkolja az újrahúzott XP-ket, de nem vagyok benne 100 % biztos, azért nézegettem a wint is, illetve a Linux ezen részéhez nem értek annyira, nem annyira vágom hogy mit hol kellene megnézni :B Ezért kérném a segítségeteket...ha van valakinek valami ötlete azt kérem ossza meg velem :)

előre is köszönöm a segítő hsz-okat! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1811) bobsys


bobsys
addikt

Tud valaki olyan disk clone programot ami alaplapi nvidia raid vezerlore kotott RAID 5 tombot leklonoz nekem egy sima sata diskre? Desktop gep es nagyon ugy nez ki megdoglott az alaplap. EASUS Todo-backup-ot probaltam (ingyenes verziot) de csak kulon latja a 3 lemezt es nem lat semmi adatot rajta.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1812) bobsys válasza bugizozi (#1810) üzenetére


bobsys
addikt

XP-n tuzfal beallitasok?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1813) kraftxld válasza bobsys (#1811) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem win-es raid volt dinamikus lemezekkel?
Shadowprotect IT edition, beadva neki az nvidia drivereket? Vagy esetleg Paragon drive backup.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1814) gaborbol válasza bobsys (#1811) üzenetére


gaborbol
őstag

Fasza dolog a raid5, foleg a a desktop gepen,ott meg egyenesen must have kategoria. :W

Get data back raid reconstructor.(van hozza hivatalos kulcsunk)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1815) bobsys válasza kraftxld (#1813) üzenetére


bobsys
addikt

Alaplapi Nvidia RAID 5 konfigban. I love it. Es ezen a gepen van tarolva az osszes zenejuk (dj ceg) es nem lesznek boldogok ha elkurom :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1816) bobsys válasza gaborbol (#1814) üzenetére


bobsys
addikt

Es ez a RAID reconstructor attol minden adatot mondjuk egy kulso USBs discre? Mert az jo lenne, utanna tudnam kukazni az alaplapot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1817) kraftxld válasza bobsys (#1816) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Igen, meg tudja csinálni. Én már sikerrel használtam "tarzan erős" helyzetben.
2 db Maxtor 160GB raid 0-ban, tulaj erős vot, az a rohadék tápcsati biztos belemegy fordítva eset.
Ép vinyóról mentés, elektronika át, másik vinyóról mentés, raid reconstructor összerakta egy image-be, abból meg a getdataback kiszedett mindent az utolsó byte-ig hibátlanul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1818) bobsys válasza kraftxld (#1817) üzenetére


bobsys
addikt

Tehat mind a 3 lemezrol egyenkent leszed mindent majd osszerakja es a getdataback meg kiszipkazza. Jol ertem?
Tehat le kene akasztanom 3x500 GB tarhelyet?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1819) kraftxld válasza bobsys (#1818) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Inkább 3TB, mivel lesz egy 1.5TB-os image-d amit összerak a raid reconstructor, majd azt kell captain nemo-val mountolni, vagy getdataback-el tovább feldolgozni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1820) bobsys válasza kraftxld (#1819) üzenetére


bobsys
addikt

Nice :) Kosz a segitseget

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1821) gaborbol válasza bobsys (#1816) üzenetére


gaborbol
őstag

Windows alatt fut, amit az felismer arra o pakol.

Kulonben ez mult evben lottem egy zsir uj "mentoszerverrol".

Hetente volt fosi-fos aztan lapcsere es raid1 lett belole, azota jo.
Amikor igy elhasalt, akkor a raid1-es rendszerparticio is annyira belassult, hogy 2008- std alig akart betoltodni.

Hja, penteken fizetesnap, reg vartam igy :D

[ Szerkesztve ]

(#1822) bobsys válasza gaborbol (#1821) üzenetére


bobsys
addikt

fenkju

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1823) bugizozi válasza bobsys (#1812) üzenetére


bugizozi
őstag

A tűzfal volt kikapcsolva meg bekapcsolva is..semmit nem változtatott a dolgon :(

Nézegettem a Samba log fájlait, azokban úgy tűnik, hogy úgy érzékeli, hogy a gép sikeresen belépett a tartományba (legalábbis hasonló sorok vannak a log file-ban mint azon gépek esetében amik ténylegesen beléptek a tartományba) viszont a win mégis azelőző hsz-omban lévő hibaüziket dobja :F

Az újrahúzott wineket is összehasonlítottam a régiekkel és nem igazán találtam eltérést a beállításokban.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1824) bobsys


bobsys
addikt

Valaki dolgozott mar online (cloud) backuppal? Esetleg javasolt szolgaltato?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1825) bobsys válasza bugizozi (#1823) üzenetére


bobsys
addikt

Tobbet nemtudok segiteni samba nem az en vilagom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1826) bugizozi válasza bobsys (#1825) üzenetére


bugizozi
őstag

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1827) gaborbol válasza bobsys (#1824) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem nincs rola tul jo tapasztalatom.

Nagyon figyelni kell, hogy mit csinal meg, hogy csinalja e egyaltalan.

Tervezoiroda, cad fajlok, konyveles minden szar, megkotottek a szerzodest havi $199, 4 honap mulva on kinotte a csomagot mostantol $399/ho.

Biztonsag meger annyit...

Adtak nekik 2 db kulso hdd-t azokat cserelgessek hetente, minden faszas is volt aztan ra 1 honapra behalt a fajl szerver.

Akkor hivjuk le az online backup, hat Ooo, nem vettuk eszre hogy 6-hete nem jott at ontol SEMMILYEN adat. Meg jo hogy emelni kelett az arat, mert hogy nem fernek be a csomagba 4 hete...

Meg a kulso hdd-n se ment a mentes rendesen , osszefesultek ami rajta volt az online szarral, 3-4 het veszteseg es 3 napot kellett meg arra is varni.

Akkor jottunk mi:

Raid1 kulon az adatnak a szerverben+ egy 5TB-os nas a masik epuletbe +2 kulso hdd, full image minden este, email ertesitessel....

Annyi cucca van az ugyfeleknek,hogy a gatyajukat kifizetik erre a szarra aztan amikor kene akkor meg hat oooo.

(#1828) gaborbol válasza gaborbol (#1827) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat 1 oraja tortent....

Halo,
Lisa vagyok a whatever cegtol es eleg nagy gondban vagyunk.

Ugy nez ki, hogy a shared drive-rol egy alkalmazott minden adatod letorolt mult het penteken.
Online backup ceget hasznalunk, nincs helyi mentesunk...
A ceg pentek ota igeri hogy eljuttatja hozzank az adatainkat, de ez eddig nem tortent meg, ma szoltak, hogy minden adatunk megvan, latjak hogy ott van naluk, de nem tudjak valamiert lekuldeni hozzank. Nem ertek hozza, mit tudnank tenni?

Recuva, 1.7 GB visszaallit, 70% talan hasznalhato az egeszbol a tobbi majd esetleg az online backupbol, egyszer....

Everyone, full premission minden megosztott konyvtaron persze.

Premission fix, object audit, 2 external, szerver szobat bezarni, macrium + email minden este, aztan ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1829) bobsys válasza gaborbol (#1828) üzenetére


bobsys
addikt

Lebeszeltem a csavot, szepen elmagyaraztam, hogy a jelenlegi internet sebessegevel 100 giga (a 650bol) feltoltese 10 napjaba kerulne :)
Marad a tape.

Nemreg rendeltuk 3 HP SAS vinyot. A 3-bol 1 mar doglotten erkezett. Vinyo s/n vege HU :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1830) Plero válasza bobsys (#1829) üzenetére


Plero
tag

A hosszú úton elromlot. :-) :-( vagy légörvénybe került vagy nagyon hullámzott a tenger.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1831) gaborbol


gaborbol
őstag

Ereztem en, hogy maradnom kell ennel a cegnel.

Holnap hoz be a tulaj hazi kesziteso sort a ceghez, azt mondja nagyon jol skierult :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1832) gaborbol


gaborbol
őstag

Biztonsagi oveket bekapcsolni, HP thin client:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1833) DopeBob válasza gaborbol (#1832) üzenetére


DopeBob
addikt

jézusom :D

MZ/X

(#1834) kraftxld válasza gaborbol (#1832) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

De szeretném egyszer megcsapkodni az ilyen sales/marketinges arcát amikor valami idiótaság miatt szopok ezerrel az adott termékkel kapcsolatban.
Bővebben: Miért ne használjunk Trend Micro-t cikksorozatom :), de bármely más gyártónál lehet ilyet találni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1835) bobsys


bobsys
addikt

Mennyi az eselye, hogy az eleve rossz HP HDD miatt kapott 5 perce kibontott masik lemez is doglott?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1836) kraftxld válasza bobsys (#1835) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha made in Hungary az is akkor siman elkepzelheto :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1837) bobsys válasza kraftxld (#1836) üzenetére


bobsys
addikt

Ofkorsz made in Hungary

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1838) DopeBob


DopeBob
addikt

Megnéztem én is közben a 146GB-os 10k SAS 2,5"HDD-k mind HU-ra végződnek :( Jobb ha rendelek egyet tartalékba? Vagy csak egy kimondott széria ilyen szar?

MZ/X

(#1839) iwu válasza bobsys (#1835) üzenetére


iwu
addikt

Annak idején NEC kliensek, 50 db-ból 40ben hdd halál, jön a szervizes, hoz 4 tarcsi disket, mind a 4 rossz. maxtor 40gb lapos széria...
Azt a marketingest kinyírnám simán:P:P:P:

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1840) chepavel


chepavel
aktív tag

Üdv!

"határozottan olcsó" auditáló alkalmazást tudtok ajánlani? File serveren kellene a hozzáféréseket, módosításokat nyomon követnie, valós időben, triggerelt riasztással.
Bevált termék(ek) valakinél esetleg?

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1841) kraftxld válasza chepavel (#1840) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem olcsó, de SCOM 2007 R2-el teljesen jól meg lehet csinálni.
Mekkora hálózat és mennyi file/mappa?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1842) chepavel válasza kraftxld (#1841) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ez az, hogy SCOM-ot nem akarnék, pontosan a gépek száma miatt. Önkormányzat, (nem hiszem, hoyg mást még mondani kell), 18 gépről lenne csak szó, adatmennyiségben sem sok.. Ezért is érdekelne valami bevált, és olcsó auditáló program.
A cél lényegében, hogy a fájlhozzáféréseket nyomon tudjam követni, és sajnos hiába tudom, hogy SCOM pont alkalmas lenne erre, nincs rá keret.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1843) gaborbol válasza chepavel (#1842) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha nonprofitok akkor meg probalni techsoup.org-ot.

Nalunk minden nonprofit onnan valogat, kabatgombert van nekik software:
Egy office 2010 peldaul 6 dollar, sbs 2011 $130,exchange 2010 std $40 hogy SCOMvan e konkretan azt nem tudom.

(#1844) kraftxld válasza chepavel (#1842) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A file/mappa biztonsági tulajdonságnál az auditálás? Vagy az meg túl puritán?
[link]
Szines-szagos riportot nem gyárt, de vissza lehet benne követni, hogy ki rosszalkodott :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1845) chepavel válasza gaborbol (#1843) üzenetére


chepavel
aktív tag

Sajnos nem. De, utánajárok, lehet, hoyg lesz rá megoldás, köszönöm a tippet. És megnézem, hoyg van-e egyáltalán SCOM.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1846) chepavel válasza kraftxld (#1844) üzenetére


chepavel
aktív tag

A beépített auditálás be van állítva természetesen. Csak.. Nem tudom, hoyg az-e a megfelelő szó, hogy puritán.. :DDD Nem valami kellemes egy heti termést végignézni..
Én csak magamon szeretnék könnyíteni. :D

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1847) kraftxld válasza chepavel (#1846) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Némi powershell scripttel elég jókat ki lehet hozni a dologból :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1848) chepavel válasza kraftxld (#1847) üzenetére


chepavel
aktív tag

Tudom. :) De az ellenőrzéseket nem csak én szeretném megnézni.. Ezért is lenne szükség a színes-szagos dolgokra. :)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1849) kraftxld válasza chepavel (#1848) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Esetleg ez?
[link]
Van belőle trial, a GFI cuccok meg nem rosszak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1850) chepavel válasza kraftxld (#1849) üzenetére


chepavel
aktív tag

Hümm, megnézem. Kipróbálom a trialt ma éjszaka.
Köszönöm! :K

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.