Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1851) kraftxld válasza chepavel (#1850) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, bevált?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1852) chepavel válasza kraftxld (#1851) üzenetére


chepavel
aktív tag

No, más projekt jött most éjszakára, de, most megcsinálom neki az SQL szervert, kipróbálom. De, a leírásai alapján nekem ez pont megfelelő lesz, de majd kiderül.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1853) bobsys válasza kraftxld (#1849) üzenetére


bobsys
addikt

A webmonitorjuk egy hulladek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1854) kraftxld válasza bobsys (#1853) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A GFI Max-ra gondolsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1855) bobsys válasza kraftxld (#1854) üzenetére


bobsys
addikt

Erre
2011ben sikerult kiadniuk azt a verziot ami mar a https forgalmat is kepes szurni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1856) chepavel válasza kraftxld (#1851) üzenetére


chepavel
aktív tag

Igen, be, ez szerintem bőven jó lesz. Köszönöm a tippet! :R

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1857) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Házi szerver építésből jöttem ide. Épp egy HP 5750 microtower típusú gépre szeretnék RAID-es Windows Home Server 2011-et varázsolni.

A probléma az, hogy a RAID 1 beállítását követően a WHS2011 telepítője nem látja a vinyókat és drivert kér. Próbálkoztam többféle driverrel, de mindre azt mondja a WHS2011, hogy nem található használható driver.

Ezen gépben ATI XPRES 200 típusú raid vezérlő van. A WHS 2011 64bites (lényegében WS2008r2 más köntösben)

Megköszönném, ha tudna valaki segíteni a megfelelő driver fellelésében.

Üdv

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1858) longwild válasza longwild (#1857) üzenetére


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem tárgytalan.

Megoldódott Vista x64 RAID driverrel, amit hivatalosan ATI XPERSS 200-ashoz adtak ki.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#1859) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok!

Kezdő rendszergazda vagyok. A cég ahol tolom külsős cégtől bérli a levelezőrendszert és tárhelyet. Nemrég elkezdtek panaszkodni, hogy van hogy nem mennek el levelek és rajtam kérik számon, hogy csináljam meg :( Mit tudok tenni ilyenkor, borítsam rá a külsős cégre az asztalt, vagy mik a lehetőségeim? :S Gáz a dolog, mert fontos dolgok is mennek e-mailben.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1860) gaborbol válasza wiggen123 (#1859) üzenetére


gaborbol
őstag

Honnan nem mennek ki hova, kivetol, hogyan es mikor?

Nekem van kb 5-6 email fiokom.Ilyenkor elkezdem tesztelni oket oda-vissza.
Ha nem erkezik meg az osszes, akkor szolgaltato, ide meg ide nem ment ki a level ekkor meg akkor, nezzek meg.
Ha kimegy mind es meg is jon pl webmail-bol, akkor levelezo klineseket kell megnezni...

(#1861) bobsys


bobsys
addikt

Szarfos backup exec. Job fainul mukodik. Server restart. Job nem mukodik es iszonyat modon belassult (eredeti 2500 MB/sec-bol lett 200 MB/sec) :W

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1862) gaborbol válasza bobsys (#1861) üzenetére


gaborbol
őstag

Szarfos backup exec :DDD Mindjart igy kezdeni a mondatot?

Mondjuk teny es valo,hogy tud erzelmeket kivaltani belolem is, hogy mit ossze szopatott az 12.5 anno akar csak egy sima restart-tal az valami embertelen, a 2010 ahhoz kepest a megtestesult nyugalom.Jobb is ha lekopogom gyorsan.... ;]

Nalam 65 es 500 kozott szokott lenni, de nagyatlag az 200 korul van, 1500 es hasonlo ertekeket csak akkor szoktam latni, ha verify backup fut.

Ezekek ugyan Vm-ek, de sima szerverkent mentem oket normal mukodes kozben.

[ Szerkesztve ]

(#1863) bobsys válasza gaborbol (#1862) üzenetére


bobsys
addikt

Nem eleg, hogy belassult de most mar az Exchange mentese utan ki is ir egy hibat, hogy The job failed with the following error: The backup of the item is bad. :W

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1864) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy Server 2008-n WDS-hez hozzá akarok adni egy boot image-t, lefut a varázsló, succesfull, pezsgőbontás és ami kell, megjelenik a konzolon, meg tudom nézni a tulajdonságlapját, öröm bódottá. Majd nyomok egy refresh-t és volt nincs boot image.

Parancsorból lekérdezve akkor sem látja a hozzáadott image-t, mikor a konzolon még tudom matatni.

A .wim-t bemásolja a remoteinstall\boot\x86\images mappába és létre is hoz hozzá egy .bcd fájlt.

Ezt a boot image-t másik Serverhez már sikeresen hozzáadtam és tökéletesen működik (igaz az R2-es Server). Azt is próbáltam, hogy erről (az R2-es) Serverről kiexportáltam és ezt adtam hozzá, de így se megy.

Másik boot image-t hozzá tudok adni és működik is a problémás Serveren.
Egyébként egy custom boot image-ről van szó, amibe lett pár driver pakolva.

WDS restart volt, Server restart volt.

Egyéb ötlet? :)

Köszi!

CsodaPOK.

(#1865) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#1864) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kipróbáltam teljesen külön Server 2008R2-n, ott csont nélkül hozzáadja. És valóban hozzáadja, tehát frissítés után is ott van.

Sima Server 2008-on, viszont eseménynaplóba bebrekeg egy ilyet:

The Windows Imaging (WIM) file C:\RemoteInstall\Boot\x86\Images\boot_driverek.wim does not contain any bootable images. Images in this file will be ignored.

Ötlet?

(#1866) kraftxld válasza CsodaPOK (#1865) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A driver integrálás hogy történt? Lehet az bakta szét az image-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1867) CsodaPOK válasza kraftxld (#1866) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

DISM-mel lett belerakva a driver, Win7-es gépen.
Csak azt nem értem, hogy ha R2-esen jó, akkor sima 2008-n miért nem... Mit sikerült megváltoztatniuk az image kezelésében?!

(#1868) CsodaPOK válasza CsodaPOK (#1867) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

A probléma okát nem tudom, de a megoldás meg lett.

WAIK letölt, telepít. Windows PE Tools command prompt indít.

imagex /export <eredeti wim file elérési útja> 1 <egy új wim file elérési útja> PE /boot
imagex /export <eredeti wim file elérési útja> 2 <ugyannak az új wim file-nak az elérési útja> Setup

Új wim-t serverre másol, importál, működik, örül :)

[ Szerkesztve ]

(#1869) Hedgehanter válasza bobsys (#1863) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Neha csak 1-2 corrupt emial-nel vagy nincs joga az emailhez-nel fail a job....

Ment adatot vagy nem? Ha igen akkor csak kapcsold ki a Fail Jobs on Corrupt Files registry entry-t.

(#1870) kraftxld válasza Hedgehanter (#1869) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ne is mond... multkor akkora riadalom volt az egyik cégnél mert "hú nem megy a mentés" aztán a logok nézegetése után kiderült, hogy az egyik FW: FW: FW... FW: levélen akadt el a backup exec és már az egészet job failed-nek küldte ki az ügyfélnek :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1871) bobsys válasza Hedgehanter (#1869) üzenetére


bobsys
addikt

Adatot nem ment. Ujracsinaltam a jobot es kikapcsoltam az Enable single instance backup for message attachments opciot. Most jo, es gyorsabb is.
Azt nemtudom mely e-maileknel akadt el, mert csak ennyit mond
Warning: Unable to backup the attachment data associated with one or more messages. Some messages and their attachments may have been deleted while the backup was already in progress.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1872) Hedgehanter válasza kraftxld (#1870) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Jo moka, belefutottam mar en is egy parszor.... :D

bobsys, ha mukodik az jo bar az hogy nem irja melyik fajloknal akad az erdekes... Advanced open file be van kapcsolva? Ha igen lodd ki mert ha be van kapcsolva nem hasznalja az exchange agent-et a mentesnel es pl nem lehet recovery storage group-ra recoverelni.
Brick level tipusu mentes vagy csak infostore?

(#1873) gaborbol


gaborbol
őstag

Mostantol konnyebb lesz az elet, mert megtalatam ezt:

[link]

(#1874) bobsys válasza Hedgehanter (#1872) üzenetére


bobsys
addikt

AOFO kikapcsolva. Ment teljes storet es menti az individualis emaileket is, hatha valakinek csak 1 darab email kell 4 honaprol ezelottrol. A customer pedig olyan, ha meglat egy backup failedet akkor kiborul es itt a vilag vege.

(#1873) gaborbol: LoL

a vilag legjobb reggelije pedig a peanut butter jelly sandwich :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1875) gaborbol válasza bobsys (#1874) üzenetére


gaborbol
őstag

Peanut butter nekem nem jon be, pedig itt nagy slager, munkatarsam asztalfiokjaban bent a cegnel, nem viccelek egy 3,7Kg-os uveggel van. Abbol szokott normal evokanallal betolni ugy magaba :U

(#1876) bobsys válasza gaborbol (#1875) üzenetére


bobsys
addikt

Szilvi is ugy tolja :) en meg sandwichben amit nem birok meg az a vegemite, de azt mondjak, hogy majd raszokok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1877) kraftxld válasza bobsys (#1876) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nekem is ezt mondták, de már 2 éve szokok a vegemite-re nem túl sok sikerrel :D
Pirítós, nagyon vékonyan megkenve vele plusz egy szelet sajt még oké, de többre értékelek egy jó magyaros kaját, vagy indiai/thai-t, hála az égnek bőven készül belőle itthon is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1878) SuPeSoft


SuPeSoft
tag

Hello!Kérdésem lenne.A cégnél 10 gép lesz(LABOR) műszerek lesznek rákötve OPrendszer mindegyiken fut (Win7) Kellene egy szerver a mentésekre ,nem épitettem még szervert,azt szeretném tudni,hogy milyen rendszert tegyek rá.és kell-e erős szerver vagy elég egy régebbi.A hálózat zárt lesz.Nem lesz internetre kötve. :R

(#1879) kraftxld válasza SuPeSoft (#1878) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egy sima iSCSI-t tudó NAS, mindegyik gépre külön berakni egy "vinyót" iSCSI-n keresztül, majd sima windows backup.
Ingyenes, szerver se kell, teljesen jó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1880) SuPeSoft válasza kraftxld (#1879) üzenetére


SuPeSoft
tag

:R köszönet :R

(#1882) gaborbol válasza gaborbol (#1881) üzenetére


gaborbol
őstag

kicsit kusza lett, szoval:

sbs 2011 standard, mentes nincs! Dell perc H200-as raid vezerlo rendszer raid1 + adat raid 10,allitolag lassu volt, es acces denied volt a felhasznalok oldalan amit nem tudtak megoldani!

Gondoltak megoldjak mind a ket dolgot egycsapasra,ezert beraktak a h200 melle egy dell perc h700-as kartyat, windows felismerte, telpitette,gond nelkul, kikapcsoltak a szervert.

H200 ki, H700-ra radug minden vinyo, minden felismert, csak az oprendszer nem ismerte fel a kartyat es kekhalal.

Ekkor szoltak neknuk.
Se mentes, se it tudas semmi, lelkes amatorok 2 MAC-el felszerelve, ondoltakmi gond lehet.

Hat se a driverinjector se a paragon cucca nem tud mint kezdeni a 2008 R2 64 erejevel.

Valakinek otlet esetleg?

A lassusag okat kozben kideritettem,ogy mi volt, object audit ra van huzva a rendszerre es volt, hogy 350 logbejegyzest generalt masodpercenkent a szerver. De a webszerver is logolgatott kemenyen...

Microsoft 4 orat jatszott eddig vele, nem sok eredmenyel, pedig gondoltam annyira csak nem lehet lehetetlen...

kozben kinomba elkezdtem virtualizalni vmware ala, hat amelyik elobb osszejon,mar ha osszejon, vagy holnapra marad az ujrahuzas, 50 user minden szarral.

[ Szerkesztve ]

(#1883) kraftxld válasza gaborbol (#1882) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

SBS 2011 DVD repair opciója? Az nem rángatja helyre a dolgokat?
A shadowprotect tuti megcsinálja, nincs véletlenül DRAC enterprise a szerveren? Mert akkor megcsinálom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1884) gaborbol válasza kraftxld (#1883) üzenetére


gaborbol
őstag

Repairt ketszer raengedte MS, nem sikerult .Mondja is hogy nem sikerult, BAD Driver event 1033.
Drac csak az alap szar van...

System particion 150 GB adat van a masodik particion meg 1 TB :(

Hogy meg veletlenul se legyen par oras a melo, tele szarral, 18 Gb-os avi filmek,TIF kepek hegyekben, minden loszar telepito, a fel internet letukrozve, pure BS...

[ Szerkesztve ]

(#1885) gaborbol válasza gaborbol (#1884) üzenetére


gaborbol
őstag

Microsoft feladta mara, az elso support engineer azt mondta, hogy szerinte ennyi, de kuldott egy masikat, az se jutot vele semmire, o meg azt mondta holnap van 2 dolog amit meg megprobalhatunk, de nekik mara ennyi, ha van kedvem hivjak masik support engineert aztan folytassam.

Kraft forumtars meg egy ora alatt megoldotta csont nelkul !

Koszi szepen meg egyszer!
Szep munka volt! :R

(Mostantol tenyleg nincs gombaszas, nehogy kinyiffanj nekem :DDD )

(#1886) bobsys válasza gaborbol (#1885) üzenetére


bobsys
addikt

A hogyan is le lesz irva?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1887) kraftxld válasza bobsys (#1886) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hat az ugy volt, hogy beengedtük az új-zélandi kecskecsordát a szerverszobába megrugdosták a szervert utána életrekelt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1888) bobsys válasza kraftxld (#1887) üzenetére


bobsys
addikt

Latom spur vagy

Mai nap, vadiuj csilli villi HP gep, 4 mag 4 giga memoria es xp. Pfff.
Es utanna fogkozzak azzal, hogy nem indul rajta az Access. Nana, hogy nem mivel Access 97 :W
MS elso javaslata, telepitsd 1 giga ramnal kevesebbel rendelkezo gepre. Masodik javaslata viszont bevallt. Jet 3.5 telepites.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1889) Plero válasza kraftxld (#1887) üzenetére


Plero
tag

Kicsit bővebben! :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1890) gaborbol válasza Plero (#1889) üzenetére


gaborbol
őstag

MS elso ember 4 ora utan lepasszolt, hogy nem lehet megoldani, hivjam a dell-t.
Mondtam nem fogom a ti termeketek, ha a 3rd party felig meddig tudja nem igaz,hogy ti nem.
Adtak egy masik embert, 4 ora kuzdes utan annyi volt, hogy helyrehozta boot reszet, de meg mindig BSOD volt,kozolte,hogy leajart a muszak, ha gondolom keres egy harmadik mokust aki atveszi...
kezdett veszni a dolog, mert 2 napja dolgoztunk rajta, ugy voltam vele, hogy marad a vmware es virtualizalom max, de ha nem jon ossze akkor uj telepites-szogeles.

Kiszedtem a kulso usb rackbol a server hdd-t amit ms 4 oran keresztul szogelt, beraktam a szerverbe, es elment rola minden adat, particio se volt rajta.

Kraft kerdezett 3 dolgot a szerverben levo raid kartyarol, kb fel ora mulva kuldott egy storage craft boot- cd-t. Arrol bebootoltam, volt egy opcio Repair server 2008 R2,raid egy masik parja meg a szerverbe, volt egy menu inject drivers,sikerul, szerver ujraindit, nincs bootolhato eszkoz.
Kraft cd-je vissza a szerverbe, volt egy boot tool cucc rajta, 10 masodperc alatt megvizsgalta, server boot broken->auto fix->ok!
ujra check server boot: normal.

Restart es a szerver lazan betoltodott normal modba.

Visszanyomtam a disket amirol eltunt a particio, elkezdte ujraepiteni 5 perc utan meg is halt a disk.Meg egyszer ki-be, open manage kiszolt ,hogy a diksk elkoszont, csereljem...

Ms ma visszahivot, hogy akkor kezdjunk neki,m ondtam hogy a szerver 3 oraja megy az ugyfelnel, es a 3rd party fel ora alatt megcsinalta amit ok nem tudtak 2X4 alatt.
Es melyik program volt ez ha szabad kerdeznem? :DDD
Storage craft.
Tudna betuzni?
S like stupid (csak viccelek, sam-et mondtam)
Mostantol tuti o lesz majd ott az asz :U

[ Szerkesztve ]

(#1891) Plero válasza gaborbol (#1890) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. :-) Jó móka lehetett :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1892) gaborbol válasza Plero (#1891) üzenetére


gaborbol
őstag

Annyi jon meg hozza erdekesseg kedveert, hogy a servies jo resze nem ment, mint kiderult amikor osszefosta magat, hivtak egy IT ceget, aki par ora kuzdes utan feladta, ok nyomtak egy chkdsk-t az talat egy valag "hibat" amit javitott,meg "probalkoztak" gondolom a boot is ekkor szarodott el.
Persze menteni ok sem mentettek.En mielott nekiallok barmilyen recoverynek, egybol mentek ami van, ki tudja alapon, addig nem is nyulok semmihez.

Access denied a user oldalon, mi lehet a hiba, mi lehet a hiba, megvan, csereljunk raid vezerlot mindent visz.
(Hozzateszem templom az ugyfel, es egy pap kovette ezt el)
Meg csak junius van, de ezt nehez lesz uberelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1893) gaborbol


gaborbol
őstag

Mondtam en, hogy jo ceg ez. Fonok megint hozott be sajat keszitesu sort, hatarozottan javul a srac.

(#1894) Plero válasza gaborbol (#1892) üzenetére


Plero
tag

:-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1895) gaborbol


gaborbol
őstag

Ebbe belefutott mar valaki kozuletek?

SBS 2011(lehet akar 2008 is) + seagate goflex 3 TB disk a mentesnek...Windows backup az istennek nem megy, ami csak volt raengedtem semmi, majd megtalatam ezt :

[link]

"This is ridiculous, just spent a good sum of money on a Seagate GoFlex Desk 3TB HDD and now I cant backup my server? I mean honestly! Spend so much on a server and OS and cant even backup something."

1) Udv a klubban...

Hogy a microsoft megveszi a nokiat, vagy a skype-ot leszarom,vagy hogy mit csinal a facebook azt is, csak a google menjen 24/7-be.

Ja es: Mac-en megjelent a fake antivirus: Nyehhe ;]

2 Udv a klubban...

[ Szerkesztve ]

(#1896) kraftxld válasza gaborbol (#1895) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szerintem a "szokásos" GPT vs MBR szívás.
Az MS féle iSCSI target se szereti a GPT lemezeket :(
Küldd el, kicserélem egy 1TB-os vinyóra ingyen, arra tudtok majd menteni :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1897) bobsys


bobsys
addikt

Egy branch office server. Doglodik az egy darab vinyo. Mivel is tudnam leklonozni es attolni egy masik vinyora? Nem lenne kedvem ujratelepiteni. Storagecraft nem jaccik, draga.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1898) gaborbol válasza kraftxld (#1896) üzenetére


gaborbol
őstag

A gond nem a gpt hanem a a sector size, ha megnezed 1 TB-os lemezzel is elojon a szopi.
A felajanlas igaz korrekt a gond az hogy 1.2 TB cuccuk van, de mivel ez a templom, orulni fognak a felajanlasodnak :DDD

En csak annyit mondok hogy szerintem a H700-as raid vezerlo a gond, ki kene cserelni egy H800-as ra ;]

Bobsys: acronis 15 napos proba verzioja?
[link] Siman windows alol nyomsz egy disk clone-t vagy replace hdd vagy mi banat a menu neve, az megcsinal mindent, persze ujra kell inditani hozza a szervert, egyszer a telepiteskor, egyszer meg a muvelethez.

Vagy csinaltatsz vele egy boot cd-t, es ott van ilyen funkcio.Regi vinyo -uj vinyo.De par ora mulva bent leszek a cegnel, at is kuldhetem a bootcd-t nincs tobb mint 60 MB.

[ Szerkesztve ]

(#1899) bobsys válasza gaborbol (#1898) üzenetére


bobsys
addikt

kene cserelni egy H800-as :DDD

Koszi, johet minden, nem toltenem a teljes napomat ott

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1900) kraftxld válasza bobsys (#1899) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Sysinternals disk2vhd?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.