Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#651) x123456 válasza bobsys (#650) üzenetére


x123456
aktív tag

Ilyenkor mindig felcsillan a remény, hogy mégis találok valami munkát... :W

(#652) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv,lenne egy kérdésem a tapasztalt kollégákhoz.Van egy server amiben már alig van tárhely mindig játszani kell a helyszűke miatt,ha vennénk egy NAS-t és arra pakolnánk a megosztásokat ott is ugyan olyan szépen lehet a jogokat osztani?Úgy működik mint egy usb-s vinyó vagy a linux alapú rendszer ami rajta van bekavar?Hogyan szoktátok ezt megoldani? :R

(#653) kraftxld válasza MTbc (#652) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egy Linksys NSS 4000-el cumiztam szépen kb 2 hónapja, de aztán kis rugdosásra (tartományból ki be, frissebb firmware) magához tért. Azért itt is volt hajhullás mert a firmware frissítés 2 óráig in progress volt (persze maga a NAS 130km-re volt tőlem), se oké se cancel se kiskutya, aztán egy újraindítás megoldotta a dolgot és az új FW-vel jött fel.
Az üzemben Netgear Readynas 1100 van, az USB kezelése csapnivaló, amúgy nincs gond vele.
Ha hosszú távon gondolkozol meg virtualizálni is szeretnél, akkor valami iSCSI-s motyót vegyél.
Amúgy nem rossz cuccok, érdemes mindenképp beruházni, mert legalább nem a szervert kell rugdosni a storage bővítés miatt.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#654) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Pár érdekes kérdés:

1, Adott pl a kecsketenyesztes.hu domain (csak egy példa :D), van-e valami mód arra, hogy kiderítsem az összes hozzátartozó aldomaint? Maga a domain teljesen külső a szempontomból, de késöbb migrálás-ra kerül, és senkinek sincs fogalma, hogy milyen aldomain-ek vannak. Párat ki tudok deríteni, de jó lenne tudni mindet mielőtt sírás lenne :)
Őtletek? Vagy próbáljak meg hozzáférést szerezni valami domain control panelhez amin piszkálni lehet?

2, Főnök szarai Vol. 1: Adott egy 3com (HP) wireless adsl router. A mögötte lévő szerver DMZ-ben van, kb két naponta elkezd meghalni a VPN, 806-os hibával nem csatlakozik a verifying username and passwordnál. Úgy tűnik mintha a GRE-t nem engedné át. Ha újraindítom a routert minden megy faszán ismét pár napig. SMTP, HTTPS, egyéb portok hiba nélkül mennek? Persze ezt is a főnök úgy rendelte, hogy ócsójó, minek kérdezzük meg a munkást, hogy mi vált be a terepen, esetleg egy kis konzisztenciát tartva a megfelelő routerekkel. Most meg csak ég a pofám az ügyfél előtt.... Majd megpróbálok egy újabb FW-t rárakni, azon kívül, hogy izomból hozzávágom egy HP-s marketingesnek valami előadáson, mit lehet vele csinálni?

3, Mostanában találtam pár "érdekes" hálózatot a környéken. Nem mi piszkáluk őket, de pl ilyen szintű védelem van: 9100-as port mindenféle azonosítás nélkül forwardolva egy belső nyomtatóra => bárki a netről tud okádni rá ezer oldalt.
Nyomtatószerver hitelesítés nélkül DMZ-ben, default admin jelszóval :D
Nyílt wifi, bent a hálón pár szerver, meg szintén 4-5 nagyteljesítményű nyomtató default admin jelszóval hitelesítés nélkül.
Ezekkel mit lehetne csinálni azon kívül, hogy naponta kinyomtatom náluk 30x poénból egy alacsony bajszos ürge harcom című könyvét? :D

4, Fél szobányi Fuji-Xerox C4470 nyomtató, Windows Server 2008 x64-en megosztva egy szintén x64-es Terminal Servernek. Ha TS RemoteApp-on keresztül nyomtatok rá akkor aranyos hibaüzenet: "Thunking Spooler APIS from 32 to 64 Process Stopped working" majd némi driver dll hibával elszáll. Full RDP-n tökéletesen megy, korábban mentek ugyanígy Ricoh meg HP nyomtatók. A driver a legfrissebb, bármi öteletet szívesen várok :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#655) bobsys válasza kraftxld (#654) üzenetére


bobsys
addikt

1. hozzaferni a dns serverhez vagy ha valami isp hostolja akkor tole megkerdezni

2. Vol1: mondjuk meg viragtartonak jo lehet

vol2: mondjuk kinyomtatod nekik, hogy szar az egesz ahogy van, de te jo fej vagy es egy kozosen kialkudott minden fel szamara elonyos osszegert rendberakod

vol3: itt nem a remotepp secure es rdp nem secure kapcsolata kavar be? vagy mar lattam olyat aki ismerte azt akinel.... na a lenyeg, hogy a sima built in office prointer letorlese a kliensekrol megoldotta a problemat
aztan a nyomato tulajdonsagokanl be van allitva hogy print directly to printer (vagy valami ilyesmi)?
amikor kidobja a hibat nemtudod megnezni, hogy mi boritja meg ? mittomen view error details vagy logok?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#656) kraftxld válasza bobsys (#655) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

1, tehát akkor publikus módja nincs ennek :(

Majd akkor nyomtatok pár oldalt, hogy biztonsági szakértést vállalunk.
Esetleg némi hacker alert kamu üzenetet előtte pár nappal :D

A remoteapp hiba így néz ki:

A logokban mélyebben még nem matattam, mert el lettem hajtva egy másik helyre sürgős meló miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#657) bobsys válasza kraftxld (#656) üzenetére


bobsys
addikt

splwow64.exe tipikusan driver hiba, de elkepzelheto hogy a printer spooler akad vele ossze
a nyomtaton az advanced tulajdonsagoknal van hogy print directly to the printer ekkor nem hasznalja a printer spoolert
vista kliensekhez van egy ilyen hotfix itt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#658) kraftxld válasza bobsys (#657) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na majd kattingatom a spoolert holnap ha a Fuji-s okosok nem bírnak vele. Amúgy is van más siralom vele ami miatt jönnek.
Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#659) x123456 válasza kraftxld (#656) üzenetére


x123456
aktív tag

Régebben működött az nslookup-ban az ls parancs, azzal azt hiszem, le lehetett kérdezni a teljes domain struktúrát, de manapság ugye nem divat belső infókat kiadni. (hogy finoman fogalmazzak ;) )

Szóval marad az érdeklődés a DNS adminnál.

(#660) kraftxld válasza x123456 (#659) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jah, kb mindenhonnan kivágnak zone trasfer tiltott hibával, de később ez jó lesz majd a belső hálón. Akkor egyszerűbb lesz telefonálni az illetékes elvtársaknak. Köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#661) gaborbol válasza bobsys (#650) üzenetére


gaborbol
őstag

o_0

Akkor a log nem sok szart er, de legalabb megtudod mi lett vele. Nme lehet hogy csak lekapcsoltak es migraltak valahova?

Na a cluster mentesnek, hat az kicsit eros.

(#662) bobsys válasza gaborbol (#661) üzenetére


bobsys
addikt

vegigneztem mindent, nincs, deleted, orokre eltavozott az a box onnan

es meg lenne mit meselnem...

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#663) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Főnök szarai vol 2.
HP 3000 pro zsírúj gépek, 19"-os TFT-vel kitben. Na, ezek a monitorok amik jöttek velük egyszerűen kriminálisak, valami undormány panel van bennük, a képernyő totál homály, a sarkait a képernyőnek nem is tudom rendesen látni ha középen van a fejem mozgatni kell ide-oda, hogy lássam az épp kívánt részt. A lassan 8 éves Samsing 213T-m ezerszer jobb képet ad.
Bónuszban az ügyfél meg akarta az alaplapi vga-ról hajtani a régi TFT-ket is, ha már ott van rajta a dual kimenet. A lapon Intel GMA X4500HD van, egy analóg meg egy DVI-D kimenettel. Persze a régi monitor analóg, a főnök által rendelt DVI-D => analóg átalakítóra meg se mukkan. Bezzeg se az intel driverben se a csoda hp biosban semmi állítási lehetőség. Lehet belelapátolni plusz pénzért a PCI express vga-t, ma meg égtem egy kört az ügyfél előtt, hogy mit bénázok. Persze a beszerzéshez semmi közünk.....

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#664) chepavel válasza kraftxld (#663) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ilyenkor teljesen jogosan merül fel a kérdés, hogy miért nem a hozzáértők bevonásával tervezik meg a beszerzéseket. Ezeket mind el lehetne kerülni.. :(((

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#665) kraftxld válasza chepavel (#664) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ugyan.. a munkás úgyse ért hozzá. Multkor is kaptam két db valami QNAP nas-t, 5 db 1TB-os vinyóval darabonként, hogy heggesszem össze 8-8 Level1 kamerával, persze pont ezt a típust támogatta (faszán le is volt írva a manualban, hogy ez és ez a level1 kamera megy vele csak), persze én lettem hülyének nézve mikor mondtam, hogy ez pedig nem fog így menni, aztán csak lett helyette 2 low-end Asus gép amibe belapátoltam a vinyókat, aztán XP-ben csináltam egy jbod-ot szépen a lemezekből, oszt jó lett.... áááá.. nem is idegesítem magam rajta, csak néha annyira bosszantó.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#666) kraftxld válasza kraftxld (#654) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A főnök szarai Vol 1-re, pénteken frissítettem a Firmware-t a legfrissebbre, ma jött az SMS, hogy nem megy megint a VPN. Router restart, majd okés megint. Jövő héten kukázom a routert....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#667) MTbc válasza brd (#562) üzenetére


MTbc
senior tag

Szia,találtál valami megoldást a hibás bejelentkezési próbálkozásokra,nálunk is kicsit megszaporodott a próbálkozások száma és nem tetszik kéne egy progi ami pl. 50 próbálkozás után tiltja az ip-t.

(#668) kraftxld válasza MTbc (#667) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Külső címről jönnek? Mert pl nálunk az full értelmes Trend Micro kliens okádta hitelesítés nélkül az ISA-nak az URL filterének a kéréseit (persze a kliensnek rendesen be volt állítva a proxy), és generált ezer számra naponta failed authentication event-et. Igen bőbeszédű 3 karakteres random processz nevekkel mint pl "߸^" és se felhasználónév se kliens ip nem volt. Wiresharkoltam vagy egy órát mire megtaláltam a piszkot.
Csináltam egy engedélyező szabályt az ISA-ban neki, utána eltűntek...

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#669) MTbc válasza kraftxld (#668) üzenetére


MTbc
senior tag

Külső IP-k Moszkva,Párizs,Los Angeles szokásos városok eddig csak administrator felh.névvel próbálkoztak de tegnap próbálkoztak rendszergazdával is ezért kicsit megijedtem.

(#670) 300 válasza gaborbol (#49) üzenetére


300
csendes tag

Igazad van teljes mértékben........ :R :R

(#671) brd válasza MTbc (#667) üzenetére


brd
nagyúr

Nem találtam sajnos megoldást rá. Viszont, javaslom, hogy ha így ki van engedve valami az internetre, akkor semmiképpen se legyen az admin(ok) neve az alapértelmezett, nevezd át olyanra, amire valószínűleg nem gondolnának, pl. rendszergazda helyett legyen naposcsibe (esetleg még néhány számot utánaírva), vagy ilyesmi.
Egyébként nem olyan súlyos probléma ez, ha megfelelően erős a jelszó, csak ha ismert a user neve a támadó számára, akkor előfordulhat az, hogy bizonyos számú próbálkozás után kitiltódik az adott user egy időre (van egy ilyen értelmű default policy a windows serverekben), ezért te sem tudsz majd vele belépni; én igazából ezért kerestem megoldást.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#672) kraftxld válasza MTbc (#669) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

brd-nek van igaza, de ha komolyabb védelmet akarsz akkor rendes tűzfalat kell elérakni ami tud IPS-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#673) MTbc válasza brd (#671) üzenetére


MTbc
senior tag

Rendben,akkor marad ez megoldás.Köszönöm. :R

(#674) gaborbol


gaborbol
őstag

Volt nalunk egy kozepes vihar, iszonyat mi munkank van.

Ugyfel elso dolga, hivja az ISP-t nem megy a net,
OK akkor resetelem routert, koszi, hja varjunk most se megy, igen-igen mar laton is,hogy nem nalunk van a gond, hivha ki az IT ceget mert belso halozat lesz a gond, koszi,akkor hivom is oket.
Kimegyek, persze a routerbol kigyakta a barom a fix ip-t meg az osszes beallitast, csak ujra kellett volna inditani, vagy kihuzni meg bedugni...

(#675) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Windows 7 clienseknel nem mukodik a ctrl+alt+delete VNC es Netsupport alatt? Nem tudok remotely belepni...? :F

(#676) brd válasza Hedgehanter (#675) üzenetére


brd
nagyúr

Azok a régi verziójú VNC-k, amelyek még nem tudják kezelni a Vista/2008 óta bevezetett UAC-ot, azoknál igen, nem működik. A másik ok az lehet, hogy pl. az UltraVNC kér egy pipát a telepítésnél, hogy letöltse-e a Vista-hoz (és az összes olyan M$ OS-hez, amelyben UAC működik) való kiegészítőket. Ezek közül a cad.exe-re van szükség a CTRL+ALT+DEL küldéséhez. A többinél nem tudom, hogyan működik ez.

The only real valuable thing is intuition.

(#677) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Áááá, elkap az agyfasz :D
A főnök heggesztett valamit a monitoringgal, összehozott valami integrációt a ticketing rendszerrel, ha pl egy szerveren megáll egy service, azonnal jön a ticket szó nélkül. Ha egy cégnél épp elmentek délután megkóstolni a friss bort aztán nem cseréltek kazettát a mentésnél, jön a ticket. :O Mindegyik ticketnél fel kell hívni/emailezni az ügyfelet, elmagyarázni, engedélyt kérni, hogy lehessen csinálni, kattintani kettőt mondjuk a service-n, hogy elinduljon, aztán ledokumentálni. Áááá.. ilyenekre kell elbaszni a fél napot :W

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#678) gaborbol válasza kraftxld (#677) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez extra melot/bevetelt general, gondolom nem minden ugyfel lesz oda erte.

Ez azoknal az ugyfeleknel jo,akiknek magasak az igenyeik, es a penz nem szamit, de ahol nincs penz,e s bejon a ticket,neked meg gyozkodni kell, hogy fizessen ezert+ azert ,mert ha most nem is okoz gondot, de kesobb ez +az lehet gond,hat, tenyleg nem irigyellek.

(#679) gaborbol


gaborbol
őstag

Tud valaki ingyenes SSL certet mail szerverhez, vagy esetleg olcsobbat a godaddy-nel?(jelenleg akciossan 25 dollar ott)

(#680) bobsys válasza gaborbol (#679) üzenetére


bobsys
addikt

25 dodo nem is sok, a netlock valami 20K forint korul arulja a tanusitvanyt
te nem tudsz csinalni egyet CA serverrel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#681) gaborbol válasza bobsys (#680) üzenetére


gaborbol
őstag

Self signed-ra gondolsz?
Azt tudok csinalni, csak annyit is er, mindenhol bedobja, hogy ez a cert nem megbizhato.

Veszek szerintem, csak kene talanom valami normalis domain nevet magamnak. Ha tudtok valami ami meg szabad, rovid, angolul es magyarul is ertheto domaint cimet, akkor azt szivesen vennem. Esetleg van valami IT beutese,meg jobb lenne.

Jelenleg a bestgabor.com-ot birtkolom, azt talan nem lesz nehez fellulmulni :DDD

(#682) brd válasza gaborbol (#681) üzenetére


brd
nagyúr

gaborinfo.com, bestinf.com? :)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#683) bobsys válasza gaborbol (#681) üzenetére


bobsys
addikt

en informatikus vagyok ne varjal tolem kreativ elnevezeseket :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#684) gaborbol válasza brd (#682) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem kell hogy benne legyen a nevem, rovid lehyen, it legyen benne es magyarul is angolul is kimondhato/megertheto legyen.

Kicsit nezelodtem ittech.us, itsystem.us -pl szabad de .com , .net jobb lenne.

bobsys: nekem se nagyon ezert kertem segitseget :DDD

Mas:
SQl cluster-ben van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#685) orionstar válasza gaborbol (#684) üzenetére


orionstar
csendes tag

Magyarul nem a legjobb, de nekem tetszik (sokra mész vele :D...):
www.root-of-it.com
www.itroot.com
vagy valami hasonló... :)

Ha .co TLD-vel is jó, akkor az itsys.co még szabad. :)
Esetleg www.sysservice.org?!

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#686) chepavel


chepavel
aktív tag

Kedves Kollégák!

Boldog Sysadmin Day-t! :U

[ Szerkesztve ]

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#687) orionstar


orionstar
csendes tag

Sziasztok!

Szívesen vállalnék egy-két hetes gyakorlati munkát (rendszergazdaként) Pécsett egy KKV-nál vagy multinál, augusztus hónapban vagy szeptember elején, kíváncsi vagyok hogyan működik a nagyobb cégeknél a hétköznapi ügymenet, a support, a ticket rendszeres munkavégzés.

Napi szinten Windows Server 2008R2 Web Edition-nel van tapasztalatom FTP, Web, SMTP szever üzemeltetés terén. Ezt megelőzően Debian Linux-szal foglalkoztam hasonló szolgáltatásokat használva, kiegészülve game server hosting-gal. Ezen kívül Windows Server 2003 R2-vel foglalkoztam AD, fájl szerver, DHCP, WSUS stb. téren. Továbbá idén, idevágó téren PHP alapon futó szervermonitorozó-webadmin szolgáltatás fejlesztéssel(játékszerverekhez), ASP.NET-ben webes kezelőfelület készítéssel IIS 7.5-höz.

Amennyiben konkrét lehetőségről nem tudtok, a tippeket is megköszönném, hogy melyik cégeknél, esetleg kinél lehetne próbálkozni. Egyetemista vagyok, ezért napi nyolc órában csak szeptember elejéig tudnám vállalni. Akár ingyen is vállalnék egy egy hetes gyakorlati lehetőséget nagyobb cégnél, a lényeg a tapasztalatszerzés.

Üdv.:
orionstar

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#688) kraftxld válasza chepavel (#686) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megünnepeltük, aludtam délig :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#689) kraftxld válasza orionstar (#687) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Önéletrajz kinyomtat, majd el kell kezdeni járni a várost. Sajnos jobb megoldás nincs. Ha sikerül beszélni az illetékes elvtárssal akkor nagy a valószínűsége, hogy vevők az olcsó (ingyen) melósra.
Érdekes, hogy nálunk nem divat az ilyesmi, pedig a főnök lehet vevő lenne rá, hogy az ifjúságból is kihajtson némi dollárt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#690) gaborbol válasza orionstar (#687) üzenetére


gaborbol
őstag

Jol hangzik amit irsz, erdemes megprobalni bar szerintem egy het az eleg rovidke, gyakorlatilag semmi.

Viszont a cegnek eleg nagy riziko. Ne erts felre, meg veletnelul se vedd magadra, de gyakorlatilag egy "idegennek" aki csak egy hetig marad, nem is tudom mit mutatnek meg a cegbol.
Ugyfelhez nem vihetnelek, mert nem ismerlek, nem tudom mit tudsz, szerverekhez szinten nem engedhetlek oda, Ticketing rendszerben benne van az osszes ugyfelunk, jelszavak, hozzaferesek,cimek, stb .Esetleg nemi hardveres melot, az okes lenne.

3-6 honap az mashogy hangzik, annyibol mar meg lehet ismerni valakit, lehet ra "szamitani" valamilyen szinten, ha csak napi 4 oraban is pl, az is valami.A volt ceg ahol meloztam Pecsett volt hogy "befogadott" igy embereket, de ok egy teljes nyarat ott toltottek vagy tobbet, volt aki konkret allasajanlatot is kapott a nyar vegen.

Viszont az egy kis ceg, sokfele profillal. Ebbol fakadoan volt ott mindenfele tapasztalatban volt resze a jelentkezoknek, hardver-szoftver-support-raktar-logisztika-eletronika :DDD

[ Szerkesztve ]

(#691) gaborbol


gaborbol
őstag

Csinalt mar valaki kozuletek sql szervert cluster-ben?
Ugyfel kert 3 tok egyforma szervert, abbol egynek adatbazis szervernek kel lenni a masik ketto meg faliover,es egy NAS, de az csak kizarolag mentesre lehet hasznalni.
Varialni nem lehet, ne kerdezzetek miert, ez a kotelezo felallas, szeritem igy volt benne a tenderbe, nem lehet tole elterni, meg ha lenne jobb alternativa akkor sem.

Fonok ugy tervezte, hogy 2008 Enterprise + hyper v .Erdemes esetleg ebben az esetben a hyper v-vel kezdeni valamit, mert arra viszont nincs megkotes?

[ Szerkesztve ]

(#692) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv,végül egy Netgear Ready Nas Duo lett megvéve.Megtudom oldani hogy SBS felhasználóknak jogokat adjak a megosztásokra? Nem igazán jövök rá hogyan.Security menüben nem tudok tallózni az AD-s felhasználók között.

(#693) orionstar válasza kraftxld (#689) üzenetére


orionstar
csendes tag

Rendben, köszönöm a tippeket! Én is hasonlóan terveztem, de kíváncsi voltam és vagyok a véleményetekre, a témával kapcsolatban. Első körben az ismerősöket keresem fel, ha az nem jön be, akkor jön a házalás. :D

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#694) kraftxld válasza MTbc (#692) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A tartományba beléptetted a NAS-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#695) orionstar válasza gaborbol (#690) üzenetére


orionstar
csendes tag

Igen, a bizalmatlanságra én is számítok, amiatt amit te is írsz, és egy hét alatt nem is tudok bizalmat ébreszteni igazán, de mivel webfejlesztő vagyok és a projecteket is kell csinálni, ezért teljes munkaidőben csak egy-két hétig tudok a cégnél lenni. Négy órában hosszabb ideig is tudnám vállalni. Legfeljebb, ha idén nem jön össze, akkor jövőre megpróbálom úgy szervezni a nyarat, hogy teljes munkaidőben 3 hónapig az adott cégnél, ahogy javaslod.

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#696) MTbc válasza kraftxld (#694) üzenetére


MTbc
senior tag

Nah,igen DHCp-vel kapott IP-t fel is ismerte a domain nevet.Hogy léptessem be?Ügyfél számítógépekhez vagy Kiszolgálók közzé? :R

(#697) kraftxld válasza MTbc (#696) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Domain mode-ba átraktad a NAS-t?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#698) MTbc válasza kraftxld (#697) üzenetére


MTbc
senior tag

Nem láttam ilyen beállítást de most pár helyen azt találtam hogy nem is támogatja az AD-t.

(#699) kraftxld válasza MTbc (#698) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Manual 37. oldal 1-25? :)
Ott írkál arról, hogy a share-nél tudsz domain módra váltani, hogy ténylegesen ez mit csinál az jó kérdés, a nagyobb readynas-nél simán működik a dolog. Esetleg lehet valamit linuxhuszárkodni a FW-el, hogy tudja jobban a domain tagságot, esetleg valami addon is akad hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#700) orionstar válasza MTbc (#698) üzenetére


orionstar
csendes tag

Én is így tudom, hogy a Ready Nas Duo főként otthoni illetve kis irodai használatra van, pcworldben is volt egy teszt régebben róla. abban sem írtak az AD-ról...
A Netgear oldalát megnézve a business széria támogatja csak, illetve a readynas.com-on is ezt írják:
"Windows ADS (Active Directory Service) is a supported security mode on all business-class ReadyNAS products." (http://www.readynas.com/?p=1987)

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.